בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729906
לפי חיפוש גוגל שלי אין שום אינדיקציה שבינתיים הגיעו לישראל יותר מ- 600,000 מנות חיסון.

הטיעון שלי הוא שכל נחיתה של מטוס עם כמות משמעותית של מנות אמורה להתפרסם.

עד כה התפרסמו רק שתי נחיתות שבוצעו בפועל. הראשונה 3000 מנות בערך, השניה בין 110,000 ל- 150,000 מנות בערך. פורסם לפני כעשרה ימים שעד סוף השבוע שעבר אמור לנחות מטוס עם 300,000 עד 400,000 מנות אבל לא ניתקלתי בשום ידיעה שמטוס כזה אכן נחת בישראל. אין שום פרסום לגבי מטוס עם מנות בשבוע הנוכחי (שמסתיים ביום שבת 26 דצמבר).
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729910
נכון להיום בבוקר, 150,000 איש קיבלו זריקה מתחילת השבוע. מתוכם, כ-‏75,000 אתמול.
והרבה מתחמי חיסונים נוספים עומדים להיפתח בשבוע הבא.
אלא אם קופות החולים מסרו מידע שקרי, או שמישהו שם לא יודע חשבון בסיסי ולכולנו צפויה הפתעה מאוד לא נעימה בתחילת שבוע הבא, יש בארץ לכל הפחות כמה מאות אלפי מנות חיסונים עם צפי לעוד כמה מאות אלפים בשבועות הקרובים.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729925
ודייק - 75,000 עד אתמול (מהקישור שלך עצמך). לפי אותו קישור, כרגע מחסנים כ-‏40,000 חיסונים ביום.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729929
75K עד אתמול בבוקר (קישור שני).
150K עד היום בבוקר (קישור ראשון).
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729937
אה, הצלבת מאמרים שונים.
אבל חבל על הויכוח, מקווה שתוך כמה ימים נקבל נתונים אמינים על מספר המתחסנים הממוצע ביום, ולא ננסה לקושש אותם מההבדל בין מאמר שיצא בבוקר לכזה שיצא בערב.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 730185
נדמה לי ששואבים 5 או 6 פעמים מאותו הבקבוקון, אולי זה מקור ההבדל.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729926
אבא שלי בכללית קיבל תור ל 7 בינואר. חברה שלו במכבי, בת 62, קיבלה תור למחרתיים. חברים רבים שלו כבר התחסנו. גם אמא של גיסתי כבר התחסנה.
הבנתי שבכללית יש עכשיו עומס גדול ותורים חדשים הם כבר למרץ. שם צריך ללכת לקופה להתחסן. במכבי מתחסנים באותו מתחם של בדיקות הקורונה- התחסן וסע.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729928
מאחר שכבר בחיסון לשפעת נתקלתי בבלגן העצום בכללית, אני לא ממש מתפלא על מה שקורה שם עכשיו (התור שקיבלתי בתחילת השבוע: 8/2/21). כשראיתי אתמול בטלוויזיה את האחיות מספרות בגאווה שגם מי שהגיע ללא תור קיבל חיסון "כי לא נעים לשלוח אותם הביתה" צפיתי את מה שהולך לקרות היום, ולא התבדיתי.

אגב: עוד מישהו הופתע לגלות הבוקר שלמרות התפטרותו של אלקין יש מים בברז, או שזה רק אני?
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729932
השנה חיסוני השפעת הגיעו באחור, אבל למעט העובדה הזאת לא נתקלתי בשום בלגן. איך שיצא פתק התור מהמתקן שבו מעבירים את הכרטיס, שמעתי את שמי במערכת הקריזה, וצעדתי לעבר הפתח הפתוח עם האחות. 5 דקות אחר כך הייתי כבר במכוניתי (לא קיימתי את ההוראה לשהות במקום עוד רבע שעה). עד כמה שאני זוכר משנה שעברה, זה היה בערך אותו דבר.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729939
אני יודע שאתה מקבל תור לרופא מומחה תוך יומיים ול-MRI תוך שלושה ימים, בעוד אני מחכה כמה חודשים לקבל את השירותים האלה.

כשבישרו על תחילת החיסונים לשפעת, הכללית היו אמורים להתקשר אלי לקביעת תור. חיכיתי כמה ימים, וכשזה לא קרה טילפנתי למרפאה בעצמי ושם נאמר לי שעלי לחכות כמעט חודש (זה היה בתחילת נובמבר) כי "נגמרו החיסונים". באותו יום עצמו (!) פורסם בטלויזיה שנותרו לכללית 75,000 חיסונים, כך שהינחתי שהבעיה היא בעיית שינוע: הכללית לא מסוגלת להעביר חיסונים ממחוז למחוז, או מסניף לסניף או משהו כזה. לאחר כמה ימים, כשהתחילו לדבר על פתיחת החיסונים לכל שלחתי מכתב למרפאה ואז זכיתי לקבל תור מהיר. הנחתי שזה לא מבשר טובות לגבי החיסון לקורונה, ונראה שצדקתי.

אם כך הבלגן לא היה במתן החיסון עצמו שאכן התנהל כמו שצריך, דהיינו באתי, חיכיתי לא הרבה, הוזרקתי והלכתי.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729930
במאוחדת, ואולי בקופות אחרות, פותחים מתחמים חדשים כל הזמן.
לפני מספר ימים אמא שלי קבעה תור לתחילת פברואר, ואתמול נפתחה עמדה חדשה עם תור פנוי ליום ראשון.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729931
גם בכללית הבטיחו לפתוח עוד כמה עשרות מרכזי חיסון בשבוע הבא.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729933
בבדיקת האתר של קופת חולים כללית רואים שנפתחו עוד הרבה נקודות לחיסון. אפשר להזמין תור בסחנין כבר לשבת הקרובה, יומיים לפני התור שאני הצלחתי להזמין לפני כשבוע. במקומות רבים אחרים בחיפה אפשר להזמין תור לתחילת ינואר.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729938
בעקבות הודעתך בדקתי שוב, והאפליקציה של הכללית מאפשרת לי עכשיו לעדכן את התור לתחילת מרץ, וכך גם האתר שלהם. לצערי הם לא מאפשרים לי להחליט על מקום קבלת החיסון כך שגם אם יש בג'לג'וליה תור לעוד יומיים הוא לא זמין עבורי. וזה לא שאני לא מתגורר בפזורה הבדואית או בקמצ'טקה אלא באזור השרון.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729941
אני חושב שבעיקרון ניתן לבחור בכל מקום שהאתר מראה לך, והעובדה שאינך יכול לעשות זאת נובעת מאיזו תקלה באתר. גם אצלי ישנם מקומות שיש בהם תורים קרובים אך איני יכול משום מה להגיע אליהם, וזה לא רק באתרים החדשים שנפתחו אלא גם בזבולון, המקום שבו הצלחתי להזמין תורים. מציע לך לנסות מדי פעם שוב.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729947
קבעתי עכשיו באפליקציה של הכללית, תור לחיסון בזבולון ל-‏5 בפברואר. האפליקציה כדי שלא תצא פראיירית, התעללה בי קצת, אבל ממש בקטנה. לא יותר מ2-3 ניסיונות.
נסה אולי באזור שישי-שבת. אנשים כנראה לא אוהבים להתחסן שלא ע"ח שעות העבודה.
האפליקציה שואלת אותך היכן אתה רוצה להתחסן, כך שנראה לי שכדי לשייט בין התחנות, צריך יותר חטפנות וסבלנות לאפליקציות מכפי שיש לי.
התקשורת מדווחת על מספרים גדולים של מתחסנים ובהחלט יתכן שבכללית "יתעצלו" להזיז תורים שכבר נקבעו ולכן יתכן שאם תנסה שוב בעוד כמה ימים, תוכל לקבל תור מוקדם יותר.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729950
האפליקציה לא שואלת אותי כלום. אכן, אנסה שוב בתחילת השבוע הבא.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729953
רק להבהרה: לא ממש שאלו אותי היכן ברצוני להתיסן. פשוט בתהליך הייתי צריך לבחור יישוב. בבחירות שהוצעו לי היו איזה 4-5 תחנות, אבל לפי מה שהספקתי לדגום כולן באותו מקום.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729969
אבא שלי לא היה מבסוט מהתור ב 7 לינואר, אז הוא הלך ללין, וקבעו לו שם תור למחרתיים (שבת)
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729978
ובכן, מסתבר‏1 שפתחו מתחם נוסף לחיסונים בעיר מגורי, אלא שאי אפשר לעדכן את התור למרפאה אחרת בלי לבטל את התור הקיים, כך שהשוטה הקטן נצרך להמר על השיטה הנכונה למיזעור הסיכון, וזאת לאחר שהמוקדנית סירבה להתחייב בפניו שלאחר הביטול מצבו לא יורע.

הימרתי. זכיתי. קיבלתי הפחתה של חודש שלם בזמן ההמתנה וגם נקבע לי בה בעת תור לזריקה השניה. אין מאושר ממני בחלד ואני אצביע ביבי. רק ביבי.
________________
1- "מסתבר" - כולה 40 דקות המתנה על הקו.
מסיפורי בוק בן חומץ 730115
תשמעו סיפור.
קבעתי לעצמי באפליקציה של הכללי תור לחיסון ל-‏5/2 שזה בעוד יותר מחודש. מכל מיני סיבות, אני מעדיף לחכות לתורי מאשר לנסות להקדים את התור. אחת הסיבות היא שאיני יכול להמתין ליד הטלפון זמן ממושך.
בינתיים, היה לי במשך יומיים חום טיפה גבוה (אולי כתופעת לואי של החיסון לשפעת) ולא יכולתי ללכת לעבודה. הצלחתי לקבל אישור מחלה בטלפון מרופאת המשפחה, אלא שהיא בקשה שאגש לבדיקת קורונה, רק ליתר ביטחון, ורשמה לי הפנייה. מיד קבלתי הודעה אוטומטית מן הכללית שבשעה הקרובה יתקשרו אלי כדי לתאם את הבדיקה. לא התקשרו. החלטתי להתקשר למוקד כללית טלפונית, מפני שחברים אמרו לי שכך הבדיקה נעשית ללא המתנה ארוכה מאד.
ובכן חייגתי *2700 וראו זה פלא, מה שלא עשיתי, ניתבו אותי לתור של מבקשי מועד לחיסון, שהוא בימים אלו כנראה ארוך במיוחד. כדי לזרות מלח על הפצע, מדי כמה דקות, המזכירה האוטומטית מתרה בי שכבר נקבע לי תור לחיסון בפברואר. לאחר כחצי שעה, הבנתי שזה לא בשבילי ואז המזכירה האוטומטית סיפרה על אופציה של פנייה למוקד באמצעות הודעת וואטסאפ. ובכן, כמאמר מורה הפועלים הזקן - היתה הקלה.
כתבתי בוואטסאפ את שאלתי, כיצד מגיעים לתור הבדיקות וכן הלאה. מיד נעניתי בזרם של הודעות אוטומטיות על הא ודא,בעיקר דברי שבח והלל על מפעלות הכללית בענייני חיסון. שאלתי בתגובה האם אני מדבר עם בוט או עם מענה אנושי. לאחר כרבע שעה קבלתי מענה אנושי שכלל התנצלות על מה שחשתי. מיד אצתי לחזור על שאלתי. אך שוד ושבר, לפני שהספקתי להקליד את שניים וחצי המשפטים שלי, הצד השני התנתק ושוב קבלתי מחדש את רצף המענים האוטומטיים. בייאושי עיינתי בהודעות האלו ולמדתי מהן כי המענה בוואטסאפ אינו עוסק כלל, לא בתורים לחיסון ולא לבדיקות ובכלל עלי לפנות למוקד הטלפוני.
ועכשיו יבואו החברים היקרים ויספרו לי על היעילות המופלאה של קופות החולים. היעילות היחידה שאני מכיר היא היכולת לספק במחיר יחסית צנוע את השירות הרפואי הבסיסי הנדרש לאוכלוסיה רחבה מאד. ואני לא אוהב את היעילות הזאת. אני הייתי רוצה שאדם חולה יזכה לקצת יותר שירות ויחס מעבר לטיפול הרפואי הבסיסי הנדרש.
אל תחשבו לרגע שאיני מבין את היקף הבקשה שלי. הקליינטורה של המערכת הרפואית, אינה במצב הרוח והבריאות להעריך שירות כערכו. באופן טבעי, לא טוב לה ואין לכך בהכרח קשר לאיכות השירות שקיבלה. קופ"ח כללית היא ארגון מאד גדול וכבד. לצפות ממנה ליעילות וגמישות זה כמו לצפות מסוס יאור לרקוד בלט. אני יודע ששירותי ה-NHS בבריטניה שנותנת ללקוחותיה שירות יותר איכותי מקופות החולים שלנו, זוכה למבול של תלונות, חרפות וגידופים. למעשה רק 25% מלקוחותיה מרוצים מן הטיפול שקיבלו.
ועדיין הייתי מצפה ממערכת טיפולית המשופעת באנשים בעלי כוונות טובות, לעשות מאמץ יותר גדול שלקוחותיה לא יחושו מבוזים ומרומים ע"י השירות שהם מקבלים.
ובכלל, אין לי התנגדות שארגונים רפואיים ינסו לחסוך בהוצאותיהם באמצעות יישומונים ומענים דיגיטליים. אני הייתי רוצה לדרוש ממוסדות ציבור בכלל שיחזירו מענה אנושי לכל פונה בתוך 24 ש' מרגע הפנייה. הם יוכלו להכניס מענים אוטומטיים, אבל יהיה זה באחריותם לדאוג שהמענה הדיגיטלי יהיה איכותי מספיק כדי שהלקוחות ירצו להשתמש בו. לדעתי, חה"כ עמיר פרץ הציע חקיקה בכיוון כזה.
ומה עם הבדיקה? מחר אנסה שוב.
מסיפורי בוק בן חומץ 730125
אולי הבעיה היא בכללית, ולא בקופות החולים בכלל?
מסיפורי בוק בן חומץ 730131
מה שקורה בתורי חיסון הקורונה אומר שלפחות חלקית אתה צודק.
אבל צריך להיות הוגן לכללית. זו הקופה הגדולה יותר (52% מכלל הלקוחות, נתוני 2016. בגילאים שמעל 60, המספרים הם 55-70). היתרון של הקופה הוא בגודל, בזמינות. תפוצת ומגוון השירותים. הקופות הקטנות יותר חייבות להשקיע יותר בתחומי היחס והשירות. ובקיצור, בעיית העלות-תפוקה בכללית אקוטית יותר.
צריך גם לציין שהכללית השתפרה מאד בשנים האחרונות (והקופות האחרות גדלו מאד). יחסית לשירותים אחרים הניתנים לציבור, הכללית ראוייה לציון עובר.
מה שאני רוצה לבטא, זה את מורת רוחי, על לקוחות מזדמנים המקבלים שירות תקין, ובגלל שהם רואים בכך משהו ראוי לציון, הם "מבטלים" את תלונותיהם של לקוחות "שבויים" המדווחים על שירות בעייתי שגם הוא קיים ואופייני.
זה יפה מאד שמערכת הבריאות מריצה את סיפור החיסון. האם הברדק שהכללית הכניסה למערכת הוא בלתי נמנע? אני לא חושב.
מסיפורי בוק בן חומץ 730138
אני מכיר את התסכול הזה. קבל את תנחומי. עומס על קווי הטלפון בתקופה כזאת הוא בלתי נמנע, השאלה היחידה היא אם הכללית עושה את כל שביכולתה להתמודד איתו. לפי הפרסום שלהם המוקד ממשיך לפעול רק עד השעה שמונה בערב אבל הוא פועל גם בשבת(!!!) כך שהציון שלהם אצלי הוא ציון עובר.

מכל מקום, הזמנת תור לבדיקת קורונה דרך האתר או האפליקציה של הכללית היא קלה ומהירה, ובעיר שלי במרכז הארץ התור הפנוי הוא מחר בבוקר. לא שאני צריך להיבדק, אבל סיקרנת אותי.
מסיפורי בוק בן חומץ 730140
עוד מנפלאות הכללית:
אבא שלי הלך להתחסן לקורונה בשבת. מחוץ למרפאה היה תור גדול של כ 50 איש. אחרי זמן מה שעמד בתור, וראה שהוא לא מתקדם, הוא פילס דרכו לראש התור אל השומר בכניסה ושאל אותו למה התור לא זז.
השומר ענה לו שזה תור של אנשים שלא קבעו תור. אבא שלי אמר לו שהוא כן קבע תור, אז למה לא אומרים משהו. השומר הכניס אותו. למעלה היו שש אחיות, כל אחת בפינת העבודה שלה, בטלות ממעש ומחכות ללקוחות. אבא שלי היה הלקוח היחיד. הוא שאל אותן אם הן יודעות שיש למטה תור גדול. הן הופתעו לשמוע ואמרו לשומר להכניס את האנשים.
מסיפורי בוק בן חומץ 730141
במכבי בכלל לא צריך לקבוע תור לבדיקה. באים למתחם הבדיקות עם ת.ז. או כרטיס חבר, נבדקים והולכים. תשובה בטלפון הגיעה תוך פחות מ 24 שעות.
מסיפורי בוק בן חומץ 730143
בקריאה מהירה ה''כרטיס'' נעלם מעיני וחשבתי שאפשר להביא חבר שמעיד על זהותך, מה שגרם לי להרים גבה בתמיהה. אבל כשהגבה התרוממה ראיתי את המילה החסרה.
מסיפורי בוק בן חומץ 730148
אם כרטיס יכול להיות חכם, בשלב מסוים הוא גם יתחיל לגלות אמפתיה.
מסיפורי בוק בן חומץ 730154
אתה טוען שאמפתיה קורלטיבית לאינטליגנציה?
חשבתי שאתה עובד בהייטק.
מסיפורי בוק בן חומץ 730160
זה הפוך. קודם היה כרטיס חבר ואחר כך כרטיס חכם. קודם הוא גם פיתח אידאולוגיה.
מסיפורי בוק בן חומץ 730162
אני לא טוען שכרטיס חכם הוא כרטיס חבר.
מסיפורי בוק בן חומץ 730166
חברים יש רק באגד (נוירונים(מרובה שכבות)).
מסיפורי בוק בן חומץ 730177
עוד אופציה לבדיקה היא מתחמי פיקוד העורף - בלי לקבוע תור מראש. אתה יכול לראות פרטים באתר שלהם. בלגן גם שם, אבל אחר, ואולי הוא ייצא לך עדיף.

התמזל מזלי ובאותה שבת שבה הרגשתי שמץ של חשד לחשש וחשבתי שיהיה כדאי להיבדק, והכללית הציעה לי תור רק כעבור יומיים שאז הייתי אמור להיות בנופש רחוק, נפתח מתחם של הפיקוד בעיר מגורי. לרוע מזלי, זה היה כרוך בזחילה של שלוש וחצי שעות בתור של מכוניות. הספקתי לשמוע שלוש וחצי פעמים את Songs in the Key of Life, לקרוא עליו בויקיפדיה (אל תספרו למשטרת התנועה), ולהגיע למסקנה שכנראה יש הצדקה להייפ ההיסט[ו]רי סביבו, אבל הוא לא עד כדי כך לטעמי, חוץ אולי מ-As. גם זה וגם תוצאה שלילית אחרי 24 שעות, שווה.
מסיפורי בוק בן חומץ 730181
>> זה היה כרוך בזחילה של שלוש וחצי שעות בתור של מכוניות. הספקתי לשמוע שלוש וחצי פעמים את Songs in the Key of Life

רגע רגע. ע"פ ויקיפדיה, המשך הכולל של SITKOL הוא 104 דקות. אז איך יכול להיות שבשלוש וחצי שעות הקשבת לאלבום שלוש וחצי פעמים? אני מתלבט אם לקרוא לפרשה הזאת "קורונה-גייט" או "פיקוד העורף גייט".
מסיפורי בוק בן חומץ 730183
זה כנראה היה פעמיים וחצי, אבל הרגיש‏1 כמו שלוש וחצי.

1 ולכן ירדן לעולם לא יאמר זאת.
מסיפורי בוק בן חומץ 730184
צחוק הגורל הוא שאני נמצא כרגע במכונית בתור לבדיקת קורונה של פיקוד העורף בעיר מגוריו של ירדן. שלושים דקות אנד קאונטינג.
מסיפורי בוק בן חומץ 730186
אני מקווה שאתה כבר אחרי (ושלילי). אם לא, אייאש אותך: מה שיפה זה שהמסלול למתחם כולל כמה פיתולים שלא רואים אותם עד הרגע האחרון. אחרי שאתה רואה את הארץ המובטחת, רק כשאתה קרוב אליה אתה מבין שבעצם אתה עוד צריך להתרחק. ואז עוד פעם.

באמת שיקרתי עם מספר ההאזנות של האלבום, אבל זה מחוסר ידיעה: כבר תקופת מה שמעתי אותו בלופ, בנסיעות, ולא היה לי מושג מתי אני מתחיל ומתי גומר. באותן שלוש וחצי שעות זה (א) הרגיש, כדברי הפונז, כמו האזנות רבות, (ב) נתן לי תמונה די משכנעת של פוטנציאל האהבה שלי לאלבום.
מסיפורי בוק בן חומץ 730187
אה, וכמובן כבר כמה האזנות קודם התחלתי לדלג על Sir Duke ו-Isn't She Lovely המוכרים לעייפה.
מסיפורי בוק בן חומץ 730229
אחרי 50 דקות של זחילה בפקק הגעתי לחייל שאמר שנגמרו הבדיקות לאותו היום (למרות שעדיין לא הגיעה השעה הרשמית של סוף הבדיקות). כמובן שלא עלה בדעתו לומר את זה למכוניות החדשות שהצטרפו לתור, במרחק של כמה עשרות מטרים ממנו, והוא נפנף אותי כשהצעתי לו לעשות כך.

למחרת (אתמול) בצהריים נסעתי לתחנת בדיקה של קופ"ח מכבי בנוף הגליל (נצרת עילית לשעבר). החניתי את המכונית בלי רמז לפקק סמוך לעמדת הבדיקה, חיכיתי כמה דקות בתור, נבדקתי, וכבר בערב קיבלתי תשובה (שלילית).
מסיפורי בוק בן חומץ 730230
ממש מעצבן.
אבל יחסית לעמידה של שלוש שעות ויותר לבדיקה שכן מתבצעת, אני כבר לא בטוח מה מעצבן יותר.
לפחות באמת שיתלו שלט גדול ''המלאי אזל'' וכולם יוכלו מיד ללכת הביתה.
מסיפורי בוק בן חומץ 730233
כשניסיתי להיבדק בפיקוד העורף לא ראיתי במקום אף שלט שמכוון לתחנת הבדיקה, ולכן הייתי צריך לנחש לאיפה לכוון עם המכונית (היו די הרבה אפשרויות). ואתה מצפה מהם שיתלו שלט "המלאי אזל"? פחחחחח. בתחנת הבדיקה של מכבי היה שילוט לא רע.

אני לא חושב שבפקע"ר הפסיקו את הבדיקות כי המלאי אזל, אלא כי הזמן הרשמי של הבדיקות עמד להסתיים (השעות הרשמיות היו עד 19:00, ואני דיברתי עם החייל בערך ב-‏18:50). כנראה שבחורינו המצוינים במקום לא הספיקו לקרוא את מסמך "רוח צה"ל", שם הפריט הראשון ב"רשימת הערכים" כולל את "דבקות במשימה".
מסיפורי בוק בן חומץ 730266
הם קראו היטב את "רוח צה"ל", אבל מכיוון שמול הקורונה אנחנו במלחמה, הם קראו גם את עקרונות המלחמה של צה"ל. בפרט, הדיוק "דבקות במשימה לאור המטרה", כלומר לא להיות בוק אלא לראות את המטרה הגדולה. המטרה הגדולה היא ללכת הביתה ב-‏19:00.
מסיפורי בוק בן חומץ - פרק ב 730220
ובכן, חלפו ימים. מכל עבר עולים צהלות החיסון ההמוני. אמרתי, לנסות להקדים את התור מ-‏5/2, כדי שלא אחכה עד שיתחילו לחסן בלי הבחנה ויאשימו אותי שלא נדחפתי עם כולם. ביטלתי את התור והנה ראו פלא, קבלתי תור ל-‏2/1 בשבת (נקווה שהחרדים לא יבטלו אותו עד אז).
לפי הכתוב באפליקציה, האחריות להזמין תור שני במרחק 3-4 שבועות, היא עליי. ניסיתי. אי אפשר. ישנן 2 אופציות. או שהתור השני אוטומטי או ברדק. העתיד יגלה את התשובה.
אם אני כבר באפליקציה, ניסיתי לקבוע תור לבדיקת קורונה. יש תור באותו מקום ל-‏3/1. נירשם וננסה לעשות הצרחה. אי אפשר התור מלא. ועכשיו אמרו נא ידידי: האם לוותר על התור לחיסון ולנסות שוב לקבוע בדיקה. נראה לי שאשאיר את התור ואחסוך לקופ"ח בדיקה. ממילא חלף כבר שבוע מאז שהיה לי חום ובינתיים אני עוד כאן.
כנראה, כדי לעודד אותי, שמתי לב, כיון שעברתי על כל תורי הבדיקות ברשימה, לתור האחרון: בתחנת הקורונה של סמרה. (רק אימוץ עיניי גילה לי שלמעשה מדובר בתחנה בטמרה).
נו טוב. לפחות חא שלחו אותי לבני ברק.
פגישה בטמרה 730224
את התור השני יתנו לך מיד עם החיסון הראשון. הרי חבל לבזבז תורים מראש למי שקבע תור לחיסון הראשון אבל לא הופיע.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729980
עזוב. זה מזכיר לי את הסיפור הידוע על פגישה בסמארה.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729993
שפרעם, סמארה, בשניהם תפגוש את אותו אחד.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729940
איך אתה מצליח לראות מה קורה בסכנין בעוד אני רואה רק מרפאה אחת?
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729942
אני רואה גם את סכנין וגם את שפרעם. את ג'לג'וליה שעליה ספרת איני רואה. כנראה שהמערכת מחלקת את המקומות לפי האזור שבו אתה נמצא.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729944
גם לאבא שלי הציעו מהיום למחר בשפרעם, והוא סרב בנימוס.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729945
אכן, עם העשרה אחוזי נדבקים בשפרעם, יש סיכוי(ן) שעם החיסון תקבל כבונוס את הוירוס עצמו - ואז אמנם, אם תחלים תהיה מחוסן, אבל...
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729946
ג'לג'וליה הופיעה רק לצרכי אילוסטרציה‏1. מה שאני מקבל הוא מרפאה אחת בלבד שכאמור התור הפנוי הבא שם הוא בתחילת מרץ. אולי זה בגלל שאני מנסה לעדכן תור קיים אבל לא זכור לי שגם כאשר קבעתי אותו הוצגו לי מקומות אלטרנטיביים. מכל מקום, אני לא מתכוון לבטל את התור בשביל לברר את זה...
_____________
2- ניסיתי כעת לבדוק כמה פעמים הזכרתי אותה בעבר אבל מנוע החיפוש לא מסתדר עם גרשים (דומני שהוא מתייחס אליהם כ seperators), מה שמאפשר לאתגר את הקוראים במציאת מראי מקום כאלה (רמז: איזכור אחד הופיע במאמר שכתבתי).
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729934
האמת, זה נראה ממש טוב, וההבטחה שנתנה אתמול ל 100000 חיסונים ביום לא נראית בלתי ניתנת להשגה.
בישראל כנראה יש לא יותר מ- 600,000 מנות חיסון פייזר. 729935
לדעתי אנחנו צפויים להגיע בגל השלישי שאנו בעיצומו למקומות ממש לא נעימים עם עומס ענק בבתי החולים, אבל אם באמת החיסון הזה הוא מה שאומרים עליו, והוא יצליח להכות גם את כל המוטציות, וכרגע אני מעריך שזה המצב, אז הגל השלישי הענקי הזה יהיה כנראה הגל האחרון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים