נחשפה רשת שסחרה בעשרות נשים לזנות 999
משטרת תל־אביב חשפה רשת של יבוא וסחר בנשים, הגדולה ביותר שפעלה בישראל בשנים האחרונות. לפי החשד, הרשת ייבאה עשרות נשים לשם העסקתן בזנות, וחבריה אף נהגו להשפיל את הנשים, להתעלל בהן ולאנוס אותן.

היום (א') האריך בית־המשפט את מעצרם של מרק גיימן ויפים שייכמן, החשודים שהקימו וניהלו את רשת ההברחה. את הנשים, לפי החשד, קנו השניים במולדובה ובמקומות אחרים במזרח אירופה, והטיסו למצרים, משם הועברו לישראל. לפני כשבוע נעצרו שניים נוספים בחשד שעסקו בהברחת הנשים לישראל דרך הגבול עם מצרים. השניים, סולימאן שבלי ומאבטחו, פאיז ולאידה, נעצרו בעקבות פעולת סוכן סמוי, שפעל מטעם היחידה המרכזית של מחוז תל־אביב. הסוכן, שהתחזה לסרסור, רכש מהשניים בעסקה מבויימת שלוש נשים תמורת 55 אלף שקלים.

הראיות, העדויות וחומר החקירה מעידים כי שבלי וולאידה שיתפו פעולה כבר בעבר עם החשודים העיקריים בפרשה, גיימן ושייכמן.
קישורים
Ynet
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

המשטרה יכולה אך לא ממש רוצה 70176
הסיפור הזה הוא עוד דוגמה לכך שאם המשטרה רוצה היא יכולה. אך למען האמת, לעלות על רשת כזו של סחר בנשים זה לא צריך להיות סיפור כל כך גדול, הפושעים לא פועלים בשיטות מתוחכמות שקשה לפצח. אם הסחר בנשים לא חוסל עד כה זה רק מפני שסדרי העדיפויות של המשטרה לקויים. ליתר דיוק, המשטרה בכלל חושבת שהיא צבא, לפשיעה הרגילה אין לה זמן. הגישה הזו לא החלה לפני שנה וחצי עם החמרת המצב הבטחוני. חוסר הרצינות של המשטרה בטיפול בפשיעה, בעבירות הנעשות לאור יום (לדוגמה, מכירת דיסקים מזוייפים בשווקים), ובאכיפה בסיסית של החוק, היה ונשאר מזעזע.
המשטרה יכולה אך לא ממש רוצה 70826
אני מודע לכך שברגעים אלו ממש אני נכנס לגוב האריות, נועל את הדלת מבפנים ותולה על עצמי שלט "ארוחת בוקר".
ובכל זאת. לא, המשטרה לא תמיד יכולה.
צודק מר שמעון שאומר שלא כל הפושעים פועלים כמו בסרטי הסנדק לדורותיהם אבל... פעולה משטרתית שטחית בפרשות מהסוג הזה תביא לעשרות עצורים אשר במקרה הטוב יענשו בעבודות שירות ובמקרה הרע ישוחררו ממעצר מיד עם הבאתם לבית המשפט.
לא ברור לי מה הוא נסיונו של מר שמעון בתחום זה, אינני יודע איך הוא קובע שפעילות משטרתית שתכליתה לבסס ראיות אשר יביאו למאסר ממושך הינה פשוטה וקצרה.
כמי שהשתתף בחקירות מסוג זה אני יודע כי כמה עשרות בלשים וחוקרים במשך חודשיים לפחות ( לפעמים כחצי שנה ) עבדו מסביב לשעון כאשר לפעמים יום העבודה מתחיל בארבע בבוקר, נגרר לשעות הקטנות של הלילה וכאשר אתה מגיע למיטה לאחר 24 שעות של עבודה לא פשוטה הטלפון מנער אותך ומודיעים לך שיש הפגנה מול בית ראש הממשלה ותיק החקירה שלך הוא בעדיפות משנית. מותש אתה לובש את המדים ונוסע לירושלים, אם מדובר במר"צ אזי במשך מספר שעות צועקים עליך שאתה פשיסט, כאשר ההפגנה היא נגד אוסלו מסתבר לך שאתה בכלל "פושע אוסלו אוהב ערבים" ואמת היא שאין לך אחות ולא ראית את אשתך כבר כמה ימים אבל לך תסביר...
לא, אני לא רוצה להגן כאן על המשטרה ויש לי ביקורת הרבה יותר חריפה אך מבוססת כלפי המנגנון המיושן הזה מאשר זו של מר גרשון אך הייתי רוצה דין צדק (כן כמו הסרסורים).
לא נעים להזכיר אך בתקופה שבה האוכלוסיה בארץ גדלה בעשרים אחוז וגרף הפשיעה החמורה נסק והכפיל את עצמו, המשטרה קיבלה תוספת של כעשרה אחוזים כאשר רוב התקנים אינם מוקצים ליחידות הלוחמות בפשיעה החמורה.
השוטרים ביחידות האמורות מתוגמלים במשכורת אשר נעה בין 3000 ל- 5600 ש"ח ללא שעות נוספות. שעות העבודה הן מטורפות והיחס מצד הציבור לא בדיוק תומך. בדרך כלל ישנו איזה שר משטרה שעסוק בדיונים עם ש"ס או שיחות עם ערפאת ולא מבין או רוצה להבין מה הארגון הזה צריך.
כן, גם אני רציתי להקיא כל פעם שעברתי וראיתי את השוטרת השמנה בפינת דיזינגוף עם חצי חולצה בחוץ, לועסת מסטיק ומדברת עם נהגים כאילו הם הנתינים שלה.
כן, פעם בביקור בכלא איילון הגעתי למסקנה שבמידה והארי פוטר יבצע איזה קסם ויחליף את המדים בין הסוהרים לאסירים אף אחד לא ירגיש בשינוי.
לצערי סדרי העדיפויות לא נקבעים ע"י המשטרה אלא ע"י הפוליטיקים ( הגדרה זו כוללת את המפכ"ל ). אכן לצערי המשטרה כיום היא בחלקה צבא ולא ממלאת את תפקידה הייעודי
אך שינוי מצב זה נמצא בידי הפוליטיקאים ולא בידי השוטרים.
אבל בעצם, הרבה יותר פשוט להרוג את השליח....
אני מתנצל אם יש בעיות או שגיאות בתגובה, אני משתמש בתוכנה יפאנית עוכרת ישראל. חוץ מזה אני הייתי תמיד השוטר שקורא ולא זה שכותב...
P.C 70839
ואם השוטרת בפינת דיזנגוף לא היתה שמנה (או אפילו היו מציבים שם דוגמנית צמרת), זה היה מפחית את הבחילה?
P.C 70844
אם הבחילה שלך נובעת מתאווה מינית לא ממומשת אזי שוטרות דוגמניות יכולות לשפר את יחס הציבור לעבודתן.
הבחילה עליה כתבתי הינה בחילה מקצועית.
במושג 'שמנה' התכוונתי ליכולת הפיזית והרמה הייצוגית של שוטרות ושוטרים ביחידות הכחולות של המשטרה ( אלו היחידות שנמצאות במגע רב עם הציבור ).
אותה שוטרת היא לא מקור הבחילה אלא המערכת המנהלית של המשטרה שתקועה בימי השוטר אזולאי ומושגים כגון 'מקצועיות' ו'כושר גופני' אינם מוכרים לה.
הנה שוטר... והוא אומר... ומחמיץ! 70870
תרשה לי בטובך שוטר יקר לשאול אותך כמה שאלות חשובות ומהותיות:

הכיצד זה ששוטרים נוהגים לבקר בבתי זונות כדבר שבשיגרת היום יום, דהיינו הם עורכים ביקורים תכופים ואפילו מספר פעמים ביום בבתי הבושת לשם איסוף תעודות זהות ובדיקתם של הלקוחות והבנות העובדות.
אבל הם מתעלמים מהנתונים המחרידים בדבר סחר בנשים?
כיצד זה שסיור משטרתי נוהג להגיע לבתי זונות ברחבי גוש דן, בודק את ה"אורחים" והנערות, מתקשר למוקד כדי לבדוק ת.ז. על כל אחד ואחד מהנמצאים. ומתעלם מהמצוקה של הנערות?
לא זאת בלבד, אלא שיש ימים בהם מגיעים כמה וכמה "סיורים" משטרתיים לאותו בית בושת, כולם נוהגים לרשום את כל הנמצאים בדף מיוחד, כולם בודקים בקשר את הת.ז. של הקליינטים והנערות. ואף אחד מן הסיורים הללו לא מודע לכך שבבית הזונות האמור, ביקר לפני חצי שעה סיור משטרתי וצוות אחר.
האם אין תאום בין המוקד ל"מסיירים" הללו? האם זה לא מוזר שיש כל כך הרבה "ביקורים" משטרתיים אבל אף אחד מהם לא מונע את הסחר בנשים? כיצד יתכן שצוות של סיור אחד לא יודע או לא מודע לכך שסיורים נוספים היו במקום?

האם המסקנה המתבקשת היא שהשוטרים עושים זאת בתחביב?

הכיצד יתכן שאני בתור לקוח של בית בושת, יודע שנמצאות שם נערות במצוקה, אבל חרף הביקורים התכופים של יחידות הסיור, לא נעשה דבר כדי לעזור להם?

האם המסקנה המתבקשת היא שיש הוראה מגבוהה לא לנסות ולברר?

כיצד יתכן שמקומות ידועים לשמצה כמו הבניין ברחוב טרומפלדור 10 בתל אביב, שכל כולו, כל הדירות להשכרה שבבניין מושכרות לסרסורי זונות המאלצים נערות וכופים עליהן לעבוד בזנות תמורת שכר של 10 שקלים ללקוח? כיצד יתכן ש"בניין הבושת" הזה עובד ברציפות כמה שנים מבלי שהמשטרה תברר דברים לאישורם?
כלקוח ידועים לי מקרים בהם המפעילים של בית הבושת הזה שם, מסרסרים, סוחרים וקונים נערות גלוי ופתוח בראש חוצות, נמצאות שם נערות מחבר המדינות, עם תעודות זהות מזוייפות, נערות המוברחות לארץ בדרכים לא דרכים, נערות שתווית הסחר בנשים מודבקת להן על המצח. ועדיין המשטרה לא עושה כלום.
הסיירים יבקרו בבית הבושת הזה, יקחו תעודות זהות, יבררו בקשר האלחוטי וימשיכו את הסיור לבית הבושת הבא כשהם מותירים מאחור נערות במצוקה וודאית.

האם המסקנה המתבקשת מכך שיש למשטרה יד ודבר בנושא?

האם זה נכון שמחלק מוסר מאשר לבתי בושת להתקיים ולעבוד בתמורה למיידע מודיעיני?
האם מידע מודיעיני חשוב יותר מנושא הסחר בנשים? האם מיידע מודיעיני יכול להכשיר סרסורים לסחור בנשים בתמורה לזימרתם?

האם זה נכון שדירות ומכונים בתל אביב עובדים עם המשטרה ומוסרים להם מידע ובתמורה המשטרה מאשרת להם לעבוד באין מפרע?

מי קובע את הכללים הללו?

כיצד זה מתיישב עם הדברים שלך בנוגע לחוסר בכוח אדם?
הרי "כוח האדם" הזה מבקר בקביעות על מדיו ובתפקיד בבתי הבושת הללו?

היש לך תשובות?
הנה שוטר... והוא אומר... ומחמיץ! 70883
כפי שכתבתי בתגובתי הראשונה, אינני מתכוון להיות סניגורה של המשטרה לכן אנסה לענות בצורה שתבהיר את רוח הדברים של תגובתי הראשונית.
לשאלותיך הטכניות:
1. אינני יודע הרבה על עבודתם של שוטרי הסיור, כמה פעמים ביום הם מבקרים בבתי הזונות והאם נשבר ליבם למראה המצוקה. מה שכן ידוע לי הוא שבמידה ומתנהלת חקירה רצינית באזור זה, רצוי מאוד שאותם שוטרים לא יהפכו להארי המזוהם ויעצרו את הנוכחים.
שומר בית הזונות ילך לביתו, הנערות יגורשו מהארץ והסרסור ימצא מקום חדש לשכן את משלוח הבשר הטרי. הנערות ישתפו פעולה עם המשטרה רק במידה וידעו שהסרסור עצור יחד עם כל חבריו ורק כאשר יהיו משוכנעות כי כנגד אותם חשודים ישנה מסכת ראיות רחבה מספיק על מנת לשלוח אותם למאסר ארוך. ראיות כאלו לא ניתן להשיג במאסר אקראי ע"י שוטרי סיור אלא ע"י פעילות עיקוב ועבודה מודיעינית, משך הפעולה נקבע ע"י פעולות החשודים ולא ע"י תקוות החוקרים. על מנת להגיע לשורת אישומים כה מפורטת וקשה כפי שהם מופיעים בפרשה האמורה המשטרה ביצעה פעולות "קצת" מעבר ליכולתו של אותו שוטר סיור.
2. תיאוריות הקונספירציה שלך מזכירות סדרות מצויינות נוסח 'רצח מאדום לשחור' אך האמת הרבה יותר פשוטה ואפורה. המידע היחיד אותו יכולים לספק סרסורים הוא על עבירות בתחום המין כך שאין בישראל סרסור הנמצא מעל החוק בגלל שמסר את שם הרוצח בפרשת ארלוזרוב.
מעולם לא שמעתי על בית בושת אשר קיבל חסינות משום סיבה שהיא. גם אם על פי התיאוריה שלך ההוראות באות מגבוה הרי הן צריכות להיות מבוצעות ע"י הדרג הפיקודי הזוטר וכפי שאמרתי - מעולם לא שמעתי על מדיניות כזו.
דברי הנוגעים לבעיות כח האדם רק מתחזקים לאור עדותך המרגשת. אלף שוטרי סיור לא יביאו להרשעה בתחום הפשיעה החמורה. המצב הוא שחוקר רגיל בתחנה מקבל בממוצע כשלושים תלונות במשך משמרת של שמונה שעות.
כמה חשודים ועדים ניתן לחקור במשך שמונה שעות? כמה פעולות חקירה שיכולות להביא להרשעה ניתן לבצע בזמן זה?
זו אולי התשובה מדוע אתה צריך לנהל משא ומתן להחזרת הרכב הגנוב שלך, למה השכן שלך יכול לעשות מה שהוא רוצה מבלי לפחד מהמשטרה (ממילא יסגרו את התיק מחוסר עניין לציבור)
והרשימה עוד ארוכה
ביחידות המיוחדות של המשטרה המצב הוא גרוע יותר. יש לך צוות קטן של חוקרים שמטפל בתיק רצח, מתוך הצוות אתה צריך להקצות חוקרים לתפוס את האנס הסדרתי. בלילה הצוות המצומצם חוזר למשרד לאחר שחשוד מרכזי בתיק קודם שלך נתפס בנתב"ג ובצהריים אתה רוצה לצרוח שמודיעים לך ששני החוקרים שנשארו נוסעים מיד ליפו כי היה פיגוע ויש הפגנה אלימה.
לא, זה לא קורה פעם בחודש. זו השתלשלות אירועים דו שבועית במקרה הטוב.
אני לא מכיר את הבניין ברחוב טרומפלדור והאמת היא שתחום הזנות לא היה השטח שלי אבל יש לי סברה די מבוססת למה אף אחד לא עושה שום דבר - בגלל כל מה שכתבתי עד עכשיו.
היות והתפטרתי לא מזמן עדיין אסור לי לכתוב יותר ממאה מילים ברצף, נראה לי שחרגתי מתכנית השיקום שלי...
הנה שוטר... והוא אומר... ומחמיץ! 71015
מידע היחיד שנדרש הוא בעבירות סמים, זה מה שהמיחלק
"אוהב" לשמוע! לאמיתו של דבר, מכריחים את בעלי בתי הבושת לספר למישטרה על עבירות שכאלו מדי כמה חודשים.
והיה ובעל בית בושת או נערה המפעילה בעצמה דירה פרטית לא מצליחה "לספר" למשטרה על עבריינים שכאלו.
מיד הם סוגרים להם את העסק, מהיום למחר, אין פשרות, אין ויכוחים, אין אפליות. יש חד וחלק: או שמזמרים, או שלא עובדים יותר. נקודה.
בכך מאלצים את בעלי בתי הבושת והנערות העובדות לבד להתחכך בעבריינים מן הסוג הנ"ל כדי שבבו היום יהיה להם מה לספר. ההתחככות הזאת בקהילת הפשע דוחקת אותן לפינה.
ולא מותירה להם ברירה, הן חייבות לשתף פעולה.

כך שאתה צודק שהתחום זר לך, אינך יודע מאומה!

באשר לתאוריות הקונספירציה, הרי כל מה שכתבתי מעלה הינו עובדה אמיתית וכואבת והינך אתה הוכחה אמיתית עד כמה אף אחד לא יודע באמת מה קורה בשטח.

העיוורון הזה אולי מכוון ממעלה לסמא את אלו המעוניינים באמת לטפל בסחר בנשים. שהרי אילו היה מוסר הערפל הזה, כל השרצים היו יוצאים מתחת לאבנים.
זה שהם נשארים שם, מתחבאים שם, רק מעיד שיש מי שמכסה על התחת שלהם ולא בכדי. התעשיה הזאת חובקת הון, קשורה קשר אמיץ לתעשיית ההימורים, שאותה תוכל לראות צמודה ליד כל בית בושת ברחוב המסגר ובליבה של תל אביב. וכדי להבהיר אני אגיש שתעשיית הזנות ותעשיית ההימורים שייכת לאותם הבעלים. הם אלו המפעילים של בתי הקזינו ובתי הזונות.
לא רק זאת, אלא שזה גלוי ופתוח, אם תברר, תראה שלצד בית זונות גדול, צמוד "מועדון חברים" העוסק בהימורים.
וכשאני כותבת "צמוד" הכוונה היא לקומה מעל, קומה מתחת, דלת ליד וכו'.

נתון זה כבר אומר דרשני!

באשר לטרומפלדור 10, לבחור הסרסור שמפעיל את בית הבושת הזה קוראים "רותם" הוא די ידוע בתחום, יושב בבית הזונות שלו ערב, ערב. ואפילו כשהשוטרים מהסיור באים, הוא לוחץ להם את היד בידידות כמכר וותיק.

דרך אגב עוד נתון מעניין:

שוטר "רגיל" יכול להורות על סגירת בית בושת, לא אחת אני שמעתי וידעתי שהגיע שוטר במדים, אפילו נטול דרגות והורה למפעילים לסגור את המקום לאלתר. אין צורך בצו מבית המשפט, אין צורך במסמך מחייב, פשוט מילה של שוטר מספיקה וחורצת.
והיה והם לא סגרו את המקום, השוטר הזה יכול כל יום להגיע ולעצור את המפעילים ולרשום להם תלונה על "סרסרות לזנות" תלונה זו הופכת למשפט בהרף עין. על כן, לכשמגיע שוטר עלום שם למקום הנחשב בית בושת ונותן הוראה לסגור, כל הנוגעים בדבר יודעים ש"חייבים" לסגור את המקום מיד, כי אחרת הם יעלו למשפט. זה קורה כמעט כל יום, זה קורה ויקרה. רק מוזר לי הנושא, כי אף אחד לא מוסר קנה מידה, למה ההוא בבית הבושת ממול, עובד ולו מותר להמשיך לעבוד. ולמה לזה אסור?

בשורה התחתונה: יש אפליה ברורה, אין נימוקים, אין שאלות, אין לבוא בטענות. וזה מעיד שהיכולת לסגור בית בושת איננה תלויה בגורמים מוסמכים, אלא בגחמתם של שוטרי הסיור ועל מילתם יקום ויהיה דבר.

וגם זה עובדה!

מכאן, נשאלת השאלה הפשוטה, אם כל בעל בית בושת יודע שהוראה הבאה משוטר האומרת לו לסגור את המקום, הוראה משוטר סיור רגיל מחייבת כל כך, הכיצד זה שיש כל כך הרבה מקומות שבהם המשטרה "מעלימה עין" או מאשרת להם לעבוד בהסכמה שבשתיקה?

דרך אגב, אני מכירה כמה נערות ליווי ש"מילה" שלהן לשוטר סיור שעימו הן ב"קשר" יכולה לגרום לסגירתו של עמיתה שלהן למקצוע. דהיינו, מסתבר כי יש לחלק מן השוטרים טובות הנאה מסויימות, שאחרת לא ניתן להבין מדוע מקום זה עובד "באישור" והאחר עליו "אסור"!

ואתה כבוד השוטר בדימוס או לא, לא חייב לענות לי,
אני רגילה שאין לאף אחד תשובה.

:-)
הנה שוטר... והוא אומר... ומחמיץ! 71084
לא, לא חייב אבל רוצה...
1. אכן בדימוס
2. אין לי וויכוח עימך על פרטי המציאות הקשה. מה שאני מנסה לומר שהתהום הפעורה בין המציאות לבין רצונותינו מובילה אותנו באופן טבעי לספק פתרונות פשוטים אך לא מבוססים.
3. כמו שכתבתי, אני לא מומחה בתחום הזנות אך אני בטוח שמחלק המוסר שמבקר בבתי הבושת לא הכי מעוניין במידע לגבי עבירות סמים. אם יקבל מידע כזה וגם אם יתבצעו מעצרים ותפיסת סם הדבר ירשם ברקורד של מחלק סמים ( מין פוליטיקה פנימית ).
4.לגבי מידע על הימורים - יכול להיות.
5. מה זאת אומרת "אף אחד לא יודע מה קורה בשטח"? אני שוב חוזר ואומר לך שבכל שנותי בשטח לא שמעתי ולא קיבלתי הוראה לתת לעבריין חסינות. כמובן שנערכים הסכמים משפטיים שעוברים ביקורת קפדנית. קחי למשל דוגמא דמיונית של בעל בית בושת שמודיע למשטרה על התארגנות חבלנית של לקוח או מספר לקוחות בני-מיעוטים. במצב כזה עם כל הכבוד והצער המשטרה לא תפעל נגד אותו מוסד ואף תנצל את המקום לפעילות נגד אותה התארגנות, עניין של סדר עדיפויות.
שוב, הדוגמא היא בדיונית ואולי תאמרי שאת לא מסכימה עם גישה זו אבל זו המציאות הקודרת במדינה. גם על פי דוגמא זו לעולם לא יהיה בסיס משפטי לתת חסינות לאותו סרסור בעתיד.
6. אני לא יודע מה זה "משפט בהרף עין" אבל אם תעקבי אחר מהלך תיקים מסוג זה ותביני איך המערכת כולה עובדת, תלמדי שמהרגע שאותו שוטר יסגור את בית הבושת ויעצור את הסרסור (כן, בטח) יחלפו כמעט שנתיים עד שהתיק יופיע בבית המשפט. בכל פרק הזמן הזה הסרסור יהיה חופשי ( אין מעצר עד תום הליכים בנושא זה ) ויעשה מה שהוא רוצה. אם ייגזר עונש הוא יהיה על תנאי בלבד ( לא משנה העובדה שנגד אותו סרסור תלויים כבר מספר עונשים מסוג זה ), בקיצור - כל המערכת המשפטית - המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט לא מתייחסים לעניין ברצינות, תיאורית הביצה והתרנגולת.
אותו קצין חקירות בתחנה רגילה שצריך כל יום להחליט באיזה תיקים להשקיע, תמיד יבחר את הפרשות שלא דורשות זמן עבודה רב והסיכוי להרשעה ומאסר הוא הגדול ביותר. כן, זו שערוריה אבל אם יש לך פתרון טוב יותר הוא צריך לכלול כסף לגיוס יותר חוקרים, הקשחה של הענישה מצד בתי המשפט וחיסול השעטנז של עבודת משטרה במקביל לבטחון פנים ע"י אותו כח אדם.
7. כן, יש שוטרים "רעים". יש שוטרים שמקבלים טובות הנאה, יש שוטרים שמשתמשים בתעודה שברשותם כדי להתפרק על איזה קורבן ויש כאלו שמתייחסים לכל בן מיעוטים כאילו הוא נסראללה. לפחות במקום שאני שירתתי בו התופעה הזו היא שולית עד אפסית ולא מתקבלת בסלחנות ע"י הפיקוד.
תשכחי מ'סרפיקו' ו'סודות ל.א.', המצב בכי רע (איזה ניסוח זהיר ) בגלל שרוב המערכות השלטוניות בארץ מתפוררות.
תחזיקי מעמד
איפו יפי הנפש? 70243
ארגוני זכויות האדם , בצלם , שלום עכשיו , אנסטי וכדומה ,מתעסקים באובססיה בכל ערבי שנשרט,אבל שום רחש לא נשמע מצדם על העבדות הקיימת באופן פסבדוחוקי בכל הקשור לזנות .

מישהו יכול לנחש מדוע?
איפה הן הבחורות ההן‏1? 70244
כי לא מדובר בפעילות של השלטון כלפי האזרח (או הנתין) אלא בפעילות של אזרח כנגד אזרח (או תייר או <השלם הגדרה מתאימה>)?

1 מתנצל מראש על הכותרת סרת הטעם.
איפה הדו"ח של אפריל, בילינסקי? 70368
איפה הדו"ח של אפריל, בילינסקי? 70371
תגובה 70124
איפו יפי הנפש? 70252
אני דווקא כן - שמעתי וקראתי. לא בדקת מספיק.
איפא יראי השמים? 70305
הטוענים שכל אדם נברא בצלם אלוהים?
לא צריך לשמור על זכויות היהודים והיהודיות הנפגעים/ות מהתופעה.
הלכו לחוף תל ברוך. 70306
איפו יפי הנפש? 70333
יפי הנפש הם אלו שרובם מעוניינים לעצור לחלוטין את תופעת הזנות. דהיינו: הם אלו שרוצים להכרית את "ענף הזנות" מתוך אידיאלים. על כן כל הפעילות שלהם נסובה סביב הכפשת הזנות והטלת תווית מחרידה עליהן כדוגמת "הן נרקומניות".

פעילות ממשית נעשית אך ורק כדי לגדוע את מטה לחמן. לכן, אין היפי נפש הללו מסוגלים לעזור ממש.
המטרה שלהן היא אבסורדית ומכך אף נערת ליווי לא משתפת עמם פעולה. אף אחת לא רוצה לתת יד לאיסור גורף על תופעת הזנות. כך יפי הנפש הללו בדיעבד מזינים את המנצלים שחוסים באפלולית וגורמים נזק בלתי הפיך לנערות שבחרו מרצונן לעסוק במקצוע העתיק.

צריך לשים לב שכבר עשור ידיעות אחרונות ושאר העיתונים בארץ משתפים פעולה בגזל הפרסומי הזה. עשור שלם של תאוות בצע שבגינה אולי תופעת הסחר בנשים תפסה תאוצה.

כעת, כדי שנערה חופשיה תוכל לפרסם את עצמה לבד, ידיעות אחרונות "מחייב" אותה לשכב עם 4 קליינטים חינם שזה עלות הפרסום היומי בעיתון.

על כן, נערה חופשיה חייבת לשכב עם 4 לקוחות ראשונים חינם אין כסף כדי שתוכל לשלם לאימפריית ידיעות אחרונות.

המגוחך כאן שהיא צריכה לעשות זאת כל יום, כל יום להזדיין חינם עם 4 לקוחות לרווחתו של עיתון ידיעות אחרונות!!!

כל יום... כל יום... כל יום...

אז מי כאן הוא "ערס" מורשה?
איפו יפי הנפש? 70340
נכון - יש גם יפי-נפש כאלו. חסרי-המוח... מה אפשר לעשות.
צריך, כמובן, להפריד: מצד אחד, אלו שמעוניינות לעסוק במקצוע הזה (שזה גם לי קצת קשה להבין - אבל, כמו שנאמר כבר בדיון אחר כאן, בנושא אחר - שיחליטו הן...) - לשחררן מן הסרסורים. ואת אלה, שנחטפו ונאנסות מדי יום ביומו - חובה לשחרר ולפצות, מיד.
איפו יפי הנפש? 70344
האם גם על מודעות במדורי הכרויות בסיגנון "סטודנטית חטובה מחפשת בן זוג נדיב למפגשים דיסקרטיים" עולה סכומים שערורתיים כאלו?
איפו יפי הנפש? 70373
בהחלט כן!!!

יש נוהל קבוע של "חקירה" שעורכים נציגי ה"לוח" של העיתונות הכתובה כדי לוודא שמדובר ב"נערת ליווי"
ואם הם "מגלים" שיש דברים בגו, הם מקפיצים את המחיר.

והנוסח שכתבת מעלה, הוא בהחלט שווה ערך ל"נערת ליווי".

דרך אגב:

בשנים הראשונות לא היה מדור מיוחד לנושא שירותי ליווי
וכולם התרכזו במדור ההכרויות.

גם שם יש "מחיר מיוחד" לזונה. ומחיר שונה ל"שדכן"!!!
יפי הנפש לאן? 71386
''יפי הנפש'' כלשונך, לא אמורים לדאוג לנושאים בעלי גוון פלילי אלא לזכויות אדם. במקרה זה של עיסוק בזנות, יש למסד ולספק לעובדות תנאים סוציאליים.
מעבר לכך, יש מנגנונים חברתיים שמשמרים את הזנות ודרדור נערות ונשים מסוימות למקצוע העתיק בעולם. עד כמה שהדבר נשמע מופרך, לא יתכן קיום חברתי ללא זנות.
תעשיה של מיליארד שקל 70246
תעשיה של מיליארד שקל

סטטיסטיקה

חישוב פשוט הנסמך על המודעות בעיתונים מצביע על העובדה
כי בארץ יש 500 בתי בושת.
ממוצע יומי לכל בית בושת הוא 50 לקוחות ביום.
כל לקוח משאיר 200 שקל בממוצע.
כך שבכל יום מגלגלת תעשיית הזנות חמישה מיליון שקל.
בחישוב שנתי (למעט יום כיפור) =

1820.000.000

במילים:
מיליארד אחד שמונה מאות עשרים מיליון שקל!!!

נקיים ממס, נטו לכיס.

עובדות נוספות:

בכל יום פרט לשבתות וחגים, מתפרסמות 100 מודעות בעיתון ידיעות אחרונות המציעות שירותי זנות.

מחיר מודעה לזונה המציעה את עצמה הוא: 650 שקל לכל יום פרסום.
(8 מילים מצונזרות)

כדי לתת לכם קנה מידה לגבי גזלנותו של עיתון ידיעות אחרונות אני אציין כאן כי המחיר הנגבה תמורת פרסום דומה בנושאים כגון מכירת רכב, או הצעות עבודה, או סתם מודעת מילים הוא:

רק 98.75 שקל לכל יום פרסום. (פחות ממאה שקל)

הווה אומר כי ידיעות אחרונות *מנצל את הזונות* וגובה
מחיר של פי 6 יותר מלקוח רגיל.
כזה המצב בכל העיתונות הכתובה בלי יוצאים מן הכלל.

חישוב פשוט:
כל יום פרסום עיתון ידיעות אחרונות מרוויח
חמישים ושניים אלף שקל רק מתעשיית הזנות.
ממוצע שנתי:
עיתון ידיעות אחרונות עושה רווח על גבי הזונות
פי חמש יותר מכל מגזר אחר.
חישוב שנתי: ידיעות אחרונות מגלגל
חמישה עשר מיליון שקל בשנה אך ורק ממגזר הזנות.

ראוי לציין שמגזרים אחרים המפרסמים בקביעות כל יום,
זוכים להנחה משמעותית במחירי הפרסום.
לא כך בנוגע לפרסומים הנוגעים לשירותי זנות,
שם אין הנחות לחלוטין. וגם אם זונה תשלם מראש
למשך כל השנה, אין, *אפילו לא חצי אחוז של הנחה.*

עכשיו שיבואו *פמיניסטיות* ויגידו מי כאן ה"אבא והאימא" של הערסים שמנצלים את הזונות. וגונבים להם את שכר האתנן גלוי
ופתוח בראש חוצות. מי זה שבאמת *חי* על רווחי זונה*!*

ו"אם בארזים נפלה שלהבת... מה יגידו אזובי הקיר...", אם אמפריה חובקת כל כתשלובת ידיעות אחרונות מעיזה קבל כל עם ועדה לגזול לאור יום מנערות ונשים שבחרו לעסוק במקצוע העתיק.
אם גזלן עשיר כקורח מנצל את מצוקתן של הזונות ועושק אותן במחירים מפולפלים,
רק בגלל שאין מי שיגן עליהן.
מה הוא מפרסם בעמודיו הראשיים ידיעות סנסציוניות על "סחר בנשים"
"סרסרות לזנות" ועוד...

מה חושב נוני מוזס והגברת לתפארת ג'ודי-שלום-ניר-מוזס על המצב האבסורדי הזה שהאימפריה שלהם *עושקת וחיה על רווחי זונות?*

האם אנשים ה"רגילים" שרואים את הגזל הזה נעשה כל יום
חושבים שגם להם מותר?

האם ידיעות אחרונות לא מהווה דוגמה אישית?

הכתוב מעלה מבוסס על עובדות בדוקות.

תעשיה של מיליארד שקל 70249
כשזה כדאי לארגוני ההומניזם , אז לא קמה צעקה.
לא מדובר בעברה של אזרח על החוק ,אלא במשהו ממוסד ונתמך היטב על ידי השילטון .

למה אדון גדעון לוי לא כותב כתבה סוחטת דמעות בנושא? האם זה לא יעלה את ה RATING.?

אבל מה אכפת לו מזה שנשים נאנסות ונשחטות כל עוד זה לא האויב שלנו?

דוגמא טובה לשנאה עצמית .
פעם שלישית גלידה? 70440
גלידה 70443
זאת הפעם השניה, הגלידה שלי 70446
רוצה גלידה? תזדהה! 70447
אידיוט אחרונות, העיתון של המדינה 70459
היי, זוכרים את תקופת "חופש הביטוי וגדרות תיל" לפני שנתיים, כשידיעות רבו עם העובדים שלהם ושלחו שוטרים להכות אותם?
הצעה שלי... 70254
בואו, נמצא כמה הומואים בריונים כאלה, כמו בסרטים על בתי-כלא באמריקה, שמנים, קירחים, שני מטר גובה - וניתן להם לעשות לבני-זרגים האלה (מצטערת אבל - חייבת, דובי) בול מה שהם עשו לנשים...

דורית.
השאלה שלי 70266
האם המגיבה הנכבדת מתנדבת לערוך לאותם מועמדים מבחני קבלה?
האם תוכלי להסביר מדוע אנחנו אמורים להישטף חדשות לבקרים בתשפוכת מילולית רדודה פרי מקלדתך?
סחר עבדים, ישראל 2002 70279
במקום למצוא הומואים בריונים כמו בבתי הכלא בסרטים, אולי יותר פשוט להכניס את סוחרי הנשים לכלא ישראלי אמיתי.

באמת לא ברור למה לא עלו על הענין עד עכשיו. לא מדובר פה במידע סודי שקשה להגיע אליו. בקישור של "דה קליינט" למשל יש כתובות, מפות, ושמות.

אגב, קל להזדעזע מסוחרי הנשים. אבל מה לגבי הלקוחות שהולכים אל המכונים האלה? הם כנראה לא ממש מתעניינים או מנסים לברר אם הבחורה נמצאת שם מרצונה הטוב או לא.
ולפי החישובים של "דה קליינט" יש הרבה מאוד לקוחות כאלה.
יהיה מוגזם להגיד שגם הם שותפים לאכזריות?
ומאד לא פשוט? 70284
אני באמת לא יודע (אולי כי אינני עוקב מספיק אחרי הדיונים בוועדת-הכנסת בנושא) מדוע (לפחות לפי התרשמותך והתרשמותי) מערכת אכיפת-החוק מגלה אזלת-יד מזעזעת בטיפול בעבריינות הזו‏1. נדמה לי אפילו שהחקיקה בנושא עוד שופרה לאחרונה (למרות שקשה לי להאמין שהמצב החוקי לפני כמה שנים התיר משהו משלל העבירות המיוחסות לחשודים במקרה זה). אני חושש שלעבריינות זו - כמו, למשל, לתעשיית ההימורים הבלתי-חוקיים - יש מאפיינים של פשע מאורגן, תחום שבו נראה כי למערכת יש מפה מודיעינית מהימנה אך קושי (או חוסר-רצון או משהו אחר) לפעול באופן שישפיע באופן משמעותי וארוך-טווח על היקף התופעה. "מנהיגי הכנופיות" המככבים, בד"כ כאנשים חופשיים, במדורי הפלילים מזכירים לי, בלי קשר ישיר, את החוג הדי-מצומצם של פעילי "כהנא חי" או "כך" או מה שזה לא יהיה (בן-גביר ופדרמן הם שני שמות שעולים בדעתי כעת), שלמרות השתפשפויות תכופות עם מערכת אכיפת-החוק, ממשיכים לפעול באופן חופשי למדי, כשמדי פעם צצים סימנים לכך שהדבר כולל פעילות בלתי-חוקית למיניה.

לגבי הלקוחות, אני חושב שאין זה מוגזם להגיד שגם הם שותפים לאכזריות. אינני יודע אם הם גם שותפים לעבירה (אני לא מכיר את המצב החוקי בתחום הזה. בתחומים אחרים, ידוע לי שכדי לדכא עבריינות תלוית-לקוחות, נקבע בחוק שגם הלקוחות נושאים באחריות פלילית), וזכורני דיון בסוגיה זו מעל דפי האייל.

1 אני גורס שיש לדבר על "סחר בבני-אדם" ולא על "סחר בנשים". הביטוי "סחר בנשים" מסמן את הנושא, בעיניהם של אנשים ומערכות שמעמד הנשים בהן פחות מזה של הגברים‏2, כפחות חשוב. לכן, גם אם 100% מעבירות הסחר בבני-אדם בישראל הן מקרי סחר בנשים, נראה לי שהמונח "סחר בבני-אדם" מיטיב לשרת את טובת העניין.

2 וסביר שבין האנשים והמערכות האמורים לפעול נגד התופעה יש גם כאלה.
ומאד לא פשוט? 70300
בניגוד לאותם סוחרי אדם, פעילי ''כך'' (וביחוד השניים שהזכרת) נעצרו לחקירות מספר עצום של פעמים, והוגשו כנגדם עשרות כתבי אישום. מספר ההרשעות אכן היה קטן, והעבירות בהן הורשעו היו זניחות למדי.
ומאד לא פשוט? 70302
לזה התכוונתי ב"השתפשפויות" עם המערכת. האם במשטרה ובפרקליטות שבעי-רצון ממצב העניינים הזה? נראה שאם יש כאן איזו תופעה פלילית, המערכת נכשלת בטיפול בה, ממש כמו במקרה של סוחרי-האדם.
ומאד לא פשוט? 73738
ושוב, פדרמן משוחרר לאחר שנחשד בטרור חובק עולם (והפעם למעצר בית):
סחר בבני אדם קיים ורוחש 70345
התשתית עליה רוכבים סוחרי הנשים היא התשתית של פועלים זרים המוברחים לארץ. אבל שלא כנשים, העבדים הללו המגיעים לישראל נגזלים ע"י שועי הארץ וקבלנים עשירים.

את צודקת לחלוטין שאסור לומר "סחר בנשים" אלא "סחר בבני אדם" בדרך הראשונה אור הזרקורים מופנה לנשים ובדרך השניה הוא יופנה לכלל האוכלוסיה המועלת, סוחרת ומסרסרת בבני אדם.

כמה פעמים קראת או עלה לכותרות שפועל רומני נעשק?
כמה מקרים את מכירה שלפועלים רומניים/סינים/תאילנדים לא שילמו משכורת.
חודש שלם עובדים המסכנים בפרך בבניית ארץ הקודש או בכל עבודה אחרת שאנו הישראלים בוחלים לעשות.
ובסוף החודש ה"קבלן" נעלם עם כל המשכורות של כל הקבוצה.

מה זה? למה זה לא עולה לכותרות?

כי אלו הם גברים?

ולנצל גברים מותר?

דרך אגב, פועלים זרים מוברחים לארץ באותו מסלול שמבריחים בו זונות. המבריחים הם אותם מבריחים, הדרך היא אותה דרך בהבדל קטן, פועלים זרים מוברחים במספרים עצומים אבל הם אף פעם לא מגיעים לכותרות.

פועלים זרים מתגוררים ב"סטלגים" וב"מחנות עבודה" בתנאים מחפירים, הם נעשקים יום יום. לוקחים להם את הדרכון וכובלים אותם למעביד...

אז מה זה? זה לא "סחר בבני אדם"???

מי שעושה זאת הוא לא סרסור?

מה ההבדל?

הבעיה היא שזה לא מעניין את כלל הציבור, אין לפועלים הזרים אף אחד שיגן עליהם והם במאות אלפיהם גרים בארץ, מולידים ילדים (ישראלים לכל דבר) ורק בעוד דור הם יהפכו לקולות אלקטורליים שאז יעוטו עליהם "חברי כנסת" וחובבי רייטינג בעבור קולות הצבעה.

היום הם אפסים, מחר הם יהיו כוח.

באשר לזנות:
האשמה מוטלת על שדולות הנשים הבוחרות לעסוק בתפל ולא בעיקר. מה גם שכדי להשיג כוח אלקטורלי האישו של המלחמה בסוחרי הנשים מדברת כמעט לכל אישה. ובכך הן נחשבות "ללוחמות" והכוח האלקטוראלי שלהן נוסק על חשבון סחר בבבני אדם.

בכלל, מתוך עשרות אלפי זונות בארץ הקודש, רק אחוזים בודדים מהן נכפה לסוחרי נשים, כל הייתר מנסות ללא הצלחה להיות עצמאיות. רק שאף אחד לא מגלה לכם זאת!!!

וכל מה שהציבור יודע הוא ש"כל" הזונות הן עשוקות, מכך, כל מי שחובר לזונה כדי לעזור לה, מי שנותן ידו לזונה לרווחתה, זוכה לתואר סרסור.
נוצר מצב אבסורדי בו על נערה זונה לחיות ללא גבר, כי אם היא חיה עם גבר, אוטומטית הוא ה"ערס" שלה.
אוטומטית בעיני כלל הציבור!!!

ואם כך, לא נותר לה אלא ללכת ולעבוד אצל "ערס מורשה" וכאלו יש בהמוניהם והם זוכים לתמיכתם של רשויות החוק במיוחד הרשות ששמה "משטרה".

וזאת בגלל התופעה המתרחבת של מכוני זנות שהם יותר קניוני זנות מאשר "מכון".

ואלו הם הגדולים: "בננה" "קלאב 101" "שונצינו 17"
ועוד רבים אחרים שכולם מתרכזים באזור רחוב המסגר.
שם, כל בית זונות שכזה מחזיק מאה נערות שרובן נכפות ע"י ערסים. רובן מחוייבות לעבוד ללא אמצעי מניעה, בזמן מחזור חודשי, בלי חופשים, בלי... בלי... בלי!!!

לשם מגיעות הילדות החדשות המוברחות לארץ ומקבלות תעודות זהות מזוייפות. שם המשטרה מגיעה לביקורת יום יומית... אבל אף אחד לא נעצר. שם הפעילות העיקרית של הזנות.

מכון כזה מרוויח ביום סכומי עתק אסטרונומים:
משהוא בסביבות 500 לקוחות ביום אחד, מצבת כח האדם שלהם מכילה למעלה ממאה נערות העובדות סביב השעון.
רוב הנערות מוברחות, רוב הנערות פוחדות, רוב הנערות כפופות להוראות של הערסים המסרסרים בהן.

והמשטרה? מה היא עושה?

נדה אחת גדולה.

ואולי... יש שיתוף פעולה!!!
סחר בבני אדם קיים ורוחש 70352
אם 100 נשים נכפות לעבוד סביב השעון, איך רק 500 לקוחות?
סחר בבני אדם קיים ורוחש 70353
מאגר של 100 נשים!!! לכל "קניון זנות" שכזה יש כמה
סניפים.

500 לקוחות ביום רק במקום אחד.

תרצה פרטים נושפים, בדואל בבקשה.

:-)

ואגב: קבוצת הלקוחות העיקרית של "קניוני-זנות" הם הערבים
המצב הבטחוני קצת פגע "בעסקים".
סחר בבני אדם קיים ורוחש 70546
איו ערבים , אין עסקים
אין חתולים אין פיגועים 70547
יעקב פופק מנסה לנסח אמת פוליטית אלטרנטיבית, לאחר שאמירתו הנוקבת ''שמחה ארליך צדק'' נידחתה ע''י הציבור.
אין חתולים אין פיגועים 70548
תנסה את האמת האבסולוטית הבאה:

"בסוף הלילה תמיד מפציע השחר"

או את זאת :

"כשיורד גשם , גם האויב נרטב"

צריך להשמיע היגדים בעלי אנטרופיה נמוכה.
אין חתולים אין פיגועים 70549
המשפ הראשון שנתת הוא קצת מיינסטרים מידי כדי להיות אלטרנטיבה.
המשפט השני לא נכון בפירוש. זכור לי שבמהלך שירות מילואים אחד השתתפתי בתרגיל אוגדתי בצד שמדמה אויב, ירד גשם והאודגה המטרגלת נירטבה על לשד בעוד שאנחנו צויידנו מבעוד מועד במיטריות ולכן נישארנו יבשים.

נ.ב
מה זה אנטרפיה נמוכה?
וגם: אין יהודים אין פיגועים 70559
וגם: אין מתנחלים אין מילואים 70619
אין חתולים אין פיגועים 70743
אנטרופיה זה מושג מתורת התקשורת הספרתית.
לא נכנס לפרטים , אבל הכונה לכמות האנפורמציה שמחדשת משהו.
לדוגמא כשאתה משדר תמונה אז הרקע הוא לא אנפורמציה חשובה.
לססמא בסוף הלילה מפציע השחר אין בעצם כל ערך אנפורמטיבי כי גם אם לא הינו משדרים את זה זה היה ידוע כבר בצד השני של הערוץ.

עכשיו אתה יכול לבדוק לפי אותו קריקריון מה האנטרופיה בכל הנאומים של הפוליקאים (ימין ושמאל כאחד).

אגב , תזהר מארגון אנונימוס הם רגישים לנושא חתולים.
חתול זה תחליף די עלוב לחיי מין 70753
תנסה צפרדע 363710
אין חתולים אין פיגועים 70762
אנטרופיה זה לא מושג מתורת התקשורת הספרתית.
אנטרופיה זה מושג פיזיקלי סטטיסטי, שמשמש כמדד לאי סדר של מערכת, כהשאלה משתמשים במושג גם בהקשרים נוספים (כמו בתקשורת הספרתית).
חתול זה תחליף די עלוב לחיי מין 70771
אופס, ברחה לי ההודעה ונשארה רק הכותרת.
רציתי לשאול האם האנטרופיה של סיסמה תלויה במי ששומע אותה. למשל האימרה, ''ליעקב פופק יש זיקפה תמידית'' היא נטולת אינפורמציה חדשה מבחינתי היא עשויה להכיל אינפורמציה רבה למבקרת מזדמנת באתר.
מה הקשר? 70794
עבור אחת שמזדמנת לאתר ,גם הזקפה התמידית שלך חסרת ערך מבחינה אנפורמטיבית ,כי כאלו היא יכולה למצוא למכביר הארץ.
מה הקשר? 70847
אני לא התייחסתי לערך המעשי של הידע, זיקפות כידוע ניתן למצוא למכביר בארצנו (למרות שרובן נוהגות להרגע בסיום הפעילות) אולם מבחינת אותה מבקרת מזדמנת, יעקב פופק יכול היה שלא להיות כלל, יכול היה להיות אימפוטנט, יכול היה לקבל זיקפה רק למשמע שירי אירוויזיון או להיות בעל זיקפה תמידית. כיוון שהיא לא ידע דבר על יעקב פופק לפני שקראה את המשפט הרי שהמשפט נושא אינפורמציה חדשה עבורה ולכן האנטרפיה שלו גבוהה. מבחינתי, שאני יודע שיעקב פופק הוא דמות פיקטיבת בעלת זיקפה תמידית, המשפט הוא נטול אינפורמציה חדשה לחלוטין ולכן האנטרופיה שלו אפסית.

מסקנתי היא שאנטרופיה היא תכונה שמייחס לאימרה זה ששומע אותה וכיוון שאני מחפש אמת אלטרנטיבית לציבור הרחב שהוא הטרוגני (איזו מילה יפה זו, הטרוגני, רק אתמול למדתי אותה וכבר אני משתמש בה, מי אמר שאין תועלת בשינון רשימות מילים) הרי שהעצה שנתת לי לפני מספר תגובות, למצוא אמת בעלת אנטרופיה נמוכה, היא חסרת משמעות.

אני מתנצל אם נדמה לך שאני מתקיף אותך או מטיל ספק בהבנה שלך בנושאי התקשורת הספרתית, אני פשוט מנסה לחקות כמה מהדמויות הנערצות עלי באתר (גם היתי אתמול בפגישה של קבוצת התמיכה לאנשים מכוערים ופגועים רגשית באיזור ר''ג גבעתיים, ולשמוע קהל של מלעונים אומר שהוא אוהב אותי הביא לי ביטחון עצמי, אפילו שאני יודע שהם לא התכוונו באמת). אם הגזמתי אתה רשאי לנזוף בי.
בעיניני אנטרופיה וזקפה 70882
אתה דוקא בסדר גמור ,וההערות שלך בנושא אנטרופיה הן כן לעינין ,אבל תחשוב על ערוץ שידור ,אתה משדר משהו אז בודאי שהידיעה לא מחדשת לך כלום ,הערך האנפורמטיבי (או האנטרופיה של השידור) קשורה רק לידיעה או אי ידיעה של הצד השני.
היות ורוב הנשים כנראה לא יודעות שיש לך זקפה תמידית ,(אלא אם אתה לוקח את עצמך בידים ).
אזי , למסר שלך יש כן ערך אנפורמטיבי.
בעיניני אנטרופיה וזקפה 70921
אם הבנתי נכון אז האימרה ''נייר טוואלט מנייר ממוחזר עושה שורף בתחת'' היא בעלת אנטרופיה בינונית מינוס והיא יכולה לשמש כאמת אלטרנטיבית. עכשיו כל מה שנותר לי זה לשייך לה משמעות פוליטית ויש לי סיסמת למערכת הבחירות הבאה עלינו לטובה.

תודה.
מה הקשר? 71027
יש כאן בלבול קטן: אנטרופיה מייצגת אי-סדר, ששקול (באופן מסוים) ל*חוסר* באינפורמציה. ככל שמשפט יותר אינפורמטיבי, כך האנטרופיה שלו נמוכה יותר.

אגב, יתקנו אותי המבינים הגדולים יותר בתורת האינפורמציה, אבל נדמה לי שכשמודדים את האנטרופיה של משהו לא משווים זאת לידע שכבר יש לנו (בפיזיקה נדמה לי שגישה כזו תהיה בבירור חסרת משמעות). לכן המשפט "יעקב פופק מעדיף גפילטע פיש על פני מפרום" יהיה בעל אנטרופיה נמוכה ביותר, אפילו שהוא לא מחדש לך כלום (אם אפשר לדבר על האנטרופיה במונחים יחסיים - "אנטרופיה נמוכה עבורך" - הרי זה רק במובן זה שאתה יכול *להבין* את המשפט - אתה יודע עברית, יודע מי זה פופק, ומהם המאכלים האמורים).

משפט עם אנטרופיה גבוהה? הבה נראה... אולי משהו כמו "לא!", או "יש כאן משהו". או טאוטולוגיות, כמו הדוגמה הלעוסה מהספרות הרלוונטית, "מלחמה זה מלחמה".
מה הקשר? 71035
אם אני זוכר נכון מספר שקראתי לפני כמה שנים אז האנטרופיה מייצגת את אי הסדר במידע.
סדר במידע מאפשר למי שמקבל אותו לחזות את המידע שעדיין לא נחשף על סמך המידע שכבר הגיע אליו.
ולכן מסר בעל אנטרופיה נמוכה יכול להיות מנוסח כמסר קצר יותר בעל אנטרופיה גבוהה יותר שנושא את אותה האינפורמציה בדיוק.
האנטרופיה של המידע מאפשרת לחשב חסם עליון ליחס הדחיסה של כמות מידע נתונה מראש.

אם מתעלמים ממה שידוע למקבל המסר, נהוג להתייחס לשינויים במידע כאל אינפורמציה. למשל תמונה שיש בה הרבה פרטים יהיו בה הרבה שינויים בעוד שתמונה שאין בה הרבה פרטים תהיה יותר חלקה. שינויים (שאינם סדירים אבל זה דורש כבר התיחסות לספקטרום של המידע וזה סיפור קצת יותר מורכב) מגדילים את האנטרופיה ולכן מסר עתיר אינפורמציה יהיה בעל אנטרופיה גבוהה.
כל זה כאמור נכון רק כאשר מניחים שמקבל המסר לא יודע דבר על תוכנו. אולם כאשר למקבל יש ידע קודם על התוכן, מושג האנפורמציה משנה את משמעותו והוא הופך למדד להפרש בין הידע הקודם של מקבל המסר לידע של המסר עצמו.
מה הקשר? 71037
נ.ב
כל מה שאמרתי עד עכשיו קשור לעיבוד של מידע סיפרתי. אני לא מכיר דרך למדוד את האטרופיה או האינפורמציה של משפט בסיגנון ''יעקב פופק זקוק לאישפוז פסיכיאטרי דחוף'' ללא קידוד הטקסט והתעלמות מהתוכן שהו ברור מאליו.
אנטרופיה 71054
אנטרופיה נמוכה = סדר במערכת= מעט חידושים= אנפורמציה לא חשובה לדוגמא : כלב נשך אדם

והפוך , מסר שהיה קשה לצפות הוא חריגה מהסדר הקיים לכן בעל אנטרופיה גבוהה.

למושג הזה יש משמעות בהרבה תחומים , אבל אני הכרתי אותו בחישובי קיבול ערוץ ,וצפינת מידע.

ססמאות פופוליסטיות כמו "מלחמה ושרון" ,מניחות קהל יעד הרבה יותר נחות מהממוצע באתר הזה,קהל שרגיל לשמוע רק דברים ברורים שלא דורשים חשיבה.(קוראי הארץ?)
אנטרופיה וקוראי הארץ 71057
אם לא התבלבלתי אז המסקנה שקהל קוראי הארץ הוא קהל בעל אנתרופיה נמוכה המצפה למסרים קבועים מראש לפי תבניות מקובעות ואינו מסוגל להבחין במסרים החורגים מן התבניות הקבועות האלה.
לעומת קוראי "מקור ראשון" שהינם קהל קוראים בעלי אנטרופיה גבוהה ומסוגלים לזהות טווח מסרים בלתי מוגבל.
אבל אנטרופיה גבוהה משמעה גם חוסר יציבות וסופה מות.
האם זה מלמד על הכמיהה של קוראי מקור ראשון לחורבנה של מדינת ישראל?
אנטרופיה וקוראי הארץ 71065
אני אוהב אנשים שיורדים מהר לסוף דעתי , ואז לא מפריע לי שיחשבו אחרת .
אתה צודק לגמרי , גם קוראי מקור ראשון הם אנשים שמצפים למסרים קבועים ,אבל זה כנראה דבר ידוע.
החידוש הוא שגם קוראי הארץ הם כאלה ,למרות שחושבים שהם חושבים..

ואנחנו ידידי היקר ..תקועים בין אידיוטים.
אנטרופיה וקוראי הארץ 71093
אז על איזה עיתון אתה ממליץ למי שמחפש מסרים חדשים ואמיתות אלטרנטיביות (גם עיתון אינטרנט יתאים)?
עד לא מזמן הייתי קורא אדוק של מעריב אבל בלי מיברג זה לא זה.
אנטרופיה וקוראי הארץ 71328
אני ממליץ לקרוא תהילים.
אשרי האיש... 71377
אני מקווה שאתה לא מאלה שממליצים לאחרים מה שהם עצמם לא עושים.
שהרי בפסוק הפותח את הספר נאמר, שלא מומלץ לשבת במושב לצים,מושב שפופק חבר כבוד בו,הגם שלפעמים עקב סניליות הוא מתקשה למצוא אותו.
אין חתולים אין פיגועים 70748
בלפלנד בחודשי החורף
האמת הזו איננה אבסולוטית.
דווקא מאוד פשוט. 71387
1 מעמד הנשים פחות מזה של הגברים בכל קנה מידה, כמה שלא תנסה לסובב ולגלגל את הדברים. המונח הוא סחר בנשים ולא בבני אדם ולא בגברים או נערים ולא בגמלים ובחמורים. בנשים. בנות. נערות. ילדות. נשים.
למען האמת, גם בנערים 71467
הצעה שלי... 71388
ראשית, הם לא נמצאים רק בסרטים על בתי כלא אלא גם במציאות.
שנית, הם לא הומואים אלא רק חווים את מה שנקרא בשפה סוציולוגית "כאבי המאסר" שבמקרה הזה מתייחסים להעדר יחסי מין הטרוסקסואליים.
שלישית, הם לא חייבים להיראות כפי שתיארת. אלה רק שומרי הראש שלהם.
רביעית, אולי תתנחמי בעובדה שבמערכות היררכיות של בתי כלא החוליה התחתונה בשרשרת המזון היא אנסים ומתעללים בנשים וילדים. חצי נחמה? אולי.
סחר עבדים ושפחות 70962
מאתר YNET:

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ג') שלוש שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ו- 10 אלפים שקל קנס על בוריס גלישקו, בן 33 מתל אביב,שהורשע על פי הודאתו בסיוע לסחר בבני אדם, סרסרות ושיבוש הליכי משפט.

השופטים דחו עיסקת טיעון שאליה הגיעה ההגנה עם הפרקליטות, לפיה היה גלישקו אמור לרצות 20 חודשי מאסר בלבד. השופטים כתבו בגזר הדין, כי לא יכלו לקבל את עסקת הטיעון, מכיוון שהעונש שהציעו הצדדים היה קל מדי ביחס לעבירות. השופטת, שרה סירוטה, כתבה בגזר הדין ש"גזירת עונש קל מדי איננו אלא פתרון סטטיסטי, אך אין בו כדי להרתיע אחרים, ולדאבון הלב, קבלת הסדרי טיעון בעבר הפכה למדיניות ענישה".

ואני תוהה, מה העונש על סחר בבני-אדם בישראל? אם זה רק 3 שנים, אז זה נראה לי פשוט מעט מדי.
דחית דיון 70964
אולי היה עדיף לדחות את הדיון בשלושה ימים, ואז בכותרת, במקום ''בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ג') שלוש שנות מאסר בפועל'' וכו' היה כתוב ''בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ו') שש שנות מאסר בפועל''...
דחית דיון 70965
אמור לעבור איזה חוק בנושא?
דחית דיון 71016
בנוגע להתאמה בין יום הדיון לחומרת העונש?
דחית דיון 71389
ודאי.
זה שכולל התייחסות מיוחדת לשנים מעוברות ולכאלה שהן סתם דפוקות.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים