משה אלפרון הודיע על פרישה מתנועת הליכוד 1288
משה (מוסה) אלפרון, ששמו נקשר לאחרונה לטענות על שחיתויות במפלגת הליכוד, הודיע הערב על פרישתו מהתנועה.

לדבריו, הוא עושה זאת כדי לעזור לליכוד, משום שנאמר לו שהוא גורם נזק לתנועה.

בשבוע שעבר אמר אלפרון כי הוא שוקל לתבוע את תנועת העבודה על הסיסמה ''הצבעת שרון קיבלת אלפרון''.
קישורים
Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

סארקזם לעת ליל. 116376
באמת אבידה גדולה למדינה ולליכוד של אדם שהיה יכול לתרום המון למען תקינות הפוליטיקה הישראלית.
הוא יחסר לכולנו.
אבל רגע רצינות: 116408
מישהו ראה היכן שהוא עדות לכך שאלפרון קשור איכשהו לשחיתות ולפרשיות הפליליות בליכוד? איפה זה נרמז בכלל?
תודה, נעזור לך 116510
אתה לא חושב שעצם העובדה שאדם אשר היה מעורב כל חייו ואף הורשע בעבירות אלימות היא הקשר לתרבות שלטונית חולה?

בבריטניה כאשר מגלים שאשת רה"מ היתה בקשר מינימלי עם אדם שהורשע במרמה עושים מזה רעידת אדמה.
כאן שר יכול לספר איך הוא הכי דואג למינויים לחברה, שר אחר מספר בגאווה איך הוא עובר על החוק וממנה מקורבים על פי מוצאם. בנו של ראש הממשלה, שבניגוד לשרי בלייר נמצא בתוך המערכת השלטונית, שמח לדווח על קשריו עם עבריינים מקומיים וכן עם משפחה שממוקמת בלב ארגוני הפשע המזרח אירופאים (אשר גם הצליחה להכניס קרובת משפחה לרשימה). סגנית שר משבשת חקירה משטרתית אבל מה רוצים ממנה אם סגן השר לבטחון פנים אומר לכתבים שהוא היה שמח אם המשטרה לא היתה קופצת וחוקרת כל ידיעה שהיא מקבלת.
אני יודע ששכחתי כמה והסליחה עימם.

לא נראה לך קצת יותר מידי?
שאלת תם 116511
האם מינויים פוליטיים הם עבירה על החוק?

(כן, קראתי את כותרות הארץ ביומיים האחרונים על רשות הדואר, אבל אני עדיין לא משוכנעת מתי המינוי הוא עבירה ומתי לא)
תשובת רשע 116514
הנציב קבע כללים די ברורים בעניין כאשר ישנו שטח אפור מצומצם.
השטח האפור מתגלה כאשר מתעוררת בד"כ בעיה סביב מינוי שגריר. מצד אחד שגריר הוא פונקציה מקצועית שצריכה להיות בעלת כלים מסויימים על מנת לבצע את התפקיד, מצד שני שגריר שנמנה על מחנה עויין לשר או למפלגה יכול לגרום לנזק כאילו אינו בעל אותם כישורים.
לא מזמן התמנה שגריר שלא רק שאינו מדבר את שפת המקומיים אלא שכישוריו באנגלית מעידים כי הפרקים החדשים של 'גבי אנד דבי' לא הרשימו אותו במיוחד.
לאחר שקמה צעקה בכנסת המינוי אושר בסופו של דבר לאחר שפרס הסביר שאינו יכול לעבוד עם אף אחד אחר...

המצב שונה כאשר מדובר במינויים לתפקידים מקצועיים במשרד.
דומה שאף אחד אינו זוכר אך לפני מספר חודשים הסתבר שפקח באיזור פי גלילות קיבל שוחד כספי מעבריין בתמורה להשתלטות על שטח. בין היתר אותו עבריין "סידר" לפקח ראיון אצל אותה סגנית השר (אשר שוכבת חולה בימים אלה) על מנת לקדם אותו.
מה לסגנית השר והחלטה מקצועית לגבי קידום פקח זוטר?
מה הקשר בין אותה נבחרת ציבור ואותו עבריין המסוגל לסדר ראיונות?

משרד ממשלתי לא יכול לתפקד אם בצוות הניהול שלו עומדים אנשים המתנגדים לעמדות השר, לכן מינויים פוליטיים מובנים כאשר מדובר במשרות הבאות במגע עם הדרג הפוליטי.
כאשר משרד הפנים במשך שנים דואג למנות רק מקורבים למפלגה לכל תפקיד שהוא החל בשומר המסדרון וכלה במנהל הסניף הרי שזוהי שחיתות אשר פוגעת בשאר הציבור.
ורשע אחר אומר 116558
שכבר היה לנו שר חוץ שלא ממש ידע אנגלית, והוא כיהן במשרה זו תחת שלושה ראשי ממשלה שונים.
תם, מה הוא אומר? 116561
אבל ידע צרפתית.
וזה שאינו יודע לשאול? 116562
וגם עברית וערבית, אבל מה לעשות, הלינגוויסטיקה פראנקה של זממנו היא אנגלית.
וזה שאינו יודע לשאול? 116564
lingua franca, אם כבר.

אני, לתומיץ, חושב ששר חוץ צריך להבין ביחסי-חוץ, לא בשפות. לעניין השפה, מספיק בד"כ מתורגמן טוב.

למה ההתייחסות לכישורי השפות הזרות של שר חוץ דומה? להתייחסות למיומנות הצבאית של שר בטחון (למשל בצורת טענה שעדיף שאלופים ורא"לים במיל' יהיו שרי בטחון), או לדרישה ששר החינוך יהיה מורה מעולה.
וזה שאינו יודע לשאול? 116566
תודה.

ההשוואה לענין שר החוץ צריכה להיות בכך שהוא אינו צריך להיות דיפלומט. לעומת זאת, ידע אנגלית בימינו ובעולמנו זה דבר אלמנטרי שכל ילד לומד ביסודי.
אם הוא התמנה ללא ידיעת אנגלית, היה לו הרבה שנים ללמוד.
וזה שאינו יודע לשאול? 116570
בימינו כל ילד לומד ביסודי. בזמן ובמקום שלוי היה תלמיד, זה כנראה לא היה משהו שמלמדים ביסודי. אז נכון שהיו לו הרבה שנים ללמוד, אבל כנראה לא הייתה לו סיבה מיוחדת ללמוד. כאמור, ידיעת אנגלית אינה משמעותית לתפקיד שר, וגם לא במיוחד לתפקיד שר החוץ. אבל *כיוון* שבימינו כל ילד לומד את זה ביסודי, כשמצביעים על כך שדוד לוי לא יודע את זה, יוצרים רושם (לאו דווקא בכוונה) שהוא במיוחד חסר-השכלה או בלתי-מוכשר, ולכן לא מתאים להיות שר.
וזה שאינו יודע לשאול? 116572
מישרת שר חוץ (ולא שר באופן כללי) היא לא סיבה מספיק טובה?
וזה שאינו יודע לשאול? 116580
על זה כבר כתבתי קודם שלא. כל שעה ששר החוץ משקיע בלימוד שפות היא שעה מבוזבזת מבחינת תפקידו (הוא כמובן יכול לעשות זאת במסגרת עיסוקיו הפרטיים), ממש כמו כל שעה ששר המדע משקיע בלימודי פיסיקה בסיסיים. למעשה, אני מעדיף שהוא ילמד להשתמש בכמה יישומי מחשב, אם כבר מדברים על דברים שכל ילד יודע בימינו‏1.

1 מובן שהדרג המקצועי במשרד יחשוש מכך מאד, פן השר יגלה בעצמו דברים שאסור לו לדעת.
וזה שאינו יודע לשאול? 116581
כהונותיו כשר החוץ לא היו רצופות. הוא היה יכול ללמוד בשנים שלא היה.
וזה שאינו יודע לשאול? 116585
על זה כבר כתבתי קודם שכנראה לא הייתה לו סיבה מיוחדת ללמוד, ואפילו התייחסת לכך בתגובה 116572. (לא שאני בטוח שהוא לא למד, אבל לצורך הדיון אני מניח שהוא לא).
הבעיה עם זה שאינו יודע לקרוא. 119837
מיצ כדרכו צודק, אבל לא בהכרח חכם. המבנה הלוגי הנכון שבו כל אחד איש הוא "פונקציונר" כלומר, ממלא פונקציה ספציפית (ואליבא דמיצ, חד-מימדית...) הוא אוטופיה ילדותית משהו.

הייתכן היסטוריון טוב שאינו יודע לקרוא? כן — ייתכן, אבל הסבירות היא עלובה. וכך גם לגבי שר חוץ שאינו מרגיש נוח בשפות זרות, ובמיוחד באנגלית. ולו בגלל היכולת לקרוא בשטף חומר חשוב.

לדברי ההיסטוריון מיכאל הר-סגור, מספר עצום של תהליכים היסטוריים נקבעו עקב טעויות הבנה בין שני צדדים שלא שלטו בשפה באורח מניח את הדעת.

בקיצור, גם אם זה לא הכרחי מבחינה מתמטית, הייתי מעדיף פי אלף, אדם השולט בשפה האנגלית, על מי שאינו שולט בה, לתפקיד שר חוץ בישראל.
וזה שאינו יודע לשאול? 119991
משרת שר חוץ אינה ככל המשרות. שר חוץ הוא גם שגרירנו בעולם. הוא מתבקש בפורומים רבים יותר משרים אחרים להסביר את מדיניות הממשלה.

לכן אינני מכיר שום שר בממשלה העיראקית פרט לטארק עזיז.

שר חוץ שאינו שולט באנגלית משאיר רושם רע בתקשורת. אינני חושב שהתקשורת היא חזות הכל, אבל לשלוח אליה מישהו לא רהוט הוא ירייה עצמית ברגל.
וזה שאינו יודע לשאול? 120023
ואם כבר הזכרנו - גם מדיניות מינוי השגרירים של ישראל היא משהו שצריך לתת עליו את הדעת מתישהו. אולי צריך להקים איזה מפלגת ''חו''ל אחרת'' שתקרא ל''שגרירויות בלי פוליטיקאים''. בזה אני דווקא אהיה מוכן לתמוך.
וזה שאינו יודע לשאול? 120031
ההודעה הזו זהה להודעה ששלחת לי ב-ICQ לפני כשבועיים, ולכן, באופן חריג, אני מרשה לעצמי להביא כאן קטעים מהשיחה שניהלנו בעקבותיה:

מיץ פטל: אני מניח שלא תקבע שמי שלא יודע פינית אינו מתאים לכהונת השגריר בפינלנד?

יובל רבינוביץ: עדיף שגריר דובר פינית לפינלנד. אם לא ניתן להשיג, ניקח מה שיש. אם לא היו לנו מועמדים פוטנציאליים דוברי אנגלית [לשר חוץ], ניתן להביא בחשבון את דוד לוי.

מ"פ: הבלים! "ידיעת פינית" נמצאת מתחת לאמצע הרשימה של תכונות נדרשות משגריר בפינלנד. אני מעדיף את מי שיודע דבר או שניים על פינלנד, מכיר את הפוליטיקה הפנימית שלה ואת יחסי-החוץ שלה, ושהוא חכם והוכיח את עצמו כשגריר בשוודיה על פני דיפלומט חסר-הכישורים האלה שיודע פינית.
את מכשול השפה ניתן לחצות ע"י איש-מקצוע מסוג נפוץ: מתורגמן מקצועי. את מכשול חוסר-הכישורים האחרים בדיפלומטיה קשה לפתור ע"י איש מקצוע יחיד ונפוץ.

י"ר: אין על כך ויכוח, אבל ידיעת אנגלית היא חשובה יותר בקרב על התקשורת העולמית, ואם באמת יש רק אדם מוכשר אחד שאיתרע מזלנו ואינו יודע אנגלית, נסתפק בכך.
הנקודה היא שיש דוברי אנגלית רבים, ומר לוי קיבל את התפקיד בזכות קישורים ולא כישורים.

מ"פ: לוי לא קיבל את המינוי בזכות התאמה מיוחדת לתפקיד. בכך אין הוא שונה מ-‏95% מהשרים. אילו נבחנה התאמתו של מועמד לתפקיד שר חוץ, לא הייתי מעניק מקום חשוב לידיעת אנגלית, דווקא. אין שום סיבה שדווקא שר החוץ יהיה זה שיופיע בתקשורת העולמית. קולין פאוול דובר אנגלית. אני לא רואה אותו מתרוצץ ממיקרופון למיקרופון

י"ר: וזה מחזיר אותי למה שאמרתי. שר חוץ אינו כשאר השרים, והתאמה מיוחדת לתפקיד היא חשובה יותר מאשר במשרדים אחרים.

מ"פ: איך זה מחזיר אותך לא הבנתי. בכל תפקיד עדיף שר עם כישורים שמתאימים לתפקיד. גם במשרד האוצר וגם במשרד החינוך וגם במשרד לבטחון הפנים. מהם הכישורים המתאימים במשרד החוץ? ידיעת שפות זרות היא nice to have ותו לא. הייתי מכריע לפיה בין שני מועמדים רק אם היה שוויון ביניהם בכישורים החשובים באמת

י"ר: לא ידיעת שפות זרות, אלא ידיעת השפה האנגלית.
בכל תפקיד עדיף שר מתאים. במשרד החוץ זה חשוב במיוחד.

מ"פ: א. מדוע במשרד החוץ ההתאמה לתפקיד חשובה מאשר באוצר?
ב. אז "אנגלית" במקום. לומשנה.

י"ר: משום שאנחנו מדינה תלויה באיזון כוחות אזורי, ופחות מעצמה ממה שהיינו רוצים לחשוב. אהדת העולם חשובה לנו, ואסור לנו להזניח אותה.

מ"פ: מדינת ישראל תלויה גם בחוסן כלכלי. יציבות כלכלית וצמיחה חשובה לה, ואסור לה להזניח אותה.

י"ר: נכון. גם במשרד האוצר אנחנו זקוקים לכלכלן טוב. ידיעת חשבון היא חשובה, ויש לפטר שר שאינו מבין בכלכלה.
שר אוצר שאינו מבין בכלכלה, כמובן. לא כל שר.

מ"פ: אוקיי, אז נוותר על "במשרד החוץ זה חשוב במיוחד", נישאר עם זה ששרים צריכים להיות מתאימים לתפקיד, ועם זה שיש לנו מחלוקת בשאלת החשיבות של ידיעת אנגלית לתפקיד שר החוץ.

י"ר: לא כל כך מהר. יש משרדים שבהם תפקוד השר חשוב יותר מאשר במשרדים אחרים. חוץ הוא אחד החשובים. גם אוצר וביטחון, וודאי ראשות הממשלה. ההיררכיה הפנימית בין אלה אינה מאד חשובה מבחינה זו. אם אתה מקבל את המשפט הזה, אני מסכים למשפט האחרון שלך.

מ"פ: אני מסכים שבמשרד הדתות גם שר גרוע לא יכול לגרום לנזק עצום.

י"ר: אז פחות או יותר הסכמנו.

מ"פ: (זה לא אומר שאי אפשר להבחין בין שר דתות טוב לבין שר דתות רע. אבל אני מסכים שאני לא יודע מספיק בשביל להגדיר את הכישורים הנדרשים לתפקיד. ייתכן שאלה כישורים גנריים יותר מאשר בחוץ או אוצר)
Netiquette 120045
אינני מתנגד כלל לפירסום הדיאלוג הזה. אני כן שולל את הנימוק לפירסום, שאותו הבאת בפתיח להודעתך.

במקרה דנן לא שוחחנו על דברים אישיים, אלא על דעותינו, שאינן סוד. אני מתיר לך באופן גורף לפרסם את דעותי בענייני דיומא.

עם זאת - לו היינו משוחחים על עניינים אישיים, לא היתה לך הצדקה לפירסום, גם אם הייתי מביא קטע קטן ממנו כמו בשיחה הזו.

כאן ציטטתי את עצמי, ולכן אין בכך משום פגיעה בפרטיות השיחה. הסיבה שציטטתי את עצמי היתה עצלות. הרי כבר חשבתי וניסחתי תגובה לדיון הזה (שאתה הבאת אותי אליו ושאלת לדעתי בסוגיה), ולא רציתי לנסח מחדש (ואודה: גם כדי לא להסתבך בסתירה עצמית).
Netiquette 120050
המשפט הראשון בתגובתי איננו הנימוק לפרסום. יש לציין שמבחינה משפטית, אינני זקוק לרשותך כדי לפרסם חילופי-דברים בינינו. לכן נותר לי לשקול בסוגיה אם סביר שתתנגד לפרסום. ראשית ניסיתי לחשוב אם סביר שתיפגע מפרסום הדברים. שנית ניסיתי לחשוב אם אתה לא רוצה בפרסומם מסיבה כלשהי (כאן, למשל, אילו השיחה הייתה שיחה בנושאים אישיים, הייתי חושב בוודאי שסביר שיש סיבה כזו). בשלב זה, העובדה שציטטת במדויק מהשיחה שללה בעיני את האפשרות הזו.
Netiquette 120052
ודאי שמשפטית אינך מנוע מלפרסם, ולכן בחרתי את הכותרת המסויימת הזו להודעה.
Netiquette 120362
ולשאול אותו, לא היתה אופציה?
Netiquette 120377
במקרה זה, לאחר ששקלתי את כל הנסיבות, הגעתי למסקנה שאין בכך צורך. בדיעבד היא התבררה כנכונה.
Netiquette 120568
אני לא אתפלא אם המקרה הקטן הזה ישמש בעתיד להוכחת נכונותו של עקרון התער של אוקהאם ("אם לא ידעת-לא שמעת, אז-תש-אל").
:-)
Netiquette 120569
אני לא מבין מה את מנסה לומר. אני לא בטוח שאני אפילו יודע מה הנושא, ואם הנושא הוא אני אז אולי מוטב לומר את זה בדואל ולא כאן. אני אפילו חושב שאני מקיים סטנדרטים גבוהים למדי של דיסקרטיות ואמינות, גם ביחס לכלל הכותבים באתר הזה, ולא רק ביחס לדוגמא מתגובה 34807. בעקבות הדיון בפתיל הזה, החלטתי שבעתיד בנסיבות זהות לא אפרסם את השיחה.
נכון. סליחה 120575
Netiquette 120752
אתה יכול להסביר את הקשר לתגובה 34807?
Netiquette 120797
תגובה 34807 היא דוגמא לסטנדרטים נמוכים משלי.
120589
"לא ידעת? לא שמעת? היום מבשלים במטבח לביבות!"

_____
העלמה עפרונית, סליחה ושלום.
די כבר, די, די!!! 120615
די די דיינו 116604
אתה מתייחס למינוי של פוליטיקאי לעמדה שהיא פוליטית בצורה מובהקת ולכן קצת קשה להתייחס להתייחס לעניין בחומרה אף כי ישנה תמימות דעים שדוד לוי הצטיין בתחום המופלטות יותר מאשר בהידוק קשרי החוץ.

השחיתות נעשית כמו במקרה משרד התקשורת שבו השר מקבל רשימה של פונקציות מקצועיות אשר שייכות למחנה אידיאולוגי אחר ועקב כך נפגעת פרנסתם.
תאר לעצמך שמפקד פלוגה מקצועי ומסור מודח מתפקידו רק בגלל שנערכו בחירות ארציות והשר המכהן התחלף.
אם אינני טועה זו אחת ההגדרות המרכיבות את המונח 'רפובליקת בננות'
תמימות דעים 116768
כמה מצחיק, דוד לוי הוא מצד אחד מרוקאי, ומצד שני מתעסק במופלטות, ויש לו גם מבטא מוזר, ברור שהוא לא יכול להיות שר חוץ טוב, ושהוא היה שר חוץ מחורבן.

דרך אגב,ברוב המדינות בעולם ראשי ממשלות ושרים מתראיינים בשפת מוצאם, רק בישראל מתעקשים לענות באנגלית עילגת.
תמימות דעים 116792
לא, שר חוץ אינו נדרש להיות דוגמן צמרת אך יכולת הניסוח של אדם מעידה (בד''כ) על יכולתו המנטלית.
לא יישכח סיפורם הנוגע ללב של האחים לוי אשר בילו פגרת כנסת אחת בלונדון על מנת ללמוד אנגלית. בראיון למעריב סיפר דוד לוי על חוויותיו ואמר שרק הפריע לו שלונדון מלאה בשחורים וזה מגעיל...

אין שום קשר למוצאו של האיש, ישנם נבחרי ציבור אחרים שורשיהם נמצאים בצפון אפריקה אך בניגוד לדוד לוי לא משקיעים את כל מרצם וזמנם בתככים בנבכי החמולה.

דרך אגב, כנראה שלא משנה באיזו שפה אתה מדבר, חשוב התוכן (ראה מקרה ביבי ו''טבח השבת'').
תמימות דעים 116821
אסד ג'וניור ביקר לאחרונה בלונדון,וראיתי אותו בטלויזיה נואם בערבית צחה במסיבת עיתונאים משותפת עם בלייר.
מאחר והוא למד רפואת עיניים באנגליה,ניתן להניח שהאנגלית שלו סבירה.
עוד שאלת תם 116609
אתה כותב שזה בסדר למנות מינויים פוליטיים לצוות הניהול של משרד ממשלה (מסיבות מובנות), אבל לא "לכל תפקיד שהוא החל בשומר המסדרון וכלה במנהל הסניף".
לפי אותו הגיון שנותן לגיטימציה למינויים פוליטיים בדרג המנהל, הרי שגם למנהל אין אפשרות לתפקד אם הכפופים לו מתנגדים לעמדותיו, ולכן ישנה לגיטימציה הגיונית להרחיב את מעגל המינויים הפוליטיים גם לדרג הביניים, ואף למטה מזה.
בנוסף, הרי שמינוי מקורב לתפקיד שומר במסדרון היא בהחלט לא תופעה ייחודית לח"כים. נדמה לי שבארץ לפחות מחצית מכלל המשרות בשוק ממולאות בשיטה של אני-מכיר-מישהו-שיסדר-לך-עבודה, יש-לי-קרוב-שיסדר-לי וכיו"ב. למה קופצים על הפוליטיקאים ולא על כל מי שמביא את האחיינים לעבוד במשרד?
עוד שאלת תם 116633
המשרד הוא עסק פרטי, ומי שרוצה להעסיק את אחותו, ולשלם את שכרה - זכותו המלאה, כמובן. אם אחותו לא מקצועית מספיק, או שהמשרה סתם מיותרת, ההפסד יהיה שלו בלבד. משרד ממשלתי, לעומת זאת, אינו עסק פרטי. הציבור כולו משלם את השכר, ולכן האינטרס של הציבור כולו הוא שיועסקו שם אנשי מקצוע.

ההערכה שלך ("לפחות מחצית מכלל המשרות") נשמעת לי מופרזת לחלוטין. אלא מה, כנראה שהיא נפוצה: כשאשתי החלה לעבוד באותה חברה בה עבדתי אני לפני-כן (כלומר, היא התחילה לעבוד לאחר שאני פרשתי), היה מי שמיהר להסיק שאני "סידרתי לה" את העבודה.
ממש עידן התמימות 116650
אנסה להיות הכי ממוקד.
היות ונמערכת הפוליטית מכתיבה תנאים אובייקטיבים הרי שלא ניתן למנות "גורמים עוינים" בצמרת משרד ממשלתי.
אם על פי איזה מדד מקצועי נגיע למצב שפואד הוא סגן שר של מצנע, ביבי סגן של שרון או בצורה יותר קיצונית מרידור הוא מנכ"ל משרד שבראשו עומד צחי הנגבי הרי שנקבל מערכת שלטונית משותקת כאשר משרדיה עסוקים במלחמות פנימיות ולא בניהול המדינה (ראי ערך 'יוסי שריד מול נהרי').
היות ומדובר בפונקציות בכירות אשר קובעות מדיניות השיטה הנוכחית היא הרע במיעוטו כל עוד לא ימציאו משהו חדש.

שונה בתכלית הוא המצב מחוץ ליושבי המשרדים בירושלים.
פקיד במשרד הפנים צריך להיות אדם שיודע את הכללים וההנחיות, יודע לתת שירות (תמחקי את החיוך) ואם אפשר שיהיה בעל מוסר עבודה כלשהו (תפסיקי להתגלגל על הרצפה).
המצב כיום הוא שקבלתך לתפקיד במשרד ממשלתי מותנית בכך שאת חובשת כיפה/מטפחת, מנענעת תרנגולות בימים הנכונים ו/או מכירה את אח של שמעון שהבן שלו למד עם..נו, איך קוראים לו?...נו, זה שמכיר את הבן של מרנ"ן.

אם זה נראה לך תקין שזה קורה במשרד הבריאות/תחבורה/תקשורת/איכות הסביבה/תשתיות ועוד כאלו שהמציאו בשנים האחרונות, למה לפי שיטתך לא צריך להכניס את השיטה לצבא ולמשטרה?
יש לי הרגשה רעה שפשוט התרגלנו ששאר משרדי הממשלה אינם מקצועיים והפסקנו להתרגש מחוסר התפקוד שלהם.
שאלת תם אחרונה 116668
מה קורה בנושא בשאר המדינות המתוקנות? איך הם מתמודדים עם חילופי שלטון? הרי לא יכול להיות שרק אצלנו נורא כל-כך.
ובנתיים, במדינות מתוקנות (יעני) 116684
את ההיסטוריה הפוליטית-חברתית האמינה והמדויקת ביותר (צחוק מריר) אפשר לראות בסדרה כן אדוני השר. שרים מתחלפים, אומר הסיויל סרוונט הניצחי סר האמפרי, ותפקיד עובדי הממשלה לדאוג שהם לא יגרמו יותר מדי נזק ולא יחשבו יותר מדי.

''וודאי ששרים ניחנו במרחב מהמם של כישורים, הכוללים... גמישות אינטלקטואלית וכושר תימרון מוסרי''.
שאלת תם אחרונה 116765
כשמתחלפת המפלגה השלטת בארצות הברית מתפטרת כל שכבת הניהול הבכירה בוושינגטון.
שאלת תם אחרונה 116794
ברור שלא.
ביפן השחיתות היא חלק בלתי נפרד מהשלטון כיאה למדינה מזרח אסיאתית.
שוחד וטובות הנאה הם דבר שבשגרה והמדיה מזדעקת רק במקרים חמורים ביותר כמו ראש ממשלה שבונה מסילת רכבת על לכפר נידח רק בשל קשרים משפחתיים.
הנקודה היא שכאן לרוב האזרחים זה לא מפריע ואף אחד גם לא מגלה עניין היות והרוב המוחלט חי ברמה טובה.

במדינה עם כל כך הרבה אנשים מתחת לקו העוני ועוד רבים שמתנדנדים כנראה שבולט יותר הזלזול של נבחרי הציבור בכספי הציבור.
במדינה שדורשת מאזרחיה להקריב כל כך הרבה כנראה שקצת צורם לראות את היחס שאותו ציבור מקבל בחזרה מהנהגתו.
והוא בכלל לא ידע שהוא כזה... 116513
ואני כבר אמרתי על זה 116559
תגובה 69464
תודה, נעזור לך 116578
כפי שאמר אלפרון עצמו - כבר 11 שנה שאין לו עבר. (:
תודה, נעזור לך 116586
כפי שאמר פעם איזה יו''ר כנסת בתגובה לפוליטיקאי שהתפאר שיצא שוב זכאי מחקירה,
אני אף פעם לא יצאתי זכאי.
תודה, נעזור לך 116587
12. כבר 12 שנה שאין לו עבר.
תודה, נעזור לך 116607
אני חושב שבדיוק מכל הסיבות שמנית, ההתעסקות באלפרון דווקא היא טפשית. כאילו כל השחיתות הזו מתנקזת לאלפרון. כאילו שהיתה לו יד בכל העסק. תפנה את האצבע המאשימה לגילה, גבריאלי או צחי, אבל מה חטא אלפרון שכבר 12 שנה (כך נטען) אינו מתקרב לפשע?
דווקא הוא, הארכי-פושע, המסוכן באדם, עושה עלי רושם הרבה יותר טוב מהרבה מאוד חברי-מרכז ועסקנים קטנים בתנועה הלאומית. הייתי מעדיף אותו כחבר מרכז על פני רבים מהם, פשוט משום שאני מאמין לו, וההודעה שלו על ההתפטרות מראה את חשיבות העניין בעיניו והאכפתיות שלו מהתנועה. יש לזה ערך רב.
תפרו לי חליפה 116608
מה זאת אומרת "כך נטען"?
הרי אתה יודע שאין הנחתום מעיד על עיסתו ועל אותו משקל אין הבדוקאי מעיד על הרישום הפלילי שלו.

פסיכולוגיה פלילית:
לפני שאתה נכנס לחדר חקירה אתה בודק את עבר החשוד.
בתחילת השיחה אתה שואלת שאלת תם את החשוד אם יש לו עבר. ברוב מוחלט של המקרים הם מכחישים נמרצות וזה כולל חשודים שהרישום הפלילי שלהם בזבז את כל הנייר במחסנית המדפסת.
כאשר אתה מעמיד אותם על טעותם מתחילה הקומדיה הקבועה:
"לא, זה תפרו עלי...זה לקחתי על עצמי במקום חבר...זה סגרו מחוסר ראיות..זה, המשטרה אומרת שהעד ברח לחו"ל אז אין משפט..."

אם תטיח במר אלפרון את מעלליו מהשנים האחרונות אלו התשובות שתקבל.
תפרו לי חליפה 116639
אבל אתה לא עונה לי. את ה"כך נטען" כתבתי על מנת שלא תזעק שאני מנקה אותו מכל פשע כך סתם. יכול להיות שבאמת הוא לא עסק בפשע ב12 השנים אחרונות, ויכול להיות שלא.

כך או כך, עד עתה לא נתגלה כל קשר בין פעילותו בעולם הפשע לבין הבחרותו למרכז הליכוד. ככל הידוע לי, הצליחו העיתונאים למצוא קשר קלוש ועקיף בדמות אחד מ"כנופייתו" לשעבר, הבעלים של חברת האבטחה המדוברת, אך הקשר הזה אינו מראה על כלום, חוץ מזה שהם עבדו פעם יחד.
הנקודה היא, שלמרות שאין לאלפרון דבר וחצי דבר עם השחיתות בליכוד (כך אני מניח), הוא הפך להיות מזוהה איתה יותר מכל אחד אחר. אני שואל - למה? למה כל דיבורי השחיתות מתנקזים אליו?
וואלה, תאמין לי אני נקי... 116640
אני מקווה מאוד שאני מבין אותך לא נכון.

אתה טוען שהבעיה קיימת במידה ויוכח כי דרכו של אותו אדם לתוך המערכת הפוליטית נסללה בצורה פלילית.
אני חושב שעצם העובדה שאדם שנגדו הוגשו לאורך השנים עשרות כתבי אישום בגין עבירות חמורות ואשר נקשר בעבר לגופי פשע מאורגנים נמצא במגע עם המערכת הפוליטית הרי שזו פשיטת רגל.
כי יותר קל לטפל בסימפטום מאשר במחלה? 116931
אני הייתי בטוח 116550
שהוא עזב את הליכוד כי הוא שמע כי יתכן ויש שם פשע והוא לא רצה שזה יכתים אותו
דיי 116605
איך כולם ככה נכנסים בו המסכן... וכולה בגלל כמה הרשעות פליליות קטנות... בושה וחרפה לאן המדינה הזאת מתדרדרת !

אני אומר תנו לבנאדם צ'אנס לעזזל ! אם הוא אומר שהוא עכשיו כבר לא פושע, אז אני מאמין לו.

--
דיסקליימר: לא !
מה קרה למוסה? 117420
למה הפכתם אותו למשה בכותרת?
לשם השוואה- בסקר על הפוליטיקאים לפיד היה ונשאר טומי.
מדוע צונזר המוסה?
מה קרה למוסה? 117432
אני תיקנתי את הכותרת, לאחר שאחד הקוראים העיר על כך. אני חושב שנתקן גם את שמו של יוסף לפיד. בכל מקרה, ''מוסה'' לא ''צונזר'', והייתי מעדיף שהשימוש במילה הטעונה הזו יהיה זהיר וקפדני.
מה קרה למוסה? 117436
האם יתוקן גם שמו של יוסף שריד? של דב קננגיסר?
אם אתם כבר מתקנים- 117437
אל תשכחו את אפרים(?) איתם.
אסתר צודקת ! 117440
דמך בראשך, שוטה 117441
והנקמה בוא תבוא.
אם אתם כבר מתקנים- 117458
וגם לא את אפלטון אושעיה

מה קרה למוסה? 117445
אני חושב שהדברים תלויים בהקשר. בד''כ נראה לי ש''באיזה שם אדם מציג את עצמו'' צריך להיות הקריטריון הקובע. לכן, למשל, מרגיז אותי כששלי יחימוביץ' (היא מן הסתם איננה היחידה, אך זו הדוגמא האחרונה שזכורה לי) מראיינת את אביגדור ליברמן ופונה אליו כ''איווט''. גם במקרה של לפיד, נדמה לי שהוא בוחר להציג את עצמו כ''יוסף'', וכך ראוי לקרוא לו (בהקשרים כגון דיווח עיתונאי או סקר באייל). שריד וקננגיסר, לעומת זאת, יציגו עצמם כ''יוסי'' ו''דובי'', ויש לכבד זאת.
מה קרה למוסה? 117438
מוסה זאת מילה טעונה? גם moose?

היתה תקופה שח"כ מיקי איתן היה מתקן (בנימוס) את מי שפנה אליו בשם "מיקי" ל"מיכאל", אבל אחרי קצת זמן הוא נשבר והסכין להישאר עם שם החיבה שלו. את העונש על זה הוא חטף המרכז האחרון.
מה קרה למוסה? 117439
מזל שפואד כבר לא ראש מפלגה. זה חוסך תיקון אחד.
מה קרה למוסה? 117446
שכחתם את ביבי ואריק
בכלל יש נטיה להסתחחבק בפוליטיקה הישראלית
המנהיג כאחד מהח'ברה שהפניה אליו היא אישית וישירה.
מה קרה למוסה? 117448
זה לא רק אצלנו. לא רק שקלינטון הוא ביל, אלא גם בלייר הוא טוני.
אבל נכון שאצלנו כינוי, רצוי משונה ורצוי מהצבא‏1, הוא כמעט תנאי קבלה בפוליטיקה.
1 אתמול שמעתי את "צ'יטה" כהן מסביר למה טוב שיש לנו המון אלופים בפוליטיקה.
מה קרה למוסה? 117449
כן, אבל רק שונאיו של ריצ'רד ניקסון (וכאלו לא חסרו), קראו לו (טריקי) דיק(י).
מה קרה למוסה? 117806
אצל הגויים זה התחיל מאוחר יחסית רק עם ג'ימי קרטר.
אצלנו זה התחיל עוד מימי הפלמ''ח, המשיך לצה''ל והגיע לפוליטיקה הישראלית.
ובייגה ובוגי. 117491
אי קן בוגי 117517
חידה קלה: למה קוראים למשה יעלון, בוגי (ו' בחולם)?
אי קן בוגי 117560
לפי דבריו, כמדומני, על שם זחלי הרכב המשוריין, הנקראים כך.
אני לא בנוי לשיעור מחול‏1 117590
כי הילד של השכנים רק רצה להגיד מושיק ויצא לו בוגי (כשבוגי בעצמו היה עוד ילד).
ממשכמו שאני רק רציתי להגיד פופק, והואשמתי בטינוף של האייל: תגובה 117501
ככה זה עם האשמות שווא באייל,הן נדבקות מהר,במיוחד למי שהשם הפרטי שלו הוא אלמוני. (2)

1 בגלל זה אני באייל בסילבסטר,למרות שהיא רצתה שנלך לרקוד.
1 מה שמזכיר לי שאני לא מצרף מייל,כי שמעתי שיש כאן טיפוסים מפוקפקים ששולחים וירוסים.
מוטב לרקוד חצי דקה, מוטב מאשר לאבד אותה‏1 117791
קודם כל, לגבי בוגי, אני שמח לציין בגאווה (היות ששנינו חולקים בערך את אותו השם הפרטי) שאתה צודק, בעוד שכליל החורש טועה.

שנית: אתה צריך לעבוד על הערות השוליים שלך. התאמה במספור, התאמה בצורות הסוגריים, וכאלה.

שלישית: בקשר לאימייל שלך, לי בכלל יש הצעה אחרת. לדעתי, אתה בכלל לא צריך לכתוב תחת הניק הזה. מה לך ול"אייל האלמוני והארסי"? אתה משכיל מדי, רגיש מדי, ממש עוקב אחרי כל הדיונים הרציניים כאן מדי ובעל אינטליגנציה רגשית גבוה מדי. למה שלא תכתוב כאן תחת שמך המלא (בטח יש לך איזה שם משפחה אשכנזי מפוצץ, ומי יודע אולי אפילו היית פעם עתודאי בטכניון)? למה לך להתרועע עם טיפוסים מפוקפקים כמוני? אני מוכן להתערב שבטח חלק מהקוראים נעדרי ה"מודעות הקהילתית", בכלל לא ממש מבדילים בינינו, ויום אחד עוד איזה מישהו מהם יאשים אותך שאתה שולח וירוסים לאנשים.

אבל אם אתה בכל זאת רוצה להישאר בצד של הטובים, ולהמשיך להביא גאווה לכוחותינו, אני כמובן מאוד אשמח.

1 למרות שאין כמו להיות באייל בסילבסטר, אני בכיף הייתי קונה את זה. מצד שני השנה דווקא יצאתי ממש בזול.
אני, רק שאלה... 117895
סתם פרט שעולה בתדירות גבוהה בכל מיני תגובות וגורם לי לתהות...
האם האתר הזה נשלט ברובו ע"י עתודאים, ולא סתם עתודאים.. עתודאים מהטכניון?
אני, רק שאלה... 118092
לפי מיטב ידיעתי, ישנם שלושה עתודאים טכניוניים מובהקים באייל: ליאור גולגר, מאור גרינברג, ואני. עתודאים בכלל אין הרבה יותר: אביב אייל הוא השם היחיד הנוסף העולה במוחי. לכן, קצת מוגזם לומר כי האתר נשלט ברובו על ידי עתודאים, ודאי אם מדובר בעתודאים מהטכניון.

לעומת זאת, אם נשקלל לפי מספר הודעות.. מי יודע?
אני, רק שאלה... 118256
איזה קן צרעות ניערתי כאן....
בגילם גם אני נגעתי בברוש 118190
פעם אמרו פה שהאתר הזה נשלט דווקא ע"י יוצאי העיר הרצליה. בכל מקרה, אי אפשר להגיד שהאתר הזה נשלט ע"י עתודאים (וראה הודעתו של כליל החורש), אבל לעומת זאת נראה כי הוא בהחלט רווי באנשי הטכניון בעבר ובהווה. רשימה קצרה שלהם (שמבוססת בחלקה על הזיכרון, ובחלקה על חיפוש קצרצר): טל כהן, ירדן ניר, ערן בילינסקי, גלעד ברזילי, מא"ג, יל"ג, כליל נאורי, דורון הגלילי, עמית מנדלסון ודב אנשלוביץ(?).

[וגם מיכאלה(!) הייתה עתודאית בטכניון תגובה 59217 . תמיד אני צוחק עליה על זה].
עוד כותרת אחת של שלמה ארצי ואבדנו 118211
בקשר לסימן שאלה שלך: תגובה 62987.
אתה חייב קצת לשחרר את הדבר שאתה הכי רוצה . 118161
חן חן על המחמאות.
רק תזכור שהניסיון לבטא אינטלגנציה רגשית באייל נועד לאפשר לי להיות *בחיים האמיתיים* אדם פחות מתחשב. ‏1

אז מה,קודם אימייל ועכשיו שם מלא,מעניין מה ההצעה הבאה? אולי לינק לתמונה שלי‏2 ליד מאיץ החלקיקים בשוויץ?

1 להשאר באייל בסילבסטר זו ממש דוגמה קטנה.
2 עתודאי אשכנזי‏3 עלק,שממש עוקב אחרי כל דיון רציני.‏4
3 כשכוחותינו נרדמים בשמירה זה זמן לנטוש אותם? תגובה 84115 .
4 כשמי בדיוק נכנס לדיון על הקוונטים לדבר על החתול הג'ינג'י של שרדינגר? ‏5
5 הערות שוליים "טייק -5 ".
צא איתי גבר אחי, גם אני מזרחי‏1 118177
אפשר תמונה שלך ליד מאיץ החלקיקים בשוויץ?

סתם, אל תיסע לשם, זה מסוכן לבריאות.

1 סתם, אני לא.
האומנם עוד יבואו ימים בסליחה ובחסד? 118200
תגובה 118192
מה קרה למוסה? 117460
לא, צנזורה זו מילה טעונה, כמו אקדח, לפעמים.
עד שיש כאן בן אדם שמצליח לעשות משהו מאורגן במדינה הזאת! 117716

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים