תוצאות הבחירות הפנימיות ב''ליכוד'' וב''שינוי'' 2551
בבחירות הפנימיות שנערכו אתמול (ה') במפלגת "הליכוד" נקבע הרכב הרשימה לבחירות הבאות לכנסת. בראש המפלגה עומד בנימין נתניהו, שנבחר לתפקיד ב-‏19 לדצמבר; המקום השני שוריין לסילבן שלום. המועמדים הבאים, על־פי תוצאות הבחירות אתמול:

3. משה כחלון
4. גלעד ארדן
5. גדעון סער
6. מיכאל איתן
7. ראובן ריבלין
8. דני נוה
9. יובל שטייניץ
10. לימור לבנת
11. נתן שרנסקי
12. ישראל כץ
13. חיים כץ
14. עוזי לנדאו
15. יולי אדלשטיין
16. דניאל בנלולו
17. לאה נס
18. נעמי בלומנטל
19. איתן סולמי
20. גבי אביטל

הבאים ברשימה נבחרו בעיקר על־פי מחוזות ומגזרים, והם קובי בן־גור, דודו מימון, סמיר קעידבה, קרן ברק, דני דנון, ציון פניאן, דוד אבן צור, אנדרי אוזן, מלי פינטו, שמואל סלבין, ואליעזר חסדאי. אהוד יתום, במקום ה-‏32, הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים. כמה חברי כנסת מכהנים הגיעו למקומות נמוכים עוד יותר, ובהם מיכאל רצון, דוד לוי, וגילה גמליאל.אתמול נערכו גם הבחירות הפנימיות במפלגת "שינוי". בבחירות אלה זכה היו"ר המכהן יוסף (טומי) לפיד במקום הראשון בהפרש קטן יחסית, אולם בקרב על המקום השני הפסיד ח"כ אברהם פורז לרון לוינטל, חבר מועצת עיריית תל־אביב. ח"כ אהוד רצאבי נבחר למקום השלישי.

לאור הפסדו של פורז הודיעו חברי הכנסת חברי הכנסת מלי פולישוק־בלוך, רוני בריזון, אתי לבני, אילן שלגי ורשף חן על הסרת מועמדותם, כנראה כצעד מקדים לפיצול המפלגה. ההנחה בקרב פרשנים רבים היא כי לפיד, פורז והח"כים הפורשים יקימו מפלגה חדשה, תוך ניסיון לשמור על השם "שינוי" - לשם כך על קבוצת הפורשים לכלול יותר ממחצית חברי הכנסת המכהנים של המפלגה. במקרה של פרישת שני־שליש מהח"כים המכהנים, יכולים הפורשים לקבל גם את כספי מימון המפלגות שהם זכאים להם, לטובת המפלגה החדשה.

מקורבי לוינטל הודיעו כי במידה ולפיד אכן יפרוש, יחפשו דמות ציבורית שתוכל להחליפו בראשות המפלגה.
קישורים
הליכוד - Ynet
הליכוד - הארץ
הליכוד - מעריב
שינוי - מעריב
שינוי - הארץ
שינוי - Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

על עיתונאים 360857
1) שמעתי את התוצאות בגל"ץ. פאדיחה לעיתונאים. הם התווכחו ביניהם אם הרשימה שמוקראת היא של המקומות או של התוצאות. הייתי מצפה שיבינו קצת יותר במה שהם מסקרים.

2) הארץ שמחים לאיד על כך שחלק מהמורדים לא בפנים. הם שכחו לציין ששניים מאלו שעפו החוצה (ושישה היו חייבים לעוף בגלל השיטה) היו לא מורדים (גילה גמליאל וענבל גבריאלי) כאשר מבין ספסלי השורה השנייה בליכוד היו רק שניים כאלו. כל השאר עברו לקדימה. כלומר, הליכוד הביע אמון מוחלט במורדים.

3) חבל לי על אהוד יתום. אבל מי שחושב שמקום 32 איננו ריאלי, ראוי באמת שלא יהיה ברשימת הליכוד לכנסת.
על עיתונאים 360858
תיקון קטן - דניאל בן לולו לא היה מורד וכן נכנס. עדיין, מסקנתי בתוקף.
על עיתונאים 360860
אני תוהה מה לדעתך היה צריך לקרות כדי לשכנע אותך שהליכוד לא הביע אמון מוחלט במורדים. גבריאלי במקום הראשון?
ברור שיש תומכים למורדים בליכוד, ולכן הם לא עפו לגמרי - אבל הם גם לא כבשו את ראש הליכוד, למרות שהם הציגו את עצמם כשומרי האמונים של הליכוד. המרכז אמר להם שעם כל הכבוד, הם היו וישארו בספסלים האחוריים.
על עיתונאים 360862
לצערינו, המדינה לא מתנהלת על פי התורה ולכן יש עיסוק בהמון נושאים, ולא רק בענייני ביטחון. אי לכך, נושא המרידה איננו הנושא היחיד.

את ח"כי הליכוד (בלי ביבי וסילבן) אפשר לחלק לשתי קבוצות:
ותיקים:
1) מיכאל איתן
2) רובי ריבלין
3) דני נווה
4) יובל שטייניץ
5) לימור לבנת
6) ישראל כץ
7) עוזי לנדאו
8) נעמי בלומנטל
9) דוד לוי
10) איוב קרא

וחדשים:
1) כחלון
2) ארדן
3) סער
4) בן לולו
5) חיים כץ
6) לאה נס
7) גבריאלי
8) חזן
9) גילה גמליאל
10) גורולובסקי
11) מיכאל רצון
12) אהוד יתום

בנוסף יש את אנשי ישראל בעלייה (אדלשטיין ושרנסקי)

הבה נראה מה קרה:

א) מבין הוותיקים נשרו רק שניים: דוד לוי ואיוב קרא. שניהם לא נשרו בגלל היותם מורדים אלא מסיבות אחרות. האם אתה מייחס את נשירתם להיותם מורדים?

ב) מבין העולים לא הזיק לאדלשטיין היותו מורד. להיפך.

ג) מבין 12 החדשים: 8 היו מורדים ו 4 לא היו מורדים (מכל הגוונים - תומכת התנתשות ושלושה מתנגדים ברמות שונות של פעילות נגד). חציים בפנים וחציים בחוץ. חצי במורדים וחצי לא במורדים. כל אלו שבפנים הם מתנגדי התנתקות.

אז מה היה צריך לקרות כדי שאני אומר שהמורדים הוכו? היו צריכים כמה פורשים להשאר בליכוד ולנצח את המורדים.
על עיתונאים 360878
לא שאלתי מה צריך לקרות כדי שתאמר שהמורדים הוכו. שאלתי מה צריך היה לקרות כדי שלא תגיד שהמרכז נתן בהם אמון מלא. ממה שאני רואה, המרכז לא ממש החלטי לגביהם, עם נטייה לכיוון הפגיעה בהם.
על עיתונאים 360986
לדעתי, המרכז העלם מהמרידה ודן כל אחד לגופו ללא קשר למרידה. מתנגדי ההתנגדות בחרו באנשים שהתנגדו להתנתקות ללא קשר למרידה (רובי ריבלין, בן לולו, שרנסקי), החברתיים בחרו בחברתיים (כחלון, חיים כץ) ללא קשר למרידה, וכך הלאה.
על עיתונאים 360864
אולי אתה מסתכל על עוזי לנדאו באמרך שהמורדים נשארו בספסלים האחוריים, אבל בכך אתה מתעלם מהמקום הראשון - כחלון, שהיה עוזרו של לנדאו עד לפני 4 שנים ונחשב האיש המובהק שלו במרכז.

הסיבה להתדרדרותו של לנדאו אינה אידיאולוגית. היא בעיקר משום שלנדאו לא יודע לעשות פוליטיקה מספיק טובה. שמעתי חברי מרכז מדברים אתמול, ומלינים על כך שלנדאו, בארבע השנים האחרונות, לא טרח להתקשר אליהם, לשאול בשלומם, בצורכיהם וברצונותיהם. כחלון כן. פוליטיקה נטו, נטול אידיאולוגיה.
על עיתונאים 361477
"מאיר אינדור מהפעילים המרכזיים של המחנה הלאומי החוץ פרלמנטרי קורא לסייע לחברי כנסת שנדחקו מהליכוד החוצה על ידי מחנה שרון וזאת בשל נאמנותם לדרך אידיאולוגית.

אינדור אומר ביומן הצהרים של ערוץ 7 כי למרות שבתקשורת מייחסים את הנצחון בפריימריז ל'מתנגדי ההתנתקות', דוקא "החוזה שמחנה שרון הוציא נגד הגרעין הקשה של המתנגדים- פעל, ונבחרו לראש הרשימה כאלה שהיו 'בסדר' עם כל הצדדים"" http://www.a7.org/news.php?id=136413
על עיתונאים 361499
אני חושב שהוא טועה פעמיים:

1) בפרשנות שלו. אלו שהודחו הודחו ללא קשר להתנתקות ולהיותם מורדים.
2) אמירת הדברים אינה מקדמת אותו במאום. נהפוך הוא. בשביל מה הוא אומר את הדברים ואפילו היו נכונים? מה הוא מרוויח מזה? שמעכשיו חברי כנסת יתכופפו בפני השמאלנים כי לא כדאי להיות נאמן.

אבל מה אני מבין בפוליטיקה?
נערת אמצע 360868
"במידה ולפיד אכן יפרוש, יחפשו דמות ציבורית שתוכל להחליפו בראשות המפלגה"

(הבחורה מעמוד 3, או פוסטר בוי)
אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 360875
אכן, *חתיכת* אבידה.
אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 360888
אכן נפלאות דרכיך, אלוהימה.
אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 361426
היא נולדה אשה או שקודם היתה גבר?

אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 361524
קודם קראו לה דייוויד בואי.
אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 361554
בנהמת לבי, אני עד היום קורא לה ''בואי''...
אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 361560
לאור פער הגילים שהיה ביניכם גם בחייה, נראה לי שאתה קצת מרחיק לכת.
אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 361563
הפנטזיה שלי: להיות שנתיים מתחתיה
אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 361569
אולי עדיף שהיא תהיה שנתיים מעליך.
אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 361637
בוא'נא, צוציק, אתה רוצה לשוחח לי עם הפופיק?
אלמלא בישרת לנו על פטירתה... 361649
לשוחח? לא איש דברים אנוכי.

(אבל אשמח לתקוע בחצוצרות, על אף שגם שמיעה מוסיקלית אין לי)
נערת אמצע 360882
שמא תוכל להרחיב מעט על השורה התחתונה בדבריך? לא נרמזתי.
כלבי קירקס 360886
ציטוט מהספר ''הכוכב האפל'' של אלאן פרסט אולי יסביר. ''פוליטיקאים הם כמו כלבים מדברים מהקירקס. שהם קיימים זאת עובדה מענינת בנדירותה, אבל אף אדם שפוי לא מאמין באמת למה שהם אומרים.''
כלבי קירקס 360895
אהמ. נרמזתי.
נערת אמצע 360891
זכור כי לפיד עצמו הגיע לראשות המפלגה במהלך מסוג זה, באופן שהוכיח את עצמו. הבוקר שמעתי שמדברים על מועמד אחד ספציפי -- פריצקי...

אולי הדבר החכם ביותר שיכולים לפיד ותומכיו לעשות כעת זה לחזור להיות תנועה חוץ-פרלמנטרית, כפי שהיתה שינוי במקור, ולנסות לחזור לכנסת בעוד קדנציה.
מי אתה משה כחלון 360869
מי זה משה כחלון? אף פעם לא שמעתי את השם הזה. האם זה מעיד על בורות שלי? האם זו תופעה נפוצה, שהזוכה במקום הראשון בפריימריז של מפלגת השלטון הוא איש שאינו מוכר לציבור הרחב?
מי אתה משה כחלון 360872
כן. הציבור הרחב כולל חרדים שמן הסתם לא שמעו על יותר מ 20 חברי כנסת, ערבים שכנ"ל, עולים מרוסיה שכנ"ל, ואנשים רבים אחרים שממש לא מתעניינים מי ומה.

משה כחלון הוא דמות מוכרת ואהודה מאוד אצל בוחרי הליכוד. אדם לבבי, חברתי, ישר, אמין ואוהב ארץ ישראל בכל ליבו.
מי אתה משה כחלון 360874
נו, איזה ג'וב הוא הבטיח לך?
מי אתה משה כחלון 360987
מנכ''ל המועצה לעידוד הקריאה.
מי אתה משה כחלון 360883
בהקשר הזה - ''הציבור הרחב'' הוא אנשים שכן מתעניינים בפוליטיקה, אבל לא ברמה של לדעת את שמות כל חברי הכנסת.
מי אתה משה כחלון 360988
המקום הראשון אינו מהותי. יותר מהותי העשיריה הראשונה. חוץ מזה, אחרי שקדימה תוכה שוק על ירך בבחירות, אנשים יכירו את כחלון.
מי אתה משה כחלון 360928
למה, יש שונאי ארץ ישראל ברשימת הליכוד? אני שמאלן ואוהב ארץ ישראל..
מי אתה משה כחלון 360990
יש אוהבי ארץ ישראל באמת ויש אוהבי ארץ ישראל שאוהבים את הג'ובים קצת יותר. ויש אוהבי ארץ ישראל שאוהבים את עצמם כל כך שהם חושבים שאם ימכרו אותה בזול ישיגו הסכם עם רוצחים ומשום מה מתאכזבים.
מי אתה משה כחלון 360876
משה כחלון נכנס לכנסת לראשונה בבחירות האחרונות, ולכן אני מניח שהוא אינו מוכר לך. באותו אופן אני מניח שגלעד ארדן גם הוא זר לך יחסית. העניין לגבי שניהם הוא שכנבחרי ציבור הם משמשים זמן מועט (ולכן הציבור הרחב עוד לא מכיר אותם מספיק טוב), אך בתנועת הליכוד שניהם מילאו שורה של תפקידים שביססו את מעמדם בתנועה והכשירו את הקרקע לכניסתם לכנסת (כחלון היה עוזרו של לנדאו, ארדן היה יו"ר צעירי הליכוד).
דוגמא נגדית טובה לכך הוא גדעון סער, שאמנם חבר רק בכנסת אחת עד כה, אך שימש בתפקיד ציבורי - מזכיר הממשלה ולכן מוכר יותר לציבור.

לשאלתך השניה - קצת קשה לבדוק זאת סטטיסטית, מכיוון שבאתר הכנסת לא מופיעים חברי הכנסת מסיעה מסויימת לפי סדר כניסתם למשכן. אבל נראה שבד"כ כן קיימים במפלגה "כוכבים עולים", דהיינו צעירים וחסרי נסיון פרלמנטרי עשיר שמגיעים למקומות גבוהים, אולם לאו דווקא למקום הראשון.

אגב, רק מילה לגבי כחלון - אם תשאל חברי מרכז, הם יאמרו לך שהבחירה בכחלון לא הייתה הפתעה כלל וכלל. האיש עבד קשה מאוד בארבע שנים האחרונות, התנגד בנחרצות להתנתקות ופעל ע"פ הקו האידיאולוגי של הליכוד בלי יותר מדי סטיות. עבור המצביעים אמש, כחלון היה ממוקם גבוה ברשימה. כמובן שהיו מעורבים כאן עוד גורמים: קבוצה של 500 תימנים במרכז הליכוד שהצביעה לו כאיש אחד, קבוצה של 500 נאמני ארץ ישראל שהצביעו לו כאיש אחד, דילים שונים ומשונים (שכחלון השכיל להופיע בכולם) ועוד מצביעים פשוטים מהשורה. כל אלה הביאו לו את המקום הראשון.
כמה מחשבות 361146
1. אחרי הבחירות המקדימות האחרונות למרכז הליכוד (הבחירות שאחריהן כיכבו השמות של פייגלין, גבריאלי ואלפרון), נכנסו בליכוד ובשינוי לפאניקה מ"השתלטות עויינת", מתוך שיכנוע עצמי עמוק שה-‏40 מנדטים (בליכוד) וה-‏15 מנדטים (בשינוי) הם רק ההתחלה‏1, החליטו ראשי המפלגות למנוע ממצטרפים חדשים לבחור ולהבחר לרשימות לכנסת. זאת הסיבה שבזמן שבמפד"ל בישראל ביתנו ובחד"ש (וכנראה גם בעבודה ובקדימה) יופיעו שמות חדשים ברשימה, רשימת הליכוד לא מכילה שם חדש במקום ריאלי‏2, והרכבה של רשימת שינוי נבע מסיכסוכים אישיים יותר מכל שיקול ענייני. בדיאבד, זה נראה לא ממש חכם.

2. דוד לוי, שמעון פרס, מודי זנדברג ואיראל שרון. ארבעה ח"כים ותיקים שיש סיכוי סביר שלא יהיו ח"כים עוד הרבה זמן. נראה לי כמו סיבה לאופטימיות.

3. יש סיכוי סביר שגם ענבל גבריאלי, אהוד יתום‏2, גילה גמליאל, נעמי בלומנטל‏2 ופנינה רוזנבלום לא יהיו ח"כים בקרוב. גם על זה אני לא מוצא סיבה להצטער.

4. למיטב הבנתי, בבחירות בליכוד מסמן כל חבר מרכז 15(?) מועמדים ללא דירוג ביניהם. אני חושב ששיטת בחירות כזו גורמת לכך שמי שיגיעו למקומות הראשונות הם לא המנהיגים, אלא הנחמדים (במובן הרע של המילה). כחלון נראה כמו פוליטיקאי נחמד לדוגמא, למרות שהוא הלך עם לנדאו לאורך כל הדרך, הוא הצליח לעשות את זה בלי להרגיז אף אחד. לכן אנשי נתניהו לא מפחדים ממנו, לכן אנשי שלום לא מפחדים ממנו. זה נראה כמו אבסורד שהוא קיבל מקום גבוה מפטרונו הפוליטי. נראה שבבחירות במפלגת העבודה נראה תוצאות דומות (אם כי פחות קיצוניות, בגלל גודל הגוף הבוחר).

5. מישהו מוכן להסביר לי למה לפיד לא הולך לקדימה, ולמה קדימה לא הולכת ללפיד?

1 דיון 1347 למשל.
2 כן, יעקב, אתה צודק, צריך להסתייג ולהוסיף "לפי הסקרים האחרונים".
כמה מחשבות 361227
5. איזה פרשן בגל"צ, כנראה בתכנית של רפי רשף, אמר שקדימה מצאו שטומי מרחיק עריקי ליכוד מסורתיים או חובשי כיפות.
נשמע סביר.
כמה מחשבות 361230
באופן כללי שינוי הצטיירה כמפלגת לווין של קדימה (מי זוכר את ל"ע?), אז לקדימה (כן ערן, אני יודע, למפלגות אין אינטרסים, לאנשים יש) יש אינטרס לשמור את שינוי ככליא ברק לחרדי חרדים. אני לא יודע האם זה עוד רלוונטי עכשיו.
כמה מחשבות 361231
5. ושמעון פרס הוא אבן שואבת לבוחרי ליכוד מסורתיים? (ויותר מעניין, יש גלי צה"ל ביפאן?)
כמה מחשבות 361271
שמעון פרס אינו דוגמא לשום דבר אך עדיין, טומי לפיד הפך (בצדק) לסדין אדום בעיני רוב המגזר המסורתי.
אני מסוגל לדמיין את פרס מבקר אצל הרבובדיה.

קולטים גלי צהל וקולטים עליה...
כמה מחשבות 361381
אין כל צורך *לדמיין* את פרס מבקר אצל הרבובדיה. הוא כבר עשה את זה יותר מפעם.
אני חושב שחשבתי מחשבה 361395
הייתי כותב תגובה בנוגע לשלטי אזהרת אירוניה, חשיבות החלק הבלתי כתוב של המשפט וכו' אך זה לא מה שירפא את חוש ההומור הדלוח שלי ולא ימנע ממך ניטפוקים מנג'סים בעתיד.
לכן אודה לך על הערתך מאירת העיניים אשר ריעננה את זיכרוני והסבה את תשומת ליבי לפרטים כמוסים הידועים לשומרי סוד בלבד.
באמת תודה.
מכל הלב.
אני חושב שחשבתי מחשבה 361476
מתנצלת על קשיי התפיסה.:)
כמה מחשבות 361229
בדיאבד זה די אבוד.
בדיעבד, זה די לא עבד.
____________
לא, אני לא צוחק על הדיסלקציה שלך.
כל הזכויות שמורות 361232
תגובה 62421
כל הזכויות שמורות 361235
מאז מרקוני‏1 לא היתה פשלה כזאת.
_____________
1- ההוא שגנב לי את המצאת הרדיו מתחת לאף.
כל הזכויות שמורות 361240
(יש איזה בעיה עם הסוגריים של הקישור)
שירות קישורים, שלום 361241
כל הזכויות שמורות 361382
נראה לי מוגזם לקרוא ל-‏4 אנשים באותו שם, בפרט שם כה פופסטי...
כל הזכויות שמורות 361497
מה באמת הסיפור עם "בדי עבד" ו"בדי עמל"? הם אחים או מה?

(סתם, שאלה לחלל האוויר, אפרופו מרקוני).
כל הזכויות שמורות 361525
הם תאומים איריים.:)
קצת פחות אופטימיות 361313
2. בכל זאת, נראה שגם בכנסת הבאה שמעון פרס יהיה ח"כ (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3200626,00.h...).
כמה מחשבות 361390
4. נדמה לי שהתופעה הזו חוזרת על עצמה בליכוד. (מי היו חמשת הראשונים-במרכז האחרונים?)
כמה מחשבות 361419
גם שריד לא זוכר.

כמה מחשבות 361423
(אחרי נתניהו ושרון, שעד כמה שאני זוכר, שורינו)
צחי הנגבי
סילבן שלום
דני נוה
לימור לבנת
ישראל כץ

(זה לא שאני באמת זוכר, אבל להעתיק אני יודע http://www.knesset.gov.il/elections16/heb/lists/list...)
כמה מחשבות 361591
התכוונתי לשאול מי היו חמשת האחרונים שהגיעו למקום הראשון במרכז (מקום ראשון בכמה מערכות בחירות, ולא כמה מקומות ראשונים במערכת אחת).
כמה מחשבות 361600
בני בגין ב 1988, כמדומני.
כמה מחשבות 361859
4. ובמפלגת העבודה קיבל, כנראה, יצחק הרצוג את המקום הראשון.
כמה מחשבות 362473
בושה וחרפה, במפלגת העבודה יש לא מעט מועמדים הגונים, ודווקא את המושחת ביותר, זה ששמר על זכות השתיקה בפרשת העמותות, בחרו למקום הראשון?!
כמה מחשבות 362474
אני יודע שבעולם הבינארי שלך זה דבר שנראה מופרך, אבל, שמירה על זכות השתיקה לא מעידה על שחיתות, אפילו אם האדם עליו מדובר הוא שמאלני. אני לא הייתי קורא להרצוג ''מושחת'', לא על סמך מה שידוע לי (וקשה לי להאמין שלך ידוע יותר).
כמה מחשבות 363045
מול בוחרי העבודה עמדו מספר רב של אישים, חלקם ראויים יותר וחלקם פחות, ובכל זאת הם בחרו את המושחת ביותר במקום הראשון. לאיש ציבור, בניגוד לאדם פרטי, לא עומדת זכות השתיקה, והוא חייב דין וחשבון לציבור, לפחות במדינות מתוקנות.
השוה לדוגמה לתוצאות בליכוד: הבוחרים "הענישו" את בלומנטל על שתיקתה בפרשת סיטי טאוור והורידו אותה מהמקום התשיעי בפעם שעברה למקום ה18 בפעם הזו.
כמה מחשבות 363047
נבחר ציבור חייב דין וחשבון לציבור בוחריו, לא מוצא חן בעינך, על תבחר בו. כלפי רשויות החוק הוא יכול לשתוק כמו כל אדם אחר. אדם ששתק בחקירה איננו בהכרח אדם מושחת (ואדם מושחת איננו בהכרח אדם ששתק בחקירה). גם אם תכתוב את זה עוד חמישים פעם, זה לא יהפוך את זה ליותר נכון. עדיין לא שכנעת אותי (ומתברר גם שאת מתפקדי העבודה) שהרצוג הוא אדם מושחת. רמז, אני לא משתכנע מחזרה על טענה, אלא מנימוקים.

בוחרי הליכוד הענישו את בלומנטל? אתה מתלוצץ? בוחרי הליכוד הענישו את רוזנבלום, את יתום, את גבריאלי, את חזן ואת קרא.
כמה מחשבות 363067
א. אדם ששתק בחקירה אינו ראוי להיות איש ציבור, חד וחלק. בושה לבוחרים שהביאו אותו למקום הראשון. לא אני צריך לשכנע אותם, אלא העובדות היבשות.
ב. בלומנטל ירדה מהעשיריה הראשונה למקום בלתי ריאלי. כל אלו שציינת היו בכנסת האחרונה במקומות נמוכים בהרבה (39, 23, 31 30 ‏1 ו 38 בהתאמה), מלבד אהוד יתום שעלה למקום ה19 (זה עונש?), לא ידוע לי לאיזה מקום נכנסו השאר, הרשימות שפורסמו נגמרות במקום ה25.
---
1 ויצויין שגם את חזן הענישו על שחיתות.
כמה מחשבות 363069
א. אדם ששתק בחקירה אינו ראוי *לדעתך* להיות איש ציבור. לדעתי, אדם ששתק בחקירה לא ראויה, ראוי להיות איש ציבור.

ב. מקום 19 הוא בלתי ריאלי?

על תשכח שאת רשימת הליכוד עזבו איזה שנים שלושה חברי כנסת, ככה שמי שהיה מקום 23, צריך להיות מקום 10...

אהוד יתום הגיע למקום ה-‏32 ברשימת הליכוד (יש שריונים למחוזות). כן, זה עונש.
כמה מחשבות 363081
א. האם *לדעתך* החקירה בענין עמותות ברק היתה בלתי ראויה (נמק)? האם הרצוג טען שזו הסיבה לשתיקתו?
ב. כן, לפי הסקרים (מידת האמון בסקרים היא כבר שאלה אחרת...)
ג. לפי ההגיון שלך, בלומנטל היתה צריכה "לקפוץ" 2 מקומות, אחרי פרישת שרון והנגבי, ולא כך היא.
ד. מי ש"העניש" את יתום זו שיטת השריונים (המקשה על מי שכבר כיהן כח"כ) ולא הבוחרים.
כמה מחשבות 363087
א. כן. לנמק? משום היועץ המשפטי (שהוא סמכות שיפוטית) החליט שאין עבירה במעשיו של נתניהו, ועל סמך אותה החלטה עבד ברק. יועץ משפטי לא יכול להחליט שיש "לאקונה" כשעושה העבירה הוא פטרונו הפוליטי, ושאין לאקונה כשעושה העבירה הוא יריבו הפוליטי. ברגע שהיועץ עשה את זה, והחליט לפתוח בחקירה, החקירה לא ראויה. יועץ משפטי צריך לדעת להתעלות מעל הפוליטיקה, ולקבל כל החלטה באופן ענייני.

לא יודע מה הרצוג טען, אני חושב שחלק מהשמירה על שתיקה זה לא לטעון...

ב מידת האמון של חברי מרכז הליכוד בסקרים היא לא שאלה אחרת, אלא השאלה הרלוונטית.

ג. נכון, אבל עדיין לא הענישו אותה.

ד. הבוחרים יכלו לבחור בכחלון, ויכלו לבחור ביתום, הם החליטו לבחור בכחלון ולא ביתום. השריונים היו ידועים מראש לכל הגורמים.
כמה מחשבות 363125
א. בוא לא ניתמם. היועץ המשפטי אכן קבע שבמערכת הבחירות של 96' היתה לאקונה, אך הוא "סגר" אותה לקראת המערכת של 99' והבהיר מראש שלא יקבל דברים כאלו. ברק הפך את ה"לאקונה" לשיטה: לפי מבקר המדינה, הוא "דרס את החוק ברגל גסה".
אם אכן היה משהו בדבריך, הרצוג יכל לענות בחקירה ולטעון את טענת ההסתמכות. במקום זאת הוא בחר לפגוע בחקירה ו"למסמס" אותה עד לאחר הבחירות: http://www.nfc.co.il/archive/001-D-158-00.html?tag=1...
ב. דיברתי על מידת האמון שלי בסקרים...
ג. ירידה של כ 10 מקומות, ומהעשיריה הראשונה (שגורר בד"כ תפקיד בכיר - סגן שר או יו"ר ועדה) למקום לא ריאלי, אינה ענישה? אז מה כן?
ד. מה הקשר של כחלון לדיון? האם הוא חשוד בשחיתות?
כמה מחשבות 363150
א. היועץ לא "הבהיר מראש שלא יקבל דברים כאלו". מבקר המדינה, כבודו במקומו מונח, אינו היועץ המשפטי לממשלה. הרצוג הוא עורך דין, ומבין מספיק טוב שהוא אם הוא אומר בחקירה משפטית "עברתי על החוק בגלל ש..." הוא מודה באשמה ללא קשר למה שבא אחרי השלוש נקודות.

ב. ואתה חושב שלחברי מרכז הליכוד יש מידת אמון שונה?

ג. מה כן? ירידה של 30 מקומות למקום לא ריאלי זה ענישה.

ד. טענת ש"מי ש"העניש" את יתום זו שיטת השריונים (המקשה על מי שכבר כיהן כח"כ) ולא הבוחרים.".
כמה מחשבות 363187
אלמלא שיטת השריונים, אהוד יתום היה עולה בדירוג ולא יורד.
אין לזה שום קשר לכחלון.
אבל אתה שוב גורר את הדיון למחוזות אחרים: ישנם שני מקרים מקבילים של פוליטיקאים ששתקו בחקירה משטרתית (אפילו על נושאים דומים של קשר בין הון לשלטון). נעמי בלומנטל "נענשה" ע"י הגוף הבוחר וירדה באופן משמעותי (כמדומני גם שמיקומה שופר עקב שיריון לנשים). מחברת כנסת בעשיריה הראשונה, מעמד שמקנה לה מועמדות ברורה לסגנות שר או ראשות ועדה, היא ירדה למקום לא ריאלי (לפחות כפי שנראה היום). לעומתה, בוז'י הרצוג לא רק שלא נענש, אלא קודם ע"י הגוף הבוחר למקום הראשון.
(במאמר מוסגר, הגוף הבוחר השכיל גם להעניש את חזן וגורלובסקי)לא רוזנבלום ולא כחלון קשורים לעניין.
בלומנטל (לפעמים צריך לכתוב את המובן מאליו, אז הנה זה בה) 363305
אני אנסה לעשות קצת סדר במושגים. קודם כל, אני מקווה שתסלח לי אם אפצל את התגובה לשתיים, אחת לבלומנטל והליכוד, ואחת להרצוג והעבודה.

חברי מרכז הליכוד תבקשו לבחור את רשימת הליכוד לכנסת. הם ידעו שחבר כנסת שיגיע ל-‏17 המקומות הראשונים יחזור לכנסת, וח"כ שלא, לא. כל חבר מרכז יכל לסמן 15(?) שמות, בתוכם היו כחלון, יתום רוזנבלום ובלומנטל. חוקי המשחק היו ידועים מראש לכל השחקנים (המועמדים וחברי המרכז). חברי המרכז החליטו החלטה מודעת (כמה שאפשר ליחס החלטה ו/או מודעות לקבוצת אנשים) להכניס את כחלון ובלומנטל לרשימה, ולא להכניס את רוזנבלום ויתום. אם הם היו רוצים, הם היו יכולים לקבל החלטה אחרת. אין לנו אלא להסיק שזה שהם קיבלו החלטה כזו מראה שזו אכן היתה כוונתם. האם הכוונה שעמדה מאחורי ההחלטה הזאת היתה "ענישה" או לא, זה כבר נתון לפרשנות, אבל זה שזו ההחלטה שהתקבלה, זה עובדה שאי אפשר באמת להתווכח עליה (למרות שאתה מתעקש לעשות את זה).

לכן, מיקומו הקודם ברשימה של ח"כ, או מיקומו הנוכחי ממש לא חשוב. השאלה היחידה שנשאלו חברי המרכז היא מי יהיה ח"כ, ומי לא. מי יהיה אחד מ-‏17 המאושרים ומי לא. בגלל שמספר המתמודדים היה גדול מ-‏17, מובן שכל אחד שנכנס מוריד את הסיכויים של האחרים להכנס. לעומת זאת, השאלה מי יהיה שר יוכרע במקום אחר (אולמרט היה בעשריה השלישית ונהיה ממלא מקום ראש ממשלה, בלומנטל היתה בעשיריה הראשונה ולא היתה שרה, ויש עוד עשרות דוגמאות כאלה. אם אתה רוצה, אני יכול גם להוסיף הסבר ללמה זה קורה, ולמה זה טוב שזה קורה).
בלומנטל (לפעמים צריך לכתוב את המובן מאליו, אז הנה זה בה) 363335
במקום לעשות סדר, אתה עושה בלגן.
א. אתה מתעלם לחלוטין מהדירוג בבחירות הקודמות: "הענשה" או "פרס" מתבטאות לא במיקום האבסולוטי, אלא בעליה/ירידה ביחס לבחירות הקודמות. לפי הגישה שלך, לימור לבנת למשל, קיבלה "פרס" מהמרכז, שכן היא הגיעה למקום ה11 המכובד, אך אם בוחנים את התוצאה בגישה שלי, מגלים שבפועל היא "נענשה" ע"י המרכז, וירדה 5 מקומות מהמקום ה 6 (וכנראה שגם המערכת הפוליטית עצמה מאמצת את הגישה הזו, ראה למשל את תגובותיהם של מקורביה, המביעים אכזבה מהתוצאה ומכנים אותה "חיסול פוליטי"http://elections.walla.co.il/?w=/1/842039)
ב. ה"ידיעה" של חברי מרכז הליכוד לפיה 17 ח"כים ייכנסו היא, כמובן שטות גמורה - אפשר (אולי) להעריך, אך לא יותר מכך. אתה מייחס לבחירות רציונליות מושלמת, ומתעלם לחלוטין מנאמנויות אישיות, היסטוריה וכו'.
ג. מיקומו של ח"כ חשוב ביותר, ויש קורלציה ישירה (אם כי לא זהות מושלמת, במיוחד אצל שרון שהתחשב בנאמנויות אישיות יותר מאשר הכרעות דמוקרטיות) בין המיקום לבין התפקיד שהוא יקבל.
בלומנטל (לפעמים צריך לכתוב את המובן מאליו, אז הנה זה בה) 363339
"הועד להצל מאמרים חסרי תגובה" = idan?

א. תזכיר לי, בכנסת, כשמעבירים חוק, כמה שווה קולו של ח"כ שהיה במקום הראשון וכמה שוה קולו של ח"כ שהיה במקום העשרים?

ב. ממקום 18 היו שריונים למחוזות (שחברי כנסת מכהנים לא יכולים לקבל). כתבו על זה בכל עיתון אפשרי. קשה לי להאמין שחברי מרכז הליכוד (שקיבלו את שיטת הבחירות הזאת) לא ידעו את זה.

אני גם מתעלם ממזג האוויר בטוקיו, תוצאות הבחירות בניקרגואה ושמו האמצעי של ג'רג' וו. בוש. כשרוצים לנתח משהו מורידים משתנים פחות רלוונטים.

כחלק ממגבלות הניתוח, גם הנחת הראציונליות היא הנחה מתבקשת.

ג. לא רק אצל שרון, אצל כל ראשי הממשלה (ברק, נתניהו, רבין, שמיר, פרס...) לא היתה קורלציה אמיתית, וודאי שלא ישירה. הסיבה מובנית מאליו, למקומות הראשונים נבחרים הרבה פעמים פוליטיקאים "נחמדים", ובממשלה צריך פוליטיקאים קצת פחות נחמדים.
בלומנטל (לפעמים צריך לכתוב את המובן מאליו, אז הנה זה בה) 363369
א. מודה באשמה. בדיחה שהתארכה מעבר לרצוי (תגובה 363190)
ב. אני אזכיר לך, שמשקלו של פוליטיקאי חורג בהרבה מהקול שלו בכנסת. ע"ע "סגן שר", "יו"ר הקואליציה", "יו"ר ועדת חו"ב" , "ספסלים אחוריים" וכיו"ב.
ג. הדרך הפשוטה ביותר להוריד את כל המשתנים הבלתי רלוונטיים היא להשוות את המיקום היום לעומת המיקום בבחירות הקודמות.
בלומנטל (לפעמים צריך לכתוב את המובן מאליו, אז הנה זה בה) 363370
ב. גם התפקידים האלה לא ניתנים בקורלציה יותר מידי מובהקת למיקום ברשימה.

ג. אני פשוט לא מבין מה המיקום בבחירות הקודמות קשור לנושא. נראה לי שבחרת את המשתנה היחיד שיתאים לטענה שלך.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363319
בו נדבר קצת על המושגים השונים, וננסה לעשות סדר.
א. יש אנשים שעשו מעשים מנוגדים לחוקי המדינה, נשפטו והורשעו. למשל, נתן שרנסקי עבר על חוקי המדינה (=ברה"מ) וישב הרבה שנים בכלא. לכן, נתן שרנסקי היה עבריין. זה לא אומר ששרנסקי היה אדם רע, ששרנסקי היה אדם מושחת, או ששרנסקי פסול לעשות משהו. למעשה, במקרה של שרנסקי אני חושב שנסכים שהחוק עליו הוא עבר היה חוק רע.

ב. יש אנשים שעשו מעשים מנוגדים לחוקי המדינה, לא נשפטו ו/או לא הורשעו. למשל, בנימין נתניהו עבר על חוק מימון המפלגות, אבל לא נחקר, ולא נשפט. נתניהו הוא עבריין לכאורה. גם זה לא הופך את נתניהו לאדם רע, מושחת או פסול למשהו.

ג. יש אנשים שעשו מעשה לא מוסרי באופן מובהק. למשל, אביגדור ליברמן הרביץ לילד קטן. זה לא בהכרח הופך אותו לעבריין או לעבריין לכאורה, או מושחת, רק לאדם שעשה מעשה רע.

ד. יש אנשים שעשו מעשה רע סובייקטיבי. למשל, יצחק רבין חתם על הסכם אוסלו, לדעת רבים ויתור על שטחי מולדת הוא מעשה רע, לדעת אחרים, הסכמי שלום ויציאה מהשטחים הכבושים הוא מעשה טוב.

ה. תפקידו של פוליטיקאי ישר היא לקדם את האינטרסים שבשמם הוא נבחר.

ו. פוליטיקאי שמקדם את האינטרסים שלו (או של מקורביו), על חשבון האינטרסים שבשמם הוא נבחר הוא פוליטיקאי "מושחת". זה לא בהכרח עושה אותו עבריין, או עבריין לכאורה. רובינו מזהים את היושר כ"טוב", ואת השחיתות כרע (אם כי יש מי שחולק על זה).

ז כשנעמי בלומנטל נתנה שוחד לקבוצת בוחרים במרכז הליכוד, היא ניסתה לשכנע אותם להצביע בשבילה אישית. ז"א, היא לא ניסתה לקדם את האינטרסים של הליכוד (שיכלו להיות מיוצגים באותה מידה על ידי כל חבר ליכוד אחר), אלא את של עצמה, וזה *על חשבון* האינטרסים של הליכוד (שהיה מציג רשימה טובה יותר אילו מי שנבחר לרשימה היה נבחר על סמך יכולתו לייצג את מצע הליכוד, ולא על סמך יכולתו לשכן את חברי המרכז בבית מלון). לכן נעמי בלומנטל עשתה מעשה מושחת.

ח. כשהרצוג מימן את מערכת הבחירות של ברק לכנסת ולראשות הממשלה, הוא ניסה לקדם את האינטרסים של מפלגת העבודה. ז"א, תוצאת מעשיו לא נכנסה לכיסו, אלא ל"כיסו" של אהוד ברק. העובדה שגם הוא נהנה מהיבחרו של ברק לר משנה, משום שבמקרה זה האינטרסים האישיים שלו והאינטרסים של העבודה, והאינטרסים של ברק תאמו זה לזה. לכן, הרצוג לא עשה מעשה מושחת.

ט. האם כשנעמי בלומנטל שיחדה את חברי המרכז היא עשתה מעשה רע אובייקטיבית? יש אנשים שחושבים ששחוחד אינו מעשה רע, ולכן ברור שאין זה כך. למעשה ברור שבעוד שאני (ואולי אתה) חושבים שהיא אכן עשתה מעשה רע, חברי מרכז הליכוד לא חושבים ככה.

י. האם כשהרצוג עבר על חוק מימון המפלגות הוא עשה מעשה רע אובייקטיבית? גם כאן, ברור שלא. ברור שלדעתך הוא עשה מעשה רע (ונדבר על זה בסעיף י"ג והלאה), בעוד שלדעתי הוא לא עשה מעשה רע.

י"א. האם בלומנטל והרצוג עברו על החוק? לדעתי די ברור שכן.

י"ב. האם בלומנטל והרצוג יורשעו? לדעתי, הסיכוי נמוך (אצל הרצוג) עד אפסי (אצל בלומנטל).

י"ג. חלק מחוקי המדינה הם חוקי מוסר. למשל, האיסור על רצח הוא חוק שנובע מהאיסור המוסרי על רצח.

י"ד. חלק מחוקי המדינה הם חוקים שבאו להסדיר את היחסים בין בני האדם. למשל, האילוץ לתת זכות קדימה להולכי רגל במעבר חציה איננו צו מוסרי, אלא "סתם" הסדר שנקבע בחוק על ידי המדינה.

ט"ו. חלק מחוקי המדינה נועדו לסדר את "חוקי המשחק". למשל חוק מימון המפלגות. אין הגיון כלכלי או מוסרי מאחורי המניעה לדווקא X שקלים, ואפשר היה לחוקק את אותו חוק בדיוק עם X+80 שקל. המטרה של החוק היא שכל השחקנים במשחק הפוליטי ישחקו באותו משחק, כולם ידעו את הכללים וכולם ידעו שהכללים עבור כל השאר שווים.

ט"ז. אפשר להשוות את החוקים מהסוג הזה לחוקת הכדורגל, כשהיועץ המשפטי לממשלה הוא השופט. מה שקרה במערכת הבחירות של 96 זה שהליכוד הבקיע שער מעמדת נבדל ברור, והשופט ראה את הנבדל אבל אמר שחוק הנבדל לא מספיק ברור. העבודה, במקום לרדת מהמגרש להביא את השופט אל ועדת השיפוט המתאימה (ובהקבלה, ללכת לבג"ץ ולשנות את החוק) החליטו להעמיד שלושה שחקנים בין קו ההגנה לשער. מה שעשה רובינשטיין זה להחליט אחרי שהעבודה הבקיע שער שפתאום חוקת הכדורגל השתנתה.

י"ז. נכון שמה שעשתה העבודה זה לא בהכרח הדבר הנכון לעשות, למעשה העבודה ניצלה את הלאקונה שהיתה (לכאורה) בחוק, במקום לשנות את החוק במהלך הכנסת, או להבהיר לכל השחקנים האחרים שחוקי המשחק השתנו. אבל, מצחד שני יש לזכור, שמי שאחראי לכך שחוקי המשחק היו לא שווים היה היועץ, והעבודה ניצלה את זה למטרת קידום האינטרסים אותם היא היתה צריכה לקדם מתוקף תפקידה במשחק הזה.

י"ח. לכן, לדעתי, מה שעשה הרצוג זה גם לא מעשה רע. סתם התחכמות של עו"ד, כמוה יש הרבה. בתנאי המשחק הנתונים, שמירה על זכות השתיקה היא המשך ישיר לתפקידו וודאי שלא מעשה מושחת.
שאלה על עברית, על הומור ועל אוטופיה 363323
ה. מה זה פוליטיקאי ישר? (ויעקב היה שואל - יש חיה כזאת? כואב לי להודות בזה, אבל לפעמים יעקב צודק [אם כי כנראה רק בשאלות שלו, לא בתשובות] )
שאלה על עברית, על הומור ועל אוטופיה 363330
פוליטיקאי שמקדם את האינטרסים שבשמם הוא נבחר. ודאי שיש חיה כזאת, רוב הפוליטיקאים שלנו הם יותר ישרים משהם מושחתים (מובן שבכל פוליטיקאי יש מידה מסויימת של שחיתות, כמו שבכל אדם יש מידה מסויימת של רוע). בניגוד ליעקב, אני חושב שהיופי בדמוקרטיה הוא זה שנוצר כאן מנגנון לפיו פעמים רבות פוליטיקאי שמקדם את האינטרסים מקדם גם את האינטרסים שבשמם הוא נבחר.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363336
שחיתות היא שחיתות היא שחיתות. אין בעיני הבדל בין מי שחטא "עבור עצמו" ובין מי שחטא "עבור מפלגתו". מפלגה שמקבלת את הסוג השני כלגיטימי מכתימה את עצמה.
והמטאפורה שאתה עושה אינה מדוייקת: נתניהו ב96' הבקיע מעמדת "ספק נבדל", ואילו ברק ב 99' הפך את הנבדל לשיטה. מטאפורה נכונה יותר תהיה שביבי עשה פיפי בבריכה, ואילו ברק עמד על המקפצה והשתין על כולם בקשת ("רמס את החוק ברגל גסה", בלשון מבקר המדינה)
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363342
שחיתות היא שחיתות היא שחיתות, ושחיתות היא חוסר יושר, ולא ''חטא''. עברית היא שפה מספיק עשירה, שמכילה מילה נפרדת לחטא ומילה נפרדת לשחיתות. חבל לרדד את השפה.

יש הבדל בין מי שחטא עברו עצמו, מי שחטא עבור מפלגתו ומי שחטא עבור האידיאולוגיה של מפלגתו. שלושתם חוטאים, הראשון והשני מושחטים, השלישי לא.

מפלגה שמקבלת את הסוג הראשון והשני מכתימה את עצמה בעיני, מפלגה שמקבלת את הסוג השלישי מכתימה את עצמה בעינך. אז על תצביע לעבודה או לליכוד.

היועץ ביטל את החקירה של נתניהו לא בגלל ''ספק עבירה'' אלא בגלל ''לאקונה'' בחוק שהפכה, לכאורה, את מעשיו של נתניהו לחוקיים. זאת ההגדרה של היועץ. ז''א, הוא לא אמר ''יש ספק שהיה נבדל'' הוא אמר ''נכון שהקוון הרים את הדגל, וגם אני ראיתי שהשחקן היה אחרי קו ההגנה, אבל יש לאקונה בחוקת הכדורגל שלא מאפשרת לי לבטל את השער''. מובן שאחרי זה ברק הפך את הנבדל לשיטה, אולי לא הכי יפה, אבל מול כללי שיפוט כאלה, זה דבר לגיטימי.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363387
א. עברית היא גם שפה מספיק עשירה בשביל להבדיל בין ''שחיתות'' לבין ''שחיטות'', ובין ''אל'' לבין ''על''. חבל להשחית את השפה.
ב. אל תדאג, אני לא מצביע (ומעולם לא הצבעתי) לא לליכוד ולא למערך.
ג. בוז'י יכול היה לטעון את הטענה הזו, אך בחר בזכות השתיקה.
ד. גם אם נקבל את ההבחנה שלך (ואני לא) בוז'י חטא עבור מפלגתו, ולא עבור האידיאולוגיה. אפילו לשיטתך הוא מושחת.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363390
לאן נעלם בתמונה החבר שצולם לימינו של לנין 363426
זה עוד כלום.

"הליכוד העלים את אריאל שרון מהאתר שלו
אריאל שרון מאושפז שלושה שבועות במצב קשה בבית החולים הדסה, מספיק זמן כדי למחוק כל זכר לקיומו באתר הליכוד. בפרק "ציוני דרך" באתר שכחו להזכיר ששרון ייסד את המפלגה ועצרו את ההיסטוריה בשנות שלטונו של בנימין נתניהו":
לאן נעלם בתמונה החבר שצולם לימינו של לנין 363434
גדעון סער (נדמה לי שזה היה הוא) הסביר הבוקר אצל רזי ברקאי שהחברה המבצעת העלתה את האתר לרשת בלי שהוא עבר ביקורת של נציגי המפלגה.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363659
פעם כתבתי כאן ש''מערך'' זה שם גנאי לעבודה. הנה עוד הוכחה.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363753
לא שם גנאי ולא בטיח. הם שינו את השם כל כך הרבה פעמים, עד שאני כבר לפעמים מתבלבל.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363845
הם שינו את השם פעם אחת כשהקימו מערך בין מפלגת העבודה למפ''ם.
אחר כך הם נפרדו וחזרו להיות מפלגת העבודה. לליכודניקים התאים לירוק את המילה-''המערך''.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363862
שכחת את "העבודה בראשות רבין", את "ישראל אחת" ואת "עם אחד" (שזה פרץ בגלגול קודם).
מבין השמות הנ"ל, למה למה דווקא "מערך" זו יריקה?
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363868
כי המערך הכי מזוהה עם שמעון פרס.

יש לי רעיון. נקרא לקדימה המערך החדש ונבריח איזה שני מנדטים שעוד יודעים מה זה ''המערך''.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363870
לדעתי דווקא השם ''מערך'' נשמר, כי כך אפשר לומר ''מערכניק'' כמשקל נגד ל''ליכודניק'' (''ישראל אחתניק'' או ''עבודתניק'' לא מתגלגל לי הלשון)
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363875
מפא''יניק.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363889
מפא''יניק זה שם תואר שהופקע מהמפלגה ועבר לידי הכלל. היום אתה יכול להיות מפא''יניק בכל מפלגה.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363886
אתה מנהל כאן מערכת בחירות? עבודה בראשות רבין לא היה שם של מפלגה אלא סיסמת בחירות. שם המפלגה שבראשותה עמד רבין היתה מפלגת העבודה. ישראל אחת אכן היתה קוריוז בזמנו של ברק- עבודה +מימד. עם אחד היתה מפלגה אחרת. היא לא שינוי של מפלגת העבודה. אתה קורא מה שאתה כותב?
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 364502
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 364505
מה אתה רוצה לומר? שמפלגת העבודה היתה רשומה בועדת הבחירות כ"עבודה בראשות רבין"? אלו היו גימיקים תעמולתיים. המפלגה נקראה מפלגת העבודה גם אם בראשותה עמד רבין.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 364513
idan צודק - המפלגה נרשמה אצל רשם המפלגות כ"העבודה בראשות רבין" כדי להדגיש סוג של "בחירה ישירה". כל כך מסובך לומר "טעיתי"?
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 364525
לא ידעתי שכך נרשמה המפלגה.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 364530
רגע, אולי בעצם אני טועה ומטעה? מה שבטוח זה שעל פתקי ההצבעה הופיע הכתוב "העבודה בראשות רבין". בדקתי אצל רשם המפלגות: http://www.justice.gov.il/MOJHeb/RashamMiflagot/reSh... אבל לא מצאתי רישום היסטורי.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 364536
אני יכול לנסות ולהסתמך רק על זיכרוני שאיננו אמין לחלוטין. אינני זוכר שמפלגת העבודה היתה רשומה בצורה הזאת. נדמה לי שהיתה איזו הדיינות אצל יו''ר ועדת הבחירות המרכזית ואישרו לרשום כך על פתק ההצבעה. המפלגה עצמה הוסיפה להיות מפלגת העבודה. אצל ברק נרשמו שתי המפלגות-מימד ומפלגת העבודה כישראל אחת.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 363959
במערכת הבחירות 92, הראשונה אחרי שהם חזרו ל"העבודה", היתה רותי פרמינגר, קריינית תשדירי הבחירות של הליכוד, מקפידה לקרוא להם "המערך" - זה נחרת בזיכרון בזכות הר' המתגלגלת שלה. התת-טקסט המאוד ברור היה "אנחנו לא ניתן לאשכנזים ה@#$%ים האלה להתחבא בעזרת טריק עלוב כמו שינוי שם; אנחנו יועדים שהם היו ונשארו "המערך" שכולנו שונאים."
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 364039
מעניין מה קסמו של המספר 92 בעיניך, שכבר פעמיים אתה מזכיר אותו היום.
הי תראו- עידן קורא לעבודה ''מערך'' 364317
העניין הוא, שבתור אחד שתמיד חרד לאיות הנכון של הניק שלו, וקורא משמעויות נסתרות אצל אלו שמשבשים אותו, ציפיתי שתגלה יותר רגישות לשם המדוייק. מצד שני תגובה 363549.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363394
א. נכון. יש לי הרבה טעויות כתיב. אני לא מתגאה בזה.

ב. יופי לך.

ג. היינו פה תגובה 363150 סעיף א.

ד. הוא עזר לראש ממשלה ממפלגתו להבחר, דבר שודאי הועיל לקידום האידיאולוגיה של מפלגתו.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363415
א. אני בדרך כלל לא מעיר לאנשים על העברית, אלא אם כן הם האשימו אותו ב''רידוד השפה''.
ד. לפי ההגיון הזה, גם בלומנטל עזרה לחברת כנסת איכותית ונאמנה לערכי הליכוד (לפחות בעיניה) להשג מיקום גבוה יותר ברשימה.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363422
א. תראה! אפילו לבטאון השמאל הקיצוני זה קרה! "..., אבטלה גבוהה ומנהיגים פופוליסטיים שמסיטים נגד העם הנאור?"

הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363425
א. אולי לא הבנת אותי (על מי אני עובד?). אני מנסה להבדיל בין המונחים פוליטיקאי רע, פוליטיקאי עבריין ופוליטיקאי מושחת, ולטעון שמדובר בהגדרות שונות למושגים שונים. אתה מנסה למזג את שלושת המושגים למושג יחיד. לגיטימי, כמובן, אבל הופך את אי ההסכמה ביננו למשהו סמנטי, ואת השפה בה אתה משתמש, לשפה בה שרנסקי לוחם החרות וליברמן מכה הילדים הם "מושחת הוא מושחת הוא מושחת".

ד. "... היא לא ניסתה לקדם את האינטרסים של הליכוד (שיכלו להיות מיוצגים באותה מידה על ידי כל חבר ליכוד אחר), אלא את של עצמה, וזה *על חשבון* האינטרסים של הליכוד (שהיה מציג רשימה טובה יותר אילו מי שנבחר לרשימה היה נבחר על סמך יכולתו לייצג את מצע הליכוד, ולא על סמך יכולתו לשכן את חברי המרכז בבית מלון)... " (תגובה 363319 סעיף ז. אם כבר כתבתי תגובה כל כך יפה, למה לא לצטט אותה)
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363451
מה שאתה אומר, בפשטות, הוא שבלומנטל גנבה סוסים בשביל עצמה, ולכן מושחתת, ואילו בוז'י גנב סוסים למען המפלגה, ולכן הוא בסדר. בעיני שניהם לא מוסריים, וההבחנה שאתה עושה אינה מוסרית בפני עצמה. לצערי הבוחרים של מפלגת העבודה כנראה חושבים כמוך, וזו הבעיה העיקרית.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363455
לא למען המפלגה, למען מימוש האידיאולוגיה של המפלגה. אתה לא רואה את ההבדל?

למה ההבחנה שאני עושה אינה מוסרית בפני עצמה?

אתה יודע, בו נתחיל יותר למעלה, מתי גניבת סוסים היא מוסרית ומתי לא?
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363500
גם אם מקבלים את ההבחנה שלך, הרי שפעילותו של הרצוג במקרה העמותות של ברק היתה בפירוש לטובת המפלגה ולא לטובת האידיאולוגיה (אלא רק בצורה עקיפה - תפיסת השלטון תתרום בודאי להשלטת האידיאולוגיה). ראיית ''טובת המפלגה'' כ''טובת הכלל'' (או האידיאולוגיה) היא אחת מהטומאות הנפוצות בפוליטיקה הישראלית.
---
יצויין שאני בכל מקרה לא מקבל את ההבחנה שלך. בעיניי, אסור שהאידיאולוגיה תהיה מפלטו של הנבל.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363508
למה זאת נחשבת בעינך "צורה עקיפה" יש צורה ישירה יותר לממש אידיאולוגיה של מפלגה מאשר להגיע לשלטון?

ראיית טובות המפלגה כטובת הכלל היא פועל יוצא של המנגנון הדמוקרטי. הרי כל מפלגה פועלת למימוש תפיסה אידיאולוגית מסויימת, ומן הסתם, מצביעי אותה מפלגה מאמינים שמימוש האידיאולוגיה שלהם היא טובה למדינה. לכן, מובן מאליו שמצביעי המפלגה רוצים שהמפלגה תגיע לשלטון, ולכן הם מזהים את "טובת המפלגה" (הגעה לשלטון) כ"טובת הכלל" (מימוש האידיאולוגיה). הדבר נכון עבור כל המפלגות (מלבד מספר זניח של יוצאי דופן) בכל המדינות הדמוקרטיות. וטוב שכך.

אני מסכים שאסור שהאידיאולוגיה תהיה מפלטו של הנבל, רק שנשארת באוויר השאלה מה במעשיו של הרצוג הופך אותו ל"נבל" בעינך (משום שלדעתי הוא לא נבל, ולהבדיל ממך, את דעתי כבר נימקתי)?
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363492
ב. אני מבינה שעד כה הצבעת רק לקדימה.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363502
את מבינה לא נכון.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363506
מפתיע.:)
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 367005
לא הייתי צריך לחכות הרבה זמן. הנה יש לנו מקרה מובהק של מישהו שחטא עבור מפלגתו ועדיין עשה מעשה שחיתות (בגלל שהוא דאג לחברי מפלגתו, ולא למימוש האידיאולוגיה של מפלגתו). דיון 2569.
הרצוג (זהירות, תגובה ארוכה לפניך) 363484
hear hear!
כמה מחשבות 363224
ובאיזה מקום היתה בלומנטאל בבחירות הקודמות?
כמה מחשבות 363329
כאמור, בלומנטל היתה במקום ה9 בבחירות הקודמות.
כמה מחשבות 363058
לאור העובדה שבוחרי הליכוד בבחירות הקודמות בחרו את שרון לראש המפלגה, אחרי שכבר היה ידוע היטב שהוא מושחת, נראה לי קצת מגוחך לעשות השוואה כזאת עכשיו.
ג'ובים! 363059
עד כמה שאני מבין, רשימת הליכוד נבחרה על ידי חברי המרכז. האם חברי הכנסת המושחתים?
כמה מחשבות 362476
אבל הוא לא עמד לדין. איש שמאל (קדימה, עבודה) שמצליח לרמות כדי לקדם את מועמדו או מפלגתו אינו נחשב כמי שביצע עבירה שיש עימה קלון אלא עבירה שיש עימה כבוד. הוא נלחם כדי להגן על המדינה מפני הברברים ותוך חירוף נפשו תחת סכנת מאסר פעל להציל את המדינה מהמצביעים הפרימיטיביים.
כמה מחשבות 362591
למה אתה נגרר תמיד לשטויות כאלה? לא העמידו אותו לדין כי לא הצליחו לגבש ראיות לכתב אישום. אני מסתכל על איש קדימה ואני רואה שהוא איש ימין. יחסית אליך כולם אנשי שמאל- אפילו עוזי לנדאו.
סיכום 378118
1. רשימת הליכוד קיבלה 12 מנדטים. 18 המקומות הראשונים הם של חברי כנסת מכהנים, ככה שחצי סיעה צריכה לפרוש או למות בשביל שימונה ח"כ חדש (איתן סולמי) מהליכוד. שינוי לא הצליחה להכניס אפילו את חברי הכנסת הותיקים שלה.

2. בניגוד למקווה, שמעון פרס ימשיך לכהן בכנסת גם הפעם. לוי, זנדברג ושרון לא.

3. גבריאלי, יתום, גמליאל, בלומנטל ורוזנבלום לא יכהנו בכנסת הקרובה.

4. הדבר המדהים הוא שפטרונו של כחלון אפילו לא הצליח להכנס לכנסת.
משה כחלון 361149
כל הכבוד לבוחרי הליכוד אין אדם מתאים יותר מכחלון. אדם שיביא הרבה כבוד לכנסת . ולליכוד.
משה כחלון 361154
עזוב כבוד, שיביא ג'ובים.
מפלגת מדף 361217
קודם כל צריך לשאול איזה מין דמוקרטים הם לפיד ופורז אם הם אינם מקבלים את דין התנועה. נראה גם שהם עשו מקח טעות בזה שלא קבעו את הבחירות הפנימיות *לפני* התאריך האחרון להקמת מפלגה חדשה.

אבל העיקר לדעתי, זה הקונספציה החדשה: "מפלגת מדף". אתה רוצה לרוץ למרות שהמפלגה שלך זרקה אותך? אין בעיה- ספקולנטים זריזים כבר רשמו מספר שלדים בורסאיים של מפלגות בדיוק למטרה הזאת. עניין של מחיר. עוזי דיין ורומן ברונפמן - כמו הסייברסקוואטרז, שקונים דומיינים בתקווה שחברות רציניות יצטרכו את הדומיינים הללו. שתי המפלגות מספיק מעורפלות (הבחירה הדמוקרטית?) כדי להכיל כל מיני נידחים. התשלום?- מימון המפלגות של הפורשים. כמובן שהסיכון לא נגמר כאן- עדיין צריך להכניס כמה מקומות לכנסת. אבל למפלגה עם לפיד-פורז-עוזי דיין יש סיכוי סביר לשלושה מקומות.
מפלגת מדף 361218
לעוזי דיין כבר יש מצטרף אחד http://www.a7.org/news.php?id=135998
מפלגת מדף 361221
לפיד עם מימדניק. המממ.
מפלגת מדף 361220
טוב, זה התחיל עוד בשרון: המפלגה שלך דורשת הכרעות דמוקרטיות? דורשת ממך לפעול לפי האידיאולוגיה שלה? לא נותנת לך למנות שרים כאוות נפשך? - קבץ לך כמה חברי כנסת ממפלגות שונות, שכל הדרישה מהם היא נאמנות אישית ללא פשרות, והקם מפלגה חדשה.
Sore Loosers 361223
צודק, זה מתחיל להיות אופנה, אבל פה המצב יותר חמור, כי הם לא חשבו להקים מראש מפלגה. מצד שני, אצל שרון לפחות יכלו לטעון ש"הם"(=המורדים) התחילו.
מפלגת מדף 361233
לשרון לפחות היה את השכל לפרוש לפני ההפסד (מה שאי אפשר להגיד על לפיד ופרס).
מפלגת מדף 361234
סליחה?
סלחתי. 361236
לשרון לפחות היה את השכל לפרוש לפני ההפסד‏1 (מה שאי אפשר להגיד על לפיד‏2 ופרס‏3)‏4.

1 ז"א, שרון פרש מהליכוד לפני הפריימריז.
2 שכנראה הולך לפרוש אחרי שמקורבו נכשל בפריימריז.
3 שפרש אחרי שהפסיד בפריימריז.
4 וכנראה שצריך להגיד משהו על מופז, אבל אין לי כח.
סלחתי. 361237
אני רואה שההבנה שלי בפוליטיקה דומה להבנה שלי בנושאים אחרים: לא היה איזה כנס של המרכז בו ביבי ניסה להדיח את שרון והפסיד? חשבתי שה"פריימריז‏1" האילו הם רק *משום* ששרון פרש.

1 נדמה לי שפריימריז זה כאשר ההצבעה פתוחה לחברי המפלגה, לא רק למרכז.
סלחתי. 361239
אחרי שנתניהו פרש ממשרד האוצר, הוא ניסה להקדים את הבחירות המקדימות לראשות הליכוד. הוא נכשל. אבל בחירות מקדימות היו צריכות להיות בכל מקרה כמה חודשים לפני הבחירות, שהוקדמו בגלל פרישתו של פרץ מהקואליציה. (כרגיל, נתניהו ניסה להקדים את המאוחר ויצא קירח ומכאן ומכאן)
סלחתי. 361243
הבנתי. תודה.
מסתבר שמספר הסוסים הטרויאנים של ''קדימה'' בליכוד היה קטן מהצפוי 361302
עד עכשיו רק מדובר על ראש סניף אחד בלבד http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3200397,00.h...
עוד תוצאות 361924
קצת הזנחנו את המפלגות האחרות, הנה עוד תוצאות (לרגל הפריימריז בעבודה)

מפד"ל:
1. זבולון אורלב (משוריין)
2. ניסן סלומיאנסקי
3. אלי גבאי
4. גילה פינקלשטיין
5. שאול יהלום
6. מוטי יוגב

על פי הדיווח, לפי הסקרים, המקום החמישי כבר לא ריאלי.

במולדת נבחר חבר הכנסת אריה אלדד למקום השני, כשבמקום הראשון יהיה היו"ר בני אלון. מולדת אמורה לרוץ ברשימה משותפת עם האיחוד הלאומי ואלדד אמור להיות במקום השישי, אך התנגדותו של אלדד לקבל את המקום השישי ברשימת האיחוד הלאומי (השמור לנציג מולדת), יוזמים באיחוד הלאומי עסקה לפיה חבר הכנסת צבי הנדל יוצב במקום הראשון, בני אלון יעבור למקום השני, ואלדד יזכה במקום החמישי.

מרצ:
1. יוסי ביילין (משוריין)
2. חיים אורון
3. רן כהן
4. זהבה גלאון
5. אבשלום וילן
6. צביה גרינפילד
7. עיסאווי פרג'
8. אילן גילאון
9. מיכל רוזין
10 מוסי רז

על פי הדיווח, לפי הסקרים, המקום השישי כבר לא ריאלי.
מפלגת העבודה:
1. עמיר פרץ (משוריין)
2. יצחק הרצוג
3. אופיר פינס
4. אבישי ברוורמן
5. יולי תמיר (שריון נשים, רק לי נדמה שב-ynet התמונה שלה נראית מוזר קצת? כמו עדי אשכנזי מבוגרת?)
6. עמי איילון
7. איתן כבל (שריון מזכ"ל התנועה)
8. בנימין בן אליעזר
9. שלי יחימוביץ' (שריון נשים)
10. מיכאל מלכיאור (שריון מימ"ד)
11. מתן וילנאי
12. קולט אביטל (שיריון נשים)
13. אפרים סנה
14. דני יתום
15. נדיה חילו (נשים)
16. שלום שמחון (מושבים)
17. אורית נוקד (קיבוצים)
18. יורם מרציאנו (שכונות)
19. ראלב מג'אדלה (ערבים)
20. שאקיף שאנן (דרוזים)
21. ליאון ליטינצקי (מגזר עולה)
22. אבי יחזקאל (מחוז מרכז)
23. משה סמיה (מחוז שרון-שומרון)
24. אבי ביצור (מחוז דן)
25. ברוך זלץ (מחוז חיפה)
26. גדעון בן-ישראל (נציג הגמלאים)
27. ליאור שטרסברג (צעירים)
28. גרשון גלמן (מחוז תל-אביב)
29. עבוד חסיב (בדואים ונוצרים)
30. מאיר בביוף (נציג הנגב)

שבות מוכרים שנדחקו למקומות לא ריאליים: אריה עמית, המיליונר הסוציאליסט אבי שקד, עינת וילף, אורנה אנג'ל, אדיסו מסלה, אלון פנקס ועופר קורנפלד.

שכחתי מה צפי המנדטים של העבודה כרגע (16?).

עוד תוצאות 361932
"בצעד נדיר בפוליטיקה הישראלית: ח"כ אורי אריאל ויתר על מקומו המובטח במקום החמישי ברשימת 'האיחוד הלאומי' לטובת הבא אחריו, נציג מולדת, ח"כ הפרופ' אריה אלדד" (נכון שהמחשבה על כנסת בלי אלדד לא נתנה לכם לישון בלילות?, אז הנה, יש תקווה) http://www.tkuma.org.il/last_news.asp?id=3575
עוד תוצאות 362877
איזה "תפקיד בכיר מטעם המפלגה" (שמן הסתם לא תהיה בממשלה ולא בקואליציה) כבר יכול לפצות על אובדן של משרת ח"כ פוטנציאלית?
עוד תוצאות 363021
(המפלגה שלו עוד יכולה להיות בקואליציה) תפקיד בכיר לחבר אופוזיציה יכול להיות יו''ר ועדה, חבר בועדת החוץ והביטחון, סגן יושב ראש הכנסת או חבר בועדה לבחירת שופטים.
עוד תוצאות 363043
חבר בוועדת חו"ב? גם אם הוא לא ח"כ?
עוד תוצאות 363048
הוא, מן הסתם, מניח שהוא כן יהיה ח''כ (אולי אפילו בזכות אלדד).
עוד תוצאות 363030
נהג של היו"ר? http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3205547,00.h...
קדימה 363757
Ynet מפרסמים את רשימת 20 המקומות הראשונים ב"קדימה":

1.אהוד אולמרט
2.שמעון פרס
3.ציפי לבני
4.מאיר שטרית
5.אבי דיכטר
6.מרינה סולדקין
7.חיים רמון
8.שאול מופז
9.צחי הנגבי
10.אברהם הירשזון
11.אוריאל רייכמן
12.גדעון עזרא
13.רוני בר-און
14.דליה איציק
15.זאב בוים
16.יעקב אדרי
17.שדר קול ישראל ברוסית מיכאל גלבוע (המכחיש את מיקומו, בטענה שקדימה כלל לא סגרו איתו דבר והוא עדיין עובד רשות השידור, שלא התפטר מתפקידו כנדרש בנסיבות האלה).
18.רוחמה אברהם
19.מגלי ווהבה
20.פרופ' מנחם בן ששון, רקטור לשעבר של האוניברסיטה העברית.

קדימה 363758
מעניין שזו רשימה שונה (קצת) מזו שהתפרסמה במעריב (http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/039/272.html) ובהארץ (http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...)
כי בשתיהן מדובר בספקולציות 363760
(כמו שמציינים במפורש גם בווינט)
אמרו את זה קודם, לפני. 363763
(לא משנה)
קדימה 364943
אז הנה הרשימה הרשמית, כפי שהופיעה ב-ynet:
1. אהוד אולמרט
2. שמעון פרס
3. ציפי לבני
4. מאיר שטרית
5. אבי דיכטר
6. מרינה סולודקין
7. חיים רמון
8. שאול מופז
9. צחי הנגבי
10. אברהם הירשזון
11. פרופ' אוריאל רייכמן
12. גדעון עזרא
13. רוני בראון
14. דליה איציק
15 זאב בוים
16. יעקב אדרי
17. זאב אלקין
18. מגלי והבה
19. רוחמה אברהם
20. פרופ' מנחם בן ששון
21. פרופ' שלמה ברזניץ
22. אלי אפללו
23. דוד טל
24. אביגדור יצחקי
25. רונית תירוש
26. עתניאל שנלר
27. מיכאל נודלמן
28. עמירה דותן
29. יואל חסון
30. שי חרמש
31. פרופ' יצחק בן ישראל
32. יוחנן פלסנר
33. שלמה מולא
34. דני בן דוד
35. רחל אדטו
36. רינה גרינברג
37. ליאור כרמל
38. ליאת רבנר
39. שי אביטל
40. יוליה שמלוב ברקוביץ
41. אודי ברזילי
42. יוסף תמיר
43. שלמה גרבץ
44. אנסטסיה מיכאלי
45. אבי קרמפה מעלה יוסף
46. שמואל ריפמן
47. רפי אלול
48. אורי שטרית
49. איציק חדד
50. רו"ח אמיר לוי
קדימה 364966
"רו"ח אמיר לוי"? ממש כך? וזה אחרי שאת הדוקטורים (ברדיו אמרו שיש שמונה כאלה) לא ציינו בתאריהם?
קדימה 365041
ארבעה פרופסורים (רייכמן, בן ששון, ברזניץ ובן ישראל) צויינו בתארים שלהם.

חוץ מזה, "אבי קרמפה מעלה יוסף" נשמע לי שם קצת מוזר. אולי הכוונה היא לאבי קרמפה ראש המועצה מעלה יוסף?
קדימה 370560
כן אתה צודק
קדימה 364981
חשבתי שאם הליכוד + ימין + חרדים מקבלים 54 מנדטים, יוכל ביבי למשוך 7-10 רודפי שררה מהרשימה, שיהיו יותר משליש מהנכנסים לכנסת להתפלג מהמפלגה שלהם ולחבור לקואליציה. מכיון שמדובר על מפלגה ללא עתיד, אני מניח שלא תהיה בעיה למצוא שם אנשים שתמורת משרה יתפלגו ממפלגת האם. אפשר להבטיח להם 2 שרים, 2 סגני שרים, 2 יו"ר ועדות ו 1 סגן יו"ר כנסת.

הציבור מוזמן להמר על מי יהיו המתפלגים. לדעתי תהיה על זה תחרות מטורפת.
קדימה 365038
בשביל שסיעה תתפלג (וחבריה יוכלו להיות שרים או להבחר לכנסת הבאה), היא צריכה שליש מהחברים. סביר להניח שאם יהיה פיצול הוא לא יהיה בתחילת הקדנציה (כשכולם אופטימיים), ולא סביר שנתניהו (או פרץ) יוכלו להיות כל כך נדיבים. הניחוש שלי הוא ש''קדימה'' תחזיק מעמד לפחות חצי שנה אחרי הבחירות.
קדימה 365040
אם ליכוד + ימין + חרדים + ערבים מקבלים 61 מנדטים ומעלה כל האופציות פתוחות. ייתכן מאוד והחרדים יהיו המפתח וזה התסריט הסביר ביותר. אולם ייתכן גם פילוג בקדימה אם חבריה ירגישו שאין לה עתיד.
קדימה 365042
בלי לפיד, איזה בעיה יש לאולמרט עם החרדים? אגודת ישראל בכלל ישבה בממשלה האחרונה של שרון (עם העבודה).
קדימה 365069
מדובר על ממשלת עבודה + קדימה + אגודה + ש"ס. לטווח הקצר אין ספק שמדובר במנעמי שלטון. בטווח הרחוק הצירוף הזה ימית על כולם אות קלון בעיני בוחריהם.
קדימה 365110
ממשלת עבודה + קדימה + אגודה + מר"צ/ ש"ס. למה אות קלון?
קדימה 365127
בגלל ימית.
קדימה 365134
הדתיים בגלל שישבו עם השמאל.

העבודה וקדימה בגלל ששלמו מליארדים לדתיים. זה שווה לפחות 15 מנדטים. זה היה אחד הלקחים ששרון הסיק - לא לממשלה צרה עם הדתיים. אם אתה צריך להיות מושחת (ואין ברירה אם אתה רוצה להיות בשלטון ‏1) אז תדאג שכמה שיותר מהמתמודדים מולך יהיו מושחתים לא פחות.

1 כך לפחות טוען עמרי שרון שמקורב לקומה השביעית במידת מה.
קדימה 365171
לא ראיתי סקר שמוריד את מספר המנדטים של אגודה בעקבות הישיבה בממשלה האחרונה. אני לא זוכר כמה השפיעה הישיבה בממשלת ברק על כמות המנדטים של ש"ס או המפד"ל.

רבין ישב עם החרדים, שמיר ישב עם החרדים, שרון ישב עם החרדים, בגין ישב עם החרדים, קשה להגיד שזה עלה להם ב15 מנדטים.
להזכירך, שרון התמודד בבחירות האחרונות מול מצנע, וניצח. קשה להגיד שמי שהתמודד מולו היה מושחת לא פחות ממנו.
קדימה 365183
אגודה וש"ס נענשים רק בתודעה. שם מצביעים ללא קשר מדובר בדיני נפשות. ממה יתפרנסו?

שמיר ישב עם החרדים ואיבד את השלטון. כנ"ל נתניהו. ברק איבד הרבה קרדיט בציבור עם הממשלה המנופחת שלו והויתורים לחרדים.

העבודה ב 2003 היתה מפלגת קריקטורה בעקבות ישיבת בן אליעזר וחביריו בקואליציה של שרון.
קדימה 365190
יפה, אם כך אין לש''ס ולאגודה מה לדאוג.

שמיר איבד את השלטון בגלל הרבה גורמים, אני לא משוכנע שהישיבה עם אגודה היא אחת מהן. אותו כלל, ואפילו על אחת כמה וכמה, מתקיים עבור ברק ונתניהו.

אולי כן ואולי לא, מה שבטוח, מושחתת יותר משרון היא לא היתה...
קדימה 365200
לש''ס ולאגודה אכן אין כמעט מה לדאוג. חבל על דאבדין ולא משתכחין. בזמנו הרב ש''ך אמר שהקב''ה מחזיק אותו בחיים כדי למנוע מהאגודה להיות בקואליציה של השמאל. חבל על דאבדין.

אכן, ואחד הגורמים היה הסיפור של החרדים. לא שאניחושב שהחרדים מקבלים יותר מדי - אבל זה מה שמוצג בתקשורת.

אני מסכים איתך ששרון הוא אבי אבות המושחתים. אבל כשכולם רודפי כסאות ושררה הציבור לא רואה שום דבר. הוא שונא את כולם באותה מידה. זאת הסיבה שצריך לצמצם את כוח השלטון.
קדימה 365203
אהה, מנסה להעביר נושא..
קדימה 365209
אני חושב שהגענו להסכמה. לנציג של הליכוד עדיף להקים ממשלה רחבה מאשר צרה. כנ''ל לגבי קדימה רק שאני בספק אם המפלגה הזאת תשרוד.
מודל הטיפה 365044
אני מסכים שפיצול בקדימה היא אפשרות סבירה,לפחות דה-פאקטו מבחינת דפוסי הצבעה, ואני צופה התנדפות בעיקר בקרב הספסלים האחוריים. היום רפי רשף דיבר עם מספר 39, מסתבר שהוא היה איש מרץ עד לא מזמן, ואחד מהקצינים שהתנגדו למלחמת לבנון (מהמוצדקות!).
מודל הטיפה 365047
רגע, יוסי שריד מדבר על שי אביטל (http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...)?
מודל הטיפה 365048
כן, נכון, זה כנראה הוא. באמת חוצפה- אלוף בצה"ל מבקש להצטרף למפלגה וחושב שהוא ראוי להיות חבר כנסת, לאיזה שפל עוד אנשים ירדו?
מודל הטיפה 365049
אני לא יודע אם זה אני או הוא, אבל פעם חשבתי שיש טעם להקשיב למה שיש לו להגיד.
שאלות הבהרה: 365050
שריד? אביטל? פעם?
שאלות הבהרה: 365052
שריד.

מתוך רב מלים:
פַּעַם תואר הפועל
לפנים, בעבר, לפני זמן רב למדי;
שאלות הבהרה: 365059
אני איטי מתמיד הבוקר. האם אתה מתכוון שפעם החזקת משריד אבל היום כבר לא?
שאלות הבהרה: 365072
לפעמים אני מוצא שיש טעם להקשיב לאנשים שונים איתם אני דוקא לא מסכים (אפילו באייל יש כאלה), אם כי במקרה הזה נכון גם שפעם דעותי היו יותר קרובות לשלו. לדעתי קרה לו משהו רע אחרי כשלונו בפוליטיקה, אולי עלו לו קצת מיצי מרה למוח או משהו.
שאלות הבהרה: 365262
הייתכן ששריד לא שרד אצלו?
שאלות הבהרה: 370584
בחייך. שכ"ג חושף את זהותו ("אני לא יודע אם זה אני או הוא". ניסיון למסך עשן שקוף) ואתה מצליח לפספס את זה?
שאלות הבהרה: 370630
לצערי גם את/ה פיספסת. שכ"ג הוא המלכה אליזבת, תגובה 281422.
שאלות הבהרה: 370634
אם כך, זה בטח הוא שכתב את שייקזפיר.
שאלות הבהרה: 370638
שייק/ז/פיר? (טעות הקלדה או שנינות שלא הבנתי?)
שאלות הבהרה: 370640
הירגע, טעות.
שאלות הבהרה: 370653
נרגעתי (מקודם ניעור בי החשש - שמא כתבתי בחיי פעמים לא מעטות ''שייקספיר'', בטעות, וחרפתי לעין רבים וטובים).
מודל הטיפה 365056
''קורא במחנה בכל שבוע
יודע מה הולך מתוך העיתונים
אך רק כשיצלצל לרן או יהושע
יבין פתאום שהוא מחוץ לעניינים''.
מודל הטיפה 365060
מאיפה זה? ואם רן זה רן כהן, מי זה יהושע (שוקה פורת?).
מודל הטיפה 365062
אלוף משנה במילואים/רוטבליט-כספי : http://mp3music.gpg.nrg.co.il/Lyrics/8374.html
מודל הטיפה 365064
תודה, לא היכרתי.
ודיברת בם 365073
בקריאה נוספת של המאמר, אני רוצה לציין לשבח את החידוד ( שפיספסתי בקריאה ראשונה) :
"שאות המופת על-ידו וכותפות בין עיניו"
מודל הטיפה 365138
אני מניח שהאלוף בצה"ל חושב שמקום 39 זה ריאלי. איפה הדיון על כשלון המודיעין הישראלי?
:-] :-] 365141
נותנים לך, קח. 365172
מה רצית שיעשה? יסרב?
נותנים לך, קח. 365186
אני מניח שאני גם הייתי מסכים.
קדימה 365454
איזה יופי, נתניהו יעשה קואליציה עם הסיעות שמנית.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים