723712
בפרשיה האחרונה בעניין תקציב רבעוני או תקציב "דו שנתי" גאנץ התגלה שוב כפוליטיקאי חלש ביותר, אולי סתם טיפש.

במקום לדרוש תקציב נורמלי גאנץ הסכים להחליט שלא להחליט. עכשיו אין לנו בכלל תקציב נורמלי בשלושת החודשים הקרובים. זה בכלל חוקי ? להערכתי (הלא מקצועית) המנעות מהעברת תקציב מחייבת על פי חוק פירוק הממשלה. אפשר אולי להביא הוראת השעה כחלופה זמנית לתקציב אבל בית משפט יכול להגביל אותה בזמן.
723714
עוד לא הבנת שבממשלה הזאת כל דבר יכול להיות חוקי? אם הוא לא חוקי כרגע, מחוקקים חוק נקודתי/פרסונלי/דו-ראשי/תלת-אופן והופה, הוא נעשה חוקי.
או בניסוח אחר - 'לא חוקי' היא אמירה נכונה לשעתה בלבד.
723718
בעניין התקציב-
הדבר החשוב ביותר שקורה בפועל בגלל העדר תקציב לשנה הנוכחית, הוא שגופים ממשלתיים חתכו משמעותית את הפעילות שלהם עם ספקים חיצוניים.
המון אנשים שתלויים לפרנסתם בהזמנות מגופים ממשלתיים עומדים כעת מול שוקת שבורה.
הנה איך הממשלה מטפלת בפועל במשבר הכלכלי- מחמירה אותו במו ידיה.
723729
והיא גם יצרה את המשבר - אתה רואה איזה יופי כשהעולם עקבי וקוהרנטי?
723736
הממשלה הזאת היא הממשלה הגרועה ביותר שהיתה בישראל אי פעם והם רק התחילו לעבוד.

אני עדיין נדהם מהעובדה שבסקרים גנץ מקבל מספר מנדטים. מי אלה המצביעים המוזרים האלה?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723737
מצביעי מרכז. לא שמאל ולא ימין. ולא מתאים להם ליברמן מכל מיני סיבות.
רוב ההצבעות הן שבטיות (בכל צד) ולאו דווקא קשורות לביצועי המועמד של הנתח השבטי.

וכשמישהו לפעמים שואל את עצמו איך בכל זאת הצבעתו קשורה לביצועי המועמד המוביל של הפלח אליו הוא משייך עצמו, בדרך כלל התשובה שתתקבל אינה במגרש של טוב/לא טוב, אלא לסחנית יותר, בדמות - האם האלטרנטיבה היתה יכולה לעשות טוב יותר.
בד"כ התשובה היא לא. במקרה של השוואה בין גנץ ללפיד זה גם תשובה די מתבקשת, כי לפיד אפילו לא הגיע למעמד רוה"מ חלופי, ולכן לא בפוזיציה להחליף את ביבי. גנץ עדיין היחיד שיכול בפוטנציה, מכוח ההסכם שחתם.
תומכי גנץ מבינים גם שביבי אינו פרטנר פשוט, ומעריכים את עצם ההתמודדות (מניח שגם תומכי לפיד יכולים להעריך אותה, לאחר שזה נבעט מכהונת שר אוצר בממשלת ביבי).
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723738
לא הייתי מפרש יותר מדי את מצביעי גאנץ.

ראשית אני בטוח שהסקרים לא מהימנים , כי חברות הסקרים מוסיפות הרבה מאוד נתונים דמיוניים לתוצאות הגולמיות שהם מקבלים בסקרים. כך למשל הסוקרים מקבלים תשובות לא ברורות והם מפרשים אותן כרצונם.

עבדתי פעם באופן זמני בחברת סקרים ופרשתי מהר כי לא אהבתי את השקרים
שנידרשתי להם כדי לספק תשובות מניסקרים שאינם יודעים מה לענות, או מסרבים לענות ברצינות.

למרות הסתייגות שלי אעשה איזו שהיא ספקולציה.

נראה לי שכחול לבן מקבלת כמה מנדטים , נאמר בין 5 ל 8 מנדטים, מאנשים שבעבר הצביעו למפלגת העבודה וכרגע רוצים להצביע למי שנראה יורש למפלגת העבודה . אנשים אילו כל כך מבולבלים ממערך המיפלגות החדש עד שהם מעדיפים להצביע למישהו "מוכר" (אם בכלל להצביע) במקום להצביע למישהו שאין להם מושג מה יעשה עם הקול שלהם.

נראה לי שגם ביבי קיבל לא מעט קולות שהמשיכו להצביע לו רק משום שהיה "מוכר" וחשבו שעדיף להצביע למישהו מוכר ו"ימני" מאשר למישהו אחר שלא מזוהה בעיניהם.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723751
אני באמת מבין את קבוצת הסיבות שגורמות למצביעי גנץ להצביע גנץ. זה לא מפחית בעיני את זה שהם אנשים מאוד (מאוד!) מוזרים. אנשים מוזרים עם סיבות מוזרות.

אנשים שהצביעו בעבר למפלגת העבודה והולכים להצביע *במודע* וב*ידיעה מראש* שהם נותנים את קולם לליכוד של ביבי?! כחול לבן היא מפלגת לווין של ביבי כמו שהיתה מפלגתו של כחלון. מה מצביעי עבודה מחפשים שם? כמה מוזר בנאדם יכול להיות?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723756
יש לא מעט אנשים שקשה להם לשנות כיוון מחשבה. לכן מעדיפים ללכת על בטוח, עד כמה שאפשר. נידבקים לסמלי העבר גם אם התרוקנו מהתוכן הישן. מצאו להתנהגות הזו שם חדש ''שבטיות'' אבל השם הישן של זה הוא ''שמרנות''.

קשה לאנשים לקבל שבני גאנץ למרות שהיה רמטכל פטריוט הוא איש בינוני מאוד, חסר תעוזה וכושר מנהיגות, אולי מסתפק בג'וב שררה בלבד. גם אני חשבתי שגאנץ שווה קצת יותר אבל בשעת המבחן שלו, חבירה שלו לביבי הוכיחה לי שהוא חלש ולא חכם.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723822
באם כבודו בקיא בנפלאות הסקר הישראלי, אשמח לדעת מיהו מצביע לפיד?

אני סברתי שנים שאחד מהאמפיינים הבולטים של המצביע הלפידי הממוצע הוא אדם מזרחי שחי בנדמה לי שהוא שייך במעמד הבינוני - למרות שגם 10k זה מעמד נמוך. אבל עצם המחשבה שיש מישהו שהוא דואג למעמד הדמיוני שלך זה מרגיש שאתה שייך למישהו.

לרוב זהיתי אצל מצביע זה בורות מפחידה במצבו האמיתי וכמובן הוא מאופיין בשנאת זרים שהוחלפה מהערבי התורן אל החרדי התורן בנגלות של שנאה מכוונת פעם ליברמן ואז לפיד ושוב ליברמן וחוזר חלילה. זהו הבוחר הכי מסוכן בפוליטיקה הישראלית שמזכיר לי קבוצה מאוד מורכבת בשנות ה30 של המאה הקודמת.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723823
לא מבין למה אתה מצפה ממני לאפיין מצביע של לפיד דווקא. אני דיברתי באופן כללי על מצביעים ללא פילוח כזה או אחר , (לפי מצב סוציו אקונומי , או השכלה, וכולי).

דיברתי על מאפיינים של מצביעים מכל סוג ואידאולוגיה מבחינה פסיכולוגית. אמרתי שמצביעים נוטים לבחור במנהיג שמרשים אותם בתור ''איש חזק'' ולא נוטים לבחור איש שעושה רושם של ''איש חלש''.

לגבי מה שנראה לי נסיון שלך לאפיין מצביעים של לפיד, או של ליברמן, אני לא מסכים איתך אבל זה סיפור אחר. אינני רוצה להכנס אליו שוב לאחר שהבעתי את דעתי על התנהגות החרדים.

לא זוכר שדיברתי לאחרונה על הערבים הישראלים, או הערבים בשטחים.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723824
מעיון בהשתלשלות תגובות, הדעה שלי על "מנהיג חזק" נאמרה בהשתלשלות תגובות אחרת.

דעתי על שמרנות של הבוחר , גם כן לא התייחסה לאידאולוגיה כזו או אחרת , היא נכונה לכל מפלגה. באופן ספציפי: עניין השמרנות שהזכרתי אמור להסביר את התופעה של חלק ממצביעי כחול לבן שעדיין נוטים להצביע לו למרות האכזבה ממעשיו.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723826
ועל מה אתה מבסס את הדברים הללו חוץ מעל הדעות הקדומות שיש לך?

אני מכיר אוסף לא קטן של מצביעי יש עתיד ואף אחד מהם לא דומה לתאור ההזוי הזה.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723827
האם אתה מכיר את הבייס שלהם?
אני לא רואה חילוני אשכנזי ממעמד בינוני מוכח מצביע ללפיד. ולא כי הוא מספיק חכם לא להצביע לאדיוט, אלא כי הם יודעים שהוא תואם ביבי.
הצלחת לכתוב נוח בשבע שגיאות. 723828
בחמש שורות בלבד הצלחת לדחוס לפחות 5 דעות קדומות על מצביעי יאיר יאיר לפיד, כל הדעות הקדומות הללו מפוקפקות ומבוססות רק על דמיונך.

מצביעי יאיר לפיד בחלקם הגדול, לפי הבנתי, הם:
מצביעי "מרכז" (לא ימין ולא שמאל), חילוניים ברובם, ליברליים מבחינת השקפתם על יחסי "אזרח מול מדינה". ללא איפיון סוציו-אקונומי מיוחד (מבחינה כספית או השכלתית). הם לא חובבי ביבי בסתר או חובבי תאומי ביבי. הם לא "בייס" של משהו או מישהו (כי אחדות דעות והעדר פלורליזם של דעות אינו משתלב עם ליברליזם). כמו כן, מצביעי לפיד רבים אחרים אינם שייכים לאחד הסטריאוטיפים שהזכרתי, שוב מפני שליברליזם פירושו ריבוי דעות וריבוי איפיונים.
הצלחת לכתוב נוח בשבע שגיאות. 723829
אה כן, שכחתי לציין, יאיר לפיד אינו אידיוט (גם לא גאון באיזשהוא שטח), סתם אדם אינטיליגנטי ללא השכלה אקדמית (תתפלא, יש אנשים כאילו).
הצלחת לכתוב נוח בשבע שגיאות. 723834
יחסית אולי לפילוסופים ואנשי רוח באקדמיה, הוא אולי לא האדם העמוק ביותר אי פעם (בכל זאת מדברים על פוליטיקאי, כן? הוא לא אמור להיות אינשטיין), אבל אם משווים את השיג ושיח שהוא מנהל באופן פומבי לחלוטין, הוא אחד הפוליטיקאים הכי נעימים והכי מעמיקים בדברים לגופו של עניין שהיו לנו ב-‏30 שנה האחרונות. אתם מכירים עוד פוליטיקאי / חבר כנסת ישראלי שמנהל ביוזמתו שיחות מצולמות בוידאו של שיחות של אחד על אחד עם אנשים עם דעות מגוונות בפוליטיקה הישראלית? יושב, מדבר, עונה לעניין, לפעמים מתוכח (אבל בצורה מתורבתת) והכל ברוח טובה עם בן שיחו כי כולנו אנשים ולכולנו יש דעות ולא חייבים להסכים על הכל.
הצלחת לכתוב נוח בשבע שגיאות. 723836
הבעיה העיקרית איתו היא שהוא לא ממש בודק את העובדות לפני שהוא מביע דיעה נחרצת ולכן מסתבך לא פעם בטעויות ובסתירות, אם כי נראה לי שלאחרונה הוא קצת יותר נזהר בכגון אלה.
הצלחת לכתוב נוח בשבע שגיאות. 723839
נעים, אין ספק. "מעמיק בדברים"? לפיד? לפעמים נראה שמתחת להגדרות המילוניות של "שטחי" ו"פשטני" אפשר היה לשים תמונה של לפיד. יש ללפיד הרבה נקודות חוזק, ואף אדם לא מושלם, אבל "מעמיק בדברים" הוא לא.
הצלחת לכתוב נוח בשבע שגיאות. 723841
כן. לפיד.

מעמיק בדברים *יחסית לפוליטיקאים אחרים* בפוליטיקה הישראלית. בהחלט כן. הוא בכל זאת פוליטיקאי (שצריך לפנות למחנה משותף כלשהו) ואני לא מפעיל עליו ביקורת בסטנדרטים שאני מפעיל על הוגי דעות ואנשי רוח.

עשה ניסוי - כתוב רשימה של 120 חברי כנסת. שים משמאל ללפיד אתה אלה שמנהלים שיחות אמיתיות ארוכות ופומביות עם אחרים (כולל אנשים עם דעות שונות משלהם) ביוזמתם (ולא כי הוזמנו לאולפן) באמצעות שיחה אמיתית על רעיונות (ולא סתם צועקים חזק יותר את הססמאות הדלוחות שלהם מעל פודיום או בהתנצחות באולפן כדי לשכנע את המשוכנעים או כדי לבייש את הלא משוכנעים) ושים מימין לו פוליטיקאים דו מימדיים שאפשר לסכם את כל מה שהם אי פעם אמרו על כל דבר בשלושה/ארבעה משפטים פלוס שיוך לסקטור באוכלוסיה שדי מכתיב את הדעות שלהם מראש. אני טוען שיהיה רוב מוחלט של חברי כנסת (בסביבות ה-‏100) מימינו של לפיד.

מתי שמעת לאחרונה פוליטיקאי ישראלי מדבר עם הציבור או עם בן שיחה על ספר כלשהו שהוא קרא השבוע (פלוס הפניה לספר או לסופר), מנהל דיון על הרעיונות בספר ועל איך הרעיונות הללו רלבנטיים לפוליטיקה הישראלית ומתחבט עם האדם השני שבשיחה על צדדים לכאן ולכאן של הרעיון עליו הם מדברים?
אז נכון, זה בהחלט לא שיחה מעמיקה ברמה של מועדון הספר של קבוצת אקדמאים או חופר לעומק הנושא כמו דיון באייל הקורא, אבל בהחלט זה יותר מעמיק מאיזה פוליטיקאי שמאל או פוליטיקאי ימין ישראלי משמימים שיורקים עת הססמאות שלהם כמו תוכי.

הטענה שלי היא שהאפקט בו משייכים ללפיד שטחיות דומה (באנלוגיה) לאפקט ה-Uncanny Valley בגרפיקה ממוחשבת. *בגלל* שלפיד מעז להגיד דברים בעלי יותר תוכן (מעבר לססמאות וסלוגנים שטחיים רגילים של פוליטיקאים), רמת הסטנדרטים שניתן להפעיל נגד מה שהוא אומר הם מחמירים יותר ממה שאנחנו מפעילים על הססמאות שיוצאות מהפה של בנט, שקד, ביבי, עמיר פרץ וזהבה גלאון.
הצלחת לכתוב נוח בשבע שגיאות. 723842
אני חושב שאנחנו מגדירים את המושג "מעמיק בדברים" אחרת. אני חשבתי שאתה מתכוון למישהו שמתעמק ברעיון לפני שהוא מגבש את דעתו, למישהו שלומד ומנסה ללמוד מחדש, למישהו שכל הזמן בודק את עצמו... אם אני ממקם את הפוליטיקאים הישראלים על סקאלה כלשהו על מידת העומק שלהם לפיד נמצא די נמוך ברשימה שלי.

אני לא יודע איזה פוליטיקאים מנהלים שיחות אמיתיות עם אחרים, כולל אנשים עם דעות שונות משלהם, ביוזמתם. אני רוצה לקוות שזה מתרחש הרבה יותר ממה שמתנהל בפומבי. נכון, לפיד עושה את זה בפומבי ואחרים לא. אני לא בטוח שזה משמעותי כל כך. זה בטח הרבה יותר קל למי שחי בפומבי מאז שהיה ילד מאשר לרובינו (כולל רוב הפוליטיקאים). אני לא חושב שזה מעיד על עומק (אם כבר, על עודף ביטחון עצמי, וזה מזכיר לי פוליטיקאי אחר).

אני חושב שאפשר לסכם את רוב הפוליטיקאים בשלושה/ארבעה משפטים פלוס שיוך לסקטור באוכלוסיה שדי מכתיב את הדעות שלהם מראש. אני ממש לא מבין למה אתה חושב שלפיד יוצא דופן כאן. יותר מזה, לגבי רוב הפוליטיקאים, אני מקווה (ודי משוכנע) שזאת העמדת פנים (בגלל שזה מה שהבוחרים רוצים) ושהם קצת יותר גמישים אינטלקטואלית ממה שהם מעמידים פנים. וכאן אני חושב שלפיד יוצא דופן.

פוליטיקאים ישראלים למדו מהנסיון של פרס וכמעט שלא מנהלים שיחות על ספרים בפומבי.

אני משייך ללפיד שטחיות בגלל שקראתי את הטורים שלו במעריב, ואז בידיעות, בגלל שקראתי מה שהוא כתב בפייסבוק, בגלל שראיתי אוסף של סרטונים שהוא פרסם, בגלל שראיתי איזה החלטות הוא קיבל כפוליטיקאי. אני חושב שמה שאתה מכנה: "מעמיק בדברים" אני הייתי מכנה: "סבלן", "בעל יכולת הקשבה", "ישר", "חסר בושה", "סקרן" ו"נעים", תכונות שבהחלט הייתי מייחס ללפיד.
הצלחת לכתוב נוח בשבע שגיאות. 723830
תאור הרבה יותר מציאותי משל הקודם.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723838
הוא לא באמת אדיוט (כמו, נגיד, שטייניץ או יעלון), הוא רק מעמיד פני אדיוט (כמו, נגיד, רגב או זוהר). המצביעים של יש עתיד הם (בהכללה, לפי תוצאות הבחירות לפי ישובים) עירוניים מישובים מבוססים, ממעמד הביניים, אשכנזים (ומשתכנזים), חילוניים... מה שהיה פעם גוש הימין בעבודה והגוש הליברלי בליכוד, ואחר כך הפך להיות שינוי וקדימה.

בכלל, אנשים לא מצביעים לפי האינטליגנציה של המועמד.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723850
הא, היה ימין, ואז מרכז ובכלל זה שמאל - ובמילים אחרות: ישראבלוף.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723852
ולכן מה?
לא צריך לספור את הקולות שלהם?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723855
חלילה לי לחשוב כך.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723856
אז מה המסקנה?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723861
רגע, אתה מדבר על ביבי?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723869
אני רואה בשעשוע איך הביביבסטים יסבירו לעצמם את הפליק פלאק של ביבי אתמול: הוויתור על סיפוח תמורת הסכם "כאילו שלום" עם "האמירויות הערביות". אין מהלך יותר שמאלני מזה. לא שאני חושב שהמהלך רע, שכן סיפוח בעת הזו לא מועיל לכלום, כולו היה טריק בחירות לשכנע את הימין .

אני אהנה מהיכולת של הביביסטים להסביר שזילזול ביבי במתיישבים הימניים אינו זילזול אלא מהלך גאוני לטובתם.

למעשה כל המהלך הזה עם האמירויות לא תלוי במנהיג ישראלי כזה או אחר. זהו (לדעתי) מהלך של טראמפ במסגרת תוכנית המאה שלו לחזק את הקשרים של ארצות הברית עם העולם הערבי באמצעות הטבות אמריקאיות, כאשר בשלב זה ההטבות אינן על חשבון ישראל (יתכן שבעתיד ניתבקש שגם ישראל תוותר על משהו).
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723877
נתניהו הוא אלוף הארץ הבלתי מעורער בהסטת סדר היום הציבורי.

הממשלות האחרונות נכשלו בכל אחד מהאספקטים האזרחיים של פעילותן. הכשלון בטיפול במשבר הקורונה רק הפך את אזלת היד של השרים לברורה לעין כל. הרי הם בכלל לא באו לנהל את המדינה, הם רק באו לשחק בפוליטיקה.
נתניהו, המנצח הנצחי במשחק ההשרדות VIP של הפוליטיקה הישראלית, עושה עכשיו ככל יכולתו כדי שהדיון הציבורי יהיה שוב ימין מול שמאל, ולא יעסוק בדברים החשובים לטובת אזרחי המדינה.

כן, אתה מובטל, אין לך אופק כלכלי, הילדים שלך לא ילכו לבית ספר ואתה בסכנה להדבק במחלה קשה, אבל שכח מזה- תראה איזה הישג מדיני! והשמאל האיום כל הזמן מתאכזר למשפחת נתניהו! על זה תצביע בבחירות, ולא על טובת האזרחים.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724132
הפסקה האחרונה שלך נראית כמו בול פגיעה - זה בכלל בוננזה של עשרות מיליארדים לתעשיית הנשק האמריקאית, שעל הדרך גם עלולה לפגוע בבטחון ישראל.
חצי סיכה על מפת העולם כבר שנתה מישהי.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724134
1. שוב נתניהו לא שיתף את שר החוץ ושר הבטחון.
2. אם אין סיפוח כנראה לא יהיו בחירות.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724139
לגבי 1, אני מתלבט אם זה טריק או שטיק.
האם מדובר במילים נרדפות לחלוטין? לא ברור לי.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724144
זה פליק.
אני לא אומר באיזו לחי.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724143
2. וזה למה? כי נתניהו יפחד מ'זעם' מצביעי הימין? מה, הם פתאום ינהרו בהמוניהם ליש עתיד?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724146
יותר גרוע- לבנט ושקד.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724307
אמנם התחזיות הפוליטיות שלי היו עלובות ביותר עד כה, אבל הפעם אני חושב שאני צועד על קרקע מוצקה כשאני חוזה שהממשלה לא תתפרק ביום שני.
לנתניהו לא משתלם בחירות כרגע, כי אין לו עם מה ללכת לבחירות. ההישג המדיני עם הנסיכויות מתגמד אלקטורלית מול השבר הכלכלי מצד אחד והויתור על הסיפוח מצד שני.
הכשרון העצום שלו לפרק מוקדי כח פוליטיים מתחרים בתוך ומחוץ למפלגתו אמנם נותן לו יתרון- הוא הצליח לפרק לגנץ את הצורה. אבל אני לא רואה איך הוא מסוגל לשתות את המנדטים לבנט פעם נוספת. אם אני מוכן לקבל את בנט כראש ממשלה אחראי, קל וחומר בן בנו של קל וחומר מצביעי הימין.
כיוון שאת הגושים הוא לא יכול לשנות בהרבה‏1 הוא רק יפסיד מנדטים לימינה, ובראש ימינה עומדים שני שנואי נפשה של הגברת.

_________
1 כמה מצביעי כחול לבן יצביעו עכשיו ליכוד בגלל שהתאכזבו מגנץ? הנוכחות ההולכת וגוברת של הפגנות הרל"ב מראה שגוש הרל"ב שומר על המומנטום.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724311
השאלה הרלוונטית יותר אינה כמה ממצביעי כחול לבן יצביעו לליכוד אלא כמה מהם יישארו בבית.

אבל אני מסכים עם ההערכה הכללית.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724351
צדקת. וזה היה לי ברור עוד לפני כן.
אגב, מי שלא שמע טוב או שלא רצה לשמוע, אני מחדש את הערכתי הישנה מאוד שנתניהו הולך לקבל פרס נובל לשלום. אני מציע לכולם להתמודד עם המציאות בה מחנה השלום מתעב את זוכה פרס נובל לשלום והיו כבר דברים מעולם.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724356
איףףףף... נו באמת. זה שאתה חוזר על השטות הזאת שוב ושוב כמו תוכי זה לא יהפוך את זה למציאות. זה נשמע כמו אוטוסוגסטיה של חבר בכת.

השמש תשקע במזרח לפני שמישהו בעולם יתרשם מהספינים הדביליים שלו ושל טראמפ. חלאס עם החרטא.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724358
טוב שהאינטרנט זוכר הכל.

אגב, אשמח אם תשתדל לא לפנות אלי או להגיב לי. אין לי עניין לנהל דו שיח ברברי ובהמי עם אף אחד ברשת וכל שכן שלא באתר מכובד כזה.

מודה לך מראש על ההבנה.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724359
בקשתך נדחתה. זהו פורום ציבורי ואני לא צריך לקבל ממך רשות אל מה אני בוחר להתיחס.

אין שום דבר ברברי בלענות לטענה חסרת בסיס (שהיא אפילו לא טענה אלא מן אמירה ילדותית ברמת ה״ננה בננה - גיחי גיחי״) כמו ״אני מציע לכולם להתמודד עם המציאות בה מחנה השלום מתעב את זוכה פרס נובל לשלום״ באמירה פשוטה שמדובר באמירה מופרכת, חסרת בסיס ולא קשורה לשום דבר שקורה במציאות. או במילים אחרות - מדובר בחרטא.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724368
"כל שכן שלא" - אולי תחליט?
___________
(האם כבר דיברנו על מקור הביטוי המשונה "לא כל שכן"? דומני שהוא הופיע כפתרון לאחת החידות שחדתי כאן לאחרונה)
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724419
סברתי שזהו הביטוי הממזרי לביטוי של 'בן של בנו של כל שכן'

מכל מקום, כצדיק אני יכול להעיד שהביטוי הזה יכול להכנס במ"ט שערי דקדוק.

'ומה בהמתן של צדיקים אין הקדוש ברוך הוא מביא תקלה על ידם, צדיקים עצמם – לא כל שכן' (כתובות כח, ע"ב).
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724362
חברי ועדת הפרס בשוודיה הם אנשים רציניים, לא ביביסטים ולא טראמפיסטים. אני באמת לא רואה איך דבר כזה יכול לקרות.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724369
אין סיכוי שביבי יישאר בשלטון ויחתום על הסכם שלום עם עוד כמה מדינות, ובפרט עם סעודיה?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724373
תאורטית הכל אפשרי.

אבל יש לי דה ז'ה וו של הביקור של נתניהו באפריקה ב 2016 ועל כך שהוא התפאר ביחסים הטובים עם מדינות אפריקה. וכמה ימים לאחר מכן מועצת הבטחון גינתה את ישראל על ההתנחלויות. ונתניהו "העניש" את אותן מדינות שהצביעו נגד ישראל - כולל אותן מדינות אפריקאיות.

אז מבחינה סטטיסטית, בכל חודש יש סיכוי של x שנתניהו יעשה צעד קדימה וסיכוי של y שהוא יעשה גם צעד אחורה. את הסיכוי שנגיע לחתימה על עוד הסכם שלום, נשאיר בתור תרגיל בית..
בני בני 724383
יש להניח שסעודיה תקבל את ה-F-35 גם ללא הסכמתה של ישראל, כך שהסיכוי לכך קלוש. יחד עם עם זאת לא כדאי לזלזל בהישג הישראלי של נירמול היחסים עם UAE.
יש הבדל גדול בין זה לבין ההסכמים עם מצריים וירדן, אבל גם הסכמים אלו תלויים על חוט השערה.
ככל שירבו מדינות ערב המקיימות יחסים עם ישראל, כן רב הסיכוי שחלק מהן לפחות יתנו תוכן אזרחי וכלכלי ליחסים החדשים. המצב הזה עשוי לקדם את האפשרות שהשלום הישראלי-ערבי יתקדם לפאזה חדשה מעבר לפאזת השלום הקר.
אני שייך לאלו המאמינים שהסכסוך עם הפלשתינאים הוא ליבו של הסכסוך הישראלי-ערבי. היחסים עם העולם הערבי ישארו קשים כל עוד הסכסוך הזה פעיל. יחד עם זאת גם הכיוון ההפוך נכון. כל עוד תמיכת העולם הערבי בפלשתינאים היא מונוליטית, הדחף שלהם לעשות ויתורים לדרך השלום הוא מועט למדי.
דומה שהמצב המדיני ביחסי החוץ של ישראל, משקף את מאמרו של הנרי קיסינג'ר: לישראל אין מדיניות חוץ, רק מדיניות פנים. כנראה שלאיום הסיפוח היתה השפעה חיובית על ההסכם עם UAE. הצד השני של המטבע הזה, הוא שיש בישראל ציבור די גדול ובעיקר הגמוני, הסבור שסיפוח מאות אלפי ערבים מקדם באופן כלשהו את מדינת ישראל.
בני בני 724390
אני לא יודע להעריך, אבל לא הייתי פוסל על הסף את האפשרות ששיקולים אזוריים יגרמו לסעודיה ואולי אפילו לגוש מדינות מפרץ שלם, לחתום על הסכם שלום. הרבה תלוי במדיניות של אירן, ואם המצב שם ימשיך להתערער ייתכן שהיא תפנה לכיוון של החרפת ההתגרות הצבאית בשכנות, גם כי אין לך דבר מלכד יותר מאשר בעיות בטחוניות, וגם כדי שיהיו לה קלפי מיקוח מול הנשיא החדש של ארה"ב. האינטרס המשותף, או נכון יותר להגיד האויב המשותף, של ישראל וסעודיה עשוי להיות גדול מספיק כדי שהן יחתמו על הסכם שלום (למשל, ישראל יכולה להבטיח בחשאי תקיפה של מתקני גרעין באירן, כולל ההשמדה הנדרשת של סוללות נ.מ., בתמורה להסכם כזה ולשימוש במתקנים סעודיים).

האם הייתי שם על זה כסף? לא. האם אני חושב שהסיכוי זניח? גם כן לא.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724435
מצידי שיחתום עם סעודיה, בחריין, קטאר, זימבבוואה וטימבוקטו. רודף שלום ושמעון פרס זה לא יעשה אותו.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724442
חברי ועדת פרס נובל לשלום עשויים/עלולים לחשוב אחרת, והתייחסתי ל תגובה 724362 שלך.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 725432
לא. הם לא. אם יש משהו שאפשר לומר על ועדת הנובל של אוסלו, זה שהם מאד רגישים לדעת הקהל האוניברסלי. חוזי ה"שלום" עם UAE ובחריין, משמחים את אזרחיה היהודים של ישראל (ואותי בתוכם), אבל מעוררים מורת רוח בקרב הפלשתינאים ומן הסתם בקרב רוב העולם האיסלמי. לא נראה לי שועדת הנובל, תראה בכך רקע מתאים להענקת פרס נובל.
אני חושב שיחסי שלום, הם יעד ראוי וראוי לברך כל צעד בכיוון הזה. יחד עם זה חשוב להצביע על הנטייה של המורה והתלמיד (נתניהו וטראמפ ולפעמים להיפך) לרוקן כל מהלך מדיני מתוכן ולהפכו לקליפה ריקה של פוטואופ ודיסאינפורמציה. מסמך ההבנות עם צפ' קוריאה, העברת השגרירות לירושליים, הסכם המאה הערבים וכעת עם הסכמי ה"שלום", הפכו למילים ריקות הנשכחות מיד אחרי שנחתמו.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 725435
לדעתי זה תלוי בשתי שאלות: הראשונה היא אם מדינות נוספות, ובפרט סעודיה, יצטרפו לתהליך, והשניה האם המגבלה של שלושה זוכים לכל היותר תופסת גם עבור הפרס הזה (אני לא בקי בתקנות, אבל אני יודע שפרס נובל לשלום חריג קצת מהאחרים, למשל בכך שניתן להעניק אותו לארגון ולא לאדם), מה שלא יאפשר לחלק אותו לכל החותמים ולכן כנראה ימנע את הענקתו לטראמפיהו.

אם התשובה לשאלה הראשונה חיובית ולשניה שלילית הייתי מהמר שאתה וארז טועים. אגב, אני לא בטוח שרוב העולם האיסלמי (שהוא סוני) באמת מתנגד להסכם.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 725437
את רשימת המועמדים לזכיה בפרס הנובל לשלום סגרו בפברואר, את הרשימה הקצרה סגרו במרץ ומן הסתם היא לא כוללת את נתניהו או טראמפ.

את הרשימה לשנה הבאה יסגרו בפברואר, את הרשימה הקצרה יסגרו במרץ ואת ההחלטה יקבלו באוקטובר. הבחירות לנשיאות בארה"ב יהיו בנובמבר. אם ביידן ינצח הוא יחליף את טראמפ בינואר, במקרה כזה לא נראה לי שמישהו בנורווגיה (או בסעודיה) ירצה להתחנף לטראמפ במיוחד. לעומת זאת, אם טראמפ ינצח נראה לי די סביר שהוא יקבל את פרס הנובל (לשלום? לרפואה? למדע? לכלכלה? לספרות? מה זה משנה).
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 725440
אולי טראמפ ירצה שהראשונה ברשימה תזכה, בתנאי שהוא יצליח לארגן קומבינה עם סודאן?

אבל נראה לי שהאחרון ברשימה (מי שבעיני הקרמלין הוא אלכסי הנבל) קיבל לא מזמן זריקת עידוד רצינית לסיכוייו לקבל את הפרס.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 743799
הפתעה(?) גם השנה טראמפ לא זכה בפרס הנובל לשלום.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 743802
לא הפתעה גדולה, במיוחד בגלל שסעודיה (עוד?) לא הצטרפה.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 725438
אריאנה מלמד התייחסה לעניין זה:
"אולי מספיק כבר עם הספין הדבילי, שנתניהו מועמד לפרס נובל לשלום 2020?
- המועמדויות נסגרו בפברואר 2020.
- שמות המועמדים - על פי חוק לא מגלים את השמות 50 שנה.
-ונראה לכם שמועמד המואשם בשוחד מרמב הפרת אמונים - יזכה???
הסקנדינבים לא צריכים פדיחה כזאת."
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 725441
טוב, אם אריאנה מלמד כתבה אני נסוג מעמדתי (שמדברת, כמובן, על 2021 אם מישהו לא הבין).
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728707
אני מציע לך להתחיל ללמוד את ספריו של זוכה פרס נובל לשלום מר בנימין נתניהו.
ההיסטוריונים בעתיד ישאלו את עצמם ,איך זה שהשמאל בישראל לא חיבק את הפוליטיקאי הכי שמאלני שהולך להיות כאן בעשור האחרון ובמקום זה רדף אחריו כמו נערה מאוהבת ומתוסכלת .
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728709
כאן באייל כבר זיהינו את השמאלני הזה מזמן.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728853
תמיד סברתי שבאייל מזהים מהלכים יותר מהר ממהירות הקור.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728865
בנימין נתניהו שמאלני? כמו שאומרים באיילית עתיקה, הצחקת את הסבתא של דובי.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728868
אני חושב שנתניהו הוא בין השמאלנים ביותר בליכוד כרגע, על פי ההגדרה הידועה לי של הליכודניקים מהו שמאלני (דן מרידור, למשל, שמאלני קיצוני, בני בגין ורובי ריבלין שמאלנים).
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728872
הסקאלה של הליכוד היא לא מדד להגדרת שמאלנות.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728885
אולי לא מדד אובייקטיבי, אבל המדד הרווח והמקובל. הרי כשאומרים על המפגינים נגד הממשלה ונתניהו שהם שמאלנים אף אחד לא מתקן.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728888
לא מתקנים כי התעסקות עם כל אמירת פייק ניוז היא כמו לרוקן את האוקינוס בכפית.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728899
כולם מתקנים, אבל הפייק שבשלטון מחצרץ חזק יותר.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 728927
אני רציני. הוא באמת שמאלן מהסוג המיוחד והישן של פעם. אין לי ספק שאם רבין לא היה נרצח הוא וביבי היו חוברים יחדיו לגוש פוליטי כנגד שרון . [ סוג של מחליפו של ברק ]
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724381
מאלה שידעו לבחור לפרס הזה קשת רחבה של זוכים, מטרוריסטים רצחניים ועד כאלה שאולי יעשו משהו בעתיד, יש לי ציפיות מאד נמוכות.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724436
עראפת זכה בפרס בתקופה שנטש את דרך הטרור והיה מקובל גם על המימסד הביטחוני. אובאמה זכה בפרס בגלל מוצאו הקוסמופוליטי ובגלל שסימל זמן חדש וגישה חדשה לאחר שתי קדנציות של בוש ומלחמה חסרת הצדקה לחלוטין. ראוי להזכיר שבגין לאחר זכייתו בפרס פתח גם במלחמה חסרת הצדקה.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724439
קשה מאד להטיל ספק בכך שהפרס לבגין וסאדאת היה מהמוצדקים ביותר.

לגבי שני הראשונים - הרשה לי לפחפח. הראשון לא נטש כלום, וחזר אחר כך ביותר חזק, והשני - ממתי הפרס ניתן לסמלים עתידיים, ובמה רלוונטי הנשיא שקדם לו?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724444
אח, בגין וסאדאת.
אנשים שהיו גם בני אדם.
תגובה 703478
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 739469
עכשיו גם פומפאו מאשר שעסקת ה-F35 היתה קריטית להסכמי השלום.
מופתעים? מה, מה פתאום?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723740
יש מפלגת מרכז נוספת לכחול לבן - קוראים לה יש עתיד.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723870
אני מבין שמפלגת השמאל האמיתית היחידה במגזר היהודי היא הרשימה המשותפת.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723882
שכחת את מרצ.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723891
לא שכחתי ואולי בבחירות הבאות אי''ש אולי בפעם הראשונה אצביע עבורה. פשוט קשה לי להתגבר על התנהגותה המחפירה בעניין עלילת הדם של חטיפת ילדי תימן.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723903
שכחת אותה בהקשר של השמאל הישראלי. גם התבלבלת במגזר של המשותפת.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723741
"כי לפיד אפילו לא הגיע למעמד רוה"מ חלופי, ולכן לא בפוזיציה להחליף את ביבי"

זה טיעון מוזר! ממש ביזארי. כל כך מוזר שזה מאוד מסתדר לי עם המוזרות של אלה שמתכוונים להמשיך להצביע לכחול לבן.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723742
גם לי זה מוזר.
דוקא כשהוא הראה לאחרונה שהוא הפוליטיקאי היחיד שעומד במילה שלו ולא מוכר את עצמו ובוחריו בשביל כסא מרופד ואאודי, הוא חיזק את ההערכה של מצביעי המרכז אליו.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723744
השער של אמינות ועמידה על עקרונות בבורסת הקולות הישראלית נמוך יותר משער הלירה הלבנונית. צריך להזכיר את הקריירה של ציפי לבני אחרי שסירבה להקים ממשלה תוך כניעה לסחטנות חרדית? אפילו פרשנים שאמורים להיות קרובים אליה בתפיסת עולמם ראו את זה כשגיאה של טירונית פוליטית, והציבור, למרבה צער, הראה בהצבעותיו מאז שהם צדקו.

לדעתי רוב הכעס הציבורי על בני גנץ הוא יותר בגלל מבחן התוצאה מאשר בגלל הבגידה בבוחריו. לו הממשלה היתה מתפקדת והוא היה מצליח לגבש דימוי של שר מוצלח נטישת העקרונות היתה נתפסת כצעד פוליטי חכם, כצו השעה, כמהלך שבאמת שם את טובת המדינה לפני טובת המפלגה או כל דבר שטות אחר שחוכמה בדיעבד יודעת לנפק בקלות. אחרי שהוא הוכיח את ההיפך, אני חושב שבלי קשר לעקרונות ואמינות הוא פשוט מראה לכל שטענות הליכוד לפיהן הוא לא מתאים להיות ראש ממשלה היו נכונות. אפילו אני לא הייתי רוצה שבראש המדינה יעמוד מי שהסתמך, בין השאר, על "ערובות" שקיבל מאריה דרעי. לא רק שצעד כזה מעיד על כך שהוא טירון פוליטי, הוא גם מעניק לו ציון גרוע בבחירת יועצים. יועצים טובים היו ודאי מסבירים לו מה שוות "ערבויות" כאלה - וכאן אני חוזר למשפט הראשון התגובה, הפעם אצל מצביעי ש"ס. "הסכמים צריכים לקיים" אומרת קלישאה ידועה, אבל הנוסח המלא הוא "הסכמים צריך לקיים אלא אם יש סיבה לא לעשות זאת". זה מה שגנץ עשה לבוחרין, זה מה שש"ס עושה לגנץ, וזה מה שכל פוליטיקאי שרוצה להצליח בישראל צריך להפנים. איך אני יודע מה היה יועץ סביר אומר? כי אפילו הדיוט כמוני הבין כמה ההתחייבות הזאת שווה, ואמר את זה בזמן אמת - אבל לא באייל, כך שתצטרכו להאמין לי בעניין הזה.

לגבי יאיר לפיד, לדעתי כל עוד הציבור חושב שהנושא החשוב ביותר למדינה הוא העניין הבטחוני/בינלאומי (מחלת נפש לאומית שעלתה לנו, ועולה לנו, מחיר אסטרונומי שממשיך לתפוח בענייני פנים), העקיצה של ביבי לגבי היותו כתב "במחנה" פורטת בדיוק על החולשה העיקרית שלו, ואני לא רואה שמשהו ישתנה בעניין הזה בעתיד הקרוב.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723747
רק שאת כל התלונות שפירטת מול גנץ ידעו כולם (חוץ ממנו) ואמרו כולם (כולל כאן באתרנו הקט) בשנייה שהוא התהפך ומיד כשחתם על ההסכם הקואליציוני.
מבחינה זו לא השתנה כלום בחודשים מאז - נתניהו מתנהג בדיוק אינפיניטסימלי כמו שציפינו שהוא יתנהג מהרגע הראשון, וגנץ חוטף על הראש בדיוק כמו שצפה ציבור בוחריו המאוכזב.
אז התיזה שלך בענין מבחן התוצאה נראית לי חלשה מדי.

(כמובן שאי אפשר כאן להפריד משתנים לחלוטין - ייתכן מאד שלו לא היה בוגד בבוחריו וממשיך ולו כטקטיקה במתווה שהונח לפניו אי אז, היה יכול להיכנס לממשלת אחדות בתנאים טובים יותר שמאפשרים לו גם להצליח יותר במבחן התוצאה)
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723749
אתרנו הקט מעולם לא היה מדגם מייצג של הציבור, השבח לאל.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 723754
לא יפה אבל מתבקש לאור נושא הפתילון - מסתבר שהתמוססות עמוד השדרה משפיעה לרעה על תפקוד הגב.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724427
גילה גמליאל אצל אופירה וברקו: "בסדר, חתמנו הסכם עם כחול לבן, זה לא אומר שצריך להיצמד לטקסט" (אם להאמין לאתר ואללה. לא צפיתי בראיון ואין לי שום כוונה לעשות זאת). נותר רק לקוות שאיכות הסביבה יקרה לליבה יותר מאיכות השלטון בפרט ואיכות החיים בחברה מתוקנת בכלל.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724438
זה לא היה רגע השפל.
ברקו: "מדברים על תקציב, ומדברים... והיא צדקה (הכוונה לאופירה- אריק): אנשים פה בפחים, מחפשים...
גמליאל‏1: "אז תדאג להם!"

_________
1 לשעבר השרה לשוויון חברתי, כן?
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724445
אין מנוס מלהזכיר את ה(פרודיה? אני כבר לא בטוח) https://twitter.com/i/status/1113885017351098368
____________
1 - אני זוכר.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724450
צובב"ז!
בחיי. איזה פרודיה? המציאות מזמן עולה על כל דמיון.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724456
אם מישהו צפה בזה, אשמח לדעת האם ב"אז תדאג להם" הדגש היה על "תדאג", כפי שנוטים לקרוא, ואז זה משפט מקומם‏1, או על "להם", ואז אולי, עם הקשר קודם של השיחה, יכולה להיות לזה משמעות יותר נסבלת (אם זה במובן worry about them ולא במובן take care of them).

1 אומרים שזה מקומם כי זה מעיד על אטימות חברתית. לי זה אפילו לא נראה אטום חברתית, סתם משפט כל כך תלוש וחסר פשר, שנראה כאילו באותו רגע לא היה לה מושג מה אפשר לענות, וזה המשפט הכי קרוב לרלוונטיות סמנטית שהיא הצליחה למצוא. כן, גם זה מקומם.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724468
תמללתי מהטוויטר. דגש על "תדאג". עדיין יתכן שהוצא מהקשרו, כי היא רוצה שידאגו להם מתקציב המדינה (הלא קיים).
משום מה אין ביו טיוב.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724469
גיא זהר צפה ומוסיף את ההקשר. (שהוא: "תדאג להם ותאפשר להעביר את התקציב")
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724477
לא מספיק כדי להלבין את החטא.
היא שרה בממשלה. כל משפט כזה שלה צריך להתחיל ב'אני' או 'אנחנו', אחרת זו התנערות מהאחריות שלה שעליה אנחנו משלמים לה ממיטב כספנו והשלכתה על אחרים שזו אינה פרנסתם.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724482
אני לא מסכים. אני חושב שהחטא הוא של מי שהוציא את המשפט מההקשר בו הוא נאמר‏1. במשך שנים הליכוד היה אומן ההוצאה מההקשר (עוד מיצחק בן-אהרן), חבל להתדרדר לרמה הזאת. יש מספיק מה לבקר את גמליאל מבלי להזקק לשקרים.

כשלפיד היה שר האוצר הוא התחיל כל משפט ב"אני" או "אנחנו"? בלי לבדוק אני מוכן להתערב שאף שר לא עשה את זה. המשמעות של המשפט בהקשר בו הוא נאמר היא במפורש לא התנערות מאחריות אלא הסבר לעמדה שלה (שיש לקוות כוללת גם לקיחת אחריות, אבל בשביל זה צריך לשמוע את כל התוכנית, וזה מעבר לכוחותי, אבל אי לקיחת אחריות לא היתה כאן).

1 יש, כמובן, חטאים נוספים, כמו זה שגמליאל היא שרה וזה שלאייל ואסייג יש תוכנית טלויזיה.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724487
1 ככלל נטיתי להסכים עם כל חלקי המשפט הזה, אבל לגבי שני האחרונים - בתקופה הנוכחית נראה (כך אני שומע, לא מצפייה ישירה) שהסגנון הקצת לא מהוקצע שלהם, דוקא הוא, מוציא משרים ושאר שולמנים את האמת הפנימית הגולמית והלא מלוטשת שלהם וחושף אותה לקרני השמש.
הנגבי והחרטא, השולמן והוואטסאפים משר האוצר, הגמליאלית ושאר חבריהם, דוקא אצל ברקוביץ' ואופירה משתחררת לשונם וחושפת את אשר בקרבם. וזו נראית לי סגולה חיובית בהחלט לתוכנית ריאיונות.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724494
מה הייתה האמת הפנימית כאן? גמליאלי טענה שתקציב חד שנתי יאפשר להקציב עכשיו כספים ולעזור לאנשים. לפי העמדה הזו אנשי כחול לבן מעכבים את אישור התקציב ואת האפשרות לספק כסף, גם לסייע לאותו אדם. העברת התקציב היא בדיוק עבודתם של השרים אבל כרגע אין משהו שגמליאלי יכולה לעשות (לפי העמדה שלה, שדורשת העברת תקציב חד שנתי עכשיו) כדי להעביר אותו.

אפשר בהחלט להתווכח עם העמדה הזו. אבל אתה מתעלם ממנה ומתווכח עם מה שהיא לא ממש אמרה בתוכנית.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724496
גן הטענה שתקציב חד שנתי יעזור עכשיו היא קשקוש מקושקש. גם אותו לוקח זמן להעביר.
אבל אלה חדשות ישנות ועבשות - והרי (גם) הליכוד התקפל וחתם על הסדר בלי שום תקציב חד שנתי.
התקציב החד-שנתי הוא מה שקרוי בקולנועית מק-גאפין - אביזר שצורתו ותכונותיו חסרי חשיבות וכל תפקידם לקדם את העלילה של הסרט.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724526
העמדה הזאת מזכירה לי את ההוא שרצח את הוריו וביקש מבית המשפט רחמים כי הוא יתום. דואגים בכוונה להכין תקציב לארבעה חודשים (''שנה'' בשיחדש) ואז טוענים שאין ברירה אלא להשתמש במה שיש.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724533
זה הרבה יותר גרוע מזה - גם אם ''פורמלית'' היו מאשרים תקציב חד שנתי, העבודה האמיתי עליו של אנשי המקצוע שהיו אמורים לכתוב באמת את כל הסעיפים שלו (ולא רק להכריז עליהם במסיבת עיתונאים) היתה אולי מסתיימת אחרי החגים. שזה בקושי תקציב לחודשיים. בקיצור, שקר מתחילתו ועד סופו כל התקציב הזה. אולי במקום 'תקציב חד שנתי' צריך היה לקרוא לו 'גזר רב ממדי'.
בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא 724539
המדינה מתנהלת בשעת משבר בלי תקציב, וזה לא נראה כאילו זה אכפת למישהו. זה משגע אותי.
ההם צועקים מושחתים הביתה, והשניים צועקים ביבי המלך, ולאף אחד לא מזיז שהמדינה מתנהלת כמו... כמו...
אין לי. המדינה מתנהלת יותר גרוע מכל דבר שראיתי בחיי. מתחת לכל ביקורת לא מתחיל לתאר את זה.
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ירדן ניר-בוכבינדר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אח של אייל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • מה הגנץ הזה רוצה
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • עומר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • יהונתן בר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • קוזמו
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • קוזמו
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אח של אייל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אח של אייל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אח של אייל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  תונותא שפחל ךלה • שוטה הכפר הגלובלי
  בסגנון אדם סנדלר • הפונז
  תונותא שפחל ךלה • ירדן ניר-בוכבינדר
  תונותא שפחל ךלה • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אח של אייל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אח של אייל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • easy
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • תשע נשמות
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • easy
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • האייל האלמוני
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ירדן ניר-בוכבינדר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • גרש
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ירדן ניר-בוכבינדר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ירדן ניר-בוכבינדר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • קוזמו
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • kozmo5449@gmail.com
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • תשע נשמות
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • האייל האלמוני
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • צפריר כהן
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • תשע נשמות
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ירדן ניר-בוכבינדר
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • קוזמו
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • דב אנשלוביץ
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • דב אנשלוביץ
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • דב אנשלוביץ
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • דב אנשלוביץ
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • דב אנשלוביץ
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ארז לנדוור
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • ab
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אריק
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוקי שמאל
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • הפונז
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • האייל האלמוני
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • שוטה הכפר הגלובלי
  בני בני... אני אוהבת אותו כל כך נורא • אלמוני אחר
  ללא כותרת • אריק
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • המבדיל
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • ab
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • המבדיל
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • ab
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • המבדיל
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • ab
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • המבדיל
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • שוקי שמאל
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • הפונז
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • שוקי שמאל
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • ארז לנדוור
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • שוקי שמאל
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • הפונז
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • ארז לנדוור
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • הפונז
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • ארז לנדוור
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • שוקי שמאל
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • הפונז
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • ab
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • שוקי שמאל
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • הפונז
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • אריק
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • ארז לנדוור
  לפיד לא עשה שום תרגיל מבריק לנתיהו. • שוקי שמאל
  ללא כותרת • צפריר כהן
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • אריק
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • אח של אייל
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • אח של אייל
  ללא כותרת • ירדן ניר-בוכבינדר
  ללא כותרת • מה הגנץ הזה רוצה
  ללא כותרת • אח של אייל
  ללא כותרת • אריק
  ילדים מעל גיל 10 עלולים להדביק. • ab
  ילדים מעל גיל 10 עלולים להדביק. • אריק
  ללא כותרת • מה הגנץ הזה רוצה
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • מה הגנץ הזה רוצה
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • תשע נשמות
  ירוק עולה • צפריר כהן
  ירוק עולה • אריק
  ירוק עולה • תשע נשמות
  ירוק עולה • גרש
  לא לעבוד ככל יכולתך ולקבל לפי צרכיך. • הפונז
  ירוק עולה • ארז לנדוור
  ירוק עולה • גרש
  ירוק עולה • ארז לנדוור
  ירוק עולה • גרש
  ירוק עולה • תשע נשמות
  ירוק עולה • גרש
  ירוק עולה • תשע נשמות
  ירוק עולה • גרש
  ירוק עולה • גרש
  ירוק עולה • ירדן ניר-בוכבינדר
  ירוק עולה • תשע נשמות
  ירוק עולה • גרש
  ירוק עולה • שוטה הכפר הגלובלי
  ירוק עולה • ab
  ירוק עולה • צפריר כהן
  ירוק עולה • kozmo5449@gmail.com
  ירוק עולה • צפריר כהן
  ירוק עולה • kozmo5449@gmail.com
  ירוק עולה • ab
  ירוק עולה • האייל האלמוני
  ירוק עולה • kozmo5449@gmail.com
  ירוק עולה • kozmo5449@gmail.com
  ירוק עולה • האייל האלמוני
  ירוק עולה • צפריר כהן
  ירוק עולה • האייל האלמוני
  ירוק עולה • צפריר כהן
  ירוק עולה • שוקי שמאל
  ירוק עולה • תשע נשמות
  ירוק עולה • ארז לנדוור
  ירוק עולה • kozmo5449@gmail.com
  ירוק עולה • ארז לנדוור
  ירוק עולה • שוטה הכפר הגלובלי
  ירוק עולה • ארז לנדוור
  ירוק עולה • שוקי שמאל
  ללא כותרת • מה הגנץ הזה רוצה
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • מה הגנץ הזה רוצה
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • ירדן ניר-בוכבינדר
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • גרש
  ללא כותרת • ירדן ניר-בוכבינדר
  ללא כותרת • תשע נשמות
  Have you tried turning it off and on again? • גרש
  Have you tried turning it off and on again? • ירדן ניר-בוכבינדר
  Have you tried turning it off and on again? • easy
  Have you tried turning it off and on again? • שוטה הכפר הגלובלי
  Have you tried turning it off and on again? • easy
  Have you tried turning it off and on again? • שוטה הכפר הגלובלי
  התשובה בגוף השאלה - לא נסגר. • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • צפריר כהן
  Have you tried turning it off and on again? • ירדן ניר-בוכבינדר
  Have you tried turning it off and on again? • ארז לנדוור
  Have you tried turning it off and on again? • ירדן ניר-בוכבינדר
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • ab
  Have you tried turning it off and on again? • ירדן ניר-בוכבינדר
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • צפריר כהן
  Have you tried turning it off and on again? • שוטה הכפר הגלובלי
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • שוטה הכפר הגלובלי
  Have you tried turning it off and on again? • האלמון האיילי
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • kozmo5449@gmail.com
  Have you tried turning it off and on again? • האלמון האיילי
  Have you tried turning it off and on again? • האלמון האיילי
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • kozmo5449@gmail.com
  Have you tried turning it off and on again? • האלמון האיילי
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • ab
  Have you tried turning it off and on again? • צפריר כהן
  Have you tried turning it off and on again? • ab
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • ירדן ניר-בוכבינדר
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • ירדן ניר-בוכבינדר
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  Have you tried turning it off and on again? • ירדן ניר-בוכבינדר
  Have you tried turning it off and on again? • הפונז
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • צפריר כהן
  פושעי אוסלו לדין! • הפונז
  פושעי אוסלו לדין! • יובל נוב
  פושעי אוסלו לדין! • הפונז
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • kozmo5449@gmail.com
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • קוזמו
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • kozmo5449@gmail.com
  פושעי אוסלו לדין! • גרש
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • גרש
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • גרש
  פושעי אוסלו לדין! • kozmo5449@gmail.com
  פושעי אוסלו לדין! • האייל האלמוני
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • האייל האלמוני
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • האייל האלמוני
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • שוטה הכפר הגלובלי
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • שוטה הכפר הגלובלי
  פושעי אוסלו לדין! • אריק
  פושעי אוסלו לדין! • גרש
  ללא כותרת • אריק
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • המבדיל
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • המבדיל
  בין השדרה החמישית לשישית • הפונז

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים