כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678635
הכותב מציע פתרון של מדינה פלשתינית שמאפיניה קיימים כבר היום מלבד שנויים קטנים: "נהר הירדן ישמש כגבול משותף של ישראל ופלסטין, אך מעברי הגבול יהיו לאורך זמן תחת ריבונות ישראלית. המרכזים היהודיים העיקריים ביהודה ושומרון ועמק הירדן ייועדו להצטרף למדינת ישראל. ייתכן שעשרות אלפי יהודים יצטרכו להתפנות, אבל הם יוכלו להצטרף לגושי ההתנחלויות העיקריים. מדינת פלסטין תוגדר רשמית כמדינה עצמאית שבירתה תיקבע על־ידי אזרחיה בבוא העת. ירושלים תמשיך להיות בירת מדינת ישראל, אך חלק משכונותיה הערביות הפריפריאליות, יזכו במעמד מיוחד שיסוכם תוך כדי התהליך של הקמת פלסטין. הר הבית יהיה תחת אוטונומיה דתית פלסטינית שתוכפף להגמוניה ביטחונית ישראלית. ירדן תוצא מחוץ למשוואת השליטה על הר הבית.

כמדינה, תוכל פלסטין לנהל מדיניות חוץ עצמאית, אך לא בתחום הצבאי והביטחוני, והיא תהיה מפורזת. ממשלת ישראל תחזיק בידיה הגמוניה צבאית וביטחונית על פלסטין, במטרה לחסנה מפני הכאוס, הטרור והמלחמות שמתנהלות בספירה הערבית־מוסלמית השכנה. גבולות פלסטין יהיו שקופים מבחינת כוחות הביטחון הישראלים שיהיו רשאים לחצותם לפי צורכיהם. ניתן יהיה להעביר לשטחי ישראל עברייני טרור או חשודים בטרור.

בכל תחום שאינו ביטחון, צבא וטרור, תהיה פלסטין ריבונית לגמרי. לאחר שתוקם מדינתם יהיו אזרחיה או נתיניה רשאים להקים לעצמם ממשלה עצמאית. קרוב לוודאי שזו תהיה דיקטטורית, אך לא תהיה התערבות חיצונית בעניין זה. התקווה היא שהדיקטטורה הפלסטינית תהיה מתקדמת יחסית. כן יהיו הפלסטינים רשאים לפתח את כלכלתם, את המערכת הפוליטית שלהם, את חברתם ואת תרבותם, לפי ראות עיניהם."

יש להם מדינה עם כל המאפיינים של נשיא ממשלה פרלמנט, משטרה, כלי תקשורת קשרי חוץ ועוד.
כל מה שנותר הוא להכריז שזו מדינת פלשתין עצמאית (במגבלות שהוזכרו).
יש רק כמה בעיות:
יש מדינה פלשתינית נוספת ברצועת עזה שגם לה כל הגורמים המאפיינים מדינה עצמאית. כך שיש לפחות שתי מדינות פלשתיניות (אם לא נקח בחשבון את ירדן שרוב תושביה פלשתינים).
שתי מדינות פלשתניות עוינות את ישראל, כך שהן מדינות אויב.
יש בעיה של ההגדרה של אזרחי ישראל הערבים את עצמם כפלשתינים. כפועל יוצא לא מעט מהם ונציגיהם בכנסת פועלים לטובת המדינות הפלשתיניות ונגד ישראל. הכותב מציע טרנספר של היהודים שגרים באותם חלקי ארץ שיהיו שייכים למדינה הפלשתינית, האם הכותב מציע טרנספר מקביל של הערבים למדינות הפלשיניות?
איך הכותב מציע לעצור את זרם הפלשתינים שחיים בארצות אחרות למדינה הפלשתינית? אם לא תעצר 'העליה'נמצא עצמנו במדינה מפוצצת אוכלוסין מקור לבעיות רבות.
מעל לכל זה מישור חלקלק. מיד לאחר ההכרזה על מדינה יבואו דרישות שיראו בעולם כדרישות מוצדקות, להוריד את המגבלות שהכותב מטיל על המדינה הפלשתינית. במידה ואלו לא יתקבלו, שוב תהיה התקוממות פלשתינית ולא הרווחנו דבר.
כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678648
מה שאתה ''שוכח, הוא ההבדל ''הקטן'' שהרשות היום היא רשות אוטונומית, ששואבת את הסמכות שלה מתוך הסכמים עם הריבון - מדינת ישראל. לפי ההצעה הזויה שלך היא תהיה מדינה ריבונית. למדינה ריבונית יש צבא ויש יחסי חוץ, הווה אומר צבא וחיל אויר ערבי (וסוכני השפעה פרסים) בחצר האחורית שלנו. ההזייה המסוכנת נזו לא תקום ולא תהיה.
כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678653
מדינה פלסטינית אינה יכולה להתקיים ללא היישות הציונית.
הם צריכים את השקל, מקומות עבודה, שוק ייצוא, נמלים ליבוא כדי להתקיים.
לפלסטינים אין תעשיה עצמאית או ידע שאפשר לייצא מלבד מדעי המסכנות והשנור שללא האנטישמיות נידונים להכחדה.
כשהתמיכה האמריקאית והאירופאית תסתיים (לאור השחיתות שהולכת ומתבררת) הם יחזרו תוך שנים ספורות למאה ה- 19.
כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678654
''מדינה פלסטינית'' היא דבר והיפוכו. הפלסטיניות אינה לאום אלא אידיאולוגיה.
אידיאולוגיה שמהותה שלילת ההגדרה העצמית מהיהודים, והשבת ארץ ישראל ''לחיק האומה הערבית'' - אימפריאליזם פשוטו כמשמעו.
באימפריאליזם אין מדינות ריבוניות, יש מחוזות הכפופים לאימפריום. זו הסיבה שגם כשיש להם עצמאות מלאה - ע''ע רצועת עזה - הם לא מכריזים על מדינה.
כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678678
חבל שמעטים מבחינים באבסורד- יישות שנולדה ומתקיימת בגלל ובזכות האחר ואין לה זהות או קיום עצמאים.
על חובבי הפלסטינים להיות ציונים ככל יכלתם. הרי ברגע שהמדינה היהודית תחוסל הזהות הפלסטינית תעלם מדפי ההיסטוריה.
כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678681
נכון
כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678700
באתי להתווכח ואתה מסכים כי מתחשק לך.
אין לך לב?
כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678961
התמיכה האירופאית והאמריקאית לא יסתיימו בגלל השחיתות, אלא בגלל שאנשים באירופה ובאמריקה לאט לאט מתפכחים מהזיית ה"רב תרבותיות" ומתחילים להצביע עבור מועמדים שפויים. התקפת האנטישמיות האחרונה של מחמוד "היהודים מרעילים בארות" עבאס היא בכלל שמקורותיו הכספיים מתייבשים עקב העובדה שנורבגיה עברה מהפך דמוקרטי והימין עלה לשלטון במקום השמאל הפשיסטי.
הנה דוגמה ל
כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678971
גם, אבל אתה מסכים איתי שאם רצועת עזה היתה הופכת ליעד תיירותי בסגנון הרביירה הצרפתית והיו עוד 2-3 בתי חולים ואוניברסיטאות בגדה לערבים הפלסטינים היה הרבה יותר קל להמשיך לשנורר כסף עבור טרור ועושר אישי. גם התקשורת הערבית החלה לאחרונה לפרסם מאמרים שמספרים כיצד התעשרו בניו של אבו-פלס. וזה אומר שקטאר ואיראן ושאר תומכי הטרור מבינים שהמימון לא יקנה להם עוד הרבה זמן שקט מהעם. הנקודה היותר קריטית היא שמכחיש השואה בקרוב יתפגר ומלבד טרוריסט כלוא וחמאסניקים לעולם המערבי אין כתובת אחראית. השמאל בישראל ידרוש שאהובו של העמוס והעוז ישוחרר והתקשורת הישראלית תסביר כמה הוא יונה ושאין ברירה אחרת. להערכתי מצב הפלסטינים בשנתיים הבאות עומד להתקבע באופן סופי. מקווה שהציונים לא יתנו למסור שטחים ולטרנספר שוב יהודים.
כבר היום ממומש הפתרון שהוצע. 678984
להיפך. אלופי העולם בבכיינות לא יכולים להרשות לעצמם ריביירה, בתי חולים ואוניברסיטאות. (עובדה: כל האוניברסיטאות ביש"ע [מלבד מכון כדורי] קמו בזמן השליטה הישראלית), זה פוגע להם בתזרים המזומנים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים