אחרי הכל 623246
(בתור אוכל בשר אני כותב את זה)
גם אם זה טבעי ויש צורך בריאותי והכל נכון...אין לאדם מעצם המודעות העצמית מחוייבות מוסרית לצמצם סבל והרג של יצורים אחרים?!

לרנני-
אדם זה לא בע"ח!
(מוסרית,לא ביולוגית)
אחרי הכל 623247
נשיקות וחיבוקים אישקש, אתה הדחליל מהקליפ? זאת כל התורה כולה. בטח שאנחנו לא בעלי חיים, הם לא מבינים כלום רק אנחנו מבינים, וקראת לזה בשם המדויק: מוסריות. לא להתעלל ולא להרוג ולא להרוס בשביל תענוג, עצלנות, פינוק.

סיפרו לי משל:
אדם אמר שהוא הבין את המסר שלך והוא עכשיו יותר מוסרי, הוא כבר לא בועט בכלבים כל יום, הוא צמצם את הבעיטות רק לסופי שבוע :-)

חבל, היית יכול להספיק לויגן פסט, אני רחוקה ולא יכולתי להגיע אבל לפי התמונות היה כיף אדיר, תמונות של יופי אנושי ושמחת המצפון הנקי

(הדחליל אגב, הוא דחליל ציני, אבל אני אספר לך אחר כך)
אחרי הכל 623248
שכחתי להגיד שעשית לי את השבוע.
אחרי הכל 623249
הסרטון הוא סוג של פרסומת אבל באיכות מדהימה.

אם הוא בועט בו להרחיק אותו שלא ינשך את הילד זה בסדר גמור,ואפילו חובה על אדם לעשות זאת.

למה את רואה מניעה מאכילה חיות שטופלו במקצועיות ללא התעללות,ובתנאים טובים?
אחרי הכל 623251
נכון, סרטון מדהים, איכות מדהימה ומאד נוגע לב. ההזוי הוא שזאת פרסומת לרשת מזון מהיר בשרי, כשהבנתי את זה הרגשתי מרומה. תפנה לקבוצת ''טבעונים ומתעניינים'' בפייסבוק או לפורום צמחונות וטבעונות בתפוז, ותעלה את השאלה הזאת, אבל לא בתור התנגחות כי יעיפו אותך משם די מהר, אלא באמת רצון להבין. מבטיחה לך שתבין.
אחרי הכל 623253
הם יסבירו לי למה את חושבת שזה לא בסדר?!

את חושבת שללכת לקיצוניות ולנסות למנוע כל אכילת בשר מכל סוג שהוא במצב שרוב האנושות אוכלת הכל והרבה, זאת האסטרטגיה הטובה ביותר?
אם את יכולה למנוע מהכלב לקבל בעיטה בעוד יום בשבוע למה לא לעשות לפחות את זה?
אחרי הכל 623256
אישקש, משל אחר: אני כבר לא עושה לילדים קטנים כוויות עם מגהץ כל שבוע, מקסימום פעם בחצי שנה.
יש טיעון מוסרי בעד הפעם בחצי שנה?
מאותה סיבה שאתה לא עושה כוויות כל שבוע, אתה לא צריך לעשות כוויות פעם בחצי שנה. נכון? מאותה סיבה מוסרית עצמה.
זה בעצם מה שאתה שואל אותי, לפי אמות המוסר שלך כפי שניסחת "(האם) אין לאדם מעצם המודעות העצמית מחוייבות מוסרית לצמצם סבל והרג של יצורים אחרים?"

אבל אני לא רוצה להמשיך בדיון המוסרי, אז אני פורשת. בקבוצות שהפניתי אותך כולם חושבים כמוני, תשאל שם.
להתראות
אחרי הכל 623257
רנני,יש מציאות שצריך להיות מחוברים אליה גם באידאולוגיות מוחלטות.

המצב כרגע שכולם (לצורך ההמחשה) עושים לילדים כוויות והרבה,בלי הפסקה -אין צידוק מוסרי לפעם אחת גם. יש פגם מוסרי אם לא תמנעי פעם אחת שאת הקטנה יכולה.
אני מדבר מהצד שלך,נניח ואני מסכים שצריך להפסיק הכל מיד ומוחלט-הדרך להגיע לשם חייבת להיות הדרגתית,אי אפשר לשנות דרך חיים של אנושות שלמה בקולד טרקי.
בטעונים הגורפים של הכל או לא כלום ,לא ברמת העקרון,ברמת הפרקטיקה,את מצדיקה אוכלי בשר-כי מה זה משנה אם אני אישית יאכל או לא תעשית הבשר לא תשתנה בגללי.

את לא חושבת שלדוגמה-חוק למען שטח מחיה מינימלי יעשה הרבה יותר טוב לעולם בכלל ולחיות בפרט מאשר עוד פרסומות והסברה וצילומים פירטים?!

גם מסע של 1000 מיל מתחיל בצעד אחד
אחרי הכל 623273
נקודה קטנה: אם זה מה שאת חושבת על סרט שמסביר כך עמדה שלא מתאימה לדעתך, אולי לנסי להבין למה מבקרים אותך כאן על הפניות לסרטים שמסבירים את עמדתך בדרך שלא מקובלת עליהם?
אחרי הכל 623254
באיזה קליפ מדובר, אם אפשר לשאול?
אחרי הכל 623255
תגובה 623024
אחרי הכל 623262
איכשהו נגררתי, ושלא בטובתי, לויכוח הזה...
ההסבר העיקבי היחיד (לפי עניות דעתי וגומר) לצמחונות הוא שמדובר בחובות מוסריות, שהאדם לוקח על עצמו. יש לכך מספר השלכות
א. נקודת המוצא היא עליונות מוסרית של האדם.
ב. מדובר בחובות של האדם, ולא בזכויות של בעלי החיים. לפיכך, אי אפשר לדרוש מהאריה להפסיק לאכול את הזברה. לזברה אין זכות לא להאכל.
ג. יתרה מכך, אין מקום לאדם אחד לדרוש מאדם אחר להיות צמחוני. מדובר בחובה מוסרית שאדם לוקח על עצמו, ולא על אחר.
ד. ההשוואה לזכויות השחורים מופרכת. עם קבלת הזכויות, הוטלו על השחורים אותם חובות שהיו על הלבנים, בעוד שאי אפשר להטיל על חיות את אותם חובות. דא''ג, השחורים, העבדים, וכיוב' היו תמיד קודם כל בני אדם, אפילו אם נחשבו לנחותים ובעלי זכויות מופחתות. אף פעם הם לא היו בסטטוס של החיות היום.
ה. אין באמת בעיה של רצף, ליונקים יש יותר זכויות משל דגים, ולדגים יותר מדבורים. אפשר לאכול שקדים, אפילו אם ייצורם כרוך בניצולן של הדבורות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים