בתשובה להאלמוני המקורי (מהדיון ההוא), 14/11/02 1:07
לוח וגיר 106762
מר אלמוני מקורי נכבד,

לטובת אלו מן הקוראים שלא מבינים מה אתה מחפש באתר הזה, אולי תוכל לספק קישור לאיזושהי הערה שלך שהיתה לגופו של ענין; הערה שקשורה לנושא, ולא רק למגיב או לתגובות ישנות שלו. כי עלול להווצר הרושם שאתה מסתובב באתר ומחפש עם מי לריב.

שלך, אלמוני לרגע
לוח וגיר 106765
תגובה 99978 תגובה 103205. הייתי ממשיך אבל אני עייף.
מראה על הקיר 106766
מר אלמוני לרגע‏1 נכבד,

ראשית, הרשה לי לעדכן אותך שחיפוש על שמי במנוע החיפוש של האייל מעלה 486 תגובות, כולן (אם יורשה לי להביע את דעתי האוביקטיבית) ראויות, מחכימות ומהנות.

לצערי, הודעתך מחייבת אותי להפנות אותך דווקא אל הפחות מוצלחות שבהן... וכעת, לעידכון שהגיע זה עתה: שוב, (בעוד אני שוקד על כתיבת תגובה זאת) אני נתקל באייל אלמוני שנחלץ להגנתי (הפעם כאן: תגובה 106765 במקרים אחרים (למשל) כאן: תגובה 106116 כאן: תגובה 106218 וכאן(?): תגובה 106074), ואני דורש: אייל אלמוני (או אלמונים?), צא מאלמוניותך! (אם אתה מעדיף אז במייל), אין זו בושה להימנות על קהל מעריציי אשר הולך וגדל מיום ליום, ובקרוב לא יהיה אפשר עוד למנות אותו על כף יד אחת. מה עוד שאני בטוח שיש כל מיני ספקנים שחושדים שהתגובות הללו נכתבות על ידי. (ואם יש "מזוהה" אחד שרוצה לטעון זאת, אני דורש שעכשיו טל יוכיח לו שלא כך הוא הדבר).

איפה היינו? אה כן, ב"תגובות הרציניות" שלי. אז בנוסף לאלה שהביא האלמוני, אפשר להוסיף נניח גם את אלה: תגובה 76973 תגובה 90273 תגובה 98111 (ויש עוד הרבה מאיפה שזה בא, אבל אני מודה שבשביל תגובות רציניות באייל, אתה לא צריך אותי. אני למדתי להכיר בעובדה שיש כאן אנשים משכילים ונבונים ממני בהרבה, ואני נהנה לקרוא את תגובותיהם בפאסיביות הראויה לי).

אני מצר על כך שעלול להיווצר הרושם שאני מסתובב באתר ומחפש עם מי לריב‏2. אני חושב שניסוח מדויק יותר הוא שאני לא ממש סובל מאותן הזדמנויות לריב, אשר נופלות בחלקי. כבר ציינתי כאן פעם שזה עושה אותי בן אדם טוב יותר בחיים האמיתיים. בנוסף, בהחלט יתכן שלעיתים אני מועד, או שלמתבונן מן הצד נראה כאילו אני נסחף או חורג מגבולות הטעם הטוב, במקרים אלה לא נותר לי אלא לחזור אל ציטוט אהוב עלי במיוחד - והרשה לי לסיים בו את הודעתי - מתוך תרגומו של מיץ פטל (תגובה 36693): "המעליב, ככל אמן אמיתי, למרות שהוא פונה לקהל, הוא תמיד בודד. אל תתייעץ בבת-זוג או בן או אח לפני הטלת הכידון. הם תמיד יעדיפו את הדרך הקלה ויגידו "בשביל מה אתה צריך את זה?" הא! כאילו שאמן אמיתי מוטרד משאלות מעשיות כאשר הוא מצייר את המונה ליסה..."

שלך,

האלמוני המקורי

1תיזהר גם כשאני התחלתי עם הכינוי שלי לא חשבתי שאמסד אותו, ותראה עם איזה כינוי נתקעתי.
2כאן התאפקתי מלהיכנס לפרטים ולהסביר למה לדעתי לא אני הוא ה"אשם" בוויכוח האחרון שהיה לי כאן.
מראה על הקיר 106767
אני חוזר בי. כנראה שהמינון של הקטטות בזמן האחרון היה קצת גבוה מדי, והוא השכיח ממני את ההודעות ההן.

בעתיד הקרוב אני אנסה להיות פחות קוצני (עד שזה יעבור לי, ענין של כמה שעות כנראה).
מחברת, יומן וצלצול 106768
גם אני חוזר בי, הכותרת הייתה צ"ל "*מפה* על הקיר", ולא כפי שנכתב.
חוק שימור הרעש 106781
נישה אקולוגית, לימד אותנו עוזי, אינה נשארת ריקה לאורך זמן. ואכן, נראה ששלושה ימי שקט יחסי מטעמו של השכ"ג הם יותר מדי וכבר נמצא מי שמגביר את הייצור העצמי ועובד שתי משמרות כדי לסתום את הפער.

אני מתחיל לחשוש שאם גם אתה תצליח לכבוש את יצרך לכמה ימים במקביל להוא, ואם יתרחש הבלתי יאומן ואפילו הארסי ופופק ישקטו על שמריהם באותה תקופה, הואקום שיווצר יגרום לקריסת‏1 האייל תחת המשקל העצמי של מאות אלפי ההודעות שבו, ולכן אני מפציר בך בכל לשון של בקשה: אנא, אל תרגע. האחריות המונחת על כתפיך אינה קטנה יותר מזו של גלובוס בשעתו, ואני לא מתכוון ליורם.
-----------------
1 חסר לי תרגום לעברית של implode שיבדיל בינו לבין ה collapse הסתמי.
גלובוס ??? 106784
בהחלט שאינך מתכוון ליורם. אתה מתכוון לאטלס ולא לגלובוס.
והילד הזה הוא לא אני 106785
אם כך, האלמוני יכול בוודאי להציע את יהודה
והילד הזה הוא לא אני 106787
אם זו נשיאה לזמן מוגבל,אפשר להתפשר עם האלמוני גם על הרקולס.
חוק שימור הרעש 106872
אני חושב שזה יהיה שיא האירוניה אם אני אצהיר שאני מתחיל לשקול שלא להגיב לאלמוניים (אני לא מצהיר את זה), אבל אם תשים לב לפתיל הזה שנוצר כאן, הוא ברובו תגובות שלי למתקפות (הוגנות יותר ופחות, ע"י אלמונים ומזוהים, ואולי גם שילובים של שניהם) עלי ועל כתיבתי‏1.

אני *לא* מנסה לטעון שאני מסכן. אני אפילו לא ממש מתכוון להכחיש שברוב הזמן (במיוחד כשמדובר במשמרות לילה מתות, ולא כמה דקות לפני תחילת המשחק של מכבי) אני די נהנה. אבל אם הביקורת היא על הרעש שנוצר ומטריד את מנוחתך, אני לא חושב שאני הוא האחראי העיקרי לו. כשפונים אלי, או תוקפים אותי, או שוגים בעובדות הקשורות אלי במישרין, אני נוהג להגיב. אם הדבר באמת כל-כך קשה לך (ומשום מה קשה לי להניח שכתבת את התגובה הזאת מתוך ציפייה שהיא תביא לפחות "רעש", או שלא הנחת שהיא תגרום לפחות לעוד תגובה אחת מפרי עטי), אתה מוזמן פשוט לדלג. מה עוד שכפי ששמת לב בוודאי, הדיון הזה לא חרג מגבולות הסקר הדי נטוש הזה.
אני אמנם לא מעלה על דעתי שאתה קורא קבוע בעל ניק שונה מזה בו השתמשת בהודעתך האחרונה, אבל אם אני בכל זאת טועה, ואתה דווקא כן, אז אני בטוח ששמעת על האופציה "הפסק לעקוב אחרי דיון זה".

1 והנה לשם ההמחשה עידכון שהגיע זה עתה: תגובה 106863
אז אתה גם מתמם 106874
כי בלי בושה אתה עוד מתלונן בחוצפה על אלמונים שמתקיפים אותך - ומה אתה? האבבא של האלמונים!
כי אתה גם מודיע לכולם שאתה ממשיך באובסיה שלך רק בגלל שמשעמם לך במשמרת לא כי באמת יש לך איזה רעיון לדיון מעניין. יאללה, תחפף ותפסיק לבלבל ותנתק את המקלדת שלך.
לא נכון. 106876
הדיון הזה מאוד מעניין, למה את מלכלכת?
חברה של שירי מירי? 106879
שירי מירי מתה, היו לה רק אויבים 106882
היא מתה והיא חיה בניו-יורק 106884
תגובה 106480
106899
היי שני,

אני מניח שאת מגיבה חדשה יחסית באייל בגלל שלא יצא לי להתקל בהרבה תגובות שלך. מההודעות המעטות שלך שכן יצא לי לקרוא, את נשמעת לי כמו בחורה נבונה וסקרנית. לכן הייתי רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת קודם כל כדי להתנצל על כך שלא תמיד יש לי רעיון לדיון מעניין. אני רוצה שתדעי שאני דווקא כן עושה מאמץ, ואני מקווה להשתפר בהמשך. בכל מקרה, אשמח לשמוע ממך בעתיד עוד ביקורת בונה. דעתך חשובה לי.

שנית, אני רוצה להפנות אותך להודעה אותה כתבתי לא מזמן (תגובה 106466) ובה ישנו הסבר (פסקאות 5 ו-‏6) מה ההבדל בין ה"דמות" שלי, ושל כותבים אחרים אשר כותבים כאן תחת ניק בדוי קבוע, לבין האלמונים אליהם התייחסתי בהודעתי הקודמת.

בהערכה,

האלמוני המקורי
חוק שימור הרעש 106939
פשוט נזכרתי בתגובה 78929 ובפרט ב"יש כאן בעיה של מינון. כל אחד רוצה להיות "פופק"‏3, יש רגעים בהם נוצרת אינפלציה, והגבול בין הנורא מצחיק לנורא מעיק הוא דק וחמקמק." וחשבתי שאולי ההודעה שלי תעורר גם אצלך את הזכרון ההוא. בינתיים האייל די נרגע כך שאתה יכול להתעלם מהודעתי הקודמת

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים