כן. בקול ברור ובלי להתנצל ״רק לא ביבי!״. 707160
ביבי מגיע לרמות גועל נפש חדשות. אני ממש לא מבין למה זה לא קונצנזוס שצריך להעיף את ביבי מהזירה הפוליטית בישראל. לאיש הזה אין אלוהים ואין לו דרך. זה אמור להיות אינטרס גם של הימין וגם של השמאל הישראלי לתת לאיש הקטן הזה בעיטה בתחת.

אנשי הימין מאתרגים את המואשם בפלילים כי הם חושבים שהוא מעוניין לקדם את האג׳נדה שלהם לגבי חוקי חסינות ומעמד בג״צ. האידיאולוגיה שלכם מעניינת את ביבי כקליפת השום. האיש, למען האינטרס האישי שלו, ימכור גם את אמא שלו ובוודאי שגם אתכם.

״בשיחות סיפר גבאי, כי שליחו של נתניהו הציע לו דיל כזה: "תודיע שאתה תומך בממשלת נתניהו ומצטרף לממשלה - ונתניהו יוריד מסדר היום את חוק החסינות ופסקת ההתגברות". גורם בעבודה טען, כי נתניהו שלח כמה פעמים שליחים לגבאי עם הצעות שונות כדי שיצטרף לממשלה, אולם ההצעה האחרונה הייתה הקונקרטית ביותר.״
משאל עם על ביבי 707174
הימין רוצה את ביבי מכיוון שהוא מביא בסך הכל מנדטים לכל הגוש (נכון?) הימין הקיצוני רוצה את ביבי מכיוון שהוא כיום מבטיח הקמת ממשלת ימין ושולל את האפשרות של ממשלת אחדות. אולי זהו גם השיקול של החרדים (אם כי להם זה דווקא מוריד את יכולת ההתמקחות).

וחייבים להגיד מילה לזכות מפלגת כחול–לבן: היא צלחה את המבחן הראשון שלה: לא נמצא בה אף עריק שהיה מוכן לסייע להרכיב את הממשלה. עם כל החברים החדשים, זה בהחלט לא מובן מאליו. כמובן שמדובר רק על מבחן ראשון.
משאל עם על ביבי 707182
״(נכון?)״

לא רק שזאת טענה לא מגובה בנתונים, פרשנות סבירה של הנתונים ההיסטוריים מראה את ההיפך. מספיק להציץ בתוצאות בחירות תחת הנהגה של אנשים אחרים (יצחק שמיר, שרון) כדי לתהות אם הוא מביא מנדטים או מבריח אותם. הכשלונות הגדולים ביותר של הליכוד ב-‏30 שנה האחרונות זה ביבי. מה שקרה אתמול זה רק עוד כשלון אחד של ביבי לאוסף.

מסכים לחלוטין לגבי כחול לבן. לכן חייבים להגיד מילה בגנות אבי גבאי החצוף / טיפש / זיקית. מקווה שיבעטו אותו ממפלגת העבודה ויפה שעה אחת קודם.
משאל עם על ביבי 707188
אפרופו עריקים, שמענו על המאמץ לאתר חוליות רופפות בכחול-לבן ובעבודה. לא היה פשוט יותר לחפש בישראל-ביתנו?
משאל עם על ביבי 707189
אולי הם לא ידעו איך קוראים להם ;)
אני לא ידעתי, אז הלכתי להסתכל:
עודד פורר
יבגני סובה
אלי אבידר
יוליה מלינובסקי

עכשיו אנחנו יודעים :)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים