נשות אנרון 1057
כל אחד רוצה להיות זמר, אם לא זמר אז מנכ''ל, אם לא מנכ''ל אז... שפנפנת ''פלייבוי''.
ביום חמישי שעבר נהרו המונים לחנות הספרים "סופרסטאנד" שביוסטון, טקסס, כדי לרכוש חוברת פלייבוי שכותרתה "נשות אנרון", חתומה בידי השפנפנות החדשות של המגזין בכבודן ובעצמן. כתב מקומי מספר שהתור השתרך בין מדפי ספרי הכיס, ספרי הבישול והתיירות, התפתל ויצא מדלת הכניסה והגיע עד לבית קפה שנמצא הרחק בסוף הרחוב. הסלבריטאיות הטריות, מועסקות של תאגיד האנרגיה "אנרון" שהסתבך בשערוריית הונאה של מיליארדי דולרים, חתמו בתוך זמן קצר על יותר מ- 1000 עותקים של החוברת המציגה לראווה את נכסיהן הפרטיים.

האירוע ביוסטון פותח קמפיין פרסומי גדול בכל רחבי ארה"ב שכוכבותיו "נשות אנרון". קווין קסטר, מנהל ב"פלייבוי", מספר שלא חסרו מתנדבות. 300 מעובדות "אנרון", שמקצתן עדיין מועסקות בתאגיד, התקשרו לפלייבוי בתקווה שיוכלו לקחת חלק במיזם. "בהתחלה קצת הופתעתי ממספר הפונות," אומר קסטר, "אבל ספרו לי שהבוסים הגדולים של אנרון נהגו להעסיק רק נשים יפות." אחרי גילוי אי הסדרים ב"אנרון" וב"וורלדקום", תובע הציבור האמריקני יתר שקיפות בניהול חברות, "אבל פלייבוי," אמרה דוברת אנרון בהגיבה לסיפור, "לוקח את עניין 'השקיפות' לרמה אחרת לגמרי."

האמנם רמה אחרת לגמרי? הרי אחד מסימני ההיכר המובהקים של תרבות הקיטש הקרנבלי הפוסטמודרנית הוא עירוב הרמות. הפלורליזם והרב־קוליות התקשורתיים מגשרים כל העת בין הגבוה לנמוך - במעגל המוזמנים לתוכנית האירוח הטלוויזיונית יושבים בצוותא סופר מכובד המקדם את ספרו החדש, אלוף משנה במילואים, דוגמנית והקוקסינל התורן.

זו תרבות שמשחקי החלפת זהויות בדויות ומסכות אישיותיות הם לחם חוקה. כולנו מתחפשים, כתבה פעם העיתונאית סאלי טיסדייל, אפילו הנשיות היא מסיכה. "כל אישה מתחפשת לאישה. יש בקרים שבהם הצורך להיראות נשית נראה לי כמו טרחה מרובה, ויש ימים שבהם אני מטפחת את התחפושת, משתמשת בליפסטיק ולובשת בגדים תחתונים סקסיים. ייתכן שאני עושה זאת כי אני מפקפקת בעצמי - ואולי להפך, משום שאני בוטחת בעצמי יותר מהרגיל ונהנית לשחק את המשחק... וקורה שהליפסטיק גורם לי להרגיש כמו ליצן." עם זאת, אישה עובדת אינה מתחפשת אך ורק לפי מצבי רוחה. היא מתאימה עצמה לקודים של לבוש הנהוגים במקומות העבודה ולצווי אופנה שמכתיבים תאגידי האופנה. כך שבעצם אולי ניתן לראות בסיפור "נשות אנרון" המתפשטות סיפור של אמנציפציה, שחרור מהבגדים שהקנו להן זהות תאגידית בדויה.

אולם קשה לראות ב"פלייבוי" כוח משחרר. שלושה דברים בלבד מעניינים את המגזין: שערורייה, מציצנות וכסף. בכתבה המצולמת שלו השלים "פלייבוי" את שערוריית "אנרון" והוסיף לה את המרכיב המיני שחסר לה. אמנם היו בעיתונות האמריקנית דיווחים על כך שהתאגיד רחש טסטוסטרון ושהמנהלים הבכירים שלו בילו במועדוני מין ונשאו להם נשים צעירות; מארי ברנר, כתבת "ונטי פייר", סיפרה בתחקיר על התאגיד כי אחד המנהלים כינס יום אחד בחדר הישיבות "ועידת כוסיות", שבה דורגו העובדות שזומנו לישיבה לפי מידת הפיתוי המיני שהקרינו. אך ביסודה, נתפסה שערוריית "אנרון" בתקשורת האמריקנית כפרשה של הונאה כלכלית וחשבונאית. כתבת "נשות אנרון" של "פלייבוי" מוסיפה לסיפור את הנופך המיני שבלעדיו שום שערורייה אינה ממש מושלמת.אך בבד בבד עם כך שהוא משלים את המיתולוגיה של השערורייה, ה"ספין" המיני שמעניק "פלייבוי" לפרשה דוחק במידה רבה לשוליים את השערורייה האמיתית: אנשים רבים וטובים איבדו את מקום עבודתם וחסכונות חייהם בגלל שחיתות ותאוות בצע בצמרת החברה. "נשות אנרון", כפי שהן מצוטטות בכתבה, משתפות פעולה עם ההסתרה הזאת - הן אינן כועסות ואינן ממורמרות. במודעה שפרסם "פלייבוי" בחודש מארס השנה, ובה הזמין את נשות החברה לפנות אליו, נכתב: "כשדלת אחת נסגרת, האחרת נפתחת", או במילים אחרות, העולם התאגידי האמריקני הוא עולם בלי הפסקה, האפשרויות אף־פעם אינן נחסמות, כל שעל היחיד לעשות הוא לטול את גורלו בידיו ולנצל את ההזדמנויות שנפתחות בפניו. "נשות אנרון" מגלמות את העיקרון הזה ובראיונות עמן הן חוזרות כהד על מנטרת ההזדמנויות הבלתי מוגבלות. כך, טרייה ריד, שעבדה ב"אנרון" כמתאמת מאגרי מידע, מקווה שהכתבה בפלייבוי "תפתח בפניה דלתות נוספות לדברים עוד גדולים וטובים יותר, כמו כיכוב בפרסומות ואולי אפילו הנחיית תכנית טלוויזיה משלה." לנוכח זוהר שכזה ותקוות גדולות שכאלו, את מי מעניינים ועדים שהקימו עובדי "אנרון" מפוטרים בתקווה שיוחזרו להם חלק מהכספים שנגזלו מהם? למי אכפת מ"לוזרים" נודניקים חמוצי פנים שעה שאפשר להציץ סוף־סוף לעובדות תאגידיות תחת החצאית?

ההצצה תחת שמלתה של העובדת המהוגנת היא פנטזיה גברית שאפשר למצוא באינספור אתרי פורנו. כוחה של ההצצה טמון בחדירה מבעד למסכה וגילוי בעל החיים המיני המסתתר מתחתיה. קודם צוטטו דבריה של טיסדייל על משחק המסכות שתכליתו התחמקות מזהות קבועה, אולם מה שעושה פלייבוי הוא חשיפה - תהליך הפוך ביסודו לשינויי צורה. מבצעו של תהליך החשיפה עט על קורבנו בביטחון, הוא מתעלם בבוז מכל המטאמורפוזות שהוא פוגש, כבלתי שייכות, הוא יודע מראש ובדיוק נמרץ מה יימצא. לפי "פלייבוי", בעל חיים מיני אחד ויחיד מסתתר תחת שמלתה של כל אישה, שפנפנה.


קורטני פרקר, מ"נשות אנרון", בכתבה המצולמת של "פלייבוי"


פלייבוי כבר ניצל את פנטזיית ההצצה אל תחתוניה של העובדת המכופתרת בכתבות מצולמות על "נשות וול־סטריט" ו"נשות מס־הכנסה". אך לנור שכנזי, כתבת "ניו יורק דיילי ניוז", טוענת שהסיפור על "נשות אנרון" שונה בתכלית מהכתבות הקודמות. נשות "וול סטריט" הן נשים משכילות מאוד בעמדות כוח, "נשות אלפא", כפי שנהוג לכנות בארה"ב נשים חזקות; וגם נשות מס־ההכנסה יכולות לגרום לגבר להזיל דמעות. "גברים מתגרים מצפייה בנשים אלה כשהן עירומות כי יש בכך היפוך היוצרות: נשים מאיימות הופכות לפתע לכנועות," מסבירה שכנזי. "וזה בסדר. זו טבעה של הפורנוגרפיה: גברים מפנטזים על נשים מתרצות. ואם נשות־הכוח הללו מתפשטות בשביל הכיף שלהן, בשביל כסף כיס, או סתם כדי להשתובב, זה עסקן שלהן. אולם נשות אנרון נטולות כוח. הן מובטלות. לרבות מהן ילדים שצריך להאכיל. דומה שנותר להן רק דבר אחד למכור. ופלייבוי קונה." המגאזין מתיימר לפתוח דלת של הזדמנות לנשים הללו, אך למעשה מוצעת כאן רק ההזדמנות "להופיע עירומה לפני קהל של גברים חרמנים." נכון ש"פלייבוי" לא כפה בכוח על הנשים להצטלם בעירום, אך הוא הדין לגבי הטיפוסים שמגיעים לכפרים מזי רעב בעולם השלישי ומציעים מזומנים בעבור הנערות היפות ביותר. "יש מילה המתארת גברים כאלה, והיא הולמת גם את אנשי פלייבוי: סרסורים."

לעומתה, ד"ר מרטי קליין, הלוחמת מזה שנים למען פתיחות מינית ומתנגדת להגבלות על פורנוגרפיה, משיבה לאלו הטוענים ש"פלייבוי" מנצל את הנשים, ש"עדיף להיות עירומה מאשר דפוקה בלי עבודה." צלבני האנטי־פורנוגרפיה לא נקפו אצבע בשעה שהנשים נוצלו בידי "אנרון" ונזנחו, כותבת קליין. רק כעת הם פוצים את פיהם, שכן בעיניהם "נשים הן רק גוף - גוף שיש להלבישו." השדולות הפמיניסטיות למיניהן משתמשות בגופן של נשים ככלי פוליטי, מוסיפה קליין, ולשיטתן "יש לשים את מוסרות החוק על גופן הארוטי של נשים, מכיוון שאין לבטוח בשכלן... שאלו את הגברים של אנרון אם לא היו מוכנים להיות 'מנוצלים' בעבור סכומי הכסף שקיבלו מ'פלייבוי' הנשים."

הפורנוגרפיה נתפסת על פי רוב כמערערת את המהוגנות והסדר הבורגניים, אולם מה שמוצג בפלייבוי אינו פורנוגרפיה חתרנית כי אם מה שהאמריקנים מכנים "צ'יזקייק" (cheesecake). "צ'יזקייק" זו פורנוגרפיה רכה או "פורנוגרפיה פרווה", דוגמת כרזות הקיר של השחקנית בטי גרייבל שחיילי ארה"ב תלו במעונותיהם במלחמת העולם השנייה. בימינו "הצ'יזקייק" נועז יותר כביכול, אולם "פלייבוי" אינו נתפס כ"מגאזין תועבה", והאמריקני הממוצע אינו מהסס להחזיקו בסל העיתונים בחדר האורחים שלו יחד עם חוברות "הנשיונל ג'יאוגרפיק". עקרון הצ'יזקייק פועל באורח דומה לזה המתואר במאמרו של רולאן בארת "סטריפטיז" - מזריקים לציבור פורנוגרפיה מרוככת כמו חיידק מוחלש כדי לחסנו מפני ה"רוע המיני" האמיתי: "מזריקים כמה אטומים של אירוטיקה... כמות זעירה של רע, כדי להשקיע את הציבור עמוק יותר ב'טוב המוסרי'." כתבת "נשות אנרון" של פלייבוי אינה חותרת תחת הסדר הקפיטליסטי האמריקני, כי אם חוזרת ומאשרת אותו.

תרבות הקפיטליזם המאוחר מציגה מופעי ראווה תקשורתיים, אשר בדומה לקרנבל הימי־ביניימי, הם תערובת גרוטסקית של חרדת הקץ וצחוק פרוע ומשחרר המלווה אותה. "נשות אנרון" של "פלייבוי" הן הצחוק הפרוע המלווה את הפסדיה המזעזעים של חברת הענק האמריקנית.
קישורים
נשות אנרון - הכתבה בפלייבוי
תרבות הפורנו - מאמרו של עידו הרטוגזון, מתוך "פורום ארץ הצבי"
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חברה וכלכלה"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

מבקש תזכורת 76088
האם גם מוניקה לווינסקי הצטלמה ל"פלייבוי" או משהו דומה?
76117
עוד מאמר מצויין של שימעון גלבץ
אני כול פעם נדהם מחדש מעושר הרעיונות למאמרים שיש לך שימעון המשך כך אני מחכה כול פעם מחדש לעוד עוד מאמרים שלך
גידי
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76133
לפני מספר שנים, פלייבוי פרסמו גליון דומה, בשם "נשות המנזה".
"מנזה" הוא ארגון של בעלי מנת משכל (כפי שנמדדת במבחני IQ) גבוהה בהרבה מהממוצע. נדמה לי שהם דורשים ציון של לפחות 200.
בכל אופן, אז נשות המנזה הצטלמו לפלייבוי. ההסבר שהן נתנו בראיון לעיתונות היה: "רצינו להראות לעולם שאנחנו לא סתם חבורת מוחות".

סליחה? "לא סתם חבורת מוחות"???
ההרגשה שלי היא שתרבות בה אישה מרגישה צורך להצטלם בערום כדי להראות שהיא לא סתם גאון, חייבת להיות דפוקה לחלוטין.
אני מקווה מאד שזה לא טרנד. אני מקווה לא לראות את ביל גייטס מצטלם בערום כדי להראות שהוא לא סתם מליונר.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76160
אני מקווה מאוד לא לראות את ביל גייטס ערום מסיבות אחרות לחלוטין אבל...

אני מסכים איתך לחלוטין. יש בעולם מגמה מגעילה של תעידוף מונה ופסול לטעמי. אנשים מעדיפים יותר ויותר את ערך ה"נוחות" וה"ההנאה", כשעולם התחביבים של אנשים מסתכם בשינה ו\או סקס. אין דבר פסול בנוחות כשלעצמה, אבל כאשר היא נהפכת לעיקר שדבר...

כן כן, אני יודע שאני פסימיסט, אבל החינוך בישראל ממש לא עושה לי את זה.

שלכם, חנן ש.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76212
IQ 200 הוא ציון גבוה מאוד, וארגון שידרוש ציון זה יקבל לשורותיו מעט מאוד חברים (להערכתי, אפשר יהיה למנותם על יד אחת).
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76216
עכשיו בדקתי:
"מנזה" לא מציינים מספר, מכיוון שאין דרוג אחיד, לטענתם, אלא דורשים מהמועמד להיות בשני האחוזים העליונים של האוכלוסיה (ברוב המבחנים מקביל לציון 130, בערך).
אנציקלופדיה אינטרנטיקה 76222
הכתבה על "נשות מנזה" של הפלייבוי הופיעה בגיליון משנת 1985. צילום השער:
הנשים שהצטלמו בו היו בעלות מנת משכל של 140ומעלה.
אנציקלופדיה אינטרנטיקה 76436
וכמובן שאיש הקשר להשגת החובת המדוברת הוא בוב לוין, יהודי ככל הנראה.

שלא יגידו שאנחנו מתעסקים בפשוטות העם.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76217
(אגב, אם תהית למה נמחקה התגובה הקודמת שלך, זה היה בטעות. מכיוון שאני רואה שכבר הכנסת אחת אחרת במקומה, אין טעם להחזיר אותה. סליחה ותודה)
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76309
דבר ראשון, אני מקווה לא לראות את ביל גייטס בעירום ולא בגלל המליונים...
ושנית:
הקו המנחה תרבויות הוא קו ה- if you can't bit them join them. לא כל שכן כאשר מדובר בדיון הנע על הסקאלה שבין ג'נדר להצלחה.
בעולם המערבי של ימינו נשים צריכות להוכיח את עצמן שוב ושוב. הרף נקבע על ידי גברים והנשים אמורות להגיע אליו ולא להפך. כך, במקביל לקביעה כי "לא טוב היות האדם לבדו", נתקלות נשים פעמים רבות בגברים שמחפשים עדיין את "האשה הקטנה", שתשב בבית ותבשל (הוא יעבוד מספיק קשה כדי לשכור אומנת לילדים). כך, נוצרת בעיה לנשים משכילות ודעתניות שרואות את הקריירה שלהן כחלק בלתי נפרד מחייהן.
הגישה הפמיניסטית הרדיקלית תומכת בהשגת שוויון ע"י הפיכת החברה על פיה ויצירת חברה חדשה ושוויונית. לעומתן, הליברליות מודעות לכך שגישה כזו היא חסרת סיכוי ומבקשות לשנות מבפנים.
כך, האישה החכמה והמצליחה, עדיין צריכה להדגיש את מיניותה ונשיותה על מנת לקבל הכרה ולגיטימיות בהוויתה.

נקודה אחרת היא ההתייחסות לעירום כאל טאבו, כאל מיצג זול שיש להימנע ממנו. דעתי היא שזו גישה שמרנית שאינה הולמת חשיבה פתוחה ומרחיבת אופקים.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76333
יש להדגיש מיניות ונשיות, ויש להצטלם לפלייבוי.

כלומר, נקח אשת קריירה וגבר קריירה. סביר להניח שהיא תדגיש את נשיותה ע''י איפור ועקבים, והוא ידגיש את גבריותו ע''י ביקורים תכופים במכון כושר ולבישת עניבה.
עד כאן הכל בסדר, שניהם מתאמצים להראות נאה לפי נורמות חברתיות.

אבל אם איפור ועקבים לא גורמים לאותה בחורה להרגיש ''בסדר'' והיא מרגישה צורך להצטלם בערום כדי להדגיש את המיניות שלה (פעולה קיצונית מאד), אז נראה שמשהו בתמונה לא בסדר. נראה אולי שככל שבחורה חכמה יותר, הלחץ להפגין את מיניותה עולה (אולי כי התרבות מתייחסת לאינטלגנציה כגורם אנטי-מיני), עד כדי כך, שברמות מסוימות זה גובל באבסורד.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76355
ולדעתך הצטבעות, התאפרות, הידוס בעקבים ולבישת "power suit" שמכסה טפח ומגלה טפחיים, על מנת להרגיש "בסדר" בסביבה גברית, הם נוראים פחות מאשר חשיפת גוף עירום קבל עם (לעיני גברים, נשים והיא עצמה) כדי להרגיש טוב יותר עם התנאים הקיימים?
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76361
זה לא קשור לסביבה גברית.
אני עובדת בחברת מחשבים. כ80% מהגברים בסביבתי לובשים חליפות ומנסים נואשות להרגיש גבריים. למה? כי יש דימוי של אידאל גברי, והם מנסים להתאים את עצמם אליו. טבעי.
כנ"ל לגבי איפור ועקבים. יש אידאל נשי - ונשים מנסות להתאים אליו. זה שהאידאל הומצא ע"י גברים לא משנה את העובדה שברגע שיש אידאל יופי מסוים, טבעי לשאוף אליו.

אבל חשיפת גוף ערום היא מעבר לנורמה החברתית. זו הקצנה. רוב הנשים מצליחות להרגיש סקסי גם בלי להצטלם בערום. אולי חלקנו חולמות על קריירת דוגמנות, אבל לא בפלייבוי. מה גרם לאחוזון העליון של הנשים האינטלגנטיות ביותר להצטלם בעירום? מה היה להן להוכיח?
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76372
איפור ועקבים אינו רק ''אידאל יופי''. זוהי דרכן של נשים (שהוכתבה ע''י גברים, למעשה) להוכיח שהן ''גם יפות וגם אופות''.
חשיפת הגוף כבר אינה מעבר לנורמה חברתית הואיל ואנחנו לא חיים תחת משטר נוסח איראן (עדיין). אין מדד לתחושת המיניות והסקסיות של נשים בעיני עצמן. אני דווקא יכולה להבין את הצעדים שמביאים נשות קריירה לחשוף את עצמן במגזין כגון פלייבוי. בחשיפה כזו אין להן צורך למעשה להראות טוב ולהישפט על סמך מראן המצועצע (עירום לא דורש איפור, מחלצות ושאר תוספות) אלא להרגיש אמיתיות בעיניהן הן, מעבר לאותן ''ישיבות כוסיות'' כפי שהונהגו באנרון (שלהזכירך, היו יוזמת המנהלים הגברים).
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76375
עירום דורש איפור גוף, וזוויות מחמיאות. לפעמים גם סקוץ' טייפ שקוף במקומות מסויימים. ואיפור על הפנים. ותאורת צילום מסויימת.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76395
ועירום דורש גם חשיבה עצמאית יותר ורצון לעשות משהו פחות שגרתי מאשר ההופעה המצועצעת שמונהגת ומוכתבת כשטאנץ ע''י עיתוני נשים.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76447
עירום הוא דבר מרתק - פגיע ומלא כוח בעת ובעונה אחת. אבל אין דבר יותר שגרתי מהעירום ב''פלייבוי''. לא רואה כאן שום חשיבה עצמאית.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76452
עצם ההחלטה היא עצמאית.
(הרי אם היו בוחרות להגיע למשרד היפה של אנרון כשהן נראות שלא במיטבן, סביר להניח שהיו מפוטרות).
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76489
נורא לא ברור - עירום בעינייך דורש יותר אומץ, אבל פחות השקעה? שוב, העירום ב"פלייבוי" (ואת זה כבר אמרו כאן), ובעצם רוב העירום שאנחנו רואים במדיה, רחוק מלהיות "טבעי".

לגבי ההחלטה העצמאית - נכון, היא עצמאית. אבל יש הבדל בין טיפוח ההופעה (לבוש, איפור) ובין אותו קריטריון שעל בסיסו נבחרו הנשים להצטלם. באין לי מילה בוטה אחרת, אקרא לו קריטריון הכוסיות. כי אפשר, את יודעת, להיראות ככה-ככה ועדיין להיות מטופחת וייצוגית (כמו שאוהבים לקרוא לזה במודעות דרושים). אבל זה לא אומר שיקראו לך להצטלם בעירום.

ההופעה המוקפדת במשרדי אנרון היא דבר שנדרש מכל עובד בתאגיד (וזה בהנחה שכבר הסכמנו על מידת הדיכוי הידועה שבעקבים גבוהים, מייק אפ וציפורניים ארוכות). המוקפדות הזו קשורה לכיבוד מקום העבודה, להצגת נורמות אסתטיות לעיני המבקרים (והבוסים) - ואינה קשורה _בהכרח_ לסקסיות.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76492
אוקיי. אני אנסח את זה יותר מתומצת ואז אולי אהיה יותר ברורה.
מקום עבודה = תנאי לרמת חיים.
צילום לעיתון = לוקסוס (גם אם בתשלום, לא נחשב במקרה זה כהכנסה קבועה).

טיפוח פנים וגוף במקום העבודה כתנאי לעבודה = אפליה (כל אחת יכולה לטפח את עצמה אבל לא כולן תראינה כמו דוגמניות צמרת).
חוסר טיפוח = עילה לפיטורין.

עירום לצילום בפלייבוי = החלטה פרטית ללא התערבות מעסיק. האשה היא זו שמחליטה על גבולותיה מבלי שתרגיש כי מקור פרנסתה בסכנה.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76498
עכשיו הבנתי, אבל אני חוששת שהמשוואה הזו מתרוקנת מתוכן אם אנחנו מביאים בחשבון את העובדה שמדובר במובטלות (אם לא להלכה אז למעשה).
זו בדיוק הנקודה 76502
כל המשוואה הזו מתקיימת מלכתחילה הואיל ומדובר במובטלות הואיל ומקומות עבודה (מתוקנים?) יפטרו עובדות שהתערטלו בפומבי.
כסף. והרבה. 76376
ואולי גם הגשמת הפנטזיה הסמויה הנשית להתנער מההתחסדות היום-יומית ולהיות, ולו לרגע, יצור מיני נטו, כוכבת פלייבוי, לא עוד אשת מנזה אלא מושא לתשוקה. אולי דווקא הנשים האלה (נשות מנזה) סובלות מתדמית א-מינית במופגן בגלל הקונטרסט חכמה/סקס.
אם אין אני לי- מין לי 76570
"הנשים האלה סובלות מתדמית א-מינית בגלל הקונטרסט חכמה-סקס"?

אם זה כך, אז יש כאן בעיה.

הויכוח עד עתה התמקד בשאלה האם העובדה שנשים אלה הצטלמו בעירום לפלייבוי מעידה על שעבוד או על חופש.

והטענה הפוסט פמיניסטית היא של "אם אינך יכולה לנצח אותם, הצטרפי אליהם"- נצלי את המיניות שלך לטובתך.

אז - כן, מצב שבו האשה עצמה מחליטה להשתמש במיניותה כדי להצליח עדיף על מצב שבו גבר מנצל את מיניותה ומצליח על חשבונה באופן סרסורי כזה או אחר.

אבל - זהו? זה ההישג הגדול של שחרור האישה?

לא- השאלה היא לא "הצטלמות בעירום- טוב או רע, (ולמי)".

נשים נדרשות ליותר מאשר הופעה מטופחת- הן נדרשות להתאים את עצמן למיטת סדום של סטנדרטי-הופעה קשיחים ורבים יותר מאשר הסטנדרטים הקיימים להופעה גברית נאה.
והן מתאימות את עצמן- החל מעינויי דיאטה נצחיים, וצביעה לבלונד, ועד הגדלת חזה, ושאיבת שומן.
והכי חמור- כדי להתאים לאידאל היופי הלבן והגבוה -
נשים שחורות משתמשות בחומר שאותו הן מורחות על העור כדי להבהירו. [החומר הזה, בשמוש ממושך, גורם נזק לכבד.]
ונשים אסיאתיות עוברות ניתוחים להארכת עצמות השוקיים, כדי להיות גבוהות יותר.

וכמובן- אי שוויון בשוק העבודה.

בימים אלה מתנהלת באנגליה תביעה משפטית של מנתחת מערכות בכירה ב"סיטי" של לונדון, שגילתה שגברים העובדים במשרות מקבילות באותו מקום- מרוויחים כפליים ממנה. וזה לא המקרה היחיד, או הראשון. [מקומות העבודה באנגליה פיתחו שיטות לעקיפת חוקי השיוויון ע"י הגדרה קצת אחרת למשרת הגבר, כך שנטל ההוכחה שזה אכן אותו תפקיד בשם אחר- נטל זה מוטל על התובעת].

בעיתון "הארץ" הופיעה היום כתבה על כך שבהוליווד אין כמעט תפקידים לשחקניות מעל גיל 35. בעוד שגברים ממשיכים לשחק בכל הגילאים.

נשים שמגיעות לעמדות בכירות צריכות פעמים רבות להיות מצויינות יותר מאשר גברים שמגיעים לעמדות כאלה. ועדיין, מספר המנכליות, ובכירות אחרות, זעום.

ו- מתי בפעם האחרונה שמעתן על חברה שבה הבוסיות הבכירות נותנות מקומות עבודה רק לגברים יפים, ואז גם מדרגות אותם לפי זרגיותם?

אז: יש חופש להתפשט. יופי. אבל-
חופש בלי שוויון הוא לא חופש אמיתי, מפני שהוא לא מאפשר לנשים למצות את כל מה שיש בהן כ/אדם/. לא כנקב-בה.
חופש ושיוויון- אלה שתי הרגליים שעליהן צריך לעמוד מעמד האשה. בלי השיוויון "אשה היא [עדיין] הכושי של העולם".
עוד מלה (או שתיים...) 76574
השאלה היא לא האם יש לאשה חופש להצטלם בעירום ולהרוויח ו/או להצליח באמצעות זה. השאלה היא האם, ועד כמה, היא יכולה להרוויח ו/או להצליח בלי להשתמש במיניות שלה.
התשובה 76583
לגמרי. מה העניין? מעודי לא השתמשתי במיניות שלי כדי להצליח מקצועית. זה שנשים מרוויחות פחות ומיוצגות פחות במשרות בכירות בשוק העבודה זה דבר אחד. אין בין זה לבין שימוש במיניות ולא כלום.
התשובה 76589
לעומת זאת, יש גם את מה שאיילת כתבה למעלה "האשה החכמה והמצליחה עדיין צריכה להדגיש את מיניותה ונשיותה" (לא ציטוט מדוייק).

אני שאלתי "האם, ועד כמה"- ומה שאת ענית הוא לגבי עצמך בלבד. התמונה הכללית מורכבת יותר- זה תלוי באשה, תחום העיסוק, הארץ, סוג המשרה, מזל. ובעוד גורמים כנראה.

גם לא תמיד קל להעביר קו ולומר- "עד כאן זה הופעה מטופחת, ומכאן- זה שימוש במיניות".
ויש צורות התנהגות "נשיות" שנשים כבר לא מודעות בכלל שהן מהוות שימוש במיניות, אבל זה מה שהן. (אני לא מתייחסת פה אלייך).

ויש גם הבעייה ההפוכה- להיראות טוב אבל לא טוב מדי, כדי לא לסבול ממטרידנים, שנמצאים כמעט בכל מקום עבודה מעורב.

ומה לגבי ה"קונטרסט חוכמה-מיניות"? אם את צודקת שיש לנשים בעייה בקטע הזה, אולי זה מסביר באופן חלקי למה נשים לא מגיבות יותר באייל. (סתם השערה על רגל אחת).
התשובה 76600
אם להרחיב: אני לא חושבת שנשים משתמשות במיניותן כדי להתקדם מקצועית, או ליתר דיוק - אני לא חושבת שקיים הכרח להשתמש במיניות כדי להתקדם מקצועית. יוצאי הדופן שאני יכולה לחשוב עליהם הם עיסוקים המצריכים שימוש במיניות בלי קשר לג'נדר - כמו מלצרות, מכירה בחנויות, או עבודה בקולנוע/טלוויזיה/פופ.
לגבי הקונטרסט חוכמה/מיניות - זו אכן היתה השערה שהועלתה בדיון על נשים באייל - התרבות שלנו לא מעודדת נשים לפתח אינטלקט. והנה הפיתוח - אם אכן נשים חושבות (וכנראה שבצדק) שמרכולתן האינטלקטואלית פחות אטרקטיבית ממרכולתן המינית במשיכת בני המין השני, הרי שהן במודע תבחרנה להימנע מהצגת עצמן כחכמות, ותעדפנה להציג עצמן חברתית כמושכות מינית (במסגרת האתוס של מציאת בעל כעדיפות ראשונה במעלה, אשר יהיה גם המפרנס, ואז האינטלקט הנשי במילא זניח בהמשך החיים הזוגיים).
אז בואי נחדד את הנקודה 76608
"לא קיים הכרח להשתמש במיניות"-

שתי נשים מתחרות על אותה משרה. כישוריהן שווים. גם המראה ה"טבעי" שלהן שווה פחות או יותר.

אחת לבושה בנעליים אלגנטיות עם עקב קטן, חליפת מכנסיים, איפור מינימלי.
השניה- עקבים גבוהים, חצאית מיני, חזיית פוש-אפ+מחשוף, אבל לא מוגזם, בדיוק כך שהיא תיראה סקסית אבל לא זולה, איפור רב יותר, אבל מתוחכם- כזה שלא מרגישים כ"כ בקיומו.

המראיין הוא גבר. מי מהשתיים תקבל את המשרה?
המראיינת היא אשה, שלא אוהבת תחרות בשום תחום. מי מהן תקבל את המשרה?

מה שאני מנסה לומר הוא שהתמונה מאוד מורכבת, והתנהגויות [ותגובות של בני אדם] יכולות להיות סובטיליות, ואף לא מודעות.
אז בואי נחדד את הנקודה 76621
בא לי נורא לכתוב שהבחורה עם המכנסיים תקבל את המישרה. גם נדמה לי שהיא תקבל, אבל באמת שאני לא יודעת. אני מאמינה גדולה במקצועיות של אנשים ובשפיטה לפי כישורים. אולי אני חיה בבועה (במקרה דנן, הבועה האקדמית).
התשובה הרבה יותר פשוטה 76622
והיא למעשה הפוכה מהנקושה ש(למיטב הבנתי) אליה כיוונת.

כאשר המראיין גבר, הוא בד''כ יקח את המטופחת לתפקידים לא משמעותיים, כגון עבודות מזכירות. במידה והוא צריך אישה בתפקיד ניהולי הוא דווקא יטה לכיוון החשופה פחות. היא נראית לו אמינה יותר, שאינה הולכת שולל אחר מראה חיצוני מצועצע ואפשר לסמוך עליה. (דוגמא קלאסית אפשר למצוא ב''אלי מקביל'' - נל לעומת איליין).

אם המראיינת היא אישה שאינה אוהבת תחרות ודאי וודאי שתבחר את החשופה יותר כי אז יהיה לה קל יותר למצוא תירוץ להוריד ממנה סמכויות ואפילו להיפטר ממנה בסופו של דבר.
התשובה אפילו יותר פשוטה! 76642
לגבי "מטופחת"- שתיהן מטופחות. וה"חשופה" אירגנה לעצמה מראה סקסי-/סובטילי/, לא משהו שזועק סקס.
אני חושבת שאת טועה.

ולגבי ה"הפוך על הפוך" שעשית לגבי האשה המראיינת- למה לה לסדר לעצמה דרך עתידית להיפטר ממי שהיא יכולה לדחות כאן ועכשיו?
אני חושבת שגם כאן את טועה.

[אגב, יוצא שאת בעצם מסכימה איתי שבכל מקרה מידת המיניות המשודרת משחקת תפקיד, השאלה רק לאיזה כיוון...]

ולנוגה, כשאמרתי שהתמונה מורכבת ותלויה בתחום וכו'- בין השאר חשבתי על האקדמיה, ובמיוחד התחומים שבהם יש יותר נשים, כמו רוח וחברה, כמקום שבו הבעייה אכן פחותה.
ועיקר שכחתי... 76643
אני אישית לא הייתי מסיקה שום דבר מ"אלי מקביל"!
קמיקאזה שוביניסטית בגוב פמניסטי 76648
זה מזכיר לי בדיחה, ויסלחו לי הפמניסטיות:

שלוש בחורות מגיעות לראיון עבודה. הבוס מחליט לעשות למועמדות תרגיל, ובתום הראין מגיש להם תיקיית מסמכים לקרוא ומגניב לתוכה צרור שטרות שלא היה צריך להיות שם.
הראשונה מוצאת את הכסף ובאה מיד ביום למחרת להשיב את האבידה.
השנייה מתלהבת בהתחלה, קונה כלמיני שטויות בקניון, אבל אז מתעשתת ומקץ שבוע מחזירה את הכסף, תוך שהיא משלימה את מה שהוציאה מכיסה.
השלישית משתוללת על השלל ולא חוזרת לבוס.
את מי הוא בחר להעסיק?
את זאת עם הציצים הכי גדולים !
קמיקאזה שוביניסטית בגוב פמניסטי 76670
אני לא פמיניסטית אבל זו בדיחה כ-ל כ-ך ישנה ושחוקה.
את לא פמיניסטית!? 76698
אפשר בבקשה לקבל את ההגדרה שלך למונח "פמיניסטית"? (בשיא הרצינות).
את לא פמיניסטית!? 76769
מבלי להיכנס להגדרות אקדמיות מתישות, ותוך התייחסות לעובדה שאין הגדרה אחת למונח והוא בר שינוי בהתאם למקום ולזמן - התנועות הפמיניסטיות התייחסו לפעילותן כפעילות חברתית לקידום קבוצות מיעוט וקידום אינטרסים נשיים מתוך ראיית החברה הכוללת כגברית. הפמיניזם בן זמננו הפך את השאיפה לקידום חלכאים ונדכאים למלחמת הנשים בגברים על מנת ליצור חברה שוויונית בין המינים.
הואיל ואני מייחסת חשיבות מכרעת להבדלים ביולוגיים ולא תומכת בשוויון בין המינים ואפילו לא לוחמת למען זכויות, איני נחשבת לפמיניסטית.
את לא פמיניסטית!? 76800
לא תומכת בשוויון בין המינים ואף לא לוחמת למען זכויות? לא יכול להיות. את מתכוונת אולי לומר, שאת סבורה כי בתחומים מסוימים אין צורך לשאוף לשוויון בין המינים.

כי אחרת, באמירה הזו לגבי "אי תמיכה בשוויון" את שוללת בין היתר את זכותך לצאת לעבודה, לפתוח חשבון בנק משלך ולהצביע בבחירות (כולם פרי מאבק פמיניסטי).
את לא פמיניסטית!? 76803
וסליחה ששלחתי מוקדם מדי - העמדות של איילת בועזסון מייצגות את מה שאני קוראת "אנטי לוקסוס". כלומר, רוב ההישגים המשמעותיים של המאבק לשוויון הנשים כבר הושגו, ולכן יכולות בנות הדור שלנו להתרווח, רגל על רגל, ולומר "אני לא תומכת בשוויון בין המינים". אמירה כזו - לגיטימית לכשעצמה - אפשר לומר רק מן המצב שבו נשים נמצאות כיום, אחרי כ- 100 שנה של מאבק פמיניסטי (וסופרג'יסטי).
את לא פמיניסטית!? 76810
לפי הקריטריונים שהגדרת וכשאני חושבת על איך שהחיים שלי נראים עכשיו, אני ממש ממש לא פמיניסטית.

זכות בחירה? מה זה חשוב מה אני מצביעה אם בלאו הכי רפובליקת הבננות שבה אני חיה עושה מה שקבוצות האינטרס מכתיבות לה? גם ככה אין יצוג נשי נאות בכנסת.

חשבון בנק משלי? הזכות לעבוד? במצב הקיים, אין לי במה להתהדר ואני לא רואה שום דרך לנסות ולשנות את זה. עייפתי.
את לא פמיניסטית!? 76818
או.קיי. את בטוחה? אם כך נשלח אליך נציג שייקח ממך את כרטיס האשראי, ימנה לך אפוטרופוס גבר (אב, אח או בעל) שיכסה את חובותייך ויגן עלייך מפני פורעים, תמורת שירותים שאופיים משתנה...

...נו, עינייך הרואות שאני מנסה להתחיל בתשובה מתחכמת. אבל האמת, זה לא מצחיק בכלל. את סרקסטית? אני מקווה.

רק את זה אולי שווה לומר - הוויתור על זכות בחירה שניתנת לך *אינו* דומה כלל ועיקר למצב שבו אין לך זכות בחירה. שוב, לקחת לך לוקסוס יקר למדי, שעלה בהישגים של אחרים. ובתחום הזה (שלא כמו יחס לציונות למשל) אין לי סימפטיה לנטיות אנרכיסטיות.
את לא פמיניסטית!? 76826
ומה קורה היום?
ברשותי 3 כרטיסי אשראי. ברשות בן זוגי 2. השם שמופיע על החשבון החודשי הוא שמו. כך גם מכתבים מקופ"ח ומוסדות נוספים. הוא אב המשפחה ללא קשר לשום גורם אחר (כמו למשל גיל, השם המופיע בחשבון הבנק וכו').

מתוקף היותו אישי כדת משה וישראל, הוא כבר אפוטרופוס שדואג לעונתי, כסותי ומזוני. הוא שילם בעבור זה, לא?

לא לקחתי את הלוקסוס. קיבלתי זכות אזרחית שלי אישית, אין בעיה לוותר עליה (בבחירות האחרונות כלל לא ניצלתי אותה).

אני לא מנסה לייצג דעות אחרות פרט לזו שלי.
את לא פמיניסטית!? 76833
יפה. אם כך את מתארת לי מצב של אי-שוויון חלקי (שבו יש לך מספר זכויות), וטוענת שמפני שמדובר ממילא באי-שוויון חלקי, את לא תתמכי במאבק לשוויון מלא. דבר והיפוכו, עד כמה שאני מבינה.

ועוד - את נשואה וטוענת לאי-שוויון עקב כך. האם את מבינה, שגם אם ברשומות מופיע שמו של בעלך, את רחוקה מלהיחשב *באמת* רכושו של בעלך בעיני המדינה? ‏1 האם את מבינה, שההתחשבות בך כישות עצמאית מבחינה משפטית, חינוכית, כלכלית ומי יודע מה עוד, היא עדיין לא מושלמת - אבל קיימת גם קיימת? שוב, זה לא מצב מובן מאליו.

1 אומנם הטקס הדתי של הנישואין משקף תפיסה כזו, אבל אני בכוונה לא נכנסת לשאלת הדת והמדינה במדינת ישראל. זה מאבק נפרד, וחופף רק חלקית למאבק הפמיניסטי.
את לא פמיניסטית!? 76843
הואיל ואני ישראלית הדעות שלי נקבעות באופן חד משמעי בהתאם למצב. התיאוריות הפמיניסטיות הן יפות, אך עדיין בגדר תיאוריות.

ועוד דבר -
מדבריך ניתן להסיק שכל אשה היא פמיניסטית או לפחות צריכה להיות. ועכשיו תורי להפנות אליך את השאלה שטל הפנה אלי - כיצד את מגדירה פמיניזם? (משום שאם הגדרותינו שונות, כל התמונה יכולה להשתנות).
את לא פמיניסטית!? 76858
לא כל אשה היא פמיניסטית או צריכה להיות, אבל כל אחת ונימוקיה. לו היית אומרת באמונה שלמה, למשל ''אני מאמינה שמקומי כאשה הוא תמיד צעד אחד מאחורי הגבר'' (נאמר, מסיבות דתיות), היית מנמקת את היותך לא-פמיניסטית. לו היית אומרת ''אני מאמינה שכל הפערים החברתיים על בסיס מיגדר נובעים אך ורק מהבדלים ביולוגיים בין גברים ונשים'', היית מנמקת גם כן (אם כי במקרה זה היה קל יחסית לסתור אותך בעובדות מוצקות).

ההגדרה שלי לפמיניזם היא קודם כל הכרה באי-שוויון הקיים בחברה בין גברים ונשים ובאופנים שבהם הוא נוצר והובנה בתרבות שלנו. הכרה גם באופנים שבהם מעמד האשה השתנה על פני זמן, כתוצאה מהפעלה פוליטית של כוח נשי. כלומר, מודעות פמיניסטית. אחר כך, הבנה שהמאבק הזה עדיין פתוח והחברה ממשיכה להשתנות, ושכל אשה יכולה לתרום לניסיון לשנות משהו במצב, לטווח קצר או ארוך ובדרכים שונות. הבנה שהשינוי יקדם גם אותה אישית, בסופו של דבר. זה לא תמיד חייב לבוא לידי ביטוי בהפגנות זועמות או במריבות עם גברים. פשוט לעשות מה שאפשר, גם אם זה מסתכם בקטנות, בסוף היום.

בהגדרה, יש ''פמיניסטיות של קריירה'' ויש ''פמיניסטיות של אחווה נשית'', ויש ''אקו-פמיניסטיות'', ויש כל מיני סוגים. אני אישית לא מהקיצוניות, ונעה בין הקבוצות השונות באופן חופשי, עם דעות שמשתנות יחסית על פני זמן. אבל קשה לי מאוד לקבל את ההצהרה ''אני לא פמיניסטית'' מאשה שתופסת את עצמה כאדם ריבוני ופועלת באופן עצמאי, ואני מניחה שאת כזו. אני אשמח אם תסבירי איך את רואה, אישית, את ההתנהלות שלך כאשה.
את לא פמיניסטית!? 76916
אוקיי.
אז אני מתקנת את עצמי. על פי ההגדרה שלך, כנראה קיימים בי כמה פנים פמיניסטיים. מיותר לציין שאין הגדרה אחת וההגדרות הן תלויות זמן, תרבות ומקום.
ובנוגע להתנהלותי כאשה, אני יכולה למלא מגילות ע"ג מגילות. רוצה לתת לי ראשי פרקים?
את לא פמיניסטית!? 76975
אני שמחה לשמוע, בעיקר מפני שקראתי שוב דברים שכתבת למעלה (על הכפייה של איפור ועקבים, למשל), והדיסוננס היכה :-)

את לא חייבת למלא מגילות, אבל נדמה לי ששאלתי כדי להבין איך את מנווטת ביומיום בחברה גברית, כאשר את טוענת שהאי-שוויון מקובל עלייך. יכול להיות שלא פירשתי נכון את טענתך זו.
הערת ביניים 76677
מחקרים מראים שגם אצל גברים ישנה קורלציה בין הופעה חיצונית לקידום בעבודה. לאחרונה פורסם שישנה קורלציה בין הגובה הפיזי לגובה המשכורת בארה''ב ובאנגליה (אגב, בארה''ב יותר מאשר באנגליה). ייתכן - ואינטואיטיבית זה אכן נראה לי כך - שעבור נשים זה יותר בולט.
הערת ביניים 76693
בתור מכוער אני מסכים לכל דבר שיאפשר לי להפטר מהאחריות למצב הקרירה שלי. חוץ מזה קראתי פעם שיש גם קשר סטטיסטי בין מראה חיצוני לסיכויי הרשעה וחומרת העונש במשפט (לטובת אנשים יפים).
הערת ביניים 664255
קראתי שקצוות של יופי יוצרים התנגדות. כלומר שאשה יפה מאד או מכוערת מאד תזכה לפחות אמון ואהדה.
אם אין אני לי- מין לי 76599
אני אהיה חצופה ולפני שאענה לך על כמה נקודות שהעלית אשלח אותך לקרוא את חלק א' של ''שלוש פנים לחוה''.
קראתי. חזרתי. נו?... 76618
אם אין אני לי- מין לי 76625
אז זהו בדיוק הדיון שבין הפמיניסטיות הליברליות לרדיקליות - האם יש צורך להפוך את החברה על פיה וליצור חברה חדשה מתוך חשיבה מתוקנת יותר שבה שני המינים שווים, או שמא יש צורך להכיר במבנה החברתי שהושתת מאז ומעולם ולנסות להשתלב בתוכו (ע''י העדפה מתקנת וכיו''ב). בל נשכח שההבדלים הביולוגיים הם מוגדרים ואינם ניתנים לשינוי. הם גם אלה שאחראים פעמים רבות לאי השוויון בשוק העבודה.
אם אין אני לי- מין לי 76646
מידת "זרגיותם" ?
: ) שווה ציטוט.

(האם יתכן שהיצוג הגברי בדיון זה מתמצה בי? ואם כן, מה זה אומר לכן?)
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76644
לגבי הטאבו על פונוגרפיה, והתשובה היא גם לאיילת בועזסון,
אני חושב שזהו טבע האדם לבדוק כל הזמן את גבולותיו, להתווכח על ה"מותר" וה"אסור" ולחטוא קצת בכוונה מדי פעם, סתם, כדי לראות איך זה.
לכן, אולי מזל שהטאבו והעיסוק המתמיד ב"פורנוגרפיה : טוב או רע" עוסק בנושא הטריוויאלי של גוף עירום, ולא, נאמר, במעשי רצח מתוך סקרנות או משהו מחריד באמת.
לאמור, אם חייבים סערה, שתהיה זו סערה בכוס מים.

ובאותו עניין,
לדעתי, כבודו של אדם הוא נכס שיש לו.
חברה צודקת לא תגזול כבוד זה ("חוק יסוד כבוד האדם וחירותו") ולא תאלצו לותר עליו בעבור פת לחם.
בהנתן חברה צודקת שכזו, כל מי שעושה דבר מה "לא מכובד" מוכר על דעתו נכס שלו, כפי שיכול למכור כל נכס אחר שברשותו, ולא יכול לבוא בטענות כלפי איש זולתו.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76409
בעיקר אני מבקשת לחזק את דעתך על העירום הנתפס כטאבו!
הטאבו הזה, הוא שמפיל אחריו כאבני דומינו את הכל.
אם הגברים כה טפשים ופתיים, ומוכנים לשלם בעד עירום נשי, אני יכולה רק לצחוק בפניהם צחוק גדול, להתפשט, ולגרוף קופה. אני מניחה שגם ההיפך יכול להיות נכון - עירום גברי.
צריך שכל אחד ידמה לעצמו מציאות חדשה שבה אין טאבו על עירום. מציאות חצי נודיסטית כזו, שבה לא חובה ללכת בעירום, כי להתלבש זה הרבה פונקציות, אבל העירום לא נתפס בה כמשהו אחר מאשר לבוש, סתם עוד אופציה. מה יהיה?
מי יסרסר?
מי ישלם?
מי תיחשב זולה ונותנת? מוכרת את עצמה?
מי חכמה? מי מפתה? מי ירוויח כסף מפוסטרים ומגזינים פורנוגרפיים?
הכל יתהפך הרי....
וכל זה לא קיים בגלל צרות האופקים הזו המייחסת חשיבות כה רבה לעירום ולרעלה...
כל זה מעלה בדעתי, שאותם הסרסורים הם השומרים על המוסר המלביש את הנשים, כדי להשאיר בידם את האופציה למכור עירום.
חשבו על זה.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76418
אנא ממך, המחשבה על נשים וגברים עירומים ברחוב מעוררת בי בחילה. הגבר הישראלי הממוצע עם הכרס והשיער, האישה הממוצעת עם הצלוליטיס והתחת - אמא'לה. כאילו לא מספיקה החויה בחוף הים, את מציעה שהם יידחפו יחד איתי באוטובוס ובתור לקופה בסופר.

מצד שני, זה יפתור את בעיית הטרור (כמה חומר נפץ כבר אפשר להחביא ברקטום?).
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76478
מה ההתרגשות? בין כך אנחנו בדרך לשם. תחשוב על תחילת הדרך הכוללת גלביות ורעלות ומחוכים ויקטוריאניים, ותציץ החוצה לרחוב העכשווי לראות את הפופיקים היפים שמסתובבים,
את המיני, וכל השאר.
ואם נחזור לרצינות - הנה שאלה:
מתלבשים להסתרת הצלוליטיס או להסתרת המיניות?
מבחינתי שניהם לא עסק גדול. הלגיטימציה של חשיפתם רק תגזול את פרנסת מפיקי העירום ומוכרי האשליות.
שלא לדבר על החבאת נפצים בגוף....
-
זה מזכיר לי... 76522
אם קראתם את שליטי הבובות של היינלין, בשל המצב של ריבוי החייזרים השולטים, נאלצים בני האדם לשנות את מנהגיהם, כך שהנודיזם הופך לסטנדרטי.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76552
בתור בעל פטיש קטן לפופיקים, הייתי שמח אם היו מסתובבים שם בחוץ הרבה פופיקים יפים. לצערנו, הרבה מאוד ממה שמסתובב שם בחוץ הם פופיקים ששפכו עליהם כמה קילוגרמים טובים של שומן.

נערות ישראל הברות - לא כל בגד מתאים לכל אחת, לא כולן צריכות להסתובב עם טייץ' וחולצת בטן. עשו לנו טובה. אנחנו לא נראה לכן את החריץ מאחור, ואתן לא תראו את הצמיגים מקדים. דיל?
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76668
סטית מהנושא. הנושא הוא לא ''האם זה אסתטילחשוף פופיק או הכל''.
הנושא הוא - הערך הרב, שלילי או חיובי, שמייחסים לחשיפת העירום.
טענתי - שהגברים המייחסים ערך כה רב לעירום של אשה מצחיקים אותי. ואני הייתי מוכנה בקלות להצטלם בעירום ולקבל בעד זה כסף. ואם יש גם נשים טפשות כאלה המייחסות ערך לעירום גברי - אז מצידי שגם גברים...
טענתי - להוציא את העוקץ מהעירום.
ואז, כמו שפנים מכוערות ברחוב לא מטרידים אותך ואתה לא דורש שבעליהם יסתיר אותם, כך שומנים ושערות וכל מיני ג'יפה אחרית בגוף חשוף לא יטרידו....
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76899
אני כבר שנים רבות תומך בהסרת האיסור על "לבוש בלתי הולם" ברחוב, ומאמין, כליברל, שכל אדם יכול לבחור איך (אם בכלל) להתלבש ברשות הכלל.
אבל כגבר, אני עדיין מוצא אנשים מסויימים‏1 כמראה די מזעזע, וחושב שאנשים צריכים להיות מודעים למראה שלהם, ואם לא לפעול כדי לשנות אותו, לפחות לא להתפאר בו. אם אני יכול להמנע מלהסתובב בבגדים צמודים ובמכנסיים בגזרה נמוכה, אז גם הן יכולות שלא ללבוש חולצות בטן.

1 בלי להעליב את פופק.
''מה יגידו השכנים'' 76991
מה זאת אומרת "אנשים צריכים להיות מודעים למראה שלהם" ו"לפחות לא להתפאר בו"?????
האם אתה מתקשה לתפוס שלאנשים שונים יש טעם שונה בבגדים? שיש אנשים שבטחונם העצמי כה מופלג שבניגוד אליך אין הם מרגישים שום צורך להצניע ליקויים. ובכלל, מה אכפת לך אם בחורה שמנמונת הולכת עם חולצת בטן שאינה מחמיאה ב-ע-י-נ-י-ך (ומן הסתם, בעיני חבורה שלמה של צופי ערוץ שתיים)?
לטובת מי בדיוק היא צריכה להיות "מודעת למראה שלה"? לטובתך? כדי שלא תיאלץ, מסכן שכמוך, להיגעל ממנה, ואחר כך עוד להתבדח על חשבונה עם חברים?
אנשים לא "צריכים" שום דבר בכל הנוגע למראה חיצוני. מי שמרגיש טוב עם עצמו לטוב ולרע הוא-הוא בר המזל, ולא מי שהתאמת הצבעים שלו קולעת לטעם הקולקטיבי.
''מה יגידו השכנים'' 77029
בראבו!
''מה יגידו השכנים'' 77100
כן, בשבילי ובשביל כל השאר. בשביל מה בחורות לובשות חולצות בטן, אם לא כדי להדגיש את המראה המצודד שלהן? ללבוש חולצת בטן כשהיא לא מתאימה למבנה שלך, זה פשוט טפשות. בגדים נועדו כדי להחמיא לגוף, לא להדגיש את הפגמים שבו. אני לא מוצא שום סיבה הגיונית לקנות חולצות מזן מסוים דווקא, כשחולצות אחרות יתאימו להן הרבה יותר (ולא, אני לא מדבר על האוהלים שנשות ישראל נוהגות ללבוש לפעמים). גם שמנות יכולות להראות טוב, ולמרות שאני לא מתכוון לאסור עליהן ללבוש מה שבא להן, הרי שאני בא בבקשה פשוטה והגיונית שאנשים ילבשו מה שמתאים להם. זה גם הרבה יותר נוח.
לא דיברתי בכלל על התאמת צבעים (אני עיוור צבעים), אלא על התאמת גוף. הרבה יותר פשוט ולא דורש הבנה באופנות מתחלפות. בסך הכל צריך להסתכל בראי.

אה, אגב, ברוכה הבאה לאייל.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 77001
"מוצא אנשים מסויימים כמראה די מזעזע"? כ- ג- ב -ר?!

ובאותה נשימה אתה אומר שכל אדם יכול לבחור איך להתלבש.

כלומר, זכותם של אנשים להראות מזעזע, אם הם רק חפצו בכך. אז תן להם. לא נאה לך - אל תסתכל.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 77030
ושוב בראאבו!
פלייבוי בדרך לזהות נשית 77103
נו? זה בדיוק מה שאמרתי - כל אדם *יכול* ללבוש מה שבא לו (כולל לא ללבוש כלום), ובכל זאת, מטעמי נימוס אלמנטרי שלא לדבר על כבוד עצמי, אנשים צריכים ללבוש דברים שמתאימים למבנה הגוף שלהם. גם שמנים יכולים להראות טוב בבגדים המתאימים, וזה בד"כ גם יותר נוח.
בדיוק כמו שלדעתי צריך להיות מותר למכור חמץ בגלוי בפסח, אבל מטעמי נימוס אני לא אסתובב באזור דתי תוך כדי אכילת פיתה.

העובדה שבתודעה הישראלית התקבעה כבר זהות מוחלטת בין "מה שראוי על אדם לעשות" לבין "מה שצריך לכפות עליו בחוק", היא מצערת מאוד.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 77132
יש הבדל בין לחוות דיעה שאנשים צריכים ללבוש בגדים שמתאימים למבנה הגוף שלהם, לבין להגיד שיש אנשים שהמראה שלהם מזעזע. יש נשים מלאות שנורא נורא רוצות להסתובב עם חולצות בטן. אז אתה חושב שזה מזעזע. אולי מישהו אחר חושב שזה סקסי? אולי הן חושבות שזה יפה? אולי להן נוח דווקא ככה? ואין לזה שום קשר לנימוס אלמנטרי או כבוד עצמי. "אם את חתיכה אז תלבשי מכנסיים צמודים, התחת שלך נראה נפלא בהם. איזה מנומסת. טוב שיש לך כבוד עצמי. אבל את לא, את שמנה, למה את מתלבשת ככה, איזה חוסר נימוס אלמנטרי!!"

דובי, אני מבינה למה אתה מתכוון, אבל כל אדם רואה את הגוף שלו הצורה שונה, ומן הסתם מתלבש בצורה שונה. לא כל אדם בהכרח יודע מה מתאים למבנה הגוף שלו.
לשלי למשל לא מתאים כלום 77144
על פי דובי זה לא מנומס מצידי לצאת מהבית באור היום.
לשלי למשל לא מתאים כלום 77151
מכיוון שאתה דמות וירטואלית, זה לא רק לא מנומס, זה גם לא אפשרי. אז זה בסדר.

(מזכיר לי את הקטע בבריאן כוכב עליון שבו אחד מהחזית העממית של יהודה דורש להכיר בזכותו להיות אישה, אפילו שהוא לא יכול טכנית להיות אישה)
פלייבוי בדרך לזהות נשית 77150
רגע לפני שזאת מהבלוג תבוא להגיד לך בראבו:

לא אמרתי "יש אנשים שהמראה שלהם מזעזע", אלא שיש אנשים שהמראה שלהם בבגדים מסויימים מזעזע. אותי. הבעתי גם את תקוותי שהם יתלבשו לפי סטנדרטים שהם ללא ספק סטנדרטים שלי ואינם מחייבים אף אחד. הבעתי גם את הסכמתי המלאה ונכון, ראוי וצריך להיות שלכל אדם תהיה אפשרות מלאה להתלבש איך שבא לו, ולא הצעתי אפילו לרגע לשלול מאותם אנשים מזעזעים את הזכות הזו.
"אם את חתיכה אז אני אישית הייתי ממליץ להסתובב במכנסיים צמודים, כי התחת שלך נראה נפלא בהם‏1. איזה כיף לך. רוצה לצאת איתי? אבל את לא, את שמנה, למה את מתלבשת ככה? זה ממש לא יפה לך. אה, החבר שלך חושב שזה ממש מתאים לך? טוב, נו, מה אני אגיד. לא כוס התה שלי. תהנו." יהיה ציטוט יותר מדוייק של מה שאני עשוי להגיד. מה שכן - זה הרבה יותר ארוך, וגם מובלעת שם ההנחה הבלתי סבירה‏2 שלכוסית אין חבר.

1 לאחרונה הסתבר שזה שאני מסתכל על בחורות נחשב הטרדה מינית, ולכן אולי זה אינטרס שלי דווקא לבקש מהן יפה ללבוש אוהלים מכערים, אבל אני דוחה את הטענה הזו בבושת פנים.
2 מניסיון אמפירי, לא מתוך סטינגה.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 77244
יופי. זה נשמע הרבה יותר נאור.

ןלכוסיות אין חבר, שתדע. יש להן כמה.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 76695
לי יש פטיש לכפות רגליים. זה ממש נהדר להסתובב בפתח תיקוה ולראות את כל הדתיות הולכות עם חצאיות ארוכות שרוולים וכובעים ומשאירות את האיבר כמעט הכי מעורר מינית (למעט ציצים) חשוף לעיני הסוטה המזדמן.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 77031
ולי נמאס סופית מהחזיות הלוחצות!!!!!!1
נמאסססססססססססס!
ואני שוקלת לממש את המיאוס הזה ולהתחיל להגיח מביתי ללא חזיה!
עם ציצים שכבר לא בגובה הכתפיים כי אני לא בת 20
וגם הפטמות מציצות לפעמים דרך הטריקו
והם די מתנועעים כשאני הולכת לי ככה סתם. וכולם יסתכלו ויגידו - מה יגידו?
פרובוקציה?
מוזנחת?
מטומטמת?
אנטיסוציאלית?
אני לא רוצה שזה ילחץ יותר. גם את העקבים העפתי הרבה לפני ששטוח נהיה אופנתי.
אוי 77047
הנה כי כן התגשם סיוט הלילה של עורכי "האייל", ומהדפים הסגולים מציצה אליהם ורסיה לא רעה של "בננות" :-)
למה סיוט? להפך! 77056
אל דאגה 77061
אני צופה שינוי במדיניות העריכה של האייל שיאפשר לעורכים להגלות לאי השדים הודעות בנניות.
אל דאגה 77095
אני צופה שינוי במדיניות העורכת של האייל להגלות תגובות לא אינטילגנטיות.
אל דאגה 77101
לא חושב, זה ירוקן את האתר מרוב התגובות, ובפרט יפעל נגד המדיניות המוצהרת של עידוד השתתפות נשים.
אל דאגה 77105
ידעתי שתבין את זה כמו שאתה רוצה להבין את זה.

התכוונתי להודעה ה"בננית" שמעליך, אבל אם אתה מאוד רוצה לנכס לך את הכבוד, be my guest.
אל דאגה 77122
היי, איילת, כשאת מגיבה על הודעה שלי, יש לי נטיה ליפול בפח ולחשוב שהגבת על הודעה שלי.

Anyway זה היה בצחוק, אני לא באמת מתכוון להגיד שהנשים כאן פחות אינטליגנטיות מהגברים.
אל דאגה 77153
תגיד, האמנות הזאת, של החלפת הניק בכל הודעה והודעה, אתה הולך להציג אותה בתערוכה מתישהו?
לא 77164
מיד רואים שאין לך מושג באמנות מופשטת (בניגוד לאמנות מתפשטת, שם אתה דוקא מוכיח בקיאות רבה). המיצג של החלפת ניקים, בדומה לג'אגלינג, או מוקיונות רחוב, אינו משהו שניתן להציג בתערוכה. אם תרצה, אפשר להגדיר אותה בתור אמנות רחוב וירטואלי.

אבל מה, גם אני מתחיל להתייגע מעט מהחלפת הניקים, כך שכנראה עוד מעט קט תיפטרו מהצרה המעצבנת הזאת.

כן. החלטתי. מעתה הניק שלי יהיה שוטה הכפר הגלובלי. כל אחד יוכל להחליט אם הגלובלי מתאר את הכפר או את השוטה.
הבטחתי, 77168
ולכן אקיים.
הבטחתי, 77178
אבל לא הבטחת לקיים! אתה עוד יכול לסגת בך! אני דווקא חיבבתי את חילופי הניקים. וגם הערכתי את ההתמדה. אני לא הייתי עומד בזה.
הבטחתי, 77207
אתה אולי חיבבת את זה, אבל אני יכול להבטיח לך שכמה מהמשתתפים היותר מכובדים באתר (רב''י, ג.שמעון, נשמתו של א. מאן - אם להזכיר רק כמה) קיבלו מזה חררה.
אני יודע מי אתה 94449
בן כספית כותב היום ב"מעריב": "בסופו של דבר, ג'ורג' בוש ג'וניור הוא בנו של ג'ורג' בוש סניור, האיש שהותיר את סדאם בבגדד והפך לשוטה הכפר הגלובלי".

אז מה, אדוני הנשיא, מחלטרים בכתיבת תגובות באייל?
אני יודע מי אתה 94457
במוסף עסקים במעריב היום 27.9 כתוב שבשבוע שעבר פירסם מגזין Playgirl גיליון משלו - Men of Enron בכיכובם של חמישה מעובדי אנרון - בלבוש אדם לפני שאכל מפרי עץ הדעת.
לבוש אדם? 94458
לא להגזים- הם היו לבושים בתחתונים, ועניבות.
לבוש אדם? 94464
תמיד חשבתי שעניבות מתאימות יותר לזמן שלפני האכילה מעץ הדעת.
הכחשה 94614
אני לא ג'ורג' בוש האב.

לגבי הבן, שפתי חתומות.
Read my lips 94618
no more bush
לא 716655
מצאתי שימוש בביטוי בספר “שלושה דברים לאי בודד”: “כולם שוטי הכפר הגלובלי. שניהם ראו מן הסתם גם סיינפלד וגם נמר־דרקון” - מתייחס לתהייה של הגיבור (ישראלי, בן 32, יועץ טכני בחברת היי-טק) מה יש לו במשותף עם הדמות הנשית הראשית והיחידה (נסיכה קו-טן-גנטית בת 30, יורשת העצר וטייסת). הספר משנת 2006, כך שמן הסתם אתה היית קודם.
לא 716663
פלגיאט עלוב.

אני בטוח שהרבה אנשים עלו בנפרד על הרעיון הזה. לא אתפלא אם היו גם מי שהקדימו אותי.
לא 716664
וכמובן (בפעם המי יודע כמה) לא אתפלא אפילו אם יתברר לי שנחשפתי לביטוי הזה לפני ש''המצאתי'' אותו.
אל דאגה 77185
צחוק, הה? ברח לך....
תתבייש
אל תתחילי איתי 77198
אילו ידעת כמה מדגדג לי עכשיו באצבעות להחליף את הניק ל"האייל השוביניסט" או "האייל הנכלם" לא היית עושה לי את זה.

לעניין: כמה מהטובות שבחברות שלי הן נשים.
שוב לא הבנת 77269
ולכן, אני אאזור את כל הסבלנות שברשותי ואסביר לך:

אני הגבתי להודעתך בנוגע להודעה הבננית והתכוונתי להמשיך את הקו שלך על הבננות.
(ועכשיו אני מסתכנת בעדר נהגות מאק שירדפו אחרי, אבל אתה לעומת זאת, יוצא נקי)

יש מבין?
שוב לא הבנתי 77274
מזל שהניק החדש שלי מאפשר לי לחייך באוילות ולהגיד "בהההה?".

עזבי, אל תנסי להסביר לי, חם מדי.
עשיתי לכם טוב, הה? 77222
לאיילים הגאים, מה ההתלהמות הזו? התחשק לכם להתנשא קצת?
צריך לפרש לכם את "הבנניות" שלי? מה היה כל כך לא אינטליגנטי בדברי?
אני בטוחה שהבנתם, אבל הסגנון כנראה צורם לכם.
ובכל זאת וליתר ביטחון:
בהקשר של לבוש הולם, המניעים לבחירתו, הפמיניזם ותופעותיו הנגזרות, מצאתי לנכון להביא את ההיבט האישי שלי, הרלוונטי לי היום יותר מתמיד:
אי שם בהסטוריה החלו נשים לארוז את שדיהן באריזה נוקשה.
שלא להרוס את הצניעות?
זה התפתח ובימינו התהפך: האריזה משמשת כיום לפיתוי. תחרה, פושאפס, משי, מחשוף....
והאשה הולכת לחוצה וכאובה בתוך האריזה המיושנת, כמו שהיא הולכת לפלסטיקאי, כמו שהיא מתאפרת, כמו שהיא נועלת עקבים מכאיבים ועוד ועוד. הכל בשביל "לצודד" , כך אומר העורך.אז מה כבר אמרתי?
שאני לא רוצה שיכאב לי בשביל לצודד? שאני אוהבת אותי במראה הטבעי שלי שאין בו דבר יוצא דופן (לא שמנה/גמדה/מצומקת/דובה, סתם אשה מבוגרת די נחמדה)? שזה מטופש לצודד במחיר כזה?
שייתכן שהמחיר יהיה חריצת מגוון של דעות לא נחמדות עלי? ושאני מוכנה לשאת בו למען נוחיותי, והאמת שלי וכנגד הצידוד? אגב, למדתי שהצידוד פנים רבות לו, לא רק פופיק וציצי. וזה עובד, דובי.
ערב טוב.
עשיתי לכם טוב, הה? 77231
קודם כל, לא כולם התלהמו, לא צריך לקפוץ למסקנות מהודעה או שתיים. הרוב הדומם בטח ירצה לראות אותך בלי אריזה, אבל בינתיים את רק מדברת, מה עם איזה תמונות שנשטוף העיניים?
אין קשר משפחתי 77234
יהיו תמונות!! :))) 77255
עשיתי לכם טוב, הה? 77233
לדעתי חלק חשוב מהמצודדות היא העניין של להרגיש טוב עם עצמך, אבל את חייבת להודות שהציצי הוא גם כן חלק חשוב מהעניין, לא?
בהחלט! ולא אריזתו...האמיתי חשוב 77258
מסכימה איתך שמונים אחוז בערך 77253
רק שניה, כל מה שאת אומרת נכון, ואני מאחלת לך את כל החוצפה להלך ברחוב בחופשיות, סתם כך, שלושתכן יחד...
אבל
חזיה אינה המצאה משעבדת לכשעצמה. ניסית פעם לרוץ עם חזיה שלא מחזיקה? או בלי בכלל? זה כ-ו-א-ב...
שלא לדבר על נשים דדניות במיוחד, שאפילו בבית אינן מסירות את המטרד הזה, פשוט כי הוא מסייע לצלוח את היום.

אשר לעניין הפיתוי - מכל הגזרות שניחתו על המין החלש בתחום הפיתוי, חזיית תחרה היא ללא ספק הקלה שבהן (אם כי לא הזולה שבהן, damn it)
מסכימה איתך שמונים אחוז בערך 77261
לא עקום קצת שזה ייחשב לי לחוצפה? זה לא אני , זה הם....
ואת צודקת שצריך חזייה לריצה ולגדולים מאד. ובכלל - הרעיון הוא שתבחרי מה שטוב לך ושזאת לא תהיה לך לחוצפה....זה הכל
מסכימה איתך שמונים אחוז בערך 77262
אוי, נו... חוצפה זה חיובי, את לא יודעת? מעלה ידועה של צברים.
מסכימה איתך שמונים אחוז בערך 77346
את אחת מארבע הנשים שבתחתית העמוד שלך?
רוץ לבדוק שוב. אתה טוב בזה. 77386
אל דאגה 77184
האייל מתנשא על נשים? שוביניסט?
יפה יפה.....אפילו בצחוקים.
77182
סליחה על הבורות. מישהו יסביר לי מי/מה הן ה"בננות"?
איזה סטנדאפ או משהו?
זה פשוט מידי בשביל האייל, או מה?
77187
בננות הוא אתר נשים ממשפחת האתרים של קורקי.נט ("במה חדשה", "מגזין במה" ועוד), די מוכר ברשת הישראלית, ואני לא אגיד מה דעותי על הסטנדרטים הנהוגים בו כי לא ביקרתי בו כבר זמן רב.

פעמיים ביום עם האוכל 77188
www.bananot.com
פעמיים ביום עם האוכל 77208
למה שלא תורידי את ה"אלכנוס"*? ברקת זה שם יפהפה.
*נון בשורוק. שמעתי, ומצא חן בעיניי.
פעמיים ביום עם האוכל 77223
זה מן הסתם יקרה בתהליך אבולוציוני :-)
ואני אגיד: נהדר. 77537
פלייבוי בדרך לזהות נשית 99340
סתם חשבתי שהפטיש הזה יעניין אותך.‏1
1ומכיוון שאני בהתקף נוסטלגיה אפשר גם להציץ במורד הפתיל ולהזכר איך נולד שוטה הכפר הגלובלי.
פלייבוי בדרך לזהות נשית 99341
איזה מורד הפתיל ואיזה נעלים,זה מתחיל כאן:
תגובה 77047
ביל גייטס ב-Playboy? 76564
מנזה דורשים מנת משכל של 148 244206
ולמיטב ידיעתי אין מבחן שיכול למדוד מנת משכל של 200. הגבול הוא סביב 180-185.
נשות אנרון 76229
מובן שהמעשה של נשות אנרון הוא סוג של זנות. אולם זנות היא חלק בלתי נפרד מהחברה שלנו, ולפי המתואר במאמר הן עסקו בסוג של זנות עוד לפני שהגיעו לפלייבוי.
מצד שני, כמובן שפלייבוי הוא לא עיתון פורנוגרפי אלא אירוטיקה רכה שבסה"כ מבטאת את מה שכל אמריקאי ואמריקאית ממוצעים רוצים לראות - הקונצנזוס המבוצר ביותר אחרי ה- 11 בספטמבר. אז שיהיה להם לבריאות.

בברכה,
עידו הרטוגזון
נשות אנרון 76240
לא הבנתי. איפה צוין שהן עבדו בזנות עוד לפני פלייבוי?
נשות אנרון 76292
אוף, זה להסביר בדיחה (אם כי בדיחה במובן המריר של המילה). אבל זו בדיחה חשובה:

"ספרו לי שהבוסים הגדולים של אנרון נהגו להעסיק רק נשים יפות."

ואז:

"אמנם היו בעיתונות האמריקנית דיווחים על כך שהתאגיד רחש טסטוסטרון ושהמנהלים הבכירים שלו בילו במועדוני מין ונשאו להם נשים צעירות; מארי ברנר, כתבת "ונטי פייר", סיפרה בתחקיר על התאגיד כי אחד המנהלים כינס יום אחד בחדר הישיבות "ועידת כוסיות", שבה דורגו העובדות שזומנו לישיבה לפי מידת הפיתוי המיני שהקרינו."

ונדמה לי שלכך התכוון עידו בכותבו שהן עסקו בזנות עוד קודם.
נשות אנרון 76313
מה אתה עושה לה "אוף" כשאתה בעצמך קנית בלי לחשוב את מה שהרטגזון אמר. את הציטוט הראשון שהבאת אמרו היחסי ציבור של פלייבוי וזה ממש הספין שהם רצו לתת לסיפור. ואיך מזה שהיו מנהלים חרמנים בחברה אפשר בכלל להגיע למסקנה שהנשים עסקו בזנות? זה כמו להגיד שהנשים במשרד התחבורה הן זונות כי איציק מרדכי התעסק עם המזכירות שלו. או כמו להגיד שהחיילות בצה"ל הן זונות כי יש קצינים חרמנים שמנצלים את הכוח שיש להם ומטרידים אותן מינית. עכשיו הבנת את זה או שאתה צריך עוד הסבר?
נשות אנרון 76342
רק הסברתי את הרטוגזון, לא קניתי אותו. ואולי בעצם חן הבינה אותו היטב, ורק לא הסכימה איתו, כמוך? אוף.
נשות אנרון 76345
בעצם ראיתי שכתבו שאנרון היא חברה מינית ונשים נבחרו לפי המראה החיצוני שלהם. אבל לא חשבתי שהרטוגזון באמת התכוון שזה הופך אותן לזונות (כי לי היה מובן מאליו שזה לא), אז ניסיתי לברר אם יש לו מידע נוסף.

לא חשוב. סליחה על הבלגן.
כן לשלום - לא לכיסוחים 76657
ומה שאני לא מבין זה
איפה כתוב שפמינסטית צריכה להיות גם אגרסיבית ובוטה?
האם זה נסיון להראות שגם לכן יש ניבים?
כן לשלום - לא לכיסוחים 76764
איפה כתוב שהמגיבה הנ"ל מייצגת את כל עדת הפמיניסטיות? האם זה ניסיון להראות שגם לאנשים הכותבים בשורות חצויות יש ניבים?
הכותרת 76267
יש בה, בעצם הכותרת נימה שקצת מרגיזה.
אותן נשים לא בהכרח היו הנשים של ארגון Women of Ergon, התאגיד אולי ניצל אותן בדרכים שונות, אך לא הפך אותן לקניינו. זאת כמובן שאלה של השקפה כלפי יחסי עובד - תאגיד או אדם - החברה הקפיטליסטית של ימינו.
אולי אני נאיבית, בטוח שאני רומנטיקנית, אבל הייתי רוצה להאמין שאותן נשים שבחרו להצטלם בערום מעודן לפלייבוי עשו זאת דווקא מתוך חירות ולא מתוקף היותן קניין גברי או תאגידי.
אני בכל אופן מפרגנת.
הכותרת 76293
צורת הסמיכות בעברית, או of באנגלית, אכן נקראת בבלשנות "שייכות", אבל היא בהחלט לא מציינת רק שייכות בהקשר של יחס בעלות. היא יכולה לציין כל זיקה שהיא: "תושבי חיפה" אינם שייכים לחיפה, "לקוחות החנות" אינם שייכים לה, וכמובן "אוכלי בשר" אינם שייכים לבשר.
נשות אנרון 76396
רק חשוב להבחין בין הזנות שלפני לזנות שאחרי (אני לא מוצאת את הזנותיות שבעניין אבל ניחא).
לפני - זונות התלויות בסרסורים לצורך פרנסה.
אחרי - זונות (צמרת?) עצמאיות בעלות שליטה על גופן ועל רצונותיהן.
הגברות הערומות מהכפר ריילסטון 76270
מוסד מוכר בעיירות וכפרים אנגליים היא קבוצת נשות הכפר המתאספות למטרות חברתיות. הן עוסקות בפעילות התנדבותית כמו ניקוי הכנסיה, תחרות אפית עוגות, אירגון פעילויות לילדי העיירה ועוד. סרטים מראים בדרך כלל את הנשים הללו כמטרוניטות בגיל מאד מסוים, הלבושות ב"מדים אחידים" של שמלות הפרחוניות ושלל כובעים.

כשבעלה של אחת מחברות החוג של העיירה ריילסון, נפטר מלוקמייה, החליטו נשות הקבוצה, בנות 45-60 לארגן התרמה למחקר סרטני. הרעיונות השבלוניים נראו להן יבשושיים ובעלי פוטנציאל התרמתי נמוך ביותר. אז הן החליטו להוציא לאור לוח שנה שבו הן מצולמות בסצינות טיפוסיות כמו אפית עוגות, סידור פרחים, אסיפת וועד ועוד. אך הפעם, לוח השנה היה מעט שונה - הנשים היו לבושות אך ורק בענקי פנינים.

מאז שנת 2000 ונאספו תרומות במאות אלפי שטרלינג.

לעיונכם
הגברות הערומות מהכפר ריילסטון 146943
ועכשיו הסרט: Calendar Girls !

והנה שתיים מנשות ריילסטון העליזות, כפי שצולמו בפסטיבל קאן, עם הלן מירן וג'ולי וולטרס שמשחקות אותן בסרט -

הגברות הערומות מהכפר ריילסטון 146982
טוב, הלן מירן כנראה לא מחמיצה שום הזדמנות לחשיפה. ראיתי אותה בהצגה עם אלן מק'אלן והיא ממש נתנה את [הפעם רק את] נשמתה.

ג'ולי ווטרס זה כבר סיפור אחר, איזה הופעה נהדרת היתה לה בלחנך את ריטה ובסרט ששכתי את שמו שהיא נוסעת לאיי יוון ומתאהבת ביווני (טום קורטני?).
שירלי ולנטיין? 147013
שירלי ולנטיין? 147045
כן, תודה
הגברות הערומות מהכפר ריילסטון 147025
הלן מירן נראתה מצוין בלבוש חווה ב''הטבח הגנב אשתו והמאהב'' של פיטר גרינווי, מאז עברו אמנם כמה שנים...
הגברות הערומות מהכפר ריילסטון 147044
מאז עברו אמנם כמה שנים...והיא רק משביחה (ראה סדרת הטלויזיה בה היא מגלמת דמותה של חוקרת משטרה בכירה נוטפת מיניות ואגרסיביות).
הגברות הערומות מהכפר ריילסטון 152267
איאן מק'קלן.
הגברות הערומות מהכפר ריילסטון 152273
הא? הסרט על איי יוון הוא שירלי ולנטיין, ושם שיחקה פאולין קול, כמדומני. היווני היה אחד... אחר, לא מה שאמרת.

___________
התנצלות שאין לי זמן לחפש ב- imdb.
הגברות הערומות מהכפר ריילסטון 152274
פלאש!

זה היה טום קונטי (עם שפם).
הגברות הערומות מהכפר ריילסטון 152305
"ראיתי אותה בהצגה עם אלן מק'אלן והיא ממש נתנה את [הפעם רק את] נשמתה."
איאן מק'קלן. לא אלן מקאלן. ההצגה היחידה שהיא עשתה בשנים האחרונות היתה עם איאן מק'קלן. כמעט השגתי כרטיסים.
חידה 76318
מה ההבדל בין פלייבוי לאנרון?

התשובה בהודעה הבאה.
תשובה 76319
פלייבוי עוסק באמת בגילוי נאות.

(לא הבנתם את זה? נאות = יפות, זה משחק מלים כזה, נו, אוף, בסדר, ירדן ניר כבר יסביר לכם את הבדיחה).
המשך בדיחה(?) 76320
ואילו אנרון עסקה בכיסוי הונאות. (סליחה, לא יכולתי להתאפק).
נו, אז אם כבר 76322
והרדאר המשטרתי עוסק בגילוי נעות.
הגישה של ד''ר מרטי קליין 76332
מעניינת אבל לא חסרת כשלים - אכן יש מקום לטעון שהחברה מדכאת את ביטויי המיניות העצמאיים של נשים. מצד שני, אפשר לשאול האם הצטלמות ל"פלייבוי" היא מיצויים של ביטויי המיניות הנשיים, והאם היא משקפת אותם בכלל. אשה מצולמת היא, קודם כל, פנטזיה גברית. אפשר כמובן לשתף איתה פעולה (וזה יכול גם להוביל לסקס לא רע בכלל), אבל עד כמה צריך להילחם על הגשמתה, תוך היתלות ב"חופש מיני" וב"ביטויי המיניות הנשית"? אין לי תשובה נחרצת.

שאלה נוספת עולה לגבי הטענה ש"הגברים היו מתים להצטלם". מבחינה עקרונית, הטענה הזו תקפה כמו "נשים לא מגויסות לתפקידי לוחמה, אז הן מרוויחות מאי השוויון בחברה". זו קצת רדוקציה של המצב.

ובלי קשר לקליין - לגבי הייחוד בצילומן של נשות אנרון דווקא, מה ההיגיון שמוביל את קורא "פלייבוי" להתעניין דווקא בנשים של תאגיד שכשל? אני לא גבר, אבל הצעה אפשרית למה שמתחולל במוחו של הקורא הגברי: עכשיו, כשהגברים ה"כל יכולים" מהנהלת החשבונות בגדו בנשים שלהם, כמוהן כאימפוטנטים. והנשים שוב חופשיות לנפשן ומבקשות סיפוק ממקור חיצוני. הנה אני בא...
למה להכביר מלים 76400
הבוסים אכלו בוסר
ומילאו ת'אמתחת
ושדי נשים תקהנה
בגילוי לב ותחת.
[ואידך זיל גמור].
שיפוציצים 76408
ואידך זיל. גמור בזול.
ההנאה- מובטחת.
סקר בריטי על "סקס במשרד": 76484
דומה שנורמות היחסים גברים-נשים במשרדים הבריטיים עוד מתירניות יותר מאשר ב"אנרון". %28 מהנשים הבריטיות מודות כי ניהלו מערכת יחסים מינית במקום העבודה. %89 סבורות כי פלירטוט עם עמיתיהן הגברים מועיל לבריאותן ולשיפור הערכתן העצמית.

כמו כן, %20 הביעו נכונות לקיים קשר מיני עם הבוס, בלי קשר למראהו, כדי לזכות בקידום.

פרטים נוספים על הסקר, באתר הנשים "יופי":
התמונות 76959
עברתי עכשיו על התמונות ורובן ככולן חסרות אירוטיקה לחלוטין וצולמו ב''טוב טעם'' למרות שישנן מספר תמונות ששיכות לתחום היותר ''נועז'' של פלייבויי.

הופעה בפלייבוי היא לא רק הופעה בעירום. המותג הוא תעשיה שלמה ומאוד פופלרית ומחוברת בווריד לתעשיה שאינה עוסקת בפורנו. התערטלות בפלייבויי משמעה הזדמנות חד פעמית להשיג חשיפה אדירה הנחשבת לרוב כלגיטימת ופורצת דרך. רבות הן הבחורות שעברו בפלייבוי לתפקידים עם בגדים.
נשות שברון-טקסקו בניגריה 80204
לפני כעשרה ימים השתלטו כ-‏600 נשים מכפרים הסמוכים למסוף הדלק של חברן שברון-טקסקו בניגריה על מתקני המקום וכלאו בו 700 עובדים. הנשים תבעו מחברת הדלק הגדולה להעסיק חלק מבניהן ולסייע בפתוח הכפרים. הנשים, בגילאים שבין 30 ל-‏90, לא נשאו נשק כי אם הפעילו איום מרתיע הרבה יותר: אם לא ייענו תביעותיהן הן תתפשטנה לעיני העובדים, כך הודיעו, "עירומנו הוא נשקנו," אמרה הדוברת שלהן.

רוב השבטים הניגריים רואים בתצוגת עירום בלתי רצויה של רעיות אימהות או סבתות צעד מחאה קשה המהווה מקור לבושה וכלימה קיבוצית למי שפעולת ההתפשטות מכוונת כלפיו.

נשק העירום התגלה כאפקטיבי ביותר והיום מדווח הוושינגטון פוסט שהאירוע הסתיים וחלק ניכר מתביעות הנשים נענו.

דיווח על ההשתלטות USATODAY 14.7.02:
ואני שואל 80405
יש כל כך הרבה דברים לא תקינים באייל. מדוע אין מתייצבות נשות האייל הנאוות כאחת ומוחות בדרך שתזעזע את כולנו?
(אל תכעס שמעון, לא יכולתי להתאפק)
אם כבר 80423
למה לא ניתן להן דוגמא, ונתייצב אנחנו, הגברים עזי הרוח ויפי הגוף והנפש, למחאה מול מקום מגוריו של העורך הראשי?
The Full Ayalty 80430
The Full Ayalty 80464
<נד בראשו>
<נאנח>
אם כבר 80511
בקניון איילון ישנה חנות מתנות קטנה בשם ''יוקרה''. פעם חיפשתי שם מתנה לידיד ולאחר שלא מצאתי שום דבר מתאים, הסברתי למוכרת שעליהם להחליף את הק' שבשלט ב מ'.
ואני שואל 80527
אנחנו כבר מזמן מחינו. אתם אפילו לא ראיתם.
אגב, נשות קומברס הן הבאות בתור?
ואני שואל 80627
לא מחיתם בצורה הנכונה (רמז - כמה תגובות למעלה פורטה שיטה מצויינת לזעזע את המערכת. או לפחות לעשות לה ערב נחמד)
ואני שואל 80635
ובתור חברת מערכת, איפה זה משאיר אותי?
ובתור אחד שלא ראה את אותה מחאה, כיצד אתה יודע שהיא לא היתה הנכונה?

(ואם אתה עונה רק שתדע שאני אינני עד יום שני בערב)
מישהו רוצה קפה? 133006
ועכשיו, גם נשות "סטארבקס" נקראות לדגל על ידי השפנפן של פלייבוי.

העוסקים העתידיים בתיירות איילית 133062
מן הדין שיתנו דעתם למאמר זה, ובמיוחד ל: תגובה 77047 המתעד בזמן אמת את היוולדותו של "שוטה הכפר הגלובלי", (שהגיח ויצא לראשונה בתגובה 77164)וכן את התהליך האבולוציוני של היווצרות "ברקת" תגובה 77208
מאמר זה, מן הראוי שיוצב, לצד "אי השדים", בכל חבילת תיירות-בסיסית חובה של האייל.
אכן, הדור שלא ידע 133070
תהליכים אתה מחפש? זה התחיל כבר מכאן:
תגובה 7628

אבל כנראה שאז לא היו ארכיבאים פעילים, והרמז לא נקלט.

ואם כבר, זו התגובה הראשונה שלי באייל:תגובה 1202
היי, תודה! 133183
העוסקים העתידיים בתיירות איילית 133238
ובהמשך, אני זקוק לעזרה במציאת פתילי הבכורה של:
מש' טוקלינדר לדורותיה
א' הראשון
וכן נחוץ לי הדיון ההוא, אליו מתייחס האלמוני המקורי.
אודה לכל מי שיוכל להפנות אותי.
העוסקים העתידיים בתיירות איילית 133258
אתה לא ממש זקוק לעזרה, נכון? רק מתעצל לחפש.
העוסקים העתידיים בתיירות איילית 133350
ההמ"ה הופיע לראשונה בשמו הנוכחי כאן:תגובה 71347

א. הראשון הגיב לראשונה כאן:תגובה 103746.

בשביל טוקלינדר אני לא טורח.
העוסקים העתידיים בתיירות איילית 133363
לגבי הניק שלי, כדאי לך להתחיל כאן תגובה 78628 , שם יש גם הפניה לאחד הדיונים המיתולוגיים באייל.

בכלל, בתור מי שמתעניין במטא איילות כל דיון 1013 הוא דיון חובה מבחינתך.

זה מזכיר לי שפעם באמת חשבתי לכתוב את "לקסיקון האייל", חבל (מזל?) שאני עצלן מידי.

לגביי טוקלינדר וא. הראשון - כל מה שאתה זקוק לו הוא מנוע החיפוש (המצויין) של האתר.
העוסקים העתידיים בתיירות איילית 133459
תודה על ההפנייה ששפכה אור על דמותך ההיסטורית ועל כמה צמתות חשובות בהיסטוריית האייל.
צריך לעשות משהו להנצחת כמה מתגובותיו הקלאסיות של אי השדים, וכמובן להודות לתנובה שללא הקפה המשובח שלה לא היינו מגיעים עד הלום.
רק עוד שאלה מנג'סת: מהן דמויותיו הקדומות של דניאל קלטי?

וללנדוור, אל תיבהל, כל מלאכתי היא קודש לאייל הבית האהוב שלי (העשוי מבד ונמצא מעל למראשות מקום ישיבתי) אשר אינו מסוגל להביע את אושרו על כך שפתאום יש לו כ"כ הרבה חברים.
מתי הופעתי לראשונה? 134193
זה התרחש כאן, ב תגובה 113720 .
רק לאחר זמן רב נחשפתי כאלטר-אגו ודמות משנה של לוגי גרסקו.
מתי הופעתי לראשונה? 134196
ומי היה הבנ...ה שחשף אותך?
מתי הופעתי לראשונה? 134198
תגובה 124299
אכן. 134247
זה היה כשניסיתי (בתפקיד לוגי גרסקו) לחשוף במכוון את היותי מיכל מלול, מכיוון שנמאס לי מהדמות הזאת (קרציה). אז הצליח א. הראשון, במהלך מתוחכם, לזהות גם את הזהות שלי עם טוקלינדר (בעוד שעד אז טענו שטוקלינדר הוא קלטי). דרך אגב, למרות הזהות בדואל, אינני ''האייל השואל אם כך''.
למה יש לי הרגשה 133433
שאתה עושה איזשהו מחקר על האייל ובסוף נמצא את שמותינו וניקינו באיזה עיתון?
ויקי כנפו הצטלמה בעירום לאתר הפורנו "פרפר 1" 246991
מתוך כתבה ב-Ynet:

צילומי העירום של קנפו מתרחשים בחוף הים. היא נראית מתוחה, מהורהרת, עייפה ושמוטת כתפיים. אשה בודדה על סלע, וכך היא אומרת: "זו פעם ראשונה בחיים שלי. מאז שבאתי לעולם עירומה, איש לא ראה אותי בעירום, חוץ מהבעלים שלי, וגם הם, רק בחושך".

ואז היא מתפשטת, קלוז אפ על הישבן, על הגב מהעורף ועד הישבן כתוב: "הממסד דפק אותי". תקריב חזה ועליו כתוב: "חלבתם אותי". וכך בעירום, מדברת קנפו על חינוך, על יום לימודים ארוך ועל הזנת תלמידים. ומשם גולשת המצלמה לתקריב מפשעה, וממנה לבטן, שם כתוב: "המאבק נולד מכאן". "הרוח עוד לא מתה", אומרת קנפו בסרט, "והמאבק חי".

הכתבה המלאה:
העמוד של קנפו באתר פרפר 1:
"נשות אנרון" שהצטלמו בעירום עבור פלייבוי (ראו המאמר לעיל) קיבלו תשלום לא מבוטל עבור זה; החשיפה של קנפו אמורה לבטא מחאה חברתית ולא ברור מהכתבה ב-Ynet אם גם היא קיבלה תשלום על צילומי העירום שלה.
רענן כהן בספידו - לוקח בגדול 246998
ויקי כנפו הצטלמה בעירום לאתר הפורנו "פרפר 1" 247457
תגובה 247455
ויקי כנפו הצטלמה בעירום לאתר הפורנו "פרפר 1" 290834
היא ציפתה לקבל תשלום ולא קיבלה אותו: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3061150,00.h...
ויקי כנפו הצטלמה בעירום לאתר הפורנו "פרפר 1" 290942
היא תובעת שני מליון ש"ח ואין אף יזם שמוכן לממן לה את האגרה תמורת אחוזים? השוק החופשי מאכזב אותי כל פעם מחדש.
ויקי כנפו הצטלמה בעירום לאתר הפורנו "פרפר 1" 290951
עושה רושם שמדובר בנסיון לסחוט עוד קצת רייטינג לסרט הזה. ולהחזיר את ויקי שוב לזמן קצר לשולי התודעה הציבורית.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים