מניעת נסיעה של פלסטינים עם ישראלים 644979
היועמ"ש וינשטיין דורש משר הביטחון הבהרות, ושרת המשפטים אומרת כי "הפרדה כאמור, שאיננה מעוגנת בצרכי הביטחון, עלולה לעלות בגדר הפליה אסורה".
מניעת נסיעה של פלסטינים עם ישראלים 645130
פרוטוקול דיון ההפרדה באוטובוסים.

תושבת מאריאל, טענה כי "נהגים יהודים עוזבים את מקום העבודה. את המקום שלהם ממלאים נהגים ערבים" וראש מועצת קרני שומרון יגאל להב אמר " 99% הנהגים הם הערבים." בתגובה, בן חור אחוות, מנכ"ל חברת אפיקים, אמר כי רוב הנהגים אצלו בחברה הם "יהודים, רובם תושבי שטחים, אריאל והיישובים בסביבה".

יחיאל טוהמי, סגן ראש עיריית אריאל, התמקד בסכנה הביטחונית וראש מועצת קרני שומרון יגאל להב הזהיר ממקרה רצח. בתגובה, צחי לוגסי, קצין ההגנה המרחבית של פיקוד מרכז, הסביר כי אין לסיפורים שנשמעו אחיזה במציאות.

וה"דובדבן", ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב אמר שהפלסטינים זוכים "[ל]נסיעה הומאנית...[ו]הכי גרוע, יש לו חווית נסיעה עם בנות יהודיות."
מניעת נסיעה של פלסטינים עם ישראלים 645133
סלמה, אלאבמה זה כאן.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655595
מראיון ברדיו עם ח''כ מוטי יוגב מהבית היהודי, מיוזמי ומקדמי תוכנית ההפרדה באוטובוסים, עולה שהסיבה העיקרית להפרדה היא שאלפי עובדים הפלסטינאים תופסים את מקומות הישיבה באוטובוסים החוזרים לישראל ולמתנחלים לא נשאר מקום והם לא יכולים לחזור הביתה בזמן סביר. בשולי הדברים הוא טען ל''חיכוכים מיניים'' ו''סיכון בטחוני'' אך לא ידע להשיב לשאלה אם אוטובוס רק ליהודים מהווה מטרה נוחה יותר למפגעים מאשר אוטובוס עם מתנחלים ופועלים פלסטינים.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655598
אוי, אוי, אוי. דמעות התנין האלה עוד יגרמו לי לרחם על המתנחלים המסכנים האלה שהנייטיבז הפרימיטיבים תופסים להם את המקומות באוטובוס וזוממים על בנותיהם. צריך להעמיד מתנחל במחסום ולתת לו לעבור את כל ההשפלות היומיומיות שלהם. אולי הוא עוד יהיה נדיב דיו לאפשר להם לתפוס את מקומו באוטובוס.
החל פיילוט הפרדה באוטובוסים בשטחים 655599
נניח שעם דמעות תנין אפשר להסתדר. מה נעשה עם הסיוע ל-BDS?
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655603
זכורתני, שבימים שגרתי ברמת גן, האוטובוסים העוברים (קודם) בפארק הלאומי היו מגיעים לתחנה עמוסים בחרדים, והללו לא היו מעלים בדעתם לקום ולפנות מקומם לאשה בהריון.
שמא צריך לאסור על חרדים בני-ברקים להגיע לפארק הלאומי, קל וחומר לאסור עליהם לעלות לאוטובוס?
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655604
בעדות לפיד לדורותיו זה מן הסתם נשמע רעיון מקובל והגיוני.
אוטוביסים זה רובוטים שמאכילים אותך? 655616
תגובה מכוערת ומכפישה - מסתבר שכשזה לא נוגע לפלסטינים אפשר להשתלח באוכלוסיות שלמות בלי להסמיק.
אוטוביסים זה רובוטים שמאכילים אותך? 655617
איזה אוכלוסיות שלמות? אלה שתומכות בהדרת חרדים?
אוטוביסים זה רובוטים שמאכילים אותך? 655619
אני לא מכיר כאלה, ואתה יורד לרמה שלא מתאימה לך.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655605
אבל זה יהיה ממש גזעני.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655614
לא פשוט יותר - עולה קצת יותר‏1 אבל פחות נפיץ ומכוער פי אלף - פשוט להגדיל את כמות האוטובוסים?

1 וכידוע, לטווח קצר זה יעלה פחות, אבל לטווח ארוך - המחיר מי ישורנו. טוב, טווח קצר זאת ההתמחות של ראש הממשלה שלנו, ועם הזמן גם שר הבטחון שלנו מראה התמחות גדלה והולכת בפקולטה לטמטום ארוך טווח.
האייל משפיע על הפוליטיקה 655621
חברי הממשלה קוראים באייל ומיטיבים את דרכם: ההפרדה באוטובוסים בוטלה לאור הביקורת.
שם נטען שזה בגלל גדעון סער, אבל אנחנו כאן יודעים את האמת.
האייל משפיע על הפוליטיקה 655624
גדעון סער? האיש שרצה לגרש פליטים מישראל נהיה פתאום אביר זכויות הפלסטינים? האם גזען אמריקאי יכול להיות שונא אפרו-אמריקאים ואוהב אינדיאנים?
האייל משפיע על הפוליטיקה 655632
חברי הממשלה קיבלו, מן הסתם, טלפונים מבוהלים מנציגי משרד החוץ בחו''ל שהפצירו בהם לדחות את החרם על ישראל בעוד כמה חודשים.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655623
מוטי יוגב נשאל על הגדלת מספר האוטובוסים והוא מילמל משהו על משרד התחבורה ששוקל להוסיף קווים יעודיים ליהודים ולפועלים פלסטינאים.

הוא כינה את המתנגדים ''צעקנים צבועים שלא מכירים את המציאות''.

אני מניח שבצבועים הוא כולל את גדעון סער שאמר ''ההפרדה תגרום נזק חמור לתדמית ישראל'' וגם את רוה''מ נתניהו ושר הבטחון יעלון שהחליטו עכשיו להקפיא את התוכנית, ובטח גם את קצין ההגנה המרחבית של פיקוד מרכז שאמר כי אין לסיפורים שנשמעו אחיזה במציאות.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655628
עכשיו שמתי לב שגם גם דני דיין הוא אליבא דמוטי יוגב "צעקן צבוע שלא מכיר את המציאות" (חשבתי שבכלל שניהם שייכים לאותו מחנה מתנחלי). דיין צייץ הבוקר: "אני קורא לשר הביטחון לחזור בו מהחלטתו לאלתר. שום 'הצלחה' של הפיילוט לא תשתווה לנזק שהשארת ההחלטה על כנה כבר גורמת".
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655633
הוכחה שתמיד צריך לתת לימין למשול לבדו ללא עלה תאנה שמאלני-לכאורה.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655766
מה יגיד מוטי יוגב משה ארנס שכתב "ההפרדה איננה התשובה. היא שגויה מבחינה מוסרית והרסנית לחברה הישראלית"?

צריך רק לזכור שארנס קרא לסיפוח השטחים הכבושים ואיזרוח את התושבים הפלסטינאים.

אגב, לארנס כנראה העובדות לא מפריעות והוא כותב "אין להכחיש, קיימת בעיה ביטחונית, ואזרחים ישראלים חשים לפעמים מאוימים" למרות עמדת צה"ל, שלא רואה בנסיעה זו בהכרח סיכון ביטחוני.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655637
אני מוצא עצמי די נבוך בעניין זה. לעיתים קרובות אני מבחין שמנסים ליישם עקרונות אידיאולוגיים נכונים באמצעות תקנות מעשיות שנזקן מרובה מתועלתם.
אבל במקרה זה (ההפרדה באוטובוסים השטחים), אע''פ שהוא מעשה ידיו של שר הביטחון יעלון (לא מנושאי הדגל של השוביניזם והגזענות), אני מוצא עצמי נאלץ להמליץ למתיישבי השטחים לאכול את התבשיל שהקדיחו. יזמת ההפרדה באוטובוסים היא עניין הקשור מיסודו וביסודו לרבדים העמוקים ביותר והראשוניים של יזמת ההתנחלות בשטחים.
עצם יזמת ההפרדה מזימה ומאיינת את הגרסה הרשמית של המתנחלים על היחסים התקינים שיש להם עם עם-הארץ ועל כך שהנאראטיב האמיתי של ההתנחלות בשטחים הוא נרארטיב ביטחוני של מלחמה בטרור הערבי-מוסלמי.
עצם ההתכחשות של המחנה המתנחלי לצרכים הלאומיים של ערביי א''י (גם אלו שאינם לוחמנים וטרוריסטים) ולמשל כבשת הרש הפלשתינאית, מביאה לטינה ועויינות בסיסית בין שני המחנות ואין זה סיפור של נוער עבריין (נוער הגבעות) מצד אחד וטרוריסטים מקצועיים מן הצד השני.
מעשה ההפרדה הזה, כאשר הוא בא מצידם של אלו כמוני (וכמו אולי גם שר הביטחון), אשר מכירים ברצון הלאומי הפלשתינאי אך מתנגדים ליישומו בשל ההשלכות המעשיות שלו, היה אפשר לקבלו בבחינת ה''הכרח בל יגונה''. אבל כאשר הוא בא לשרת את בקשותיהם של אלו (המתנחלים) אשר מסרבים להכיר בעוול שמעשיהם מסבים לפלשתינאים ובכך שהקיום היהודי ההתיישבותי בשטחים הוא בלתי הוגן מיסודו, יתכבדו הללו ויבלעו את פירות ההונאה העצמית ועיוות המציאות שלהם עצמם. יתכבדו הללו וימשיכו לנסוע בחברת משנאיהם, אע''פ שאיני חושב שלנסיעה המשותפת הזו יש איזשהם פירות חיוביים ומן הסתם עצם קיומה הוא בבחינת היוצא מן הכלל המלמד על הכלל.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655639
כפי שכבר הערתי בתגובה קודמת יותר, אני חושש שאת פירות הביאושים של ההונאה הזו יאכלו אזרחי כולה בעוד שהמתנחלים, במעשה לניניסטי הדומה לאופיו של שליט האמפריה לורד דארת' סידיוס, ניזונים מהאיבה שמעשים כאלה מעוררים גם בין ישראלים וגם מצד אומות העולם נגד ישראל.

מה שיותר מעוות הוא שאותו ח"כ יוגב טען שמעשה ההפרדה הזה נועד כדי לחזק את היי היחד בין ישראלים - קרי מתנחלים יהודים - לפלסטינאים בגדה.
החל פיילוט הפרדה באוטוביסים בשטחים 655643
ובכן, מה יש לנו כאן? מצד אחד ציבור קדוש של טובי בנינו ובנותינו, יהודיים כשרים שומרי תרי"ד (לאלה שאינם קוראים עיתון כבר שלושים שנה, המצווה הנוספת היא "דפוק את מי שאתה יכול ובלבד שתגלגל את עיניך לשמיים ותיאנח מרות תוך כדי כך") ועושי דבר השי"ת, ומאידך גיסא המון נבער של שקצים משוקצים, פולשים זה מקרוב באו, רוצחים ארורים ועמלקים שמטמאים את ארץ הקודש. והנה, אותם גבעונים רואים לעצמם זכות לחלוק בתחבורה הציבורית עם בני עם הבחירה, וחוצפתם מגיעה עד כדי כך שאף אינם טורחים לפנות את מקומם כאשר אחד מבני הברית נאלץ לעמוד על רגליו! ואל יהי הדבר קל בעיניכם, כי כידוע אותם אנשים טובים נוהגים בדרך כלל לעמוד על הרגליים שלנו, כך שעמידה על רגליהם שלהם היא בבחינת גזרה שאין בציבור יכול לעמוד בה, תרתי משמע.

נאספו מתנחלי חלם לאספה בעלית בית-הכנסת והרעישו את העולם: היתכן? ישבו בעליה שבעה ימים ושבעה לילות, בקשו עצות, חפשו תחבולות, ולא זזו משם עד שנמנו וגמרו: לאסור על בני הבליעל להשתמש בדיליז'נסים הכשרים, ולהקציב להם דיליז'נסים משלהם שיגיעו, מן הסתם, פעמיים בחודש בין השעות 4 ל 6 בבוקר ככתוב "וְכִי-יָגוּר אִתְּךָ גֵּר, בְּאַרְצְכֶם לֹא תָּנִיעוּ אֹתוֹ" (ויקרא י"ט ל"ג). נחרצה, נעשתה: בבוקר השכם, השמש אך יצאה, ומלך העיר חלם הוציא פשקויל ברוח דברים אלה.

עוד טרם יבש הדיו יצאה צעקה גדולה מקצוי הארץ ועד קצותיה, מה יאמרו הגויים? באמת, מה? שמא יאמרו הגויים שאם מספר הדיליז'נסים הכולל יהיה כזה שאינו מצריך נסיעה בעמידה הרי אין צורך בהפרדה, ואם לא הרי ההפרדה אינה נעשית אלא לצורך כך שיוכלו בני העדה הקדושה לשבת בשלום על ישבנם הענוג, בעוד העמלקים יצטופפו להם כבני בקר שכידוע אינם זקוקים למושב. יאמרו? יאמרו! והוסיפו חכמי חלם ושאלו: ומה יעשו אותם גויים אחרי שיאמרו את מה שיאמרו? נאספו כולם למקטן ועד גדול, שקלו ודנו וטרו ולבסוף פסקו שהגויים, ימ"ש, עלולים לא לראות בעין יפה את המעשה, כי זאת דרכם של גויים, ויתרה מזאת, בחרונם עלולים הם לנקוט מעשה שיכאיב לכיסם של הצדיקים, ומה הועילו חכמים בתקנתם אם נחסכו כאבי רגליים אך הוחמר לעין ערוך כאב הראש, וגם אחוזי האבטלה יטפסו ויצמחו כאותו אפון פלא לגובה ממנו עליך להשפיל את מבטך אם ברצונך להביט אל פסגת האברסט? נחרצה, נעשתה: בבוקר השכם, השמש אך יצאה, ומלך העיר חלם הוציא פשקויל חדש המבטל את הקודם. רשמו הגויים לפניהם עוד שורה בצבע אדום בפנקסם העבה, לשימוש בעתיד הקרוב, והכל שב על מקומו בשלום.

לא יצא חודש, ושוב גברו כאבי הרגליים של הנוסעים בעמידה. נאספו שוב מתנחלי חלם לאספה, ובעיצה אחת עם מלך חלם החליטו לחלק לכל תושב בחלם מכונית פרטית מתוצרת BMW, ואף להצמיד לו נהג אחד (או נהגת, ולפי השמועה הראשונה שזכתה במשרה הנכספת היא אחת, רוזה פארקס שמה) כך שיוכל האברך לשנות תהילים בזמן הנסיעה שעה שהשיקוץ מסיעו לכאן ולשם, הדיליז'נסים הכרכרות יהיו בשימושם הבלעדי של בני הבליעל, ובא לציון גואל.

וכאן, אין מנוס מלהודות, התברר שחכמי חלם האמיתיים הם אנחנו ולא הם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים