624540
אני מקוה שיהיה להם חזון מספיק כדי לאפשר ערכים שליליים.
624542
בוודאי שיהיו ערכים שליליים, אחרת איך תמדוד את מה שהיה כשהמפלגה האחרת היתה בשלטון?
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624713
היום התחיל לי טוב, עד שקראתי את הבא באתר מכובד:

"חלם: רשות השידור שלחה לחללי צה"ל דרישה לתשלום אגרה - ונתנה להוריהם הנחה כהורים שכולים"

חלם? פיונגיאנג!
אררררררררר
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624768
לא פיונגיאנג, וגם לא ממש חלם. עם כל המוניטין המפוקפק שרשות הגבייה הרוויחה ביושר, המקרה הזה הוא תוצאה אכזרית (ופיקנטית), אבל נסלחת. הרי לא מדובר פה ביחזקאל שיושב במשרד, עובר על כל תיקי חייבי האגרה, בוחן את נסיבותיהם האישיות ומחליט לשלוח להם דרישת תשלום אישית; מדובר במערכת ממוחשבת ודי עיוורת. יש גבול לכמה המערכת יכולה להצליב מידע, וכמה מידע יכול להיות לה ממאגרים אחרים; אנחנו כציבור לא רוצים שיהיה לה יותר מדי מידע ויכולת להצליב אותו.
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624772
כמה הצלבות נידרשות כאן ? תעודת פטירה צריכה להיות הצלבה אולטימטיבית לעצירת כל התהליכים הרגילים נגד הניפטר.
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624778
כנראה לא מדובר בנפטר הנ''ל, אבל יש נפטרים עם ירושה. המדינה (ונושים אחרים) צריכים לקבל את חלקם לפני היורשים. כך שתעודת פטירה אין פירושה האוטומטי שמיטת חובות.
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624779
אני מדבר רק על מקרה ספציפי כמו הטלת אגרה שמוטלת רק על איש חי. גביית חובות שחוייבו בדין (בזמן היות האיש חי) ועל כן עשויים להיות מגולגלים ליורשים --- הם סיפור אחר.
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624792
אגב, לא ברור מהודעתו של העצבן, אם הדרישה לתשלום היא על תקופה שבו היה הנפטר בין החיים.
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624786
האם במקרה הזה הומצאה תעודת פטירה לרשות השידור? אם לא, הם זכאים. אם כן, הם אשמים בהתעלמות מזה, וזה באמת לא נעים ולא בסדר, אבל שומעים הרבה על דברים כאלה. הצעקה כאן היא על השילוב של זה עם זה שהם לכאורה יודעים שהנפטר נפטר, לפי ההנחה שהם נתנו להוריו - ועל זה אני טוען שדי בצדק הם לא אמורים להצליב את המידע הזה.

במחשבה שניה, אולי לא באמת צריך הצלבת מידע רגישה. מן הסתם הנוהל לקבלת הנחת הורים שכולים הוא שמישהו (ההורים, או יותר סביר משרד הבטחון) מגיש טופס לרשות השידור, ושם פקיד מקליד את הנתונים. הטופס בטח כולל פרטים על המת. אז אותו פקיד יכול לוודא שהמת מוסר מרשימת החייבים, אם הוא שם. אני מנחש שזה גם מה שיעשו ברשות השידור אחרי שסיפור כזה מתפרסם. אבל אני לא כועס עליהם יותר מדי שהם לא חשבו לעשות זאת מראש - בין כל הדברים שצריך לתקן שם יש כמה דחופים יותר.
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624788
אני לא יודע איך זה במקרה של הורים שכולים, אבל אני מניח שזה לא שונה מהותית מהמקרה של נכי צה"ל: פעם נכי צה"ל היו פטורים מתשלום האגרה. בשלב מסוים שונה החוק, והיום נכי צה"ל אינם פטורים מתשלום האגרה, אלא שמשרד הבטחון משלם את האגרה עבורם. אם כך גם לגבי הורים שכולים (ואני מאמין שאכן כך) רשות השידור אינה אמורה לדעת כלל שחייל פלוני כבר אינו עמנו. כל מה שהיא יודעת זה שמשרד הבטחון משלם את האגרה עבור הוריו.
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624790
ייתכן שאתה צודק.
אני תוהה, עם זאת, אם לא ניתן היה לשכלל את המנגנון המחוכם שמעביר כבר היום מידע ממשרד הפנים לרשות השידור אודות נישואי פלוני, כך שיודיע גם על פטירתו.
יש גופים שילטוניים לא מפלגתיים עם ערכים שליליים 624793
למרבה הצער, מנגנונים בירוקרטיים נוטים להיות הרבה יותר מחוכמים ויעילים כשהם עוסקים במידע שגורר תשלומים, ופחות יעילים כשהם עוסקים במידע שגורע תשלומים. ככה זה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים