תאור יותר מפורט של האירוע 693430
יש פירוט בכתבה בוושינגטון פוסט. כחודש לפני ההתאבדות, קרטר דווקא היתה נגד התאבדות. אבל כשבוע לפני האירוע, היא התחילה להפעיל לחץ על רוי להתאבד, ואפילו שוחחה איתו על אמצעי ההתאבדות. לאור הרקע זה אפשר אולי להבין את ההחלטה של בית המשפט (אגב, זו ערכאה שניה שדנה בנושא. ב 2015 בית משפט דן בנושא וגם מצא אותה אשמה).

שיחה שנערכה כחודש לפני:
ROY: we should be like Romeo and Juliet at the end

CARTER: Haha. I’d love to be your Juliet :)

ROY: but do you know what happens in the end

CARTER: “OH YEAH F— NO! WE ARE NOT DYING”

שיחה שנערכה כמה ימים לפני:
CARTER: But the mental hospital would help you. I know you don’t think it would but I’m telling you, if you give them a chance, they can save your life

CARTER: Part of me wants you to try something and fail just so you can go get help

ROY: It doesn’t help. trust me

CARTER: So what are you gonna do then? Keep being all talk and no action and everyday go thru saying how badly you want to kill yourself? Or are you gonna try to get better?

ROY: I can’t get better I already made my decision.

אבל אז (כמה ימים לפני) קרטר מתחילה ללחוץ עליו לעשות את זה. הנה שיחה אחת:

ROY: How was your day?

CARTER: When are you doing it?

Roy said he was having a good day, but Carter wasn’t satisfied.

CARTER: Really?

ROY: Yes.

CARTER: That’s great. What did you do?

ROY: Ended up going to work for a little bit and then just looked stuff up.

CARTER: When are you gonna do it? Stop ignoring the question???

שיחות על אמצעי ההתאבדות (אין לי את המקור).

If the truck emitted a specific amount of carbon monoxide “for five or ten minutes, you will die,” she told him. “You lose consciousness with no pain. You just fall asleep and die.”

And if Roy couldn’t find a way to use carbon monoxide, Carter suggested alternatives: “I’d try the bag or hanging,” she told him. “Hanging is painless and take like a second if you do it right.”

ושיחה בבוקר אותו יום, שבו קרטר לחצה על רוי לעשות את זה ועכשיו:

CARTER: “So I guess you aren’t gonna do it then, all that for nothing”

CARTER: “I’m just confused like you were so ready and determined”

ROY: “I am gonna eventually”

ROY: “I really don’t know what I’m waiting for. . but I have everything lined up”

CARTER: “No, you’re not, Conrad. Last night was it. You keep pushing it off and you say you’ll do it but u never do. Its always gonna be that way if u don’t take action”

CARTER: “You’re just making it harder on yourself by pushing it off, you just have to do it”

CARTER: “Do u wanna do it now?”

ROY: “Is it too late?”

ROY: “Idkk it’s already light outside”

ROY: “I’m gonna go back to sleep, love you I’ll text you tomorrow”

CARTER: “No? Its probably the best time now because everyone’s sleeping. Just go somewhere in your truck. And no one’s really out right now because it’s an awkward time”

CARTER: “If u don’t do it now you’re never gonna do it”

CARTER: “And u can say you’ll do it tomorrow but you probably won’t”

תאור יותר מפורט של האירוע 693431
זה נתון חדש שונה מפירסומים קודמים. לא יכול כרגע לקרוא.
תאור יותר מפורט של האירוע 693432
סבבה,
רק על סמך איזה פרסומים קודמים כתבת "ההחלטה למות היתה של המתאבד ונעשתה כנראה בדעה צלולה על פי שיקול דעת ממושך שארך שנים."?
לדעתי זה סתם ניחשת. ואת זה אני אומר על סמך פרסומים קודמים שלך.. :-)
תאור יותר מפורט של האירוע 693442
כתבתי בציטוטך "כנראה" ולא סתם כתבתי "כנראה" כי לא הייתי בטוח במאה אחוז (אני שוקל את המילים שלי).

לא זוכר את המקורות למה שכתבתי, אולי המקורות נימצאים בפורום רוטר לחדשות וסקופים, נהוג שם לצרף מקורות ואם מישהו לא מצרף מקורות מאוד כועסים עליו. יתכן שבהמשך קראתי במקומות אחרים לא זוכר איפה. בעניין המקורות איני מוכן לחתום התחייבות כי כאמור אינני זוכר מהם.

מה שנאמר באותם מקורות (שתוכנם זכור לי לי היטב) הוא שהשניים היו "חברים" מספר שנים והם התלבטו במשותף בעניין ההפרעות הנפשיות שלהם : (1) המחלה שלו (דכאון, _כנראה_ דכאון קשה שיש בו חשש לאובדנות) (2) ובעניין המחלה שלה (אנורקסיה). כמו כן זכור לי שהכרות שלהם ארכה מספר שנים. כאשר מצרפים את העןבדות הנ"ל די ברור ששני הנושאים העסיקו אותם מספר שנים, לא חשיבה בחטף, לכן כל שיקול דעת הוא בדעה צלולה. גם התגובה האחרונה שהבאת (וושינגטון פוסט או משהו כזה) מתיישבת עם המידע הקודם שלי. הציטוטים שהבאת הם לא בהכרח בסתירה לרושם קודם שלי, יתכן שקדמו לציטוטים שהבאת דיונים בינהם בהם המתאבד אמר לה שהוא נחוש להתאבד (דיונים אלו אינם בהכרח נכללים בציטוטים, שהרי הציטוטים הם רק חלק מהדיונים ביניהם). הציטוט יכול להיות רק שלב סופי לדיונים מוקדמים אילו (לא מצוטטטים), יתכן שהבחורה קרטר הבינה שזו החלטה סופית ונחושה של המתאבד אלא שהוא חסר אומץ לבצע את מה שהחליט.

לתשומת ליבך:

התגובות הקודמות שלי מדוייקות למדי והרושם שלך אודותיהם הוא _רושם מוטעה_. אני בדרך כלל מביע דעה בעניין קונטרוברסלי ופחות מביע דעה בעניינים שאינם קונטרוברסליים. בעניינים שמוסכמים על כולם אין רבותא במה שאומר לכן למה עלי להצרף למקהלת המסכימים (אני גורס כלב נשך אדם לא מעניין, אדם נשך כלב כן מעניין, עניון קומטרוברסלי מעניין, עניין לא קונטרברסלי לא מעניין).

כאשר אני מביע דעה קונטרוברסלית זה רק לאחר שהקדשתי זמו מאוד ארוך לבדיקה, אני יודע שאתקל בהתנגדות וזלזול לכן אני בודק שוב ושוב. אינני מביע דעה קונטרוברסלית על סמך בדיקה חפוזה, זה רושם מוטעה מאוד. אין לי שום יכולת לתעד במפורט את כל הליך הבדיקות שלי כי הזמן שלי קצוב (אין לי מאות שעות מיותרות). אני בסך הכל די מאוכזב מהגישה של רוב האנשים בפורום שמגלים נטיה לקונסרבטיזם מחשבתי ועצלנות בבדיקות, חשבתי שהרמה פה תהיה גבוהה יותר או שלפחות מי שלא בודק היטב לא יביע דעה חפוזה ונחרצת על סמך בדיקה שטחית שעשה. מאקדמאים שאמורים לחשוב באופן עצמאי ולא איבדו את הסקרנות של חשיבה מחוץ לקופסא ציפיתי ליותר. מה אומר ? אכזבה.

הערה:
גרפומניה, התחכמויות, התנשאות וכדומה – אינן סימן לרצינות אלא נסיון לחזק טיעון חלש בדרכים פסולות. להיפך, מי שנוקט בדרכים אילו עושה זאת בשל חולשת טיעוניו או שיש לו שיקולים זרים. רצינות אינה זקוקה לקביים מסוג זה.

רק מעט מאוד מהמגיבים פה אני מכבד בשל רצינותם.

מתנצל על מעט שגיאות ההקלדה/כתיב אין לי זמן נוסף להגהות. השתדלתי להתנסח בהיר כך שלמרות שגיאות הקלדה/כתיב הניסוח ברור.
תאור יותר מפורט של האירוע 693449
"אשר מצרפים את העןבדות הנ"ל די ברור ששני הנושאים העסיקו אותם מספר שנים, לא חשיבה בחטף, לכן כל שיקול דעת הוא בדעה צלולה"

אוקי, זה לא רחוק ממה שחשבתי. זה ניחוש. דעה קדומה. לא קראת את השיחות בינהם, פשוט הנחת לפי הנסיבות ש"כל שיקול דעת הוא בדעה צלולה"

וזה בסדר, דעות קדומות זה דבר חיוני, גם לי יש דעות קדומות ואפילו לשופט. הנה, גם עכשיו, אחרי שקראתי את כל החומר הקשה הזה (באמת קשה ולא מצחיק בכלל) הנטיה שלי היא לחשוב: מה רוצים ממנה. היא ילדה מסכנה. היא לא צריכה כלא, היא צריכה טיפול פסיכולוגי. וייתכן מאד שאם זו לא היתה ילדה בלונדינית אלא מקסיקני חבר כנופיה לא מגולח שנאשם בדיוק באותו דבר, הייתי שולח אותו לכלא (בדימיון שלי כמובן) בלי לחשוב פעמיים. מאד יכול להיות.

אבל בגלל שאתה מעיד על עצמך שאתה אדם רציני ומקדיש זמן ארוך מאד לבדיקה - אז הרשה לי להציע לך (ולא רק לך) הצעה. פשוט תבדוק מה קרה בתכלס, במקום להניח הנחות. זו הדרך הכי טובה להתגבר על הדעות הקדומות. וגם זה לא קשה. יש גוגל. ב 2 וחצי חיפושים מצאתי את השיחות בינהם. במקום להניח ש"כל שיקול דעת הוא בדעה צלולה" פשוט אפשר לבדוק מה היתה השיחה בינהם.
עוד אתה כותב לגבי הציטוטים שלי: "לא בהכרח סתירה לרושם קודם שלי" ו"ייתכן שקדמו לציטוטים שהבאת דיונים בינהם" - זה פשוט ניחושים מסדר שני. נסיון להצדיק את האמירה הראשונית שלך לאור מידע שאתה כתבת שלא היה ידוע לך קודם. אבל לא יותר הגיוני לשקול מחדש את האמירה לאור מידע חדש? נכון, כמעט כל דבר "ייתכן" אבל יותר מעניין לבדוק מה קרה בתכלס.
תאור יותר מפורט של האירוע 693441
זה לא שאנחנו עוצרים את הנשימה שלנו עד שאתה מגיב, כך שבמקום לשלוח הודעות כאלה אתה יכול פשוט להגיב רק אחרי שתקרא.
תאור יותר מפורט של האירוע 693433
מעניין אותי למה בחלק מהקטעים יש כביכול תמליל שיחות של שניהם, ובחלק גוף שלישי מספר לנו מה הם אמרו האחד לשניה.
תאור יותר מפורט של האירוע 693436
הסיבה היא מאד בנאלית. אני העתקתי מהוושינגטון פוסט. אני משער שהתמלילים הוגשו לבית המשפט באופן מלא. הוושינגטון פוסט השיג אותם, וכתב כתבה.
בכתבה צריך לקצר אז לפעמים הוושינגטון פוסט קיצר ולפעמים לא.

אם זה מעניין אותך, אז מצאתי ברשת את המסמך שהוגש לביהמ"ש ב 2015, הוא כולל 46 עמודים: https://www.scribd.com/doc/276206526/Michelle-Carter-...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים