רציונליות היא הנשק הטוב ביותר 9619
אבוש ואודה כי לא הבנתי האם בסוף דבריך נכנסה נימה צינית אל תוך המילים, או שבאמת ובתמים הדילמה המוסרית והרגשית שהצגת בפנינו, קבילה למחשבה שנייה ואף שלישית.

אני מסכים אתך בכל הלב, כי אכן נכנסה אמריקה אל תוך רגשותינו ומבטנו על סצנות החיים הקורעות- אדם אשר נכנס לכלא, מאות אלפים מאחורי מאבקו "הצודק" ובלה בלה ועוד קצת בלה.

האדם פשע. בית המשפט החליט כך. אין ברצוני להתחיל שנית את הוויכוח על חנינה לאדם הזה, היקום הגלובאלי דש בכך מספיק לתקופת חיים של דינוזאור מצוי וגם לא מצוי, אך כן אומר זאת חד וחלק-

אריה דרעי פשע. הוא נכנס לכלא. הפשטות של העניין עובדת לטובתנו בחברה ומבהירה את המצב על מנת שלא נצטרך להיכנס לדיונים רגשיים וטיפשיים כמו אלו אשר נכנסו אליהם בשבועות האחרונים. טובת הילדה עומדת לעיני כולם. אז מה?

ולאסיר פשוט אין משפחה? באמת... כאילו שעם קצת מחשבה צריך איזה אידיוט עם מקלדת לומר זאת. כאילו מאות אסירים מקבלים חנינה או דוחים את כניסתם לבית הכלא בשל החגים.

לא משנה מהי זווית הראייה שלנו, יש לצאת ולהשקיף במשקפת רציונלית, אותה כל אחד מסוגל לקבל עם מעט רצון ולהבין כי יש סדר והגיון מאחורי הדברים.

ולמה בדיוק הכוונה, בכך שאם הוא אשם, הוא כבר נענש הרבה מעבר לשנתיים שהוטלו עליו?

האם הכוונה היא לתקופת המשפט הארוכה, אותה הוא העריך במו קשריו, תכמוניו, עורכי דיונ המחוכמים והציניים ועוד פקטורים רבים, השייכים לו ולו בלבד?
לא מה שאמרתי. 9670
תקרא שוב. אמרתי שאם אשם - הרי שמקומו בכלא. אם לא - בכל מקרה כבר נעשה לו עוול.
ואם חשבת ששנתיים הן זמן קצר מדי ביחס לחטא - הרי שנענש גם מעבר לכך.
ואם אתה מאשים אותו בהארכת תקופת המשפט, הרי שיש בעייתיות בעצם יכולתו של בעל אמצעים 'למרוח' את משך המשפט באין מפריע. אבל זו רק דעתי.
לא מה שאמרתי. 9687
דפנע יקירה, הבנתיך באופן כללי, אך שאלתי עדיין עומדת: איזה עוול כבר נעשה לו?

הרי אם העוול הוא באורכו של המשפט, אזי הוא הגורם להארכה ולסחיבת העניין ואם לא בכך העניין, אז במה?
מה שאמרתי 9703
עוול אולי לא הייתי קוראת לזה, אבל אם היית מאמין שהאדם חף מפשע - זך, זכאי, וטהור - לא רק אורך המשפט היה מפריע לך, אלא גם החיפוש אחר כתמים בעברו, בנישואיו, וכו', והטענה שהוא גנב. אם תיקח סתם מישהו ותאשים אותו שגנב, ויתברר שטעית, הרי ש*זה* קצת יותר גרוע משנים ארוכות של משפט. הכתם הציבורי והחברתי על האדם ועל מקורביו.

והאמת?.. גם התנועה עצמה לא ממש יצאה נקיה. ושוב, אני לא יכולה להעיד על מה שקורה שם, אבל אני כן יכולה להעיד על איך שהתנועה נתפסת. והמשפט של דרעי לא נעשה בכוכב אחר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים