כמו שחשבתי! :-) 68484
התחושה האינטואיטיבת והבלתי-ניתנת-לנימוק שלי בעניין זה היתה דומה למסקנות המחקר המוצג במאמר. מיץד שני, זו היתה ועודנה תחושתי לגבי תכנים אלימים בטלוויזיה ובקולנוע, למרות שאני מבין שהמחקרים נוטים לטעון אחרת.

נקודות נוספות שעלו בדעתי תוך כדי הקריאה: ישנם משחקים מרובי-שחקנים. האם ניתן לזהות הבדלים בהתנהגות של שחקן כלפי דמות המופעלת ע"י המחשב לעומת התנהגות כלפי דמות המופעלת ע"י שחקן אנושי אחר? האם יש השפעות-גומלין בין האינטראקציה בין הדמויות לבין האינטראקציה בין השחקנים? ואם כבר באינטראקציה באמצעות מחשב עסקינן - מה הקשרים בין התנהגות אגרסיבית ברשת (לא באייל הקורא, כמובן, אלא בפורומים של Ynet ובצ'טים למיניהם) לבין התנהגות אלימה "בעולם האמיתי"?

בכל מקרה, אני חושב שכמו במקרה של פורנוגרפיה, כך גם במקרה של תכנים אלימים בטלוויזיה ובמשחקי מחשב: אין מקום לצנזורה, יש להשאיר את קביעת המדיניות בידי ההורים, אך יש ליצור תנאים - גם באמצעות רגולציה וגם באמצעות יוזמה פרטית - שיאפשרו להם בקרה ושליטה על החשיפה של ילדיהם לתכנים שנראים להם בעייתיים.
סקרנות גרידא 68489
(מתנצל מראש)

מה קרה לאימייל שלך?
זה בסדר, אייל!=חתול 68490
יש כלמיני רובוטים שקוצרים כתובות באתרים, כולל האתר הזה, ושולחים אליהן זבל ווירוסים. את הנעשה אין להשיב, אבל אולי אני מקטין קצת את החשיפה שלי בכך שאני לא ממשיך לפרסם את הכתובת. מי שרוצה יכול לכתוב אלי בכתובת mitz שטרודל mac נקודה com.
זה בסדר, אייל!=חתול 68658
מה דעתך על כתובת כמו שלי? (העתקתי מרב"י)
זה בסדר, אייל!=חתול 68659
זה לא מסובך לגלות תבנית של אותיות<סימן>אותיות.אותיות(.אותיות) הם כבר שני צעדים קדימה מאיתנו.
זה בסדר, אייל!=חתול 68681
האם התבנית הזו של האימייל טובה יותר?
rbj_AT_haayal_co_il

כל יום אני מקבל שניים שלושה אימיילים לכתובת האייל שלי מאנשים שכנראה ביקרו באתר. לכל אימייל מצורף קובץ אחד או שניים עם סיומת bat exe gif pif. האחרון הגיע ממישהו ששמו דניאל מחברת טמיר-כהן ובנוסף לקובץ הוירוס היתה תמונה של תינוקת חמודה.
זה בסדר, אייל!=חתול 68693
גם אני זוכה בשבועיים האחרונים למתקפה מהסוג שאתה מתאר, כל פעם מכתובת אחרת (חלקן של משתתפי האייל) בקצב של 1-2 ליום.
לרובן מצורף גם קובץ טקסט. (מעבר לסיומות האמורות)
אני מקווה שלא נהפוך לקהילה פרנואידית, כבר ככה יש פה יותר מדי כאלו.
(וגם בתשובה לאשר לבשן) 68698
אני חושב שהם לא. אני חושב שאין להם סיבה להתאמץ לחפש משהו מעבר לתבנית של user@host.

ארנבית, הנטייה שלי היא לא לטרוח לכתוב למישהו שנותן כתובת מזובלת-קלות. כל הודעה שפרסמתי ב-usenet (פעם היו קוצרים דואלים משם) כללה כתובת תקינה, ושילמתי על זה ביוקר, אבל לא רציתי לפגוע בנוחות של מי שירצו אולי לענות לי, או גרוע מכך - לגרום להם, בהיסח הדעת, לחשוב שהם ענו לי, למרות שהם שלחו תשובה לכתובת שגויה.

מובן שכבר מזמן פיתחתי פתרון גאוני כנגד כל הספאם ורוב הווירוסים (שמבחינתי הם רק מטרד ולא סיכון), אבל מאחר שהוא גם גאוני וגם בלתי-ישים, אני חושב שאנשים יאלצו להסתפק בשירות של spamcop או משהו דומה.
(וגם בתשובה לאשר לבשן) 68716
מהיכרותי עם התוכנות האלה, אתה צודק. כל מחרוזת שאיננה במבנה הסטנדרטי היא מספיק טובה לפחות נגד רובם המוחלט של הרובוטים האלה, אם לא נגד כולם.

ו-spamcop הוא פנטסטי, כבר אמרתי? במקום לקבל וירוסים, אני מקבל ממנו הודעות שבהן מופיע שם הוירוס שהיה מיועד אלי אך נחסם. מכיוון שכל ההודעות האלה מגיעות מכתובת קבועה (משהו שנקרא viruswall), מי שלא מתעניין בסוגי הוירוסים שהוא מקבל יכול לסדר בקלות שגם הן יזרקו באופן אוטומטי לסל האשפה. מוזר שבאתר שלהם בקושי מוזכרת ההגנה הזאת שהיא חלק מהשירות, ואשר בשבועות האחרונים חסמה בערך 30 וירוסים שנשלחו אלי מכותבים באייל.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים