לשבור את הסטטוס קוו 10791
הפיתרון הטוב ביותר לדעתי הוא להפסיק אם הלחימה הנקודתית חסרת התועלת ו''פגיעה'' באתרים ביטחוניים של הרשות הפלסטינית(אם ליריות חוזרות ונשנות של פגזים על בניין משטרה הרוס אפשר לקרא פגיעה אז אני לא יודע מה לא), במקום זאת להפסיק את זרימת המים החשמל הסחורות והתנועה כולה ברשות הפלסטינית ע''י הריסת תשתיות(בלי לפגוע באזרחים כמובן) ולאחר מספר ימים ללא אוכל מים וחשמל למפגינים(אם אפשר לקרא להם כך) לא יהיה כבר כח להפגין וכל האוכלוסיה של הרשות תסבול כך שתביא את המנהיגות שלה להפסקת האלימות, אחרי הכל הצבא צועד על קיבתו.

ללא פגיעה באזרחים ללא פגיעה בנשים וילדים, רק ע''י הריסת תשתיות חיוניות לקיום בעזרת הפגזות נקודתיות ומדויקות כך תופסק האלימות, ואם לא תופסק אז לאחר כמה ימים של מצור ובלי אוכל ומים או שיכנעו לדרישות ישראל ויפסיקו את האלימות או שפשוט יאכלו אחד את השני.
לשבור את הסטטוס קוו 10794
כן הלואי רק שאתה קצת שוכח (או מתעלם) מהקהילה הבין לאומית...באמת נראה לך שיתנו לנו להרעיב 2,000,000 אזרחים כמו כלום? איך זה יצטייר בחוץ? אני תומך במה שאתה אומר, אבל בוא נהייה מציאותיים...
לשבור את הסטטוס קוו 10945
אתה לא ממש הבנת את הרעיון, בגלל שהנקודה היא שהאזרחים שם לא ירעבו למוות בגלל שהם ישברו או יכנאו לפני כן, הרי בסופו של דבר זה פעל לאורך כל ההיסטוריה(חוץ ממצדה).

אתה שואל את עצמך איך זה יצטייר בחוץ, אז אני אומר לך איך עכשיו אנחנו מצטיירים בחוץ:
תסתכל קצת בסי.אנ.אנ ותראה שבתחילת המהדורה הם מרעיינים את הכתבת הערבייה שלהם ברמאללה, אחר כך את הכתבת הערבייה בעזה, ובסוף כדי "לאזן" את הראיונות הם עוברים לישראל, אלה שגם שם הם מרעיינים את סאייב עריקאת.
וכל האישיים האלהכמובן מאשימים את ישראל בכך שהיא תוקפת אותם(מה שכמובן לא נכון) וטובחת בצורה אכזרית באנשיהם! כך אנו נראים בעולם.

אתה רוצה לדעת מה יאמרו על זה בעולם הערבי ה"נאור", הם לא יאמרו שום דבר מיוחד חוץ ממוות ליהודים שהם צועקים בתקשורת הממלכתית במשך כל השבוע האחרון.

אתה רוצה לדעת מה יאמרו על זה באו"ם?
ראה צרפת, זא'ק שירק

אתה רוצה לדעת מה תאמר על כך ארה"ב?
בדיוק מה שהיא אומרת עכשיו: הצדדים צריכים להגיע להפסקת אש ולהרגיע את הרוחות משני הצדדים ובלה בלה בלה וכל שאר הצהרות טפלות.

כך שאנו בעצם מגיעים למצב שבוא התמיכה הבינלאומית שלנו היא לא נכס יקר ערך כל כך בגלל שגם ככה אין לנו הרבה מה להפסיד חוץ מחיי החיילים שלנו שיפגעו מאש חיה כתוצאה מירי של פלסטיינים לעברם אשר בסוף היום ילכו הביתה למשפחותיהם כאילו כלום לא קרה, וכאן היא הטעות!
אל לנו לשחק בצורה עיוורת לכלליו ומלכודותיו של האוייב אשר מתכנן להשפיל אותנו ולקבור אותנו בחזית מוגבלת ועקובה מדם, החוכמה היא להעביר את הלחימה והמועקה לתוך שטח האוייב בצורה הכי נקייה שיש.
הערה חשובה על הרתעה 10810
להרתעה יש שני חלקים:
1. הסיכוי שיתפסו אותך, שיגיבו
2. חומרת הענישה
יש עדויות חד משמעיות לעובדה שהאלמנט הראשון מאוד משמעותי, והשני זניח לחלוטין (פרט, אולי, לעברות כלכליות של צווארון לבן). לענייננו, הרתעה מחייבת תגובה כלשהי, וממש לא חשוב איזו. לטבח של אוכלוסיה חפה מפשע ול"הפצצה כירורגית" יש אותו אפקט הרתעתי. ההבדל הוא כמובן, שטבח הוא פשע, ומעורר זעם רב. אם היינו פוגעים בפלשתינאים רבים, האפקט ההרתעתי היה "הולך פייפן", ונמחק ע"י זעם שהיה מוציא אנשים לרחובות וגורר התפרעויות נוספות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים