הוא לא ישוב 623408
היה ברדיו ראיון עם ורשל ולוויט, וגם גברת ורשל נכנסה לשיחה בשלב מסויים, וסיפרה איך הם נאלצו לעבור לחו"ל לאחר שבעלה הקיבוצניק לא היה טוב בפוליטיקה של המקצוע, ואיך לקח לה 8 שנים להתרגל לכך שהם באמריקה, ואיך עד היום הם מדברים עברית בבית. ואיך הם כבר יישארו שם כי הבנות והנכדים שם. ויכולת לשמוע את הכאב.
הלב בוכה.
הוא לא ישוב 623419
אנחנו ארץ קטנה וצפופה, למזלנו יש לנו הרבה גאונים, המדינה לא יכולה לתת לכולם מענקי מחקר נדיבים כמו שנותנים באמריקה, הפרופסור הנכבד אשתו וכל צאצאיהם ישמרו בלב תמיד פינה חמה לישראל ויתמכו בנו משם, היה עדיף אם היה אפשר להשאיר את כולם בארץ, אבל אין לנו את המשאבים לכך, נתחלק בגאונים שהמדינה מייצרת עם ארה''ב, כדי שארה''ב תמשיך לתמוך בנו בעתיד.
הוא לא ישוב 623426
ברור שהמדינה לא יכולה לתת לכולם מענקי מחקר, אחרת איך ישאר כסף למימון הדת, ההתנחלויות וגלידת הפיסטוק? יש משאבים לכל מה שרוצים שיהיה משאבים. מספיק להסתכל מסביב כדי לראות למה יש כסף ולמה אין. המחקר והחינוך פרחו בישראל בשנותיה הראשונות, למרות שהיה פחות כסף מהיום, ככה שאני לא קונה את התרוץ הזה.
כמו כן, יש לי הרגשה שקיבוצניק, שלאשתו לקח 8 שנים להתרגל שהם בארצות הברית, לא חיפש מענק מחקר *נדיב*, אלא דרך להמשיך את המחקר שלו ולהיות מסוגל לכלכל את משפחתו. יתנחם לפחות בחיבוק המזוייף שמעניקים לו כל אלה שנידו אותו ואת שכמותו וקראו להם בוגד עד לפני 5 דקות.
הוא לא ישוב 623427
ברור שהוא לא מחפש מענק מחקר נדיב,הוא קיבוצניק-הם יפי הבלורית והתואר,הם שונאים כסף.

הכסף שהמדינה הוציאה על הקיבוצים,מחיקת החובות שלהם ומיסוד העבדות של תושבי עיירות הפיתוח אצלם כדי שישארו יפים היה יכול לממן שבעה סיבובים של דת והתנחלויות.
הוא לא ישוב 623545
״הכסף שהמדינה הוציאה על הקיבוצים,מחיקת החובות שלהם ומיסוד העבדות של תושבי עיירות הפיתוח אצלם כדי שישארו יפים היה יכול לממן שבעה סיבובים של דת והתנחלויות.״

יש לך מספרים או ששלפת את המספר 7 ממקום בו יש לך בדרך כלל צל?
הוא לא ישוב 623591
כן,עשיתי חישוב מדוייק משוקלל אקטוארית,בניקוי המדד וערך השקל מול הזלוטי

מצחיק שקראת לעצמך שמש-‏1.אתה פרימיטיב וחשוך 2.זה לא היה אל הדמים שסגדתם לו בקיבוצים בזמן שחגגתם על הגב של המדינה? הוא לא חסר לך עכשיו? איפה תמצא עוד רוצח המונים חביב...אני בטוח שתסתדר
הוא לא ישוב 623626
לא קשה למצוא רוצחי המונים חביבים, במיוחד בשכונתנו המזרח תיכונית
הוא לא ישוב 623631
בגלל זה הייתי בטוח שיסתדר,אם זה היה מסובך לא הייתי נותן לו קרדיט
הוא לא ישוב 623643
הנה הבלשן האנטישמי החביב על כולנו מלמד זכות כמעט על כל רודן צמא דם באזורנו
הוא לא ישוב 623653
מי? חומסקי?
הוא לא ישוב 623665
כמה בלשנים אנטישמים אתה מכיר?
הוא לא ישוב 623667
הצורת כתיבה שלך לא הייתה מובנת לי,כתבת ''הנה...'' כאילו אנחנו רואים אותו ביחד,או שהוא כתב פה או כתבו עליו...ההקשר לא הובן לי

בכל מקרה שר''י
הוא לא ישוב 623429
כשורשל עזב, ראש הממשלה היה יצחק רבין (בכהונתו הראשונה). ש''ס עוד לא נולדה. אגודת ישראל היתה מחוץ לממשלה כעשרים וארבע שנים, ופא''י כעשר שנים. תושבי ההתנחלויות היו מעטים, וההוצאה התקציבית עליהן נמוכה.
הוא לא ישוב 623436
אבל ב-‏86, כשלוויט עזב בגלל שלא קיבל קביעות במכון וייצמן, ש"ס כבר היתה קיימת.
לא ששני הדברים קשורים בהכרח, כמובן.

אבל כמה טוב שהמרן זצ"ל החזיר לעדר מאמיניו את הגאווה בעיני עצמם, כי בעיני אחרים אין להם במה להתגאות, במיוחד לא בהשוואה למדענים (עם או בלי פרס נובל).
הוא לא ישוב 623448
המכון טוען שכן היתה לו קביעות. מעניין מי מדייק.
הוא לא ישוב 623468
באחריות מלאה: למייקל לוויט היתה קביעות במכון וייצמן.
הוא לא ישוב 623477
זה כמובן לא הופך אותו ל'ישראלי'‏1 - אם גדל ולמד בחו"ל, ואחרי הדוקטורט קיבל משרה למספר שנים במכון וויצמן, כולל קביעות, ואז חזר לארה"ב הגדולה, זה לא מאד שונה מישראלי שלאחר לימודיו בארץ גר בגרמניה 7 שנים והיה פרופסור מכובד, ואז חזר לארצנו הקטנטונת. אני לא בטוח שיוגדר כ'זוכה פרס גרמני'.

1 כמובן שרשמית כל מי שיש לו דרכון ישראלי יכול להיות מוגדר פורמלית כישראלי, אבל זאת לא הנקודה כאן.
הוא לא ישוב 623479
הוא ישראלי לשעבר.
האמריקאים קוראים לזה expat.
הוא לא ישוב 623494
אני התייחסתי לשאלת הקביעות של מייקל לוויט, ולא לישראליות.

ובנוגע לישראליות: מייקל לוויט הוא אזרח ישראלי, מדבר עברית מצוינת, נשוי לישראלית מלידה, אב לשני ילדים וסב לכמה נכדים שגרים בארץ, בעל דירה בארץ מזה כמה עשורים, למד ולימד במכון וייצמן, גר ברציפות בארץ תקופה ארוכה בעבר, ובשנים האחרונות מחלק את זמנו בערך שווה בשווה בין ארה"ב וישראל. נראה לי סביר לקרוא לו לפחות "ישראלי-אמריקאי", ככתוב בכותרת הידיעה שמעלינו.

עוזי בנזימן כתב היום בעין השביעית על עניין הישראליות של שני הזוכים הטריים: http://www.the7eye.org.il/80867
הוא לא ישוב 623501
אני מסכים, עניתי כללית לטיעון הקודם ואין לי שום טענה כנגד הישראליות שלו.

בכל הדיון לעיל, בצורה אינסטינקטיבית עולה הרגשה קצת לא נוחה מהניכוס של זוכה כ'שלנו' והחשיבות העצומה סביב זה, שהיא אכן קצת פרובינציאלית.

מצד שני:

א. לפחות עוסקים פה באנשים שעוסקים במחקר אקדמאי ובאו ממחוזות המדע, הרציונליזם ושאר ירקות, ולא בבאבות למיניהם, שלא לומר שחקני כדורגל. ויש לשמוח על דברים קטנים.
ב. עד כמה שאני מכיר את האקדמיה והילכותיה, אין כמו מוסדות אקדמאיים לפאר ולהלל את עצמם כאשר אחד מבוגריהם - שבילה ולמד בין כתליהם שנים ספורות בטרם קיבל משרה במקום אחר - זוכה בפרסים מכובדים שכאלה, ולא משנה כמה שנים עברו. אז מה שמותר ל-MIT, הרווארד, פרינסטון וחבריהן, מותר לא פחות למדינה קטנה בשולי הים התיכון.
ג. מי שלמד בארץ יסודי ותיכון, תואר ראשון ודוקטורט - הוא עדיין יוצא של מערכת החינוך הישראלית, לא משנה היכן קיבל משרה וכוכבו דרך לאחר מכן. הוא בוגר מערכת החינוך הזאת, יש לה חלק בחינוכו והכשרתו - חלק הארי אפילו - וככזה מותר לה להשתבח בהשגיו, בצדק ובזכות. זה שמדובר במערכת החינוך של לפני עשרות שנים - זה כבר ענין לדיון אחר.
הוא לא ישוב 623572
במשך רוב רובה של שנת 1986, שמעון פרס היה ראש הממשלה.
אה כן, וש"ס היתה מפלגה של 4 מנדטים (3 אחרי פרישתו של היו"ר שלה) בתוך קואליציה של 97 מנדטים

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים