הגנטיקה מאשרת את הידוע מהתורה 74781
בס"ד

ד"ר אברהם עמאר מדען בכיר ביחידה לסיווק ותאום רקמות,ומאגר מידע לתורמי מח עצמות, הדסה עין כרם.
הגנטיקה מאשרת את הידוע מהתורה

מי שמסרב להאמין במסורת של עם ישראל, נאלץ לכוף ראשו בפני ההוכחות המדעיות לאמיתותה ואמינותה של מסורת התורה שהועברה בדקדקנות מדור לדור.
במחקר גנטי שנמשך מספר שנים, נמצא גן משותף אצל כהנים ללא הבדלי מוצא; אשכנזים וספרדים, תימנים, רוסים ותוניסאים. 70-80 אחוז מהם נושאים ב-d.n.a שלהם גן משותף בשכיחות גבוהה, שאין כמוה בשום קבוצת אוכלוסיה אחרת. אצל יהודים שאינם כהנים, ואצל גויים, אפשר למצוא את הגן הזה בשכיחות של 5% בלבד. הגן הזה מעיד על היות הכהנים בני אותה משפחה, צאצאיו של איש אחד שהוא אבי המשפחה. כל הקורא בתורה יודע כי הכהונה מתחילה באהרן הכהן, וכל בניו אחריו, וכן בניהם ובני בניהם, הם כהנים. אהרן וצאצאיו נבחרו ע"י הקב"ה להיות מורי התורה לעם ישראל ומשרתי ה' בבית המקדש בשם כל העם, ועד היום הם מברכים את המתפללים ב"ברכת הכהנים". המחקר נערך על ידי דר' גולדשטיין מאוניברסיטת אוקספורד,ודר' ח. בן עמי מבי"ח רמב"ם בחיפה. ראש הפרויקט בארץ הוא ******פרופסור קרל סקורצקי******, ראש המחלקה לביולוגיה מולקולרית בבית הספר לרפואה. פרטי המחקר שפורסמו בכתב העת המדעי nature מאשרים את הידוע לנו מהתורה על משפחת הכהונה, ועל ההשתייכות אליה העוברת מדור לדור רק מאב לבן וממנו לבנו וכן הלאה. בת כהן שבעלה אינו כהן, אין בניה כהנים. ואכן, אצל בנים אלה לא ימצא הגן המשותף. הסיבה המדעית לכך פשוטה; הגן המשותף הזה נמצא רק בכרומוזום הגברי y את הכרומוזום הגברי מקבל הילד בתורשה מאביו בלבד, ואותו הוא יעביר רק לבניו. רק נכדים מצד אביהם נושאים את הגן המעיד על השתייכותם למשפחת הכהנים. הקביעה ההלכתית של התורה מוצאת את ביטויה ב-d.n.a הנמצא בכל תא בגופו של כהן הנושא את חותם הגן. כהנים הנפוצים בעולם בכל גלויות ישראל נושאים בגופם את חותם כהונתם. את זה גילתה לנו הגניטקה רק לאחרונה. אבל זה עדיין לא הכל. מדע הגנטיקה יודע לספר לנו כי הגן משתנה שינוי זעיר כאשר הוא עובר מדור אחד למשנהו. שינוי זה ניתן לצפייה, ועקב כך אפשר לקבוע לפי גודל השינוי כמה דורות עברו מאבי המשפחה בעל הגן המקורי. כל היודע תורה אינו זקוק כמובן לשום מחקר מדעי כדי לדעת כי אהרן הכהן, אחיו שלח משה רבנו, שהיה בן שמונים ושלש שנים בזמן יציאת מצרים, הוא אבי כל הכהנים. סקרנים אנו לראות אם גם מומחי הגנטיקה יגיעו לאותה מסקנה. ובכן, המחקר המדוקדק העלה כי בממוצע עברו מאה ושישה דורות מאב משפחת הכהנים עד היו. כדי להגיע אל אבי המשפחה , יש להכפיל מספר זה באורך שנותיו של דור אחד. זה כמובן אינו מספר אחיד, כי כהן אחד נולד לאביו בן העשרים, בעוד כהן אחר נולד לאביו בן הארבעים. נהוג לחשב שלושים שנה בממוצע כשנות דור. מכפלה של 30 שנה ב-‏106 דורות שווה 3160 שנה,בעוד יציאת מצרים הייתה לפני 3300 שנה לערך. החישוב (הממוצע) של המחקר קלע כמעט בדיוק לימיו של אהרן הכהן כפי מסורת התורה.
מי שמסרב להאמין במסורת של עם ישראל, נאלץ לכוף ראשו בפני ההוכחות המדעיות לאמיתותה ואמינותה של מסורת התורה שהועברה בדקדקנות מדור לדור.
הגנטיקה מאשרת את הידוע מהתורה 74789
נו, אז באמת כהונה עוברת מדור לדור. אז? אף אחד לא טען מעולם שכהנים אינם באמת בנים למשפחה אחת. יש הרבה קבוצות שנבעו ממשפחה אחת. שבטים שלמים. אז זה יפה שזו משפחה שניתן לאתר אותה 3000 שנים אחורה, אבל אותו מחקר גנטי גם מתאר לך איך המין האנושי כולו נוצר לפני מיליון וחצי שנה - קצת יותר ממה שהמסורת היהודית מאפשרת, אפילו אם לוקחים טווח בטחון מהמספרים המקוריים.

בקיצור, הבעיה עם התורה היא האלמנטים הפנטסטיים שקיימים בה, לאו דווקא התיאורים ההיסטוריים בה שיכולים להיות נכונים (או לא), זה לא ממש משנה משהו.

אגב, רק כדי להיות בטוח - אתה בעצמך כותב את המאמרונים האלה, נכון? אתה לא מעתיק כתבות של אחרים?
אוהבים אתכם, מאמינים חלכאים 74821
הדת היא תחלואי כל המין האנושי, המאמינים מדרדרים את האנושות לתהום חלאה ותועבה. האמונה בישות חייזרית אלילית היא אינפנטילית וחשוכה, ומגיחה מתהומות השיקוץ של אהבה עצמית שנותרה מאחור, בלתי מפותחת ופרימיטיביות, עטופה באימבציליות הבלים ורעות רוח. הקריאה האובססיבית קטטונית בספרות בדויה ושוממה פרי שילשולי מוחם הפורה רוש ולענה של אנשים תאבי שררה וכח, היא רק תחבולה שפלה שזוממת להשתלט על רוח האדם הגבוהה, החופשיה והשואפת לאושר כאן ועכשיו.

אנו מתחננים בפניכם הדתיים, אנא בואו בהמוניכם לאתר זה וקראו בתגובה זו למען טוהר מחשבותיכם. כדי שתוכלו להשיב אושר לחייכם העלובים והנדכאים. אחינו אתם, החרדים העלובים וליבנו דואב שאינכם מכירים בסבליכם. שרפו את ספרי השקץ, החרימו את מטיפי הרעל, פשטו את סחבותיכם וצאו לחופשי לען יטב לנו, לכולנו.
אהבה נסתרת 77851
שאלוהים יעזור לך, רק הוא יכול.

לא בגלל שאתה לא מאמין בו, אלא בגלל שאתה עושה זאת בצורה כל כך בזויה, בלי כבוד מינימלי לאף אדם מאמין.
הגנטיקה מאשרת את הידוע מהתורה 538906
אני מזרע הרי"ף שהיה כהן איך אוכל לבדוק אם גם אני כהן?
הגנטיקה מאשרת את הידוע מהתורה 538935
מבחינתי אתה כהן
לכותב המאמר 547191
לדוד,
אני מעריך את רצונך לחזק את לבבם של בני ישראל לעבודת השם. מכל מקום, כאשר מדברים על ענייני מסורת ואמונה, אין לתת מקום כל כך מרכזי לטיעונים המדעיים.
האמונה שלנו בנויה על המסורת! היא בנויה על כך שאנו, כעם, קיבלנו מדור לדור את המסורת המדויקת ביותר שידעה האנושות. מסורת שראשיתה במעמד הר סיני שבו היה גילוי אלוקי במעמד המוני ולזמן ממושך אשר מחזק את אמיתותו של המעמד.
החיזוקים המדעיים הם 'נחמדים' ותו לא. הם רק שער לחוזרים בתשובה לפני שיוכלו לקבל את האמונה האמיתית הבנויה על המסורת ומאומתת בשכל וברגש.

לגבי המחקר עצמו, ביסודם של כל החישובים הסטטיסטיים לגבי הזמן שעבר מה'אב הקדמון' (כפי שהוא מוגדר בגנומיקה) יש הרבה אקסיומות שאינן מוכחות, ויכולים להיות מושפעים מגורמים רבים.
שמעתי שמחקר בשיטה דומה הראה שאדם הראשון וחוה חיו לפני יותר זמן מאשר 5770 שנה. כמו כן, לפי החישובים יש איזה פער של לפחות עשרות אלפי שנים ביניהם...

לכן צריכים לקחת דברים מהסוג הזה בפרופורציה.
ברכה והצלחה.

לכופר הבוטה: ניכר מדבריך שאתה דתי לשעבר... רואים שאתה מרגיש צורך לחזק את עצמך על ידי רמיסת שורשיך. יהי רצון שתעשה תשובה וה' ירחם עליך.
לכותב המאמר 547200
"שמעתי שמחקר בשיטה דומה הראה שאדם הראשון וחוה חיו לפני יותר זמן מאשר 5770 שנה" - זכית בפרס האנדרסטייטמנט של העשור.
לכותב המאמר 547202
הפרס ניתן על ה"שמעתי"?
הגנטיקה מאשרת את הידוע מהתורה 575105
סבא שלי אמר לי פעם שאנחנו ממשפחת כהנים.
איך ניתן לדעת בוודאות ?
הגנטיקה מאשרת את הידוע מהתורה 575107
שם המשפחה? נסה בגוגל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים