בתשובה ליוסי, 20/12/00 23:23
מכתב גלוי לעורך העיתון 13358
אני מוכן לקבל את הטענה שאין מדובר כאן בפאר היצירה העברית, וגם לא מדובר כאן במסמך מחקרי חשוב, אבל חבר'ה - זו לא כתיבה גרועה. לדידי, לפחות. נתחיל מכך שכבר קראתי מאמרים מגובבים יותר מהמאמר הזה, ומהבחינה הזאת, אני חושב שיש לו מקום לא רע באמצע. מבחינת ההצגה, לדעתי היא הוגנת למדי (עד כמה שאפשר להיות הוגן כשאתה גזען). עצם העובדה שמר נתניהו הציג הסתייגות מדבריו שלו בדוגמאות שנתן על קוריאה וגרמניה מראה שאין פה חוסר הגינות מצד הכותב.

בקיצור - פסלתי בעבר מאמרים שלא הסכמתי איתם, ופסלתי גם מאמרים שכן הסכמתי איתם, ובשני המקרים הסיבות היו עריכתיות ולא תוכניות. אני אאלץ לבקש מכם להאמין לי בנושא זה, כי אינני יכול, מן הסתם, להביא הוכחות לכך.

המאמר עבר עריכה שלי, ולפחות מבחינתי, הוא מאמר נהיר וברור במידה מספקת. הוא אינו מאמר מדעי, מכיוון שהמגזין אינו מגזין מדעי. באמת הגיע הזמן שאנשים יפסיקו לצפות לביבליוגרפיה ומראי מקומות בסוף המאמרים כאן. לא יהיו. חבל על הזמן.

זהו, פחות או יותר, מה שיש לי להגיד בנושא. אחרים יכולים לטעון ששגיתי, אבל אני מרגיש שלם לגמרי עם עצמי. להפך, הטענות כנגדי רק מגבירות את הנחרצות שלי לאפשר כמה שיותר חופש דיבור בכתב-העת, למרות הדרישות החוזרות ונשנות לצנזורה. אני גאה להצהיר שלמיטב ידיעתי אין כיום קורא אחד שלא התרגז על פרסומו של מאמר אחד לפחות באייל. מבחינתי - זוהי הצלחה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים