629423
לקריאה נוספת לגבי חיסונים כנסו לאתר הזה

629427
וכאן כתבה על פוליו

הופעת הפוליו 629429
הם טוענים שההיפותזה של סייבין לא מבוססת. הם מתעלמים מהביסוס שיש לה. עיון קצת בערך הוויקיפדי:
מראה שהמחלה הייתה קיימת עוד הרבה לפני סוף המאה ה־19 ושיש ביסוס ראייתי לטענות על הקשר בין רמת התברואה לפוליו. ר' קישורים משם. זה גם מפיל את התאוריה המצחיקה שלהם (אבל אין חשש: הם ימצאו שעוד במצריים העתיקה השתמשו ב־DDT).
הופעת הפוליו 629431
הסיפור של חומרי ההדברה הוא חלש. אבל תסתכל בתגובות, למישהו שם יש היפותזה שונה משל אריק. ההיפותיזה של אריק לדעתי לוקה בחסר. קיימת קורלציה בין קמפיין החיסונים לעלייה במספר המשותקים. ומדובר בקורלציה חזקה שלא ניתן לפטור אותה בטיעונים של מעקב ובקרה משופרים. תסמיני השיתוק של הנפגעים נראים בדיוק כמו פוליו, לעיתים חמורים אפילו מהפוליו. אבל לא מסווגים כפוליו כי בבדיקות לא נמצא הנגיף. האם לא הגיוני יותר שברוב המקרים אחרי שהפוליו תוקף, הוא פשוט נעלם או מסווה את עצמו? ורק במקרים בודדים הוא מתגלה בבדיקות.
הופעת הפוליו 629432
the incidence of NPAFP was directly proportional to doses of oral polio received

This shows that the non-polio AFP rate increases in proportion
to the number of polio vaccines doses received in each area.

it is sad that, even
after meticulous surveillance, this large excess in the incidence
of paralysis was not investigated as a possible signal, nor was
any effort made to try and study the mechanism for this spurt
in non-polio AFP.
These findings point to the need for a critical
appraisal to find the factors contributing to the increase in non-
polio AFP with increase in OPV doses – perhaps looking at the
influence of strain shifts of entero-pathogens induced by the
vaccine given practically once every month.

With polio eradication there was
a huge increase in non-polio AFP, in direct proportion to the
number of doses of the vaccine used. Though all the data was
collected within an excellent surveillance system, the increase
was not investigated openly.

קישור

הופעת הפוליו 629467
אם ההסבר שלי לוקה בחסר לדעתך תקוף אותו בנקודת החולשה. אני אשמח לברר את הענין לעומק.

קיים מתאם בין כמות החיסונים האורליים לבין העליה ב NPAFP, מוסכם. מדוע לא ניתן לפטור אותה בטיעונים של עליה בערנות האוכלוסיה וגידול מקביל בפריסת תחנות המעקב? האם יש כשל בהסבר הזה או שפשוט הסברים אחרים מושכים אותך יותר?
אם יש כשל בהסבר הזה בוא נבחן אותו לאור השמש. אם אתה מעדיף הסברים אחרים משיקולים אסתטיים אז הם צריכים לעמוד קודם ברף נכונות.

ואני אחזור בפעם העשירית- NPAFP אינה מחלה! זה אפילו לא תסמין כמו כאב ראש. זה אוסף של מקרים שנבדקו ונשללו לפוליו. המשותף לכולם הוא חשד לשיתוק. לפעמים הילד סתם קם עם חולשה בגפיים ולפעמים יש לו דלקת קרום המוח עם חום והכל.
"תסמיני השיתוק של הנפגעים נראים בדיוק כמו פוליו" - לא נכון. בערך שני שליש מהם בכלל לא דומים לפוליו. רק 21% מהם, החלק שמאובחן כתסמונת גיאן בארה, נראים בדיוק כמו פוליו.
"לעתים חמורים אפילו מהפוליו" - דלקת קרום המוח ותסמונת גיאן בארה אכן גורמות לשיעורי תמותה גבוהים מפוליו, אבל מה הקשר?

"האם לא הגיוני יותר שברוב המקרים אחרי שהפוליו תוקף, הוא פשוט נעלם או מסווה את עצמו?"
זה לב הענין, ואני מאמין שאם אענה לך מספיק טוב אוכל לסגור את הנושא סופית.
ראשית בוא נזרוק את כל המקרים שלא דומים לפוליו- חולשה חולפת, בעיות שלדיות (פוליו תוקף את מערכת העצבים ולא את השלד) ודלקת קרום המוח.
נשאר עם התסמינים שדומים לפוליו אבל אינם פוליו ומוכרזים כתסמונת גיאן בארה. אלו רק בסביבות 12000 מקרים בשנה בהודו ודומים לממוצע העולמי של 2 ל 100000 אבל אולי בכל העולם הפוליו מסווה את עצמו כתסמונת גיאן בארה?
אבל יש הבדל מהותי בין תסמונת גיאן בארה לפוליו- תסמונת גיאן בארה אינה מדבקת. היא סיבוך של שפעת או דלקת, וכן, יש כאלה שחטפו אותה מחיסונים נגד שפעת. אבל אין קשר בינה לבין פוליו חוץ מאשר השיתוק המאוד דומה.
תסמונת גיאן בארה קיימת גם בארה"ב בכל הגילאים בשיעור שבין 1.3 ל 1.8 ל 100000 כולל כל הגילאים שמעולם לא קיבלו חיסון אורלי לפוליו, כלומר אוכלוסיה שלמה שמעולם לא הריחה נגיף פוליו חי מוחלש או פראי. אז היא אינה יכולה להיות הסוואה של נגיף הפוליו בארה"ב אחרי שהוכחד שם לחלוטין- אני מזכיר שאי אפשר להדבק מחולה גיאן בארה.

אם יש משהו בהסבר שאינון שלם או ברור שאל ואשמח לחדד.
לא תאמינו איזה אימפקט יש לדיון הזה! 629450
חברים, לא תאמינו איזה אימפקט יש לדיון כאן.
החברים ב Nature קראו מה הולך כאן והחליטו לקחת צד. התיישבו וכתבו מוסף מיוחד שכולו עוסק בחיסונים.
כדי שכולם יוכלו לקרוא את המוסף הוא נגיש חינם אין כסף לכולם.

מי שרוצה קצת נתונים על הקשר בין חיסונים לירידה בתפוצת מחלות ימצא אותם במאמר הראשון. מידע יותר מפורט על השפעת החיסון לפוליו על תפוצת המחלה (ירידה זניחה של 99%) נמצא במאמר שמוקדש לחיסון לפוליו.

אבל זה רק למי שרוצה.
לא תאמינו איזה אימפקט יש לדיון הזה! 629453
תודה על הקישור. מעניין.

במאמר על הפוליו נכתב, משום מה, "Israel made the switch from OPV to IPV in 2005." המשפט שלאחריו הוא "The country hasn't had a case of paralytic polio since 1988 ..."
לא תאמינו איזה אימפקט יש לדיון הזה! 629469
אתה יודע בדיוק כמוני ש NATURE זה ראשי תיבות של North American Templars Undermining Rational Education ושכל הכתבות שם נכתבות בפורום כזה:

או הייתי חולם? 629596
לקרוא, לשפשף את העיניים, לקרוא שוב: "In Israel they have the most intensive environmental sampling — looking for poliovirus and other pathogens — in the world".
או הייתי חולם? 629614
למי שמכיר רק את מערכת הבריאות הישראלית זה נשמע מוזר. אבל מערכת הבריאות הישראלית, המושמצת לעייפה, לפעמים בצדק, נחשבת אחת מהיעילות בעולם מהרבה בחינות.
תן מבט בדוח של ה OECD מ 2012.
או הייתי חולם? 629635
יעילה זה יופי, אבל "most intensive environmental sampling" עדיין משאיר אותי המום.
או הייתי חולם? 629650
מה יש להיות המום? משרד הבריאות הם שפוטים של ארגון הבריאות העולמי. יעל גרמן היא פקידה קטנה שתעשה כל מה שאומרים לה לעשות.
או הייתי חולם? 629689
אני לא חסיד של יעל גרמן, שלא לומר ההפך. ההשגים של מערכת הבריאות הישראלית הם פרות של שנות עבודה ארוכות של הרבה מאד אנשים, הרבה הרבה קודם לגברת גרמן.

having said that, אני חושב שבתור אחד שאין לו ולו תרומה מינימאלית להצלחה הזאת*, אין לך את הפריווילגיה להשמיץ את ההצלחה של מערכת הבריאות הישראלית. בזכות מערכת הבריאות הזאת הרבה יותר אנשים חיים ממתים, וקרוב לוודאי שגם אתה נהנה, או תהנה ממנה.

או כמו שאומרים "אם אתה יודע מה צריך לעשות ואיך לעשות את זה, תעשה!" עד אז, בבקשה תחסוך מאיתנו את השלכת הבוץ הלא מרוסנת הזאת, היא לא שייכת לכאן.

*וכמו שזה נראה, גם להצלחה של משהו אחר.
או הייתי חולם? 629697
אם לי אין את הפריווילגיה אז בוא נשמע ממי שיש לו אותה..

או הייתי חולם? 629698
כל זה עצוב ומר, אבל יש להפריד בין הנושא ההוספיטלי לבין הנושא הרפואי. בתי החולים שלנו הם באמת לא מלונות יוקרה, אבל הציטוט ששכ''ג מביא, ושממנו הוא המום - הוא בתחום הרפואי-מחקרי. כך שחוץ מסיפוק נסיונותיך הפתטיים המתמידים להתמודד עם הבעיות הפסיכולוגיות הפרטיות החמורות שלך באמצעות הכפשה והשפרצת בוץ על כל מה שזז, הלינקים האלה לא רלוונטיים.
או הייתי חולם? 629699
להשפריץ. מזכיר לי מקרה בחוץ לארץ. ישראלי בן 50 נכנס לבית חב"ד אחרי שחזר מסיבוב ב"סדום ועמורה" ורואה שכל הישראלים עסוקים לאכול את השניצלים והחומוס שלהם. בקול גדול אמר לכולם "מה זה שווה שאתה רק אוכל-אוכל-אוכל ולא משפריץ".
או הייתי חולם? 629719
אתה משתפר, זה כבר יותר טוב.

בזכות ביקורת עניינית של אנשי מקצוע, ובזכות הפתיחות של המערכת לביקורת כזאת, היא מגיעה להשגים שהיא מגיעה.
או הייתי חולם? 629746
"ברור שאני מקשיב לפרופסורים דוקטורים מהנדסים וכדומה ומקשיב להם ולא מה שהתקשורת הממוסדת..."

"פעם לא הייתה אפשרות לבדוק בעצמך, אם מה שהתקשורת או פוליטיקאים ופקידי ממשל אומרים הוא אמת. היום ברוך השם יש אינטרנט ולא צריך להיות מדען-טילים בשביל לא לקבל את מה ששרת הבריאות או סוכנים מטעמה כותבים בתקשורת..."

והמסקנה? הפניות לכלכליסט וידיעות אחרונות.
או הייתי חולם? 629756
כן רון בן-יעקב כלכליסט וידיעות אחרונות. כי החבורה פה לא תקבל ''אמת'' אם אני אביא קישורים ממקורות אחרים. כמו פעיית כבשים הם יתחילו להשמיע את קולם ''קונספירציה'' ו''עיתוני ההזויים'' וכדומה
או הייתי חולם? 629773
המצב לא מזהיר, אפילו עגום לפעמים, אבל איפה הקונספירציה?
או הייתי חולם? 629661
ניחוש: הסיבה היא שישראל מטהרת כמעט 100 אחוז מהשפכים לשימוש חוזר לחקלאות. במצב כזה אתה חייב ניטור מתמיד כדי למנוע מפתוגנים להגיע לגידולים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים