644717
כתבה מבמחנה 1,300חיילים הגישו בקשה להכרה כטבעונים.
644752
תגובה מפורטת ומסודרת באתר צה"ל ובדף הפייסבוק
מותר להיכנס לחדרי האוכל אבל אין עדיין ארוחות טבעוניות ולא מנות קרב טבעוניות.
אהבתי את התגובה הרשמית:
"הצבא הוא בבואת החברה הישראלית. עם הכפלת מספר הטבעונים בכלל האוכלוסייה, עלה גם מספר הטבעונים בצה"ל. עלינו, כצבא וכחברה, לתת מענה לכל אדם בעל צרכים ייחודיים על מנת לשלבו. התהליך הוא חלק מהצעת חוק הנמצאת כעת בבחינה, ואנו מאמינים כי יש לאפשר לכל אדם לקיים את אורח חייו, תוך התאמה לדרישות השירות הצבאי."

צריך לקרוא את הטוקבקים כדי לראות שוב כמה הבורות והטמטום נרחבים. חלק מהמגיבים הם טרולים של התעשיה אבל הרוב מטומטמים מהשורה.
644789
מנת קרב בצה"ל היא לא אישית. מנה מיועדת בדרך כלל לארבעה-חמישה אנשים (צוות טנק, למשל). לכן מנות קרב טבעוניות הן דבר כמעט בלתי אפשרי - אין מספיק טבעונים כדי לאייש באמצעותם צוותים שלמים, וגם לו היו לא ניתן לשבץ חיילים לצוותים על פי העדפותיהם בתחום המזון. מעבר לכך, יתרונה של מנת קרב הוא באחידותה: אם גדוד מתגייס לפעילות מסוימת, אפשר להעמיס מאתיים קופסאות ולנוע. אם היה צורך לבדוק כמה חיילים מאלה שהתגייסו כבר ואלה שצפויים להתגייס רשומים כטבעונים, להעמיס סוגים שונים של מנות ולוודא שלכל כלי תגיע המנה הדרושה לפי החיילים המשובצים בו זה היה יוצר עומס לוגיסטי בלתי נסבל.
שיאכלו מנות קרב 644799
כשכתבתי שיאכלו מנות קרב לא הייתה זאת מילתא דבדיחותא. אני התגייסתי לצנחנים ב-‏86 בתור צמחוני באותם ימים לא היה לאף אחד מושג בצמחונות. שבועות רבים אכלנו מנות קרב בשטח וההתחשבות המקסימלית לה זכיתי הייתה שחברים הסכימו להחליף את מנת הלוף שלי (או הבוליביף) בתירס או חלווה (הם לא היו צריכים את הבשר לא הייתי אוכל ממילא). מנסיוני האישי (כצמחוני לא טבעוני) אין כל קושי לשבוע בצבא מבלי לאכול בשר דגים ומוצרי חלב, ממילא הם ניתנים במשורה.
644808
כנראה ימצאו בסוף איזה פתרון, יוסיפו מוצר קטניות לכל אריזה או יחליפו טונה אחת או שתיים במוצרים כאלה.
645311
אם דתיים יכולים לאכול חזיר בשעת קרב, גם טבעוניים יכולים לאכול בשר.
געגועי לקותל 645318
821
645340
הרמב"ם מציין במפורש - "חלוצי צבא כשיכנסו בגבול העכו"ם ויכבשום".
היינו -
1. חו"ל.
2. חלוצים. חוד החנית. הראשונים שנכנסים וכובשים שטח, בטרם כלל הצבא מגיע, על מכ"שיו ומש"קי דתו.

החייל הדתי שישימו לו חזיר במנות הקרב בזמן אימון, בט"ש או קו בתחומי ישראל‏1, יקים (ובצדק) קול צעקה וזעקה.

1 או בלבנון וסיני, בתקופה שצה"ל ישב שם ואכלס מוצבים.
645387
כתבתי: בשעת קרב. לא באימון, לא בבט"ש ולא בקו (דרך אגב, בט"ש עושים בקו)
קשה באימונים, פריך בקרב 645393
אז טבעונים יכולים לאכול בשר (ובפרט מליח אדום) בשעת קרב כמוצא אחרון. וצ'רלי צ'פלין יכול לאכול את נעליו כמוצא אחרון. אני מציע שניתן לכולם נעליים צבאיות נוספות כמנת ברזל לשעת חירום ונסגור עניין. דרך אגב, יש גם הצעות גרועות יותר (ר' גם תגובה 621340).
645396
ובשגרה ואימון - מה?

בקרב דווקא‏1, לא יקשה על הטבעוני לקושש לו מזונות. באותו המקום בו ימצא לו הדוס נבלות וטרפות לאכלה‏2, ימצא הטבעוני פיתות וטחינה וירקות.
יש יתרונות לזה שאנחנו נמצאים במזה"ת ולא בין הולנדים לשוודים.

1 או ליתר דיוק, אחרי הקרב.
2 אנחנו זוכרים שאת הטקסט הנ"ל כתב הרמב"ם בטרם הומצאו קופסאות השימורים, נכון?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים