בסופו של דבר, הדבר החשוב באמת זו האפוטרופסות לילדים 632332
רק חסר לי שבמקרה של אסון ההורים של אשתי יבקשו אפוטרופסות...
אז בחרנו במי שראוי ביותר לגדל את הילדים (בת-דוד של אשתי למען האמת, שתגדל אותם באהבה וחום כפי שמגיע להם), אישרנו איתה את העניין והלכנו לעורך דין. את הכספים תנהל אחותי עד שהבכורה תהיה בת 21.
בסופו של דבר, הדבר החשוב באמת זו האפוטרופסות לילדים 632339
לא חושב שצוואה יכולה לקבוע מי יהיה האפוטרופוס על הילדים. מי שקובע מי יהיה האפוטרופוס על הילדים , זו המדינה , באמצעות בית המשפט לענייני משפחה בדרך כלל.

הצוואה יכולה לקבוע למי ילך הרכוש של הניפטר ואילו המדינה , בתור ממונה על האפוטרופסות, תורה לבעלי הרכוש המורש איזה תשלומים שוטפים יועברו מידי היורשים לאפוטרופא כדי שיכלכל את הילדים. (האפוטרופא זה בדרך כלל איש/אשה שמטפלים באופן שוטף בחסוי, ידוע גם בשם הלא מדוייק "האפוטרופוס").
בסופו של דבר, הדבר החשוב באמת זו האפוטרופסות לילדים 632376
לא נראה לי שהמדינה תלך לחפש אקטיבית אפוטרופסים חדשים אם כבר נקבעו כאלה בצוואה. אם יש בעיה כלשהי חריפה וידועה אצל האפוטרופסים (למשל גיל ממש מבוגר או בעיות נפשיות מתועדות), זה כבר עניין אחר.
בסופו של דבר, הדבר החשוב באמת זו האפוטרופסות לילדים 632380
לאו דווקא בעיה - מחלוקת. למשל, אם במקרה המתואר לעיל היו הסבים דורשים לגדל את הילד. גם אני מנחש שמשקל הצוואה היה נמוך במקרה זה.
בסופו של דבר, הדבר החשוב באמת זו האפוטרופסות לילדים 632398
להיפך. דווקא מכיוון שיש צוואה למדינה אין שום אינטרס להתנגד לה.
לסבים אין קייס טוב יותר משל כל אחד אחר מבני המשפחה. כיבוד רצון המת הוא עיקרון מנחה, וכל זמן שאין בעיות מהותיות, אין שום סיבה לא לקיים את הצוואה כלשונה.
כשאין צוואה - זה כבר המערב הפרוע.
בסופו של דבר, הדבר החשוב באמת זו האפוטרופסות לילדים 632434
אבל אין משמעות לצוואה בהקשר של גידול ילדים. את ההחלטה מבצע בית המשפט - אם חשובה לו השאלה "את מי ההורים מעדיפים?" אז כאן אותה "צוואה" יכולה לסייע, אך לא תמיד השאלה עולה ולא תמיד בוחרים אפוטרופוס לפי העדפת ההורים.
בסופו של דבר, הדבר החשוב באמת זו האפוטרופסות לילדים 632437
לא ידעתי.

אבל בחוג המשפחה, לצוואה יש משמעות, והיא יכולה למנוע מראש מאבק על חזקה.
בסופו של דבר, הדבר החשוב באמת זו האפוטרופסות לילדים 632460
בבחירת האפוטרופוס, השאלה הכמעט יחידה שעומדת בפני בית המשפט היא "מה הכי טוב לילדים". הצוואה עשויה להעיד על דעתם של ההורים לגבי השאלה הזו, אבל לא הרבה יותר מכך. למשל, אם לסבים היכרות קודמת עם הילדים ולבת הדוד אין, זו עשויה להיות נקודה לטובתם. אולי כדי לכם להוסיף תצהיר מלא השמצות אודות חותניך :-)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים