סתם מתוך סקרנות 9623
מה זה הלינקים הבלתי נראים שמופיעים מעל כל תגובה ומקשרים למקום שבו צריך סיסמא?
סתם מתוך סקרנות 9625
הלינקים הם בלתי-נראים משיקולי אסתטיקה בלבד. הם נועדו לאפשר למשגיחים למחוק תגובות לא רצויות.

כעקרון, אין צנזורה באייל הקורא, אבל היות והחוק מחייב אותנו לשאת בדין אם מישהו מפרסם פירסומים לא חוקיים (הפרת צווי איסור פרסום, הסתה לאלימות וכו'), אנו צריכים מנגנון שיאפשר לנו לפחות להסיר תגובות שכאלה.

עד כה, הוסרה תגובה אחת בלבד (שלא כללה דבר מלבד קללות וגידופים). בנוסף, אנו משתמשים במנגנון זה כאשר מישהו לוחץ על ''אישור'' פעמיים (בטעות), והתגובה נשמרת פעמיים.
סתם מתוך סקרנות 9634
האם תוכל להרחיב (ובהחלט אסתפק בצרור לינקים לדברים שכבר פורסמו באייל) לגבי האחריות בה "אתם" נושאים לעבירות של אחרים המבוצעות באמצעות האייל?

ובעניין אחר - במצב צפייה בו ההודעות החדשות מסומנות בפינותיהן השמאליות-עליונות, יהיה נחמד אם בתחתית של הודעה חדשה יהיה סימן שלחיצה עליו מדפדפת הלאה להודעה-חדשה הבאה (כלומר - יהיו anchors לכל ההודעות החדשות, לא רק לראשונה, ויתאפשר לדלג בעזרתם)
רעיון נחמד, אבל כבר לא צריך. 9641
אם היית מציע זאת בעבר, הייתי מצטרף להצעה, אך בשיטה החדשה שבה העמוד כולל פירוט רק של התגובות החדשות, זה נראה קצת מיותר.

שוב טל, לא יכולתי לדמיין שיכלול מתאים יותר. כל הכבוד.
סתם מתוך סקרנות 9647
נו - נראה כאילו שי תיקן אותי במדויק...
תיקון טעות טל! 9644
החוק איננו מחייב את מערכת האייל הקורא לשאת בשום אופן ובשום צורה בדין כלשהו בקשר לתגובת קורא כלשהי.

נסיונות משפטיים לקשור מפעילי אתרי אינטרנט עם תגובות קוראים לא נחלו הצלחה בארץ ובעולם, וטוב שכך.

אין מפעילי אתר אינטרנט אחראים לתגובת קורא.

כדוגמא, גם אם לא חופפת במדוייק לנסיבות המתוארות בתגובה זו, ניתן לראות את החלטת חברת נטויז'ן להותיר על כנו את אתרו של נועם רוטר, מפעיל אתר על גבי שרתי נטויז'ן אתר שהופנו כנגדו טענות על הפרת זכויות יוצרים, לשון הרע, ואספקת תוכנות ללא הרשאה.
הטענות הופנו לחברת נטויז'ן שנדרשה להסיר את האתר מעל גבי שרתיה. לאחר מחשבה ראשונית להיענות לתביעה זו, הבינו ראשי נטויז'ן את הפתח למבול תביעות שונות העלול להפרץ עם הענותם לתביעה זו, והודיעו למבקשים כי האתר יעמוד על כנו, וכי אין הם רואים עצמם כצד לעיניין כלל.

קיצור הדרך אותו ביקשו המבקשים לעשות על ידי פנייה לחברת נטויז'ן נדחה על ידי האחרונים. נטויז'ן הינה ספקית פלטפורמה, בדיוק כמו אתר האייל, אין נטויז'ן עוסקת ואחראית לתוכן הנוצק לתוך הפלטפורמה שברשותה. אחריות שאיננה סבירה טכנית, איננה רצויה מהאספקט החברתי וחותרת כנגד טובת הציבור (זכויות הפרט, צנזורה, פגיעה בזכויות יסוד שונות).

יחד עם זאת, היה והופיע פרסום פוגע, פרסום שהינו לשון הרע, פרסום הפוגע בבטחון המדינה וכו', ומפעילי האתר נתבקשו על ידי הנפגע, או נדרשו על ידי בית משפט מוסמך להוריד את הפרסום הפוגע, על מנת להפסיק את הפגיעה, הרי שישנו לצורך כך מנגנון באייל המאפשר ביצוע פעולה זו.

מערכת האייל, איננה מבצעת ואינה מתכוונת לבצע או לפתח כל כלי בדיקה ו/או מעקב ו/או סינון, אינה מפעילה אמצעי סינון כלשהם בין אם באורח מקווון ובין שלא מקוון.

הכותב הינו מבעלי אתר ה"אייל הקורא".
או! זה כבר סביר והגיוני 9652
תודה, שי
או! זה כבר סביר והגיוני 9891
מה שמעודד הוא שהאתר שמר באופן טבעי על דיון אינטליגנטי ומכובד הרבה מעל לממוצע בעיתונות או באינטרנט. מאחר שהאתר פתוח לכל המשתמשים זו תעודת בגרות לכולם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים