הקורונה משתוללת בארצות הברית במיוחד ניו יורק וסביבתה 715556
בתחזית אופטימית של דונלד טראמפ לא יהיו יותר מ 200 אלף מתים מהקורונה. עוד אופטימיות כזו ואבדנו.

חדשות מנחמות אבל לא בדוקות הן שיש טיפול כימותרפי תומך לניהול המחלה שמבוסס על ניגזרות של צינק כאשר ידוע מזמן שצינק הוא חומר אנטיספטי. יש סוג קוקטייל שמבוסס על ניגזרות צינק חומר החדרת צינק לתאים עם שם ארוך ומסובך משהו עם המילה כלור, ותוספת לקוקטיל מכילה סוג של אנטיביוטיקה. נותר להתפלל שזו תרופה יעילה באמת. בשלב זה מתאמצים לקבל אישורים מוסמכים FDA או משהו כזה לצורך השימוש הניסיוני.
הקורונה משתוללת בארצות הברית במיוחד ניו יורק וסביבתה 715569
התרופות Chloroquine ואחותה Hydroxychloroquine הן תרופות מבטיחות / שנויות במחלקות (תלוי למי אתה מקשיב). היום יש פרוטוקולי טיפול שמתשתמשים בהם.
באשר ל FDA - הפוך גוטה. על תרופות עושים מחקרים וניסויים לפני (ופחות מכך אחרי) אישור ה FDA, ועם התוצאות והגיבוי המחקרי ה FDA מאשר את התרופה.
כמובן שבעיתות מגפה ה FDA לא ממתין ושוקל כבדר"כ, אלא מוכן לאשר את התרופה גם כאשר המחקרים המגבים לא מספיק רחבים.
עם זאת, גם לפני אישור ה FDA ניתן לתת את התרופה - במתן שנקרא "Off Label" שהוא למעשה בקשת אישור אד-הוק. בהקשר הנוכחי (של חירום ולא של שגרה) אישור ה FDA חוסך תהליך בירוקרטי, ומהווה סוג-של 'חותמת', אבל לא משפיע הרבה מעבר לכך.
הקורונה משתוללת בארצות הברית במיוחד ניו יורק וסביבתה 715571
וצריך גם לציין שגם להן, כמו לכל מיני תרופות אחרות, יש תופעות לוואי. מהמעט ששמעתי יש לשתיהן סיכון להשפעות לא רצויות על הלב, שזה משהו לא נחמד במיוחד לזקן שמתמודד עם בעיות במערכת הנשימה.
הקורונה משתוללת בארצות הברית במיוחד ניו יורק וסביבתה 715596
נכון, אבל hcq היא תרופה ותיקה, עם פרופיל תופעות לוואי ידוע ודי מצומצם. בשורה התחתונה, התרופה נחשבת בטוחה למדי, ניתן לתת אותה לנשים בהריון וכיו"ב. אם היא יעילה, זה משמח מאוד.
הקורונה משתוללת בארצות הברית במיוחד ניו יורק וסביבתה 715648
למחלוקת על יעילות התרופה נוסף עוד מאמר מאותה קבוצה שפירסמה את המאמר הראשון (שנעשה במתודולגיה עלובה), הפעם עם תיקון חלק מהפגמים במאמר הקודם. לטענתם התוצאות הטובות הושגו שוב, בעיקר עבור חולים שלא הגיעו למצב קשה.

התוצאה של המאמרים האלה וציוצי טראמפ היא מחסור עולמי ב-hcq שמחליף את נייר הטואלט כמוצר אגירה, ויש גם אנשים לא מאובחנים שנוטלים את החומר כתרופת מנע. סביר שחלק מהם ימותו בגלל בעיות לבביות.

אין לי קישור אבל לגוגל בטח יש.
ממה נפשך 715743
"יש גם אנשים לא מאובחנים שנוטלים את החומר כתרופת מנע. סביר שחלק מהם ימותו בגלל בעיות לבביות."

אבל הי, חלק מאלו שימותו מהבעיות הלבביות היו ממילא מתאבדים (או: חלק מאלו שהיו מתים מהבעיות הלבביות יתאבדו קודם) בגלל שנשבר מטה לחמם!
ממה נפשך 715869
יש לי הרגשה שאנחנו הולכים ומתקרבים לחד-גדיא, בעוד אני לכשלעצמי חש צורך עז לפצוח דווקא ב''דיינו''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים