אם בחודשים הקרובים יאושר חיסון לקורונה, והוא יוצע לך, האם תתחסן? 4022
אם כבר נדבקת ואתה מאמין שאתה מחוסן, דמיין שטרם נדבקת.
כן, בוודאי 24 44%
כן, אבל בחשש 14 25%
אני אתלבט 5 9%
לא, כי אני חושש מתופעות הלוואי של חיסון שאושר בחופזה 9 16%
לא, כי אני לא מתחסן בכלל 1 2%
לא, כי אני חושב שהחיסון לא יעבוד 0
לא, כי אני חושב שכל מגפת הקורונה היא הונאה 0
לא, מסיבה אחרת (פרט!) 2 4%
תודה, התחסנתי כבר במשרד 0

55 הצבעות עד כה
פרסום תגובה לסקר

הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

728308
עניתי בחיוב מתוך ההנחה שעד שהחיסון יהיה זמין עבורי כבר יהיה מספיק נסיון בעולם הגדול לפחות לגבי בעיות שקשורות לטווח הקצר (וכנראה גם הבינוני), והטווח הארוך קצת פחות מעניין אותי. אם היה מוצע לי להתחסן יום לאחר שהתקבל האישור ע"י ה-FDA הייתי מחכה כחודש-חודשיים לפני המימוש.

אגב, למיטב זכרוני כל מנהיגי העולם שנדבקו בקורונה (כולל הגדול מכולם, כמובן) החלימו, מה שמעלה אצלי את החשד שיש טיפול אפקטיבי במחלה - אולי הזרקת נוגדנים בכמות גדולה כפי שפורסם בנוגע לטראמפ - אלא שהוא יקר מדי ולא זמין בכמויות גדולות. הייתכן שיש קשר של שתיקה שמונע מהנושא לעלות לדיון ציבורי, או שמדובר בתוצאה סבירה מבחינה סטטיסטית, כי בסך הכל לא מדובר במאות אנשים כאלה אלא בכמה עשרות בעלי ניראות גבוהה? בכל מקרה נראה לי קצת תמוה שבכל מליוני השעות של ברבורי הקורונה בטלוויזיה השאלה הזאת לא עולה לדיון.
עכשיו לא, אולי בשנה הבאה 728310
אני עניתי שלא, אבל רק כי אין את התשובה שמתאימה לי. לא הייתי ממהר להתחסן אלא מחכה שנה לפחות כדי להיווכח שהחיסון יעיל ובטוח. כמי שלא שייך לקבוצת סיכון ומהנסיון שלי אני מתמודד היטב עם זיהומים ויראליים בכלל וכאלה של דרכי הנשימה בפרט, אני יותר חושש מהחיסון מאשר מהמחלה. לו הייתי שייך לקבוצת סיכון סביר שהחשש שלי מהמחלה היה גדול יותר והנכונות להתחסן היתה גבוהה יותר בהתאם.
כמובן שייתכן גם שאתחסן נגד רצוני כי זה יהווה תנאי לפעילות שאני רוצה לעשות (טיסה לחו''ל, כניסה למופעים, קבלת שירותים מסויימים וכדומה).
728389
גם אני תהיתי לגבי הפסקה האחרונה שלך. האתוס שלה בדיוק הפוך מזה של הסיפור (שבהחלט ייתכן שהוא אגדה אורבנית) על טייסי מטוסי נוסעים שאין להם לא כסאות מפלט ולא מצנחים, מתוך כוונת מכוון.
כמובן שכן 728314
זה כרטיס ''צא מהכלא''.
שווה לי את תופעות הלוואי (הלוואי שלא יצמח לי זנב).

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה לסקר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים