8032
אני לא יודע איפה להתחיל... אני כותב את הדברים האלה מעל גבי המקינטוש שלי... כן, כן... הפלטפורמה הזו שחברה אחת (Apple Computer) שולטת ביד רמה גם בשוק החומרה וגם בשוק מערכות-ההפעלה שלה. אני בוחר להשתמש במקינטוש בתור המחשב הביתי היחיד שלי, מזה כ-‏8 שנים (דרך 3 מחשבים ואינספור שידרוגי מ"ה), לא כאקט מחאה אנטי-מיקרוסופטי, לא כי אני גרפיקאי/מוסיקאי/אמן-וידאו/יאפי/סנוב, אלא מכיוון שאני מעדיף מחשב שעובד איתי, ולא כזה שאני צריך לעבוד נגדו. ואת כל זה אני אומר כדי להוציא קצת אוויר מטיעון ה"אין ברירה" שלך. ולא שאינני משתמש בתוכנה של מייקרוסופט. למעשה, מייקרוסופט - לא רק שהשקיע ממון רב בהצלתה של "אפל" לפני כשלוש שנים - היתה במשך שנים ארוכות החברה שמכרה הכי הרבה תוכנה למקינטוש. אבל אני ממש לא מוכרח להשתמש במוצרים שלהם. למעשה, אני כמעט שלא עושה את זה. אפילו הדפדפן שאני כותב ממנו כרגע אינו IE, למרות שהגרסא האחרונה אינה רעה במיוחד. ועכשיו מגיע הקטע בו אני כותב שהפרת חוק היא הפרת חוק היא הפרת חוק, וצריך סיבה טובה _מאד_ כדי לעשות זאת במדינה כמו ישראל (שתוך כדי כך קונה לה מקום לא-מכובד ברשימת הפיראטיות של מחלקת המסחר ומחלקת המדינה האמריקניות). סיבה שאינני מוצא, גם לאחר שקראתי את דברייך, ובמיוחד לאור מה שכתבתי כאן בהתחלה.
מקינאויש 8034
אני לא מתיימר להביע עמדה בסוגיה המוסרית המעניינת שהעלה ירדן. עם זאת, עם כל הזעם על מיקרוסופט ושאר הירקות, מערכת ההפעלה של המק פשוט מחפירה ומזעזעת. אני יודע כי נאלצתי, פעם, לכתוב בה תכנה. מחריד.
אני *כן* נמנה על אלה שאמורים היו להשתמש במק - אני משתמש במחשב להקלטת מוסיקה. אבל אין סיכוי. במחשב הזה אני לא נוגע עם מקל.

כנ"ל, וכדי למנוע אי הבנות מצערות, לינוקס. איכס.
פיכסי 8040
אני תוהה איזה מין "ידע" מספקת דווקא החוויה של פיתוח תוכנה לפלטפורמה זו או אחרת. למען הפרוטוקול, אציין כי כתבתי תוכנה גם לזו וגם לזו, וכי ההתרשמות שלי שונה בתכלית (למרות שלא הייתי קורא לה "ידע"). אך חשוב מכך - היות שרוב המשתמשים במחשבים אישיים אינם מפתחי תוכנה, ממילא ההתרשמויות שלנו כמפתחים אינן רלוונטיות לחווית-המשתמש. אני מקווה שזה לא יתפתח לוויכוח דתי על מערכות-הפעלה, ולכן אני חוכך בדעתי אם לבקש דוגמאות (ולא כאלה הנוגעות לפיתוח תוכנה) להיותה של Mac OS "מחפירה ומזעזעת", או להסתפק בכך שאציין שפעם אחרי פעם היא עשתה את מה שWindows עשתה, אבל מוקדם יותר וטוב יותר.
פיתוח 8041
מערכת הפעלה שמקצרת זמני פיתוח, היא מערכת הפעלה שחברות תוכנה ירצו לפתח לה מוצרים חדשים, ולכן יהיה יותר מבחר מוצרים ללקוחות שקונים מחשב שפועל עם מערכת כזו, מה שיגרור יותר לקוחות (גם לא מפתחים!) שישתמשו במערכת הזו. יש לא מעת מומחים שמעריכים שהסיבה להצלחה של WINDOWS היתה בגלל קלות ומהירות הפיתוח (בעיקר בעזרת VisualBasic)
פיכסי 8061
בוא לא נכנס לויכוח טכני כאן - סתם חבל. בכל מקרה, הבעיה שלי עם המק היא מערכת ההפעלה שלו. למחשב עצמו יש חמרה נהדרת, אבל המערכת - לטעמי - מזעזעת למראה ומיושנת גרפית. המק הקדים את זמנו, בזמנו, אבל זה היה מזמן. מבחינת ממשק משתמש אין מה להשוות, למרבה הצער - Windows לוקח בהליכה.
לא רק זה, אלא שהמערכת הזו כבדה ומסורבלת, ופוגמת בביצועי המחשב. אתה יכול לעבוד על מק מהדור החדש ביותר, והממשק הגראפי ימשיך לעבוד ב-Feel (בלי Look) של Windows 3.1 על 386. חבל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים