עמדת הקבינט: עקורי איקרית וברעם לא יחזרו 725
הקבינט המדיני־בטחוני החליט היום על תשובת הממשלה לבג"ץ בנושא עקורי איקרית וברעם, על־פיה המדינה מתנגדת להחזרת העקורים, כדי למנוע יצירת תקדים לתביעות לזכות השיבה. בכך השאיר הקבינט על כנה את החלטת ממשלתה של גולדה מאיר משנת 1972.

תשובת הממשלה ניתנה לאחר הגשת בקשות חוזרות ונשנות מטעם המדינה לדחיית הדיון, מאז הוגשה העתירה על־ידי ועד עקורי הכפרים בשנת 1997.

השר לשעבר יוסי ביילין, שעמד בראש ועדת השרים לנושא העקורים בממשלת ברק, מחה כנגד ההחלטה ואמר כי "יהיה זה בלתי הוגן ובלתי חכם לדחות את העקורים שנים נוספות." גם יו"ר האופוזיציה חה"כ יוסי שריד מחה כנגד ההחלטה וכינה אותה "הפרת הבטחה ומעילה באמון". יו"ר סיעת חד"ש, חה"כ מוחמד ברכה, אמר כי החלטת הקבינט מהווה מסר כלפי כלל האוכלוסיה הערבית בישראל כי היא אינה אוכלוסיה שוות זכויות במדינה.
קישורים
Ynet
הארץ
עקורי איקרית וברעם - רקע - מתוך הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

איזו הפתעה 38271
איפה החדשות כאן? ישראל "מתנגדת" לשובם של עקורי איקרית ובירעם מאז שנות החמישים, אז פוצץ הצבא את כל המבנים שעוד נותרו בכפרים הללו.
אמת ויציב 38276
אבל חשוב להדגיש ולהזכיר את זה, לטעמי.

חבל שיוסי ביילין לא קידם את העניין באון רב יותר בהיותו שר המשפטים (כמו גם את פתיחת ארכיוני הממשלה וצה"ל עד שנת 1967, צעד שהיה עשוי לקדם מהפכה בהבנה שלנו של אירועי העבר וההווה).
איזו הפתעה 38418
לא מדוייק. בבירעים נשארה הכנסייה - הייתי במקום.
בחורבות איקרית טרם הייתי ואינני יודע מה המצב בשטח. במפה קטע מחורבות איקרית נכלל בשמורת הטבע בריכות שומרה - שהוכרזה בשנת 2000. בית הכנסת של ברעם, שהוא גן לאומי מוכרז, גובל ממש בכנסיית בירעים. כך שגם אם בעתיד יינתן לתושבי איקרית ובירעים לחזור לכפריהם, הדבר לא יחול על כל השטח שהיה בנוי ב-‏48.
להחזיר את העקורים! 38275
את עקורי איקרית ובירעם יש להחזיר משום ש:
א. הובטח להם שיתאפשר להם לחזור על ידי המפקד הצבאי בשטח.
ב. הובטח להם שיתאפשר להם לחזור על ידי ראש ממשלת ישראל.
ג. ישראל מכבדת את התחייבויותיה.
להחזיר את העקורים! 38281
ד. זכות זו שלהם מעוגנת בהצהרות האו''ם בנוגע לפליטים, להן מחויבת ישראל.
להחזיר את העקורים! 38287
אינני מכיר את הצהרת האו''ם בנוגע לזכויות פליטים. נראה לי שהפתרון שהוצע להם עד כה, בדמות קרקע חלופית ופיצוי כספי הוא פתרון סביר מהבחינה האנושית.
להחזיר את העקורים! 38289
לא אביא כרגע את הציטוטים, אם תרצה - אפשר להתעמק בזה.

אני מסכים עם הדעה שלך, אך מסתייג ואומר כי פיתרון זה חייב להיות מותנה בהסכמה מלאה ואמיתית של הפליטים, ובהסרת דרישותיהם לפיצויים עתידיים.

אם אין הסכמה מהצד השני לפשרה שכזו, וניתן להשיב אותם למקום מגוריהם המקורי, מבלי לפגוע באנשים אחרים, הרי שיש להעדיף פיתרון זה.
להחזיר את העקורים! 38322
א. נכון
ב. נכון
ג. האמנם?
הנארטיב הציוני ובעית הפליטים 38365
מי שרוצה להבין את המכניזים שיצר את בעית הפליטים שיקרא את הלינק ב'הארץ'.
המלחמה ב48 היתה רק הסיבה התחילית לבעיה אך בשנות החמישים הבעיה מוסדה והונצחה על ידי המדיניות הישראלית. (גם מדינות ערב תרמו את חלקם מן הצד השני)
במשך שנות החמישים נבנתה מערכת מסועפת של תקנות בטחוניות ושלטון צבאי שהועמדה מעל לתחיקה האזרחית. מנגנון שאפשר למערכות הבטחוניות ליצור שטח שיפוט אקס טריטוריאלי משלהם ולבצע בו ככל העולה על רוחם.
נלוה לכך תהליך של קולוניזציה מהיר של הפריפריה שנוצרה כתוצאה מהמלחמה .הפריסה הגאוגרפית של ישראל היא תוצאה של אותו תהליך (או העליה המזורזת של שנות החמישים וישוב העולים בספר החדש שנוצר-ערי הפיתוח).
ב48 הונחו היסודות, בתחילת שנות החמישים, בפרקטיקות של מדינות הפנים הישראלית נבנה הבנין של בעית הפליטים.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38446
סוף סוף החלטת ממשלה נורמלית. כעת יש לצאת כנגד התנועה הערבית המבקשת לחזור לכפרים נוספים. יש לחוקק חוק כנגד עידוד איזכור ותמיכה בחזרה לכל שטח נפקדים משנת 1948- 1949.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38458
שים לב, שי: הודיעו להם שמפנים אותם, תוך הבטחה מפורשת של כל הגורמים הרלוונטיים שהם יוחזרו לכפר בהקדם האפשרי. אין לך שום כבוד להבטחות? איך אפשר בכלל לדבר עם מדינה שמתכחשת ככה להבטחות שלה עצמה?
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38473
אני מכיר את הסיפור של איקרית ובירעם היטיב ולא מהיום.

לדידי, מספיק עם השטויות יפות הנפש, מה זה "הבטחנו" "אמרנו", המצבים בחיים משתנים, הבטיחו, אז הבטיחו, בכל העולם מבטיחים לעיתים, ולא מקיימים לעיתים. יש ריאל פוליטיק, מה פתאום לתת להם לחזור? כדי שיסחפו בחזונם ובמה שיצטייר שניצחון בעיני המוני השונאים המבקשים את מה שהם מכנים "השיבה".

בשפה נמוכה הייתי אומר, שיגידו תודה שלא ירו בהם.

בשפה יותר גבוהה הייתי אומר שאילו החיים.

ובשפה אקדמית משהו, הייתי אומר שהמצב הגיאופוליטי אינו מאפשר מהלך בעל משמעות אסטרטגית כהחזרת מה שמכונה "עקורים" ומחייב מחיקת כל תקווה למהלך כזה.
אתה רוצה ריאל-פוליטיק? בבקשה 38474
ממשלה שפועלת לפי עקרונות של ריאל-פוליטיק היתה מבינה שצפויה לה, בסיכוי גבוה מאוד, תבוסה בבג"ץ אם תעמוד על שלילה מוחלטת של זכויות העקורים.

ממשלה כזו היתה פונה לתהליך היסק ריאלי-פוליטי, שבסופו היתה מבינה שעדיף לה מו"מ והסדר עם הפליטים _לפני_ פסק-דין משפיל של בג"ץ, משום ש_אחרי_ פסק-דין שכזה, מובן שעמדת המיקוח של העקורים טובה בהרבה.

מי אמר שתמיד ריאל-פוליטיק זה להשמיד, להרוג ולאבד?

(אני מבקש להדגיש שאני לא חושב שהגישה הנכונה לעניין הזה היא כזו, אלא רק שגישתך, על פי הנחותיה, תמוהה.)
אתה רוצה ריאל-פוליטיק? בבקשה 38490
דרך חשיבה אופיינית החושבת שבג"צ אמור לנהל את המדינה ולא הממשלה הנבחרת...

יש לחוקק חוק לקצץ את כנפי הבג"צ. הממשלה יכולה לעשות זאת...

אפילו רוב של שניים כנגד אחד יכול לגבור על הגולם שנקרא הבג"צ...

חוץ מזה, לא ידוע לך על מאות ואלפי החלטות בג"צ או בית המשפט שלא בוצעו...?

הכנסת היא הריבון הנבחר, הממשלה היא הגוף המבצע, אדרבא, תהה זו הזדמנות להוריד את ראשו של בג"צ שהתרחב כבר מזמן לתחומים לא לו.
עוד ריאל-פוליטיק 38512
קיצוץ סמכויות הבג"צ? זה אותו בג"צ שבזכותו יש לך חופש ביטוי.. מקסים, לא?
עוד ריאל-פוליטיק 38516
זה אגב לא ריאלי-פוליטי לקצץ את סמכויות הבג"צ. אין לכך רוב בכנסת, והאפקט שיהיה לזה על מלחמת התרבות הוא כה חריף, שנזקו (הריאלי-פוליטי) של הקיצוץ, גם אם היה אפשרי, גדול מתועלתו.

face it, אתה לא מדבר על ריאל-פוליטיק. אתה מדבר על לעשות את הדברים בדרך שלך מבלי להניח להשלכות בטווח הקצר או בטווח הארוך לעמוד בדרכך. זה בדיוק ההיפך של ריאל-פוליטיק.
עוד ריאל-פוליטיק 38518
על מה אתה מדבר?

למה הלך אהרון ברק (רק נזק השם ברק כנראה...)
על ארבע והתחנן בפני חברי הכנסת שלא להעביר את חוק בית המשפט החוקתי?

על מה ניסה לגייס דעת קהל, בחוצפה רבה אגב, מעל ראשי הכנסת, שהיא היא הריבון ולא הוא....

על מה הבטיח אהרון ברק לחברי הכנסת מש"ס (המשתאים יש לומר) כי בג"צ יתחום את גבולו גם כך...

את חברי הכנסת הדתיים אין יותר מידי מה לשכנע, תמיכתם מובטחת נראה לי שהם אפילו יסכימו לקצץ בתקציב שלהם אם זה יעזור להעביר את החוק, תמיכת הימין ברורה, ובימים נוראים אילו, כאשר בארה"ב נחקקים חוקים שלא נודעו כמוהם, לחלק מהעבודה תהיה בעייה להתנגד,
אגב הימין והדתיים מספקים, למקרה ששכית, גם בלי פרס וחבורתו הימין יכול לכונן קואליציה בעל רוב....
עוד ריאל-פוליטיק 38552
אתה שואל למה הוא הלך? כי חסידי הדמוקרטיה בארץ ישנים. הם ישנים כשעושקים אותם במגוון דרכים. הם לא מתעוררים כשלא מגייסים בחורי ישיבות. הם לא מתעוררים כשמרמים את מערך ההקצבות. הם לא נזעקים כשבכיריה של מפלגה נשלחים בזה אחר זה לכלא. והם היו זקוקים לזריקת מרץ, פשוט כך.

הא הראיה, שהתוצאה הסופית היא לטובת שומרי החומות של הדמוקרטיה.

אי אפשר להערכתי לסמוך על שתיקתו של ציבור זה גם בעניין חוצה-המחנות של סמכויות בית-המשפט העליון. אפשר להעז ולהעריך, שמוטת כנפיו של בית-המשפט העליון היא סוגיה שחשובה להם הרבה יותר מאשר הרבה סוגיות אחרות של הדת האזרחית. (להזכיר: בית-המשפט העליון הוא שמבטיח לך את חירות הדיבור בין שאר זכויות האדם והצדק הפוליטי והפרטי; משך שנים, אולי עד היום, ידע הציבור להוקיר את תפקידו זה, והבג"ץ הוא המוסד הממלכתי האמין והמוערך ביותר על הציבור הרחב, כפי שתחושות אלה נמדדות בסקרים, הרבה מעל צה"ל, הממשלה והכנסת, ומעט מעל מבקר המדינה)
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38477
תשאר בשפה הנמוכה. הנסיונות שלך לשפה ''גבוהה יותר'' לא מוצלחים במיוחד. בכל מקרה שפת הביבים היא המקום המתאים לרעיונות הרצחניים שלך.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38492
אתה מדבר על שפת ביבים....

קרא שוב מבחר מתגובותיך....,אלי....
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38493
הנה עוד קצת ריאל פוליטיק: בעוד מספר שנים יחליטו הפלשתינאים-הישראלים, שכבר יהפכו עד אז לשליש או יותר מהאוכלוסייה, להתמרד נגד המדינה שמדכאת אותם. הדבר יבוא בעיקר בגלל החלטות ישראליות אומללות, כמו במקרה עקורי איקרית ובירעם.

אבל עזוב. עדיף לדבר לקיר.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38497
בעוד מספר שנים יחליטו הפלשטינאים-הישראלים... (לא היה לי כוח להעתיק את הכל) ...הדבר יבוא ללא שום קשר לאילו החלטות ישראליות אומללות , כמו במיקרה עקורי איקרית ובירעם.

הדבר יבוא ממספר גדול מאוד של סיבות והראשונה גזענות של דת מסוימת במדינה הפועלת ללא הרף לאי מתן הזדמנויות שוות לאילו הלא שייכים לה.
הדבר יקרה ללא שום קשר לסיבה מסויימת נקודתית.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38507
הם לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא פלשתינאים ישראלים.

ישראלים הם רק ישראלים. ונקוווה במהרה בימנו חוק שיוציא את מי שמזדהה עם האוייב (ועוד כמה סעיפים)

יש פתרונות למצב, והם לא התבטלות בפני הגייס החמישי.

רעיון מצוין זה לתת לגייס החמישי 0 תקציב או קרוב ולהביא עוד 2 מליון עולים. בקוצ'ין ישנם 30,000,000 הטוענים שהם יהודים, והם אכן שומרים על מנהגי יהדות שרובנו החילוניים כבר לא...

יש כמובן עוד אופציות רבות!
פתרון לבעיית האבטלה 38514
עוד 2 מיליון מובטלים – זה מה שחסר לנו.
פתרון לבעיית האבטלה 38515
מה פתאום!
לשי כהן יש משנה סדורה.

2 המיליון האלו יהיו אחראים לייצור ושימוש בשקיות ניילון למטרות השמדתיות.
פתרון לבעיית האבטלה 38540
נחמד...., אכן משנה סדורה גלעד...

אבל אל נא תזלזל באחינו, לא ייצור שקיות, עבודות מכובדות ובשירות הצבאי מגן קרמי וגליל תקני.
פתרון לבעיית האבטלה 38542
כפי שהגבתי כמה פעמים בעניין תוכניותיך, ניתן להבין אותן ואת מניעיהן בנסיבות מאד מיוחדות. אבל הוויכוח על מידת התוקף שלהם בעינו עומד. ברור שרק קידום הרעיון לשנות ולאיין את האויב (בפועל ובכח) אפילו בלי לנסות להוציאו לפועל, דורש ויגרום לשינוי עצמי דרסטי.

השאלה שלי אליך היא עד כמה אתה רואה אפשרות ריאלית לביצוע כל מה שאתה מטיף לו. מה הם התנאים הפוליטיים ואחרים שיאפשרו ביצוע?
פתרון לבעיית האבטלה 38521
טוב מובטל יהודי מגייס חמישי.

חוץ מזה, נסתדר.

אל תדאג.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38581
לא הבנתי את המשפט "ונקוווה במהרה בימנו חוק שיוציא את מי שמזדהה עם האוייב (ועוד כמה סעיפים)".
... חוק שיוציא את ... להורג?
... חוק שיוציא את ... מחוץ לחוק?
... חוק שיוציא את ... מגבולות המדינה?
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38589
חוק "מיהו ישראלי"

חוק זה יקבע מיהו ישראלי, מי זכאי להחזיק בתעודת זהות ישראלית, ומי זכאי להטבות שיוקנו אך ורק לישראלים.

בחוק זה יש לבטל סעיפים המנוצלים היום על ידי אוייבנו המתחתנים עם נשים/גברים פלשתינאיות ומקבלים תעודת זהות ישראלית וכספים מהביטוח הלאומי..., שלא לדבר על זכות הצבעה.

יש לקבוע בחוק כי כל מי שמזדהה הזדהות כלשהי עם האוייב, או תומך בין במעשה בין מילולית באוייב, (ולדאוג שבג"צ העומד לצרינו, לא יפרש אותו אחרת ממה שמתכוון המחוקק) תישלל ממנו אזרחותו הישראלית מייד.

אדם כזה יהפוך לתושב זמני ולאחר פרק זמן שיקבע בחוק יגורש מישראל על מנת שלא לשוב אליה לעולם.

כמו כן יש לחייב בחוק הצהרת אמונים לישראל ומוסדותיה.
תודה, אני חושב שהבנתי 38616
''חוק מי ששי מסכים שיהיה ישראלי'' 38635
שי, כמה מהכותבים הקבועים באתר הזה היו עוברים את הרף שלך כאזרחים נאמנים ורצחניים מספיק של מדינת ישראל?
לא היה מזיק לך לחשוב לפני הפליטה 38680
כל מה שהצעתי הוא לא רק מקובל בארצות מתוקנות, אלה נחשב כמובן מאיליו. רק השמאל שטוף המוח הישראלי אינו מבין זאת.

בצרפת, אינך יכול להיות אזרח, אף אם התחתנת עם צרפתי/ה
אם אינך עומד בכמה מבחנים, אחד מהם הוא ידיעת השפה בצורה בינונית לפחות.

בארה"ב, לא תקבל אזרחות לפני שתיבחן על היסטוריית ארה"ב, תדקלם את נשיאיה ו**תישבע** אמונים למדינה.

בכל עת בה יוכח שפעלת בניגוד לשבועתך, תהיה צפוי לשלילת האזרחות ולגירוש. מבין?

חוק מיהו ישראלי, יקבע שתומכי אוייבי מדינת ישראל, אינם ישראלים. משתתפי כינוסי החיזבללה, נוסעי קו סוריה ישראל אינם זכאים לאזרחות ישראלית

הבנת?

חשוב בטרם תיפלוט, מי יודע אולי בסוף גם תהנה מזה.
מענין 38682
האם גם בארצות הברית ובצרפת כל "מי שמזדהה הזדהות כלשהי עם האוייב, או תומך בין במעשה בין מילולית באוייב", נשללת ממנו אזרחותו והוא מגורש מן המדינה על מנת שלא לשוב אליה לעולם?
הבהרה 38691
אין הכוונה לאיסור על מחאה או סתירה או אפשרות להבעת דיעה פוליטית.

מעשי הערבים (חלקם), ולא תעזור הכחשה מכאן ועד עולם, הם הזדהות עם האוייב.

למחות נגד הממשלה זה דבר אחד. להביע תמיכה בארגון המבקש לחסל את המדינה, זה דבר אחר.

אם אינך רואה זאת כך, זה המקום לחשוב שנית על עניין זה.

דמוקרטייה, במסגרת כללי הדמוקרטייה, אין לתמוך באוייבי המדינה המבקשים לחסלה ולטעון לזכויות המוקנות על ידי המדינה עצמה והדמוקרטיה המונהגת בה.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38638
כלומר, כל אדם שיש בו שמץ אנושיות ("מזדהה הזדהות כלשהי עם האוייב"), אסור לו להיות אזרח שווה-זכויות במדינת ישראל?

נו, יופי. עדיף כבר לחזור לגולה, ולהרדף באופן לא-ממסדי, על כך שאני יהודי.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38681
כמובן, בגלות למשל ארה"ב תגלה שעליך לדקלם שבועת אמונים לארה"ב לחוקיה ולנשיאה.

באמת סביר לך שהחכים הפושעים הערביים המביעים תמיכה באוייבי ישראל זכאים לאזרחות ישראלית?

לי לא.

בסורייה היו תולים אותם עם מנוף בכיכר העיר, בארה"ב הם היו מועלים על המטוס ומגורשים, רק בישראל זה נראה טבעי.

זה לא!
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38683
שטויות.

סוריה היא לא דוגמה רלוונטית - בחלומותי, איני רואה את ישראל כסוריה, אם להיות עדין.

ולא מגרשים בן אדם כל כך מהר מארה"ב. בטח לא כאשר הוא נולד שם. מה עם כל האנשים שמחו על המלחמה בוויאטנאם? רובם חיים שם היום.

זה כן טבעי שאזרחים של מדינה יבקרו את המדיניות שלה.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38693
ראה תגובתי ליונתן
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38817
Yes, but these 30,000,000 people have absolutely nothing in common with "Israelis" as we know them today. putting "Tfilin" or praying three times a day has nothing to do with israel - a clerical secular state whose citizens do not wish to obey the laws of the "Halacha" anyway.
In you, the sorry vision of Leibowitz had come to life - an israeli is defined as anyone who is willing to kill arabs. be him a jew, a half-jew, secular or orthodox, a high-energy physicist or a poor farmer who doesn't even know to read, has never seen a car in his life and couldn't even pronounce a word in hebrew (and after all, most jews in the world do not speak hebrew). if he can sit in a tank bought with american money and shoot at arabs, he's part of the israeli collective. this, in your opinion (unless you have spared some details relating to those 30 million people), is the essence of being an israeli.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38831
אני איני גזעני, בוודאי לא כנגד בני עמי. כל מי שהינו יהודי, ואיננו פושע או חולה במחלה מדבקת, רשאי להיות ישראלי מבחינתי.

אחינו שבאו מאתיופיה, הם בעיני ישראלים לכל דבר ועניין. כן ראו מטוס בחייהם או לא, זה לא חשוב. אחים יקרים אילו הם ישראלים לכל דבר. עובר עליהם תהליך התחברתות לחברה הישראלית, להשכלה מתאימה ישראל חייבת לדאוג להם, וחיש קל נראה גם את הפרופסור עולה אתיופיה הראשון השני וכו'

באשר לעדה מקוצ'ין, אתה יכול להיות בטוח שאנגלית הם יודעים מעולה (שילטון הבריטים הטביעה את חותמו, ואל תתפלא אם רבים מהם מתכנתי מחשבים...)

ושלישית, אומנם כהגדרתך כ"חזונו" של לייבוביץ', כן אני מוכן לתת גם לעובדים זרים שימלאו דרישות מקדמיות כגון אזרחות נטולת עבר פלילי, בריאות גופנית להפוך לאזרחי ישראל, כולל כמובן שירות צבאי מלא.

אין כל רע לעשות ולגייס כל תחבולה על מנת להגן ולקומם את מדינת ישראל. הערבים רבים מאוד? הנה לנו תשובה מהמוכן.

**אפס כסף** לגייס החמישי היושב בתוכנו, הרבה כסף לאחינו בפזורות ולמבקשי טובתינו.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38833
האם אפשרי בעיניך שינוי אופיה של מדינת ישראל, כתוצאה מתהליכים שעוברים בחברה? כלומר, אם אותם קוצ'ינים או עובדים זרים שהתאזרחו מחליטים למשל (ברוב קולות!) להפוך את שפת המדינה להודית (או רומנית) או לחילופין להכריז מלחמה על ירדן מתוך שאיפה לכבוש את הרי הגלעד, האם תקבל החלטות שכאלו?
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38840
ערן,
אני מניח שבחור מעמיק כמוך, יודע שלעולם לעולם לעולם, העולים נטמעים בתוך הסביבה התרבותית הבסיסית של אותה מדינה. כך זה היה הכל העליות לארץ, כך זה בארצות בעלות הגירה רבה אליהם וכו'.

כמובן שאני דוגל במדיניות הטעמה ולא במדיניות ביזור. אני כמובן מציע דוקטרינת קליטת עליה המבוססת על חובת ידיעת השפה העברית (אולפנים), ידע בתרבות העם והמדינה, מבוא למערכת המשפט הישראלית וכו'.

את כל השאר תעשה העלייה בעצמה. העלייה שואפת ונזקקת להיטמע בסביבה החדשה שלה, העלייה שואפת לעבוד..., וזה מצריך היטמעות, את השאר ישלים השירות הצבאי וגו'.

פוליטית, למפלגות עדתיות אין תקומה בישראל, בין היתר שישראל הינה מדינה חסרת רגישות לעיתים אך ***לא*** גזענית
תוכל לראות ברחוב אתיופית עם צבר, אתיופית כהה עם חבר בלונדיני למהדרין (עולה מרוסיה) ועוד, לכן העולים מתחלקים פוליטית בדרך כלל למפלגות הקיימות, או לאחר תקופת מה של הצבעה למפלגות עדתיות משהו.
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38842
המם... תן לי לחשוב שניה..

אוכלוסיה הטרוגנית של שישה מליון, לעומת אוכלוסיה הומוגנית של שלושים מליון...

מי יטמע בתוך מי?
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38848
נו באמת מר כליל ונאורי ביחד.

מה נראה לך שזה גירוש ספרד?

אם יהיה לנו מזל נביא את המליון הראשון, אם יבואו עוד זה רק בגלים, ככה זה הגירה, מה נראה לך שכולם יעזבו בליילה אחד?

הפעם החרונה שזה קרה היה כנראה ביציאת מצריים....
חס ושלום להחזיר, לגרש עוד! 38999
I'm not sure what racism has to do with what we're talking about. I'd rather speak about the israeli identity - what it means to be an israeli in your opinion.
First, I do not understand the reference to "any jew" as your brother. are you religious? do you keep the laws of Kosher, "Nida", and the Shabath? do you wish to contribute to a state of the Torah? I find it doubtfull, as allowing non-jews to immigrate to here will hardly help this cause. what exactly is left in common between a black Euthopian (or however you spell it) who puts "Tfilin" and the majority of the people living in israel? nothing. most people in israel do not put "Tfilin" and do not wish to. I doubt it if you yourself do it - so why is it so important to you to let someone immigrate to here just because he does something you do ont wish to do yourself?
What about a secular Afgan or Pakistani who would like to immigrate to israel? what about a citizen of Jordan or Egypt who works in israel and wishes to become a citizen? is this case any different from an Indian or a Nigerian wishing to do the same? You would say that they are associated with the "Enemy", but it is only the enemy because the government of israel decides so. if enough people who think otherwise immigrate to here, this may change.

In short, I am trying to understand what are you looking for in an israeli except for the willingness to shoot arabs. you do not really care about religion (as you don't mind bringing here good christians who happen to be computer engineers and are willing to serve in the army), and you do not care about culture, education, or language - as you are willing to have any primitive person from just about anywhere who would be "Loyal" to israel (in other words - willing to fight arabs).
This is what Leibowitz feared - a state of israel that is but an empty shell, of citizens who are not religious and do not wish to be, have no religious ambitions, or even a shared vision. anyone who is willing to fight the "enemy" is good enough. but if the state is nothing but the shell, even the "enemy" is just arbitrarily chosen.

לא חוזרים 153843
בג"ץ דחה את עתירת עקורי איקרית לחזור לכפרם. בג"ץ קיבל טענת המדינה שקיום ההבטחה לתושבים יסב נזק מדיני והמליץ לבחון החזרתם כשישתנה המצב המדיני.

הארץ:
לטובת בוחני דעות והשקפות השופטים: ישבו בדין דורנר, אנגלרד ופרוקצ'ה.
לא חוזרים 153845
ואם לא די בכך, שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן הורה לעכב את פינוי המאחז עדי-עד עד לדיון בהרכב של שלושה שופטים ביום ראשון.
ג'ובראן חליל ג'ובראן בטח מתהפך בקברו 153850
(המהם ליאור והלך לישון)

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים