אני לא מבין ‏1 615925
על מה הרעש. למה אם מכך שהפרעות אישיות לא יקוטלגו עוד בנפרד, אלא ייכללו באותו ציר יחד עם הפרעות פסיכיאטריות כלליות, נובע שפושעים שעד היום אובחנו כסובלים מהפרעת אישיות, יוכלו לנסות לבקש במשפטם הגנה פסיכיאטרית מפני העבירות שביצעו (מכיוון שהם חולים).
כלומר, לנסות ולבקש הם תמיד יכולים, הם גם יכולים לנסות ולבקש הקלה כי אצל אמא שלהם מצאו אבנים באורז, אבל למה בית המשפט צריך להענות לכך? ישנן מחלות רבות (לא רק פסיכיאטריות), שחלק מהחולים בהן אינם מסוגלים לבצע מטלות מסויימות, בעוד חולים אחרים באותה מחלה (אולי בדרגת חומרה אחרת, אולי בשלב אחר של התפתחות המחלה) יכולים לבצעה ככל אדם. כך גם כאן: מי שפרופסור קוטלר טוען ש"הם מתקשים להסתגל למצבים חדשים ונוטים להיקלע לעימותים עם הסביבה, אך אינם חולים, ולמרביתם יש אחריות מלאה על מעשיהם", גם אם הם כן חולים, עדיין יתכן שיש להם יכולת הבחנה בין טוב לרע, מודעות למעשיהם ואחריות מלאה על מעשיהם.

____
1 אבל מה חדש?
אני לא מבין ‏1 615926
דבר נוסף שאני לא מבין, זה לאן נעלמה ה "B"
אני לא מבין ‏1 615940
אם כבר פירוש נוסף לראשי תיבות: אנשי ה־NIH סובלים מסינדרום NIH‏‏2?

2 ר' גם http://xkcd.com/1208/
אני לא מבין ‏1 616004
The B is silent.
אני לא מבין ‏1 615938
אם אני מבין נכון החשש הוא שהטרמינולוגיה הזאת תחדור לשיח אחד או רבים ואז יהיה קל להתבלבל. כיום העורך דין יכול לטעון שמכיוון שמרשו חולה נפש יש להקל בעונשו ובטענה זאת יש צדק. בעתיד הטענה הזאת תהיה בלתי אפשרית כיוון שבעלי ההפרעה האישיותית יהיו כרוכים עם (מה שאנחנו מכנים כיום ) חולה נפש.
אני לא מבין ‏1 615939
האם עורך הדין יכול לטעון טענה זו? למיטב זכרוני מדיונים קודמים, עורך הדין יכול לטעון שמרשו לא יודע להבדיל בין טוב לרע.
אני לא מבין ‏1 615941
מובן שהוא יכול. יש בארץ מעט מאוד הגבלות על מה שעורכי דין יכולים לטעון (בטח בטיעונים לעונש).
אני לא מבין ‏1 615942
בוודאי שהוא יכול לטעון טענה זו, אלא שעל מנת לבסס אותה היא צריכה להיות מלווה בחוות דעת של פסיכיאטר, כזה שלא מסתפק בכותרות (''האיש חולה'') אלא יורד לרזולוציה של האם האיש אחראי למעשיו (ואם הוא לא יורד לרזולוציה זאת בחוות דעתו, חזקה על התובע שידרוש זאת ממנו בחקירתו הנגדית).
אני לא מבין ‏1 616099
לשמחתי, אתם מגזימים. לדוגמא.
אני לא מבין ‏1 615943
עורך הדין של הבחור שהסתנן ללבנון והוחזר, טוען שאי אפשר לתקשר עם הנאשם.
מכרה שלי שוחררה ע"י שופט שכתב שהנאשמת לא מצליחה להבין את מהות העבירה
(העברת ק"ג גראס מסיני לישראל במעבר הגבול בטאבה), היא קיבלה מהשופט מכתב בו הוא "מבקש" מהמשטרה לא להטריד את הבחורה כל עוד היא מחזיקה עד 700 גרם מריחואנה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים