63024
הידיעה הזו מצטרפת לפרסומים רבים בעבר על עיכוב אמבלונסים פלסטינאים במחסומי צה''ל, על ירי צה''ל לעברם ועל פגיעה בחולים ובאנשי צוות רפואי פלסטינאים כתוצאה מכך.

עלתה בדעתי האפשרות לצוות על כל אמבולנס פלסטינאי בשטחים איש חיל-רפואה של צה''ל. הדבר יאפשר מתן מעבר חופשי ומהיר לאמבולנסים אלה במחסומים.
או''ם שמו''ם 63064
לא איש חיל רפואה, אבל לפחות איזה איש או''ם שילווה אמבולנסים, ויוודא שאין בהם חומרי נפץ. אם כל כך חשוב לאירופאים שאנחנו לא נעכב אמבולנסים, שידאגו שהם יהיו נקיים מאיום כלפינו.
ועידה בינלאומית? 63066
ואיך בדיוק תאכוף את נוכחותו של איש האו"ם (מישהו מהגדוד ההודי הזכור לטוב מגבול לבנון?) בכל אמבולנס בשטח? תצוות איש יק"ל לכל אמבולנס? הרי בכל-זאת צריך להשאיר מקום לצוות הפלסטינאי.

לא ברור לי גם איך נוכחותו של איש האו"ם אמורה להקל על מעבר האמבולנס במחסום. מה שכן, תוצאה אפשרית של ההצעה שלך היא פגיעה של צה"ל באנשי או"ם.

ומה פירוש "חשוב לאירופאים"? יש להם שגעון כזה שחולים צריכים לקבל טיפול רפואי? ולך זה לא חשוב?
ועידה בינלאומית? 63115
אה, זה פשוט מאוד - אם יש איש או''ם באמבולנס, נותנים לו לעבור. אם לא - הם ימתינו עד שחיילי צה''ל יהיו סמוכים ובטוחים שאין בפנים חומרי נפץ.
ועידה בינלאומית? 63118
לא פותר את הבעיה של צה''ל - האפשרות שהאמבולנס מעביר חומרי-חבלה.
או''ם שמו''ם 63076
את מי תשים שם ? את סארמארגו ?
הייתם סומכים עליו ?
זוכרים את התנהגות כוחות האו"ם במקרה חטיפת החילים בלבנון ?
החברה האלה כבר הוכיחו שלפחות מבחינתנו אי אפשר לסמוך עליהם.

חג שמח לכולם.
זכותו יגן עלינו 63067
מי יגן על חיי חיילינו, אנשי חיל הרפואה, בהיותם בשטח עוין?
זכותו יגן עלינו 63070
מי הגן על חיילי צה"ל בהיותם בשטח עוין בדרום לבנון? מי מגן על חיילי צה"ל בהיותם בשטח עוין בסמטאות חברון? הם עצמם, כמובן. לכן בדיוק הרעיון שלי מדבר על חיילים, לא על אנשי צוות רפואי שאינם חיילים.
זכותו יגן עלינו 63073
אם הבנתי נכון את הרעיון שלך, חיילינו אמורים להיות צמודים לאמבולנסים של הסהר האדום, גם בהיותו בתוך שטח בשליטה ערבית. אני מניח שלא תינתן הכנסת כוחות גדולים אלא רק מספר חיילים מועט, לפיקוח. כיצד נשיג ערבויות לבטחונם?
זכותו יגן עלינו 63081
לא ''צמודים לאמבולנסים'' אלא ישובים בהם - חייל אחד בכל אמבולנס, כשהוא מחליף איש-צוות מקורי בעל כישורים שקולים או פחותים (רופא יוכל להחליף רופא או נהג. נהג יוכל להחליף נהג). לא ניתן לקבל ערבויות לבטחונם.
זכותו יגן עלינו 63446
אם כך, אתה מוכן שחיי חיילינו יהיו בסכנה, כדי להגן על זכות הערבים לטיפול רפואי. האם הסיבה לכך היא מעשית (יחסי ציבור, למשל) או מוסרית (חיי אזרחים חפים מפשע חשובים מחיי חיילינו)?
זכותו יגן עלינו 63527
לא אמרתי את מה שהאתה מייחס לי ולכן ממילא אינני יכול להשיב לשאלתך.

כל מה שעשיתי היה להעלות דרך פעולה אפשרית לנוכח טענות שני הצדדים ביחס למצב הקיים. אני חושב שהיא נותנת מענה לטענות, אבל אינני בטוח בכך. למעשה - אפילו אינני בטוח שהיא מעשית מבחינת כח-האדם הנדרש.
זכותו יגן עלינו 63667
לא הבנתי היכן טעיתי בהבנת דבריך. האם תוכל להסביר מה פספסתי? (אתה מציע לצרף את חיילינו לצוותים רפואיים בשטח ערבי, מבלי לקבל ערבויות לבטחונם, כדי לאפשר טיפול רפואי לנזקקים).
זכותו יגן עלינו 63669
הרעיון שהעליתי הוא אכן לצרף חיילי צה''ל לצוותים רפואיים בשטחים, ואני טוען שהדבר נותן מענה למספר בעיות לכאורה במצב הקיים. אני מבין שאתה חושב שלרעיון יש חסרונות על-פני המצב הקיים. העליתי אותו כדי שיתקיים דיון ביתרונותיו ובחסרונותיו לעומת המצב הנוכחי, ולעומת רעיונות אחרים, כגון זה שהציג טל כהן.
זכותו יגן עלינו 63674
לא ענית - מה ייחסתי לך שלא בצדק?
זכותו יגן עלינו 63675
''אתה מוכן שחיי חיילינו יהיו בסכנה, כדי להגן על זכות הערבים לטיפול רפואי''.
זכותו יגן עלינו 63679
האם אתה כופר בכך שהצעתך מסכנת את חיי החיילים?
האם מטרת ההצעה אינה הגנה על זכות הערבים לטיפול רפואי?
או שמא זו אינה הצעה שאתה באמת תומך בה, אלא זריקת רעיון באוויר?
זכותו יגן עלינו 63682
אני נוטה להסכים שחייל שיימצא על אמבולנס בשטחים חשוף ליותר סכנות מחייל שנמצא ב"בור". מה לגבי חייל שנמצא במחסום בשטחים? אינני יודע. מי מהם תורם יותר לבטחונם של תושבי ישראל? לא בטוח.

מטרת ההצעה היא לקיים דיון בפתרונות אפשריים לבעיות במצב הקיים. הרעיון שלי עשוי לפתור כמה בעיות במצב הקיים, ביניהן הפגיעה ברמת הטיפול הרפואי לו זוכים הפלסטינאים תושבי השטחים. אינני מתכוון לדון כאן בשאלת זכותם של אנשים לקבל טיפול רפואי.
זכותו יגן עלינו 63686
אתה רומז שהחיילים באמבולנסים הערביים עשויים לתרום לבטחוננו. זו נקודה שאת גישה כיניתי "מעשית". האם תוכל להסביר כיצד שיפור רמת הטיפול הרפואי לתושבי השטחים יסייע לתרום לבטחוננו? (אציב איש קש: הורדת המוטיבציה לפיגועים)
מי זה זכותו? 63689
אם אכן נכונה טענת צה''ל שאמבולנסים משמשים להעברת אמל''ח (ונדמה לי שה''אם'' בראש המשפט הזה כבר מיותר), והעברת אמל''ח מסכנת את בטחון תושבי ישראל, אזי הפיקוח הישראלי ימנע זאת ולכן יתרום לבטחון.
מה דעתך על לתת להם לגסוס? 63693
לא נשמע יותר קל?

מאיפה הרעיון המדהים לסכן שערה מחיילי צה"ל?
אפשרות אחרת 63680
להקים מרפאות צה''ליות ליד כמה מהמחסומים.
מקרים דחופים יוכלו לקבל טיפול שם.
זכותו יגן עלינו 63533
לא בטוח שאני מבין.

אתה מציע שיהיו צוותים מעורבים, שכוללים ישראלים, שיסעו באמבולנסים של הפלשתינאים בערי הגדה ויאספו חולים?

אני חושב שיותר טוב לקפוץ ממטוס בלי מצנח. הגופה תיראה אותו דבר, אבל המוות יהיה מהיר יותר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים