ובאותו ענין: 618397
בתגובה על החלטת שר החינוך, איש מפלגת המוקיונים, לבטל את הבגרויות בסיפרות ובהיסטוריה:

"אני לא חושב שזה רעיון טוב שנחנך דורות של קופי אדם עם השקפה לאומנית שמיומנים מבחינה טכנולוגית. באופן כללי, בהתקפה על מקצועות כמו היסטוריה וספרות, יש סכנה רצינית מאוד שהדורות הבאים פה לא יידעו שום דבר חוץ מטכנולוגיה ולאומנות. זה מהלך שמסכן את עתידו של העם כאן". (פרופ' יהודה באואר)

"דבר נוסף וחמור הוא שהיסטוריה וספרות הם המקצועות החילוניים המרכזיים, הם מציבים את האדם במרכז. על ידי סילוקם, התלמיד הישראלי יקלוט את המציאות דרך מנגנוני פרשנות שהם בעלי אוריינטציה דתית, כמו חגי ישראל או התנ"ך". (פרופ' דני גוטווין)

ובאותו ענין: 618400
ביקורת לגיטימית. למה "מפלגת המוקיונים"?
ובאותו ענין: 618402
בגלל המוקיון הראשי העומד בראשה, חברי הכנסת של המפלגה ההולכים אחריו ומוקיונית האיסתרא-בלגינא-קיש-קיש-קריא ("אני מרוויחה רק 24 אלף שקל בחודש", "תודה לדונה קארן בשם כל הנשים", "אני רוצה חדר איפור בכנסת").
ובאותו ענין: 618405
ארז, היית מעדיף את יהדות התורה וש"ס בכנסת ובלי משא ומתן עם הפלסטינים?
ובאותו ענין: 618408
הייתי מעדיף את החרדים על פני הנפתליבאנים וכפי שראינו בעבר, לפחות עם ש''ס ניתן ללכת להסדר מדיני.
ובאותו ענין: 618409
טוב, אבל מקודם דיברנו על מפלגה אחרת אם הבנתי אותך נכון, אתה מתחמק מהשאלה.
ובאותו ענין: 618410
עניתי בדיוק לשאלה. סדר העדיפויות של המוקיון - דתיים לאומנים על פני חרדים, לא מקובל עליי.
ובאותו ענין: 618412
הבנתי. אני ניסיתי להראות שאפשר גם לראות יתרונות בהרכב הכנסת הנוכחי, ושיש אפשרויות יותר גרועות ממנה, גם אם קוראים לחלק ממפלגותיה בשמות מצחיקים.
ובאותו ענין: 618438
אילו יתרונות יש למפלגתו של בנט על פני החרדים?
ובאותו ענין: 618464
בוא נעסוק בשאלות אמפיריות ולא היפותטיות - אלו יתרונות יש לממשלה הנוכחית על הממשלה הקודמת? לטעמי יש כמה וכמה, כמו העדרות החרדים מהקואליציה והנכונות להיכנס למשא ומתן מדיני.
ובאותו ענין: 618477
ובכל השאר היא אותו דבר אם לא יותר גרוע - חיזוק קשר ההון-שלטון והגברת הלאומנות. גם לגבי הנכונות למו''מ זה מוטל בספק.
ובאותו ענין: 618480
אז על כך נסכים שלא להסכים. מעבר לזה שזה תקין בכל דיון (כמעט), בפוליטיקה זה אפילו חיוני.
ובאותו ענין: 618497
נכונות פומבית להיכנס למו''מ ומעשים לפיצוצו.
ציפי חוטובלי 618550
ובאותו ענין: 618403
בתגובה על אמירותיהם של הפרופ' לאנטישמיות (''העם היהודי הוא עם מחוצף''), חבר תנועת המוקיונים, ולקוף האדם בעל ההשקפה המרקסיסטית, אומר רק שחבל שלא קיצצו את התקציב למקצועות הנ''ל גם באוניברסיטאות, ולא ניתקו אותם מעטיני משלם המסים שהם כה בזים לו.
פער הבורות 618425
מיומנים מבחינה טכנולוגית? איפה חותמים?
ובאותו ענין: 618434
אני מבין שהפרופסורים הנכבדים מעדיפים לחנך דורות של קופי אדם עם השקפה שמאלנית. אבל מה יש להם נגד הטכנולוגיה?
ובאותו ענין: 618441
הם מוחים כנגד הרדוקציה של הכשרת התלמידים למקצועות ''מעשיים'' ו''טכניים'' בלבד, ללא שאר רוח.
ובאותו ענין: 618442
אם ממש תרצי לדייק,הם רוצים לחנך אנשים. סליחה,קופי אדם.
ובאותו ענין: 618478
"בארץ קטנה כמו ישראל צריך להתיר לסטודנט החפץ בכך ללמוד ביותר ממוסד אחד: אין שום סיבה שתלמיד היסטוריה או פילוסופיה לא יוכל לשמוע קורסים בתל אביב ובירושלים גם יחד. הגיע הזמן להתייחס לאוניברסיטאות המחקר כאל קונפדרציה המתפתחת במסגרת תכנון משותף. באותה המידה אפשרי ואף רצוי להנהיג מינויים משותפים של מרצים: כולם ייצאו נשכרים מכך, הנטל התקציבי יחולק, יגדל הגיוון וייקלטו מרצים צעירים. ייתכן שכך יינצלו תחומי הלימוד שבסכנת היעלמות. השאלה היא כמובן מי רוצה ומסוגל לבצע מהפכה במערכת הקיימת, ולפקח על מימושה. באופן טבעי זה תפקידה של המועצה להשכלה גבוהה (מל”ג) ושל ועדת התכנון והתקצוב שלה (ות”ת). אך המל"ג היא גוף מנוון, חסר סמכות ונטול יוזמה, שהתרגל לסור למשמעת השר. לשי פירון, אם רק יתפנה מרדיפה אחרי פופולריות זולה, נקרתה עתה הזדמנות פז לשנות כיוון. לשם כך עליו להתייצב מול הכלכלנים הניאו־ליברלים, שמצאו תרופת פלא לכל התחלואים בדמות הניסיון לשבור את העבודה המאורגנת באוניברסיטאות על ידי הנהגת חוזים אישיים: קשה להאמין, אך זה מה שמעסיק היום את האוצר ואת ות"ת - ולא ההתפוררות ההדרגתית של מדעי הרוח.
"

זאב שטרנהל מציע פיתרון למצב.
ובאותו ענין: 618481
אכן מאמר מעניין.
באשר לשי פירון, הייתי מתחיל מלמטה ומשאיר על כנם את לימודי מדעי הרוח בתיכונים (קרי - אי-ביטול הבגרויות שלהם). נראה לי שהכרעתו בנושא הזה תקבע את מראה הפקולטות הללו לעתיד לא פחות מכל החלטה אחרת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים