לתשומת לב ועדת המעקב 77461
היום בבוקר הוסרה תגובה ע"י אחד מחברי המערכת, והוגלתה לאי-השדים‏1. מאוחר יותר, אותו כותב פרסם, תחת אותו מאמר, תגובה בה הוא מתלונן על כי הסירו את תגובתו (משהו לגבי "ממש נעים לדבר פה", או משהו כזה. מצחיק, כי התגובה המקורית שלו לא הייתה אלא קינטור של כותבת המאמר ושל מדעי החברה בכלל). גם התגובה הזו הוסרה, ע"י חבר מערכת אחר. מאוחר יותר, כשראיתי את התגובות שהוסרו, החזרתי את התגובה הראשונה לדיון (לפני שראיתי את השניה).

כמה הערות לעתיד:
1. ביקשנו מכם לא לכתוב תגובות בעקבות הסרת תגובות אחרות, אלא תחת הדיון בו אנו נמצאים כעת, או בדוא"ל לעורך. אם הסרנו תגובה, הייתה לנו סיבה (ולא, זה לא סתם צנזורה), ואם תגובה הוחזרה, זה בטח לא היה בגלל שהצקתם לנו שוב פעם באותו מאמר.
2. למערכת יש פיקוח מלא על התגובות המוסרות - כל תגובה שמוסרת מדיון שולחת אוטומטית אימייל לכל חברי המערכת עם לינק לתגובה שהוסרה, כאשר לכל אחד מחברי המערכת ישנה הסמכות להחזיר תגובה שהוסרה לדיון. אם תגובה מסוימת לא הייתה צריכה להיות מוסרת, תסמכו עלינו שאנחנו נעלה על זה עד מהרה ונחזיר אותה למקומה.

יום טוב.

1 אני תוהה אם אנחנו צריכים לתת לממציא השם קרדיט בעמוד המערכת...
או! 77486
אני שמח שהזכרת (בהערת השוליים) את עמוד המערכת‏1. אתמול ככה בסביבות חמש ומשהו בבוקר (נדמה לי) הטרחתי את עצמי אל אותו עמוד, ובאמת תהיתי איפה אני יכול להעיר את הערותי לגביו.
אז ככה: בקטגוריית ה"כותבים הקבועים", לחיצה על שמו של יואב גלעדי מובילה דווקא לדף הכותב של יוסי נתנזון. באותו אופן לחיצה על שמו של שרון אדמוני מובילה לדף של עידו שטרנברג.
חוץ מזה, אף פעם לא הבנתי מה זה בדיוק ה"פורום 2" הזה, למרות שנדמה לי שפעם נכנסתי אליו בעקבות איזה לינק כאן, אבל כמו שבטח אתם (במערכת) יודעים (אתם יודעים?), הפורום כבר לא פעיל, או שהוא שינה את כתובתו, ובכל מקרה כל הלינקים אליו, ויש לא מעט כאלה באתר, לא עובדים.
באופן כללי לגבי כל קטגוריית ה"כותבים הקבועים", היא נראית לי מעט מוזנחת. אני משער שבעבר, בתחילת דרכו של האתר, הוכנס אליה כל מי שפירסם מאמר ולא היה חבר מערכת. הבעיה היא שמאז נוספו כותבים חדשים שלא ניתן למצוא שם (השם הראשון שקופץ לי לראש הוא אסף עמית, אבל בטח יש עוד, בטח אם אנחנו מדברים על כל מי שאי פעם פירסם מאמר אחד באייל). עניין נוסף הוא שדפי הכותבים שהוכנסו בעבר לא מעודכנים. כך למשל, האם לנצח תסיים ביבי קננגיסר את לימודי הMD שלה ברפואה "בימים אלה"? הציבור דורש לדעת היכן בדיוק היא עומדת מבחינת לימודיה, מה קורה איתה באופן כללי, ועל שם מי היא נקראת ביבי?‏2
אני מבין שיתכן כי טיפול בעמוד הוא עבודת תחזוקה מייגעת, אליה אין לאיש אף פעם זמן, לכן אני מציע ש(בעניין זה לפחות) תפעל המערכת על פי אותם עקרונות אשר על פיהם פועלת פלוגה מסייעת בגולני. או במילים אחרות אני מציע לסנג'ר לתפקיד את העורכת החדשה‏4. בנוסף אני מציע גם שהיא תחוייב לעבור על כל מאמרי ה"אייל" הישנים.

1 לגבי ממציא הביטוי אי השדים, ציינתי כבר בעבר, כי במקומו כבר מזמן הייתי דורש תמלוגים.
2 כמובן שעמודו של אלי אשד מעודכן להפליא בספר החדש אותו הוציא לשוק, בצנעה, לאחרונה‏3.
3 אני תוהה אם ניתן לדווח עליו לספאם-קופ הזה, שכל הזמן מדברים עליו פה.
4 שום דבר אישי, באמת.
או! 77492
עמודי המערכת עוברים עדכון מסיבי בימים אלו ממש.

(לאט לאט).

לפני זמן קצר ''שוחרר לאוויר העולם'' עדכון לדף העזרה. בניגוד לדף הקודם, אין זה דף סטטי, אלא עמוד ''אייל'' רגיל שניתן להגיב אליו - ובנוסף, לנו כעורכים קל יותר לערוך בו תיקונים.

בהמשך יעודכן גם דף ה''אודות'' באופן דומה.
או! 113594
אולי תחליפו את הכתובת "אנו עמלים כעת על עדכון רשימה זו." אשר בדף המערכת כבר חצי שנה למשהו יותר אמין?
למשל "אין דבר כזה, אנחנו נגד יצירת קהילה!"
או "כאשר הכותבים יפסיקו להתחלף כל הזמן נוציא רשימה כזאת."
או הכי פשוט "דב אנשלוביץ, אלי אשד, רון בן יעקב, יוסי גורביץ, שמעון גלבץ"
(וזה לא ששכחנו את הכותבים מהאות ד' והלאה)
או! 113596
אמרתי ''לאט לאט'' - זה פשוט קורה לאט יותר ממה שתכננתי. (הרבה יותר, למעשה). אבל לא שכחתי מרשימה זו, והיא אכן תעודכן, בסופו של דבר. מתישהו. אני מקווה.

ואם בעדכונים עסקינן, זה המקום להודות למיץ על הקישורים הגרפיים החדשים הפזורים ברחבי האייל בימים האחרונים.
גם אנחנו מקווים! :-) 137528
או! הגיע הזמן. 152715
מעניין כמה זמן לקח לי לשים לזה לב, אבל ברכותי על עדכון רשימת הכותבים הקבועים.
אתם בטוחים שזה היה רעיון טוב לכלול בה את חברי המערכת?
או! הגיע הזמן. 162264
מיהו "כותב קבוע"? האם הכותב נחשב קבוע ע"פ מספר המאמרים שנכתבו ע"י אותו כותב?
או! הגיע הזמן. 162279
נא עיין בפסקה האחרונה בגוף המאמר שבדיון 1095.
תודה 162315
באמת תהיתי למה מופיע שם כותב שכתב 3 מאמרים, ויש כותבים שכתבו יותר, אך הם לא מופיעים ברשימה.
או! 77525
א. בניגוד לטל, איש פעלתן שכמותו, אני עצלן היסטרי, ומכיוון שעלי הוטלה משימת עדכון דף המערכת, הוא נראה בהתאם. יצויין שאני זיהיתי את הבעיה מבעוד מועד והצעתי את ההצעה הסבירה ביותר שעלתה בדעתי בזמנו - להסיר את כל החלק של "כותבים קבועים" (הרי יש לנו ארכיון, לא?). רק שתדע - ל"כותבים הקבועים" נכנס כל מי שפרסם שני מאמרים בזמן יצירת הדף ההוא, והסכים להיות רשום שם.

ב. הלינקים לפורום2 לא עובדים? לא יכול להיות! האתר חי קיים ובועט. תוכל להפנות אותי לעמוד לדוגמא ממנו הפניה שכזו לא פועלת?

ג. ביבי קננגיסר (למעשה, היום זה כבר ביבי קננגיסר-פינס‏1) סיימה בהצלחה את לימודיה וכיום היא ד"ר למשעי, ועובדת בבית חולים אי-שם.

ד. ביבי נקראת ע"ש ביאפריה. אל תשאל...

ה. זהו, נראה לי.

1 טריוויה משעשעת: לבעלה קוראים גיא פינס. אחווה של אנשים שקרואים בשמות של אנשים מפורסמים...
אני כן אשאל! 77751
מי זאת ביאפריה?

טוב, אז הפורום 2 הזה בסוף כן עובד. לדעתי הוא לא עבד לי בשני מקרים שונים, אבל כנראה שאלו היו תקלות זמניות. אבל אפשר לנצל את ההזדמנות כדי לשאול מה הקטע של ה"פורום" הזה? אתה רוצה שאלה יותר ממוקדת? בסדר, למה למשל הוא כתוב באנגלית? (אם הוא היה בעברית בטח הייתי חוסך לך את השאלה הראשונה).

שתי הערות קטנוניות במיוחד: א. לדעתי מאן היה "כותב קבוע" עוד לפני שהוא פירסם את מאמרו השני (והאחרון קרוב לוודאי). ב. הייתה לי שאלה (דווקא לא קטנונית אלא מתוך סקרנות גרידא), לגבי האופן שבו רשום "האייל הקורא" בכותרת של הדפדפן, כשנכנסים לדף המערכת, אבל באמצע ניסוח השאלה פתאום הבנתי(!) (ה' הידיעה וכאלה).

ובמסגרת ביקורי בדפים אשר בהם לא מבקר אף קורא אחר של ה"אייל", אני שמח לעדכן את הקוראים ש*זה* מספר הפלאפון של דובי: 203081-052‏1

1 הוא מציין שם, אמנם, שהמספר מיועד למקרי חרום בלבד, אבל אני מניח שהקוראים הקבועים, שוודאי התוודעו כבר לאופיו הנינוח של העורך, יכולים להרגיש חופשי גם להרים סתם טלפון כדי לשאול מידי פעם, מה נשמע.
אני כן אשאל! 77808
לא מי. מה. מדינה באפריקה. היא לא באמת נקראת על שמה, אבל הכינוי שלה (שבסופו של דבר אומץ כשם רשמי) נבע משמה של מדינה זו.
עד כאן פרטים על אחותי.

פורום2 הוא אתר גג של כמה חבר'ה (אני ביניהם) שמכנים את הקבוצה שלהם, שים לב, פורום2. הוא כתוב באנגלית כי אנחנו נורא קוסמופוליטיים (אבל אם תכנס לדף שלי, לעמוד הסיפורים, תגלה שהרוב שם בעברית), וכי ככה בא לנו (וכי לעשות עברית בHTML זה סתם מעצבן, בד"כ).

א. כותב קבוע - כותב מאמרים, לא סתם מגיב. גם מיץ לא נמצא ברשימה, על-אף היותו קבוע למדי.
ב. אני שמח.

נכון, זה הטלפון שלי, הוא כתוב בעמוד הכותב שלי, הוא מופיע במידע שלי ב-ICQ, והוא באמת לשימוש רק במקרים חשובים, ולא סתם כדי לשאול מה נשמע. מקרה חשוב לדוגמא: אתה נורא רוצה לתרום לי חצי מיליון שקל, ואתה צריך כתובת לשלוח אליה את הצ'ק.
B.B. B.S.O.T 77904
א. כתבת של"כותבים הקבועים" נכנס כל מי שפרסם *שני* מאמרים בזמן יצירת הדף ההוא. אני התקטננתי וטענתי (שאם אני זוכר נכון) אז מאן נכנס לקטגוריית ה"כותבים הקבועים" גם לפני שפירסם את מאמרו השני, כלומר כשהיה באמתחתו רק מאמר אחד. אבל זה באמת לא חשוב.

קראתי לא מזמן בעיתון שהעלו את העמלות על הפקדת צ'קים ללא כיסוי, ככה שנראה לי שאני אחסוך ממך את תשלום העמלה הזאת, אבל חכה חכה כשיהיה לי איזה מקרה חשוב באמתחתי. אז כבר תשמע ממני.
B.B. B.S.O.T 77906
א. יכול להיות שעדכנו את זה באיזשהו שלב באופן חלקי.

ב. אם בכוונתך להזדהות בתור "האלמוני המקורי (מהדיון ההוא)", או אפילו בתור בלו בלו הכדור הכחול‏1, לא ממש תזכה לתגובה.

1 נטאשה שולתים!!!!1
מיכאלה אמרה לי 77920
שלא תמיד אני חייב להגיב לכל הודעה שנכתבת בתגובה להודעה שלי, ולהיות זה שאומר את המילה האחרונה, במיוחד כשאין לי שום דבר להגיד. אני חושב ש(באופן נדיר, וחסר תקדים כמעט) היא צודקת.
מיכאלה הייתה צריכה להגיד לך מזמן 77939
חסר תקדים? רוב הזמן אין לך מה להגיד! כל מה שאתה עושה באייל זה לשלוח הודעות מיותרות (ולא מצחיקות) וגם להציק לעורכים ואני לא יודע איך יש להם סבלנות לענות לך (אבל דובי מראה כבר סימני שבירה).
מיכאלה הייתה צריכה להגיד לך מזמן 77944
דובי לא יכול להראות סימני שבירה. זה זמן מה שדובי אינו אלא ערימת רסיסים על רצפת מערכת האייל המטאפורית, ולא רק בגלל זה מהדיון ההוא.
מיכאלה, הזכירו אותך באייל! 77958
זאת הבעיה עם מדיניות התגובות ב"אייל", מגיעים כל מיני פישרים, שאפילו את הדיגנטי המינימלי להזדהות אין להם, ו - איך אמר עמיתי המלומד ג. שמעון - מחורם האפל מתיזים ארס למינהו, לא משנה כלפי מי. באמת תתבייש לך.

ה"חסר תקדים" התייחס לכמות הפעמים בהן מיכאלה צודקת, ולא לכמות הפעמים בהן אין לי כלום להגיד. סתם בשביל שיהיה סדר.

לגבי העורכים אני בטוח שהם מודעים לפיצ'ר המתוחכם אותו הוסיף טל לאתר, אשר מאפשר לכל גולש באשר הוא, *לא* להגיב לכל הודעה באשר היא.
מיכאלה הייתה צריכה להגיד לך מזמן 542599
דובי נשבר פעם ב 8 שנים? עורכים מברזל יש כאן.
אני כן אשאל! 78012
היא כל כך רזה?
ובאותה נשימה - מה היא Attacca? 82649
או! 542598
ד. ביאפרה

או! 77559
אני מצטערת, אבל כעורכת מסוג נקבה אני מוגבלת כרגע להכנת קפה בלבד.
וגם זה רק לחברי המערכת (שום דבר אישי כמובן).
את צודקת 77755
הכי טוב שכל אחד יתרכז רק במה שהוא טוב בו.
היידה ביבי (מדנמרק)! 137545
בקשר לשאלה ע"ש מי נקראת ביבי, רק רציתי להעיר שבדנמרק ביבי זה בכלל שם של ילדה, מתוך סדרת ספרים הנושאת שם זה, אשר תורגמה כמדומני אף לעברית (אלי אשד, יודע משהו?).
היידה ביבי (מדנמרק)! 137547
אתה מתכוון כנראה לבילבי/גילגי של אסטריד לינדגרן
בתרגום לאנגלית נקראה Pippi Longstocking.
היידה ביבי (מדנמרק)! 137551
לא, אני לא מתכוון לPippi. (למרות שזה מה שהעם רוצה). אני מתכוון לBibi. יש הבדל.
בקשר לקרדיט 77507
שלום לעורך דובי.ק.
לא ביקרתי כמה זמן באייל,וחוץ מאלפי תגובות חדשות החמצתי את כל החגיגה שפתח פה ג. שמעון.
בקשר לשם אי השדים, היה לי זיכרון עמום שיש לי עליו זכויות יוצרים,בדיקה במנוע חיפוש הראתה שאכן כך,ב-‏10 ליוני השתמשתי בו לראשונה בהקשר הנוכחי.
אל חשש,אינני מבקש תמלוגים או קרדיט אישי,רק משהו פעוט שביקשתי בעבר, ויתכן ועוד קוראים ימצאו בו ענין.
אפשרות לדעת אם יש מוסרות חדשות שהוגלו לאי השדים,מדובר בענין טכני פעוט קרוב לודאי.
בכבוד רב
האייל מועדת המעקב.
נ.ב
קרדיט אפשרי נוסף: בתוך שבוע לערך יפורסם דו"ח 2-רשמים מ"אי השדים" והעורך ימנע מתגובה עצבנית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים