רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649906
"ואם אנחנו רוצים לסגת מהבור הפעור של מלחמת אזרחים שאליו גורר אותנו הימין היהודי, אם אנחנו רוצים להתחיל לתקן את השבר הנורא של ההיסטוריה הישראלית, אנחנו חייבים את המפלגה הערבית בקואליציה ואנחנו חייבים שרים ערבים. אנחנו חייבים להתחיל להעביר את התקציב של ההתנחלויות לישובים הפלסטיניים. יש לנו הזדמנות תיקון, אולי כזו שלא תחזור; אסור לתת למפלגת העבודה ללכת בעקבות ה-DNA שלה, אסור לתת לציפי לבני עוד הזדמנות לזחול לממשלה ולמכור את בוחריה.

ב-‏17 במארס, יש לנו הזדמנות לזרוק את בנימין נתניהו אל פח האשפה של ההיסטוריה הישראלית. וכדי לעשות את זה, צריך לומר “לא” למחנה הציוני."
יוסי גורביץ כרגיל אומר את כל האמת.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649908
אם אתה רוצה להבטיח את נצחון הימין בבחירות, חזק בציבור את הרעיון של ממשלת שמאל-ערבים. ממשלה בראשות הרצוג/לבני יכולה לקום רק אם מספיק אנשים יצביעו למפלגות שמשמאל לליכוד. חלק ניכר מאותם אנשים מבועתים מהרעיון של ממשלה שכוללת את חנין זועבי, אבראהים צרצור ואחמד טיבי (ואני חייב שלציין שגם אני לא מתלהב מהמקבילות הערביות של מפלגות דתיות ולאומניות) ויברחו ימינה אם הם יחשדו שהרצוג מתכוון להזמין אותם לממשלתו. אני מתנגד באופן עקרוני לפסילה הגורפת של נציגי המגזר הערבי מהשתתפות בשלטון, אבל אני מספיק מציאותי כדי להבין שעצם העלאת הרעיון הזה על ידי השמאל מבטיח את הפסדו בבחירות.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649911
עדיף ממשלת ימין פר-אקסלנס מממשלת ימין-משת''פים מהמרכז. אנשים כלפיד ולבני מימנו מספיק זמן את המתנחלים ואין שום הצדקה שימשיכו בכך. הקריאה כאן היא לא למפלגת ''המחנה הציוני'' להצהיר על העדפת ממשלת שמאל-ערבים אלא לציבור הנוטה לשמאל להצביע שלא תיוותר בידה ברירה אלא להקים ממשלה כזו כי אם תהיה לה ברירה היא לא תהסס לשבת באותה ממשלה אם הימין בין אם היא מנהיגה אותה ובין אם היא מונהגת על ידה. מזה כבר היה לנו די והותר.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649937
עדיף למי? אני מעדיף ממשלה שכוללת את הליכוד ואת המחנה הציוני על פני ממשלה של הליכוד והבית היהודי.
ההעדפה שלי היא לממשלה שמקדמת פתרון מדיני של הפרדה. ממשלת ימין תוביל את מדינת ישראל עוד כמה צעדים לכיוון של מדינה דו-לאומית.
דרך אגב, אחד מהחששות שלי הוא שגם חלק לא קטן מחברי הכנסת של המפלגות הערביות רוצים מדינה דו-לאומית ולכן אני די חשדן כלפיהן.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649946
הפחד שלך מממשלת ימין שתוביל את מדינת ישראל לכיוון של מדינה דו-לאומית?
הפחד שלי מממשלה שתוביל את מדינת ישראל לכיוון של מדינה דו-לאומית שתצטופף יחד עם מדינת לאום ערבית ממערב לירדן.

ברצינות, מתי מדינת ישראל תפסיק להיות דו-לאומית? אתה מתכוון להעיף את כל הערבים ממדינת ישראל עם בוא ההסדר המיוחל עם אש"פ?
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649933
כרגיל, הוא אומר את כל האמת. כפי שאמר אותה בימים שבהם כתב כאן, למשל בתגובה 5635:
"שום טבח אזרחים אינו מוצדק. נקודה. מתנחלים אינם אזרחים לצורך העניין; הם כוחות כיבוש. מבחינתי, הריגת מתנחלים מוצדקת לא פחות ואף יותר מהריגת חיילים; החיילים לא בחרו להיות כובשים." (ההדגשה שלי).

לימים הוא חזר בו מהאמירה הזו, לאחר שספג נזיפות נוקבות ממוטי פוגל (מבקר ספרות, פעיל שמאל וגם אח, גיס ודוד שכול) ואחרים. אבל במשך שנים הוא הטיף לדבר הזה. זה המגדלור שלך, האיש שכרגיל אומר את האמת.
בית זכוכית... אבנים... 649947
יוסי גורביץ אמר (ואומר‏1) הרבה שטויות, אבל אני לא מבין מה אתה רוצה להגיד בתגובה שלך. אתה לוקח משפט אחד שמישהו כתב לפני 14 שנה, ומדובר על אדם שכותב ברצף כבר 15 שנה בקצב של כ-‏300 מילה ליום‏2, ויותר מזה משפט שהוא חזר ממנו - ומסיק ממנו מה? שכל מה שהוא כתב פסול? שאסור לצטט אותו? שאסור לקשר למה שהוא כתב? האם אתה מעמיד אנשים אחרים בכזה מבחן צדקני? האם אתה משוכנע שאתה תעמוד בו?

1 לדוגמא.
2 שזה הרבה.
בית זכוכית... אבנים... 649958
ומה השטויות במה שהוא אומר? ההתנחלויות לא קיבלו כספים מעל ומעבר לכל הצדקה שהיא (ע"ע סתיו שפיר)? הישובים הערבים לא מופלים לרעה? ההיגיון הדמוקרטי (להבדיל מהגישה היהודו-צנטרית הנקראת 'ציונות') לא גורס שיתןף של כלל אזרחי המדינה?
בית זכוכית... אבנים... 649961
בשביל להקים ממשלה בישראל צריך לקבל תמיכה של 61 חברי כנסת. על מנת למנוע ממישהו להקים ממשלה בישראל צריך 61 חברי כנסת שיתנגדו להקמתה. החלוקה בתוך השמאל לא תשנה את העובדה שגם לפי הסקרים האופטימיים ביותר יהיו יותר מ-‏61 חברי כנסת שיתנגדו לממשלה ברשות הרצוג בלי קשר להרכבה.
בית זכוכית... אבנים... 649963
צ''ל הפסימיים ביותר
בית זכוכית... אבנים... 649988
זה לא היה סתם משפט אקראי שהוא כתב, איזו שטות שנפלטה לרגע. זו היתה העמדה העקרונית שלו שהוא החזיק בה שנים רבות וחזר עליה פעמים רבות (אפילו נחקר בגינה במשטרה) עד שדפקו לו טוב טוב על הראש. ''משפט אחד'' זו אולי האמירה המטומטמת שלו אחרי רצח משפחת פוגל שיש ''לבדוק ברצינות'' את הטענה הפלשתינית שמי שרצחו את המשפחה היו בכלל פועלים תאילנדים.

אני לא אומר שאסור לצטט אותו, שאסור לקשר אליו, שכל מה שהוא כתב פסול. הוא מביא עובדות וגם מציג דעות שלעתים קרובות ראוי להקדיש להן מחשבה. רק שמי שמגדיר אותו כמישהו ''שכרגיל אומר את האמת'' הוא מישהו שמקבל עליו לא רק את האמיתות אלא גם את השטויות. ואני יכול להרגיע אותך - אני לא צריך לעמוד במבחן הזה, לא תמצא כאן אף אחד שיגיד שאני ''כרגיל אומר את האמת'' לא רק בתחום העובדות אלא גם בתחום הדעות. אפילו אני עצמי לא חושב כך בכל הקשור לדעות.
בית זכוכית... אבנים... 649996
אתה לא רואה הבדל בין "כרגיל אומר את האמת" לבין "אמר את האמת מאז ומעולם" או "לא כתב דבר שאינו אמת מעולם"? גם אם אם אתה לא - אין לי ספק שארז (כמו רוב דוברי העברית) רואה הבדל, וכשהוא כתב "כרגיל אומר את האמת" הוא התכוון לכתוב: "בשנים האחרונות נוהג לכתוב דברים איתם נוטה להסכים".
בית זכוכית... אבנים... 650016
אני שמח שאתה יודע לא רק מה ארז כתב אלא גם מה הוא התכוון לכתוב. בפעם הבאה שמשהו שארז יכתוב לא יהיה ברור לי עד הסוף, אני אבקש את עזרתו של האייל האלמוני.
בית זכוכית... אבנים... 650019
זה פירוש המילה כרגיל בעברית מדוברת (או, בעברית בכלל). למשל:
"החרמון גדוש כרגיל" - הכוונה היא לא "החרמון גדוש כמו שהיה מאז ומעולם, הרי החרמון לא היה גדוש במאה הרביעית לספירה, ואני די משוכנע שגם בקיץ, כשהייתי שם, הוא לא היה גדוש.
"הלימודים בירושלים יפתחו מחר כרגיל" - הכוונה היא לא "הלימודים בירושלים יפתחו מחר כמו שהם נפתחו מאז ומעולם, הרי בחופשת הקיץ בתי הספר היו סגורים, וגם בחנוכה, ובשלג בשנה שעברה...
"כרגיל: אליפות אוסטרליה היא הסיוט של רפאל נדאל" - הכוונה היא לא שאליפות אוסטרליה היתה הסיוט של נדאל מאז ומעולם, הרי הוא זכה ב-‏2009...
אף אחד (אולי מלבדך) לא משתמש ב"כרגיל" במובן של "מאז ומעולם בלי שום חריגה".
בית זכוכית... אבנים... 650070
מצוין. תודה לך, מורי. בפעם הבאה שמשהו לא יהיה לי ברור בעברית מדוברת או ספרותית, אבקש את עזרתו של האייל האלמוני.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649954
הוא גם אחד מהבודדים שסוקרים את מעשי ההתנכלות היומ-יומיים של מתנחלים כלפי פלסטינים ומסקר אותם באתר יש דין. גם אם לא מסכימים לכל אמירה שלו, אין ספק שיש לו בסיס מוצק לאמר אותן בניגוד לרוב האדיש הניזון מהתקשורת המיינסטרימית הלאומנית וההסברתית.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649956
שום מעשה התנכלות כלפי אזרחים אינו מוצדק. נקודה. בני העם הערבי הפולש אינם אזרחים לצורך העניין; הם כוחות פלישה. מבחינתי, התנכלות כלפי בני העם הערבי הפולש מוצדקת לא פחות ואף יותר מהריגת חיילים; החיילים לא בחרו להיות פולשים.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650013
תחשוב על הערבי המסכן שישתכנע מדבריך, יתפוס אוטובוס לסעודיה, יוריד את המזוודות ויכריז: "חבר'ה, חזרתי הביתה לחצי האי ערב!" - לא נראה לי שיזכה לקבלת פנים חמה במיוחד.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650017
תחלס,ותחשוב על הערבי המסכן שלא ישתכנע מדבריך,ישאר פה,יצתרף למיזם הרצח הלאומי של חבריו הפסיכוטים - לא נראה לי שיזכה לקבלת פנים חמה במיוחד בגיהנום.

ואם כלכך חשובה לו מולדתו שיעשה שם אינטיפדה,התאמנו עלינו מספיק.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650025
ערבי מסכן
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650040
הוא עדיין לא אזרח. אם יום אחד ימאס לקטר ממנו, הוא יעוף משם (כמו שהוא עף בעבר מסוריה).
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650061
אתה מודע לזה שגם אזרח בן אזרח בקאטר יכול להיות מגורש אם לקאטר (למעשה למשפחת המלוכה בקאטר) יימאס ממנו, ע"ע חאלד חוליילי
למכחיש השואה העומד בראש הישות העבאסית יש דרכון ירדני, כמו גם ל"ראש ממשלתה" לשעבר אבו עלא. ראשי החמאס (כמו אבו אזהר) מעדיפים דווקא דרכון מצרי.
עיראק העניקה ב2009 אזרחות ל200,000 צאצאי ה"פליטים" שיושבים בתחומה, לקול מחאת עבאס-חמאס.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650068
יש המון ''עובדים זרים'' פלסטינים בסעודיה ומדינות המפרץ, זה לא אומר שפלסטיני אקראי יכול לחזור למולדת אם רק ירצה.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650069
זה כמובן צריך להיות חלק מכל הסכם עתידי הבין ישראל לערב
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650041
למה ללכת רחוק, תחשוב על זה שגר היום ברפיח צפון‏1 עובר מאה מטר מעבר לגבול לרפיח דרום‏2, שבמקום קבלת פנים חמה כנראה יפוצצו לו את הבית, בלי גולדסטון ושבאס ובצלם.
הי, לפני מעל ארבעים שנה הוא ממש גר במצרים עצמה, מבלי לזוז מהבית. ועדיין תקעו אותו במחנה פליטים ולא נתנו לו כלום.

1 רצועת עזה/פעם ישראל
2 מצרים/ פעם ישראל, אבל ממש מזמן וממש לא רלוונטי
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650067
לא הבנתי את הקשר למה שכתבתי. דרויאנוב וכמה אחרים טוענים שהערבים צריכים לחזור למולדתם בחצי האי ערב, אני רק מציין שאפילו אם הם ישתכנעו לא בטוח שזה יעזור.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650083
ברור שזה לא יעזור, אני רק רמזתי שהסיבה, או לפחות אחת הסיבות העיקריות שזה לא יעזור, אלה האינטרסים של המדינות הסובבות, שכבר 70 שנה משתמשות באחיהם הערבים הפליטים ככלי לניגוח פוליטי ומשמרות את אומללותם, במקום לקבל אותם ולהטמיע אותם כמקובל בשאר הארצות המתורבתות.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650086
מה?

הפריפריאלי מציע לגרש את כל הערבים מ: מדינת ישראל, מהגדה המערבית, מעזה, מירדן, מלבנון, ממצרים, מסוריה, מסודאן, מלוב, ממרוקו, מאלג'יר, מתוניס, מסומליה, ממאוריטניה, מג'יבוטי, מקומורו, ומעיראק לחצי האי ערב, ואתה חושב ש"הסיבה, או לפחות אחת הסיבות העיקריות" שזה לא יעזור זה בגלל זה? אתה באמת לא יכול לחשוב על כמה סיבות קצת יותר "עיקריות"? אולי באותה הזדמנות גם נגרש את הגרמאנים לאיראן ונראה מה הסיבות שזה "לא יעזור"?
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650101
אני התמקדתי בענין הלוקלי. אני לא שותף לפנטזיות הגלובליות של הפריפראלי.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650138
לפני מאה שנה הרוב הגדול של היהודים חשב שהקמת מדינה יהודית בארץ ישראל היא פנטזיה. לפני חמישים שנה, הקמת איחוד מדיני וכלכלי באירופה נראתה כפנטזיה, לפני שלושים שנה, קריסת בריה''מ נראתה כפנטזיה, ולפני שנתיים, הקמת ח'ליפות מוסלמית סונית בעיראק ובסוריה נראתה פנטזיה.
למי שעומד מהצד, החזון נראה כפנטזיה. לרוב הוא צודק אך לעתים הוא טועה. רק ימים יגידו.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650139
עצוב לראות שבמאה ה-‏21 עדיין יש בינינו בעלי חלומות כאלה, עצוב ומדאיג.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650143
איזה מהחלומות "עצוב ומדאיג" אותך? הקמת מדינה יהודית בא"י, איחוד אירופה, קריסת בריה"מ או הקמת הח'ליפות?
אותי "מעציבים ומדאיגים" רק הזוגיים (בדרגת חומרה שונה כמובן)
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649992
אני חושב שהביקורת של גורביץ' חדה כתער וכבר הובילו אותי דבריו להרהורי כפירה. ומכיוון שדברים קשים אשר כאלה אי אפשר להשאיר ללא מענה, ולפי שאנשי מפלגת העבודה או המחנה הציוני- הינם ציוניים על פי עדותם, הרי זה אך מתבקש שישיבו לגורביץ' ויסבירו לו וגם לציבור למה -כן למחנה הציוני. למה כן לתורשה של מפלגת העבודה. למה כן לציונות.

זו דרישה בסיסית לבירור המצע מתוך ההליך הדמוקרטי. וזו השאלה שהבוחר צריך להפנוות לנבחרים, ולנבחרים של מפלגת העבודה בפרט. למה ציונות?
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 649959
מה שיותר מעניין הוא פירוט מעשי <קישור החבורהhttp://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=4246 הנאה של הבית היהודי>

שוחד, שקרים, אלימות וקיצוניות.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650078
אכן, רק שזה לא ימנע את העלייה במנדטים הצפויה להם.
רוצים לזרוק את נתניהו לפח? הצביעו שמאלה 650084
מוסכם. האמת היא שמקנן בי חשש שהם יהפכו למפלגה הגדולה או השניה בגודלה בבחירות הקרובות ואז מי ישורנו.
אוף אוף טופיק 650088
אתה ארז או אדם אחר לחלוטין?
אוף אוף טופיק 650091
משום מה לך ולחברך המוקיון יש תמיד חשד שאני מגיב לא בשמי. אז תן לי להרגיע אתכם - זה אף פעם לא המצב.
אוף אוף טופיק 650128
לא מפסיק להפליא אותי שיש עוד אנשים שמוכנים לנמק את ראית העולם הקיצונית הזאת
אוף אוף טופיק 650092
ככל הידוע לי, אני אדם אחר לגמרי שדעותיו דומות הרבה פעמים אך לא תמיד לדעותיו של ארז.
אוף אוף טופיק 650129
שלא תדע עוד צער

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים