עד שישחק ערבי בבית''ר 659149
כדאי אולי לציין שהכתבה הזו היא חלק מסדרת כתבות של הארץ: עד שישחק ערבי בבית"ר.

בשולי הכתבה מציינים שלא פשוט להגיע לאישום בסעיף הזה בגלל מורכבותו של תהליך גיוסו של שחקן לקבוצה. בכתבה קודמת בסדרה צוינו מספר גופים אחרים (ההתאחדות לכדורגל, עיריית ירושלים, מועצת ההימורים בספורט, אופ"א וכמובן המועדון עצמו ואוהדיו) שלא פעלו עד כה בעניין הגזענות האפשרית הזו.
עד שישחק ערבי בבית''ר 659165
אתמהה באם קק"ל נמצאת גם ברשימה?
עד שישחק ערבי בבית''ר 659166
באיזו רשימה? חברות שלא מעסיקות בני מיעוטים? למיטב הבנתי קק"ל לא שם.
עד שישחק ערבי בבית''ר 659199
לי ברור שיש חברות ערביות שלא מעסיקות יהודים כמדיניות מבלי להצהיר על כך. לא שהסימטריה הופכת את העניין לבסדר. גזענות שנואה עלי (במעשה ולא רק במילים) ותמיד צריך להצביע ולהוקיע. הבעיה שלעומתה ממימדי הגזענות היהודית בטלה בשישים היא שלאנשי שמאל ולכתבי הארץ יש נטיה מובהקת לסלף את העובדות והקונטקסט הכללי ולהפוך את האשמה היהודית כסיבה לכל מה שעקום במזרח התיכון.

א. אנחנו המיעוט בסיפור הזה (קופח ומקופח- ועדיין נרדף).
ב. הגזענות הערבית מושרשת ודומיננטית בהרבה מהגזענות היהודית.

כל הערבים מוסלמים נוהגים בדיוק כמו ארגון "יד לאחים" מבלי להדרש לגיוס תרומות או שכנוע בצדקת הדרך. הטאבו כה חזק שאין צורך ביוזמות חברתיות. אף ערביה מוסלמית לא תתחתן או תקיים קשר רומנטי עם יהודי ולערבי מותר לקיים "קשרים" עם יהודיות אך מאוד לא מקובל שיתחתן עם אחת. רק אם משהו לא בסדר עם הבחור (סמים, פשע, גיל, נכות, מראה לא משובב, מצב כלכלי) וליהודיה יש יתרונות (כסף, קריירה, תואר) יתקבל מיסוד הקשר בלית ברירה כשהאישה תדרש לעבור לכפר. לא יעלה על הדעת שהגבר הערבי ישראלי יקים משפחה בעיר יהודית מלאה גזענים אף אם יפסיד את אהובתו. כך מתואר מצב מפי ערבים עצמם- לא אחד ולא שניים. חוקי הגזע בתרבות הערבים ניצבים ב 2015 כחומה בצורה ללא סדק. הגזענות לא הגיעה לשיח ואין דיון ציבורי או יוצאים מהכלל.

בית"ר (אולי) יכולה מבחינה חוקית לסרב להעסיק שחקנים ערביים ואולי לא, אבל הציבור היהודי והתקשורת לא עומדים מאחוריה- ואת זה חשוב לזכור.
עד שישחק ערבי בבית''ר 659210
מה הקשר בין היותינו מיעוט בעולם לכן-או-לא גזענות במדינת ישראל? במדינת ישראל, אנחנו הרוב - לא המיעוט, לא מקופחים ובטח שלא נרדפים.
הרי בשביל להיות רוב-לא-מקופח-ולא-נרדף הקמנו מדינה, ואצלנו יש מיעוטים ומקופחים אחרים (שיש שחושבים שצריך לדאוג להם).
עד שישחק ערבי בבית''ר 659249
סביר שאתה מרגיש בטוח במקום מגוריך שבו מתקיים רוב יהודי אבל בחלק מהערים השכונות והאזורים עם רוב ערבי נשקפת ליהודי סכנה- בגלל שהוא יהודי. היהודי עדין נרדף נרצח ומקופח (כניסה למקומות קדושים) במדינתו שלו. מזה שנים שישראל הרשמית וכלי התקשורת נמנעים מלקשר בין ידויי האבנים בנגב, בצפון ובירושלים לגזענות וככלל חונכנו לראות בקיפוח הפלסטיני-ערבי את חזות הכל. את הסיבה לעונש שבוודאי מגיע לנו בגלל שאיפתנו להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון. המצב הדרדר לסוג של טאבו. מאוד לא תקין פוליטית שמישהו יבין חלק מהסיבות לגזענות בבית"ר ירושלים (מבלי לקבלה) ואף אחד לא רואה בעיה בעובדה שכתבי הארץ ואפילו חברי כנסת נוהגים במשך שנים להבין (ולהצדיק) את הסיבות לאלימות הפלסטינית.

לסיכום הנקודה. היהודים נרדפים גם בארצם וחשים שנאה ופחד שמתבטאים או מוטב -מתנקזים לתופעות גזעניות חמורות בהיקף שולי ולביטוי נרחב של גזענות "רכה" או סמויה. תחושות החשש והפחד מבוססות ניסיון רב שנים ואינספור מעשים ופעולות של יחידים וארגונים שגזענות ערבית קשה מהווה בהם נדבך עיקרי. בתרבות הערבית הגזענות החמורה נפוצה בהרבה ומתרגמת לאלימות נגד יהודים מבלי שניתן להסבירה בפחד או חשש. נהפוך הוא, האנטישמיות כלפי היהודי מבוססת על תפיסתו כשפל שבשפלים (אספל אל-סאפלין‏1),כיצור נקלה, כבן מוות חסר ערך וצלם אנוש. מול עוצמתה ושכיחותה של האנטישמיות הערבית חוצת המגזרים והמעמדות התפתחה גזענות נאעבכית מוגבלת לנוער משולהב ושכבות מסויימות. אם היהודי היה באמת בטוח במדינתו ובבית"ר לא היו מעסיקים ערבים -אני הראשון שהיה יוצא לשרוף את המועדון.

עד שישחק ערבי בבית''ר 659279
1. אתה כתבת "אנחנו מיעוט מקופח ונרדף", לא "יש אזורים בהם נשקפת לנו סכנה". אלו שני דברים שונים לחלוטין.
1.א. "כניסה למקומות קדושים" הוא הקיפוח עליו אתה מדבר? על כמה מקומות קדושים אתה מדבר, והיכן הם נמצאים?
1.ב. בכל אופן, מיעוט אנחנו לא בשום סיטואציה.

2. אתה יכול לתת לי דוגמאות? מהן אותן ערים, שכונות ואזורים? אני מזכיר לך שכ- 80% מהאוכלוסיה היהודית חיה במחוזות מרכז, תל-אביב וחיפה.

3. עד כמה יש ידויי אבנים בנגב, בצפון ובירושלים? רוב דיווחי התקשורת שמגיעים אלי (השקעתי גם כמה דקות במעבר על כמה עמודים של google news), מדברים על מזרח-ירושלים ויו"ש.

4. כמה יהודים באמת "נרדפים גם בארצם"? כמה יהודים באמת חשים בגזענות מערבים בחיי היומיום שלהם? או "חשש ופחד" מערבים?
אני הייתי מהמר שרובם של היהודים שחיים בתחומי השיפוט של מדינת ישראל (= לא בהתנחלויות‏1) מרגישים אולי 99.9% מהזמן חופשיים מגזענות, חשש ופחד של ערבים.
אלף מתוך אלף אנשים יעדיפו להוולד יהודים במדינת ישראל גם מהסיבות האלו - כדי לא להרגיש גזענות, קיפוח ואפליה.

1 למרות שבהתחשב בכך שהאוכלוסיה היהודית בהתנחלויות היא כ-‏5%, גם הכללת ההתנחלויות לא משנה את מה שכתבתי.
עד שישחק ערבי בבית''ר 659282
דוגמאות קטנות:
יהודים מקופחים בכניסה להר הבית, למערת המכפלה, לקבר רחל וכו'.
יהודים מקופחים מבחינת רכישת אדמה ומבחינת השימוש בה.
יהודים מקופחים מבחינת אכיפת החוק
עד שישחק ערבי בבית''ר 659302
כמו שאומרים, The plural of anecdote is not data.
הבאת מספר דוגמאות; טרנדים הרי אין פה - וכולן מדברות על אזורים שנויים במחלוקת בינלאומית (הר הבית, השטחים). בתחומי מדינת ישראל, היכן שחיים כ- 95% מהיהודים, האנקדוטות האלו מתקיימות. מה גם שזה הנושא שבדיון - אכיפה בתחומי מדינת ישראל.

חוצמזה, "יהודים מקופחים מבחינת אכיפת החוק"?
את יודעת שאם המשטרה מגנה על חפים מפשע זה "ללא קיפוח", ואם היא לא מגנה זה "כן קיפוח"? - כלומר, מי שסובל מהעדר אכיפת-חוק הם הערבים הרבה הרבה יותר מהיהודים, כן? (פשוט יש יותר מהם)

1 או The singular of data is not an anecdodte
עד שישחק ערבי בבית''ר 659339
1. קיבלת תשובה מרחל.

1.ב.+2 > בכל אופן, מיעוט אנחנו לא בשום סיטואציה.

שום סיטואציה? היהודים הם מיעוט בעולם, בעשרות מדינות במזרח התיכון, בחלקים מארץ ישראל ואזורים במדינת ישראל. בחיפה וגוש דן הם לא מיעוט וזה היוצא מהכלל. הרזולוציה הפלסטינית בסרגל הזמן מקובעת לתקופה שמוכיחה שהם היו כאן קודם. הכיבוש הערבי והישוב היהודי העתיק נשארים תמיד מחוץ לפריים. עכשיו אתה חותך את המקומות שבהם ליהודים יש רוב וטוען שהיהודי לא נרדף כי הוא רוב. מעניין באיזה רדיוס וקנה מידה שוכנת האמת.

3. רוב דיווחי התקשורת עוסקים במה שרלוונטי לתושבי מדינת תל אביב (אם דיברנו על רדיוס)- מי שחי בדרום, בירושלים, בצפון, ביהודה ושומרון יודע וחושש מאבנים שנוטות להתעופף על רכבים שבו נוסע גזע אחד. דוגמאות לדיווחים שלא תשמע עליהם תמצא כאן: http://www.inn.co.il/News/Tag.aspx/656.

4. ברור לי שאפשר לחיות 99.9% מהזמן בשד' רוטשילד ולהאמין באמת ובתמים שזאת ישראל האמיתית, רק בקנה מידה קטן. אני חי מחוץ למדינת תל אביב כמו רוב היהודים במדינה. ביקרתי עם משפחתי בכפרים ערביים מעל מאה פעמים בעשורים האחרונים. מאז צוק האיתנים והפרוגרום במשולש זה לא קורה יותר. אנחנו שלא הגענו לכפרים כדי להיות שגרירי שלום או להוסיף נופך של יוצאי דופן היינו צריכים להרגיע את החברים והמשפחות שזה בסדר. אנחנו במיעוט. רוב היהודים לא נכנסו אז ולא נכנסים כיום לרוב היישובים ערביים בגלל חשש ותחושת אי נוחות. מזהים יהודים מרחוק ולפעמים יש מבטים, דיבורים ויש מקומות שתחושת העוינות באוויר היא לא דמיון וודי אלני. עד כאן המיקרו או הפרטי.

במאקרו, כשיש הפגנה ערבית ביפו כל היהודים נעלמים וסוגרים תריסים. כשבדואי נצמד ליהודי מאחור עם המאזדה חלונות כהים וקסיאון גבוה ב- 120 הוא לא יעיר כי לך תדע. כשבחוף ציבורי ערבי מציק לנערות בחוטיני היהודי מסיט מבט כי מה לעשות, מסוכן. כשגנב בדואי משתיק מהסלון את אב המשפחה שהתעורר- היהודי חוזר לחדר עם הזנב בין הרגליים בזמן שהגנב מסתלק עם הניידים והרכב שלו. אישתו מנחמת "יש ביטוח ועדיף כך" ומתפללת שייגמר בשלום כי הילדות בחדר ליד והיו מקרים שלא נדע. כל מי שגר ביישוב כפרי בארץ ישראל יודע היטב על מה אני מדבר. זה לא מיעוט זניח.

היהודים ישנים טוב כי למדו להדחיק את הפחד- יחד עם ההגיון והכבוד. בלי גרם של כבוד לפוליטיקלי קורקט עבדך יישן בחלונות פתוחים בלי אזעקות ובלי סורגים עם אלת בייסבול ליד המיטה. בכל פעם שניסו להכנס למבצרי קפצתי החוצה לסדרת חינוך והבין מי שנעלם בחשיכה שעדיף לבקר אצל השכנים. וכך, מספר פעמים למרות האזעקות והכלבים הם שבים ומצקצקים ואני יודע שזה לא ייגמר לעולם. למרות האלה והציונות עבדך הגיבור מודה ומודע, יש חשש מהערבי.

אין לי ספק שאתה ואחרים חווים מציאות מאוד מסויימת ומאמינים שאם לא שמעתם על אירועים אחרים הם לא מתרחשים אבל אי אפשר לטעון שהיהודים אינם חיים בפחד מערבים במדינתם. זה פשוט שקר גס.
עד שישחק ערבי בבית''ר 659342
קישור לאירועים שלא תשמע עליהם בתקשורת.
עד שישחק ערבי בבית''ר 659361
1. קיבלתי תשובות וגם עניתי...
2. אוקיי, אני אנסח מחדש: בעולם אנחנו מיעוט, אבל לא מופלה ולא נרדף (אלא אף אתה סופר את היהודים במדינות הלא-דמוקרטיות, וקשה לי להאמין שמדובר יותר מאחוז).
במדינת ישראל אנחנו לא מיעוט, וזה הנושא דנן (חוקי העבודה במדינת ישראל). מה זה משנה לעיסוקנו אם אנחנו מיעוט בשבדיה או בהונגריה? או שיש שבע מאיות האחוז המופלים לרעה (אין לי מושג) באיראן?
פה, במדינת ישראל, אנחנו גם רוב, גם לא-מופלים וגם לא-נרדפים. לכן הקמנו את המדינה הזו.
3. שלחת אותי לשני אתרים, בשניהם אני גם רואה זריקות אבנים שרובם המוחלט במזרח ירושלים וביו"ש. בדיוק מה שאמרתי.
4. מצחיק. אני מדבר על רובם המוחלט של היהודים במדינת ישראל - אתה לוקח את השטחים, היכן שחיים כ-‏5% מהיהודים במדינה ומספר לי שזה העיקר.
מעבר לכך אתה מביא עוד אנקדוטות, וכמו שכבר כתבתי - The plural of anecdote is not data. זה שאתה חושש מהערבי, לא אומר שרובם של היהודים במדינה לא חיים בחשש מערבים כ- 99.9% מזמנם. הם קמים, הולכים לבית ספר / תיכון / עבודה / אוניברסיטה / קניות / סרט / וואטאבר, חוזרים הביתה ולא מודאגים או מוטרדים מהערבים. לכתוב פה משהו שמשתמע כאילו זה לא המצב הסטנדרטי כי אתה גיבור גדול וישן עם אלת בייסבול ליד המיטה, זה התעלמות בוטה מהמקרה הכללי והתפסות למקרי-קצה. אני אישית חי במרכז ומוטרד הרבה יותר מעבריינות של יהודים כשרים מזו של ערבים (בעיקר כי יש הרבה יותר כאלו אבסולוטית). הייתי מהמר שהפעם הבאה שאני אקלע לסיטואציה מסוכנת בחיי בגלל בני אדם זה יהיה איזה יהודי כשר למהדרין שתפסתי לו את החנייה או משהו כזה, ובטח שלא ארגיש נרדף במדינה שלי.
5. לא אמרתי ש"יהודים אינם חיים בפחד", אמרתי ש"במדינת ישראל, אנחנו הרוב - לא המיעוט, לא מקופחים ובטח שלא נרדפים". אנקדוטות תמיד יש, השאלה היכן הטרנדים.
מי שמרגיש מקופח במדינה הם מיעוטים (כמו כמעט בכל מדינה דמוקרטית), יהיו אלו ערבים - דרוזים - אתיופים - מזרחים וכו'.
659387
כמו שחשבתי,(it takes one to know one-) ממעמקי תל אביב נראה לך שאתה מכיר את המדינה והמצב לאשורו.
"רק 5%, רוב הזמן, רוב היהודים..."
-סליחה!
זה בולשיט תל אביבי מתיפייף ומוכר. רוב האוכלוסיה היהודית לא נמצאת בתל אביב, גם אני הייתי שם.
נסיעה של 25 דקות ללטרון זה חו"ל ואשדוד זה אלוהים ישמור על באר שבע שומעים ולא מבינים איך חיים שם, הבאר שבעים.
מכיר טוב את הגישה אבל מה לעשות- המדינה התרחבה והיהודים פרצו את גדרות פ"ת ויצאו למישורים הגדולים ולהרי יהודה והגליל למרות שנדמה שבבן צבי וקק"ל יש עמדת דרכונים. הם ממש גרים מחוץ לתל אביב ותרשה לי לתאר לך את המציאות מחוץ לכרך המהביל.

כל המושבים הקיבוצים ויישובי "הספר הגוש דני" מתגוננים נגד ערבים.
מאות מליוני ש"ח בשנה משלם המגזר הפרטי -שלא חושש.
זה לא שמישהו מהיהודים מפחד כמובן, זה סתם כזה נו, כאנקדוטה כדי שלמזכירות המושב תהייה סיבה לגבות מיסים.
לא מכיר מושב או קיבוץ שלא משלם אלפי ש"ח בחודש על שמירה ותוסיף לחשבון שכל יהודי שבונה בדרום משלם פרוטקשן או מעסיק "חברת שמירה". כל פקח של הרט"ג או קצין מילואים בשטחי האימון בדרום יספר לך עם מי לא מתעסקים. אפילו המשטרה לא מתעסקת עם בדואים. לא מפחד כמובן, הרי נסיון לינץ' לא מפחיד שוטרים. כל יהודי זורק בלוקים על ניידת מדי פעם (באמת תהיתי מתי יתווספו החרדים) כשממש עולה לו היהודי לראש. כל בעל עדרים יהודי יספר לך על הכלבים, על הגדרות, המצלמות והייאוש. כל חקלאי יספר לך על הברזים והמחשבים שמפרקים בלילה. זה לא מפחד. לכן הוקם ארגון השומר ולכן חוק דרומי-
כי אין פחד ליהודי בעולם כולו, בטח לא בארצו.

מצד שני ראה איזה פלא.
אין- לא קיים ערבי מכפר מנדא, אום אל פאחם, רהט או בועינה נוג'ידאת שחושש שיהודי ייכנס לו בלילה דרך החלון עם מברג כדי לקחת את רכושו או לפגוע בו.
הערבי מקופח, כן.
מפחד?- לא. מהיהודי הוא לא מפחד בכלל ואל תעליב.

כל הרכבים מועברים לגדה אבל שוב, זה מקרי קצה נו.
העיקר שהתל אביבי לא נרדף ולא מפחד.
659390
1. מתוך 6,040,000 יהודים שחיים במדינת ישראל 3,072,600 חיים בגוש דן. תרצה או לא תרצה - זה רוב.
2. גם אלה שלא חיים בגוש דן, חיים בערים הגדולות ופרבריהם (חצי מליון בירושלים, רבע מליון בחיפה...). אף אחד מהם לא "מתגונן נגד ערבים", אין להם "מזכירות" והם לא מעסיקים חברת שמירה.
3. סך הכל האוכלוסיה במושבים ובקיבוצים היא חלק זערורי מהאוכלוסיה בישראל.
4. לא כל (או אפילו רוב) התושבים במושבים ובקיבוצים "מתגוננים נגד ערבים".
659392
אתה מספר מציאות תל אביבית ואני מקווה שמתוך בורות.
במחוזות ירושלים וחיפה מרגישים ביטחון בהתאם לשכונה. יש שכונות שלא בטוח.
ובחדרה אין פריצות? שאל את הדודה.
כמה רכבים נגנבו ממשפחות תל אביביות?
היכן הרכבים עכשיו?
מי גנב אותם, חסידי ברסלב?
מה השפעת הגניבות על מחירי הביטוח שרוב מוחלט מהמשפחות היהודיות משלם מדי שנה?
מי משלם על אבטחת טיולים במשרד החינוך- כמה ולמה?
מי מדליק את היערות וכמה שווה מראה של יער מלבלב?
659393
אני מספר מציאות ירושלמית (או, נכון יותר, ממושב ליד ירושלים) מתוך נסיון, ומציאות גלילית מתוך הכרות קרובה.

גם בוויסקונסין "יש פריצות" גם בניו המפשיר "יש שכונות שלא בטוח". רכבים גונבים בכל העולם, ותמיד בבאיזורים כפריים עשירים יותר מאשר במרכזי אוכלוסיה ואיזורים כפריים עניים.

עשית פעם חשבון כמה עולה ביטוח בישראל וכמה בעולם? תעשה, ותופתע.
659394
נחש איזה טיילים נרצחו בסביבות המושבים ליד ירושלים-רמז: לא ערבים.
במציאות הגלילית שאתה מכיר אתה חושב שיהודיה תהייה בטוחה אם תצא לשוח בחורש בקרבת כפר ערבי. האם היית ממליץ על כך לבת משפחתך?
תבדוק עם עצמך מי מפחד ומי נרדף- מי מזיק למי והיכן הגזענות סמיכה יותר.
659408
אנשים נרצחים בכל העולם. מספר הנרצחים בישראל, כולל הנרצחים הערבים וכולל היהודים שנרצחים על ידי יהודים, נמוך משמעותית מזה שבארה''ב (למשל, יחסית לגודל האוכלוסיה כמובן). לא משנה כמה תגדיל את אוסף האנקדוטות שלך, הן ישארו אנקדוטות כל זמן שלא תדע להשתמש בסטטיסטיקה.
659426
האיומים המשפיעים ביותר על פגיעה בתחושת הביטחון האישי בקרב הציבור היהודי הם עבירות רכוש (60%), טרור ופיגועים חבלניים (57%) ופעולות ארגוני פשיעה (55%). בקרב הציבור הערבי. האיומים המובילים הם ונדליזם (45%), סחיטת דמי חסות (37%) וטרור ופיגועים חבלניים (36%). חפש.
אליפות העולם בזריקת מספרים לא קשורים? 659429
וכרגע יש 44 מעלות בצל בדובאי, בניו זילנד יש 4.5 מליון אנשים ושטח הים התיכון הוא 2.5 מליון קמ"ר. חפש.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659432
אקיבוש הוא גם אנקדוטה?
לא תצא לקמפינג בהרי יהודה עם האישה בגלל ערבים ולא בגלל המאורים.
הבאת את דמגוגיית "בכל העולם" שלא רלוונטית לדיון ובטח שלא לחייך.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659441
בהקשרים מסויימים, גם הכיבוש הוא אנקדוטה.

דבר בשם עצמך.

בהקשר של הדיון הזה בכל העולם זה לא ''דמגוגיה''. הרי אתה טוען שיש פה משהו חריג משאר העולם, שרוב היהודים מפחדים, ואני מראה לך שאין כאן שום דבר חריג.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659444
אני מדבר בשם ההמונים שלא לנים בלילה בגלל החשש מערבים.
-ובוודאי שמתרחש כאן משהו חריג. אין למצב שלנו דמיון רלוונטי לשאר מדינות בעולם- אנטישמיות ערבית מקיפה מיעוט יהודי. אנטישמיות שמתבטאת באלימות פשיעה ורצחנות. ואם תתעקש לחזור לטענת ''בכל העולם'' אני משוכנע שמשטרת ארה''ב היתה מגיבה כלפי נערים שהיו מיידים אבנים על רכבים חולפים בכבישים מהירים או כאלה שתקפו ניידת בבלוקים בצורה קצת שונה מתגובת השוטר הירושלמי שמוגבל מהראש...-בגלל הפחד מערבים.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659449
אתה מדבר בשם ה''המונים'' המדומיינים.

כמו שראינו, אין כאן שום דבר חריג, לא במספר הנרצחים ולא בכל סטטיסטיקת פשע אחרת. בשביל להראות שיש משהו חריג המספרים צריכים להיות גדולים יותר ולא קטנים יותר. כל השאר זה אנקדוטות.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659465
99% מנשות ישראל לא נאנסות.
99% מהמוסלמים לא שייכים לדאעש.
99% ממנהיגי המדינה לא נרצחו.
99% מהסטטיסטיקות לא מצביעות על חשיבות או רלוונטיות.
99% אחוז מהקולות בראשי טוענים שמדובר בבולשיט כי אם יסתובב רוצח מטורף בשכונה והסיכוי שלך להפגע יתקרב לאחוז אחד לא תצא מהבית.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659472
אז זהו שהמספרים גדולים הרבה יותר מ-‏99% ובהשוואה למקומות אחרים בעולם דווקא מאוד בטוח ליהודי בישראל לצאת מהבית.
האמת שלפעמים קצת מסוכן, בגלל איך שאנשים נוהגים בכבישים, אבל זו לא סיבה להיות היסטרי כמוך.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659509
קצת מצחיק ששוכני הגוש רואים דווקא בי פחדן שלא מתמגן למוות ונמצא בערים ובכפרים ערביים את ההיסטרי.
אין שום היסטריה(גם לא מאיראן) יש פחד שאתם מתכחשים לקיומו.
הפחד מהערבי הוא התשובה לסיבה שרובכם לא מבקר בשטחים, לא קונה ירקות וריהוט מהבפנוכו של הכפרים הערבים למרות שזול ב 30-50%.
הבאת סטטיסטיקות ושאר ירקות "מדעיים" כהוכחה מדגימה עד כמה ההתכחשות הנאורה אלסטית בתיאור המציאות.
הפחד לא נמדד באחוזים, פחד נמדד במעשים מטפטף כמו רעל ונספג בנשיקה.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659648
אני מאמין שאתה מפחד, ואני יודע שאתה מאמין שכולם מפחדים. הבעיה היא שאתה לא מצליח לתקף את הטענה שלך - ולכן היא נשארת אמונה.
מי שמאמין לא מפחד 659682
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659687
אני טוען שקיים פחד. אתה ואחרים טוענים שאני רק מאמין ‏1 או מדמיין.
גיביתי את הטענה בדוגמאות והבאתי נתח עסיסי לציידי הנתונים מתקציב המדינה שנועד להגן על מישהו מפני משהו.
המשהו להבנתי הוא אנטישמיות ערבית שמתבטאת בעוינות מעשית כלפי מישהו שאני מזהה כיהודי.
בלי דרמה. המציאות היא שדם, ממון, צער, כאב עמוק השפלה ופחד הם מנת חלקם היומית של היהודים במדינת ישראל.
אני לא מסייג ותוחם זמנים ואזורים כמוך כי פשיעה לאומנית וטרור מופנים רק כלפי יהודים. כי היהודי חושש יותר מהערבי מפשיעה לאומנית וטרור (לפי הנתון המצוטט באחת מתגובותי) ונפגע מהעוינות הערבית גם בתוככי תל אביב, העיר שמובילה את אליפות גניבות הרכב.
גם את עשרות אלפי רכבים שנגנבים ועוברים לשטחים כל שנה אפשר לראות כאנקדוטה, עובדה.

במקום להתברבר באישי והלא רלוונטי לדיון ציפיתי‏3 שמישהו מכם ינסה להסביר את המליארדים שמתעופפים כל שנה לאבטחת חיי יהודים באופן אחר. שיסביר מדוע ערבים אונסים יהודיות ויהודים לא אונסים ערביות. שיסביר למה ואיך במדינת היהודים ילד בבית ספר צריך מלווה חמוש כשהוא יוצא לטיול שנתי. כרגע נראה שחשוב לכם יותר ‏4 להוכיח שאין באפשרותי להוכיח מאשר לנסות להבין.

1. קיומה של אמונה לא שוללת את קיומו של הדבר.
2. מדובר בהכללות כי מדברים על ציבורים, כן?
3. נכון שתפקידי להוכיח אבל את התפקיד של קשיי הבנה לקחתם מעבר לקו הלגיטימי.
4. וזה באמת לא מובן כי הסכמתי מזמן מהסיבה שאי אפשר להוכיח כלום לאדם שלא רוצה. במאמר מוסגר- ברוב תחומי המגע והמדע השאיפה להבנה חזקה מהשאיפה להוכחות.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659694
מה זה ״קיים פחד״?
האם מדובר בכך ש״רוב היהודים מפחדים מערבים״? או האם מדובר בכך ש״קיימים יהודים שמפחדים מערבים״?
הטענה היחידה שגיבית היא הטענה השניה, אבל זו טענה שאף אחד לא התווכח איתך לגביה. ברור לנו שיש יהודים שמפחדים, אתה הרי אחד מהם ואנחנו מאמינים לך. לזרוק עלינו עוד ועוד אנקדוטות לא יוכיחו את הטענה השניה, שכן כדי לגבות אותה צריך סטטיסטיקה.

אנחנו לא צריכים להסביר כלום - כיוון שכל האנקדוטות שהבאת מגבות טענה שאף אחד לא מתווכח איתך לגביה, ויש תמימות דעים לגביה - קיימים יהודים המפחדים מערבים.
מי שלא מבין פה הוא אתה - עוד אנקדוטות אינן מגבות את הטענה השניה שלך.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659697
טענה 1:
אין שום טעם לנסות לשכנע אותך שאתה טועה על ידי שימוש במספרים או היגיון, כי אין לך חוש לזה.
הוכחה:
יש המון דוגמאות דומות, אבל עצם העובדה שאתה טורח לציין את זה שתל אביב בתור שיאנית גניבות הרכב בלי להעלות על הדעת שזה קשור איכשהו לכמות היחסית של כלי הרכב בתל אביב.

טענה 2:
אתה חושב שמדברים איתך אידיוטים גמורים שבשם אידיאולוגיה די דבילית שפוגעת בהם עצמם מפנים עיון עיוורת לפשיעה ערבית.
הוכחה:
אתה חושב שאתה מחדש למישהו משהו על פשיעה מצד ערבים.

טענה 3:
שום ניסיון להסביר לא ישכנע אותך.
הוכחה:
ראה טענות 1 ו 2.

מ.ש.ל
__________________

1. אם אתה באמת רוצה להבין ולא להוכיח משהו, אז אולי דווקא הפן האישי שאינו רלוונטי בעיניך יכול לקדם את ההבנה.
2. אם אתה כן רוצה להוכיח משהו, אז כבר הצעתי שתניח שהצלחת ושאלתי מה הלאה.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659559
הדיון הוא על פחד. מה אכפת לי מה אחוז הפשיעה יחסית למדינות אחרות, אכפת לי איך אני (וישראלים אחרים) מרגישים, וזה עניין אחר לגמרי.

אין לי באופן אישי סטטיסטיקה לגבי אחוז הישראלים שפוחדים מערבים בהקשרים בין אישיים, אבל אני מכיר מספיק אנקדוטות בשביל, שאני, בואפן אישי ארגיש פחד וצורך בלנקוט זהירות בהתנהלות מול ערבים.

רוצה לבדוק את העמדות שלך? כבר נשאלת מעלה, איך היית מרגיש (לא רציונלית - "מרגיש") אם הבת שלך (או מישהי קרובה אליך שאכפת לך ממנה) הייתה מסתובבת בלילה לבד ליד כפר ערבי בצפון? האם התחושה שלך הייתה משתנה אם היא הייתה מסתובבת בלילה לבד ליד מושב יהודי במרכז הארץ?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659564
אני מחכה פה לחבר שלך, בינתיים אולי תחלוק איתי מה הפחד שלך מוכיח? זאת אומרת, מה הטיעון שאותו הפחד שלך משרת? מה הטועון שאותו הסטטיסטיקה שבכלל אין לך אמורה לשרת?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659568
רז בן כרמלה
דוד בר קפרא
דני גונן
מלאכי רוזנפלד

(אבל אלה רק ''אנקדוטות'' מהשבועות האחרונים, לא סטטיסטיקה חלילה)
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659571
יש טעם לציין בפנייך שלא ענית על השאלה שלי?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659573
לא עניתי על השאלה שלך (שבכלל לא הופנתה אלי) אלא איינתי אותה (אתה טענת שאין בכלל סטטיסטיקה, הראיתי שיש הצטברות מקרים מהתקופה האחרונה)
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659574
השאלה לא הופנתה אליך אלא למישהו שאמר בעצמו שאין לו סטטיסטיקה, אולי היית צריכה להפנות את תגובתך אליו.
לא קשה למגיב הסביר להבין שהשאלה שלי לא נוגעת לסטטיסטיקה עצמה.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659576
רז בן כרמלה ז"ל היה לוחם במחסום כשנרצח.
דני גונן ז"ל נרצח בשטחים.
מלאכי רוזנפלד ז"ל נרצח בשטחים.
שלושתם לא רלוונטים לדיון על ה"פחד" של "יהודים" מחוץ ל"תל אביב" (אלא אם ה"מחוץ לתל אביב" יוגבל ל"בשטחים", ואם כך, הפתרון מאד פשוט: חזרו לתחומי המדינה).

דוד בר קפרא ז"ל נרצח לפני שלושה שבועות. כל יומיים, בממוצע, נרצח אדם בישראל, כל יום נהרגים, בממוצע, יותר מארבע אנשים נוספים מתאונות, מחלות שונות גובות מחיר גבוה בהרבה מאשר רצח ותאונות ביחד‏1. כל אחד מגורמי המוות האלה מפחיד בפני עצמו, כולם משותפים ליהודים בישראל ולכל בני האדם בשאר העולם. לא ברור לי למה רצח אחד לפני שלוש שבועות גורם לכם לפחד כל כך הרבה יותר מכל שאר הרציחות שהיו לפניו ויהיו אחריו.

מה לעשות, אנקדוטות - כואבות ככל שיהיו - נשארות אנקדוטות, ומי שרוצה "לאיין" סטטיסטיקות צריך לדעת לספור.

1 מקור
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659579
>מי שרוצה "לאיין" סטטיסטיקות צריך לדעת לספור.
גם בפוינטר לא יודעים לספור?

"בחלוקה גאוגרפית, האיזור הנגוע ביותר הוא גוש דן, עם 27% מקרב כלל הפריצות שנרשמו בפוינטר - עלייה של 8% ביחס לשנת 2013. גם בשרון נרשמה עלייה ל-‏17%, אולם בירושלים חל קיטון מ-‏14 ל-‏13%. באיזור הצפון גם כן חלה ירידה, כאן מדובר בשיעור של 29% וכן בדרום - קיטון ל-‏12% לעומת 14% בשנת 2013."

"עוד דווח, כי במספר גדול מהגניבות מעורבים גורמים שלוקחים את כלי הרכב לרשות הפלשתינאית".

אליפות העולם בזריקת מספרים לא קשורים? 659582
גם לספור וגם לקרוא. נסה לקרוא את הפסקה שהבאת ואת המסקנה שאתה רוצה להסיק ממנה, ותגיד לי לבד, בלי עזרה מהמבוגרים, איך הם סותרות זו את זו. בהצלחה.
אליפות העולם בזריקת מספרים לא קשורים? 659596
המסקנה הנכונה:
אין פשיעה ערבית בגוש דן ומכאן שאין חשש וחברות כמו פוינטר עוסקות בעמילות מכס במעברי הגבול של היישות הפלסטינית.
הפער הושלם. תודה על החינוך מחד"ש.
אליפות העולם בזריקת מספרים לא קשורים? 659599
אתה יכול להסביר איך הגעת מהמספרים למסקנה?
(ברור שלא)
אליפות העולם בזריקת מספרים לא קשורים? 659602
במספר גדול מהגניבות מעורבים גורמים שלוקחים את כלי הרכב לרשות הפלשתינאית.

אמנם ניסוח נורא מעורפל בשל המושג גורמים, אותם גורמים עלומים שהפכו בעידן הפולטיקלי קורבט לצעירים או תושבי הכפרים אינם מוגדרים דיים וגם הפניית האשמה כלפי הרשות היא הכללה גסה כי בעלי משחתות הרכב הם מיעוט בקרב העם הפלסטיני כך שכנראה שבאמת ברור שלא.
אליפות העולם בזריקת מספרים לא קשורים? 659604
''בעלי משחתות הרכב הם מיעוט בקרב העם הפלסטיני''. א מחייה.
חווית פוליטיקלי קורקט רב חושית 659607
לאור ההתלהבות אציע לך טעימה מהפוליטיקלי קורקט שמוגש אצלנו על חסה שלטונית - http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02469.pdf

"משטרת ישראל היא המקור הראשי לנתונים על הפשיעה בקרב האזרחים הערבים, כמו על כלל הפשיעה בישראל. לצורך הכנת המסמך ביקשנו מלשכת השר לביטחון הפנים, הממונה על המשטרה, נתונים על הפשיעה במגזר הערבי בחלוקה לסוגי עבירות ובהשוואה לפשיעה בכלל האוכלוסייה. לדאבוננו בחר המשרד לביטחון הפנים שלא לחשוף את הפילוח המלא של נתוני הפשיעה, והנימוק שנמסר להחלטה זו הוא רגישות הנושא והעובדה שמדובר בחומר מסווג."

תענוג אורווליאני אמיתי. נזק אדיר (700 מליון ש"ח בשנה רק גניבות הרכב) מפשיעה לאומנית מוסתר מעיני הציבור בטענה שהמידע מסווג ורגיש.

כקינוח, שאלה היפותטית: מה מבין האפשרויות תיטיב להסביר את הרגישות הפוליטיקלי קורבטית:

1- ערבים עלולים לכעוס ולהתקומם כי:
א. הם עלולים להבין שהיהודים מבצעים כלפיהם פשעים יותר מאשר ליהודים.
ב. אם עלולים להבין את מימדי הנזק שגרמו הפושעים היהודים.

2- היהודים עלולים לכעוס ולהתקומם כי:
א. הם עלולים להבין שהערבים מבצעים כלפיהם פשעים יותר מאשר לערבים.
ב. הם עלולים להבין את מימדי הנזק שגרמו הפושעים הערבים.

בהינתן הנתונים:
א. היהודים מכילים מיעוט ערבי. אוייב לשעבר שהוכרע במלחמה.
ב. אחוז הפשיעה בקרב המיעוט הערבי גבוה משמעותית לעומת הרוב היהודי.
ג. רכוש היהודים עדיף ועודף בהיבט מסחרי ומהותי.
ד. אינסוף אירועים שבהם הובעו תחושות ניכור והסתייגות מסממני השלטון ע"י מיעוט הערבים.
ה. האיסור לציין בתקשורת את גזע הפושע.
ו. היהודים שלא כמו הערבים אינם נוהגים לרדוף אחרי הגנב עם גרזן או לחפש אותו עם חברים במשך שנים תוך שליחת איומים.
ז. רוב המכוניות הגנובות נכנסות לשטחים ע"י דוברי ערבית.

אמחייה, אינדיד.
אליפות העולם בזריקת מספרים לא קשורים? 659610
נסה שנית.
אליפות העולם בזריקת מספרים לא קשורים? 659613
כאנקדוטה או סתם?
התקדמנו? 659614
ערבים, יהודים, ישראל, פחד, אונס, רצח, גניבה, פריצות.... גם אני יכול לזרוק מילים.
התקדמנו? 659619
תמשיך לזרוק.
קיבלת הסבר מפורט מדוע הדרישה לנתונים כתנאי להוכחה היא דמגוגיה אינפנטילית.
לא טוב? אל תקנה.
התקדמנו? 659622
לא קניתי. בהצלחה במכירה הבאה.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659591
רז בן כרמלה לא ז"ל, לא היה לוחם, לא היה במחסום וגם לא נרצח. הוא שוטר מג"ב שנדקר ע"י ערבי באמצע הרחוב בירושלים, נפצע קשה והצליח לירות במחבל. לשמחתנו הוא התאושש ונמצא כיום בשיקום.
לדעתי 4 טעויות מתוך 4 היגדים זה שיא חדש.
דני גונן, מלאכי רוזנפלד ודוד בר קפרא ז"ל כולם יהודים תמימים שנרצחו בידי ערבים בארץ ישראל ממניעים לאומניים.
כשרצף של "אנקדוטות" מגיע לגודל מסויים הוא הופך להיות סטטיסטיקה.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659593
צודק, טעיתי.

כן, כולם יהודים תמימים שנרצחו בידי ערבים, אבל לא על זה הדיון.

הגודל שיהפוך רצף אנקדוטות לסטטיסטיקה הוא גודל מוגדר היטב. לגבי הסטטיסטיקה של רציחות בישראל, 2 מקרים בחודשיים נמוך משמעותית מהגודל הדרוש. גם עם כל הנרצחים על רקע לאומני, גם אם תוסיף את החיילים ואת אלה שנהרגו בשטחים, המספר יהיה עדיין קטן משמעותית (יחסית לגודל האוכלוסיה) ממספר הנרצחים בארה"ב.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659597
הגודל שיהפוך רצף אנקדוטות לסטטיסטיקה הוא גודל מוגדר היטב.
> תוסיף את הפער בין מספר היהודיות שנאנסו ע"י ערבים ובין מספר הערביות שנאנסו ע"י יהודים.

מאמי יא מאמי, אני כמעט משתכנע שאין בעולם מספיק סטטיסטיקות כדי לרצף את השביל שמוביל למציאות.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659598
הסגנון שלך מתדרדר, עד כמה שזה אפשרי, אבל העלגות מחווירה לעומת זיהום הדיון (1) בשטויות חסרות הקשר. מדברים על רצח ואתה עונה בגניבת מכוניות ועכשיו באונס. הבנו, אתה מפחד מערבים באשר הם ערבים ובטוח שכולם כמוך. הבנו שאתה לא מבין כלום לגבי סטטיסטיקה. אז עכשיו שיישרנו קו, אתה יודע לאן אתה רוצה להתקדם מפה או שאתה פשוט נהנה לחזור על קיאך?

(1) הטפל לחלוטין.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659611
רצח, גניבות, אונס, פרוקטשן ועוד מיני ברכות שהארץ התברכה בהן לא מתקשרים אצלך לתחושת פחד.
גיבור שעובר ללשון רבים כדי להגדיל את מימדי צילו- איך תתקדם אם לא הבנת מה הקשר?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659628
אוקיי, הבנתי שיש מתאם חיובי בין פשיעה לערביות. מה הלאה?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659635
מוות לערבים וטרנספר.
למה בדיוק ציפית?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659651
אין לי מושג... זאת בדיוק הסיבה שאני שואל.
אם לפרט, נראה שאתה מנסה לשכנע שערבים (או ערביוּת) הם מפחידים ושכולנו מפחדים מהם (תקן אותי אם אני טועה). אבל כטבעם של ויכוחים, יש מצב שלא תצליח לשכנע פה איזה שניים שלושה אנשים.
לכן הצעתי שנזרום יחד ותחשוב מה קורה הלאה - אם היית מציע ערוץ טלוויזיה של הקרנות בלופ של דובוני אכפת לי מדובב לשתי השפות ו/או אינטגרציה קשוחה מאוד בבתי הספר ובמגזר הפרטי והציבורי, יכול להיות שהויכוח על הערבופוביה היה מסתיים מחוסר עניין.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659653
לעײד, יותר משמדובר פה בערבופוביה( או שמא איסלמופוביה), זו איננה אלא כסות דקה, טיח, מעל כל-דאלים-גברפיליה. קרי, מתן גט כריתות ובעיטה רבתית להשגי המחשבה החברתית והקידמה החברתית שהמערב השיג בדמים מרובים במאות השנים האחרונות. מדובר על שאיפה לחזרה לעולם הפרא שאצילותו באה מכוחניותו.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659656
ולכן אנחנו תומכים בלאומיות הפלסטינית.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659663
אבחנה מעניינת. אם יחווה דעתו עליה ברצינות אולי נלמד משהו.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659692
הישגי המחשבה המערבית התרחשו למרות המתקרנפים שמלמלו את הרצוי הצפוי והרפוי והתנהלו בזהירות סביב בורות הפוליטיקלי קורקט עמוק ובתוככי העדר כדי להבטיח את עתידם. אני לא רואה שום דבר אצילי בצ'צני שהצטרף לדאעש תמורת 600$ בחודש ואספקת קטינות יזידיות. מצד שני אני רואה בליברל זוכה פרס הנובל לשלום המתנוסס על פסגת הנאורות המערבית כאחראי ראשי למליוני פליטים ומאות אלפי הרוגים.

ומה נתפסת לטיח -אין דוגמאות אחרות? מעניין אותי אם ערבבת טיח, הרבצת טיח, פילסת פינות, סרגלת קירות, הגשת לטייח על פיגום ואולי ניהלת קבוצת טייחים. האם הספקת לחזות במשאבת הפלא? שמת תוסף, איזה תוסף? האם קשרת את הפיגום דרך החלון לתומכות יציקה בצורה שלא יפריע לשליכט - האם אכלת טונה בשמן או במי מלח והאם הבנת שלא טונה זהובת סנפיר, ולא כחולת סנפיר הפכו לפירורים שבקופסא. אני לא בטוח אגב לגבי הלימון ובטח שלא על הקפדה על נטילת הידיים כדי לא להעליב ולשמש דוגמא לצעירים שמבין הצעירים אם אתה מבין למי רמזתי.

בשלב הבא, דאחקות עם הספרנית.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659716
להערכתי, דעות חתרניות אנטי-ישראליות עקביות וחוסר פטריוטיות ישראלית מעמידות מכשול בפני ''זכות העמידה'' והבעת דעה בדיון שהוא ישראלי לעילא.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659720
התעלמות מהזכות לכלותנו לא תאפשר לנו לעמוד, בוודאי שלא לאורך זמן.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659747
אם הבנתי נכון, זה מעלה את השאלה הבאה: כיצד גינוי של ערבים שאינם פטריוטים ורובם אנטי ישראליים, זוכה אצלך לכינוי "דעה חתרנית אנטי-ישראלית וחוסר פטריוטיות"?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659746
מה בדבר מתן גט כריתות ובעיטה רבתי‏1 לאלה המסרבים לאמץ את השגי המחשבה החברתית והקידמה החברתית שהמערב השיג בדמים מרובים? בכל אופן מדובר על אנשים ששואפים להשאר בעולם הפרא, וגאוותם על כוחניותם.
ונחזור לציטוט האלמותי: "מוכנים למות למען אבו חזיר"
הוא כבר מת. מה יעזור שהם ימותו "למענו"? לך חפש היגיון אצל פרא-אדם.

____________

1 רבתי - לשון נקבה. כמו שאומרים א' - אות - נקבה - א' רבתי. או "רבתי בגויים, שרתי במדינות" (מגילת איכה).
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659766
אתה לבדך אחראי לעולם אותו אתה רואה כקנה המידה שלך.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659772
כמוני כמוך.
מה הופך את קנה המידה שלך לעדיף על שלי? הסבר אובייקטיבי בבקשה.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659600
יש דווקא אנקדוטה ידועה על בחורה בדואית שנאנסה בידי יהודים. אני מרשה לעצמי לקרוא לזה אנקדוטה כי ככל הידוע לי זה קרה פעם אחת ב70 השנים האחרונות (זה כמובן נובע, אליבא דהאוניברסיטה העברית, מהגזענות הנוראית של היהודים)
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659603
"אליבא דהאוניברסיטה העברית" - עבודה לצורך קבלת תואר MA עוד לא הופכת להיות העמדה של האוניברסיטה. אני מניח שלטעמך העבודה הזאת היתה צריכה להפסל. מעניין אם קראת אותה, או שהמסקנה הספיקה לך.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659606
האוניברסיטה אישרה את התיזה והעניקה למחברת תואר, ואפילו אות הצטיינות על ה"מחקר" הזה.
מצד שני, מסתבר שהאוניבסיטה העברית דווקא כן מתנגדת לאונס. עובדה - מנחה התיזה, פרופ' אייל בן ארי, הושעה לצמיתות מן האוניברסיטה לאחר שהתברר כי הוא נהג לאנוס את תלמידותיו (מעניין אם הוא דאג שלא לקפח את הערביות שבהן, או שמא גם הוא נהג בגזענות ואנס רק יהודיות)
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659617
:) צחקתי.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659626
וזה, אליבא דרחל, מצדיק את האמירה ''אליבא דהאוניברסיטה העברית'', ממש כאילו דובר האוניברסיטה הכריז על כך. אני בטוח שבאונברסיטאות במדינה שאת רוצה לראות לא ייכתבו עבודות מאסטר שמועצת האייטולות לא אישרה מראש.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659612
בקיצור: גועל נפש :)
מעניין מי יטרח לקרוא דבר כזה, תמהני.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659608
מכיר, אכן אנקדוטה.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659609
אנחנו לא מחפשים "מספיק" סטטיסטיקות, אנחנו (או, לפחו אני) מחפשים אחת. לא ברור לי אם אתה לא מבין את ההבדל בין אנקדוטה לסטטיסטיקה, או שאתה לא מבין למה הסטטיסטיקות הלא מבוססות שאתה זורק לא מקדמות את הטיעון שלך, אבל משהו פה לא עובד כמו שצריך. במקום להתחיל שוב לקלל, אולי תקח לעצמך רבע שעה, נסה לנסח את עצמך מחדש באופן הגיוני שמבוסס על עובדות, מספרים אמיתיים ומסקנות הגיוניות, ותחזור אלינו עם הטיעון מנוסח כראוי? אני מבין שאתה מאד מפחד, אבל בכל זאת, פחד זה לא תירוץ טוב מספיק להפסיק לחשוב.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659615
אולי אתה מתקשה להבין את התועלת והשימוש בעובדות וסטטיסטיקה
תגובה 659601

סטטיסטית ועובדתית בישראל לא נהרג אף אדם מכריש ב-‏50 השנים האחרונות.
האם הדבר מעיד שאין פחד מכרישים?

סטטיסטית ועובדתית בישראל לא מוסרים פילוח גזע לגבי פשיעה.
על מה הדבר מעיד?

נתונים ועובדות לא יכולים לבדם לחולל את הפלא שבתהליך ההבנה.
התנאי הראשוני הוא שצריך לרצות להבין, קאפיש?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659620
"סטטיסטית ועובדתית בישראל לא נהרג אף אדם מכריש ב-‏50 השנים האחרונות. האם הדבר מעיד שאין פחד מכרישים?" לא. רוב האנשים בישראל לא מפחדים מכרישים. אנשים מפחדים מכרישים במקומות בהם יש סכנה להפגע מכרישים. בישראל, רק אנשים שסובלים מפוביה מכרישים או אנשים שנמצאים במקומות בהם יש סיכוי להמצאות של כרישים (=בים) פוחדים מכרישים. רוב האנשים לא סובלים מפוביה מכרישים ולא נמצאים בים (כרגע, למיטב ידיעתי, ואם יש לך מידע שונה, זה המקום לתקן אותי).

"סטטיסטית ועובדתית בישראל לא מוסרים פילוח גזע לגבי פשיעה. על מה הדבר מעיד?" לא יודע, אני בטוח שתגיד לי, אבל אולי, רק אולי, לפני שאתה עובר נושא ומעלה טענה חדשה בפעם המליון בדיון הזה, נסה בכל זאת להענות לאתגר בתגובה 659609.

"נתונים ועובדות לא יכולים לבדם לחולל את הפלא שבתהליך ההבנה. התנאי הראשוני הוא שצריך לרצות להבין, קאפיש?" בו נבדיל בין "לרצות להבין" לבין "לרצות להאמין" אני מאד רוצה להבין את הטענות שלך, ואם תנסה להתרכז ולהציג אותם באופן מסודר, אולי אני גם אצליח. לרצות להאמין זה משהו שאני משאיר לאנשים דתיים, אם יש לך עובדות ונתונים שתומכים בטענות שלך, תביא אותן ואז אולי אני אבין אותך, אם אין לך וכל מה שאתה מבקש ממני זה אמונה עיוורת בכך שאתה צודק... טוב, זה לא יקרה. רצון להבין, אגב, זה משהו דו צדדי, אם במקום לנאום ולקלל תראה קצת רצון להבין את הבעיות בטיעון שלך, אולי זה יעזור גם לך.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659631
ניסית להצדיק את הטענה שרוב האנשים לא מפחדים מכרישים בכך שהם לא נמצאים בים או כי אין להם פוביה וגרמת לי לתהות אם חידת התנין הירוק לא אופסנה מזמן. נראה שאתה תקוע ברובד הפילוסופי האמוני ועלול לפספס את משטח הנחיתה לקרקע המציאותית.
נחזור להתכחשות שאותה אתה מסביר בקשיי בהבנה ואסביר לך, הפעם בכפית.

נתחיל בעובדה הנוגעת להיבט אחד מובהק ואחר כך נתפלש בניתוח הנתונים והסכומים (שתביא אם מתחשק לך).
אתה משלם עבור השירותים הבאים:

אבטחת בתי ספר, גן ילדים, מוסדות חינוך.
אבטחת מקומות בילוי, אירועים המוניים.
אבטחת וליווי טיולי ילדים בבתי ספר ותנועות נוער.
אבטחת מתקנים אסטרטגיים.
אבטחת תחבורה ציבורית.
אבטחת מטוסים ספינות ונמלי תעופה.
אבטחת יישובים.
אבטחת מקומות עבודה.

כל הסעיפים הנ"ל הם חלק מרשימה ארוכה בהרבה שנועדה להגן עליך מפני ערבים‏1.
אמרנו בלי לגמגם! היהודים לא עושים במדינתם פיגועי טרור. הערבים הם המפחידים בהיבט זה.

אתה יכול לטעון שלא ביקשת הגנה, אתה יכול לטעון שאני מדמיין, שאין סטטיסטיקות ושאין פחד בעולם כלל- אבל אם תצדיק הוצאה של מיליארדי ש"ח בשנה כטרלול טמילי, כגזענות נמרית או מציאות מדומה תצא לא חכם בכלל. -מדוע ? כי מדובר בהר עתיר ממצאים שמורכב מכסף, מומחים, משרדי ממשלה, עובדים, מטודולוגיות, מרכזי הדרכה, מיגונים, ציוד אלקטרוני, חברות ענק וההר הזה נועד להגן על חייך מפני ערבים אם תאמין ואם לא.

קיבלת הוכחה מובהקת קשיחה ונרחבת (מבחינת היקף שכיחות) לקיומו של הפחד מפני הערבי ובשלב זה כל שנותר לך הוא ללעוס לבלוע ולעכל.
ההבנה תצטרף בהמשך השבוע לחייך עוד לפני שנזדקק להסביר את קיומו צבא ההגנה מפני מה.

1. לא כל הערבים טרוריסטים אבל כל מבצעי הפיגועים בישראל הם ערבים. מה שמפחיד אותך הן צעקות 'אללה הוא אכבר' ולא 'שמע ישראל'.
2. תוכל להמשיך להתעלם מהפיל שבחדר או להוסיף את סעיף אבטחת אישים ויגאל עמיר כהוכחה ניצחת -אבל היא אנקדוטאלית (מבחינת סכומים ושכיחות) לפי הגדרתך השטחית והשטותית שעליה אחלוק גם במקרה זה.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659633
אני מבין שהחלטת לעבור נושא בפעם השמינית. מה הטעם?

האם יש יותר "אבטחת בתי ספר, גן ילדים, מוסדות חינוך, אבטחת מקומות בילוי, אירועים המוניים, אבטחת תחבורה ציבורית" בחיפה מאשר בתל אביב?

האם אתה מכיר מדינה אחת בעולם שלא מאבטחת "מתקנים אסטרטגיים" או "מטוסים ספינות ונמלי תעופה"?

ל"אבטחת יישובים" התייחסתי בתחילת הדיון (זה שאתה מתעלם ממה שאומרים לך לא מעיד על יותר מידי רצון להבין).

מה זה "אבטחת מקומות עבודה"?

לא קיבלתי שום "הוכחה". קיבלתי רשימה של מושגים שמתחילים ב"אבטחה". אולי תוסיף גם "הבטחת הכנסה" ותכריז על שחמט.

מעניין לציין שאתה יודע לזהות אנקדוטה כשהיא לא מתאימה למטרה שאתה מצייר מסביב לחץ.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659634
אתה מוזמן להציע הסבר חלופי לקיומן של השירותים שמתחילים באבטחה.
בזמנך החופשי.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659637
לפני שאני אציע ''הסבר חלופי'' אני צריך להבין את ההסבר שלך. נסה לענות לשאלות שנשאלת.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659640
נסה להבין. אחרת מה הטעם?
סתם כך לזרוק מילים. חבל.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659642
אני מנסה, לצורך זה אני שואל שאלות. למה אתה לא עונה?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659749
אם אתה לא מפחד מערבים, כדאי שתתחיל לפחד מכרישים.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659744
לא רלוונטי לספר לנו כמה אנשים נרצחים כל שבוע בישראל. רלוונטי לברר כמה מתוך הנרצחים הם יהודים שנרצחו בידי ערבים, וכמה הם ערבים שנרצחו בידי יהודים. דגש על השורש ר.צ.ח.
אתה יכול להחיל את הרעיון גם לגבי תאונות, גניבות רכב ושאר ירקות.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659745
80% מאוכלוסיית ישראל היא יהודית. לכן, גם אם כל הרציחות הם של יהודים בידי ערבים המספרים עדיין קטן יותר (בהרבה).

אתה יכול להחיל את הרעיון גם לגבי תאונות, גניבות ושראר ירקות.
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659748
אתה יכול לכתוב את זה עוד פעם, אבל בשפה העברית?
אליפות העולם בזריקת אנקדוטות 659752
זה בעברית מאד פשוטה.

אני יכול לתת מספרים אם זה יעזור. בארה"ב מתוך 100,000 בני אדם מידי שנה נרצחים 4.7 בני אדם. בישראל מתוך 100,000 בני אדם נרצחים מידי שנה 1.8 בני אדם. בו נעמיד פנים שכל הנרצחים האלה הם יהודים, וכל הרוצחים הם ערבים. ז"א 1.8 נרצחים מתוך 100,000 בני אדם הם 1.8 מתוף 80,000 יהודים, שזה 2.25 יהודים מתוך 100,000 יהודים, שזה פחות מחצי מכמות הנרצחים בארה"ב. ברור יותר?
המדביר לצרחן 659764
סטטיסטית יש בעולם כ 3,000,000,000 נשים ולא ידוע למדע אפילו על מקרה בודד שבו עכבר או מקק הרגו אישה או הזיקו לה.
בנוסף, אי אפשר להוכיח שהצרחות והטיפוס על רהיטים וגברים בסביבתן כשהן פוגשות מקק אינן הבעות שמחה, עצב או תשוקה.
לא רק זאת, ידוע על נשים שלא מתרגשות מהיצורים וברוב הזמן נשים לא פוגשות בהן.

בקלות ניתן לשלול את קיומם של הוכחה והרושם שהשתרש בקרב הציבור -שנשים מפחדות ממקקים ועכברים.
-ומכיוון שאפשר לשלול את קיומה של הוכחה לקיום הפחד אפשר בעברית פשוטה לטעון:
נשים לא מפחדות ממקקים וג'וקים.
חשבתי שעוד לא הגעת לשם, אבל בעצם כן.
המדביר לצרחן 659769
(עכברים ומקקים, כנראה, הפיצו מחלות שדווקא די ידועות למדע כמחלות שהרגו כמה וכמה נשים וגברים. לכן, כנראה, פוביה מנושאי מחלה פוטנציאלים היא דבר מאד נפוץ בקרב בני המין האנושי. אבל, לא נראה לי שזה מה שרצית לומר)

הפתיל שבתגובה 659744 יוצא נקודת הנחה שה"פחד" הזה הוא רציונלי, ולכן הדוגמא שלך לא רלוונטיות.

אם יבוא יום ובכל זאת יתחשק לך להסביר את הטענות שלך במקום לנאום, לכתוב כתבי חידה, או להתפרץ לדיונים בלי לקרוא את ההקשר יש כמה שאלות שעדיין מחכות לתשובה שלך.
המדביר לצרחן 659779
עלית על הנקודה!
זה קונצנזוס ידוע שנשים פוחדיות מעכברים ומקקים; אבל, אם הנושא היה עולה באייל ומישהו היה כופר בעובדה הזו, הייתי נאלץ לשבת ולחפש סטטיסטיקות, מחקרים והוכחות.
אתה אומר ״אמא שלי פוחדת מעכברים, אבא שלי לא, ומכאן - נשים פוחדות מעכברים יותר!״
המדביר לצרחן 659919
עליתי על הרבה נקודות.
למשל, אם קיים קונצנזוס לאף אחד אין מניע לחקור או לדבר עליו ולכן לא תמצא ''הוכחות''. השמים נראים לי כחולים. אנקדוטה. גם לרוב האנשים שאני מכיר. קונצנזוס. עכשיו אבקש הוכחה שהשמים נראים לרוב האנשים בגווני כחול ואאחל לך בהצלחה.
המדביר לצרחן 659945
> אם קיים קונצנזוס לאף אחד אין מניע לחקור או לדבר עליו ולכן לא תמצא "הוכחות"
זה פשוט לא נכון. אנשים חוקרים כל-מיני דברים, גם מה שיש עליו קונצנזוס: זו הדרך היחידה לדעת אם מדובר באמת או שבהטיה פסיכולוגית כלשהי. הרי בהיסטוריה היה קונצנזוס שהשמש סובבת סביב כדור-הארץ, עד שקופרניקוס חקר וגילה שהקונצנזוס לא נכון.
המדביר לצרחן 659995
אנשים נוטים שלא לחקור קונצנזוסים וההסבר כאנקדוטה, אפילו טמון בהגדרה.
זה הגיון פשוט ונכון.
ההגיון שאתה מפגין לאורך הדיון לא נשמע אמין במיוחד.
המדביר לצרחן 660005
אוקיי, אז עכשיו שסייגת את ''לאף אחד אין מניע לחקור'' ל- ''אנשים נוטים שלא לחקור'', באמת זה נשמע יותר נכון.
עכשיו נשאר לך לסייג את ''היהודים מפחדים מערבים'' ל''אני מפחד מערבים'' ונסגור את הבסטה.
אני לא יודע איזה ''הגיון'' לא נשמע לך אמין, אבל אם יש לי טעויות אשמח אם תצביע עליהן ולא תזרוק דברים לאוויר.
המדביר לצרחן 660097
הבנת הנקרא - איך ראית בדברי הסתייגות?
הסיבה שאנשים לא נוטים לחקור קונצנזוסים היא העדר המניע.

אתה לא נשמע אמין והנחפזות למסקנות ונצחונות דמה מוסיפה רובד נוסף.
המדביר לצרחן 660104
מי שכן חוקר קונצנזוס - אם אין לו מניע, למה הוא עושה את זה?
המדביר לצרחן 660134
תשאל את אלה שחוקרים קונצנזוסים.
הרי שמעת לפחות על שני מקרים ולכן לא מדובר באנקדוטה.
  המדביר לצרחן • יהונתן בר
  המדביר לצרחן • נמר טמילי
  המדביר לצרחן • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • המקשר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל החדש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • המקשר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • המקשר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • המקשר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • המקשר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • המקשר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • המקשר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ב/פליאה אלבק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • נמר טמילי
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אלמוני אחר
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • נמר טמילי
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • נמר טמילי
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אלמוני אחר
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • נמר טמילי
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אישקש
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האלמן האיילי
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אישקש
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אביר הקרנפים
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אישקש
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אישקש
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אישקש
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אישקש
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אישקש
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • אישקש
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  אני מריח חרטוט מתקרב... • אישקש
  בהצלחה • האייל האלמוני
  בהצלחה • אישקש
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • נמר טמילי
  שכל להם ולא ישתמשו בו? • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האלמן האיילי
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האלמן האיילי
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האלמן האיילי
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • רון בן-יעקב
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • רון בן-יעקב
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • אביר הקרנפים
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • רון בן-יעקב
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • נמר טמילי
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • נמר טמילי
  עיניים להם ולא יראו אוזניים • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • מאיה
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  שעת חיכוך • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • איציק ש.
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אלמוני אחר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אלמונימוס
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • יהונתן בר
  הקוסמוס כאנקדוטה הקוסקוס מורשה • נמר טמילי
  עצה • האייל האלמוני
  עצה • נמר טמילי
  הקוסמוס כאנקדוטה הקוסקוס מורשה • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל החדש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל החדש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • מלאכי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  מי אמר? • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל החדש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל החדש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל החדש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נדב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נדב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נדב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נדב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נדב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נדב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • קוף ירוק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אח של אייל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ארז לנדוור
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ידידיה
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ירדן ניר-בוכבינדר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • קוף ירוק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ירון
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • שוקי שמאל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ירדן ניר-בוכבינדר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • easy
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ידידיה
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • easy
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • ידידיה
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נדב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נדב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נדב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • קוף ירוק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רון בן-יעקב
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • שוורץ
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • יהונתן בר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • הפונז
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • שוטה הכפר הגלובלי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • צפריר כהן
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל החדש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אביר הקרנפים
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רודי וגנר
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • .
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • רחל
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • האייל האלמוני
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • נמר טמילי
  ללא כותרת • אביר הקרנפים
  ללא כותרת • רחל
  רחל עלק • האייל האלמוני
  רחל עלק • נמר טמילי
  רחל עלק • האייל האלמוני
  רחל עלק • נמר טמילי
  רחל עלק • האייל האלמוני
  רחל עלק • נמר טמילי
  ללא כותרת • מלאכי
  ללא כותרת • רחל
  ללא כותרת • נמר טמילי
  ללא כותרת • סתם
  ללא כותרת • נמר טמילי
  ללא כותרת • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • אריק
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • אמ
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • אריק
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • צפריר כהן
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • סתם
  אם יהיה שלום כל הערסים יבואו. • נמר טמילי
  ללא כותרת • _
  ללא כותרת • סתם
  ללא כותרת • נמר טמילי
  ללא כותרת • סתם
  ללא כותרת • נמר טמילי
  ללא כותרת • סתם
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • נמר טמילי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • נמר טמילי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • סתם
  ללא כותרת • נמר טמילי
  קפד ראשו • צפריר כהן
  קפד ראשו • נמר טמילי
  קפד ראשו • צפריר כהן
  קפד ראשו • נמר טמילי
  ללא כותרת • מלאכי
  ללא כותרת • נמר טמילי
  ללא כותרת • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • נמר טמילי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • יהונתן בר
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • נמר טמילי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • רחל
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • רחל
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • רחל
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • נמר טמילי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • נמר טמילי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • נמר טמילי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • נמר טמילי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • נמר טמילי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • נמר טמילי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • מלאכי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • יהונתן בר
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • יהונתן בר
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • קוף ירוק
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • יהונתן בר
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • יהונתן בר
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • קוף ירוק
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • יהונתן בר
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • יהונתן בר
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • יהונתן בר
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • נמר טמילי
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • האייל האלמוני
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • צפריר כהן
  אנחנו שנינו מאותה פזורה • אביר הקרנפים
  עד שישחק ערבי בבית''ר • אביר הקרנפים
  עד שישחק ערבי בבית''ר • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  ויקופדיה - הגבלת כניסה להר הבית • רון בן-יעקב
  ויקופדיה - הגבלת כניסה להר הבית • נמר טמילי
  ויקופדיה - הגבלת כניסה להר הבית • רון בן-יעקב
  ויקופדיה - הגבלת כניסה להר הבית • נמר טמילי
  ויקופדיה - הגבלת כניסה להר הבית • רון בן-יעקב
  ובנתיים בעולמם של הדמגוגים... • אישקש
  ובנתיים בעולמם של הדמגוגים... • רון בן-יעקב
  ובנתיים בעולמם של הדמגוגים... • נמר טמילי
  למה דיבוב עם אפשר את המקור הפולני • רון בן-יעקב
  למה דיבוב עם אפשר את המקור הפולני • נמר טמילי
  ויקופדיה - הגבלת כניסה להר הבית • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • מלאכי
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • מלאכי
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • שוטה הכפר הגלובלי
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • שוטה הכפר הגלובלי
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • שוטה הכפר הגלובלי
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • שוטה הכפר הגלובלי
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר, צר, אמר הצרצר • שוטה הכפר הגלובלי
  צר, צר, אמר הצרצר • ידידיה
  צר, צר, אמר הצרצר • צפריר כהן
  צר, צר, אמר הצרצר • רחל
  צר, צר, אמר הצרצר • שוטה הכפר הגלובלי
  צר, צר, אמר הצרצר • רחל
  צר, צר, אמר הצרצר • שוטה הכפר הגלובלי
  צר, צר, אמר הצרצר • שוטה הכפר הגלובלי
  צר, צר, אמר הצרצר • הפונז
  צר, צר, אמר הצרצר • שוטה הכפר הגלובלי
  צר, צר, אמר הצרצר • רחל
  צר, צר, אמר הצרצר • שוטה הכפר הגלובלי
  צר, צר, אמר הצרצר • הפונז
  צר, צר, אמר הצרצר • שוטה הכפר הגלובלי
  צר, צר, אמר הצרצר • אריק
  צר, צר, אמר הצרצר • שוטה הכפר הגלובלי
  צר, צר, אמר הצרצר • רחל
  צר, צר, אמר הצרצר • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • שוטה הכפר הגלובלי
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • אמ
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • ארז לנדוור
  ובנתיים בעולמם של האנטישמים... • אישקש
  ובנתיים בעולמם של האנטישמים... • ארז לנדוור
  ובנתיים בעולמם של האנטישמים... • רחל
  ובנתיים בעולמם של האנטישמים... • ארז לנדוור
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • ארז לנדוור
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • ארז לנדוור
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • ירדן ניר-בוכבינדר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רחל
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אמ
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אמ
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • ידידיה
  צר עולמך כעולם נמלה • אלמונימוס
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • אלמונימוס
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • אלמונימוס
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • אישקש
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אישקש
  אליפות העולם בזריקת אנקדוטות • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • מוס שוקולד
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • רון בן-יעקב
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל החדש
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל החדש
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל החדש
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • מלאכי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • מאיה
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • מאיה
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • מאיה
  צר עולמך כעולם נמלה • רון בן-יעקב
  צר עולמך כעולם נמלה • ארז לנדוור
  צר עולמך כעולם נמלה • מאיה
  צר עולמך כעולם נמלה • רון בן-יעקב
  צר עולמך כעולם נמלה • ארז לנדוור
  צר עולמך כעולם נמלה • רון בן-יעקב
  צר עולמך כעולם נמלה • ארז לנדוור
  צר עולמך כעולם נמלה • מאיה
  צר עולמך כעולם נמלה • ארז לנדוור
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • השד התזמני
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • מאיה
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  רוב זניח ומיעוט מדמם • נמר טמילי
  רוב זניח ומיעוט מדמם • צפריר כהן
  רוב זניח ומיעוט מדמם • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • הפונז
  צר עולמך כעולם נמלה • קוף ירוק
  צר עולמך כעולם נמלה • אריק
  צר עולמך כעולם נמלה • אביר הקרנפים
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • נמר טמילי
  צר עולמך כעולם נמלה • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • רון בן-יעקב
  לא ערבים, צעירים • נמר טמילי
  לא ערבים, צעירים • יהונתן בר
  לא ערבים, צעירים • נמר טמילי
  לא ערבים, צעירים • יהונתן בר
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  צר עולמך כעולם נמלה • צפריר כהן
  צר עולמך כעולם נמלה • האייל האלמוני
  עד שישחק יהודי ברבת עמון • קוף ירוק
  עד שישחק יהודי ברבת עמון • יהונתן בר
  עד שישחק יהודי ברבת עמון • הפונז
  עד שישחק ערבי בבית''ר • רחל
  שבעים פנים לתורה • שוטה הכפר הגלובלי
  שבעים פנים לתורה • רחל
  שבעים פנים לתורה • שוטה הכפר הגלובלי
  שבעים פנים לתורה • רחל
  שבעים פנים לתורה • הפונז
  שבעים פנים לתורה • נמר טמילי
  שבעים פנים לתורה • הפונז
  שבעים פנים לתורה • נמר טמילי
  שבעים פנים לתורה • רחל
  שבעים פנים לתורה • רחל
  שבעים פנים לתורה • קומקום הכפר הגלובלי
  עד שישחק ערבי בבית''ר • צפריר כהן
  עד שישחק ערבי בבית''ר • אביר הקרנפים
  עד שישחק ערבי בבית''ר • נמר טמילי
  עד שישחק ערבי בבית''ר • צפריר כהן
  עד שישחק ערבי בבית''ר • נמר טמילי
  עד שישחק ערבי בבית''ר • צפריר כהן
  עד שישחק ערבי בבית''ר • נמר טמילי
  עד שישחק ערבי בבית''ר • צפריר כהן
  עד שישחק ערבי בבית''ר • נמר טמילי
  עד שישחק ערבי בבית''ר • צפריר כהן
  עד שישחק ערבי בבית''ר • נמר טמילי
  עד שישחק ערבי בבית''ר • איציק ש.
  עד שישחק ערבי בבית''ר • נמר טמילי
  עד שישחק ערבי בבית''ר • איציק ש.
  עד שישחק ערבי בבית''ר • קוף ירוק
  עד שבת שבע תרחץ שוב על הגג • נמר טמילי
  עד שבת שבע תרחץ שוב על הגג • קוף ירוק

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים