נמשכת שביתת העובדים הסוציאליים 3315
שביתת העובדים הסוציאליים נכנסה היום (ג') ליומה השלישי, כאשר ברקע מתקיימים מגעים בין האוצר לאיגוד העובדים על מנת לקבוע מתווה לשיפור תנאי שכרם ולסיום השביתה.

השביתה, שהחלה ביום א', באה על רקע טענות קשות מצד העובדים בנוגע לשכרם. במסגרת הסכם האוצר עם ההסתדרות, כלל עובדי המגזר הציבורי יהנו מתוספת של 7.25%, כאשר העובדים הסוציאליים דורשים תוספת ישירה של 20% מעבר להסכם זה, ובנוסף הגדלת ההשתתפות בהוצאות, מה שיגדיל את שכרם ב-‏40%. האוצר מצידו מציע תוספת של 8% מעבר לכלל המגזר הציבורי, אך מתנה זאת בכך שהתוספת תהיה דיפרנציאלית, כך שהנהנים העיקריים יהיו בעלי המשכורות הנמוכות על חשבון בעלי השכר הגבוה. בנוסף, מסרב האוצר לחייב מנהלי עמותות פרטיות, אשר מחלקן קונה המדינה שירותים, לתוספת. במקום זאת מוצע כי יעלה שכר המינימום לתחום עיסוק זה.


קישורים
מו"מ לסיום השביתה - דה מרקר
שביתת עובדי הרווחה - Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

משכורות גבוהות? 565134
ראיתי כל מיני דיווחים סותרים לגבי בעלי המשכורות הגבוהות‏1 מבין העובדים. נראה ששני הצדדים מסכימים על הנתונים, אך מוצאים דרכים יצירתיות כדי להדגיש את הגרסה שלהם.

1 "יותר מפי שניים וחצי משכר המינימום" זו בטח משכורת גבוהה.
השביתה היא אלימות נגד הנזקקים! 565135
ובמקרה המסויים הזה, נזקקים מכל הבחינות הפאשריות והבלתי אפשריות! במדינה מתוקנת ובחברה מתוקנת בכלל, צריך להתיר שביתות רק במגזר הפרטי.
השביתה היא אלימות נגד הנזקקים! 565137
בעקבות הפרטת השירותים החברתיים, כמה עו"ס הם עובדי קבלן ועמותות?
עובדי קבלן 565139
לפי הכתבה ב־ynet מדובר על כ־5000 עובדי עמותות. לא ידוע לי על עובדי קבלן. בסה"כ 5000 עובדי קבלן ועמותות.
השביתה היא אלימות נגד הנזקקים! 565145
אגב, למה בית הדין לעבודה, או הבגץ שלנו, עם כל פסיקות ה"קיום בכבוד" שלו, לא פוצים את הפה הנאור שלהם? עוד סיבה הלתגעגע לחולצות השחורות (אצלם הייתה בוררות חובה בכל סכסוך עבודה).
השביתה היא אלימות נגד הנזקקים! 565147
סליחה, לא שמתי לב שאתה מחריד ומפליץ. ולעניין, בתי משפט אינם יוזמים אלא מגיבים.
השביתה היא אלימות נגד הנזקקים! 565159
במקרה הזה (עד כמה שידוע לי) הם גם לא הגיבו. בסופו של דבר מה שבית המשפט אמר שקיום בכבוד זוהי זכות מאוד חשובה אבל אף אחד לא יודע מה היא אומרת.
אם הם אנשי רוח-שינשבו קצת לסלק את הסרחון! 565178
ולהפליץ הכרזות חסרות משמעות גם אני יודע, אבל לצערי לא מקבל על זה משכורת (וכבוד!) של שופט עליון!
אגב, למה שום חבר במכשלת ישראל או בכנסת הלא-נכבדה לא התנדב לוותר על הפלאפון החדיש שלו, שאני ואתה נאלצנו לקנות לו במס ההכנסה שלנו? ולמה גם כאן, שום נפש נאורה לא פצתה פה?
השביתה היא אלימות נגד הנזקקים! 565138
העלית בי תהיות לגבי המושג ''תקינות''.
השביתה היא אלימות נגד הנזקקים! 565144
בעולם שבו תביעה לקבל כסף ללא עבודה היא תקינה, והחוצפה להפקיר מיליוני בני אדם למחלות זיהומיות (במקרה של שביתת פועלי נקיון), והחוצפה להפקיר מיליוני חסרי ישע לגורלם האכזר-בעולם שבו כל אלה תקינות, ורק התביעה מעובד-ציבור (!) שיעבוד למען הציבור היא "פשיזם", אני בהחלט מעדיף להיות חסר תקנה.
משכורות גבוהות? 565199
לפי מידע מפה ומשם עובד סוציאלי חדש היום (עם הסמכות אקדמיות) מקבל בשירות הציבורי בערך 5.5 אלף שקל ברוטו למשרה מלאה בתור שכר התחלתי. וותק ללא התקדמות ממשית במעמד תיתן לו בערך 40 אחוז תוספת תוך כ- 15 שנה בערך. עובד וותיק בשירות ללא הסמכה אקדמית כנראה יקבל פחות בלי קשר לטיב עבודתו (לכן רוב העובדים שיכולים, לומדים במקביל לעבודתם כדי לשפר שכרם).

לגבי עובדים בשוק הפרטי אין שכר אחיד. יתכן שעובד חדש מקבל בערך שכר מינימום של המשק.
משכורות גבוהות? 565200
מה התפקידים המקבילים בשוק הפרטי?
משכורות גבוהות? 565202
אאל''ט, בדיוק מה שעושים בשירות הממשלתי, רק דרך עמותות פרטיות.
משכורות גבוהות? 565201
לא ידעתי שאפשר להתקבל למקצוע בלי תואר.
משכורות גבוהות? 565203
יש עובדים וותיקים (20 שנה +) ותנאי הקבלה פעם היו ככל הנראה אחרת.

כמו כן יתכן שיש הפרשי שכר בין תואר ראשון לשני לכן בעל תואר ראשון יכול ללמוד לתואר שני כדי לקדם את עצמו.

אני לא מחשיב ביותר את האקדמיזציה של המיקצוע, לדעתי עבודת שטח שחורה חשובה יותר מתוארים ומתיאוריות פסאודו-מדעיות. עבודת שטח היא "הצד החלש" של המקצוע, לפחות בענייני סיכסוכי משפחה (שדורשים הבנה פסיכולוגית-פסיכיאטרית עמוקה של שורשי הסיכסוך).

המילה "הצד החלש" למעלה היא אנדר-סטייטמן. כוונתי: לעיתים קרובות עבודת השטח היא קטסטרופה. לפני כשבועיים שני בעלים רצחו את נשותיהם והתאבדו, יש לי חשש שהם עשו זאת לאחר סיבוכיזציה של המצב שעשו רשויות הרווחה, אדם בדרך כלל לא מתאבד אם הוא אלים מטיבעו (התאבדות היא צעד של יאוש ופחות צעד של אלימות).

מאחל לך שלא תיפגשי עם כמה מהחולרות בשירותי הרווחה. למי שנימצאים במצוקה ויכול שלא לפנות לרשות הרווחה ממליץ להתרחק מהם כמו מאש, ניזקם גרוע מתועלתם (לעיתים קרובות לא מביאים שום תועלת, רק ממלאים טפסים ומתייקים אותם, שיחות נפש זה שטויות, רוב האנשים זקוקים לכסף ועזרה פיזית לא לשיחות נפש).
ובעיקר, השתדלי מאוד לא להתחתן! 565205
כי כידוע לכל, הגברים חיים בכוכב אחר לגמרי. אבל בכל צרה שלא תבוא עלייך, אל תפני לשפיכופלוצים! כי הדעת לא סובלת שמישהו זר לגמרי יבין מה יש לך בראש ובלב אחרי כמה שעות שיחה!
משכורות גבוהות? 565224
בלי להתווכח על שאר הנקודות בתגובתך, התאבדות מתוארת בתיאוריות פסיכודינמיות כהפניית התוקפנות כלפי האני. לכן אלימות טבעית אינה סותרת התאבדות.
אתה לא חושב שקל יותר להיות אלים נגד זולתך? 565257
נכון, יש הרבה דוגמאות לטיפוסים אלימים ששלבו רצח בהתאבדות, אבל אך ורק כשכלו כל הקיצין. ומה דעתך על יצורים בלתי אלימים שהתאבדו?
אתה לא חושב שקל יותר להיות אלים נגד זולתך? 565260
בהתייחס לכותרת, אני לא חושב שבהכרח קל יותר להיות אלים נגד הזולת. בכולנו ישנה תוקפנות, אם מולדת ואם תגובתית. לרוב אנחנו מפנים אותה כלפי עצמנו. ילד שנכפה עליו חינוך קפדני, ילד שמצטרף למשפחתו אח צעיר ותשומת הלב עוברת אל האח או אדם שהממונה עליו בעבודה צועק עליו. בכל הדוגמאות הללו מתעוררת תגובה תוקפנית ואלימה, אבל - מחוסר ברירה - אנשים מתנהגים כמו ''ילדים טובים'' ומפנים את התוקפנות שמתעוררת בהם כלפי עצמם. גם התיאוריה (הדינמית) הקלאסית של דיכאון כתוצאה מאבדן אדם קרוב מדברת על כעס על האדם ש''עזב'' אותנו שמופנה כלפי האני של המתאבל. לפעמים דווקא באדם שלא אלים כלפי הסביבה נוכל למצוא מעיינות של אלימות מופנמת.

עם זאת, קשה לי להסכים עם האבחנה של אמ ש''אדם בדרך כלל לא מתאבד אם הוא אלים מטיבעו''. אנשים אלימים אולי נוטים פחות להפנות את האלימות כלפי עצמם, אבל יחד עם זאת הם פחות פתוחים לקיומן של מגוון דרכים אלטרנטיביות לפתרון בעיות (ובדיוק בגלל זה הם אלימים). אם הם מרגישים שהמצב ''כופה עליהם'' אלימות, הם יפנו אותה גם כלפי עצמם. בעיניהם, זה הפתרון היחיד האפשרי.

אם ניקח בחשבון עוד כל מיני משתנים, כמו הממצא שאנשים בדיכאון עוד פחות פתוחים לתפיסות אלטרנטיביות של מצבם, או שמצבם הוא ''אשמתה'' של האישה בסיפור, אני מניח שההתנהגות שלהם נתפסת כברירה היחידה העומדת בפניהם. אולי זה איזשהו עירוב של ''תמות נפשי עם פלישתים'' עם ''רומאו ויוליה'' (האישה לא בחרה את תפקיד יוליה, אבל זה רק בגלל שהסיתו אותה). אדם אלים יכול הרי להתאבד התאבדות אלטרואיסטית (נניח, כגיבור במלחמה). אם המצב נתפס בעיניו ככזה, אולי אלו חלק מהמנגנונים שפועלים גם כאן.
מוות בקרב איננו התאבדות! 565276
אלא אם אתה קורא נלהב מדי של תעמולה שלום-עכשווית. התאבדות היא אכן תוצאה של ייאוש בלבד. כמו שאומרים, ''מי שנכשל חייב ללכת''. ולא מצבים כופים, אלא בני אדם. למיטב זכרוני, האחרון שיכול היה לכפות התאבדות על זולתו היה היטלר.
אתה בטח גם מאמין שכל זונה נאנסה בילדותה... 565278
ושכל פושע הוא בסך הכל ילד אומלל לשעבר...
ברוב מכריע של המקרים התאבדות אינה אלימות אלא רק יאוש 565287
שים לב שיש תיאוריות פסיכולוגיות פלצניות שמטפלות במצבים אזוטריים. הפניית אלימות כלפי עצמך נראה לי פלצנות והיא נכונה אולי רק לילדים שלא מבינים את המשמעות של התאבדות (כלומר נדמה להם שיש חיים אחרי המוות).

ידוע היום למשל שרוב התיאוריות של פרויד בעניין תהליכי הנפש הן פלצניות וללא ביסוס עובדתי. לפי זכרוני הוא גם המציא משהו שהוא קרא לו "יצר המוות" שאמור היה להסביר איזושהיא התנהגות לא רציונלית (אינני זוכר מה היא).

יצר החיים הוא אחד הייצרים הכי חזקים אצל היצורים החיים, אולי הכי חזק והכי מושרש.
מי שבוחר בהתאבדות עושה זאת ברוב המכריע של המקרים מנימוקי יאוש בלבד. מצבי יאוש שכרגע עולים בדעתי הם משני סוגים:
א) יאוש שמבוסס על על חוסר תוחלת עובדתית (כגון מחלה סופנית או חיי סבל בלתי ניסבלים),
ב) יאוש שנןבע מדכאון קליני (כלומר, תיפקוד משובש מאוד של פעילות המוח).

מצבי לחץ מתמשך או משבר קשה יכולים לגרום לדכאון קליני (דוגמא אפשרית: התאבדות של שופט לפני זמן קצר בגלל עומס עבודה סיזיפית משולבת באיום פיטורין, דוגמא שניה: עשיר מופלג שמאבד את כל רכושו חרף מאמצים נואשים שלו להציל את נכסיו). אינני יודע אם היית אי פעם בלחץ נפשי מתמשך (משך חודשים) אבל אם היית במצב כזה (ונכנס לסחרור של חוסר שינה) היית מגלה שתפיסת המציאות שלך נעשית מאוד הזויה ולא רציונלית.
ברוב מכריע של המקרים התאבדות אינה אלימות אלא רק יאוש 565290
התנטוס נועד להסביר את ''כפיית החזרה''.
משכורות גבוהות? 565204
לפי טבלה של משרד האוצר, השכר הממוצע המשולם לעובד סוציאלי של המדינה הוא כ10K, כאשר עובדים סוציאליים הביטוח הלאומי מקבלים 18K ושל משרד הביטחון מקבלים בממוצע 21K. הדרישה של האוצר שהתוספת תהיה רק לעובדים שהשכר שלהם (בפועל, לא שכר יסוד, שלעיתים מהווה שליש משכורת) נגיד מתחת ל15K (הייתי מוריד את זה עוד), נראית לי סבירה (וכולם בכל מקרה מקבלים עוד שבעה אחוז).
משכורות גבוהות? 565215
אני לא יודע מה זה "שכר ממוצע" , ממוצע לפי איזה מודל סטטיסטי ? נראה לי חסר משמעות, יכול להיות מניפולציה שיקרית של משרד האוצר.

מה שכן ניתן לבדוק הוא: משכורות ברמה ספציפית. לכן דיברתי על שכר התחלתי לפי דירוג של עובדים סוציאליים ברשות הרווחה, זה נתון שיותר קל לבדוק. דיברתי על שכר התחלתי ברוטו (אי אפשר לבדוק כיצד בנוי תלוש המשכורת, זה נראה לי מסובך מאוד, לכן דיברתי רק על שכר ברוטו).

עובדים סוציאליים במשרד הבטחון, ביטוח לאומי, בתי סוהר וכדומה — עובדים כנראה על תקן "מומחים" לכן אינם מייצגים את השכר של עובדים סוציאליים "פושטים".
משכורות גבוהות? 565222
שכר ממוצע לוקח את כמות הכסף שמרוויחים כלל העובדים ומחלק במספרם. זה לא מודל אלא הגדרה והיא לא סטטיסטית בכלל. יכול להיות שאתה צודק וזה שקר, במקרה כזה הייתי מצפה מהאירגון להציג נתונים חליפיים (ופילוחים אחרים, כמו שכר חציוני, שיעור העובדים שרוצים לעבור למשרה מלאה אבל נמנע מהם וכו'). בהעדר כאלו, אין לי ברירה אלא להאמין לאוצר (מה גם שעמדותיו, לפחות מהעיתונות, תואמות מצב כזה).

אז אתה מסכים שראוי שהם (ה"מומחים") לא יכנסו בכנפי ההסכם המדובר ? כי כרגע אירגון העובדים הסוציאליים טרם נתן לכך הסכמה (והם מאוגדים תחתיו).
משכורות גבוהות? 565225
האם יש סיכוי סביר שעובדים סוציאליים "רגילים" יתקדמו ויהפכו ל"מומחים" עם שכר גבוה (ולכן זו אפשרות קידום ראלית)? לחלופין: האם זוהי אפשרות הקידום המעשית היחידה אבל זה לא רצוי?
משכורות גבוהות? 565232
הנדיבות שבה אתם מחלקים את הכסף שלי לעובדים ממש מחממת את הלב
משכורות גבוהות? 565233
זו אינה נדיבות. השאלה שלי היא לגבי חלוקתהכסף שלך לחלק מהעובדים כדי שיהיה לכל העובדים למה לשאוף (מה שימנע מהם לפתוח בשביתה עם שאר העובדים). השאלה היא: האם הדבר הזה קיים?
טבלת משכורת משולבת עו''ס 565237
משרד האוצר, 2006. צריך עכשיו להצליב עם מספר העו"ס בכל דרוג/שנות וותק. אגב, נראה שרק הדירוג הגבוה ביותר, מתוך 13, הגיע ל 10K, אחרי 29 שנות וותק.
טבלת משכורת משולבת עו''ס 565242
מתוך בלוג של עוזר פרלמנטרי:

טבלת משכורת משולבת עו''ס 565245
נראה לי שאחת הנקודות החשובות היא העיוות בין גישה ליברלית לשמרנית בנוגע ליחס בין המדינה לאזרח. בעוד השמרנות המסורתית מבוססת על ערכים המקדשים אחדות ועדיפות של קבוצות במעגלים מתרחבים - משפחה, קהילייה, לאום - השמרנות כפי שהיא באה לידי ביטוי היום מתרכזת בצד של חופש וזכות הפרט למקסם תועלת עצמית. מצד שני, הליברליזם שמצדד בחופש ושיוויון מתקשה ליישב את זה עם חמלה ודאגה לחלש, שוב בגלל ההתמקדות בפן הכלכלי של אותו חופש. בהנחה למשל ש 15,000 העו"ס מגיעים למקסימום שבטבלה, ההוצאה על משכורתם היא כ 150 מליון. תוספת של 40% והכפלת מספר העו"ס משמעה תוספת תקציב של 270 מליון. צא וחשב מהו סדר העדיפויות של החברה בה אתה מעוניין לחיות, בהתחשב למשל בדיווחים על עודפים תקציביים משנת 2010 בהיקף של מיליארדי שקלים.
טבלת משכורת משולבת עו''ס 565328
בכל פעם שמדברים על עודף תקציבי, אני מרגיש מחוייב להזכיר שבנוסף לכך שהתקציב הוא מראש גרעוני, יש למדינת ישראל חובות בסך כ600 מיליארד ש"ח.
טבלת משכורת משולבת עו''ס 565329
לא רלוונטי משום שאת עודפי התקציב מעבירים לגופים שונים. כך למשל, מהעודפים הועברו 110 מליון לשירותי דת ו- 57 מליון תקציב הקניות של משרד ראש הממשלה.
משכורות גבוהות? 565247
לא הבנתי

האם אתה מתכוון שאתה לא רוצה להגדיל את כמות הכסף שניתנת לעו"סים אלא רק את האופן שבו הוא מחולק?

אני חשבתי שגם אתם כאן באייל וגם משרד האוצר מסכימים מראש שצריך לתת לעו"סים יותר כסף(שלי) והוויכוח היחיד הוא על כמה ואיך
משכורות גבוהות? 565241
זה בסדר שלא אכפת לך אם העובדים הסוציאליים משתכרים מעט. אחרי הכל, זאת לא הבעיה שלך. אבל אם כך, למה אתה חושב שאכפת לנו מהכסף שלך? זאת לא הבעיה שלנו.
משכורות גבוהות? 565246
הכסף שלי הוא באמת לא עניינך
הפיכת עובדים סוציאלים ל''מומחים'' 565289
לי ידוע רק על מסלול קידום שמבוסס על לימוד קרימינולוגיה (כנראה חלק מלימודי פסיכולוגיה). נראה לי שכיוון כזה מתאים לעובדים סוציאלים במשטרה ובבתי הסוהר.

יתכן שיש עוד לימודים אחרים (שלא מוכרים לי) שמאפשרים הפיכת עובד סוציאלי למומחה.

לא יודע מה עושה עובד סוציאלי בביטוח לאומי. ידוע לי רק (מנסיון אישי) שהייתה חוקרת מביטוח לאומי שניסתה לדובב קרובת משפחה קשישה שלי והיא התחזתה לעובדת סוציאלית שבאה לעזור לה. במילים אחרות: יתכן שיש עובדים סוציאליים בביטוח לאומי שמטרתם לבדוק לעומק צרכים סוציאלים של מבקשי קיצבאות, קשה לי לנחש איך מגיעים לתפקיד כזה.
משכורות גבוהות? 565316
או במילים אחרות:
הגולש ''מחריד ומפליץ'' הוא טרול מופרע, תתעלמו ממנו במידת האפשר 565197
למה אתם מגיבים למופרע הזה ?
אולי כי הוא שואל שאלות מקוריות? 565198
ומסרב לשקוע בקלישאות הרגילות, למשל על "זכות השביתה" (להזכירכם, מדובר על הזכות לקבל משכורת תמורת בטלה) או "שר האוצר האוטם ליבו לזעקת אומללים" (לא הבטלנים שמתפקידם לטפל באומללים, אלא שר האוצר הוא שאוטם את ליבו?...)
צריך ים עמוק מאוד של חוצפה ואכזריות כדי להאשים את שר האוצר בכך שקטינות מעוברות לא ניצלות מהתאבדות ושיתומים נזרקים לרחוב בגלל ריב על כמה ריבועי נייר צבעוניים וממוספרים!
אולי כי הוא שואל שאלות מקוריות? 565439
אם המאבק הזה הוא על כמה ריבועי נייר צבעוניים וממוספרים חסרי משמעות, אני לא מבין למה לעובדים הסוציאליים יש בכלל מחויבות לטפל בעניים, קטינות מעוברות ויתומים. אחרי הכל, כל מה שהם מקבלים עבור זה זה כמה ריבועים חסרי משמעות. לכן, אתה ואני (ושר אוצר) אחראים לאותם עניים, קטינות מעוברות ויתומים לא פחות מאשר עובדים סוציאליים. אם כבר, צריך לשבח את העובדים הסוציאליים כי מפעם לפעם הם באמת עוזרים לאנשים האלה בהתנדבות. גם אם הם כולם ממזרים עצלנים שעובדים רק שעה אחת בחודש, זה עדיין הרבה יותר ממה שרובנו עושים - צריך ים עמוק מאוד של חוצפה ואכזריות כדי להאשים את העובדים סוציאליים במצבם של האומללים כל עוד אתה לא עוזר לאומללים בעצמך
עובדים הסוציאלים בלשכות יותר פוגעים מאשר עוזרים 565454
נתחיל בזה שכאשר יש עודף עובדים סוציאלים הם יוצרים מכשולים ביורוקרטים לקבלת זכויות וגוזלים תקציבים שהיו אמורים לעבור לזקוקים.

נמשיך בזה שבגלל עודף עובדים סוציאלים, העובדים הסוציאלים יוצרים עבודה מלאכותית לעצמם על ידי פיברוק בעיות סוציאליות. מהפיברוק ניפגעים מטופלים שטופלים בהם האשמות על כך שהם "יוצרי בעיות".

למשל. רוב המוצאים מהבית בטענת הזנחה או התעללות, הם עניים שהיו אמורים לקבל עזרה כספית ולהמשיך לגור בביתם הטבעי. התעללות אמורה להחקר רק על ידי משטרה, לעובדים הסוציאלים אין כלים לחקירה כזו (לרוב, עובדים סוציאלים ממציאים התעללות לפי דמיון חולני שלהם או לפי סימפטיה\\טינה למטופלים).
אין לך מושג כמה את/ צודק/ת! 565501
בעיקר בכל הנוגע לחכמתם של השפיכופלוצים: אותי, למשל, הם כמעט וזרקו מהצבא כי הפרצוף שלי נראה להם מפחיד מדי! ושנים אחר כך הם איימו לאסור עליי ללמוד נהיגה, כנראה מאותה סיבה.
מי שהולך לעבודה כזאת לא מתכוון להרוויח מיליון דולר בדקה! 565500
ואכן כולנו אשמים, כי כולנו אזרחים במדינה (?) דמוקרטית (?) ומערבית (?) שבה כולם אחראים לגורל הכלל. השאלה היא רק במה אנחנו אשמים. אם באמת גורלם של קורבנות השביתה (אני מדגיש-לא העובדים, אלא קורבנות השביתה) נגע ללבך-אולי תזמין אותם אליך הביתה? לפחות אחד מהם? למשל, אם אשתך עקרה, למה שלא תאמץ ילד/ת רחוב?
אגב, אני עוזר רק למי שמוכן לעשות משהו לטובת הכלל. למשל למתנחלים.
לצערי, למלבני הנייר יש יותר מדי משמעות בימינו ובמקומנו! 565525
הרבה יותר משמעות, למשל, מאשר לחיי אדם, לכבוד, או לאהבה.
ואני לתומי חשבתי שבמקצועות מסוימים מלבני הנייר הם רק פרס ניחומים-חשוב, אבל רק פרס ניחומים, ואלו הפרס העיקרי הוא ההזדמנות להציל את גופו או את כבודו של הזולת.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים