נתניהו מאבד נקודות אצלי 711586
נתניהו לא יוכל לקבל חסינות בכנסת זו כי ליברמן הצהיר, ואין סיבה שלא להאמין לו בעניין זה, שלא יצביע עבור חסינות לנתניהו. לכן אי קבלה מידית של הצעת גנץ ללכת לממשלת אחדות לאומית כשהתנאי היחיד הוא ויתור על חסינות שממילא לא יקבל, פירושה שהוא בפירוש רוצה בבחירות, למרות שהוא טוען שאין הוא שואף לכך. יש כאן זריית חול בעיניים שבעיני אינה מוצאת חן.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711588
השגיאה הראשונה שלך, כמובן, היא בהנחה שאין סיבה לא להאמין לליברמן.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711589
אני מאמין לליברמן. כמו שעון עומד, עם כל האמירות שלו בשבועות האחרונים, משהו מהן חייב להיות נכון.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711590
כמו שעון עומד, כשהוא צודק, זה רק לדקה חולפת.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711593
בזמנו, כשליברמן התפטר ממשרת שר הביטחון, כביכול בגלל המדיניות בעזה, שפטל ציין זאת לזכותו, ובעקבות כך כתבתי לשפטל: "ליברמן הוא בעיני הפוליטיקאי הכי מאוס במדינה. אי אפשר לנתק את סיפור התפטרותו מהממשלה מסיפור אי הצטרפותו אליה מיד אחרי הבחירות. כל מהלכיו קשורים ברצון לגרום לבחירות שבהן יוכל אולי להגדיל את מספר המנדטים של מפלגתו, והוא מתחיל להראות סימני חיים רק כשבאפו עולה ריח בחירות."
כתבתי "אין סיבה שלא להאמין לו בעניין הזה". ברור שאני חושב, כפי שברור גם מהדברים הנ"ל שכתבתי לשפטל, שליברמן אינו אמין באופן כללי, אבל אפשר לזהות קו שבו הוא עקבי מאד, והעובדה שדווקא בקו הזה הוא עקבי בפרוש אינה לזכותו.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711591
איזה טיעון משונה. אם גנץ היה מסכים לממשלת חסינות (כלאמר, לא היה מבקש ויתור על דרישת החסינות שהגיעה מהליכוד) היה לחסינות רוב גם בלי ליברמן.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711592
ברור לכל שכחול לבן לא תצביע עבור חסינות בכל מקרה ולכן ברור שגנץ לא התכוון לכך שנתניהו יוותר על תנאי שכחול לבן תצביע עבור חסינות. הדרישה של גנץ כפי שהבנתיה היא שנתניהו יוותר על חסינות ללא קשר להצבעה של כחול לבן שבמובן מאליו תהיה נגד.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711595
וואו.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711597
יש כאן נקודת מבט אחרת, מעניינת, שלא חשבתי עליה, לרצון לבקש חסינות. גם אם לא יקבל נתניהו חסינות, דיון בעניין בכנסת עקב בקשה כזאת, ושאלות שיישאל היועץ המשפטי ועמן ייאלץ להתמודד, משחקים לטובת נתניהו, ואולי זו הסיבה להתעקשותו.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711598
כי ללא חפץ לא היו האשמות בסיגרים, שמפניות וקבלת שוחד מהאויב מרחוב משה (המשטרה כבר הגישה את ההמלצות בשתי הפרשות הללו עוד לפני שתיק 4,000 התפוצץ).

נתניהו רוצה למשוך עוד זמן. יחיעם פוטרוך.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711599
גיגלתי יחיעם פוטרוך והגעתי לסדרה. ראיתי פרק ראשון וזה פשוט מעולה- מטלטל, מבחיל, ואקטואלי להחריד.
לכל הפרקים
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711638
אחרי צפיה בעוד כמה פרקים ההתלהבות שלי ירדה. הבדיחות (המצוינות) חוזרות על עצמן בלופ. אולי זה רוצה להגיד משהו על המצב הקיומי שלנו, אבל זה פחות ופחות מצחיק.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711608
תגובתך סוטה מהנושא. הטענה במאמר היא שדיון בכנסת שבו יישאל היועץ המשפטי שאלות, ייטיב עם נתניהו. אגב, אם שמתם לב, הטוענים כנגד הפרקליטות טוענים טענות מאד ממוקדות, ותשובת הפרקליטות היא אי התייחסות לשום נקודה, ואמירות כלליות שביקורת על הפרקליטות מותרת אבל השאלה איך, ושליאת בן ארי (שהצהירה בבית הדין לעבודה הצהרת שקר) ''ישרה כמו סרגל'', ושעל הדרכים העברייניות שבהם גויסו עדי המדינה חל איסור פרסום, ועל ההדלפות שהסנגורים הדליפו ולא הם אבל ללא מוכנות להעמיד את טענתם זו במבחן הפוליגרף, וכדומה. היועץ המשפטי שישיב בכנסת לשאלות הממוקדות תשובות דומות, ממש לא ייראה טוב. דווקא סביר שזה יעזור לנתניהו.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 711613
התגלגלה הצעה לקדם את כינוס ועדת הכנסת. היועץ המשפטי לכנסת אישר שזה אפשרי. נתניהו לא טרח לקדם את זה ואני מערי שגם לא יטרח לקדם את זה. נתניהו לא רוצה להוכיח את חפותו בדיון. הוא רוצה להמשיך לעכב את התהליך.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711628
יפה לראות איך "חזקת החפות" שעומדת בראש מעייניהם של אנשים מסוימים כשזה נוגע לנתניהו, דרעי, כץ, ליצמן, ביטן, שמרון, גולן, אוריך ושאר הצדיקים‏1, נעלמת לגמרי לגבי מי שעליו פסק היועמ"ש "כי בחן את מכלול המסמכים הרלוונטיים לאירוע - בהם התצהיר שהוגש, מלוא תמליל הקלטת הפגישה הנדונה בפנייה ומסמכים נוספים - ומצא כי אין כל עילה לפתיחה בבדיקה או בחקירה פלילית", וזאת לאחר ש"סוגיית ההלימה בין תצהירה של עו"ד בן ארי לבין תוכן השיחה הועלתה כבר בשנת 2016, ונבחנה בזמן אמת, בין היתר ע"י אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה - וכבר אז לא נמצא כי יש מקום להורות על נקיטת צעדים כלשהם כלפיה".

מחד - חשודים שחלקם כבר עם כתב אישום, מאידך מי שלא נמצאה סיבה לפתוח נגדה בחקירה אפילו בעבירת משמעת‏2, אבל אין כל ספק קל שבקלים ש"ליאת בן ארי... הצהירה בבית הדין לעבודה הצהרת שקר". מן הסתם שפטל אמר.
_______________
1- אני מתנצל בפני אלה ששכחתי. חפותם של הרו, פילבר וחפץ תוכרע רק אחרי שנשמע את עדויותיהם במשפט נתניהו.
2- למשטרה, לפרקליטות וליועמ"ש יש להוסיף גם את אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה ברשימת הגופים המושחתים.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711634
פרשת ליצמן ומלכה לייפר נשמעת מזעזעת יותר מיום ליום.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711642
בתגובתי לא אמרתי שכן צריך או לא צריך לנקוט כנגד ליאת בן ארי בהליכים פליליים או משמעתיים‏1 אלא אמרתי כפי שאתה עצמך מצטט שהיא הצהירה בבית הדין לעבודה הצהרת שקר. אמרתי זאת כי שמעתי תמלילים של דברים שנאמרו בפגישה בינה ועמיתיה ובין הפרקליטה נג'ארי, וגם קראתי את הצהרתה לבית הדין לעבודה שמעולם היא לא איימה על נג'ארי, ואני מבין עברית. זה נכון שלפעמים נדמה ש"שומרי הסף" חושבים שרק הם מבינים עברית, אבל זו חשיבה מופרכת. הבאת את השורה התחתונה בפסיקותיהם של אותם צדיקים כולל פקידי נציבות שירות המדינה, שמצטרפים לדיבורים הכלליים ללא כניסה לפרטים בדיוק כפי שתיארתי בתגובתי. יכול להיות שהפסיקות כללו גם את הנימוקים, כלומר התייחסות לאותה הצהרת שקר, ואם יש כאלה הם היו הרבה יותר מעניינים אותי, וחבל שלא הבאת אותם, כי שבעתי דיבורים כלליים. את זה שבן ארי "ישרה כסרגל" כבר שמעתי ואין טעם שאשמע זאת מעוד מקורות. אני רוצה לשמוע את הנימוקים. ברחל בתך הקטנה.
ועוד כדאי להזכיר שהמקרה הזה שרק אליו בחרת להתייחס הוא אחד מתוך רשימה שבעזרתה אני מנסה להסביר את הרעיון של יוסי דר שליועץ המשפטי יהיה קשה להתמודד עם שאלות שיישאל בכנסת. כבר הייתה לו פעם הופעה בכנסת בעניינים שעל הפרק והיא הייתה ממש עלובה. הוא פשוט לא ענה.

1 אבל אם אתה כבר שואל אז לדעתי זה בהחלט ייתכן, והשיקול לא לעשות זאת יכול להיות רק על ידי קביעה שחומרת המעשה היא "ברף נמוך" כפי שהם קוראים לכך, כי לא על כל המעשים שבגינם אפשר להגיש תביעה פלילית מגישים, אלא שוקלים גם את משקל העבירה ביחס לאיזה שהוא ממוצע.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711645
היכן אתה עומד תלוי בהיכן אתה יושב (או באנגלית...)
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711648
אגב, כמי שמסתפק בשורות תחתונות של גופים רשמיים, אולי כדאי שתתייחס לדבריה של מי שכיהנה כמבקרת הפרקליטות: "בפרקליטות יש משהו חולה, שי ניצן‏1 לא ראוי לתפקיד פרקליט המדינה". אז אתה רואה שהיא אמרה ושהוא המשיך למלא את תפקידו, וגם לפשוע (לפי מיטב הבנתי) פשעים חמורים.

1 שי ניצן הוא מן הסתם אותו "סרגל" שליאת בן ארי ישרה כמוהו.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711674
היא אמרה, הוא אמר... כל עוד אין פסק דין חלוט אין כלום, לא?

ובינתיים בכנסת:
כנס חירום בהשתתפות יועמ"שים לשעבר ופרופ' דניאל פרידמן(!)
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711676
אם יש כלום אחרי פסק דין חלוט, הכלום הזה היה גם קודם, ויכול להיות שאין כלום גם אחרי פסק דין חלוט שקבע שיש כלום. אין קשר.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711680
השאלה היא על סמך איזה מידע אתה קובע שיש או אין כלום.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711682
בדיוק כך!
והשאלה שלי- האם לא צריך להחיל אותם קריטריונים על כולם?

מבחינתי אם הפרקליטה לא התנהגה כראוי- צריך להוקיע אותה. אם ראש הממשלה ההתנהג לא כראוי- צריך להוקיע אותו.
אבל בעשרים השנה האחרונות השתרשה התפיסה שרק מה שפלילי נחשב. ולדעתי זו תפיסה נוראה שהופכת אותנו לרפובליקת בננות.
יותר מדויק אולי- שמי שבקבוצה שלי, רק פסק דין חלוט נחשב, וגם זה בקושי, ומי שבקבוצה היריבה- הכל נחשב.
לכן לבוחרים של ליברמן לא אכפת מהמיליונים שצצו בחשבון הבנק של הבת שלו (בדיוק כמו לבוחרים של שרון), לבוחרים של ביבי לא אכפת מרמיסת כל כללי האתיקה, וכן הלאה. לבוחרים של דרעי אפילו פסק דין חלוט לא אומר כלום.

כיוון שהכח משחית, וחברי ממשלה נמצאים בעמדת כח מהגבוהות שיש, דרוש שיהיה מעליהם שוט שימנע מהם ללכת בדרך הרעה. והשוט הזה לא יכול להיות רק משפט פלילי.
התהליך הפלילי ארוך ומסורבל, עוברות שנים של חוסר ודאות, רף ההרשעה גבוה, והפרקליטות לא תגיש בכלל כתב אישום אם אין לה בטחון גבוה שהוא יעמוד ברף הגבוה של הוכחות שנדרש במשפט הפלילי. בהיעדר שוט אחר הופך יותר ויותר משתלם לפוליטיקאים להתנהג באופן לא ראוי, לא מוסרי, לא אתי, על גבול הפלילי, בלי לשלם על זה מחיר.
אילו היו כללי אתיקה עם שיניים לחברי ממשלה לא היה צריך לחכות שנים להכרעה בערכת הערעור האחרונה, והיועמ"ש לא היה מוותר על הגשת כתב אישום במקומות שהשחיתות זועקת מהם לשמים, כי קשה יהיה לו לעמוד ברף ההוכחה הפלילית. ההרשעה המשמעתית היתה מהירה, ומבהירה את כללי המשחק גם לפוליטיקאים וגם לציבור. לא היה מצב שחבר ממשלה היה לוקח הלוואות מטייקונים בלי להחזיר ועולם כמנהגו נוהג.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711685
קצת אבדתי את הקשר בין המקום שאליו הגענו, ובין תגובתי תגובה 711648 שבה בסך הכל בקשתי ממי שהביא מספר "שורות תחתונות" של גופים רשמיים, התייחסות ל"שורה תחתונה" מסוימת אחרת.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711714
חשבתי שלשם הדיון מתפתח, אבל אולי זה רק אצלי.
בין כתב אישום פלילי לבין ''לא היה כלום'' ישנו מרחב שמטופל בדין משמעתי.
לחברי ממשלה אין דין משמעתי, ולכן יש מרחב אפור גדול שבו הם יכולים לטעון ש''לא היה כלום'' בזמן שיריביהם הפוליטיים עושים עצמם מתפלצים מההתנהגות הלא ראויה שעוברת בשקט.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711970
היות שאת כללי האתיקה אמורים לקבוע אלו שמפירים אותם-אין סיכוי שיקבעו כללי אתיקה. האתיקה איננה כללים אלא תפיסת עולם. אינני בטוח שבבריטניה יש כללי אתיקה שעל פיהם ראש ממשלה כמו ביבי היה מתפטר. ההתנהלות הדמוקרטית אינה נקבעת על ידי מה שעושים אלא על ידי דברים שלא ייעשו. לכן הבעיה אצלנו היא מסגרות המוסר הציבורי; מהם הדברים שלא ייעשו- שהציבור לא יקבל אם הם נעשים.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 711991
לחברי הכנסת יש כללי אתיקה, לעובדי מדינה יש דין משמעתי, אבל לחברי ממשלה אין. יש רק את כללי אשר למניעת ניגוד עניינים שהממשלה אימצה בהחלטת ממשלה, ואין להם שיניים.
ב 2006 הוקמה ועדת שמגר לקביעת כללי אתיקה לחברי ממשלה. הועדה הגישה את מסקנותיה ב 2008 אך ממשלת אולמרט דחתה אותן. מאז ועד היום הממשלה ממסמסת את התהליך, וברור למה.
מחאה ציבורית מספיק חזקה אולי תוכל להביא לחקיקת חוק של כללי אתיקה לחברי ממשלה גם ביוזמה פרטית ולא ביוזמת הממשלה.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 712135
כללי אתיקה לחברי ממשלה במדינה בה ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום ממשיך לקבל תמיכה עצומה מהציבור?
לי זה נשמע קצת מנותק מהמציאות הישראלית. על מה אתם מדברים?

זה כמו לדבר על הצורך להדפיס ספרוני אטיקט בכנס ברברים.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 712136
אין לרוב הציבור הישראלי אמון במערכת המשפט ומשטרת ישראל.בנסיבות אלו הדיקטטורה נאה ויאה ומתבקשת.

גם מדינת ישראל זקוקה למהפכה עקובה מדם כמו שאר העמים .
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 712148
"החלק הראשון לא נכון. החלק השני לא יהיה"

נכון ל 2018 אמון הציבור במשטרה הוא 52%, בבית המשפט העליון הוא 54%. להשוואה אמון הציבור בממשלה הוא 34% ובכנסת הוא 30%. מתוך: https://www.idi.org.il/articles/25015
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 712151
בדומה לבדיחה על החוצפה האולטימטיבית?
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 712153
ספר..
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 712154
לחרבן בכניסה לדירה שלך, לדפוק בדלת ולבקש נייר טואלט.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 712157
טוב, זה הרבה יותר מוצלח ממה שאני חשבתי במקור, אני זורם עם זה.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 712184
הנתונים שהבאת - שאולי ביום בהיר נכונים ב 50% - מנחמים אותך ונותנים לך את התחושה שלמרות הכל נע תנוע?

בשנת 1861 הושלכו פשקוולים ברוסיה ברחובות בהם נכתב ' עם מפגר אנחנו, ובזאת ישועתנו'. מאחר ואני מפקפק אם אנחנו יכולים להכלל בגדר 'עם', אז אפילו ישועה לא תצמח לנו מהפיגור הזה.

מכל מקום גם מדינת ישראל תשתה ביום מן הימים את כוס התרעלה אשר רקחה לעצמה במהלך 70 שנות קיומה. בני אדם שלא מרגישים חלק מהחברה שונאים את המדינה הזאת שנאת מוות. שנים של השפלות וביזוי של קבוצות גדולות בחברה. מהערבים שעד היום מרגישים שהם אפסים. מהחרדים שעד היום מתייחסים אליהם כמו לפרימיטיבים וחשוכים, ואפילו כאן באתר הנאור כותבים מביאים לי מחקרים למה חשוב לדחוף להם לימודי ליבה, וכלה בשאר האוכלוסיות השקופות. וזה ממשיך בשוטרים פושעים שמפוצצים אותך במכות ואז מגישים נגדך תלונה שתקפת שוטר ובשופטים שמשתינים על כולם בקשת אליפטית.

כל אלו ועוד רבים שומעים ורואים ומבינים והאינסטקים שלהם מדויקים - החברה הזאת חברה חולה ורקובה. וכשנופלים טילים על תל אביב לא רק הערבים שמחים אלא גם החרדים והמתנחלים ואנשי הימין וכל מי שמדינה דפקה אותו, כה משתוקקים שתל אביב תחרב והמגדלים שלה יקרסו כמו ב 911, כי סמל השחצנות סופו להתרסק.

עכשיו תמשיך לספר לנו סיפורי סבתא.
לעומת זאת ב''נוסע מתמיד'' הוא ממשיך לצבור 712176
אני חושב שיש יחסי גומלין בין הנורמות שקובעת הממשלה לבין אלו שהציבור מקבל כלא ראויים. כשם שהנורמות הללו הלכו ונשחקו בעשורים האחרונים משני הצדדים, אני מאמין שמהלך חקיקתי יוכל לסמן קוים אדומים ולהפוך את תנועת המטוטלת.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 713558
נזכרתי בתגובה הנשכחת הזאת שלי לנוכח מה שקרה מאז עך לאחרונה. אם נחזור למה שקרה אז כשכתבתי את התגובה, גנץ הציע בפרוש ללכת עם נתניהו לממשלת אחדות לאומית בתנאי שיסיר את בקשת החסינות שלו, ומכך שנתניהו דחה את ההצעה הבנתי שנתניהו אכן רוצה ללכת לבחירות נוספות, למרות שהוא טוען שאינו רוצה בכך ומוכן ללכת לממשלת אחדות לאומית. סירובו של נתניהו, כפי שכתבתי, לא מצא כן בעיני משום שנראה שאין תוכו כברו.
לא שיניתי את דעתי זו, אבל עכשיו, לנוכח מה שקרה מאז יש לי גם ביקורת על גנץ, כי נראה שגם הצעתו ההיא שקפה חוסר תום לב. זה משום שבינתיים, כפי שצפיתי, נתניהו לא היה זוכה לחסינות מהכנסת. לכן הוא הסיר את בקשת החסינות, ולנוכח מעשהו זה נעלם המכשול לממשלת אחדות. אבל מצד גנץ אין שום סימנים שבאמת התכוון ברצינות כאשר הציע את ההצעה, כי הסיסמא ''רק לא ביבי'' לא נעלמה ממחנהו גם לאחר הסרת החסינות.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 713573
ולפני שאתוקן בניסוח מתחכם על ידי משתתף ותיק, התכוונתי כמובן ל''לא מצא חן בעיני'' ולא כפי שכתוב.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 713574
גנץ חזר ואמר שהוא לא יישב בממשלה שבראשה נתניהו. זו אינה סתם סיסמה. גנץ לא מוכן לשתף פעולה עם הההאחזות בכיסא של נתניהו (לפחות לדרכם של מצביעיו של גנץ).
נתניהו מאבד נקודות אצלי 713575
כשכתבתי את תגובתי הראשונה בזמנו הוא בפרוש אמר שהתנאי שישב בממשלה עם נתניהו הוא שנתניהו יסיר את בקשת החסינות. תגובתי התבססה על דיווח שפורסם באמצעי התקשורת. לא הבאת אז מקור (וחבל שלא עשיתי זאת) כי הידיעה הזאת התפרסמה והכול הכירו אותה אז.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715051
לא תוכו כברו. זה כל הסיפור. אי אפשר לנהל משא ומתן עם שקרן פתולוגי כי אי אפשר לסמוך על שום הסכם איתו.
ביבי לא מכבד פסק דין של בג״צ‏1, אז הסכם רוטציה הוא כן יכבד? נו באמת. רק משוגע או תמים קיצוני יסגור עסקה עם נתניהו. האיש עשה שטיק אחד יותר מידי בחיים שלו ועכשיו יש לו רק או חיילים ממושמעים או אנשים שלא מאמינים לו. זהו. זה מה יש. את הבור הזה הוא חפר לעצמו.

_______
1 מי שחושב שזה אדלשטיין ולא ביבי שהחליט על אי מילוי החלטת בג״צ תמים או מתמם.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715057
איני מבין מדוע הצמדת את תגובתך לסיפור שבו מוכח חד משמעית שדווקא גנץ הוא זה שאינו עומד במילתו.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715074
את זה אני יכול להסביר:
זה משום שהתגובה היא מסוג "הצד השני הרבה יותר גרוע".
תגובות כאלה, ממשפחת ווטאבאוטיזם, אופייניות יותר לימין, ולכן מובנת הפליאה שלך.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715082
יש לך לינק למחקר שמוכיח את המשפט האחרון שלך?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715091
לא, זאת התרשמות אישית שלי. אבל יש לי דוגמאות אם אתה רוצה.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715099
בטח תסכים איתי שיש לא מעט דוגמאות הפוכות. יש מצב שמדובר בהטיית האישוש הישנה והטובה?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715110
לא יודע. בוא נראה- אני אביא דוגמה, ואתה תביא דוגמה הפוכה.

א'- "נתניהו קיבל מתנות מאילי הון ותקשורת וסידר להם דברים בתמורה"
ב'- "ומה עם גנץ שהחברה שהוא עמד בראשה רימתה את המשטרה?"
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715137
דוגמא משמאל: תגובה 715074
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715151
נה, זאת הטענה שאתה מבקש לסתור. תצטרך להשתמש בדוגמה אחרת, אחת שמשתמשת במלים ''ומה עם...'' או ביטוי דומה.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715182
הממ, המשחק שאתה מציע פה הוא מטא-ווטאבאוטיזם.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715188
באמת? ומה עם המשחקים שמציעים אחרים, כמו חידות ההגיון של השוטה?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715192
הם קשים, המילה היחידה שהצלחתי למצוא ב-‏11 אותיות וקשורה אסוציאטיבית לציור היא "ואוסצילציות".
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715193
המילה השנייה היא ברורה: אסימפטומטית. אבל מה הראשונה?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715205
אוסצילציה, אבל זה פשוט מדי.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715207
שאלתי את השוטה אם המילה הראשונה בעברית היא 5 אותיות, הוא ענה שלא.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715276
הבעיה שלכם היא שאתם חושבים עקום.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715381
סינוסיטיס?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715456
:-) (כזכור לך זה כבר היה בשימוש)

הרשה לי לצטט אחד מענקי הרוח שקמו לעם ישראל בצוק העתים: "יש ביטוי עברי יפה: "דרך הישר." כמו תמיד, דרך הישר זו הדרך שבה נלך".
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715460
הביטוי הזה כאן מזכיר לי בדיחה מאד לא נחמדה או תקינה פוליטית:
אתה יודע מה הדבר האחרון שעבר בראשו של טייס הצ'לנג'ר‏1?

1 במקור סופר על המורה בצוות, אבל ניסיתי לתקפלט ולו במעט.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715464
אני מכיר את השאלה מה הדבר האחרון שעובר בראש של עש שנפגש עם המכונית של אריק בנסיעה טיפוסית.

על הצ'לנג'ר אני מכיר משחק מלים אחר שכבר אי אפשר להתשמש בו כי אף אחד לא זוכר את הפרטים הרלוונטיים.
הגה הכיוון 715465
אותו הרעיון. ובמשפט שלך - נלך דרך הישר, נרסק אותו ונמשיך הלאה.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715519
אצלנו היא כיכבה בבדיחה שאינה בטוב טעם, אבל לאו דווקא לת"פ: מי המורה הכי מפוזרת בעולם.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715211
אה, ככה?
ומה עם עוכר השמחות שזה לא קשה לו?
הוא בטח מקבל את הפתרונות מקשה אחת עם החידות.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715084
נתניהו "הסיר" את בקשת החסינות כמה שעות בודדות לפני ההצבעה עליה, כשהיה ברור מעל לכל ספק שהבקשה לא תתקבל. הסיבה למשיכת בקשה לא הייתה ויתור על חסינות, אלא לחסוך הפסד בהצבעה‏1.
הדבר משול למצב בו הרשימה המשותפת תשנה את השם שלה ל"איחוד הרשימות" אחרי שיכנסו לקואליציה עם גנץ, ומישהו יגיד שגנץ לא שבר את הבטחת הבחירות שלו לא לשבת עם הרשימה המשותפת.

___________________
1 נראה שזה הופך לשיטה בליכוד - כשעומדים להפסיד זורקים את כלי המשחק בזעם על הרצפה.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715086
לא מפסיק לשעשע שאלה שנזעקים על "הפרת הבחירות של גנץ לא לשבת בממשלה עם המשותפת"‏1, הם בדיוק אלה שמעודדים אותו בכל הכח להפר את הבטחת הבחירות העיקרית שלו - לא לשבת תחת ראש ממשלה מושחת ועם שלושה כתבי אישום, ולעשות כל שביכולתו להחליף את ראש הממשלה הזה. כנראה שאין בעיה בלהפר הבטחות, בתנאי שזה אלה שאתה רוצה שיופרו.
הכל מהפוזיציה.

1 שרק לצורך הפרוטוקול - הוא עדיין לא הפר אותה.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715119
כחול לבן הבטיחה לבוחריה הבטחות סותרות, שאי אפשר תיאורטית למלא את כולן באותו זמן. אני חושב, למשל, שהססמה ''ישראל לפני הכול'', מחייבת מהלך של ממשלת חירום בשעה קשה זו, בהיעדר אפשרות אחרת.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715120
שעה אחרי שכתבתי את התגובה ההיא, גנץ עשה אורלי לוי והפר את הבטחתו הראשית לבוחריו (מה שגם רע לישראל - המדינה רק תפסיד מהמשך שלטון הארדואן לשנה וחצי ואולי יותר, ולא תרויח כלום מהתמיכה בו של גנץ).
אוי לבושה, בשביל הפארסה הזו היה צריך לכנס את בג"ץ פעמיים השבוע? כבר עדיף היה לחכות ליום שני ולחסוך כמה ימים של עוגמת נפש.

נקודת יציאה קרובה: האם ביבי יעמוד בבית המשפט ב-‏24 במאי?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715122
אם גנץ עשה מעשה שאינו ראוי בעיניך, הוא, מנהיג המפלגה שבה בחרת עשה זאת. לא אני. מה אתה רוצה מחיי? אני שמח בגלל שאני חושב שמדינת ישראל נחלצה ממצב מאד מסוכן. וקשה לי לחשוב על על דרך אחרת שבה הייתה יכולה להיחלץ.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715123
אז לפחות אני מבין מתגובתך שלא אכפת לך אם גנץ מפר הבטחת בחירות, למרות שכשנראה לך שהוא מפר הבטחה אחרת זעקת מרה.
לא אכפת לך מהבטחות, אכפת לך מימין או לא ימין. לפחות זה ברור עכשיו.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715124
אני מצהיר בזאת שבמעשיו האחרונים של בני גנץ יש משום הפרת אחת מהבטחותיו לבוחר ויש לגנותו על כך. מדובר בעוד סיבה לכך שכל אלה שהצביעו עבור ''כחול לבן'' עשו טעות חמורה.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715125
אני לא מבין, למה באת בטענות לרבין כשהוא שיכנע את שגב וגולדפרב לעשות בדיק את אותו הדבר? ולמה כששרון רימה את בוחריו הכנסת היתה "לא לגיטימית" אבל כשגנץ ולוי מרמים את בוחריהם הכנסת לגיטימית? אם הממשלה הבאה של נתניהו היא "לגיטימית" אז גם אוסלו וההתנתקות, אם אוסלו וההתנתקות אינן לגיטימיות, גם הממשלה הבאה של נתניהו אינה לגיטימית.

היו עוד כמה דרכים להחלץ מהמצב (ממשלה צרה עם המשותפת, ממשלה של כחול לבן עם החרדים ומפלגות הימין, מפלגה של כחול לבן ופורשי הליכוד‏1...)

1 שזה, אני מניח, "לא לגיטימי" בעינך...
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715126
מה היה צריך גנץ לעשות כדי שלא להפר את הבטחותיו לבוחר?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715129
טקטית - הוא היה צריך לעשות את מה שהוא התחיל לעשות. לנסות להעביר בכנסת חוקים שימנע ממי שעומד לדין לרוץ לראשות הממשלה במערכת הבחירות הבאה. אם הוא היה מעביר חוק כזה הוא היה מונע מנתניהו את היכולת לשחק צ'יקן בלי שיש לו מה להפסיד, ומאלץ את נתניהו, הליכוד וה"בלוק" לקבל החלטות כלשהן.

אסטרטגית - לא להבטיח הבטחות מטומטמות, לא לחבור ללפיד ויעלון, לא לירות בנגמ"ש, לא לספר את הבולשיט של "המפלגה הגדולה"...

אבל בכל זאת, נראה לי שאתה מתעלם מהבעיה שזה מציב אותך. במשך שנים אתה מספר לנו על חטאי רבין ושרון, והנה, נתניהו עושה חטא חמור בהרבה, בסיטואציה חמורה בהרבה, אך ורק על מנת לקדם את האינטרסים האישיים שלו (הרי אין פק שסער היה מקים ממשלה בשבוע בכנסת הנוכחית או בשתי הקודמות)... ואני עדיין מחכה לשמוע ממך חצי מהביקורת ששפכת עליהם. יותר מזה אם באמת יש כאן סיטואציה כל כך מסוכנת, לא נכון שבוחריהם של נתניהו, מבנט, מדרעי ומליצמן ידרשו מהם להתפשר קצת לטובת המדינה?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715134
גנץ יכל לקיים הבטחותיו לבוחר בדרך די פשוטה: להאריך את כהונת הממשלה הנכחית בחצי שנה עד שהגל הראשון של הקורונה ישכך. ואז, אם ביבי עדיין יסרב לפנות את השטח ללכת לבחירות מס' 4.
לי אין בעיה עם הפרת ההבטחה לבוחר של גנץ. הייתי יכול לקבל את התירוץ של גנץ: השתנו הנסיבות.
הבעיה עם גנץ אחרת לגמרי. גנץ בא להיות רוה"מ. מעולם לא היתה בו נכונות להוביל את המפלגה במדבר האופוזיציוני. בחירות רביעיות יכלו לתקוע אותו באופוזיציה ולכן הוא נרתע מהן.
אני מאמין לגנץ שהוא עושה מה שעושה מתוך תחושת חובה. אלא שהפעם התודעה אינה משנה את המציאות. הוא זנה וערק אל מחנה היריב ובעשותו כך איבד את רוב בוחריו ולהערכתי גם חלק מהח"כים שלו.
אין לי מושג אם יזכה לקבל את האתנן שלו או לא. ממשלה המנסה להתמודד עם קטסטרופה שלא היתה כדוגמתה ובראשה עומד אדם שאין לו בכלל תמיכה פוליטית אינה חדשה טובה למדינת ישראל. ולכן לא אבוא בטענות גם לביבי אם יסרב למלא את הבטחתו ברוטציה. הייתי מנדב לו אימרה של הקיסר אוגוסטוס: " אני אוהב את הבגידה, אך איני אוהב בוגדים".
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715141
תאר לעצמך שש"ס והמפלגות החרדיות היו נוטשות את ה"גוש", מצטרפות לכחול לבן, והם היו מקימים יחד עם כחול לבן וליברמן ממשלה ללא צורך בתמיכת הרשימה המשותפת, ומשאירים את נתניהו והליכוד באופוזיציה. אני הייתי מגנה את המעשה הזה, ואכן רואה בו אי קיום הבטחות לבוחר, וגם מאד מצטער, אבל בשום פנים ואופן לא הייתי כותב בעקבות כך מאמר שנושא את הכותרת "כנסת בלתי לגיטימית". יתרה מכך. לו היו מנמקים את המעשה הזה ברצון להוציא את המדינה ממשבר פוליטי ומאי קיום ממשלה מתפקדת בעת משבר הקורונה הייתי, למרות צערי, מבין את המעשה, ולכן ייתכן אפילו, שלמרות צערי, לא הייתי מגנה אותם על כך.
זאת משום שכל העניין של "כן ביבי. לא ביבי." אינו עניין עקרוני בעיניי‏1 שכל כך חשוב לקדשו. ביבי ממילא לא יישאר לעולמים, ואם יישאר עמנו קדנציה אחת, יירשם בהיסטוריה שבמדינת ישראל כיהן קדנציה אחת ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום, והכול בהתאם לחוק מפורש שחוקקה הכנסת בדיוק לצורך מתן מענה למקרה כזה. שום אסון לא קרה. היה וחלף. אי אפשר בכלל להשוות זאת למקרים של הבטחות לבוחר שבאי מימושם מביאים למצב בלתי הפיך שאינו ניתן עוד לתיקון בבחירות מאוחרות, שהיה תמיד במחלוקת בעניין שהוא במחלוקת בלב לבו של הוויכוח הפוליטי בתוכנו.

1 ולכן אני גם מכנה את מפלגת כחול לבין "מפלגת הלא כלום". אני גם מאמין בכל לבי שלהרבה מאד תומכים במפלגה העניין הזה משמש רק כלי להעברת השלטון לידיהם, ולא באמת כל כך חשוב להם.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715142
תיקון: את המילים "שהיה תמיד במחלוקת" בסוף התגובה יש לגרוע.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715162
הפלא ופלא- אני מסכים עם עיקר דבריך.

אבל בכל זאת אני רוצה לקלקל את המעמד ההיסטורי, ולהסתייג-
1. אמנם כחול לבן היא מפלגת לא כלום, אבל לבסיס שלה- יש עתיד- יש אידאולוגיה ומצע. גם אם העומד בראש יש עתיד הוא בעיני בלון, עדיין זו מפלגה עם דרך.
2. הליכוד, לעומת זאת, היא מפלגה בלי מצע. לא נותרו קווי דמיון בינה לבין מפלגתו של מנחם בגין‏1. אין לה חזון באף אחד מהתחומים בהם ממשלה עוסקת. כל מטרתה היא לנצח בבחירות ולהמשיך לשלוט. בזה היא מצליחה, אבל המחיר הוא שלנהל את המדינה כמו שצריך היא לא מצליחה.

____________
1 למעט אחד- כיבוד המסורת היהודית, או מה שנשאר ממנה. את זה הם עושים באופן הרבה יותר אותנטי מאשר המתחרים.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715167
כמה זמן עוד יגדירו אותו כבלון ריק, כשהוא היחידי מזה שלוש מערכות בחירות שעומד על העקרונות שלו, שם את האגו בצד לטובת המפלגה, ולא בוגד בה עבור אתנן פוליטי שאפילו חמור יודע שהוא לא שווה כלום.
לדעתי לפיד יוצא מהענין הזה בתור היחידי שאפשר לסמוך עליו שהוא יעשה את מה שהצבעת עבורו. לו הוא היה עומד בראש כחול לבן ולא גנץ, ביבי כבר היה בקיסריה. ואני - ומקווה שעוד רבים - יזכרו לו זאת לטובה בעתיד וידעו למי להצביע.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715168
ואני רק מקווה שעוד אוכל להצביע :-)
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715171
גם אנחנו מקווים. שתוכל.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715172
תודה.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715173
אתה חושש שלא תוכל כי הקורונה תכה בך, או כי הממשלה החדשה תחליט להפסיק עם הקונספט המיושן של בחירות פעם בכמה בזמן?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715175
הראשון.

להערכתי בחירות ימשיכו להתקיים כאן כי הן נותנות לאבי האומה גם את הגושפנקה לעשות כל מה שבא לו (''רצון הרוב'' כפי שאנשלוביץ ישמח להסביר לך) וגם טפיחה על השכם בנוסח ''העם אוהב אותך, מנהיגנו הדגול''. ברור שתוצאותיהן יהיו ידועות מראש כמו בסוריה של אסאד האב, כך שלא יהיה בהן שום סיכון של ממש למנהיגנו ירום הודו.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715178
האם אתה באמת עומד על דבריך: "ברור שתוצאותיהן יהיו ידועות מראש כמו בסוריה של אסאד האב", או שמדובר בפליטת מקלדת שאתה חוזר בך ממנה?
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715180
מסכים. לביבי יש תמיכה של קצת פחות מחצי מהעם. ולכן צריך לדאוג לא לשקוע ביאוש. ולזכור שהפוליטיקאי הבעייתי באמת (אני רוצה להמנע משימוש במילה „בוגד״ ודומותיה) הוא נתניהו ולא החזית העממית של יהודה.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715185
אני חולק עליך. לאישיותו הבעייתית של נתניהו, כמו של ארדואן ופוטין, יש קשר ישיר למצב ההולך לקראת עריצות רוב ודמוקרטיה נומינלית ועל כך בדיוק דיבר השוטה.
אני מסכים שהבעיה האמיתית אינה נתניהו אלא הערכים שאמצצה החזית הלאומנית-דתית של יהודה. נתניהו הוא בן הברית של החזית המגייס עבורה את מעטפת החסידים השוטים החיצונית.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715176
המצע של יש עתיד, אם אכן יש לה, כדבריך, מצע אינו רלוונטי. במערכות הבחירות האחרונות שבהן השתתפה כחול לבן היא לא הציגה לבוחרים שום מצע, ואני מניח שלמעלה מתשעים אחוזים של בוחריה, כמוני, אינם מכירים כלל את המצע הזה. מה שכחול לבן הציגה לבוחר הוא ''רק לא ביבי''. אילו הייתה משלימה את המשפט ומציגה לבוחרים ''רק לא ביבי, ואפילו בתמיכת המשותפת'' היא הייתה להערכתי מפסידה לפחות שליש מכוחה. על סמך האמת הזאת כתבתי את דבריי. המצע של הליכוד בין אם הוא קיים או, כדבריך, לא קיים, לא קשור בדיון הזה, ולכן אמנע מלהתייחס לשאלה הזאת.
אגב, בעניין הליכוד, שמעתי לא מזמן ראיון עם אחד מהליכודניקים הוותיקים שלפי התפישה שלך מייצגים את הליכוד של בגין, נדמה לי דן תיכון. בסוף הראיון הוא אמר שהוא מצביע ''ישראל ביתינו''. אם הוא מייצג את הליכוד של בגין, אבוי לליכוד של בגין.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715181
המצע של רשימת כחול לבן:
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715196
אני מקווה שיש פחות מ-‏11 מנדטים שרצו להחליף את ביבי בגנץ, אבל מעדיפים את ביבי על גנץ-בתמיכת-המשותפת. אני גם מנחש שתקוותי נכונה, אבל לא יודע איך לאמוד.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715246
האם אני מבין נכון שאם וכשהממשלה שנתניהו יקים עם לוי וגנץ תקבל החלטות בלתי הפיכות (סיפוח, קבלת תוכנית המאה, החוק הצרפתי, חוק המשילות...) אתה תצטרף להפגנות השמאל נגדה?

חוץ מזה, זה שזה לא עניין עקרוני בעינך זה די חסר משמעות, כנראה שהוא עקרוני בעיני מצביעיהם של גנץ ולוי, ואם כך, מאותו הגיון שגרם לך לתקוף את רבין על עסקה שעשה עם גולדפרב, היית צריך לתקוף את נתניהו על עסקה שיעשה, אם יעשה, עם גנץ.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715252
אבדתי אותך. נסה שוב.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715179
ידיעה שראיתי עכשיו הזכירה לי שעל חלקם הראשון של דבריך (הפחות חשוב) לא עניתי. הידיעה היא זאת:

יו"ר הכנסת בני גנץ התייחס בפוסט בפייסבוק לפירוק כחול לבן ולכניסתו לממשלה: "גבי (אשכנזי) ואני, יחד עם שותפים רבים, החלטנו שאנחנו לא גוררים את ישראל לבחירות בשעת חירום שתימשך תקופה ארוכה". גנץ הוסיף: "לא הייתה דרך אחרת. אני שלם באופן מוחלט עם הבחירה שלי".

שמעתי אמש את שפטל אומר בערוץ 20 שהאפשרות להעיף את נתניהו באמצעות חקיקה דומה לזו שהזכרת, לא הייתה אפשרית כלל. הוא לא נימק את קביעותו זו, כי התכנית הייתה קצרה והדבר לא התאפשר לו, והאמת היא שאיני מבין מדוע לא. אבל הנה גם גנץ אומר שלא הייתה דרך למנוע בחירות נוספות. אני משער שקיים איזה שהוא הסבר שנעלם ממני.
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715194
למיטב ידיעתי לא היה ניתן להדיח את נתניהו בחקיקה פרסונלית רטרואקטיבית (ראש ממשלת מעבר, שיש לו שלושה כתבי אישום, אחד מהם על שוחד ושאשתו היא פסיכולוגית BA ו-MA, לא יכול לכהן כראש ממשלת מעבר כאשר יש מגיפה כלל עולמית שהורגת לכל היותר 5% מהאוכלוסיה ויש להחליפו מיד בשר אחר ממפלגתו שהוא עם משקל יתר ונטייה לדבר עם תנועות ידיים רחבות). בג"ץ היה (כנראה, לך תדע, אולי כולם שם באמת תומכי הרשימה המשותפת) פוסל חוק כזה. חוק לא פרסונלי ולא רטרואקטיבי (נאשם בפלילים בעבירה שהעונש עליה הוא מאסר בפועל לא יוכל לבקש מנשיא המדינה מנדט להקמת ממשלה, או אדם שכיהן 8 שנים ומעלה בתפקיד ראש הממשלה לא יוכל לבקש מנשיא המדינה מנדט להקמת ממשלה) יחול רק מהכנסת הבאה, שתקום אחרי הבחירות הבאות (אם וכאשר, לך תדע, אולי ביבי יכריז על מצב חירום, ישרוף את הכנסת ואת בית המשפט העליון, יודיע שהוא קיסר ובנו יאיר הוא יורש העצר והכל כדי להציל את עם ישראל).
נתניהו מאבד נקודות אצלי 715198
בג"ץ? מה זה?
הוי האירוניה 715209
זה הגוף הזה, שאם לא היה מתערב ביום רביעי ומקדים את החלפת היו"ר מיום שני לאתמול, היינו מבלים סוף שבוע שקט עם מפלגה לא מפורקת בשם כחול לבן, ועם עוד קצת תקווה בלב.
אז מי מספר לנו שבג"ץ שמאלני? הוא במו ידיו הקים את ממשלת נתניהו. איפה הפרחים בצריח של ה-D9?
הוי האירוניה 715215
במלים אחרות בג"ץ=בלעם.
אומרים שלאהרן ברק שיש לו שם לשכה, והוא מן הסתם מנחה את חבריו הצעירים יש עכשיו קרחת, כי הוא תלש לעצמו את כל השערות.
הוי האירוניה 715217
תנוח דעתך דב, מי ששלטון החוק חשוב לו, כבר לא נשארו לו שערות השבוע עוד לפני הבלגנץ.
הוי האירוניה 715219
אצלנו, ''שלטון החוק'' הוא מפר החוק הראשי באמצעות מילת הפלא ''פרשנות''.
הוי האירוניה 715223
כדי להעמיד דברים על דיוקם- משמעות הביטוי ''שלטון החוק'' היא שהחוק תקף גם עבור השלטון. בג''ץ קיים כדי לאכוף את שלטון החוק.

יש לך בעיה עם איך שהוא מנצל את סמכויותיו, לא עם הסמכויות עצמן שהוקנו לו בחוק.
חובתו של בית המשפט לפרש את החוק. יש לך בעיה עם האופן שבו הוא מפרש, לא עם החובה.
לכן אתה מרחיק לכת כשאתה אומר שהוא מפר את החוק.
הוי האירוניה 715238
כשאני קורא את החוק, כשם שאני קורא טקסט אחר בעברית, ואני חושב שאני מבין את הכתוב בו, לא ייתכן ש"פרשני החוק" יאמרו לי שהפרוש שלו הוא אחר. כבר דברנו על הנושא הזה דיינו. אין טעם שנשוב ונמחזר את מה שכבר אמרנו. אבל איני יודע אם בדיונים האין סופיים האלה הבאתי את הציטוט הזה מדבריו של המשפטן פוזנר ולכן אביאם כאן:"השופט אהרן ברק אינו רואה עצמו כפוף למחוקק באופן אבסולוטי ואף לא יחסי, אלא בדרך של הסתכלות על החוק כטיוטה ראשונית בלבד; כלומר, כנקודת מוצא ולא כנקודת סיום". והשופט סקאליה שתוקף את בית המשפט העליון שלנו ממש מאותה נקודת מבט, אומר "אני קורא פסיקות של בית המשפט העליון בישראל, כשאני רוצה להיות ממש בהלם, כשאני רוצה להיווכח שבית המשפט שלי לא כזה גרוע אחרי הכל".
  הוי האירוניה • אריק
  הוי האירוניה • דב אנשלוביץ
  הוי האירוניה • עומר
  הוי האירוניה • דב אנשלוביץ
  הוי האירוניה • תשע נשמות
  הוי האירוניה • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • easy
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • הפונז
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • הפונז
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • האייל האלמוני
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • האייל האלמוני
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • הפונז
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • האייל האלמוני
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • הפונז
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • האייל האלמוני
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • האייל האלמוני
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • יהודי תימני
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • האייל האלמוני
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • צפריר כהן
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • הפונז
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • אריק
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • הפונז
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • האייל האלמוני
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • הפונז
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • שוטה הכפר הגלובלי
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • שוקי שמאל
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • האלמון האיילי
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • דב אנשלוביץ
  נתניהו מאבד נקודות אצלי • ab

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים