אמונה ותבונה 88422
בהקשר לדבריו של עמנואל:
תסלחו לי, אנשים, אבל מה זה הזלזול הזה? לידיעתכם, אחוזים ניכרים (סביר להניח שהרבה מעל לרוב) מהעם היהודי מאמינים בביאת המשיח; כמעט כל ההוגים היהודיים הגדולים לאורך הדורות עסקו בנושא בהרחבה; האמונה בגאולה היא מוטיב מרכזי בתרבות העולמית לאורך ההיסטוריה, וגם היום; הכתבה שעמנואל בחר להגיב אליה היא כתבה שעוסקת בצורה מפורשת בנושא האמור, כך שתגובתו ללא ספק מעשירה את הדיון.

בהתחשב בכל אלו, הבוז הנוטף והיחס המתנשא ("תביא לי שתי משיח וקולה אחת". נו, באמת) שאפיינו את כל התגובות לעמנואל לא רק שאינן במקום, אלא שהן מעידות על גסות רוח שהיא אף פעם לא במקום.
אז האיש כותב דברים שאתם לא מסכימים איתם. אז מה. תנסו להבין מה הוא אומר ולהגיב בצורה ראויה, או תהיו בשקט.
אמונה ותבונה 88474
ואת הצורה הראויה לתגובה תקבע, כמובן, אתה.
אמונה ותבונה 88502
אין כמו סרקזם כתגובה לטיעונים שקשה לסתור, הא?

את הצורה הראויה לתגובה קובעת תרבות הדיון הנהוגה באייל הקורא, לצד נימוס אלמנטרי. אתה באמת מנסה לטעון שבוז והתנשאות נחשבים בעיניך כתרבות דיון לגיטימית?
אמונה ותבונה 88517
במקרים מסוימים בוז הוא תרבות דיון לגיטימית. הלגיטימיות שלו היא תלוית הקשר, ובאייל הלגיטימיות מתבטאת בעובדה הפשוטה שהוא לא נמחק ע"י העורכים. אשר להתנשאות, לא רק אני לוקה בה אלא גם אתה, כפי שהמשפט "אין כמו סרקזם כתגובה לטיעונים שקשה לסתור, הא?" מוכיח.
אמונה ותבונה 88523
בוודאי שבמקרים מסוימים בוז הוא לגיטמי, אבל הם מוגבלים ביותר. הודעתו של עמנואל הייתה מנומסת ולעניין - אפילו שאני לא מסכים כמעט עם אף מילה בה - ובוודאי שלא כוונה לפגוע באיש. מדוע במקרה כזה בוז הוא תגובה לגיטמית? מדוע אתה חושב שאמונתו של עמנואל ראויה לבוז כל-כך עמוק שאין טעם אפילו להסביר מה שגוי בה, אלא פשוט ללגלג עליה?

(אגב, בחירתם של העורכים למחוק או לא למחוק את התגובה איננה לעניין - כמו שתמיכתם בדעה מסוימת במאמר מערכת אינה מחייבת אותי לתמוך בו)

ולגבי ההתנשאות שלי: אם בוז הוא תרבות דיון לגיטימית, בוודאי שהודעה נוטפת בוז היורדת עלי ("כמובן") אישית מצדיקה תגובה דומה - ועדיין אני מתנצל על פליטת הקולמוס הזאת. לא הצלחתי להתאפק.
אמונה ותבונה 88525
לא, בהודעה שכוונה אליך לא היה בוז, אלא סרקזם בלבד. אין שום צורך להתנצל, אני לא חושב שאנחנו במועדון הויכוחים של אוקספורד, ולא נפגעתי כלל ועיקר.

ההודעה שלי לעמנואל דיברה בעד עצמה, והסיבה לבוז היא בדיוק זאת שהובעה בה. אני בז למאמינים באמונות טפלות, ואני חי בשלום עם זה שהם בזים לי באותה מידה (או יותר).
אמונה ותבונה 88561
למה אתה בז למאמינים באמונות טפלות? שיאמינו, למה לבוז?
אמונה ותבונה 88601
טוב, בוז זאת בטח לא המילה שהייתי בוחר, אבל השתמשתי בה כי מר קלין הציע אותה והיא נראתה לי קרובה מספיק.

המאמינים באמונות טפלות, מאסטרולוגיה ועד ביאת המשיח, הם אויבי החשיבה הרציונלית, המדע והקידמה. זאת סיבה מספקת בשביל שלא ארכוש להם כבוד רב מדי.
אמונה ותבונה 88611
כולנו יודעים שאתה לא רוכש להם כבוד רק כי אתה קמצן וחבל לך על הכסף.
אמונה ותבונה 88632
צודק, תודה. את הכבוד אני לא רוחש, לא ''לא רוכש''.
אמונה ותבונה 88640
לכבוד אין מחיר קבוע:
תגובה 78813

ואולי אתה פופק?
אמונה ותבונה 88685
אני כבר הצעתי תאוריה יותר רחבה.
תגובה 60271
אבל מאז גיליתי, שלפחות שלוש דמויות נוספות קיימות במציאות: ערן בילינסקי, עמית מנדלסון (אחי מכיר את שניהם) ודובי קננגיסר.(פגשתי אותו פנים אל פנים)
אמונה ותבונה 88796
אני נפגשתי עם ערן, טל, ירדן ניר ודובי.
אלכסנדר מאן לא המציא כל-כך הרבה דמויות...
תגובת שרשרת 88802
אוקיי, כולנו יודעים שיזהר נבו קיים, ויש לו חשבון בנק שמוכיח את זה.

הוא מעיד על קיומם של ערן, עמית מנדלסון ודובי.

עמית מנדלסון מוסיף את החוליה הבאה: טל וירדן ניר.

יש לנו, בינתיים, אישור לקיומם של ששה אנשים אמיתיים באייל. כל אחד מהם מתבקש להוסיף את אלה שהוא מכיר אישית, ונקווה שזה לא יגמר בפיצוץ.
תגובת שרשרת 88805
כולם, כולל א.מאן ואתה, זה דמויות שהמציא מר נבו (העשיר המשועמם).
תגובת שרשרת 88806
יזהר נבו הוא דמות פיקטיבית שהומצאה ע''י חברת ''רשת'' כדי להעלות את הרייטינג שלה.
תגובת שרשרת 88879
אני מכירה אישית את רדפיש ואת ל.ב.פ., כך שבהנחה שאני אמיתית, גם הם אמיתיים.
הקדמת את זמנך 88962
נא לחכות בסבלנות עד שקיומך בעולם הפיזיקלי יקבל את האישור המיוחל מאחד האבות המייסדים. אנחנו נגד התפרקות ספונטנית.
הקדמת את זמנך 89126
מכאן שאני יוצאת בבקשה - חבר המערכת הבא שמגיע לניו-יורק מתבקש לסור לפגישה קצרצרה, שתכליתה תהיה אישור קיומי הפיזי.
(בוחן קצר בע''פ בנוגע ל''אייל'' יתקבל בהבנה).
הקדמת את זמנך 89176
I am not a staff member, but I did see you in person, and therefor know that you exsist. whether or not I exsist is a different issue...
תגובת שרשרת 93500
אני חושב שגם אני קיים
93514
רדפיש אמיתי, וגם גל וגם ליאור. אז אני מניחה שגם אני אמיתית. ויש קומיקס שמוכיח את זה!

____
העלמה עפרונית, כל הזמן עייפה.
תראי בובה, זה קצת יותר מורכב 94096
עד שלשום בצהריים היה לי אתר מאד נחמד בשרת של הועד האירופאי למחקר גרעיני. אפילו כשהפילו לי את חשבון המשתמש, כמו גם את האתר, הייתי בטוח שמדובר בסבוטג' וירטואלי פחדני של קולגות מאיטליה, ספרד או גרמניה (!), ובהתאמה ביקשתי מהחברים בועד לספר לכווולם שאוטוטו פוקע לי וריד ואני קוטף את החרטט מהעולם הוירטואלי והאקדמי גם יחד למען יראו ויראו.

איתרע מזלי, ואותה פעולה פחדנית ובלתי מוצהרת עברה ביומיים האחרונים על כל חבריי ומוקיריי ע"י הנשמות הטובות והקמצניות בשוויץ. אלפיים אימיילים, אתר מלוקק, מאמרים מדעיים ותמונות אינטימיות - הכל ירד לשאול הג'נבואי.

לא פלא ששם העיר גניבה, שוויצרלאנד.
ולעניין (יו, אני כזה זיין שכל) 94100
עפרונית חביבה, את כולה שוחחת איתי פעם-פעמיים בטלפון ובאיציק, נו מור. אמנם יש גלריה שלמה של תמונות שלי באתר הקייצת של הועד ‏1, אך אין לדעת עם הסוואק או המוחאבאראט לא שתל אותי שם לצרכיהם הפנימיים.

מה שידוע הוא שהנ"ל טוענים שפגשו בי בארבע עיניים, לעתים אף מספר פעמים:

דובי, הרבה לפני שהקים את האייל והשתיל את כל שערות הקרקפת בנחיריו המוגבהים

מאור, הרבה לפני שערן גידל ליפה וכליל נגמל מטיטולים

תומר ליכטש, כשהוא עוד היה קאקר שמנגן שעות על החול ברשף לתוך הזריחה. כבר אז הוא חיבר פואמות לא ברורות והתעלם ממי שלא הבין אותו

ערן בלינסקי, לפני שאיזי התחתן וכליל התחיל לחלק לכולנו ציונים

ירדן ניר, בימים שעוד התלבש כמו אגזוזן, התבטא כמו קיבוצניק והרוויח כמו סטארט-אפיסט גאה (היום הסדר השתנה מעט, אבל זה רק בגלל המיתון)

נטע מעיין, כשעוד היתה שביעיסטית מתורבתת ולא נערה עובדת לקראת הזדוודות במדים

עודד בן-דוד, כשעוד היה אפשר לשוחח איתו בניחותא על שירה וזיונים בלי שהקלוץ יתלבט בקול בין דוקטורט בקופנהגן לפוסט-דוק בפרינסטון.

עמר אורי, לפני שאבא מימן לו מאורת סמים בוהמית בחלקה המערבי מדי של ישעה"ק תושבב"א

אלעד יעקבי, לפני שביתק בתולי קטינות כשם שטל נהיה אבא ואסף התֲּיְימֶן

קשת, לפני שהניחה לבוהמיאנים בגרוש להקפיץ אותה מיגור למרכז כל שני וחמישי לצורך ערבי שירה בפחות מארבע עיניים.

שמעון גלבץ, כשהוא עוד היה סתם איזה הומניסט תל-אביבי חצי-חירש עם ג'וב באקדמיה, ספריה ובית מעוררי השתאות חמדנית, וחיבה יתירה למוות מוקדם מסרטן הריאה

גלעד דנבום, לפני שהשמאלן הרגיש חזר לאהובתו האיברית ונפרד לשלום מזכרונו לטווח הקצר

משה (?) לוינסון, לפני שחמאסניק בן-גילו הרס לו את המוצ"ש והעניק לו 15 דקות תהילה בתשקורת. נחת.

גלעד ברזילי, כשהוא עוד היה מלחך ניירת במשעולי פישבך ומשדל זרים לקפוץ לאליפות העולם בווכחנות סקסונית.

אחד ממזילי הריר הדמגוגים, חובבי החולדות ושונאי האדם שלמד איתי לייזרים וחילק כרוזים פשיסטים של אנונימוס למ"פ סיירת מהכרמל, פרינסטון, קפלן וחאן-יונס (לא בהכרח בסדר הזה).

אלכסנדר מאן - מעורב לרגל עסקיו כהרגלו מעל לצוואר בעסקנות משפטית, פובליציסטית ופוליטית בשיעורים החורגים מהתקן היהודו-קלוויניסטי לכל הדעות.

שיחת הטלפון האמורה עם עלמתי העפרונית

קשר איציק איתן עם מיץ פטל ויובל רבינוביץ', זה משדלני להתבטא בבהירות וזה בעברית מוקלדת וירטואלית באצבע קלה על העכבר.

חילופי דברים סוריאליסטים עם טל כהן באיציק ואף מאורנג' לסלקום, בעודי מחפש מוצא נוח מן החלונות הגבוהים במאייר והוא מוודא שהאייל לא באמת נפל, זה סתם אני חסר סובלנות

כוונות כנות לפגוש בכמה וכמה איילים וירטואליים בהמשך חופשת הקליטה הידועה גם בשמה הרשמי 'מועדי ב' לסמסטר אביב'. מישו בא להופעה של מיכה וברי הערב במיוזיק פקטורי? ומה לגבי רוקפור בפטיפון מחר? אולארצ'יק יום שני? אלוחת עלב במסעדה חיפאית ביום ראשון? שיפודים בנגב ביום שני? חומוס ביפו ביום ג'? חופשה משותפת בקושטא הבנויה באפריל-מאי, ככה? אולי קפיצה משותפת לגניבה השוויצרית כדי לשמוע את קית' ג'ארט או ויין שורטר במאה, מאתיים דולר החתיכה? ישיבה לתמלול הראיון עם אביב אביחליל מבארות? סוכת שלום על קו התפר לסיום הכיבוש? ישיבת מטה אצל עובד להשכנת שלום איתן בין בני אברהם לדורותיהם?
ולעניין (יו, אני כזה זיין שכל) 94103
תגובה 92229
לא יכולת לכתוב לי את זה באימייל? 94109
טוב טוב, תרשה לי לפרוק את הרוח הנודניקית השורה עלי באיזו פינה נידחת באייל, לפני שרשמית אני מוצא זמן להציף את דובי בחמישה-שישה מאמרים ארכניים בשלושה-ארבעה חלקים על תולדות המוסיקה הערבית, פשר הסכסוך ההיסטורי בין ישראל לפלשתין, ששת הבריכות התרבותיות בעולם, חזון מגדל בבל בגניבה ותולעת יעקב הצופייה, איך לאיים על סדאם בלי להשתמש בטייסות הגרעיניות ואיך אפשר לשרוד בארצות הברית הנורדית בלי דרכון, תעודות, מזומנים, סלולרי, אוכל או איפה לישון.

ובכלל שכחתי לציין שאתר הקייצת הוא ‏1, דף היוצר שלנו בבמה הוא ‏2, האתר שהיה לי ישב ב‏3 והכיל לינקים ל‏4, ‏5 ו‏6, ושנדמה לי שרוב האיילים בעדר יכולים לנחש לבד אם אני רוצה או לא לפגוש בהם במציאות, להוציא אולי דוגידוג שתמיד היה עיוור, חירש ותתרן בכל האמור ברמיזות עבות וגסות כאחד.

אז חבר'ה - נראה לי שהאייל נראה טוב יותר כשאנשים מכירים זה את זה מספיק כדי לדבר לעניין ולא לשקוע להתנצחויות פורומיות שמאפיינות כל קהילה וירטואלית לחלוטין. אז הנה לכם, אחת שתיים שלוש ארבע, ואל תשכחו להוסיף http://

1 summies2002.web.cern.ch
2 stage.co.il/a/16110
3 cern.ch/golgher
4 t2.technion.ac.il/~sheket
5 stage.co.il/a/587
6 www.bfi.org
ליאור, מה עובר עליך? 94111
בזמן האחרון נעשית פתאום.. איך להגיד את זה.. טרדן. טרחן. נודניק.
ה"תגובות" (שלא היו תגובה לשום דבר שנאמר) הארוכות כאורך הגלות, ועוד באנגלית, רשימת הג'אז שהפלת על מי שכבר הצהיר שהוא שונא ג'אז, ועכשיו הפירוט הזה של אלה שאתה מכיר, פלוס פרטים אישיים עליהם, שלא מעניינים ולא מצחיקים, ואולי מישהו מהאיילים האלה אפילו ייצא מזה נבוך.
אז עפרונית אמרה שהיא מכירה אותך, אז מה? היית חייב לתקן אותה ולהגיד שבעצם אתם בכלל לא מכירים (ככה מביכים בחורה?), ואז לפרט את מי אתה כן מכיר, מתי איך ולמה?
תרגיע, בן אדם, תרגיע.
מאת האייל שוחר-הטוב.
ליאור, מה עובר עליך? 94141
הוא כן מדבר לעניין, הוא רק התבלבל במאמר. בעצם הוא מנסה להראות למה יכול להוביל שימוש בסמים קלים.
מה עובר עלי? הלם בית זה מה עובר 94164
האלו האלו, מימיי לא השתמשתי בסמים. למרות שפה ושם שתיתי קצת אלכוהול וגם קפה. וגם תה, ואולי נחשפתי ליותר מדי נוזל דוחה יתושים, ולפיח מהלבניות, וטרפנטין, ומואונים אנרגטיים הנעים כמעט במהירות האור.

וככה עם כל הג'ורה שפתחתי על כל האייל ואשתו, עדיין לא יצאתי מהבית להופעה של מיכה וברי, ובכלל לא למדתי למבחן הרצחני של יום א', וגם לא פגשתי כמה מחבריי הגשמיים היקרים, ואפילו לא הקלטתי למחשב את כל הראיון עם רביע', למרות כל ההבטחות לדובי.

אז כדרך האייל, תולעת יעקב כוחה בפיה, וכולנו טובים בדיבורים וסיסמאות. אבל כשזה מגיע בתכ'לס לכתיבת מאמרים או דוגמאות קונקרטיות (ותסלח לי, אבל איתי לא שונא ג'אז וגם לא אמרתי על העלמה היקרה שאין בינינו היכרות), אז פתאום כל העדר ממלא פיו עשב וקיבותיו גירה.

אז לפני שאני נהיה חלוקת קשב ג'וניור והאלמוני שוחר הטוב נדמה לצנונית ויקטוריאנית בקרינולינה וסד, אני מציע שעל כל שלושה פלפלים שאני אנסה להוציא מהישבן השבוע, הנ"ל יחלוץ צנונית (או סלק) מרקטומו שלו. ויימוג מעט סומק מן העדר, ולקוראים היתה עדנה.

כיף?

{
כבר הקלטתי 35 דקות מהראיון בפורמט מפ3. המעוניינים יכולים לשלוח אלי רץ דואל ולקבל התסכית ישירות לתיבתם. למען קירוב לבבות ושלום בית, ולמען ידע כל ליאור אריה-יהודה מרדכי מה משלוש שעות הראיון מעניין את העדר ומה לא. משקל חלק זה של התסכית כשבע מיליון בתים, שהם נ"ו מאות הרבבה סיביות כנגד נ"ו מאות הרבבה צדיקים וצדיקות בעולם הזה ובעולמות התחתונים, ובעולמות התצוגה. אך לבקשת האייל, הצבי או העגל אוכל בנקל גם לשקול לו מאה-מאתיים גרם נבחרים של פילה אביבי על מוסיקה, בן-לאדן או חמורו של מובארק. כל טוב.
}
צמצם, צמצם 94172
תנסה לצמצם את הMP3 בעזרת yEnc, ואם יעלה מלפניך, גם את כמות העופתופיכ במאמרי.
לא משקה ת'עציצים בועט בחתולה 94186
קודם כל רק כדי שיהיה ברור, האייל שוחר הטוב, הוא איננו אני. פשוט מהתגובה שלך לא ברור לי אם זה ברור לך, אז לייתר ביטחון.

שנית, אם הייתי קונספירטור, הייתי עלול לחשוד בעצמי שהמצאתי אותך כדי לגרום לי ולהודעותיי ''להראות טוב''.
ילד, תזכיר לי מאיפה אנחנו מכירים 94123
ילד, תזכיר לי מאיפה אנחנו מכירים 94136
אהובה איברית, הא?
אללאו מי טו רמיינד יו משו, קאזין 94171
~ * ** *** **** לא לקרוא - הכל רכילויות בנות אלף פלוס שנים - שעמום תחת, ראו הזהרתם **** *** ** * ~

עכשיו שהזכרון הקצר של שנינו נפגע במרחבי היבשת, הרשה לי לרענן את זכרון הפיל הטבוע בחוטמך.

גם לפני איזה שבע מאות שנה התחלת להרגיש לא טוב בחצי האי העיברי. הממלכה היתה מפולגת לנסיכויות קטנות עם שולטן ערבי כזה או אחר מושל בקסטל ברמה. וזה לא שינה הרבה אם השלטון היה בידי מוסלמי או יהודי, שניהם היו רודפי שררה, תאבי בצע ומסואבים כפי שרק הבן-דוד של המלך יכול להיות.

ומתי שהוא גם אתה תפסת לך איזה רבי יקותיאל פציפיסט ומרדן ‏1 שהחציף פנים כנגד השלטון ומצא את קרקפתו ניתקת מיתרת גופו לבלי שוב. וגם אז היית מסתובב ברחובות והיה נדמה לך שכל הטבע מבכה איתך את מותו של המרן קותי. וגם אז גמלה בך ההחלטה למרוד במלכות ולארוז הדיסקים והספרים והגומיות לשיער, ולעקור צפונה.

וככה נדדת בשקט מנסיכות לנסיכות, ודרך הקווים לגאליה הקתולית, וממנה למישורים מסבירי הפנים של הים הבלטי. ואיפשהוא בין אנטוורפן להמבורג השתקעת אתה ובניך לאיזה מאה מאתיים חמש מאות שנה.

וכעתה גם אז הייתי תתרן, ואפי הליסבונאי הכביר לא הבחין בין דין מלוכה לשרירות עריץ, והעדפתי לשכון לחופי האוקיינוס ולגרגר מולים וסושי תמנונים באין מפריע, ואין רבי אנוס פוצה פה ומצפצף, פן יחשף, ואולי האמנתי שגם כשכל עיבריה תיפול לידי הקתולים ימ"ש, אני אספיק להימלט אליך לורמזיה, מסילה, גנט, קלן או סיאנה.

אבל מה לעשות וידידנו אלכסנדר כבר אז היה טרוד בעסקיו וידידו דאז עידו; ואתה הטבעת יגונך באלכוהול וקטורת לבנה; וכך אני הוספתי להתגלגל ממעינץ לגליציה, ואולי ללובלין, ולבסוף לרומניע תאבת החיים, פולין הבערה וליטא גרומת הפנים. ומשם לשרגורוד, ובעקבות המלחמה לצ'רנוביץ, הפרבר התרבותי לפאתי קייב, עם חופשות קיץ באודעסה שבקרים.

וכך מחציתי אחוזת שגעון הרדיפה, נצר חצרות החסידים, המתנגדים והכהונה, עקרה מצ'רנוביץ לירושלים, בהותירו ככופר את כל נכסיה מאחור.

ואילו מחציתי אוהבת החיים, השינה, המולים, השיכר והים עקרה גם היא מקישינייב לערד. ואת התואר מן המכון הפוליטכני בלנינגראד, עם ספציאליטה בטלמוטוריקה (יעני, בקרה) הכירו ברחובות כתואר שני בהנדסת חשמל עם התמחות בטלויזיות, וממילא אף אחד לא מסתכל על הנייר המדופלם הזה כשאתה רוסי שמחפש עבודה במקצוע בארץ המחורבנת הזו של פוסט מלחמת יוה"כ.

אבל כל זה כבר גולש לתחום הזיכרון הקצר שלך, והס מלהזכיר את הפטור מצה"ל שקיבלה אמי (העתודאית מבר-אילן) עת נכנסה להריון. אחרי הכל הקתולים בעיבריה, שלא כאחיהם (?) הטאטארים, מעולם לא ראו בעין יפה נישואי בזק הבאים מאהבה. אצלם זה תמיד היה עניין של שדכנות פוליטית מלוכלכת, וממילא אם המלך היה קופיף אימפוטנט היתה מוצאת לה המלכה איזה בן-תשחורת עיברי מתולתל שיער ותכול-עיניים, עם שפתי דבש ולשון מהירת חימה וחובבת שיכר.

ואת מי זה באמת מעניין אם יקותיאל נערף בגלל עזות מצחו או בגלל ידיעותיו המופלגות ברזי דגדגנה של אחת תרזה חסודה, ואם התעברה מן הרב, הבן או רוח הקודש. העיקר שהשולטן הקוף שמע שהילד לא לו, ובחר לקבור מהר את החרפה בבית קברות כזה או אחר.

מי יודע, אולי בימינו אפשר לבדוק כמה קטלונים גאים חולקים את חוטמו הגנטי של ר' קותי השובב, וכמה בסקים קיבלו את תאוותם לפלפלים אדומים חריפים מן השמאלן הפציפיסט השתיין שנתגלגל לו לאעמסטרדעם של מעלה, היא ראש פינה הבנויה.

אבן מאסו הבונים גבר.

\\\\\\\\\\\\\\\\ כבר אמרתי שיהיה משעמם, אז לא לבוא בטענות עכשיו אם יגעתם ולא מצאתם. מורשת של אבא אבן לא יותר מצחיק. \\\\\\\\\\\\\\\\

אללאו מי טו אד 94183
שאם אי פעם היה כאן משהו לא רלבנטי ומשעמם - אלה התגובות שהשארת כאן היום.
פעם דובי נהג לומר לאנשים כמוך: 94349
די כבר! די! די! די! די! די! די! די! די! די! די! די! די! די! די! די!

תפסיק עם זה! יצאת לי כבר מכל החורים! מספיק! רד לנו מהגב כבר! עוף מהאתר, אם הוא כל-כך מפריע לך. עזוב אותנו בשקט. אם כל מה שאתה עושה זה לשלח בלוני ניסוי, פשוט תתפוס אחד מהם ותעוף מכאן. לך לעזאזל. כשנחשיך את האתר, דע לך שזה יהיה בגלל קרציות כמוך. ואז אתה תוכל להקים אתר משלך ובו אנשים יוכלו לקלל כמה שבא להם אחד את השני. היי, אתה יודע מה? אתה יכול לעשות את זה כבר עכשיו! למה אתה מחכה? לך כבר!
געגועי לקיסינגיסר 94367
אח איפה איפה הימים ההם עם הקוקו בעל הטמפרמנט...
פעם דובי נהג לומר לאנשים כמוך: 94379
אמממ... לא, דובי דווקא אף פעם לא אמר משהו כזה לאנשים כמוהו. הוא אמר את זה לאדם ספציפי מאוד (או למי שהוא חשב באותו רגע שהוא אדם ספציפי מאוד, ולאחר מכן התברר כמתחזה) שהציק לי ולמערכת באופן מתמשך ומעיק.

בפעם הבאה שאני רואה דבר כזה אני מוריד אותו, סתם שתדע.
הרשה לי לתקן אותך 94434
אותו אדם התברר כמתחזה *עוד לפני* שכתבת את אותה הודעה רציונלית וקרת מזג‏1, כפי שניתן לראות כאן: תגובה 78685

צר לי שאתה חש שאני מציק (או שהצקתי) למערכת באופן מתמשך ומעיק.

1 אני עדין מוצא את דובי מאוד מאוד משעשע כשהוא מתרגז. ופמינסטיות גם.
נכון, אתה באמת זיין שכל. 94163
אני באמת לא יודעת מה איתך, אבל מבחינתי‏1
קיום שיחה עם מישהו, היא איזושהי הוכחה לאמיתותו.
אני לא חושבת שמישהו ישקיע כל כך הרבה אנרגיות רק בשביל לעבוד עלי שהוא קיים בזמן שהוא באמת לא.

סליחה. טעיתי. אני משוכנת עכשיו בחרפתי. אתה לא באמת קיים, הכל היה פיקציה אחת גדולה. אתה יודע מה? לצורך העניין גם אני לא קיימת. כל מי שניהל איתי אי פעם שיחה בעולם הוירטואלי או האמיתי, מתבקש לשכוח מהעניין. מדובר בעבודה של הטאליבן.

ולמקרה שתהית- אני לא ממש עלמתך.
אני לא העלמה של אף אחד. אני העלמה של עצמי, קצת של ההורים שלי, ושל הנוטבוקמן‏2.
נכון שאתה לא אחד מהארבעה? אז שלום.

ורק לשם הידע הכללי- כמעט והגעתי היום להופעה של מיכה שטרית וברי סחרוף (גם הם חברים שלך?). אבל עם חברים שלי. אתה יודע- אמיתיים. לא כאלו שאני אוספת באינטרנט.‏3

1 כנראה שזה נובע מהעובדה שאני תמימה נורא, נאיבית ברמות קיצונית,ובאופן כללי,לא חושבת שמטרת *כל* האנשים בעולם היא לתחמן אותי.
2גיבור הקומיקס בו מופיעה העלמה עפרונית. מישהו תהה פעם.
3אני לא יודעת אם יש לי הרבה, אבל לפחות אני משוכנעת באמיתות קיומם.

_________
העלמה עפרונית, לא ידעה בכלל שהיא אמורה להיות מובכת, עד שלא האירו את צ'ומת ליבה לכך. ובכלל, יש לא מעט אנשים שדי שמחים עם העובדה שהיא מכירה אותם.

***
ורק בגלל שממש הכנסת אותי למצב עויינות, מצאתי לנכון לציין שאת המיילים הממש ארוכים ובאנגלית שהיית שולח לי לגבי קורותיך מעבר לים? לא קראתי בשום שלב.
לא ראיתי צורך לבזבז עליהם זמן נשימה.
עכשיו, כשהזכרת את הנוטבוקמן, 94170
"העלמה עפרונית" זה על-שם העפרוני או על-שם העיפרון?
העפרון. 94220
_____
העלמה עפרונית, משתדלת שלא להיות עוד הודעה עופטופיקית בנוף.
את חמודה והוא אידיוט 94452
ואם כבר אז תגובה 36693
ועכשיו את יודעת 94475
שגם אני אמיתי.
ואם כבר, אם יש קון של דגים אז למה שלא יהיה קון של איילים?
ועכשיו את יודעת 94519
בקון של הדגים רואים סרטים. מה נעשה בקון של איילים נקרא הארץ?
ועכשיו את יודעת 94528
לדעתי המקבילה ה"מציאותית" של המאמרים באייל, יכולה להיות הרצאות שיועברו ע"י ברי סמכא (או סתם שרלטנים) בנושאים כגון: ניסויים בבע"ח, תורת הקוואנטים והפילוסופיה של המוסר, ולאחריהם דיון בהשתתפות הקהל‏1.

1 גילוי נאות: לנוחיותם של כל הצדדים, לח"מ אין שום כוונה להגיע לאירוע מעין זה, במידה והוא יתקיים.
ועכשיו את יודעת 94529
כן, זה מה שהצעתי להנהלה כבר לפני שנים (המודל היה "מחשבות בעל-פה" של יבמ). חשבתי שאפשר לגוון: הרצאה אחת או שתיים ופאנל אחד או שניים, או אולי אפילו ראיון אחד.
תנו לאיילים לחיות! 94532
אולי אפשר לעשות מסיבה במקום ערב הרצאות? את זה יש לנו מספיק גם כאן.
יום חמישי 3.10.2002 אחה"צ אצלי? 94534
נראה לי שכל אירועי האייל למיניהם נכשלו כי נתנו למערכת לחשוב עליהם, והם העלו בדעתם מין קונגרס איילי באיזה תיאטרון תמונע או מלון דניאל. ואז אם כולם משתעממים אז שמעון מתחיל לעשן בשרשרת, דובי מורט את שערות נחיריו ביאוש, ערן מתחיל... לא חשוב, העיקר הוא שאם רוצים להוסיף נופך גשמי לקהילת האייל, עדיף *להתחיל בקטן* ואח"כ לראות.

אז אני מציע מפגש קטן וצנוע אצלי, ואם יותר מתריסר אנשים יענו למקום ולזמן, אפשר בשקט להעביר את המפגש לחוף אפולוניה, החורשה הבריטית בנתניה או פארק הירקון.

ואם הצפונים גם רוצים לארגן משהו, אז שיתחילו לשלוח דואלים נמרצים לערן או גלעד.

לא צריך לתאם הכל מעל דפי האייל, אימייל אלי יספיק.
יום חמישי 3.10.2002 אחה"צ אצלי? 94560
מר גולגר, אף אחד לא מונע ממך להפגש עם מי שבא לך מתי שבא לך. אם האייל (כמגזין האייל הקורא) מארגן מפגש, צריך שיהיה לו תוכן כלשהו. מפגשי במה כוללים הקראת סיפורים, מפגשים של עין הדג כוללים צפיה בסרטים. מפגשים של האייל צריכים לכלול... לא יודע. שקלנו בזמנו הרצאות וכאלה, אבל אני לא לגמרי בטוח שיש ביכולתנו בכלל לארגן משהו כזה בצורה רצינית.
יתר על כן, בעוד שאני שמח שהתארגנה כאן קהילה, אני אישית חושש מהפיכתה ליותר מדי קהילתית וסגורה (כמו שקרה בדג), ולכן מפגש שכל כולו חברתי הוא מבחינתי קאונטר-פרודוקטיבי.

ואני כבר זוכר איזו הצלחה היה המפגש האחרון שניסית לארגן, למרות יחסי הציבור המופרזים שהוא קיבל.

אגב, הייתי שמח אף תפסיק עם ההתייחסויות האישיות המעליבות לאנשים באייל. זה קצת, איך לומר, מעצבן. שלא לומר אינפנטילי.
תנו לאיילים לחיות! 94535
אם אתה רוצה מסיבות אתה יכול ללכת לטוק באק של ווינט‏1, או משהו. כאן זה "אתר הגיקים הישראלי", וגם אם אין בתנאי השימוש של האתר סעיף מפורש אשר אוסר על קיום מסיבות, זוהי רוח הדברים.

1 נדמה לי שגם גולגר מארגן איזו מסיבה, אבל מצבו הרפואי קצת לא ברור כרגע. הרופאים מוסרים שנדמה להם כי החולה מתלוצץ עם רופאיו, רק שהם לא מצילחים להבין את הבדיחות.
ועכשיו את יודעת 94533
ואני מניח שגם לך אין שום כוונה להגיע לאירוע מעין זה.
ועכשיו את יודעת 94539
למה? דווקא יכול להיות מעניין. אם יהיה כזה דבר, והתכנית תראה לי מעניינת, וזה לא יהיה רחוק מדי, יקר מדי או מסוכן מדי, אני חושב שאבוא.
אהרון והעיפרון 94540
ובהדמנות זאת גם "תצא מהארון"?
כי אם התשובה לכך היא חיובית, אז נדמה לי שרק לשם זה, יסכימו עורכי האתר לארגן כנס.
אהרון והעיפרון 94541
''לא''.
נדמה לי שזה לא עד כדי כך מעניין אותם.

מטעמי אוף-טופיק וחוסר עניין לציבור, אני פורש מהפתיל הזה.
זה היית אתה? 94527
כי היה מישהו שאמר לי ''רציתי לשאול אותך, אבל בדיוק אתמול גיליתי למה עפרונית'' ורציתי להוציא את ההסבר מהתיק, ונעלמת.
זה היה בדיוק כשדיברתי עם טיפטיפ על אנימציה, והרגשתי די מגוחכת לעמוד עם חולצה נטולת מטרה ביד...
כן, זה הייתי אני. 94584
מצטער שהשארתי אותך כך, אבל לא ידעתי שאת עומדת להוציא משהו...
אמונה ותבונה 88656
טוב, רק כי אני רוצה להבין: בוא נגיד (השערה פרועה) שאני מאמינה בביאת המשיח. עכשיו: אם תגיד לי שאתה לא רוכש כבוד לאמונה שלי או אפילו בז לה - זה בסדר. זכותך. אבל למה שהכבוד שלך אלי כאדם ירד בגלל שאתה בז לאמונה שלי? האם בגלל כל דבר שאתה לא מאמין בו, ואדם אחר מאמין בו, לא תרכוש "כבוד רב מדי " לאדם האחר?
אמונה ותבונה 88669
ראשית, כבר העירו לי שאנחנו "רוחשים" כבוד, ולא רוכשים אותו, אז במטותא אל תפלי בפח שממנו הצלחתי לטפס החוצה.

לשאלתך - כמובן שהיחס שלי לאדם לא מתבסס על דיעה אחת שלו בלבד. אני ער לכך שהנפש האנושית מורכבת מכדי שאפשר יהיה לעשות לה רדוקציה לסדרה קצרה של נתונים בינאריים, ודאי לשאלה אחת של "מאמין/לא מאמין" ב x, y או z. יש לא מעט אנשים שאני רוחש (הללויה!) להם כבוד למרות שעל דעות מסוימות שלהם יש לי עמדה מאד ברורה (ומתנשאת, ללא ספק). ובכל זאת, אם מותרת לי אנקדוטה אישית, בשעתו הייתי מעורב בחיפוש היכרויות דרך האינטרנט, והשאלה "מה המזל שלך" אם היתה נשאלת בתחילת ההיכרות היתה מספיקה כדי לפסול את המועמדת - ייתכן שפסלתי נשים מופלאות, אבל הנסיון שלי בחיים הראה ששאלה כזאת היא כעלת ערך ניבויי לא רע בכלל עבורי.

את התגובה שלי בענף הזה צריך לראות כאילו היא מתיחסת להודעה שפתחה אותו, ולא לאדם שכתב אותה, שכן אינני מכיר אותו כלל. מאחר וכל מה שאני יודע עליו הוא ההודעה ההיא בלבד, אפשר להגיד שכרגע, בהעדר נתונים נוספים, דעתי עליו היא כדעתי על ההודעה, אבל זאת כמובן התרשמות מוגבלת ביותר. אותך, למשל, אני מכיר טיפה יותר, כך ששאלת האמונה שלך בביאת המשיח היא רק מאפיין אחד שלך - מאפיינים אחרים הם הפתיחות שלך והרצון שלך ללמוד ולדעת שאינם בטלים כל עיקר (שלא להזכיר את זה שאמרת פעם שאינני שוטה, מה שמעיד על אינטליגנציה, בגרות, יופי פנימי, אצילות נפש ורוממות רוח).
אמונה ותבונה 88673
לסעיף האחרון
אתה לא יכול להכיר אותו אפילו מההודעה שלו כי לא בטוח בכלל שהוא כתב אותה. הם כבר אמרו שהם עושים קאט אנד פייסט רציני מכל הספרים או האתרים של המחזירים בתשובה.
אמונה ותבונה 88684
גם אני, בתקופת חיי בה הייתי מתחיל עם בנות, הייתי פוסל על הסף מערכת יחסים משמעותית (כלומר יותר מסטוץ) עם כל מי ששאלה אותי איזה מזל אני. (כמו גם "יש לך אש?")
אמונה ותבונה 88734
רכשת (עם כ') את ליבי לנצח.
אמונה ותבונה 88830
יפה וטוב, רק שאני עדיין ברשימת הממתינים של ברקת, אז תתכבדי את להכנס לרשימת הממתינות שלי. נדמה לי שזה לא ייקח עוד הרבה זמן, ברקת די קרובה לסיכום חיובי עם פופק (אם רק יגיעו להסכם מתקבל על הדעת בקשר לתכיפות ביקוריו אצל זונות), ולחתונה שלהם נוכל להופיע כזוג.
אמונה ותבונה 90190
פראייר. קח את עדי עכשיו, ותראה איך מיד ברקת מתחילה לקנא, זורקת את פופק לאנחות ומתחילה לנסות לפתות אותך. אז, לא רק שלא תהיה בשום רשימת המתנה - תהיה לך אפילו בחירה!

(דובי, רואה הרבה יותר מדי טלוויזיה, 2002)
אמונה ותבונה 90388
חוצפן שכמוך! היית צריך להפסיק לכתוב אחרי "קח את עדי עכשיו". ברגע שהוא לקח אותי הרי שנעשתה הבחירה הנכונה.

(ואח"כ עורכים מתלוננים על אוף טופיק).
אמונה ותבונה 291301
*אתה* חיפשת היכרויות דרך האינטרנט? לא יודע למה, אבל זה נראה לי מאוד לא מתאים לך. אולי בגלל שעד עכשיו קראתי רק דיונים מהחודשים האחרונים ואתה לא מצטייר כטיפוס האופייני לאתרי היכרויות. טוב, תמיד יש הפתעות בחיים.
לא רק חיפשתי 291574
אלא יגעתי ומצאתי. תאמין.

ואגב, אני בדיוק הטיפוס המתאים להכרויות מהסוג הזה. המיזנטרופיה היסודית שלי לא מאפשרת לי להנות מפגישה בבית קפה עם מישהי שעולמה התרבותי מתחיל ב''ויוה'' ונגמר ב''ויוה פלטינה'' או ויוה בראבו או מה שזה לא יהיה. אימייל אחד או שניים פוטרים אותך מהרבה ערבים משמימים.
אמונה ותבונה 292316
יש "טיפוס אופייני לאתרי היכרויות"?
אמונה ותבונה 292332
למען האמת אין לי הרבה נסיון באתרים האלה, אבל מביקורים בשניים מהם (אחד נקרא "קופידון" ושם השני אינו זכור לי, לצערי), התרשמותי היא שמדובר בלפחות 50% בעלי השכלה למטה מתיכונית, דוברי עברית לא גבוהה במיוחד ו"אוהבים שופינג, בילויים וכיף".

ייתכן שטעות בידי ועם כל הנעלבים הסליחה.
אמונה ותבונה 292524
אני כבר לא זוכר איך בדיוק נראה הפרופיל שהצגתי שם, אבל נדמה לי שהוא היה בנוסח ''אם את אוהבת לזרום עם החיים, לרקוד עד כלות הנשימה ולצפות על הזריחה ממרומי המצדה, אם יש בליבך פינה חמה ל''עידן החדש'' ואת מרגישה שיש הרבה דברים מעבר למה שאנחנו מסוגלים לתפוס בהגיון ושלעתים קרובות הרגשות אומרים יותר מהשכל - אל תטרחי לכתוב לי''.

דוקא היו לא מעט פניות, והכרתי כמה נשים מעניינות למדי.
אמונה ותבונה 293275
אני למשל כתבתי שאני ''יפהפייה מבריקה ושפלת רוח'' ומחפשת שמאלני דומה עתיר ידע וקפאין''. לפי מבול הפניות הבנתי שכולם הפסיקו לקרוא אחרי המילה הראשונה, אשר על כן אינני טורחת לקרוא אותן כלל.
אמונה ותבונה 293277
אני מאוד מתפלא עליהם. הרי זה מן הידועות שגבר בן חמישים שכותב שהוא יפהפיה מבריקה, הוא בדרך כלל גמד לא יוצלח, שמן, קירח, פוזל, בעל שיניים רקובות ועובד כשליח בדואר אחרי שהועף מעשרים מקומות אחרים.
אמונה ותבונה 293278
אמרתי לך שהם לא עברו את המילה הראשונה.
אמונה ותבונה 293279
נו, ואתה לא יודע שכל זה נכון גם לגבי המילה הראשונה, בלי השניה?
אמונה ותבונה 293280
מעניין אותי מנין אנחנו מכירים. תן רמז.
אמונה ותבונה 293281
מאז שהטלנו מימינו לתוך אותו מסטינג. תתבייש! ככה שוכחים חברים?
אמונה ותבונה 293282
תראה, אחרי 700 העבודות שהועפתי מהן, ובמצב בריאותי המתדרדר בהתאם לקשישותי המופלגת, גם הזיכרון כבר לא מה שהיה פעם. וכמו שהבנת, עברתי מאז ניתוח לשינוי מין, כך שאני מנסה להדחיק עכשיו את חוויותיי מימי הטסטוסטרון העליזים.
בשם החרב המתהפכת 293287
אפשר לבקש הפסיק?

(זה לא בדיוק מופנה אליך אלא לשאר האלמונים שבפתיל)
אמונה ותבונה 388004
לא הייתי מגיע לסוף ההודעה הזאת אם הייתי נתקל בה באתר הכרויות. משונה לי שיותר מקומץ מתאימות סבלו כל הדרך לפאנץ'.
אמונה ותבונה 388012
כנראה נשים הן באמת יותר סבלניות, או שהשוטה חיפש אישה סבלנית במיוחד ולזה בדיוק הייתה הכוונה.
אמונה ותבונה 388052
כן, אבל מה אמרה על זה אשתו?
אמונה ותבונה 388081
באמת מישהי סבלנית במיוחד...
אני יודעת שאני לא הייתי שורדת עד הפאנץ' ועוברת ישר הלאה. ככה גם רוב האנשים שאני מכירה שלמעשה מסכימים עם הפאנץ'.
אמונה ותבונה 388083
אכן. כנ''ל. אני הייתי מניחה שהוא בדיוק מחפש טיפוס כפי שתיאר... ובזה עוברת מיידית לחובבי ג'ירפות, נניח. או נחשים.
אמונה ותבונה 388167
כאמור, היו לא מעט פניות. מאחר וזה היה מזמן אני לא בטוח, ייתכן שהטכסט המקורי היה קצר יותר.
צריך לעשות סקר 88752
מי מאמין בביאת המשיח או/ו במושג הגאולה?

התוצאות כמובן צפויות מראש
צריך לעשות סקר 90189
אני ספרי לנו מה התוצאות הצפויות, ואנחנו נשקול לבחון את ההימור שלך באחד הסקרים הבאים.
צריך לעשות סקר 90203
התוצאות הצפויות ואשמח להיתבדות הן שהרוב הגדול של קוראי האייל אינם מאמינים לא במשיח, לא בגאולה ולא באלוהים
הרהור 90204
לסקר ממוצע באייל מצביעים 200 איש. אם היו, בכל מדינת ישראל, 150 איש שלא מאמינים לא במשיח, לא בגאולה ולא באלוהים, זה היה סימן שהמשיח כבר הגיע.
צריך לעשות סקר 90389
ומה זה משנה מי כאן מאמין בביאת המשיח ומי לא?
מה זה משנה?‏1 90392
ומה זה משנה האם הדיונים על ניסויים בבע"ח הובילו לשינוי בדעתם של קוראי האייל? ומה זה משנה אם "ציפורי לילה מתקשות" עם ארז טל ותמר מרום, ששעשעה אותי מאוד בלילות יום א' יורדת? ומה זה משנה מה זה משנה?

1משנה עפ"י מילון "רב מילים", פירושו: "גרם למשהו או למישהו להיות שונה או אחר, הכניס בו שינויים".
מה זה משנה?‏1 90396
א. אם הדיונים על הניסויים הובילו לשינויים בדעותיהם של הקוראים - זה בטח שינה להם משהו. את הדעות, למשל.

ב. בטח שזה שמשנה שהיא יורדת, כי חבל. מ מ ש חבל. זה יגרום לרדיו להיות שונה או אחר.

ג. עובדה שזה משנה. ללולו, כך נדמה לי, מאוד משנה אם אנשים מאמינים בגאולה.
לא שזה משנה 90397
אבל תגידי, את היית משלמת בשביל האפשרות לצפות בערוץ המסורת של אורי אורבך‏1, "תכלת"?

1 הוא לא באמת של אורי אורבך, הוא רק מנהל התוכניות של הערוץ.
לא שזה משנה 90398
מה זה בכלל?!
זה ערוץ כזה לדוסים 90400
שאמור לעלות בקרוב בטלוויזיה הרב ערוצית הקרובה לביתך. תו"כ הראיון התברר שהערוץ לא ימומן מפרסומות אלא יהיה ערוץ שידרוש תשלום בנפרד (כמו ערוץ "החיים הטובים" נניח). אורבך טען חזור וטעון שהערוץ בכלל לא מיועד רק לדוסים, אלא לכולנו, כי כולנו יהודים‏1. עכשיו עם כל הכבוד לתקוותיו של אורבך, אדם חילוני ישלם על ערוץ כזה בערך כמו שעירית לינור מייצגת את השמאל (או דעה שמבוססת על חשיבה רציונלית כלשהי) כהלכה, בתכניתה המשותפת עם אורבך.
לכן נראה לי שפרנסתו של אורבך תלויה באנשים כמוך. מה ישודר שם את שואלת? הדבר היחידי שהוא הסכים לחשוף הוא שבערוץ ישודר "לייט-נייט" חרדי (ועוד המון המון הפתעות).

1 הוא לא ידע שדובי לא.
זה ערוץ כזה לדוסים 90402
אז בתשובה לשאלתך הקודמת - לא, לא הייתי משלמת בשביל זה. ומעניין אותי לדעת למה פרנסתו של אורבך תלויה, לדעת כבודו, באנשים כמוני. ובכן?
יותר מששמרו ישראל על התורה 90403
שמרנו אנחנו בש.ג.

כי את שומרת מסורת.
לא?
יותר מששמרו ישראל על התורה 90404
דתיה, לא שומרת מסורת (בתי הקברות מלאים באנשים שקראו לי שומרת מסורת). אז? אתה באמת חושב שאני הולכת לשלם על זה? או לראות את זה בלי תשלום? או שאם ישלמו לי הייתי רואה את זה?

ברצינות : כל שומרי המסורת/דתיים/חרדים (ממתי יש להם טלויזיה?) יצפו בערוץ הזה כי הם שומרי מסורת/דתיים/חרדים וזה מיועד להם? סה"כ זה עניין של טעם. מי שזה מעניין אותו (אם יש כאלה) יצפה בזה, ומי שלא - לא.
יותר מששמרו ישראל על התורה 90405
בתי הקברות מלאים בדתיים שיש להם תחליף.

כל מה שאני אומר הוא ש(לדעתי) את, בתור דתייה, מהווה חלק ממאגר הצופים הפוטנציאלי של הערוץ הזה, בעוד אני, בתור חילוני, לא נמנה אפילו על המאגר הראשוני (בניגוד לטענתו של אורבך).
כמובן שמתוך המאגר (שאת כאמור נמנית עליו) חלק יבחרו לרכוש את הערוץ, וחלק יבחרו שלא לרכוש אותו.
ככל שתגדל כמות האנשים שתנהג כמוך, יפחתו סיכוייו של הערוץ להתקיים, סיכוייו של אורבך לקבל משכורת וסיכוייו של משיח בן דוד להגיע במהרה בימנו (אמן!).

את יודעת אולי אם דוד בס"ד מתכוון לרכוש את הערוץ?
יותר מששמרו ישראל על התורה 90406
בתי הקברות מלאים באלמוניים שפעם היו מקוריים אבל היום יש להם תחליף.

עכשיו גרמת לי להרגיש רע, שבגלל אנשים (כופרים) כמוני לאורבך לא תהיה עבודה.

לילה טוב (שלוש?! איך הגעתי לשלוש? בוקר טוב...).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים