אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685058
לפי הערכה (שלא מפורסמת במדיה התיקשורתית הגדולה) הניתוק של ויקיליקס נעשה על ידי הפעלת לחץ של ברק אובמה או גורם בכיר אחר במימשל האמריקאי על הממימשל של אקוואדור. הסיבה: הדלפות ויקיליקס עשויות לפגוע בבחירות בדמוקרטיים.

להלן לינק יוטיוב לדברי עתונאי-פרשן חובב, טיפוס גיק (הפרשן הוא לא מהמדיה התיקשורתית הגדולה). הפרשן מאיר את העיניים בנוגע למה שקורה במערכת הבחירות. תימצאו בדבריו הרבה מידע שמוצנע מהציבור הרחב. שווה צפיה (חוץ מאשר לאנשים שמאמינים באופן עיוור שהמדיה התיקשורתית הגדולה מספרת את כל האמת)

הבחור הגיק הזה מפרסם פרשנות של כ- 10 דקות פעם או פעמיים או שלוש ביום, כל יום. נראה שהוא יעשה זאת לפחות עד יום הבחירות וגם אחר כך.
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685060
אם יש משהו אחד שלא חסר לוויקיליקס זה חיבורי אינטרנט. ניסית לגשת לאתר? הצלחת?
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685063
אקוואדור ניתקה את חיבור האינטרנט של בן חסותה אסאנג', לא של ויקיליקס. לא ברור למה.
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685064
נו, באמת. מישהו שנמצא במרכז לונדון ולא מצליח להשיג חיבור אינטרנט?

(וברור שמאזינים לו. כמו שיכלו להאזין לחיבור גם כשהוא היה דרך אקוודור)
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685084
אני מפספס משהו? הוא נמצא בשגרירות אקוודור, ולהבנתי גם אקוודור וגם ויקיליקס אישרו את עניין הניתוק.
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685097
אני מקווה שהגרדיאן מבוסס דיו.

אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685100
הטענה של גארדיין במאמר עליו הצבעת על מעורבות הביון הרוסי בהדלפות ויקיליקס הוא טיעון מפוקפק (אם כי לא בהכרח מופרך).

הטענה על מעורבות רוסיה בהדלפות ויקיליקס מצטרפת לטענת מחנה קלינטון שטראמפ הוא ''חבר טוב של ולדימיר פוטין'', זו טענה חסרת ביסוס שמטרתה להכפיש את טראמפ בעיני בהוחר האמריקאי.

גם המוטיבציה של רוסיה למנוע זכייתה של קלינטון בבחירות די מפוקפקת כשלעצמה. קלינטון תהיה, אם תיבחר, נשיאה חלשה מאוד חסרת כושר לנהל את העניינים של ארצות הברית. נשיאה חלשה כזו היא לטובת האינטרס של רוסיה בכל העולם.
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685312
כן, אבל,

ראשית כל, גם בהנחה שמקורן של ההדלפות הללו הוא בגורמים שפעלו בהנחיית ממשלת רוסיה והעיתוי נבחר על ידם על מנת להשפיע על הבחירות, זה לא אומר שאנשי ויקיליקס קשורים אליהם: אנשי ויקיליקס מחוייבים, באופן כללי, לפרסם את מה שהם מקבלים. אם הם מקבלים במקרה מידע בעיתוי הזה, זו אינה אשמתם.

1. כמה מסובך להתחבר מתוך שגרירות אקוודור לחיבור אינטרנט חיצוני?

2. עד כמה פעילות ויקיליקס מרוכזת באסאנג’‏1? האם ארגון ויקיליקס הגיע למצב שבו אפשר לפגוע קשות בפעילותו על ידי שיתוק של אחד מאנשיו? האם ויקיליקס הוא בפועל ג’וליאן אסאנג’ ושות’. בחוגי התוכנה החופשית (בין השאר) יש מושג שנקרא Bus factor [Wikipedia] - כמה אנשים צריך לדרוס כדי לדרדר את המיזם למצב קטסטרופלי. בפרט, מתייחסים למקרה שמדובר על אדם אחד, ואז עולה השאלה „מה יקרה אם הוא ידרס על ידי אוטובוס?״ (שכמובן נענתה בעבר). אני תמיד חשבתי שויקיליקס הוא ארגון מבוזר יחסית ולכן איום כזה לא אמור לפגוע במיוחד. המחיר שלו די ברור (ר' הכותרות שהוא יצר).

1 אני היחיד שחושב שצריך לכתוב את זה „אסאנז’״? זה פשוט נשמע לי יותר טוב למרות ששמו הוא באנגלית.
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685355
לתמיהתך לעיל "נו, באמת" התשובה היא "כן, באמת". למה עשו את זה ואיך זה אפקטיבי זו שאלה טובה. לא יודע, אולי הם רק רצו לשלוח מסר עבה לאסאנג' ולאותת כוונות שלום לקלינטון? נחכה ונראה אם יהיו עוד חשיפות משמעותיות.
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685359
שוב, למה מייחסים חשיבות כל כך גדולה לאסאנג’? ויקיליקס הוא גוף שתפקידו לחשוף מידע מודלף בצורה מסודרת. אין לוויקיליקס מונופול על התפקיד הזה. והגוף הזה אמור להסתדר גם ללא אסאנג’.

יכול להיות שוויקיליקס מיצו את מאגר החשיפות שלהם בנידון. כזכור, בשלב מסויים אסאנג’ רצה לפרסם מידע במסיבת עיתונאים. אבל אז הסתבר שהמידע לא היה מוכן, והוא הצהיר במקום זאת שהמידע יפורסם בימים הקרובים.
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685360
אולי. יהיה מעניין אם ייחשף מידע חדש *אחרי* הבחירות.
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685361
ואני חושב שהדגשתי בתגובתי הראשונה לך ''את חיבור האינטרנט של בן חסותה אסאנג', לא של ויקיליקס''.
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685077
לפי מה שקראתי (מודלף ולא מאומת).

1. אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של אסאננג על פי דרישה שהפנה אליה קרי (שר החוץ של אובמה).

2. לוויקילינקס יש "רשת מנהלים" שיכולים להעביר מידע מוויקילינקס לאינטרנט בדרכים חילופיות. אסאנג, מנהל את העסק של ההדלפות ומורה לאנשי הרשת הנ"ל איך להדליף.

5. לאסאנג' יש חומר שלא מודלף כרגע ויודלף אם הוא יחוסל או יושתק בדרך אחרת (למשל כליאה בהאשמות שווא). זה אמור להיות מעין בטוחה שלא יחוסל או יכלא בהאשמות שווא (כגון האשמת האונס, בשוודיה כמדומני). על פי זכרוני, פורסם שהאשמת האונס (בשוודיה ?) היא האשמה כוזבת שפוברקה על ידי סוכנים אמריקאים (CIA ?) שנישלחו לשוודיה או משהו בסגנון זה.
hearing things 685093
אקוואדור ניתקה את קשר האינטרנט של ויקיליקס 685098
1. זו תגובה רשמית של אקוודור, לא איזו ספקולציה, אם כי קרי לא הוזכר בה. הם ניתקו לאסאנג' את חיבור האינטרנט כדי שלא ישפיע על הבחירות בארה"ב. או במילים אחרות, שלא יפריע לקלינטון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים