מאנגה לעם המנגל 6211
מה שמעניין ב MI:2 זה שכמו הסרטים הקודמים של וו, זה בעצם סרט מאנגה עם שחקנים חיים. מאנגה, למי שלא יודע, זהו סגנון האנימציה היפני וההונג-קונגי. (רוב הסדרות המצוירות הלא-אמריקאיות לילדים הן דמויות מאנגה). מה שמאפיין מאנגה אמיתית זה כמה סממנים ויזואליים בולטים, כמו "צילום" בשכבות, תנועה בסלואו-מושיין, עיינים גדולות והמון המון פאתוס. גלימות מתנופפות, אקשן אקרובטי, עיינים כועסות וגיבורים מושלמים - ממש כמו בסרט טוב של ג'ון וו. (במאנגה אמיתית גם יש הרבה אלימות וסקס, אבל זה כבר סיפור אחר.)
זוכרים את סצנת הסיום מ"מאטריקס", כשהגיבורים פורצים לאולם עמודים פוטוגני, יורים לכל כיוון ועושים סאלטות על הקירות? גניבה מושלמת מתוך "ghost in a shell", אחד מסרטי המאנגה הטובים של השנים האחרונות. (שנראה כמו סרט של וו, רק מצויר)
בקיצור, נראה שזה רק עניין של זמן לפני שכוכבי פעולה הוליוודיים יעברו ניתוחים להגדלת עיינים. מאנגה לנצח!
(דרך אגב, למישהו יש את ghost in a shell בפורמט לווידאו ישראלי?)
מאנגה לעם המנגל 6213
א. לי.
ב. לא תקבל.

אתה טועה - יש חלקים ב'מטריקס' שאכן לקוחים ממנגה, אבל להגיד שהסצנה הזאת גנובה זאת הגזמה פראית. נכון, גם בה מרוססים הקירות בכדורים, אבל הדמיון נעצר שם.
בכלל, אני לא מסכים עם ההבחנה שלך שמאנגה = אקשן מסוגנן. במאנגה _יש_ אקשן מסוגנן, אבל לרוב יש גם דברים אחרים (דמויות, פילוסופיה, המון מד"ב). ב-MI2 אין כלום, רק אלימות. מקסימה, נכון, אבל רק אלימות. נא לא לזלזל במאנגה.
אנימה להמונים 6215
למעשה, המונח מאנגה מתאר את הקומיקס היפני, מה שאתם מדברים עליו זה אנימה, תת-ענף של מאנגה שהוא למעשה מאנגה מונפשת.

ובאותו הקשר -
הסבר מעולה ומקיף על אנימה - מומלץ לכל חובבי הסרטים המצוירים...
אנימה להמונים 6216
לעזאזל...
http://www.mediajunkies.com/
movies/anime/
understand_anime_basics030300.shtml

למישהו יש דרך נורמלית לשלוח לינקים?
ואם כבר באנימה עסקינן... 6231
בדיוק היום פורסמה ביקורת סרטים חדשה באתר האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטסיה (יש דבר כזה, הידעתם?). זוהי ביקורת על הסרט "הנסיכה מונונוקי" העומד להגיע בקרוב לקולנועי הארץ. סרט מאנגה (אנימה) כמובן. המאמר:

נסו ותיהנו...
ואם כבר באנימה עסקינן... 6235
לא רק שיש אתר כזה, אלא שהוא מבוסס על אותו קוד ממש -- אותה תוכנה -- כמו האתר שאתם קוראים ברגע זה.

אכן, נסו ותיהנו...
לא רק שיש אתר כזה... 6281
ולא רק שהוא מושתת על אותו הקוד של האתר הזה, אלא שאני אף חטאתי בעיצובו ואף תרמתי לו ביקורת סרט וחצי. הקהל האוהד של "מב"א 2: הביקורת" כמובן מוזמן.

לא רק שיש אתר כזה... 6282
גמרנו עם הפרסומת העצמית? (:
פרסומת עצמית? אני? 6284
אגב, הגבינה הלבנה של רד פיש, טעימה ומזינה, עכשיו בחנויות! סקר אובייקטיבי קובע: 9 מתוך כל 10 חתולים מעדיפים את הגבינה של רד פיש, והעשירי טיפש. רק הגבינה של רד פיש משאירה יותר ברזל בגוף! גם יוסי בן עיון אומר: "אני אוכל רק את הגבינה של רד פיש אם אין משהו אחר!" עכשיו בשישה טעמים. זה כדאי!

אני גם מנקה חלונות.
פרסומת עצמית? אני? 6292
תגיד, בתור דג, כשאתה מתקרב לחתול כדי לתת לו לטעום את הגבינה שלך, אתה מקבל תוספת סיכון?

לינוקס אתה גם מנקה?
מאנגה לעם המנגל 6228
אדם - כתבתי לך אתמול תגובה מפורטת ומפלצת האינטרטנט אכלה לי אותה. אז הנה התגובה בקצרה:
במאנגה כז'אנר יש הרבה יותר תוכן מאשר בסרטי פעולה הוליוודיים. למעשה, בחוברת הפעלה של מיקרוגל יש יותר תוכן מאשר בסרטי פעולה הוליוודיים. בזה אני מודה.
הדבר שתפס את עיני הייה החיקוי של וו לסגנון הויזואלי של המאנגה - דגש על ויזואלי. הצילום בשכבות, הסלואו מושיין, הצבעים החזקים, ההצגה מלאת הפאתוס. זה אולי לא מאנגה, אבל זה נראה כמו מאנגה. (אנימה, למדקדקים בקטנות). הדבר היחיד שחסר הוא באמת העיינים הגדולות...
מאנגה לעם המנגל 6236
עיניים גדולות בהוליווד יש רק למפיקים.
מאנגה לעם המנגל 6299
מקור הבילבול הוא כנראה בהסבר שכבר ניתן פה - אני התייחסי למאנגה ככלל (דהינו, חוברות ולא רק סרטים), ואתה התייחסת יותר לאנימה. אני מסכים עם ההבחנה שלך לגבי ההשפעות של המאנגה על וו, אני לא מסכים איתה יותר מידי לגבי המאטריקס - אין ספק שהם הושפעו מקומיקס (הם שכרו את Frank Miller ואת Geof Darrow, צמד שהוציא כמה ספרי פעולה שותתי דם ונוטפי טכנולוגיה, לעצב את הסטים והפעולה), אבל להגיד שהם העתיקו זה קצת מוגזם.

אגב, אני ממליץ בחום על Ninja Scroll כאחד מסרטי האנימה המוצלחים שראיתי (למרות השם המזעזע).
מאנגה לעם המנגל 321504
א)זה לא מאנגה זה אנימה
ב)אנימה:אנימציה יפנית - מאנגה:קומיקס יפני
ג)אנימה זה סגנון האנימציה ההונג קונגי?! לא ידעתי, תודה על המידע

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים