הודעות לבוחר 709376
מה אפשר לעשות נגד שטף ההודעות שפקד אותנו לאורך מערכת הבחירות?

אין לי אומץ להחרים מפלגה ששולחת זבל, מכיוון שכל המפלגות שקרובות לדעתי מזבלות (אבל כמובן שלא רק הן. לדוגמה: אני שמח שבזבזתי ולו חלק קטן מהתשתית של עוצמה יהודית בהודעות המרובות שהם שלחו גם אלי).

ונניח שעקב לחץ הציבור ישתנה החוק וגם זבל פוליטי יהיה עברה על החוק כמו זבל מסחרי: האם זה יפחית את הכמות? בבחירות הנוכחיות הליכוד צפצף כמה פעמים על החלטות ועד, הבחירות ונראה שלא הייתה לוועדה יכולת מעשית להעניש את המפלגה. איך זה ישתנה בעתיד?
הודעות לבוחר 709380
א. הקישור להגבלת זבל מסחרי נכון - גם אם האפקטיביות מוגבלת, עדיין ראוי לחוקק ובעיקר לאכוף נגד הנוהג של איסוף בלתי מורשה של מידע פרטי בידי גופים מסחריים ופוליטיים וההפצה הבלתי חוקית של מאגרי מידע (כתובות), שחלקם נאספו ע"י גופים ציבוריים.

ב. נאמר לי שהעלות של שיחות טלפון ושליחת SMS אינה תלוייה בכמותם. למרות שהמדובר במס שאין לו צידוק כלכלי וברגולציה נוספת של השוק, אני ממליץ לחייב תשלום פר שיחה/הודעה על מנת להלחם במגפת ה-broadcast של הפרסום הבלתי אישי.
הודעות לבוחר 709383
ואת כספי המס הייעודי הזה אני מציע להפנות לתחום של איכות הסביבה. אם כבר מזבלים את הסביבה הוירטואלית שלי, לפחות שזה יועיל לסביבה הממשית.
הודעות לבוחר 709388
מישהו משלם את עלות ההודעה. גם חבילה לצריכה פרטית שנקראת „ללא הגבלה״ כוללת סוג מסוים של הגבלה (לדוגמה: איזשהו מספר שיהיה מופרך עבור צרכן פרטי אך לא גבוה מדי לשולח המוני). יש עלות לכמות גדולה של הודעות. יכול להיות שמישהו בשרשרת הספקים קונה חבילה של המון הודעות ומוכר אותה במחיר קבוע למפלגה או לאחד מספקיה.

אני לא זוכר אם קישרתי כבר למאמר בינשוף. גם כאן יש בעיה דומה של הסלמה: מפלגות חושבות שהדבר הכי חשוב הוא לזכות בבחירות ובשביל זה מותר להתעלם מכללי התנהגות סבירים. איך מייצרים מחדש את כללי ההתנהגות?
הודעות לבוחר 709390
א. ביהייווריזם, שכר ועונש, מדבקות וכוכבים למצטיינים.
ב. זה לא יהיה קל, מאחר והעבריינים הפוטנציאליים (הפוליטיקאים) הם אלו הקובעים את העונשים.
ג. תמהני אם מישהו ניסה לחקור את התועלת של ההצפה בתקשורת זבל. האם שיחות טלפון מוקלטות והודעות מסרים אנונימיות למעשה, מביאים למודעות הקרבן משהו שלא היה שם קודם? בפועל דוקא המפלגות הקטנות מרבות לחטוא כך, מה שמחזיר אותנו שוב לעניין העלות הזעומה(?).
הודעות לבוחר 709392
אני לשמחתי הייתי פטור מהמטרד - אין לי טלפון סלולרי ובשנים האחרונות המטרידים (מכל הסוגים) והסוקרים הפסיקו להתקשר למספרים נייחים.
הודעות לבוחר 709398
שביב זעיר של תקווה: יצרניות של יישומי SMS ושיחות - חלקן חברות גדולות וחזקות כמו גוגל ואפל - יכולות להוסיף להם מנגנונים כמו שכבר יש מזמן במייל - המשתמש מוזמן לדווח על ספאם, ושולח ששולח יותר מדי ספאם, אותן חברות חוסמות את הודעותיו מלהגיע גם ללקוחות שלא דיווחו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים