בעד המאגר 690005
אורי כץ כותב כאן בנושא. אותי הוא שכנע.
בעד המאגר 690010
אז ככה -

מחר אתה הולך להנאתך בשייניקין , מפזז ושורק כי החיים יפים. לא הרחק משם התבצע אונס אכזרי ורצח מזוויע בחדר המדרגות.

חוקרי המשטרה אשר ידועים כאנשים מאוד אינטליגנטים כל מה שהם צריכים לעשות זה ללכת כמו קבצנים לכל בעלי החנויות ולבקש את הצילומים. מי הם החשודים ? כל מי שעבר ברחוב בסמוך למקום הפשע. המצלמה מזהה את עיניך הכחולות ומשם למאגר ומשם לביתך (השכנים כבר ידעו לאמר שתמיד היית מוזר וחשוד) לאסוף אותך לחדר החקירות,שם אתה לא בא בטוב לחוקר, והוא מוריד לך כאפה כזאת מצלצלת שמרוב ההדף אתה מודה שרצחת את גנדי ואת קנדי ואת ראדה תאיר.

לא היית בחייך בחקירת משטרה. אין לך מושג איזה ראש קטן הם מפעילים,כל שאתה יודע שיש אחד שכתב שזה חשוב כי אם מחר תתפוצץ בכביש, האמבולנס ידע איזה מנת דם לתת לך וזאת במידה והמצלמה לא הצליחה לאתר את המחבל שזה הרגע התפוצץ.
בעד המאגר 690013
כלומר הטיעון שלך הוא:בהתבצע פשע, ככל שלמשטרה יהיה יותר מידע ממקום האירוע, כך היא תפגע ביותר חפים מפשע.
בעד המאגר 690015
כמו הטיעון שאם כולם יהיו בבית הסוהר לא יהיה פשע ברחובות.

המאגר תכליתו במקור היה למנוע זיופי תעודת זהות.בפועל המאגר ישמש בעיקר את מחלקת החקירות של משטרת ישראל.
נגד המאגר 690016
הטיעון הרחב יותר הוא שבמקום שהנושא יהיה המניע לחיפוש מידע, זמינות הנתונים תהיה המניע למציאת נושא. נראה שלראשון מגבלות וחסמים (המידע צריך להתאים לנושא), לשני אין (אפשר להתאים נושא לכל מידע).
נגד המאגר 690022
זה כמובן ייתכן. מאחר ואנו אנשים ביקורתיים החיים במדינה דמוקרטית, אני מעריך שאילו שכרו של המאגר יצא בהפסדו, יתווספו המגבלות והחסמים הנדרשים גם לאמצעי זה.
נגד המאגר 690024
כמובן שלא דיברתי על מגבלות וחסמים טכניים או ביורוקרטיים אלא על חסמים ומגבלות תפישתיים. כנגד זה אין תרופה יעילה.
נגד המאגר 690025
המאגר שנפרץ ומופץ חינם אין דורש ומשקלו כ 5GB גרם נזקים שלא יתוארו.תוסיף לזה את המאפיינים החדשים וכמדומני ששום דבר כבר לא יתוקן.

היטלר היה הראשון לזהות את הבעייתיות של המאגר הנ"ל, ומעבר להומור - אין לי ספק שהמאגר הזה הרסני מאין כמותו לאזרחים. היה אפשר לעשות מאגר אשר יגן על בעיית הזיוף ולא יתעד את האזרחים במובן הביומטרי לנצח ועוד ישאר חטיף לאחר מכן.

מעניין אם בג"ץ יאשר את החוק הזה או שהוא מתעסק רק עם גבעות נטושות בטיז אל עמונה.
נגד המאגר 690026
5GB? תוכל להפנות אותי לידיעה בנושא?
נגד המאגר 690029
כמובן שהכל 'לכאורה', הא?

חפש ברשת את ה'אגרון' או ' רשומון' ותמצא את זה . זה אפילו יותר קל מלהתקשר למשטרה ולהודיע שנחטפת.

זה שוקל לפי 'מקורות זרים' כ5G לגרסאות שנותנות לך ' עץ יוחסין' - זאת אומרת שאם מישהו רוצה לדעת את הפרטים של האחיות שלך מספיק שהוא יקיש עליך וישר הוא יראה את כל הפרטים של אחיותך,אחיך,ילדיך,נשותיך,הוריך וכו'. - הגרסאות הקלות שוקלות 2GB
נגד המאגר 690031
נקווה שהמאגר הביומטרי מוגן יותר מן האגרון.
נגד המאגר 690169
בדחיסה פחות מ- 1 גיגה.
נגד המאגר 690028
הוא מתעסק עכשיו במניעת פינויים מסוג אחר: חוק שלושת הדירות.
נגד המאגר 690171
נוסח יפה ב"הארי פוטר והשיטה הרציונלית" (אגב, מאוד מומלץ):
- "הנקודה היא שכשיש הרבה תשובות אפשריות, רוב הראיות שאתה צריך פשוט הולכות למציאת ההשערה הנכונה מבין מיליון האפשרויות – להביא אותה לתשומת לבך מלכתחילה. כמות הראיות שאתה צריך כדי להבחין בין שניים או שלושה מועמדים סבירים קטנה בהרבה בהשוואה. אז אם פשוט תקפוץ קדימה בלי ראיות ותקדם אפשרות אחת מסוימת למרכז תשומת הלב שלך, אתה מדלג על מרבית העבודה. כאילו, אתה חי בעיר שיש בה מיליוני אנשים, מתרחש רצח, ובלש אומר, טוב, אין לנו שום ראיות בכלל, אבל האם שקלנו את האפשרות שמורטימר סנורדגראס עשה את זה?"
- "והוא אשם?" אמר דמבלדור.
- "לא," אמר הארי. "אבל אחר כך מסתבר שלרוצח היה שער שחור, ולמורטימר יש שער שחור, אז כולם כזה, אה, נראה כאילו מורטימר בכל זאת אשם. אז זה לא הוגן כלפי מורטימר אם המשטרה מקדמת אותו לתשומת ליבם בלי שיש להם סיבות טובות לחשוד בו כבר. כשיש הרבה אפשרויות, רוב העבודה מושקעת באיתור התשובה האמיתית – להתחיל לשים לב אליה.
בעד המאגר 690300
או לחילופין, בעזרת המאגר המשטרה מוצאת את האנס האמיתי ומחר הוא לא יאנוס אותי ואותך.

בלי המאגר, המשטרה היתה פשוט תופסת את האתיופי הראשון שהיה בסוף מודה שיש לו עיניים כחולות, ככה שזה לא משנה. הסיכויים של כולנו, גם לא להיאנס וגם לא להקלע לכלא על לא עוול בכפינו, בסך הכל גדלו.
בעד המאגר 690304
אני בכלל מציע לוותר על המאגר ולהחדיר קפסולה מתוחכמת לכל תינוק שנולד , הקפסולה תשדר למוקד משטרתי מיוחד על תנועות היילוד מיום יצא מבטן אימו ועד יום מותו.

וכדי להצדיק את זה מבחינה עניינית מעבר לכך שאנו לא רוצים שאתיופים ייעצרו על לא עוול בכפם, זה יוכל לשדר את חום הגוף,לחץ דם,תעוקת לב, וכל ההיבטים הרפואים אשר יידרשו. זה יוכל לשדר על מצב הרוח של האדם כדי שחלילה לא יתאבד .

אם כבר - אז כבר.
בעד המאגר 690341
מאד ענייני
בעד המאגר 690354
אז מה בעצם אתה אומר ?

שהמאגר תכליתו לעשות צדק.שכן הוא יזהה בוודאות את הפושעים האמיתים.לפיכך- אתה בעד המאגר?

מאחר ואני בעד מהות עניינית , הלכתי ל -http://www.lapidomator.com לראות מה דעתו של יאיר לפיד על המאגר , להלן התוצאה;

יאיר לפיד-
שמעתי כל מיני אנשים שמדברים על פגיעה במאגר ביומטרי.
אני אומר זאת, חד וחלק - אני כאן כדי לדאוג למאגר ביומטרי.
היות ואנחנו הולכים להיות יותר ויותר אגרסיביים בקידום מאגר ביומטרי, ראשי הערים יצטרכו לנקוט עמדה: האם הם בעד זוגות צעירים? אם הם צריכים עזרה ותמריצים, אנחנו נעזור ונתמרץ, אבל גם הם צריכים להיות מחוייבים לעניין כמו שעיריית תל אביב התחייבה.
אז אנחנו – גם הממשלה וגם הציבור - צריכים להזכיר להם, שבכל פעם שאנחנו מקדמים מאגר ביומטרי, זה למען זוגות צעירים. הם רוצים למנוע מילדי הערים שלהם לגור ליד ההורים, וליד מקומות העבודה, ובמקום שבו הם גדלו.
הרי, הלכתי לבחירות עם הסיסמא "איפה המאגר ביומטרי?", כנציגו של מעמד הביניים הישראלי, וזו אמירה שמחייבת אותי.
אני לא כופר בזה שהייתה פגיעה במאגר ביומטרי. גם הגזירות יעלו לריקי כהן 385 שקל לחודש, זה הרבה כסף, אבלו זו גם תעודת ביטוח מפני התרסקות, שתפגע במאגר ביומטרי משמעותית יותר. בתמורה לכסף הזה ריקי כהן יודעת שגם היא וגם בעלה לא יאבדו את מקום העבודה שלהם, שלא נקלע למצב של ספרד עם 32% אבטלה, שבמקום זה היא חלק מכלכלה חזקה עם חזון ברור שאומר: מאגר ביומטרי במרכז.
באנו לשנות. עכשיו אנחנו משנים!
בעד המאגר 690362
נורא נחמד מה שעשית עם הקשקשת של יאיר לפיד, אבל אני חושש שאני לא מספיק מתוחכם כדי להבין איך זה מצטרף לכדי טיעון נגד המאגר הביומטרי.

וכן, אני בעד המאגר הביומטרי.
בעד המאגר 691486
אני בכלל נעד המאגר הביומטרי
בעד המאגר 691494
שאלה - האם כבודו גם נעד הפרטיות של ניצולי השואה ?

תשובה - http://www.lapidomator.com/posts/r0VG

נ.ב ורוב תודות לכלי התקשורת שכמעט ולא הזכירו את זה . שכן לו זה היה ביבי...ואוו ואאו ..שיפודים היו עושים אותו.http://www.20il.co.il/משרד-המשפטים-יש-עתיד-תיקנס-לאח...
בעד המאגר 691507
זה הולך ושותק!
בעד המאגר 690014
מוזר מאוד שזה שכנע אותך. אפשר לסכם את הטיעון שלו ב-"אנחנו לא חיים בעולם של 1984 ולכן אין בעיה לעשות צעדים שיקרבו אותנו לעולם של 1984".
בעד המאגר 690023
זה סיכום מאוד מוזר. הרי זהו גם הטיעון כנגד...כמעט כל דבר, החלק בהקמת משטרה מלכתחילה ועד לכתיבת ספרי לימוד. אבל נעזוב את כוונתו של כץ.
כפי שכתבתי לרון, אני סבור שאם החסרונות ייגברו על היתרונות, דברים יישתנו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים