סיכום ראשון 94824
דברים אלה נכתבים לאחר צפייה בנסיגה המבורדקת מהמוקטעה, ובסוף הבלתי נעים מבחינתנו.
התמונות שבהם נראו המון אנשים חמושים יוצאים מתוך הבניין הוכיחו לי סופית שכיתור המבנה היה מוצדק. אסור לנו להתיר לאיש מהפלשתינים לשאת נשק, משום שהוא מיועד לפגיעה בנו.
בשרות המילואים שעשיתי זה עתה ראיתי המון פלשתינים. איש מהם לא נשא נשק, ולא היה עולה על הדעת להתיר למישהו מהם לשאת נשק.
גם האינפורמציה שמסר ראש הממשלה שבבנין היו כארבעים מבוקשים ובתוכם שמונה מחבלים ''כבדים'' מחזקת את הגישה הזאת. היה צריך להתעקש ולעמוד על כך שכל המבוקשים יוסגרו, ושהקרבה לערפאת לא תוכל לשמש להם מחסה.
העניין נכשל בגלל גישת ארצות הברית שלא קל היה לחזותה מראש. הממשל האמריקאי הנוכחי מגיע בסופו של דבר לתוצאה הנכונה, אך הוא מתנהל בכבדות. כך ראינו את אינוס ישראל לסגת אחרי מבצע חומת מגן וההשלמה עם ההישארות בערים לאחר ''דרך נחושה''. ייתכן שכדי שבפעם הבאה שיכותר ערפאת תתיר לנו ארצות הברית לאסוף את המבוקשים והרוצחים החמושים דרושה גם פעם ראשונה שבה היא לא מתירה זאת.
איני חושב גם שיש לארצות הברית איזה שהוא אינטרס להכריח אותנו להניח לערפאת. כל ההסכמות הבין לאומיות שהיא טורחת להשיג במלחמתה בסאדם חוסיין חסרות כל ערך, ורק גורמות לה להתנהל עוד יותר בכבדות גם כשמדובר במלחמות הפרטיות שלה.
סיכום ראשון 94829
כשאני חושב על ארצות הברית ועל הקואליציות וההסכמות הבין לאומיות שהיא מנסה לארגן, איני יכול שלא להיזכר בקטע ובו הסתבכות עם ספר תנ"ך עב קרס של גיבור סיפור הרפתקאות ידוע של סטיונסון. אבל פישפוש נוסף בזיכרון גילה לי שכבר הבאתי את הקטע הזה פעם ובדיוק באותו הקשר:

תגובה 43735
כרס 94904

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים