הצעה לסדר היום 671962
תגובה 671929
"בוגד אדיוט ובור ו3 המטומטמים"
מספר מגיבים קבועים כבר מחו כנגד טרנד הטוקבק הימני הפורח באתר האיילי. השתדלתי להמנע מכך בשל חטאי שלי, דעותי הקדומות ומשום "החופש האינטרנטי". בסה"כ כל אחד רשאי לקרוא/להתעלם ממה שלפניו. כעת כאשר איני מתאפק עוד, אעשה זאת כאן בתגובה גלוייה, כדי לא להסתתר מאחורי אלמונימיות.
נראה לי שאם רוצים לשמור על משהו מאוירת ה"לא טוקבק" של האייל, חייבים לבקש יד עורך "כבדה" יותר שתמחוק תגובות בהם יש יותר מגידוף/כינוי גנאי אחד פר שורה. מדי פעם מתקיימים דיונים מעניינים בן ימין-שמאל אבל הללו טובעים באוסף מכתמים הנראים כלוח מודעות של אגודת הסובלים מטורט ואספרגר.
אני לא חושב שמדובר כאן בסתימת פיות על רקע פוליטי, בפרט שהאייל כבר מזמן אבד את צביונו הסמולני-ורדרד וגם שלוותם של סמולנים (כמותי) מוטרדת לעתים מעל דפי אתר זה. עד כמה שאני מכיר את הנפשות הפועלות (את כתיבתן בעיקר), רובם לא יא/עלמו. במקרה אחד הם יסתגלו לכתוב עם פחות כינויי גנאי/תיוגים מעליבים/קללות ובמקרה האחר נישא בהפסד.
למי שירצה לטרוח ולכבד את הקוראים במבחר גידופים/כינויי גנאי מפרי עטי, חבל על זמנו, מדובר רק בבקשה לתרופה זמנית, על מנת לטהר מעט את האוירה באתר שומר הכבוד שלנו לשעבר. אם נוכל לשוב ולקרוא בו, מבלי לקבל פלאשבקים של טמקא וכאלו, לא נסתגר בשתיקתנו כבתולות חסודות למקרא גידוף אחד או שניים.
הצעה לסדר היום 671964
כמי שיש לו אינטרס אישי, אני מוחה - ולא בפעם הראשונה ודײל - נגד השימוש בסנידרום אספרגר ככינוי גנאי. הלוואי ולאלה נגדם כתבת היה פרומיל חשיבה הגיונית, עדינות, התחשבות והגינות בסיסית ממי שאני מכיר.
הצעה לסדר היום 672053
בדקתי בויקי ואתה צודק לחלוטין. הנה התנצלותי המלאה: שרבוב סינדרום אספרגר לתגובתי היה לא רק מיותר אלא גם שגוי לחלוטין. ההצדקה היחידה שלי היא פשוט בורות. אין שום דמיון בין טורט לאספרגר וחולי אספרגר דוקא מאופיינים ביכולת וורבאלית תקינה ביחס לסוגים אחרים על הטווח האוטיסטי.
ממילא גם לחולי טורט אין שליטה על פליטות הפה (ואאל"ט גם הסינדרום הזה קיים רק אצל חלק מן הלוקים בבעיה) ולכן אין טעם לחברם עם בני אדם נורמלים הנהנים (כך אני מתרשם) לפזר קללות וכינויי גנאי לכל עבר.
בהזדמנות זאת, אתקן עוד שגגה שנפלה בדברי. כתבתי אין כאן קריאה לסתימת פיות. סברתי שרוב הנוהגים כך יסתגלו לכתוב עם פחות גידופים ואילו האחרים "שילכו". גם זה ביטוי שאינו במקומו ומבטא יותר התנשאות מחכמה. היה צריך להיות: ואלו שאינם מסוגלים לכתוב בלי כינויים ותארים מיותרים בודאי ימצאו מרחב אינטרנטי רחב ופתוח שיאפשר להם לבטא את עצמם.
על דבר אחד, צר לי. על כך שתגובתו הצודקת של רון בן-יעקב היא התגובה היחידה. אולי מישהו מנסה לומר לנו "הפוך, גוטה. הפוך!"
הצעה לסדר היום 672055
כבוד.

תיקון קטנוני מה נוסף, אספרגר איננו מחלה אלא תופעה שעימה יש להיתמודד באופן אישי ובמעגלים חברתיים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים