ההיפותזה ה-‏3 לבריאת החיים 61676
באוניברסיטת ת"א הופץ על לוחות המודעות דף כתום ועליו הדברים הבאים: (לקחתי אחד הביתה, הדברים מופיעים ככתבם - השגיאות במקור)

ההיפותזה ה-‏3 לבריאת החיים על כדור הארץ

האם החיים על הארץ נוצרו ע"י חוצנים, מפלנטה אחרת ששלטו בידע של הנדסה גנטית?

האם הם בראו אותנו בצלמם כדמותם?
כנאמר בבראשית א' פסוק כו'.

הרצאה מרתקת, בליווי וידאו ושקופיות.

ב"ש: 18/02/02 בשעה 19:00 בית יד לבנים (דרך יצחק רגר).

ת"א: 19/03/02 בשעה 19:30 במלון גרנד ביץ' הירקון 250 פינת שד' נורדאו.

דמי כניסה 30 ש"ח, חיילים ונערים מתחת לגיל 15, 18 ש"ח בלבד

בנוסף: הקהל מוזמן למפגשים החודשיים של התנועה הראלית המתקיימים:

<סוף ציטוט (מי שרוצה לבוא למפגשים שימצא לבד)>
היפותזה איננה מתחום האמונה 61678
המצחיק הוא שאנשי הדת אומרים שאלוהים זה עניין של אמונה ולא הגיון, והמרתק (במלים עדינות) הוא שאנשים מוכנים לקבל שטיפה רציונאלית כדי להגיע לאמונה לא רציונאלית. מה שעוד יותר מעניין הוא שהיהדות (ואני חושב שגם האיסלאם) כן מנסים לתת בסיס רציונאלי לאמונה שהיא בעיקרה מיסטית או הרגשת יראה-אוקיאנית.

כל זה בלי לתת את הדעת (התעלמות דתית מרצון) לשאלה הפסיכולוגית והפיזיולוגית איך זה קורה. כי חלק מהקודקס הדתי מוקדש לאינדוקטרינציה מודעת של היחיד מבחינת תורת המוסר, האתיקה והאמונה. חוסך שיבטו, והגית בה ועוד הם דוגמאות לזה שהדת מכירה בקשר בין פסיכולוגיה ואמונה. הרבנים מבינים שתהליכים גופניים ופסיכולוגיים משפיעים על מידת ואופן האמונה של האדם (התפקרות, יצר, התחזקות וכו') אבל מסרבים להודות שאמונה כתהליך נפשי היא פשוט קטגוריה חברתית נוספת וצריכה להבחן ככזו.

אלפי התגובות במאמרים האחרונים על גוף ונפש לא זכו לתשובה מהספסלים הדתיים, ומדוע?
ההיפותזה ה-‏3 לבריאת החיים 61939
מאחר ואני הוא זה שניסח מודעה זו ומאחר ועברתי שוב ושוב על המקור ולא הצלחתי למצוא שגיאות, אשמח אם תסביר למה אתה מתכוון שהשגיאות במקור ואיכן הן, תמיד יתכן שהעין שלי מדלגת על השגיאות בגלל שאני מכיר את הכתוב. שנית אם הדף מולך ואתה מעתיק לפחות תעתיק במדויק ואל תסרס, הסרוס שלך הוא בשורה השלישית מהסוף. במקור באותו דף ממנו אתה מעתיק כתוב "..נערים מתחת לגיל 18, 15 ש"ח בלבד"
ההיפותזה ה-‏3 לבריאת החיים 61943
אצלי זה מופיע כמו בדף שלכם. אצלך ה15 וה18 התחלפו. (כנראה בעית תאימות של עברית לוגית וויזואלית)

השגיאות הן בעיקר של פיסוק לא תקני.
כמו כן הנחתי, שההרצאה בב"ש לא התקיימה ב18/02/02 אלא ב18/03/02 אבל אם אכן דיווחתם על הרצאה מלפני חודש, אז עמכם הסליחה, וכנראה, שהייתי צריך לכתוב "השגיאות (אם ישנן) במקור".
ההיפותזה ה-‏3 לבריאת החיים 62115
העניין יותר טריוויאלי ממה שאתה חושב. פשוט, ההרצאות תוכננו זמן רב מראש והחלטנו להדפיס עלון אחד שיכיל את שתי ההרצאות. ההרצאה בב''ש התקיימה במועדה בחודש פברואר. לגבי הפיסוק אתה צודק גיליתי פסיק אחד שאינו במקומו - תודה
קובי

אגב גם ההרצאה בת''א התקיימה במועדה ואף סוקרה ע''י עיתונות וטלוויזיה.
הרצאה דומה ומוצלחת במיוחד, הייתה לפני כחודש באוניברסיטה העברית, שם הוזמנתי ע''י אחד התאים של אגודת הסטודנטים, אשמח להיות מוזמן גם ע''י אגודת הסטודנטים מאוניברסיטת ת''א. במקרים כאלה, אני נותן את ההרצאות בהתנדבות וללא כל תשלום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים