מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 645980
גל פיטורי ערבים ברחבי הארץ.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 645990
איזו יד הורסת? היד שלהם, כמובן.
אחד המחבלים שביצעו את הטבח בבית הכנסת, עבד במכולת הסמוכה. המחבל שירה ביהודה גליק, עבד במסעדה סמוכה. פיגוע במסעדה שסוכל לפני כשנה, תוכנן ועמד להתבצע על ידי מחבל שעבד במסעדה שהתעתדה להיות זירת הפיגוע. המטען שהתגלה לפני כשנה באוטובוס בתל אביב, הונח שם על ידי ערבי שעבד באחת מרשתות המזון הגדולות.

אמור לי אתה: האם ערכי השיוויון והנאורות שאתה מחזיק בהם, שווים את הסיכון שהערבי שאתה מעסיק יקום יום אחד ויבצע פיגוע על סמך מידע שאסף בזמן עבודתו?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646005
כדי לבצע פיגועים לא צריך ''אנשי קשר'' העובדים במקום ופיטורים גורפים על בסיס לאומי או אתני הם בגדר חוקי נירנברג. אפילו במישטרי האפרטהייד בדרום אפריקה ובדיקסי איפשרו לשחורים לעבוד וראוי להזכיר שגם בדרום אפריקה היה טרור של השחורים.
ואפילו שני האנשים שהכי מדרדרים את המדינה לתהום ללא תחתית, נתניהו ובנט, התבטאו כנגד פיטורי ערבים.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646014
אני דווקא חשבתי שאתה בעד חלוקת ירושלים. שרון בנה בליבה את החומה והנה הדנונים ממשיכים את דרכו במיסוד החלוקה.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646059
איזה חלוקה? יש כאן חתירה מתמדת לעירבוב אוכלוסיות תוך כדי דחיקת אוכלוסית הנתינים, מתכון למצב נפיץ שאחריתו מי ישורנו.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646046
כדי לבצע פיגועים, צריך גישה. אם אין גישה, אין פיגוע. או בפתגם העממי - אם אין ערבים, אין פיגועים.
ההשוואה למשטר האפרטהייד בדרום אפריקה מקוממת, לא נכונה, ולא דומה. בדרום אפריקה הלבנים כבשו את ארצם של הכושים ושיעבדו אותם. הלבנים חיו על גבם של הכושים המשועבדים.
כאן בארץ היהודים שילמו בכסף ודם על אדמת אבותיהם, והכובשים הערבים חיים על גבם של היהודים. על פי תכנית החלוקה, המדינה היהודית היתה צריכה לתמוך במדינה הערבית, ועד היום המדינה היהודית מחזיקה על גבה את הרשות הפלסטינית, שבלעדיה תתפרק לגמרי. היהודים לא משעבדים את הערבים, ולכן הם יכולים בלעדיהם. הלבנים בדרום אפריקה, מה היו עושים בלי הכושים?

ושוב אתה חוזר על הטענה השגויה של השמאל, ומטיח לעברי את נתניהו ובנט, כאילו הם מייצגים אותי. לשם ההשוואה, כשאהוד ברק נבחר, הוא הבטיח לצאת מלבנון ולקדם את תהליך השלום, והוא קיים. אבל כשביבי הבטיח למוטט את שלטון החמאס, הוא לא קיים. גם בנט רק מדבר ולא מספק את הסחורה. איך בדיוק שני חובבי הכיסאות האלה שמועלים בחובתם לקהל בוחריהם, אמורים לייצג את הימין?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646061
גישה לא דורשת בהכרח אנשי קשר במקום הפיגוע.
ההשוואה לדרום אפריקה נכונה בהחלט. ארץ ישראל היא גם מולדתם של הערבים הפלסטינים והפיתרון היחיד הוא חלוקת הארץ. (האם לא איחרנו את המועד היא שאלה אחרת.)

נתניהו ובנט לא חייבים ליצג אותך. הם מבצעים יפה את מדיניות הימין של סיפוח זוחל אלא שהניסיון שלהם לשמר את הסטטוס קוו של הכיבוש חומק להם מהאצבעות ומביא את כולנו לסף מלחמה אזורית. כמו שאמר ישעיהו ליבוביץ', אין דרך שלישית.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646068
"גישה לא דורשת בהכרח אנשי קשר במקום הפיגוע."
זה משנה? אם אין להם גישה לשכונה, הם לא יכולים לדרוס אף אחד בתחנות שלה, הם לא יכולים לנעוץ מברג בגב של מישהו ברחובות השכונה, והם לא יכולים לטבוח במתפללים בבתי הכנסת שבה.
אין גישה, אין פיגוע.

אז אתה טוען שלערבים יש זכות על ארץ ישראל כשם שלכושים יש זכות על אפריקה, וטוען שהזכות שלנו על ארץ ישראל מפוקפקת, כשם שללבנים אין זכות של ממש על אפריקה.
אתה טוען שהפתרון היחיד הוא חלוקת הארץ, ובפעם המי יודע כמה אני שואל אותך, לפני שקמה ממלכת ירדן וחילקה את הארץ, לא היו פיגועים? היו. לאחר שקמה ממלכת ירדן וחילקה את הארץ, לא היו פיגועים? היו. לאחר שקמה המדינה והחלק שממערב לירדן נחלק בצורה מאוד מלאכותית, לא היו פיגועים? היו והיו.
אז איך אתה טוען שהחלוקה היא הפיתרון, כשהם אומרים (ומקיימים) שלא יסתפקו בחלוקה ושזו לא המטרה שלהם?

נתניהו ובנט גם לא מייצגים את הימין. כדי לייצג את הימין, הם צריכים ליישם את רצון בוחריהם ולקיים את ההבטחות שבגללן הם נבחרו. הם כמעט ולא עושים את רצון בוחריהם ולגמרי לא מקיימים את ההבטחות שבגללן הם נבחרו. הם מייצגים את קהל הבוחרים של לפיד וציפי לבני הרבה יותר מאשר את קהל הבוחרים שלהם.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646071
אז עכשיו לערבים (עם לוחיות זיהוי צהובות) אסור גם לנסוע אצלי בשכונה? איך אתה אוכף את זה?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646087
טרנספר. איזה עוד פתרון יש שיחזיר את הביטחון לרחובות היהודים?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646088
טראנס פייר לערבים!
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646089
לפרעה היה רעיון. משהו לגבי תינוקות זכרים ויאור.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646096
גועל נפש!
כל פעם שיהודים רוצים להגן על עצמם, קמים אנשים שאין בהם טיפה של אהדה לבני עמם הסובלים, אבל מלאים אהדה למחבלים, פושעים ורוצחים אורקים.
עם כל ההשוואות לפרעה ולהיטלר, אשאל אותך את השאלה הבאה:
בני ישראל במצרים, או היהודים בגרמניה, פרעו בתושבי המקום כמו שהערבים פורעים ביהודים בארץ ישראל?

אם התשובה שלילית, הרי שההשוואה מגעילה, מרושעת וטפשית.
לפני שאתה מזכיר תינוקות ויאור, תזכיר לי מי רצח את התינוקת חיה זיסל ברון? מי טבח במתפללים תמימים בבית הכנסת? מי דרס אנשים שעמדו בתחנה וחיכו ללכת לעבודה או לחזור הביתה אל המשפחה?

אתה יודע איך קוראים למי שעובר לצד של האויב בזמן שבני עמו נלחמים על הישרדותם?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646180
הגרמנים המצחיקים האלה, עשו שואה לעם הלא נכון. התבלבלו, נעבעך.

מזל שגילינו עכשיו מי העם שבאמת מגיע לו. אולי נשכור את הגרמנים כקבלני ביצוע?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646183
או כפי שכתב סבסטיאן וילאר רודריגז :
ALL EUROPEAN LIFE DIED IN AUSCHWITZ By Sebastian Vilar Rodrigez

I walked down the street in Barcelona , and suddenly discovered a terrible truth - Europe died in Auschwitz ... We killed six million Jews and replaced them with 20 million Muslims. In Auschwitz we burned a culture, thought, creativity, talent. We destroyed the chosen people, truly chosen, because they produced great and wonderful people who changed the world..

The contribution of this people is felt in all areas of life: science, art, international trade, and above all, as the conscience of the world. These are the people we burned.

And under the pretense of tolerance, and because we wanted to prove to ourselves that we were cured of the disease of racism, we opened our gates to 20 million Muslims, who brought us stupidity and ignorance, religious extremism and lack of tolerance, crime and poverty, due to an unwillingness to work and support their families with pride.

They have blown up our trains and turned our beautiful Spanish cities into the third world, drowning in filth and crime.

Shut up in the apartments they receive free from the government, they plan the murder and destruction of their naive hosts.

And thus, in our misery, we have exchanged culture for fanatical hatred, creative skill for destructive skill, intelligence for backwardness and superstition.

We have exchanged the pursuit of peace of the Jews of Europe and their talent for a better future for their children, their determined clinging to life because life is holy, for those who pursue death, for people consumed by the desire for death for themselves and others, for our children and theirs.

What a terrible mistake was made by miserable Europe ......
***********************************
The Global Islamic population is approximately 1,200,000,000; that is ONE BILLION TWO HUNDRED MILLION or 20% of the world's population. They have received the following Nobel Prizes:
(כאן באה רשימה קצרה של 7 שמות - א.ד.)
The Global Jewish population is approximately 14,000,000; that is FOURTEEN MILLION or about 0.02% of the world's population. They have received the following Nobel Prizes:
(כאן באה רשימה קצת יותר ארוכה ולא מעודכנת של 1291 שמות - א.ד.)
The Jews are NOT promoting brain washing children in military training camps, teaching them how to blow themselves up and cause maximum deaths of Jews and other non Muslims. The Jews don't hijack planes, nor kill athletes at the Olympics, or blow themselves up in German restaurants. There is NOT one single Jew who has destroyed a church. There is NOT a single Jew who protests by killing people.

The Jews don't traffic slaves, nor have leaders calling for Jihad and death to all the Infidels.

Perhaps the world's Muslims should consider investing more in standard education and less in blaming the Jews for all their problems.

Muslims must ask 'what can they do for humankind' before they demand that humankind respects them.

Regardless of your feelings about the crisis between Israel and the Palestinians and Arab neighbors, even if you believe there is more culpability on Israel 's part, the following two sentences really say it all:

'If the Arabs put down their weapons today, there would be no more violence. If the Jews put down their weapons today, there would be no more Israel ..." Benjamin Netanyahu

General Eisenhower Warned Us It is a matter of history that when the Supreme Commander of the Allied Forces, General Dwight Eisenhower, found the victims of the death camps he ordered all possible photographs to be taken, and for the German people from surrounding villages to be ushered through the camps and even made to bury the dead.

He did this because he said in words to this effect:

'Get it all on record now - get the films - get the witnesses - because somewhere down the road of history some bastard will get up and say that this never happened'

Recently, the UK debated whether to remove The Holocaust from its school curriculum because it 'offends' the Muslim population which claims it never occurred. It is not removed as yet.. However, this is a frightening portent of the fear that is gripping the world and how easily each country is giving into it.

It is now more than 60 years after the Second World War in Europe ended. This e-mail is being sent as a memorial chain, in bmemory of the, 6 million Jews, 20 million Russians, 10 million Christians, and 1,900 Catholic priests who were 'murdered, raped, burned, starved, beaten, experimented on and humiliated' while many people looked the other way.

Now, more than ever, with Iran , among others, claiming the Holocaust to be 'a myth,' it is imperative to make sure the world never forgets.

How many years will it be before the attack on the World Trade Center 'NEVER HAPPENED' because it offends some Muslim in the United States ?

מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646251
אוי! שואה! שואה!!!
תרגע. אף אחד לא אמר לאסוף את כל הערבים ולשלוח אותם לתאי הגזים. אף אחד לא ביקש להעביד אותם בכפיה, בתת תנאים ולהתעלל בהם.
בסך הכל אמרו שזה לא המקום שלהם והם צריכים ללכת. שיחזרו לערב מכורתם. שילכו לדעא"ש ולסוריה, שם כולם אוכלים האחד את השני. פה זו מדינת היהודים, בה זכאים היהודים ללכת ברחוב בלי שיתקעו בהם מברג בגב. לעמוד בתחנה בלי שידרסו אותם ואת התינוקת. להתפלל בבית הכנסת בלי שיבצעו בהם פוגרום. לערוך קניות בשוק בלי שיפוצצו אותם על פני כל הרחוב. לנסוע בכבישים בלי שיסקלו/ישרפו אותם...
למרות שזה לא מקומם, אולי היה מקום להשאיר אותם אם הם היו בני אדם. אבל הם לא. הם מתעקשים להיות אורקים. אז שיחזרו למקום שממנו באו. די לכיבוש הערבי!
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646253
ןעיקר שכחתי: גודוין!
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646256
זו הייתה אמורה להיות תגובה לתגובה 646096?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646262
בהתחשב בעובדה שהם נכשלו בזה בפעם האחרונה זה לא ממש רעיון טוב.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646121
פיגועים היו ויהיו אבל מצב של שלטון על מיליוני נתינים חסרי זכויות, גזילת אדמותיהם והגבלת תנועתם לא ממש מורידה את המוטיבציה לטרור. הניסיון ההיסטורי גם במקומות אחרים בעולם מראה שזה אפילו ההיפך.

המדיניות של נתניהו והאחים היהודים שמבעירה יותר ויותר את השטח בהחלט עולה בקנה אחד עם השקפת העולם הימנית המטורפת. לבני ולפיד הם אלה שמשמשים להם כעלי תאנה ובכך הם גם בין האחראים לסיכונה הקיומי של ישראל.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646263
אם פיגועים היו ויהיו, הרי שהשלטון על מיליוני נתינים שכביכול חסרי זכויות וכביכול גוזלים את אדמתם (באמת?) הוא לא הגורם. אם זה לא הגורם, חפש בבקשה גורם אחר שהיה לפני הכיבוש והיה לאחריו. גורם שהיה בזמן שישבו איתם למשא ומתן, ובזמן שלא. גורם שמשותף למחבלים שמתבכיינים שגזלו את אדמתם, ולמחבלים מארצות רחוקות.

מי שמבעיר את השטח הם האורקים. אל תנקה אותם מאשמה ואחריות. והרי גם בתקופת רבין וברק השטח בער. מה חדש תחת השמש?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646274
תגובה 646273
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646070
"אלא שהניסיון שלהם לשמר את הסטטוס קוו של הכיבוש חומק להם מהאצבעות ומביא את כולנו לסף מלחמה אזורית."
שמא מלחמת העצמאות, מלחמת ששת הימים, מלחמת יום כיפור... כל אלה פרצו בגלל הניסיון לשמר את הסטטוס קוו של הכיבוש?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646122
מלחמת העצמאות היתה מלחמת האין ברירה היחידה בתולדות ישראל.
מלחמת סיני פרצה כתוצאה ממדיניות בטחונית מסלימה של ממשלות בן-גוריון ושיתוף פעולה עם שתי מעצמות קולוניליסטיות שוקעות (ובכך, כפי שציין ישעיהו ליבוביץ', חיילי צה"ל היו בשר תותחים של שתי המעצמות הללו.)
מלחמת ששת הימים פרצה כתוצאה ממצב מתיחות בין ישראל לארצות ערב שהלך והתגבר ולא יכל להתנטרל ולחזור לקדמותו.
מלחמת ההתשה, יום הכיפורים, האינתיפאדות והמבצעים למיניהם פרצו כתוצאה מחוסר יכולתן ו/או רצונן של ממשלות ישראל לנצל את השגי ששת הימים לפתרון מדיני ובמקרה של לבנון גם כתוצאה משיכרון כוח. אז כן, מאז ששת הימים, הסטטוס קוו רק הזיק יותר ויותר למדינת ישראל.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646229
סלח לי, אבל אתה חוזר שוב ושוב על המילים "פתרון מדיני", כאילו אם תשנן אותן מספיק זה באמת יביא פיתרון.
איזה מצב מתיחות צמח בין ישראל לארצות ערב לפני מלחמת ששת הימים ומה היו סיבותיו?
למה שלא תגיד שגם מלחמת יום כיפור צמחה בשל מצב מתיחות שהלך והתגבר?
הרי גם מלחמת העצמאות צמחה מתוך מצב של מתיחות.

הרי מה המצרים והסורים והירדנים רצו? הם רצו שלא תהיה פה מדינה יהודית. למה זו היתה מלחמת אין ברירה? במקום "לכבוש" את שטחה של מדינת ישראל, היינו יכולים להגיע איתם לאיזה פתרון מדיני או משהו... לא? אבל אתה מודה שכשהאויב פשוט רוצה להשמיד אותך/שלא תהיה לך מדינה - אין ברירה.
איזה פתרון מדיני אתה (או ישעיהו ליבוביץ', הנביא הקדוש) היית מוצא כדי למנוע את המתיחות עם נאצר שרצה למחוק את תל אביב והתרברב כיצד ישמיד את העם היושב בציון? או הסורים שרצו בדיוק את אותו הדבר? מה השתנה בין מלחמת ששת הימים למלחמת העצמאות?
מה המצרים קיבלו בהסכם השלום, שלא היה להם לפני מלחמת ששת הימים? בעצם... שום דבר.
עם סוריה אין לנו הסכם שלום, ובכל זאת מאז מלחמת יום כיפור הם לא נלחמים בנו. למה? כי מצאנו "פתרון מדיני"? לא. כי הם רצו למחוק אותנו, ואחרי כמה כשלונות גדולים ועוד הרבה כשלונות קטנים, הם הבינו שהם לא מסוגלים ושזה עולה להם ביוקר.
הירדנים אפילו לא נכנסו למלחמת יום כיפור, בלי הסכם שלום, כי הם הבינו קצת יותר מוקדם מהסורים והמצרים.
וזה כל הפתרון המדיני הגדול. כשהם קולטים שהנסיונות שלהם למחוק את מדינת ישראל, עולים להם ביוקר.

כדי ליצור חילוק ברור בין הטרור שלפני קום המדינה, בין הטרור שלאחר קום המדינה אבל לפני "הכיבוש", ובין הטרור שלאחר מלחמת ששת הימים, אתה צריך ליצור טיעון חזק שמסביר למה בלי "הכיבוש" הטרור היה נפסק באורח פלא בשנת 1967.
כל עוד שאין הוכחה שהטרור היה נפסק בשנת 1967, הרי שההיגיון הפשוט ביותר יאמר לנו שזה בדיוק אותו טרור שהיה לפני כן, והמניעים לטרור, נשארו אותם מניעים. מה השתנה?

אותו דבר לגבי מלחמות ישראל. אם הם נלחמו בנו לפני הכיבוש - ולא יכולנו לפתור את זה באמצעות פתרון מדיני, ולאחר מכן לא נלחמו בנו גם בלי פתרון מדיני, אולי לא הכיבוש הוא הבעיה, ולא הפתרון המדיני יציל אותנו. אולי הבעיה היא הרצון שלהם להשמיד אותנו, והפתרון הוא לגרום להם לשלם ביוקר רב על כל ניסיון כזה.
אתה יכול לוותר תמיד על "מדיניות מסלימה". אפשר לפרק את הצבא ותמיד להתאפק ולהבליג, עד שלא ישאר יהודי אחד בחיים בין הים לירדן.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646236
מצבי המתיחות בין ישראל לארצות ערב היו משברים מדיניים שכמו באבחנה המפורסמת של קלאוזביץ המוצא היחיד מהם היה מלחמה. הגל הזה הסתיים רק עם השלום עם מצרים, מה שמראה שהסדרים מדיניים כן יכולים להביא למצב רגיעה. נכון שעם ירדן המצב היה שונה בגלל המישטר המתון של הממלכה ואילו סוריה לא יצאה למלחמה נגד ישראל ללא מצרים אלא רק כשישראל פלשה ללבנון. ההסדר המדיני הזה שידרג את מצבה ומעמדה של ישראל ושיחרר אותה מהקצאת כוחות בסיני.

הטרור שלפני ששת הימים לא היה שווה בעוצמתו לזה שלאחר ששת הימים. בנוסף ללוחמה הכרונית של אירגוני טרור נוספה גם התנגדות מקומית בעלת מאפיינים עממיים שהפכה את צה''ל לכוח שיטור וחברת שמירה של המתנחלים. הסדר מדיני מטבע הדברים משנה מצב זה ומוריד את רמת המתיחות (תשאל את ראשי המוסד והשב''כ לשעבר). אם וכאשר תהיה לפלסטינים מדינה עצמאית, יחסי הגומלין בינם ובין ישראל יהיו שונים לחלוטין.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646254
איזה סוג של משבר מדיני יש לך עם מדינת אויב שרוצה למחוק אותך מהמפה? תן לחשוב... אה... המשבר הוא שהם חושבים שהם מוכנים לעוד סיבוב.
מה ההגדרה של משבר מדיני? כשיש יחסים תקינים שבגלל התנהלות או אירועים מסוימים, עולים על שרטון. מה גרם למשבר המדיני שעליו אתה מדבר? עצם קיומם של יהודים בארץ ישראל?

אני מזכיר לך שגם לפני ששת הימים היתה "התנגדות מקומית בעלת מאפיינים עממיים". קראו לזה פידאיון, קראו לזה בעוד שמות. ומה עם ההתנגדות המקומית בעלת המאפיינים העממיים שהיתה לפני קום המדינה?
עם מצרים וירדן היה אפשר להגיע להסדר. הם קלטו שבמלחמה הם רק מפסידים, הם רצו בעצמם הסכם שיתן להם להרוויח. הם ישארו בגבול שלהם, אנחנו בשלנו, וחסל.
איזה הסדר תעשה עם מישהו שחושב שהגבול שלו הוא השטח שבו אתה חי, כולל תל אביב?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646273
בניגוד למה שניראה לרובנו מתוך בורות או שטיפת מוח, מלחמות ישראל שלאחר קום המדינה לא היו מלחמות מגן הכרחיות גם אם ישראל היתה בסכנה קיומית עד ששת הימים. כבר בשנות ה50 היו ניסיונות להביא לשלום בין ישראל לשכנותיה (גם אם זה לא היה מעשי מסיבות שונות) וכאמור, לכל מלחמה היו נסיבות ספציפיות והן לא פרצו כתוצאה מגזירת גורל.

הפידאיון היו כוחות חמושים שנתמכו בידי המצרים. אין בינם ובין הפלסטיני המושפל במחסומים ולא כלום. לפני קום המדינה היה מאבק בין שתי קהילות לא ריבוניות. זה מצב שונה מהמצב של מדינה השולטת על נתינים חסרי אזרחות וזכויות.
עם מצרים היה ניתן להגיע להסדר לפני מלחמת יום הכיפורים. עובדה שישראל לא רצתה בכך והמחיר שהיא שילמה עלה בדמים רבים ובירידת המורל הלאומי.
אבו-מאזן הצהיר שלא יהיו לו דרישות מעבר לשטחי הגדה (והרצועה במידת האפשר). השטח הריבוני של מדינת ישראל הוא בגבולות הקו הירוק (עם תיקוני גבול אפשריים). לפיכך, גם הפלסטינים מסתפקים בגבולותיהם שלהם ונותנים לנו לחיות בשיטחנו.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646377
אולי תרחיב ותספר לי למה מלחמות המגן היו הכרחיות, למה נסיונות השלום בשנות ה-‏50 כשלו, מה היה נדרש כדי למנוע את המלחמות ולהביא את השלום המיוחל?
נוח מאוד לדבר במעורפל על סיבות ונסיבות. כדי לסתור אקסיומה, אתה צריך להיות מפורט יותר ולהשען על בסיס מוצק.

כוחות חמושים? אלה היו אזרחים עצמאיים בדיוק כמו מחבלים דורסים או נועצי מברגים למיניהם. במקרה הטוב הם גנבו צאן ובקר והשחיתו רכוש. במקרים הגרועים הם אנסו ורצחו. חלק מפעולות התגמול היו בשטחי הגדה וירדן, כי גם משם היו הסתננויות.
אמור לי, מה בא לפני מה? האם בהתחלה הקימו מחסומים כדי להשפיל את הערבי, או שבהתחלה הערבי הוכיח שהוא מהווה סכנה, והיו צריכים להקים מחסומים כדי לשמור על הבטחון?
עם מצרים היה ניתן להגיע להסדר לפני מלחמת יום הכיפורים? אתה בטוח? באיזה מחיר?
אתה מאמין להצהרות שאבו מאזן מוסר לתקשורת העולמית כדי ליצור לעצמו שם של איש שלום שלא רוצה יותר מדי, וכך הפתאים יצדדו בו ויצדיקו אותו. אבל מתחת להצהרות הצדקניות, יש מגמה אחרת.
בנו של אבו מאזן: נחזור לצפת.
לא יסתפקו בגבולות 67.
עוזי דיין טוען שאבו מאזן לא גמיש יותר מערפאת.

וכעת לדבריו של אבו מאזן בעצמו:
כתבה באתר ערוץ 7 שמצטטת את אבו מאזן מספר שכל ארץ ישראל היא שטח כבוש שצריך לשחרר, והדיבורים על גבולות 67 הם חלק ממערכה דיפלומטית. או במילים אחרות, תרמית.
ציטוט בשמו.

בנוסף, אבו מאזן הוא תרח זקן. מה יהיה אחריו? הנה לך הדור הבא של דורשי השלום, אחמד וסלים בגרסת מציאות.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646396
אתה חושב שתצליח לשכנע אדם שטוען שהמופתי לא היה נאצי שאבו מאזן פשיסט שקרן?!
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646426
עם העמדה שלו, אני לא חושב שאוכל לשכנע אותו. אבל אולי אצליח לשכנע מישהו פחות קיצוני ופחות נחרץ, שיראה את הטיעונים והנתונים.
חוץ מזה, אני נהנה מהחפירות.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646563
אבו מאזן אינו פאשיסט, אבו מאזן הוא נאצי. אין כל קשר בין אש''ף לבין מוסוליני, לעומת זאת יש קשר הדוק בין אש''ף לבין התנועה הנאצית בכלל והיטלר בפרט.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646576
נכון
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646116
חצי האי ערב הוא מולדתם של הערבים, גם אלה המתקראים ''פלסטינים''. הפתרון היחיד הוא חזרתם למולדתם (טרנספר).
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646120
מי שמדבר על סיסמאות וקלישאות. מה שאתה אומר זה אפילו לא נכון.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646158
אתם לא מפסיקים להפתיע,בניגוד למה שאנשים סבירים עלולים לחשוב שהקבוצה האידאולוגית הכי (לא נשתמש במילים קשות כמו-טיפשים,בורים,אינפנטילים,צמאי דם,מסוממים נהנתנים וכו') מוגבלת באוכלוסיה,אתם די בעלי תושיה,לא מסתפקים בסוסים מנצחים כמו דם במצות,הרעלת בארות וכו' ועדיין כל המגבלות מנסים להיות יצירתיים.כל הכבוד על הרוח והמאמץ.

אחרי הכריש מהמוסד,הנשר מאונ' ת"א הציונית,וקצירת איברים ע"י צבא הכיבוש הציוני איגוד השמאלונאצים מציגים:

חזירים פראיים,הדור הבא
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646161
אתה לא מפסיק להראות כמה אתה לא מבין על מה אתה מדבר. במדינה דמוקרטית (לא לעוד הרבה זמן, אני יודע) כל נאשם זכאי לסנגוריה. גם לאייכמן היה. באשר לטענת אבו-מאזן, לאור המצב היומיומי בשטחים הכבושים לא קשה להאמין בזה והוא בודאי הרבה יותר אמין מהמתנחלים.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646167
כן? כל אדם?! גם מתנחל? הרפת שכל הזאת עו"ד צימל,לא מסכימה איתך.
היא מעדיפה בדבריה שלה לייצג שוחט תינוקת ולא אדם שגר במקום מסויים.בדיוק מה שהיית מצפה מאדם מושחת וצמא דם.
אם לצטט את החלאה המגעילה הזאת:"למה שפל?,למה אתה קורא לו רוצח שפל?"
גם ההגנה של אייכמן טענה שצריך לראות את השואה ב"פרספקטיבה הסטורית"?

באמת? אבו מאזן יותר אמין בעיניך מאשר מתנחלים? (מה זה קשור למשהו אני לא יודע) מפתיע.
אז בטח הדוקטורט שלו אמין לא?
אל אקצא בסכנה?
לא מפתיע,כי אתה אדם מאוד קיצוני,ארגונים יותר מתונים לא מסכימים איתך.
והאינטרנט גם פחות מסכים

וממש לא מפתיע שאתה מאמין לשטות שכל אדם נורמלי היה צוחק מעצם הטענה.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646170
היא לא אומרת שמתנחל לא זכאי להגנה משפטית (הוא בהחלט זכאי, כמו כל אדם אחר) אלא שהיא היתה מעדיפה להגן על מחבלים פלסטינים על פני מחבלים יהודים וזו זכותה.
משפט אייכמן נערך והוצג בפרספקטיבה א-היסטורית (לענין זה כדאי מאוד לקרוא את הדו"ח של חנה ארנדט על המישפט) אבל אם הוא לא היה משפט תעמולה כפי שרצה בן-גוריון ובוים ע"י גדעון האוזנר, מטבע הדברים הוא היה מתבסס על פרספקטיבה היסטורית (עם כל הבעיתיות בהכרעת סוגיה היסטורית בבית משפט).

על המעשים היומיומים של המתנחלים בשטחי הכיבוש לא מדווח כמעט בתקשורת הישראלית ורוב המידע מגיע מאירגוני ופעילי זכויות אדם. לכן לא ניתן לפסול בקלות טענות פלסטיניות על מעשי מתנחלים.

ולינקים של עוד תעמולה ימנית ודברים של החמאס לא ראויים להתיחסות.
שקרים שקרים.. 646270
אתה מבין שצירפתי לינק לדברים שלה עצמה? שאפשר ממש לשמוע מפי הסוס(חמור במקרה שלה) עצמו מה היא אומרת? איך אתה מגיע למצב שזה הגיוני מבחינתך לשקר בפרט שניתן לשמוע בבירור?! היא לא "מעדיפה להגן על מחבלים פלסטינים" היא1.לא חושבת שהם מחבלים 2.היא לא מוכנה להגן על מתנחלים כלל,זה הקו האדום שלה לדבריה!
היא מעדיפה להגן על שוחטי תינוקות ומשספי גרונות של ילדים וזקנים ולא על שאחד שסתם גר לתומו (או אפילו נולד) במקום מסויים.היא אדם מטורף,היא שמאלונאצית קלאסית.
ההגנה שלך עליה בטיעון שכל אחד זכאי לא תקף,כלומר,לא נכון. היא מגנה עליו כי היא תומכת בו,היא אשת דמים.

אני אנסה להסביר אז זה בצורה הפשוטה ביותר-לא שאלתי אם המשפט היה בפרספקטיבה הסטורית.שאלתי אם ההגנה במשפט טענה (כסיבה מקלה משום מה,נסתרות הם דרכי השמאלן) שאת השואה צריך לראות בפרספקטיבה הסטורית.
(או אם לתרגם לעברית -יאללה יאללה כמה יהודונים נהרגו במלחמה,מליונים אחרים נהרגו גם והם לא עושים סיפור..תקדמו)

אני לא אשאל אותך אם יש לך מושג מה קורה ביו"ש או בירושלים,כי ברור שאין לך. אני אשאל אותך את זה- אין מקור תקשורתי ישראלי שמזוהה עם הדעות שלך?
אם יש,למה הוא לא מדווח?
אם אין,תגיד,זה מעניין.

קודם כל,לא אמרתי לפסול בקלות,(למרות שאפשר גם אפשר,כמות השקרים שהם מייצרים גדולה יותר מארגוני הבגידה הישראלים,והם,אין מילה שהם כותבים שהיא לא שקר)
אני רק אומר שאם לא פסלת בקלות שהמוסד שלח כריש מתנקש,נשר מרגל,שחיילי צה"ל קוצרים איברים,שישראל הרעילה את השטחים בגזים רעילים ומרעילה את בארות הפלסטינים,טבח בג'נין,מוחמד א-דורה,ודם של ילדים במצות. אז יש בעיה עם בוחן המציאות שלך,לא שאתה חריג אם יש משהו אחד שמשותף לכל ארגוני ואידאולוגיות הרשע בעולם-ניאו-נאצים,פשיסטים,אסלמיסטים,קומוניסטים וכו' -כולם יאמינו לזה

אסור לנו כמין האנושי בכלל וכיהודים בפרט להתיאש,עלינו להלחם בבורות,ברשעות,באכזריות,בפנטיות בכל הכח.

נכבה עכשיו!
שקרים שקרים.. 646275
לאה צמל קצת קיצונית אבל זכותה להחליט על מי היא מוכנה להגן ועל מי לא. למתנחלים תמיד יימצאו סנגורים ולא כולם אנשים שלווים ותמימים החיים בישובם (כשם שלא כל הפלסטינים הם רוצחים צמאי דם). מה שנכון הוא שלטרור יש גורמים במדיניות הישראלית (מה שלא עושה אותו למוצדק) ובכך לאה צמל צודקת.

ההגנה במשפט אייכמן לא טענה כך אבל למבקרת הידועה ביותר של המשפט היו כמה וכמה טענות נגד עצם קיום המישפט - הקורבנות לא יכולים להיות השופטים, פשעי הנאצים הם פשעים נגד האנושות כולה ולכן המשפט צריך להתנהל בפורום בינלאומי, לישראל אין את הכלים לנהל מישפט הוגן ולכן מטבע הדברים היא מבצעת משפט ראווה ועוד כהנה וכהנה. גם כאן וגם בענין הכיבוש בהחלט צריך להבין את הפרספקטיבה ההיסטורית.

כל כלי תיקשורת מסנן את המידע המגיע אליו. מלבד עיתון הארץ, כלי התקשורת הישראלים לא מדווחים או מצניעים ידיעות על המצב היומיומי בשטחים הכבושים ועל מדיניות הגזל של הממשלה ומציגים פיגועים והתקוממיות כאילו באו משום מקום. רובה של התקשורת הישראלית (מלבד עיתון הארץ כאמור) היא חלק בלתי ניפרד משטיפת המוח הלאומנית הכללית.

התיחסתי ללינק של טענת חזירי הבר. מכיוון שהתעללות של מתנחלים בפלסטינים היא לא דבר חדש, טענה זו לא נשמעת בלתי מתקבלת על הדעת, גם אם היא באה מפי אבו-מאזן.

וכרגיל, הרטוריקה הפשיסטית המטורפת שולטת על סיגנון ותוכן דבריך.
שקרים שקרים.. 646282
אתה רציני? אתה סבור שמתנחלים משתמשים בחזירי בר כדי להפחיד פלסטינים? האם מדובר בחזירים מאולפים? כיצד מתבצעת ההפחדה בפועל? האם בשטחי ההתנחלויות יש דירים בהם מגדלים את החזירים למטרה חשובה זאת?

אנשים שוכחים שאנחנו בשנת 2014, שלכל אחד, גם אם הוא פלסטיני, יש מצלמה בכיס, ושאם היו חזירי בר שגדלים בהתנחלויות ומאולפים להפחיד פלסטינים ולא מתנחלים (איך?) היינו יודעים על זה די מהר.
שקרים שקרים.. 646285
עוד בשנות ה70 המתנחלים השתמשו בכלבים כדי להפחיד פלסטינים. מי שמשתמש בכלבים יכול להשתמש בכל חיה אחרת לאותה מטרה. איך עושים את זה? צדים חזירי בר ומשחררים אותם בישובים פלסטינים. ולגבי ענין הצילום, המשטרה באופן שיטתי מחרימה ומעלימה עדויות מצולמות של פלסטינים.
שקרים שקרים.. 646296
אז אתה טוען, שמתנחלים שמים מלכודות ללכידה אך לא לפגיעה בחזירי הבר בשטחי בר (מעשה לא חוקי כידוע), מבקרים במלכודת מדי יום (אחרת החזיר ימות במלכודת), וכאשר סוף סוף נתפס חזיר (גדול מספיק כדי להפחיד) מרדימים אותו, ולפחות 4 אנשים (בכל זאת 150 ק"ג) מכניסים את החזיר לתוך כלי רכב שמותאם למשימה, מחכים שהחזיר יתעורר, ובליווי המשטרה מגיעים ליישובים פלסטינים ומשחררים שם את החזיר בקרבת פלסטינים (אחרת את מי יפחידו?) תוך נסיון לא להיפגע מהחזיר או מהפלסטינים, לא מצלמים את האירוע כדי שלא יהיו עדויות, וכאשר הפלסטינים מצלמים את חזירי הבר והמתנחלים המשטרה מחרימה את המצלמות. סה"כ מאמץ הגיוני וסביר.

חוץ מחוסר ההגיון המובנה, זה כמובן מתעלם מהעובדה שחזירי בר נכנסים גם ליישובים יהודים (כולל לערים כמו חיפה) כל הזמן ובקבוצות‏1, כך שאין מדובר בהפחדה מי יודע מה...

1 ואני משער שחזירים ביישוב פלסטיני כפרי, שהזבל לא מפונה ממנו בקביעות, שאין בו אורות רחוב, והסמוך לשטחי חקלאות (המלאים במזון לטעמם של החזירים), הם נפוצים הרבה יותר.
שקרים שקרים.. 646297
''עוד בימי הביניים היהודים הרעילו בארות כדי לחהפיץ מגפות. מי שמשתמש בחיידקים יכול להשתמש בכל חיה אחרת לאותה מטרה'' אין ספק שאתה תלמיד נאמן של המופתי.
שקרים שקרים.. 646414
אולי המתנחלים השתמשו בכלבים כדי לשמור על הבתים שלהם מפני פורצים וגנבים?

דבר נוסף ששמתי לב אליו, מנסיוני ומנסיונם של בעלי כלבים אחרים. כלבים שונאים ערבים. זה לא חייב להיות קשור למתנחלים או משהו.
שקרים שקרים.. 646417
בדרך כלל אפשר להוציא משפטים מקונטסקט ולהוציא את אומרם טרלללה לגמרי, במקרה הספציפי שלך הקונטקסט רק מוסיף.
שקרים שקרים.. 646435
למרות מגמת טרול ברורה, אסביר את עצמי.
יש כלב. תפקידו לשמור על חצר בעליו באזור בעייתי. כלב שמירה רגיל לא ינבח על אדם שניגש לבית בגלוי, לאור יום, ומשוחח בנחת עם הבעלים. אבל אם מדובר בערבי, רוב הסיכויים שהכלב ישתולל וינער את השרשרת‏1.

יש כלב אחר, הוא לא כלב שמירה. הוא סתם מסתובב בישוב. הוא לא עושה כלום לאף אחד, אבל אם הוא רואה לטאות/חתולים/ערבים, הוא מנסה לתפוס אותם.

_______________

1 עם כל העלילות של הערבים, יכול להיות שהערבי התמים בא לגנוב/לבצע נזק/לדקור קצת, והכלב הרשע התעלל בו ולא נתן לו לבצע את זממו. באמת חוצפה מצד המתנחלים!
קובלנות דומות בסגנון זה ניתן לראות כשהאורקים מאשימים את היאהוד בכך שהרגו מחבל לאחר שרצח בזדון, והתמיד בניסיונותיו לרצוח נוספים.
שקרים שקרים.. 646585
התכוונתי למה שהיה ידוע כ"ליל הכלבים" הידוע לשימצה בשנות ה70 שבו מתנחלים שיסו במכוון כלבים בפלסטינים. אפשר לקרוא על זה בסיפרו של עמוס אילון הבט אחורה בבהלה מסוימת.
וזה מזכיר משהו...
שקרים שקרים.. 646620
איזה כיף שאתה פה,לחוות קורא הארץ בצורה כלכך ישירה.
אני לא מכיר,ספר קצת על "ליל הכלבים" הידוע לשימצה!
שקרים שקרים.. 646640
בערך כמו ליל הברווזים (1959) [ויקיפדיה]. כמה אנשים חשבו שקרה משהו, ובסוף התברר שלא דובים (או כלבים) ולא יער.
שקרים שקרים.. 646670
ראית את התאריך המדוייק שזה קרה?
מקריות?!
שקרים שקרים.. 646593
כלבים של יהודים שונאים ערבים. כלבים של ערבים שונאים יהודים.
שקרים שקרים.. 646595
זה נכון. כלבים באופן כללי שונאים זרים. למרות שעברו שנים רבות, אני עדיין זוכר היטב את הכלבים של הבדואים בניווטים בנגב,
שקרים שקרים.. 646602
בדיוק.

הכלבים שלי, שונאים את כולכם.
שקרים שקרים.. 646610
אתה מדבר על כלבים שבאופן בלתי מוסבר יהיו בשקט כשעובר בדואי זר אבל ישתוללו כשעובר יהודי?
שקרים שקרים.. 646643
לא יודע, לא ראיתי את תגובתם ל''בדואי זר''.
שקרים שקרים.. 646649
כן.

בשכונה שלי אם עוברים סתם זרים בשביל ליד הבית, הכלב מקסימום ירים את הראש ויגביר עירנות.
אם יעבור שם חרדי, מישהו שלבוש בצורה אליה הוא לא רגיל או מישהו שמדבר בשפה זרה, הכלב יתחיל לנבוח כמו משוגע.

כלב שגדל בכפר ערבי, רגיל לאופן שבו מדברים, מתנהגים וזזים תושבי המקום, יחשוף שיניים ואף יכנס לאטרף אם ישתרבב למקום איזה הרשלה מוזר עם מבטא אידישאי ונחוחות גפילטע.
שקרים שקרים.. 646661
כשעובר זר, הוא לא בהכרח מדבר. הוא יכול סתם לעבור. וצורת הלבוש? באמת? זה לא שהערבי הממוצע מסתובב עם ג'לביה וכאפיה.
שקרים שקרים.. 646604
אני מניח שאף פעם לא יצא לך לראות כלבים חמודים שהופכים פתאום לבהמות מפחידות מכוכב הלכת פנדורה כי עברו בסביבה חבורה של חרדים או חובשי כיפה בדרך לבית הכנסת.

כלבים הם טריטוריאליים ונאמנים לבעלים שלהם. אם אחד החושים שלהם מדליק להם את מנורת ההזהרה ״זהירות, זר מתקרב״ הם חושפים שיניים ומתחילים לנבוח כמו משוגעים.

הצלחת למצוא בתופעה הטבעית הזאת (פלוס confirmation bias) איזו הצדקה לגזענות המפגרת שלך. כאילו סדרי היקום והעולם הביולוגי מסמנים לך ״אביר, אתה לא גזען, אתה צודק, אפילו אמא טבע מסכימה״.
שקרים שקרים.. 646307
קצת קיצונית?! קצת?! "למה אתה קורא לו חלאה", לשוחט של אדם ברחוב,זה קצת קיצונית?! מה זה מאוד קיצונית? לבצע בפועל?
מז"א זכותה? ברור שזכותה.זכותה גם לעבור לסעודיה לצורך ברית מילה נשית. זה רק אומר ש 1.היא פסיכופטית 2.שטענת הסינגור שלך עליה לא נכונה,יש שיגידו שקרית.

אני אגלה לך סוד,במדינת ההפרטהייד המכונה אצלכם הישות הציונית יש עו"ד ערבים,שיותר מישמחו להגן עליהם.
אתה שוב משתמש בדמגוגיה חסרת פשר-היא לא טענה שהיא לא תגן על רוצח מהתנחלות-היא לא תגן על אף מתנחל.נקודה. גם אם הוא שליו ותמים.

"מה שנכון הוא שלטרור יש גורמים במדיניות הישראלית"-זה מעניין,אפשר הסבר\פירוט?

"ההגנה במשפט אייכמן לא טענה"-אז למה אתה מביא זאת כדוגמה נוספת להגנה ע"י עו"ד?

כל התגובה שלך פנינים,אני רוצה להבין,אתה טוען שלישראל אין את הכלים לשפוט ערבים בגלל הכיבוש?. כלומר אם יודעים על מחבל שיצוא לפגע ולרצוח-אי אפשר לחסל אותו כי זה הוצאה להורג ללא משפט נכון? ואי אפשר להביא אותו למשפט כי פרספקטיבה וכל זה..וואו,אז פשוט ניתן לו לרצוח כמה עד שירגע,הכי טוב.

קודם כל נגיד ובטאון התעמולה הפלסטינית ,שאתה קורא לו "עיתון" הארץ לא מסנן-אתה יכול להביא לי דוגמאות למה המתנחלים עשו לערבים? אני מבטיח לך 3 מקרים הפוכים שלא פורסמו ע"י הדאר שט..הארץ.

מה שחשבתי,מרעילי בארות,מכיוון שהתעללות של מתנחלים בפלסטינים היא לא דבר חדש, טענה זו לא נשמעת בלתי מתקבלת על הדעת, גם אם היא באה מפי אבו-מאזן.
קוצרי איברים,מכיוון שהתעללות של מתנחלים בפלסטינים היא לא דבר חדש, טענה זו לא נשמעת בלתי מתקבלת על הדעת, גם אם היא באה מפי אבו-מאזן.
שוחטים ילדים נוצריים למצות,מכיוון שהתעללות של מתנחלים בפלסטינים היא לא דבר חדש, טענה זו לא נשמעת בלתי מתקבלת על הדעת, גם אם היא באה מפי אבו-מאזן.
ברור מה העולם התרבותי שלך,וברור איזה פמפלט תעמולה אתה קורא.

דא"ג,אני לא יודע אם אתה מודע לזה אבל הרבה,אולי אפילו רוב התושבים ביו"ש הם דתיים יצא לך לראות הרבה פעמים דתי אורתודוקס סוחב חזיר? מאכיל? גורר? נוסע עם..?
נוגע? יש לו תמונה בבית של...? בתוך ספר?
שקרים שקרים.. 646413
הארץ הוא האבא של המסננים. רוב הידיעות על אירועי הטרור היומיומיים לא מופיעים אצלו. צריך אירוע טרור ''חריג'' או ''גדול'' כדי שיופיע אצלו.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646114
שכחת את שלטון החונטות בשביל להשלים סריה.
אם אתה רוצה שיפסיקו לצחוק עליך, תפסיק להתבטא בסיסמאות קלישאתיות (או בקלישאות סיסמתיות).
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646013
מה במספרים/אחוזים הסיכון שהערבי שאני מעסיק יקום יום אחד ויבצע פיגוע?

1%? 0.01%? 0.000145%?

ענה על השאלה הזאת בצורה מדויקת ויהיה אפשר לענות על השאלה שלך בצורה רציונלית.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646018
הרשויות צריכות לפעול ואכן פועלות כדי למנוע פיגועים, אבל החשש המוגבר של האוכלוסיה במיוחד מהסכנה הספציפית הזאת הוא בלתי רציונלי בעליל.

לשם ההשוואה ״8,485 בני אדם נפגעו במהלך השנים 2003- 2008 בעת שחצו את הכביש במעבר חציה, 191 מהם מצאו את מותם״.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646048
בוא ננסה את זה הפוך.
אם לא יכנסו ערבים לשכונה שלך, לגמרי. מה הסיכוי שיהיה שם פיגוע?
אין סיכוי. נכון?
אז בתקופה שבה אנשים מפחדים לצאת מהרחוב, וכל ערבי שהם רואים גורם להם לפיק ברכיים, הם יודעים שאם לא יהיו ערבים בשכונה, לא יהיו פיגועים בשכונה.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646049
שכחת את התיירים. גם הם יכולים לפגע. אין ערבים ותיירים, אין פיגועים.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646050
מתוך אלפים רבים של פיגועים ואירועי טרור שהיכו ביהודים בארץ ישראל במאה השנים האחרונות, כמה מתוכם נגרמו על ידי תיירים?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646051
הנה כמה, בשבילך:
הפיגוע במועדון מייק'ס פלייס [ויקיפדיה]
הטבח בנמל התעופה לוד [ויקיפדיה]

ב-‏16 באוגוסט 1972 התפוצץ מטען חבלה במטוס אל על בטיסה LY444 מרומא לתל אביב. על המטוס היו 140 נוסעים ו-‏8 אנשי צוות. המטען, שהיה במשקל 200 גרם, חבוי בתוך פטיפון שנמסר לידי 2 נוסעות בריטיות תמימות היה מצוייד בנפץ ברומטרי. הוא התפוצץ מעל רומא אך לא גרם לפיצוץ המטוס מאחר והקונטיינר בו היה מוטמן היה מחוזק ולא נפרץ בפיצוץ. הקברניט יהודה פוקס הנחית את המטוס הפגוע בנמל התעופה של רומא. על מעשיו אלה קיבל את עיטור המופת של שר התחבורה.חבר החזית העממית מרוואן חריסאת נתפס ונשפט.
בקישור הנ"ל מופיעים מקרים נוספים.

ב-‏18 באפריל 1986 נעשה ניסיון לפוצץ מטוס אל על שהיה אמור לטוס מלונדון לתל אביב בטיסה 016. אן מארי מרפי, אזרחית אירית שהייתה בהריון, נשאה פצצה במשקל של 1.35 ק"ג בחפציה ואשר הוטמנה בלא ידיעתה על ידי ארוסה הפלסטיני, ניזאר הינדאווי. מרפי עברה את בדיקות אנשי האבטחה הבריטים והאסון נמנע אך בשל עירנותם של אנשי הביטחון של אל על. הינדאווי נשפט באנגליה ונדון לעונש מאסר בן 45 שנים.
אל על [ויקיפדיה]
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646058
זה שאתה נדרש ללכת ארבעים שנה אחורה בשביל להביא דוגמה לפיגוע שבוצע על ידי תיירים, אומר דרשני.

הפיגוע היותר רלבנטי לתקופתנו, זה של מייק'ס פלייס, היה בארגון ובמימון החמאס בעזה, גם אם אמנם השתמש בפקיסטנים בעלי אזרחות בריטית.
וגם אם תחשיב אותו, פיגוע אחד מתוך מאות (או אלפים) שבוצעו באינתיפאדה השנייה זאת סטטיסטיקה שמחלישה את הטיעון שתיירים מהווים סיכון משמעותי, לא מחזקת אותו.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646066
אוסיף ואומר:
הכמות הגדולה כל כך של פיגועים ונפגעים, נובעת מהזמינות ומהקלות בה ניתן לבצע פיגוע. אם לערבים אין גישה והם צריכים למצוא מתווך שדרכו יבוצע הפיגוע, זה מצמצם 99% מהטרור.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646069
לא צריכים הרבה כדי להרים פיגוע. צריכים לקחת סכין‏1 ולדקור. בימי הפיגועים נדרשו פעולות בומבסטיות כדי להשיג טרור. עכשיו אנחנו במצב קצת יותר שפוי ואפשר להשיג השפעה דומה בעזרת דריסה או דקירה בודדת (אם כי כמובן: כל המרבה, הרי זה משובח).

הנקודה המהותית יותר היא שהדרך "למנוע" פיגועים בשיטה הזו היא למנוע ערבוב עם ערבים (או מי שמושפע מהם). לכן התוצאה היא הפרדה מוחלטת של הערבים מהחברה הישראלית‏2.

יש כאן כמה קיצונים שחושבים שאפשר להשיג את זה בלי לחלק את ירושלים.

1 היית בטיסה בעשר השנים האחרונות? זוהי ההגדרה של סכין. נו טוב. לקחת בקבוק מים ליד.
2 אם זו עדיין תיקרא "ישראלית". החלף את המושג הזה במושג אחר לבחירתך.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646072
ודאי שהחברה הישראלית תיקרא ישראלית בלי ערבים. או שאתה חושב שהערבים הם בני ישראל...

"יש כאן כמה קיצונים שחושבים שאפשר להשיג את זה בלי לחלק את ירושלים."
יודע מה? נניח שאתה צודק וחייבים לחלק את ירושלים. עכשיו חייבים לחלק גם את רמלה ולוד, את עכו וחיפה ויפו. ומה עם כל המקומות האחרים בארץ שבהם גרים ערבים?

קרא לזה קיצוני, אבל הפתרון היחיד הוא טרנספר.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646075
אני כלל וכלל לא בעד הפרדה של האזרחים הערבים מהאוכלוסייה הערבית, נהפוך הוא. אבל רציתי להעמיד סטטיסטיקות על דיוקן. הטיעון עם התיירים פשוט נשמע לי חלש למדי מבחינה כמותית
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646084
כמדומני שביהמ''ש העליון כבר פסק שאין דבר כזה ''ישראלי''.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646115
מה במספרים/אחוזים הסיכוי שהפיגוע שאכן התבצע, לא בוצע ע"י ערבי?
1%? 0.1%? 0.000145%?
ענה על השאלה הזאת בצורה מדויקת ויהיה אפשר לענות על השאלה שלך בצורה רציונלית.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646128
משעשע... אתה דמגוג מוכשר אבל לוגיקן גרוע*.

אנא השווה בין השאלות:
1. מה הסיכוי שרופא שיניים X יעקור לך שן?
2. מה הסיכוי שהשן העקורה Y נעקרה על ידי רופא שיניים?

*אם אתה מאמין למה שאתה כותב.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646154
נמשיך את המטאפורה שלך, ונניח שאתה רוצה להימנע מעקירת השן שלך. האם יהיה זה חכם מצידך להימנע מקרבתם של רופאי שיניים?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646157
זאת לא מטאפורה, זה מראה את הכשל הלוגי בהיפוך שעשית.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646179
אוקיי, אז בלי מטאפורה, נניח שאתה רוצה להימנע מעקירת השן שלך. האם יהיה זה חכם מצידך להימנע מקרבתם של רופאי שיניים?
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646190
למה להתרחק מרופאי שיניים אם אתה רוצה להימנע מעקירה ולהסתפק בסתימה?
מה שצריך זה להתרחק מרופאי שיניים מתנחלים שחושבים שהם יודעים מה טוב לכולם, וקוראים למי שלא מסכים איתם בוגד.
רופא שיניים שעוקר לך שן שאתה רוצה להימנע מעקירתה הוא בוגד.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646221
אתה מכניס משתנים נוספים. ומה אם אתה רוצה גם להימנע מפיגוע דריסה וגם מפיגוע דקירה? (ובחזרה לעולם המושגים של רופאי השיניים: גם עקירה וגם סתימה)
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646036
כדאי ששניכם תשימו לב שהכתבה המצוטטת אינה מעכשיו, אלא מתקופת 'צוק איתן', והשמפוטרים פוטרו בשל השמעת דעות בהקשר של המבצע.
מה שיד אחת בונה, היד השניה הורסת. 646047
אני קראתי בימים האחרונים שלל כתבות על ערבים שפוטרו בימים האחרונים או כאלה שמפחדים שיפטרו אותם או אפילו יפגעו בהם פיזית.
"השמעת דעות". הגיע הזמן שהם יחליטו, הלנו או לצרינו. וברור לכולם שהם "לצרינו". אז שיצטרפו אליהם. למה אנחנו צריכים לפרנס את אלה שמצדדים במחבלים, שמחים כשאנחנו נטבחים ובטוחים שאנחנו חייבים לעוף מהארץ, כי עצם ישיבתנו בארץ היא פשע?
Are We the Baddies? 646129
סתם שאלה לא קשורה: מציק לך שהרציונל שאתה מציג באופן כללי דומה לרציונל של ״הרעים״? שבסך הכל אין הבדל עקרוני בינך לבין אויביך, חוץ ממי יותר חזק?

Are We the Baddies? 646136
אל תשווה בין האוכלוסיה הילידית ששבה למולדתה ההיסטורית לבין הפולשים שהגיעו לכאן במסגרת האימפריאליזם הערבי (ורוצים להחזיר אותו לגדולתו)
Are We the Baddies? 646147
אה.... בהקשר של השאלה הזאת אני פחות מתעניין בנסיבות ההיסטוריות ויותר בדימיון בהווה.
Are We the Baddies? 646153
רצונם לשחזר את האימפריה שלהם קורה בהווה.
Are We the Baddies? 646250
מציק לי שטוענים שהרציונל שלי דומה ל''רעים''.
אני מוכן לנקוט בצעדים על מנת להגן על זכויותי לחיות. הם מוכנים לנקוט בצעדים על מנת שאף אחד לא יפריע להם להפר את זכויותיהם של אחרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים