גל של התקפות על מוסדות יהודים באירופה 944
גל של התקפות על מוסדות יהודים באירופה, החל בסוף השבוע האחרון.

גל הארועים בולט במיוחד בצרפת ובבלגיה. בעיר מרסיי הוצת אתמול בית כנסת ונהרס כליל, ואילו בבריסל נזרקו ביום ראשון בערב חמישה בקבוקי תבערה על בית הכנסת שברובע אנדרלכט, וחלקו האחורי של בית הכנסת, העשוי עץ, נשרף כמעט לגמרי. גם בסוף השבוע שעבר היו מספר ארועים: הוצת בית כנסת בליון, נעשה ניסיון להצית בית כנסת בשטרסבורג, ירי על בעל אטליז יהודי בטולוז, והכאת זוג יהודי בווילרבאן.

אנשי תנועת בית"ר בפאריס החלו לפני כמה שבועות לקיים משמרות של צעירים וסטודנטים סביב בתי הכנסת ומוקדי בילוי יהודיים.

נשיא צרפת, ז'ק שיראק, קרא אתמול לממשלה לדאוג לאבטחתם של מקומות התפילה וקרא לעם הצרפתי לגלות סובלנות. כמו כן קרא שיראק לדאוג לאבטחתם של בתי העסק ומקומות השייכים ליהודים.

ארועים נוספים נרשמו גם ברוסיה ובבריטניה.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

פרנויה? 64024
לצערי, לא רק פרנויה. 64056
אני מתעדת בחודשים האחרונים את גילויי האנטישמיות שאני שומעת עליהם, ויש די הרבה.
כולל כמה מצמררים במיוחד (אירועים שמתרחשים בקהילות מגודרות ושמורות -- כלומר, מישהו מבפנים מעלים עין).

האירוע האחרון ששמעתי עליו היה לפני יותר מחודש, אבל זה שמתרחשים דברים כאלה בכלל זו בעיה חמורה.

הדינמיקה היא של השלכת כל מעשיה של ישראל על כל יהודי, באשר הוא, והתנגדות הולכת וגוברת למעשיה של ישראל.

מכאן -- זה נראה גרוע למדי.
אז שיעלו לארץ 64184
הלא הטיעון הקלאסי של יהדות התפוצות (ובעיקר תפוצת ארה"ב) הוא:

1. ישראל היא הבית הלאומי שלנו, אם תהיה כאן אנטישמיות תמיד נוכל לברוח לשם.

2. כדי לקיים את (1) אנחנו צריכים להבטיח שישראל תהיה חזקה ולתמוך במעשיה.

אז הנה הגיע גל האנטישמיות האיום והנורא ויהדות התפוצות צריכה לגבות את החשבון על כל שנות ה (2) ולממש את (1)
זהירות, דחליל 64189
אם זה "הטיעון הקלאסי" אז בטח תוכל להביא 3 קישורים למקומות בהם הוא נטען ע"י מנהיגים או הוגים מרכזיים של יהדות התפוצות (ובעיקר תפוצת ארה"ב).
זהירות, דחליל 64196
תחפש בגוגל "why diaspora jews must support israel", קופצים יותר מדי אישושים לדחליל שלי מכדי שיהיה לי זמן וכח להעתיק אותם לכאן. בכל מקרה, גם אם הייתי מביא קישורים, היית טוען שהם מופרכים/לא מייצגים/דעת מיעוט וכו' כדרכם של הפסאודו אקדמאים כאן
קשקשן 64217
כלומר אמרת מה שאמרת בלי לדעת על מה אתה מדבר, בתקווה שלא ישימו לב. בהצלחה בפעם הבאה.
למעוניינים:
חיפשתי חיפשתי
ושוב חיפשתי
קשקשן 64226
החיפוש השני מחזיר עשרות תוצאות רלוונטיות (אם לא מאות)
אז קדימה, תצביע על 3 כאלה 64231
כי בעשיריה הפותחת אין זכר לטיעון שציטטת. היתכן שאתה יודע שזה "הטיעון הקלאסי" אבל אינך יודע ממי ואיפה שמעת אותו?
אז קדימה, תצביע על 3 כאלה 64250
שמעתי אותו למשל מדוד שלי, ממנהיגי הקהילה היהודית באחת המדינות כאן.

לעניין גוגל, יכול להיות שאתה קצת לא מבין אנגלית?

דוגמא לחלק השני של הטיעון מתוך המסמך הראשון ברשימה:
The immediate reaction from the leadership of the American-Jewish community has been a call for responsible and loyal Diaspora Jews to demonstrate commitment to Israel by supporting – rather than trying to influence – the choices that will be made.

יש עוד לפחות 4 דוגמאות דומות ואם מתאמצים קצת מוצאים גם מספיק דוגמאות לחלק הראשון, חלקן גם ממקורות ישראליים.
אז אני לא מבין אנגלית 64253
באמת לא מעניין אותי מה הדוד עלום-השם שלך לוחש על אוזנך. בציטוט שהבאת לא נטען ''ישראל היא הבית הלאומי שלנו, אם תהיה כאן אנטישמיות תמיד נוכל לברוח לשם'' או משהו שמתחיל להיות דומה לזה.
אז שיעלו לארץ 64192
ויותר מכך, ניתן לראות בזעזוע מעורב בהומור שחור כיצד המדינה הציונית, שאחת המטרות המוצהרות בהקמתה הייתה לספק מפלט מנוראות האנטישמיות האירופאית והערבית, היא היא הסיבה העיקרית להתפרצות המחודשת (גם אם בקנה מידה מצומצם מאוד) של תופעה גזענית ומכוערת זו בזמנים המודרניים.

אפשר לומר שזו נבואה שמגשימה את עצמה או צחוק הגורל האכזר - המדינה היהודית, בשל מעשיה האיומים כנגד המיעוט האתני שבקרבה, גורמת לרדיפת המיעוט האתני היהודי מחוץ לה, כאשר היא עצמה נועדה לספק הגנה מפני רדיפה זו.
אז שיעלו לארץ 64200
ואפשר להוסיף לכך את העובדה שזו המדינה בה גילויי האנטישמיות הם מהחמורים בעולם. (למרות שזה לא כנגד אותו עם שמי)
זהירות, קלישאה לפניך! 64202
זה היה מצחיק, אם זה לא היה כל כך עצוב.
אם לא היית משלנו, זה היה מצחיק. 64204
צר לי, אני מעדיף לדבר בגוף יחיד. 64213
שיח יורדים 64235
נחמד לראות איך שניכם מחזקים אחד את ידי השני. מה קרה, יש לכם ספקות בקשר למקום מגוריכם שאתם צריכים להצדיק אותו ע"י השמצת ישראל?

יושבים על אדמות שנגזלו מהאינדיאנים, ומעבירים ביקורת על אחרים. חה.
טול קורה מבין אוזניך 64243
נכון להיום, אני גר על אדמת מדינת ישראל.
טול קורה מבין אוזניך 64310
אם כך אני מתנצל.

לא שלהיות ''יורד'' זה עלבון, אבל אין דינה של ביקורת מפי מי שחי כאן ועלול לשאת בתוצאות העצות שהוא נותן, כדינה של ביקורת ממרחקים.
בזזזט! אד הומינם בילט-אין? 64382
"אין טיעונה של ביקורת..." וגו' הוא רעיון אוילי שאומר שהאמת נגזרת מגיאוגרפיה ושרק מי שנמצא בתוך הפח יכול לזהות את מרכיבי הזבל.

האם זוהי טכניקת ויכוח קבילה עליך?
הרחבה 64394
כשעומדים בבור ביוב והצואה מגיעה עד הברכיים, מתרגלים בסוף לריח. רק אחרי שיוצאים מהבור ומתקלחים, מבינים עד כמה הוא מסריח.
ואז יוצא מכלל זה 64396
...למעט במקרים שאדם שנמצא בתוך הזבל אינו מסוגל להבחין בו.

"אמרו לך שאתה שיכור?"

"מה פתאום? *שניכם טועים! היק!"
מהפה שלכם, לאוזן של האנטישמים 64409
בשבוע הבא בהוצאת עם אובד 64419
כליל נאורי ומלחמתו באוטואנטישמיות
עם אובד 64424
נחמד.

כן, אני לוחם במלחמת ההסברה. אמנם, זה בערוץ דיונים ספציפי של אתאיסטים בדלנט, אבל...
אם כבר אנלוגיות דוחות... 65106
אם אתה רואה אדם מחרבן אל תוך אותו בור, אתה לא יכול להאשים את האיש בתוך הבור כשהוא מנסה לסתום לראשון את התחת.
הלו ? 64461
עד שאני טורח ומציין את שמך המפורש כהומאז' לדברייך הנכוחים, ואומר "אין *דינה* של ביקורת..." את באה ומסלפת את הציטוט ל: "אין *טיעונה* של ביקורת..." ?

מה יהיה?

ולעצם העניין, אכן העמדה שאת והגולה מציגים מוכרת לי היטב. הטענה שרק מרחוק אפשר לראות דברים מסוימים אכן נכונה, לדברים מסוימים. או הדימוי הנאה של האדון הגולה על מי שמצוי בחרא במידה שהוא כבר לא מסוגל להריח - גם אותו אני מקבל - לתחומים מסוימים.

הבעיה היא שאותם דברים שאתם כביכול מאירים את עינינו לגביהם אינם בבחינת נעלמים מאיתנו, והריח הבאוש מורגש כאן במלוא עוזו, תאמינו לי. כשמנסים לאתר את מקור הריח, מסתבר שיש יתרון מסוים למי שעומד קרוב למתרחש, ממעוף הציפור שלכם קשה יותר להבחין בפרטים. זה לא אותו דבר לשמוע ב cnn על פיצוץ בליל הסדר, בין עשרות דיווחים על סבלם של הפלשתינאים המדוכאים וחפצי השלום, כמו לראות את התמונות ולשמוע את האמבולנסים מבעד לחלון, ואח"כ לשמוע את הדעות הרשמיות של הרש"פ והדעות הפחות רשמיות של המטיפים במסגדים. כן, כשעומדים רחוק מהפח קשה יותר לדעת מה מכל ערמת הפסולת אחראי לריח, ויותר מזה, קשה לראות מה הדרך הכי טובה לסלק את גורם הצחנה. זה עניין פשוט של אופטיקה, גם אם הוא נראה לך אוילי. האמת אינה נגזרת מגיאוגרפיה באופן ישיר, אבל לגילוי האמת נדרשת אינפורמציה, והאינפורמציה שאת מקבלת אכן נגזרת מהגיאוגרפיה, או יותר נכון, הגיאוגרפיה גורמת לכך שהאינפורמציה שאת מקבלת עוברת פילטרים שמורידים חלקים לא מבוטלים ממנה. את מקבלת אינפורמציה שעברה דרך משקפי הפולרואיד של סוכנויות הידיעות, ואולי אפופידס ירצה להסביר לך קצת על מה משקפיים כאלה עושות לאור. רוצה דוגמא? בבקשה: מי הרג את מוחמד דורא? (אגב, אני לא יודע את התשובה על כך, אבל כל העולם הנאור החליט כבר מזמן שהתשובה החד משמעית והבלתי ניתנת לערעור היא צה"ל. את רכיב האינפורמציה שלא מתאים לתשובה, או שמאפשר תשובה אחרת, המשקפיים סיננו עבורו. אני הייתי יותר סקפטי לא בגלל שאני לא חושב שייתכן שאיזה חייל ישראלי בן זונה עשה את זה, אלא בגלל שאני יודע *גם* שייתכן שאיזה פלשתינאי בן זונה עשה את זה - ראיתי קצת פלשתינאים בני זונה באותו חלק של האור שלא הגיע עד אליך, ואני לא אכנס עכשיו לשאלה כמה בני זונה יש בכל צד).

אתם צודקים, ללא ספק, בכך שמטבע הענינים הראיה הזאת אינה אובייקטיבית, ושהנטיה הטבעית שלי היא להמעיט בהזדהות עם האויבים שלי (וכרגע, מה לעשות, הם אויבים שלי). זה לא מפריע בכלל לגבש דיעה לגבי הדרכים לצאת מהמצב הבלתי אנושי הזה, וזה מחדד את הראיה לגבי כמה טאבו'ס שאסור לעבור עליהם. אסור לקבל את הטרור כאמצעי לגיטימי להשגת מטרות, והדרך היחידה להלחם בטרור היא בדיוק כפי שהאמריקאים נלחמים בו באפגניסטן. כל נסיון להפיס את דעתם של אלה שדרכם לגן העדן רצופה בגויות של אזרחים תמימים רק מזמין מתנדבים חדשים למסע הקודש הזה, מהסיבה הפשוטה שאם זה עובד אין סיבה לא להשתמש בזה.

אבל האמת היא שההערה שלי על ביקורת מרחוק התכוונה בעיקר לנקודה הטריביאלית שמי שלא עלול להפגע אישית מטעויות, חשוד בעיני שהוא מוכן להסתכן על חשבוני יותר מהרצוי. כדי להדגים את כוונתי אעיר גם שאין דבר פאתטי יותר בעיני מהפגנה של בחורי ישיבה בברוקלין שנושאים שלטי "אף שעל". הם ואתם מקוטלגים אצלי תחת הכותרת "קיביצערים" - אלה שדוחקים בי "תקריב את המלכה, תקריב את המלכה - זה יתן לך יתרון פוזיציוני", אבל אף פעם לא משלמים את חלקם אם ההקרבה נכשלה והפסדתי במשחק.

ועוד הערה קטנטנה לסיום: יוצא לי, מדי פעם, להתווכח עם פלשתינאים גולים, והם, ללא יוצא מן הכלל אחד, תומכים תמיכה מלאה ובלתי מסויגת בבני עמם ב"מולדת". זה לא מחייב, כמובן, אף גולה ישראלי, זה רק מעורר אצלי קצת תמיהות על למה ומדוע.
הלו? ברלין? ici paris 64490
אתה מתעלם מכך שהעובדות המהותיות לא השתנו לאחרונה, הים הוא אותו הים וכו'. אני בטוח במידה סבירה שהנפשות הפועלות ומנגנוני הביטחון (והתעמולה) משני הצדדים מוכרים לי במידה רבה יותר מהממוצע בקרב משתתפי האייל. גם מלון פרק, ששימש במהלך השנים כמקום מפלט לליל הסדר לסבתות ודודים שרבו עם המשפחה וכאולם בו קרובים רבים שלי חגגו את בר המצווה שלהם, הוא קצת יותר מתמונה ב CNN. אחד מההרוגים אפילו עשה לאחותי סתימה בשן הטוחנת השנייה מאחור למטה מצד שמאל.

בכל מקרה, אני מקבל את הערתך לגבי ביקורת מרחוק ולכן איני מגיע לארץ כדי להצביע בבחירות. אחרי הכל איני שותף לסיכון ולכן איני רוצה להיות שותף להחלטות. עדיין אני סבור שדעותי (שלא השתנו באופן משמעותי) מבוססות על עקרונות מוסריים ועל עובדות שאינם תלויים במקום.
סליחה 64493
כנראה טעיתי, חשבתי משום מה שאתה הוא אותו אחד שאמר שגורל ישראל מעניין אותו כגורלה של זימבבואה.

והעובדות, מה לעשות, השתנו גם השתנו לאחרונה. אני לא זוכר תקופה דומה בתולדות ישראל, שעמדנו בפני מסע טרור רצחני כל כך, שבו האויב אפילו לא מתיימר להמנע מתקיפת אזרחים אלא בוחר בהם בכוונה, שלא לדבר על כך שהמסע הנורא הזה החל כתגובה על הצעות מדיניות מרחיקות לכת של ישראל.

כדי לא להגרר כאן לויכוח נוסף, אני רוצה להזכיר ש*כרגע* השאלה אם ההצעות היו מרחיקות לכת מספיק או לא היא שאלה משנית, כי ברור שהפלשתינאים לא מיצו את המהלכים המדיניים שעמדו בפניהם להתמקח על מה שהוצע להם. הם בחרו בדם ואש, דם ילדים וזקנים ואש שמציתה סועדים בסעודת הסדר, ואתה מדבר איתי על עקרונות מוסריים.

העקרונות המוסריים שלי - ואני משער שבעניין הכיבוש הם לא שונים הרבה משלך - הם שיש גבולות שאסור לבן אנוש לחצות. נקודה.
טול קורה מבין אוזניך 65105
אני בטוח שמתישהו היו כאן אינדיאנים...
שיח יורדים 64249
נרכשה במזומן מהאינדיאנים דווקא. אם תצליח לשכנע את הפלשתינאים לערוך עיסקה דומה, סבבה לך.
שיח יורדים 64286
Would you please remind us how much was paid for the tiny insignificant piece of real-estate on the east coast called manhattan? or for any other land taken from the native-americans?
שיח יורדים 64288
As much as it was worth at the time I guess :-)

http://www.thebeadsite.com/FRO-MANH.html
שיח יורדים 64292
i wonder why their descendents are so angry at the white settlers?
thanks for adding the link.
שיח יורדים 64312
רבות מאדמות המריבה בשטחים נקנו מבעליהן הפלשתינאים. רבות מאדמות האינדיאנים נלקחו בכוח (מנהטן אכן נרכשה בסכום היפה של 16 דולר כמדומני).

אבל שנינו יודעים שזאת דמגוגיה, ובשום פנים ואופן אני לא מתכוון שעלינו לעשות לפלשתינאים מה שהאמריקאים עשו לאינדיאנים.
הלו הלו, לא לרמות 64390
קודם כל היה מדובר על כ 24 דולר. שנית, במונחים ריאליים זה משהו כמו 3600 דולר. אג"ח של הבנק הבריטי הניב מאז תשואה ריאלית ממוצעת של כ 2.5 אחוז, כלומר אם ההולנדים היו שמים את הכסף בבנק היה להם היום יותר מ 35 מיליון דולר. לא בדקתי, אבל אני לא משוכנע כלל וכלל שהרוכשת המקורית מכרה את השטח בסכום גדול מזה (וגם אם כן, זו השקעה מסוכנת ולכן צריכה להניב תשואה גבוהה ביותר).
שיח יורדים 65110
מערכת המכפלה, אם זכרוני אינו מטעני, גם היא נקנתה במזומן.

וזה קצת פאתטי להתעלם לחלוטין מהרצח ההמוני שהיה ביבשת אמריקה...
אז שיעלו לארץ 64302
כלומר - סיבת האנטישמיות היא מדיניותה של ישראל בשטחים הכבושים?
לשון אחר - יהדות העולם משמשת בת ערובה בידי הטרוריסטים?

יתכן, אך היות שאנטישמיות היתה תמיד וכיבוש ישראלי בשטחים לא, נראה לי שמדובר בתירוץ ולא בסיבה.
נו, באמת! 64385
יהדות ארה"ב ניצבת, על טפה וילדיה, לימין מדינת ישראל. היא לא בת-ערובה אלא לוחמת לצד ישראל (עיין ערך קבוצות לחץ בקונגרס ותרומות לפוליטיקאים).

תומכיה הגדולים של ישראל בקונגרס נקנו במאות אלפי דולרים. המידע ציבורי ופומבי (אני לא זוכרת לאן השלכתי את הלינק אל הארגון שמנתח את כספי התרומות לפי קבוצת לחץ – חפשו בגוגל אם זה מעניין אתכם) אבל מה שברור ביותר הוא שכסף של יהודים וארגונים יהודיים הם אחד התומכים הגדולים ביותר של הפוליטקאים בארה"ב – ושמטרותיהם אינן, בהכרח, תואמות למטרותיהם של 97% האמריקאים האחרים.

אם היתה בישראל קבוצה שגודלה אחוזים ספורים אך נטלה בידיה משאבים העולים בהרבה וניצלה את המדינה ככלי פרטי שלה, איך הייתם מתייסחים אל קבוצה כזו?

(אה, זה קרה? בישראל? לא יכול להיות!)
נו, באמת! 64398
שמעתי שאת בעיצומו של מסע קריאה של תכנים היסטורים (אגב, את אפריים קארש הספקת לקרוא?). את בוודאי מודעת לכך שסוג הנימוקים שהעלית בתגובה זו הוא בדיוק מאותו הסוג של שיאה של התעמולה האנטישמית באירופה במחצית הראשונה של המאה ה20.

לא רק שבסיס הנימוקים צולע (גם אם ישנו גרעין של אמת) ואת נדרשת להביא הוכחות להאשמות כל כך חמורות, הרי אם אין מדובר בעבירות על החוק האמריקאי, אל לך להאשים את היהודים, אלא לפעול לשינוי השיטה המאפשרת, לדברייך, לקנות פוליטיקאים בכסף.

והכי חשוב: אם הבנתי נכון מדבריך שזהו בסיס טוב *לאפליה* כלשהי כלפי היהודים (שלא לדבר על טרור נגדם!?!), הרי בזאת יישרת קו עם האנטישמיות בהתגלמותה.

תרשי לי לסיים בהבעת זעזוע עמוק מדברייך אלו, בעודי חושב על מה שקרה באירופה רק לפני כ60 שנה.
מותק, אני מתארת את המצב 64463
זה לא משהו שמשמח אותי - אני *נגד* אפליה על בסיס דתי.

אבל אם תבדוק את פעילויותיהן של ארגונים יהודים-במוצהר ואת רשימת מקבלי התרומות, תראה את התמונה שתיארתי.

ויש אנשים שזה לא מוצא חן בעיניהם (בלשון המעטה) שמדינתם נגררת להוצאת משאבי הכלל (מסים, חיילים, וכד') לפתרון סכסוכים שהם רואים כחסרים כל זיקה לצרכי מדינתם.

והם מתחילים להשמיע קול, לאחרונה, תוך הפניית אצבע מאשימה לכיוון המממן.

זה לא מה שאני *רוצה* אלא מה שאני *רואה*.

אם אתה מעדיף לא לדעת, נסה להימנע מקריאת הודעותי באייל.
מותק, 64791
אודה לך מאוד אם תמנעי מלדרדר אותנו לפסים אישיים. תודה.

1. אני שמח לשמוע שאת נגד אפליה על בסיס דתי. זה מוציא אותך מקבוצת האנטישמים. עדיין אינני מבין את תגובתך ליובל. האם הטרור נגד יהודים בגולה הוא מוצדק מבחינתך באיזה שהוא אופן (לא משנה למה)? אם התשובה שלילית, מדוע את מתנגדת להגדרתו של יובל את היהודים כבני ערובה בידי הטרוריסטים?

2. אינך טוענת שהיהודים האמריקאים/אירופאים עוברים על החוקים במדינותיהם. אדם הגון יפעל קודם כל לשינוי החוק, ורק אחר כך, במקרים קיצוניים ילין על אזרחים המנצלים את החוק לרעה *לשיטתו*, לאחר שהביא הוכחות לכך.

3. אנא הפני אותי למקורות התומכים בכך שהפוליטיקאים האמריקאים נקנו בכסף יהודי.

4. חסרים כל זיקה לצרכי מדינתם? האמנם?
יש המון מה להתווכח על זה, אני מציע תחשבי על זה עוד פעם כאשר את ממלאת דלק במכוניתך (את מתגוררת בארה"ב, לא?), או לאור הפצצת הכור העירקי לפני 20 שנה בשילוב עם מלחמת המפרץ.
איך מפסיקים טרור? 64839
איש חכם אחד אמר Bring them to their senses, not to their knees.

1. (א) הטרור (כל טרור!) אינו מוצדק בשום אופן. לא פיצוץ מכונויות ולא פיצוץ בתי קפה ולא חדירה לבתים מבעד לקירות ולא הטמנת מוקשים ופיצוץ ילדים. טרור היא צורת לחימה שחייבת להיפסק. לדעתי, הדרך היחידה להפסיק טרור נוסח קבוצות גרילה היא זו שתוארה לעיל (פשוט משום שאי אפשר להבריך קבוצה גדולה ונחושה של אנשים על אדמתם. ע"ע עיתוני השנה וחצי האחרונים.)

(ב) אני מתנגדת להגדרה זו משום שנראה לי שמי שמחזיק את כל העוצמה (טנקים, מטוסים, פצצות אטום וכו') ומשתמש בה רק כדי להתבצר בעמדות הרסניות ודורסניות.

2. נכון. אבל אני טוענת שהתמיכה חסרת הגבולות במדינה אשר עוד לפני הקמתה הפכה מ"מדינה בגבולות מוסכמים" ל"כובשת שטחים פראית" - ואז הגדילה לעשות וכבשה עוד ועוד, העבירה אוכלוסיה וכן הלאה – שתמיכה זו נוגדת את האינטרסים האמריקאים והאירופאיים בגדול. ושההפרש בין האינטרס האמריקאי לאינטרס היהודי יחזור אחורנית ויינשוך את מי שמנסים, בגופם, לקבע את ההפרדה הזו.

3. אי אפשר להוכיח שפוליטיקאי נקנה. אפשר להראות כמה כסף הוא קיבל ובאילו דברים הוא תומך, אבל את הקשר? הקשר מחייב הסקת מסקנות.

באתר להלן יש די הרבה מידע בנושא. כמובן שיהיה עליך לחפור ולחבר ולהקיש היקשים בעצמך – זהו אתר גדול שמתייחס לכל התרומות הידועות.

4. ביהמ"ש (כאן, בארה"ב) כבר פסק יותר מפעם אחת על ההבדל בין צרכי ארה"ב וצרכי ישראל והטיל שוב ושוב על נבחרי הציבור כאן את החובה להתייחס בראש ובראשונה לצרכי בוחריהם. כל פעולה אחרת יכולה להיראות כמו נאמנות כפולה and we wouldn't want to be part of anything like that, now, would we?
איך מפסיקים דמגוגיה? 64848
מעניין כיצד אנשים שמסוגלים בעליל למחשבה מפוכחת ומתוחכמת נתפסים להכללות אבסורדיות. כל אחד יכול לשחק במלים וכאן טמונה הסכנה שמי שלא יכול לבדוק את מה שנכתב חושב שזו האמת.

לנתק את "חדירה לבתים מבעד לקירות" מהגורמים לה גובל בשערוריה דמגוגית ושקרית שהופכת את המציאות לאוסף קטוע של ארועים חסרי קשר והקשר, וככזה, מאפשרים לשחקן המלים ללהטט בשכנוע עצמי בצדקנותו.

" הטרור (כל טרור!) אינו מוצדק בשום אופן" כך מושווים מעשי נבלה מתוכננים של ארגונים שכל הרזון ד'אטרה שלהם שואב מתאוות רצח, זוהי עבודת טיוח והלבנה פאר אקסלנס.

כבר שאלתי אותך מזמן, היכן הוא הגוף הרשמי הערבי/פלסטיני שקורא בצורה ברורה מוחלטת ורציפה להפסקה מוחלת של פעולות רצח ילדים? ארגונים ישראליים כאלה הרי לא חסרים.
איך מפסיקים דמגוגיה? 64849
וכדי שזה יהיה כתוב באופן מפורש, הבה נפרט:

"חדירה לבתים מבעד לקירות" נעשתה כדי למנוע פגיעה בחיילים הישראלים החשופים ברחובות מירי מתוך בתים ושאר מרעין בישין.
איך מפסיקים דמגוגיה? 64888
זה לא משנה את הצורה שבה נתפסת החדירה הזו, לא אצל הפלשתינאים ולא בעיני המצלמות.
איך מפסיקים דמגוגיה? 64922
כלומר, הבעיה היא בעיית הסברה בלבד? אם כן, צאי והסבירי לפלסטינים ולתקשורת מדוע נדרש צה"ל לצעדים הללו, ומדוע אינם שקולים לפיצוץ של מתאבד בתוך המון סואן.
כן, והסברה אל הפלשתינאים 64987
לא הבנתי 64988
איך מפסיקים טרור? 64850
1. ב) השאלה התייחסה ליהודים מחוץ לישראל, המוחזקים כבני ערובה ע"י טרוריסטים.
ברור שלאוכלוסיה זו אין כלל עוצמה, בוודאי שלא טילים וטנקים.
איך מפסיקים טרור? 64856
2. ומי יקבע מהו "האינטרס האמריקאי"? דינה? מה זה בכלל "האינטרס האמריקאי"?
איך מפסיקים טרור? 64858
תשובות של אמריקאים שלא יודעים מה טוב בשבילם
שכחתי עוד משהו 64421
אם רמזת בסוף דברייך לחרדים בישראל, אנא שאלי את עצמך האם יהודי ארה"ב אינם מפרנסים את עצמם? אינם משלמים מיסים? אינם משרתים בצבא? האם רשתות החינוך שלהם מתוקצבים בהפרזה?

בכל אופן שיהיה ברור, אני מתנגד לכל התופעות השליליות בישראל כנגד החרדים, ובמיוחד נגד אלו שאינן מופנות כלפי *המנהיגים* החרדים אלא כלפי חרדים כפרטים. וביחד עם זאת אני שואף לשוויון זכויות *וחובות* מלא, קרי גיוסם לצה"ל, פרנסה וכו'.
חשבתי דווקא על המתנחלים 64459
נו, באמת! 64508
You sound like one of those anti-Zog (zionist occupation Government of US) people
What are your beliefs about it, then?
נו, באמת! 64524
נראה לי שטות.

ולך?

(ובמאמר מוסגר: אתה מחליט שאני אנטישמית – בניגוד להצהרותי הפומביות כאן – ואז מדביק עלי דעות של אנשים שאומרים בריש-גלי שהם אנטישמיים ומעמת אותי עם גבב שטויות מרושעות. אתה בטוח שאתה בקו הבריאות?)
נו באמת, באמת. 64546
מן הידוע הוא, שהאנטישמים נהגו לכסות על כך בכך שהיו אומרים את הממרה הידועה: "חברי הטובים ביותר הם יהודים." אינני מתעניין בהודעותיך הפומביות, כפי שאינני מתעניין בהודעות הפומביות של הרשות הפלסטינית, אלא בהתנהגות שלך בפועל. והתנהגותך בפועל היא, איך לומר, לא יודופילית בעליל.
plonk 64604
אי אפשר להתווכח עם אדם שמראש מסרב לקבל את דבריך.

אני מבינה שאינך מעוניין בוויכוח קשוב אלא בהשמעת דבריך -- יערב לך.
טעות. 64606
אינני מוכן להסכים ללא התנגדות לקביעתך שאינך אנטישמית. עצם זה שהכחשת זאת לא הופך אותך לחסינה להאשמה זו.
(מה שאמר כליל החורש) 64615
היהודים אשמים באנטישמיות, לא?! 64700
מתמיד האנטישמים אומרים שהיהודים הם המקור לאסונות של העולם. כשאנשים כמוך אומרים שהסיבה להתפרצות האנטישמית באירופה היא מה שעושה ישראל, זה לחזק את היסוד לאנטישמיות. ליהודים מגיע שיכו אותם כי הם בעצמם אשמים בזה. אף אחד עכשיו לא אשם במלחמות ובאסונות שקורים בעולם, רק היהודים אשמים, אם נצליח להיפטר מהיהודים והמדינה הדפוקה שלהם יהיה סוף סוף שקט בעולם. לא?!
היהודים אשמים 64711
כידוע, אם היהודים לא היו מפוצצים את מגדלי התאומים היה נמנע גם ההרס מאפגניסטן.

נדמה לי שקראתי כי 67% מהמוסלמים בארה"ב מאמינים בזה.
נשאלת השאלה אם יש כאן שיתוף 64032
פעולה בין הימין הקיצוני , השמאל הקיצוני והמוסלמים הקיצוניים. לכל אחד מאלה יש את הסיבות שלו לשנוא את היהודים.
מצד שני לימין הקיצוני יש סיבות טובות לשנוא את המוסלמים לא פחות ואף יותר מאשר את היהודים.
מאחר שהאוייב של אויבי הוא ידידי אולי כדאי להתחיל לשקול שיתוף פעולה עם לה פן ואנשיו , מכיוון שעם האיסלאם הקיצוני אי אפשר להגיע להסדר כלשהוא.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים