נמאס כבר לגמרי מהאיומים 9396
כבכל שנה, נחלצת צמרת צה"ל (בקבע ובדימוס) להגן על מקום העבודה שלה. כן כן, מקום עבודה. אין דרך אחרת לראות זאת, בעיקר לאור העובדה שמרכיב השכר בצה"ל מגיע ל-‏50% מתקציב הבטחון!
בהשוואה לצבאות מערביים אחרים צה"ל שלנו יוצא רע מאוד. מרכיב השכר בצבאות האלה נע סביב ה-‏30% בלבד. ויש להדגיש שוב, שמדובר בצבאות בעלי תמהיל דומה של ציוד מתקדם, ולא בצבאות נעדרי טכנולוגיות מתקדמות וכפועל יוצא עתירי כח אדם (והוצאות שכר).
אין אחד שעושה מילואים במדינה שלא יכול להעיד על הבזבוזים והמחדלים הכלכליים שמתרחשים בצבא. ציוד ומזון טובים מושלכים לאשפה, עשרות אוכלי חינם מרופדים היטב בכל בסיס עורפי, זימונים מיותרים של אנשי מילואים ועוד כהנה וכהנה. בטוחני שלכל אחד יש בראש תמונת מצב הממחישה את מה שאני מדבר עליו.
לא ניתן לקצץ במשכורות בצה"ל לרוחב, כלומר להפחית לכולם 10% נניח. הדבר יגרום לנטישה רבתי, ובעיקר של הטובים, שיש להם אלטרנטיבות טובות בחוץ. דווקא אוכלי החינם ימשיכו לאייש את שורות מקבלי המשכורות משום שכאוכלי חינם בינונים קשה להם למצוא חלופות באזרחות.
חייבים, לעומת זאת, לקצץ בחריפות במצבת כח האדם המנופחת ולפטר לאלתר כמה מאות מאוכלי החינם. כך ישארו יותר מקורות לטובת המוכשרים הדרושים באמת, בכדי לקיים צה"ל חזק.
נמאס כבר לגמרי מהאיומים 9404
לפי מה שידוע לי קיצצו בצה"ל בתקופה האחרונה הרבה מאוד גו'בניקים ובמקומם הביאו עובדים של חברות כח אדם, וגם היום מדברים על כך שיגיסו רק אנשים בעלי פוטנציאל לצבא.
לאור הקיצוצים שנעשו בשנים האחרונות בתקציב השקלי של הצבא נשחקת התעשייה הביטחונית(המתקדמת) של הארץ, ובמקום נקנים הרבה מוצרים מארצות הברית(בתקציב הדולרים) כך שבסופו של דבר ישנה שחיקה של התעשיות בארץ.

אני רק סקרן לדעת מאיפה הנתונים שהעלתה על המשכורות?
נמאס כבר לגמרי מהאיומים 9414
סליחה על הבורות, אך כיצד כוח אדם שמועסק דרך חברות כוח אדם תמורת שכר מינימום כלכלי יותר מאשר גיוס "ג'ובניקים" ותשלום המשכורת הצבאית שלהם?
מכיוון ש... 9419
לא מדובר במשוואה של חייל סדיר מול שכיר חברת כוח-אדם.
מדובר באיש קבע מרופד הטבות (עם קביעות בלתי נגמרת, כפי הנראה) העוטה את הדרגות הזהובות המזעזעות על כתפיו (או בעברית תקנית - "נגד").

ואלה עולים לצבא כסף.
ולאורך זמן.
ומהרושם שקיבלתי אני בעת שירותי הצבאי ישנם רבים שכאלה, אשר יכולים להתגאות גם בכוכבים מעל הסיטרואנים שלהם, שלא עושים כלום, פחות או יותר ואינם מפוטרים פשוט מכיוון שלמפקדיהם אין את הכח או היכולת לעשות את זה.

וכל זאת מבלי לזלזל בקהל משרתי הקבע אשר עושים מלאכתם נאמנה ומהוויםאת עמוד שדרתו של צבאנו הנערץ.
(יצאתי בסדר עם כל הפטריוטים? שלא יאשימו אותי עוד בשנאת ישראל).
מדוע חיילי הסדיר יקרים 9438
צ.ה.ל. משתמש במשימות כגון בטחון שוטף כתירוץ לקיומן של מפקדות.

אם ניקח משימות בטחון שוטף, למשל אבטחת הגבולות עם ירדן ומצרים, נכרות באחת את הענף עליו יושב פיקוד הדרום כולו.

צא וראה, 1000 לוחמים מצדיקים עשרות אלפי תקני מפקדה.
הפרטת הבטחון השוטף תחסוך לנו הרבה כסף.
מדוע חיילי הסדיר יקרים 16293
מהיכן הנתונים המגוכים האלו, כי במפקדת פד"ם להסתעפויותיה ישנם עשרות אלפי תקני מנהלה? צה"ל כולו, עומד אולי על סדר גודל שכזה, במערך הנ"ל. (השערה, כמובן, מש"קי ב"ש חביבים :)
ואני עדיין לא רואה כיצד X שכירים יהיו זולים יותר מ-X פקידים ג'ובניקים.
נמאס כבר לגמרי מהאיומים 9456
ג'ובניקים מקבלים הרבה מאוד כסף(הרי רובם בינוניים) אך לעומת זאת אנשי חברות כוח אדם מקבלים שכר רעב, למרות שמשלמים לחברות כח אדם החיסכון מקזז את העלות.
נמאס כבר לגמרי מהאיומים 9491
אנשי חברות כח האדם אינם מקבלים שכר רעב.
4000 ש"ח לחייל קרבי משוחרר שצריך להשלים את בחינות הבגרות שלו הן שכר הוגן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים