מגיע לשמאלנים להירקב קצת בקלבוש 64887
מוקדש לגדעון עזרא, אחד המצביאים החשובים של ישראל. אני אומר לך, אל תתן להם לסתום לך את הפה, לאותו תמנון שמאלני המשתלט על התקשורת. תכניס להם.

משהו לשמאלנים:
כשהייתי בטיול השואה הקלאסי של כמעט כל נער בעיירה הדרומית שבה גדלתי, הדבר שהכי משך את ליבי היו חסידי אומות עולם, אנשים שסיכנו את חייהם כדי להציל בני מיעוט שנוא ומושמץ, שהואשם בתבוסת ארצם במלחמה, בגניבת כספים, בהעברת מחלות, בהשתלטות על התקשורת, בבגידה, ובכל רע אפשרי על ידי העיתונות ורשת החינוך. ואולי הייתי צריך לפתוח אחרת את הקטע:

היה כומר שאמר:
תחילה כשלקחו את היהודים, שתקתי, כי לא הייתי יהודי.
אחר כך כשלקחו את הקומוניסטים, שתקתי, כי לא הייתי קומוניסט.
וכשלקחו את ההומואים, סתמתי את הפה, כי לא הייתי הומו. אני כומר נוצרי.
וכשלקחו אותי, אף אחד לא פתח את הפה.

כשהרגו 1400 פלסטינים, שתקתי. אני לא פלסטיני.
כשהתקשורת הסיתה נגד טיבי והשוטרים הכו אותו, כשהתקשורת הסבירה שהערבים משתלטים על קרקעות המדינה, שתקתי. אני לא ח"כ ערבי.
כשגדעון עזרא אמר שצריך לפקח על גדעון לוי ושהמפגינים הישראלים שהביאו אוכל ותרופות לפלסטינים בא-ראם וקיבלו מכות באלות וגז מדמיע - שתקתי. אני לא גדעון לוי.
אולי כדאי שאשתוק.
מגיע לשמאלנים להירקב קצת בקלבוש 64976
כשנהרגו 1400 פלסטינים שתקתי. כי חשבתי על 400 הישראלים שנרצחו, בידי חלק גדול מאוד מאותם 1400 הפלסטינים.
כשהתקשורת הסיתה נגד טיבי והשוטרים הכו אותו, כשהתקשורת הסבירה שהערבים משתלטים על קרקעות מדינה, שתקתי. כי שמחתי שסוף סוף גם התקשורת החלה לעסוק בבעיות אמיתיות בדו קיום שלנו עם הערבים בישראל. והמדינה סוף סוף שמה איזשהו גבול נגד בוגדים גם אם הם חברי כנסת.
כשגדעון עזרא אמר שצריך לפקח על גדעון לוי ושהמפגינים הישראלים שהביאו אוכל ותרופות לפלסטינים בא-ראם וקיבלו מכות באלות וגז מדמיע-שתקתי. שמחתי שלא נתנו לחבורה של פופוליסטים להיכנס לשטחים ולנסות להחליש את המשך הפעולות שלנו נגד ניקוי השטחים ממחבלים (הם לא באו בגלל אוכל ותרופות למרות שניסו להיכנס במחסה שלהם).
אז אולי כדאי שאפסיק לשתוק.
כי עלובים כמוך מנצלים את השתיקה של האזרח המצוי ולא מתביישים בדיעות שעל גבול הבגידה.

אתה ודומיך לא מתקרבים אפילו לקרסוליים של אנשים כמו חסידי אומות העולם בשואה. אין ביניכם כל דמיון. הם נלחמו להציל חפים מפשע. ואתה מעודד רצח של חפים מפשע.
שתיקת המקולסים 64995
יש משהו במה שאתה אומר, אודות שתיקת הרוב נוכח צעקנותם הצדקתנית של מלמדי הסנגוריה על הטובחים ביהודים.

נוהג ההצדעה במועל יד נאצי אצל קלגסי הרשות כבר אמרנו?

גם תומכי הפורעים באירופה נוקטים, איך נאמר, בגישה אנטישמית במובהק, כמו זריקת בקבוקי תבערה על בתי כנסת בצרפת.

אין צודק ממאבקם של שרידי העם היהודי על מקום תחת השמש בו יהיה חופשי לחיות את חייו.
טוב מאוד שאתה יודע בדיוק 65025
מה רצה גדעון לוי להשיג בא-ראם. טוב מאוד שאתה ממש בטוח שמטרתו היא לעזור למחבלים. מאיפה אתה יודע, לכל הרוחות, שהוא לא היה שם כדי להביא אוכל ותרופות לבני אדם? היית שם?
אתה מגעיל אותי, בצדקנות שלך, בביטחון שלך שאתה יודע הכל. מה הן אותן 'אדמות מדינה' אם לא אדמות שהמדינה הפקיעה מערבים (בדוק את אחוז הקרקעות הערביות מבין הקרקעות שמדינת ישראל הפקיעה לצרכיה).
כמה מ- 1400 הפלסטינים שנהרגו הם מחבלים? אתה יודע שרובם הם כאלה. אני הרבה פחות בטוח. כמה מהם מתו לאחר משפט שבו הוכחה אשמתם בבית דין ונגזר עליהם גזר דין מוות? אפס.
וזה לא שאני אוהב מחבלים. אני מאמין שצריכה להיות בחוק הישראלי סנקציה של גזר דין מוות על תכנון וביצוע רצח המוני. אבל זה אומר שכדי לגזור גזר-דין כזה, יהיה צורך בבית משפט מסודר, *אזרחי*, עם עדים, סנגורים, קטגורים וכל הסיפור.
שוב העניין הזה 65030
תזכיר לי, בבקשה, באיזו מלחמה בתולדות האנושות חיילי האויב הועמדו לדין "בבית משפט מסודר, *אזרחי*, עם עדים, סנגורים, קטגורים וכל הסיפור", ואיך בדיוק זה בוצע. אני לא חושב שאתה, או גדעון לוי, מוכנים לנסוע לג'נין ולהגיש לאנשי הג'יהאד האיסלמי את ההזמנות לבית המשפט.

פעם אחר פעם הוצע להם להכנע, אך למרבה הצער, פלשתינאים רבים מוכנים למות עבור האידיאלים שלהם. אלמלא האידיאלים האלה היו כוללים את מותי שלי, הייתי מוחא להם כפיים.

(ולמרות שאני חוזר כאן על דברים שאמרתי יותר מפעם אחת, כדי למנוע התדינות מיותרת, אני חוזר ומצהיר שללא ספק מיד אחרי חיסול היתושים יהיה צורך לפעול מהר ובהחלטיות לייבוש הביצה).
לא, לא, לא 65035
המגיב לפני (איני זוכר את שמו) הודיע בהתלהבות שלא איכפת לו ממות 1400 פלסטינים כי רובם ככולם הם מחבלים ואחראים לרצח אזרחינו. מטרת הודעתי הייתה רק להבהיר לו שעד להצגת הוכחות (למשל, במשפט) שאנשים אלו *אכן* אחראיים לרצח, לא ניתן לקבוע שמותם 'הגיע להם' בשל היותם מחבלים.
רק רגע 65036
או שהם חיילי האויב ואז הם לא טרוריסטים או שהם טרוריסטים ואז הם לא חיילי אויב. תחליט.
הגדרות 65038
העיסוק בהגדרות נדון בהרחבה במאמר על הגדרת החיים, אני לא רואה למה הוא רלבנטי כאן.

טרוריסט וחייל אויב אינם שני דברים סותרים. במובן הפורמלי הפלשתינאים אינם חיילים, אבל בפועל, בסיטואציה העכשווית, הם כן. חלק מאלה שנלחמים בנו כרגע הם "שוטרים" של הרש"פ, וחלק אחר הם טרוריסטים. איפה כאן הבעיה?
טוב מאוד שאתה יודע בדיוק 65037
קרא את הודעתי שוב. שום דבר ממה שייחסת לי בעצם לא אמרתי.
לא אמרתי שמטרתו של גדעון לוי היתה לעזור למחבלים. לא אמרתי שרוב הפלסטינים מ 1400 ההרוגים הם מחבלים (וזה גם לא מעניין אותי), ולא אמרתי שמחבלים מוצאים להורג. שזה אגב משהו שכדאי לפתוח בו דיון חדש- מדוע אתה חושב שצריך לחכות למחבל שיגמור את המחסניות שלו, ורק אז לבקש ממנו שיתלווה לבית דין של מטה כדי שלא יצטרכו כוחות הביטחון לסיים את קיומו חלילה וחס ללא פסק דין מוות. או לחילופין כמובן לחכות שיתפוצץ ואז להתלוות לאיבריו הקטועים ולדאוג להם לייצוג משפטי הולם.

אבל דבר אחד כן אמרתי ובזה צדקת. שאני לא מאמין שאנשים שמגיעים בקבוצה גדולה, בהפגנתיות ומלווים במצלמות אכן באה באמת להביא אוכל ותרופות. אחרי הכל משאיות מזון ותרופות עוברות הרבה יותר טוב לנזקקים בלי עשרות מפגינים ומצלמות שמלווים אותם בדרכם לתוך איזור מלחמה. במיוחד שיודעים שהצבא קצת רגיש כרגע למעבר של עיתונאים ופעילי שלום לתוך איזורי קרב. אני בטוח שהיה שם דבר נוסף מעבר רק לסיוע הומניטרי. שגם ככה קשה לו להיכנס בלי כל הצעקות וההמולה התקשורתית שמסביב.

נ"ב: אתה מגעיל אותי לא פחות.
אל תתחמק. 65039
כתבת:
'400 הישראלים שנרצחו, בידי חלק גדול מאותם 1400 פלסטינים'
עזרו לי, איילים: האין מדובר כאן בטענה שרוב הפלסטינים שנהרגו הם מחבלים? מה הבעיה בהבנת הנקרא שלי?
לגבי גדעון לוי. אני שמח שתיקנת את עצמך, והבהרת שאינך מאשים את מר לוי בעזרה למחבלים אלא בניסיון לפרסום של עצמו ושל פעולותיו. מר לוי העביר מזון ותרופות (ואני אגב יודע ממקורות ראשונים שמר לוי וחברים אחרים מבצעים אותה פעולה גם פעמים רבות ללא מצלמות) אלא שבמקרה זה הוא גם עשה משהו נוסף, וזה להפגין כנגד מה שנראה לו כפגיעה בזכוית האדם. אינך מסכים אתו, וזו זכותך, אבל במדינה דמוקרטית זכות הדיבור וההפגנה היא זכות אלמנטרית, ו"רגישויותיו" המוראליות והפרסומיות של הצבא אינן רלבנטיות לגביה.
(אם אתה מעדיף לחיות בישראל שהיא דיקטטורה צבאית, אין לנו על מה לדבר)
אל תתחמק. 65043
אני חוזר - לא כתבתי בידי "רוב" מ 1400 הפלסטינים. בכוונה רשמתי בידי "חלק גדול" ולא בידי רוב. לא דרוש רוב מ 1400 כדי שיהיה לך חלק גדול מאותו המספר. צר לי אם לא הובנתי כהלכה. אני יכול לראות עכשיו איך בקלות היה אפשר לפרש את המשפט בשני אופנים. אך אלו היו דבריי.

שוב ישנו חוסר הבנה משווע. גם לא האשמתי את מר גדעון לוי בנסיון לפרסום עצמי (למעשה בכלל לא האשמתי את גדעון לוי בשום דבר כפי שנדמה לי זה היה חבר כנסת שעשה זאת לא אני).אני האשמתי את מחלקי הסיוע למיניהם בכך שהם מנסים להחליש את פעולות צה"ל למיגור קיני המחבלים. ואני כבר יודע שהם אינם חושבים כמוני תודה רבה לך. אני מבקש ממך באמת שתקרא שוב.

נ"ב: רק כדי שלא תחשוב שאני מתחמק. אני אישית אכן חושב שהרוב הם מחבלים טרוריסטים ואינם אזרחים חפים (למרות שהשתדלתי לא לכתוב זאת משום שזהו ניחוש בלבד). מאירגון בצלם ומאתר נוסף שמכיל את כל פעולות הטרור שנתבצעו משנות ה80 ועד היום הוצאתי כבר כ 250 פלסטינים מחבלים ואנשי כוחות הביטחון הפלסטיניים שנהרגו. וזה ללא פעולות צה"ל כנגד מחבלים שאינם מכוחות הביטחון. ללא הסיכולים הממוקדים, הסיכולים הלא ממוקדים שנעשו יום יום בנסיונות חדירה של פלסטינים, וללא הרוגים חמושים ללא מדים בפעולות צה"ל בשטחים, וכמובן ללא הרוגים פלסטינים בידי פלסטינים. תוסיף את כל אלו ותקבל לדעתי לפחות כמספר הכפול מזה של מחבלים ונרצחים פלסטינים בידיהם. בהחלט מספר לא מבוטל. אני בהחלט הייתי נותן ניחוש שרוב ההרוגים מאותם 1400 אינם חפים בכלל.
טוב מאוד שאתה יודע בדיוק 65048
להיפך:
1. לא צריך להיות עונש מוות בחוק.
2. בעת מלחמה אין זמן לבתי משפט. הרוג מלחמה אינו שווה למוצא להורג.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים