הפקות מקור: נייט. חדשות: דה! 138121
עכשיו הודיעו שערוץ 10 מפסיק את הפקות המקור שלו, כדי לחסוך בכסף. מה נשאר? נכון! החדשות! יכול להיות שאני טועה, אבל מהפרסומים התקבל הרושם שההפקה היקרה ביותר, בהבדל של סדרי גודל, היא מהדורת החדשות. האם לא מוטב להפסיק את זאת ולנסות לשדר הפקות מקור במקום? אני אפילו לא אדרוש הפקות איכותיות - הרי ערוץ 3 הצליח לגנוב המון רייטינג לערוץ 2 פשוט ע"י שידורה של טלנובלה מול החדשות. לא שאני אישית אצפה בטלנובלה, אבל אם ערוץ 10 מחפשים עוגן כדי להשיג קהל, זה נראה לי כמו שיטה הרבה יותר אפקטיבית. אם פרצופיהם של מיקי ויעקב המרוחים לנו תחת כל שלט רענן הם יוכלו להחליף באיזו דוגמנית זוטרה ושחקן דמיקולו שיובילו את הסדרה, ובלעע"ג.
הפקות מקור: נייט. חדשות: דה! 138124
אנשי חדשות מפוטרים עוד לא קיימו הפגנה לא חוקית מול ביתו של שר אוצר. "יוצרים" שנגדע מטה-לחמם, לעומת זאת, עושים הרבה רעש (וגם יוכלו להראות את זה... בחדשות!).
הפקות מקור: נייט. חדשות: דה! 138214
חדשות ערוץ 10, בזמן הקצר שחלף מאז עלייתם לאויר, הפכו להיות מהדורת החדשות האיכותית ביותר בטלויזיה הישראלית (זוכרים את "ההודעה לאומה" של אריק שרון?), ולא (רק) בזכות המגישים. ההחלטה לשדר מהדורת חדשות עיתונאית איכותית, כולל טורי פובליציסטיקה (רינו צרור, ירון לונדון), מול טלנובלה, היא החלטה ערכית. גם מהדורת חדשות (שאינה מבוססת רק, או בעיקר, על מובאות מהטלויזיה העולמית) היא הפקה, וגם לעיתונאים מותר להתפרנס.
הפקות מקור: נייט. חדשות: דה! 138359
האיכותית ביותר? אפילו בתחזית שלהם יש טעויות (שנובעות מכך שאת התחזית מגישים צמד החזאים מיקי ויעקב), הם בישרו לאומה שלא צריך לפתוח את המסכות אחרי שיצאה הוראה כן לפתוח (ושודרה כבר בערוץ 2). שלא לדבר על התקפת הצחוק הידועה לשמצה של מיקי.
שלא תבין אותי לא נכון - יש לי חיבה רבה לערוץ 10 באופן כללי (שלדעתי כלל אינו "העתק של ערוץ 2" כפי שנטען לעיתים), וגם לחדשות 10. אבל האיכותית ביותר בטלוויזיה? לא יודע...
הפקות מקור: נייט. חדשות: דה! 138402
מדוע העובדה שאת התחזית (שמכין חזאי מקצועי) *מגישים* קריינים מקצועיים, גוררת טעויות בתחזית? אם התחזית מוטעית, הרי יש לתלות את האשמה בחזאים, ולא בקריינים.
גם התקפת הצחוק המפורסמת (שבעוונותי החמצתי) אינה מעידה על איכות הכתבות והנתוח העיתונאי, אלא אולי על האוירה המסתחבקת משהו באולפן, ואולי גם על זה לא.
ובפליק פלאק לאחור לעבר אוף טופיק: התקפת צחוק בלתי נשלטת ברגעים לא הולמים אינה נחלתם של קריינים בלבד. אני זכיתי לראות שחקנית (מפורסמת למדי, ובהחלט שחקנית טובה) מתגלגלת מצחוק על הבמה, ולא מצליחה להוציא את הרפליקה שלה מהפה. באותה הזדמנות שחקנית אחרת (גם היא לא לגמרי אלמונית) השתינה על הבמה מרוב צחוק, ויגאל שילון (שמתפרנס מתיעוד מקרים כאלה, שכאשר אין מדובר בבצוע חי פשוט נגנזים) סיפר פעם על התקפת צחוק שקיבל בעת הלוויה של אביו של מני פאר חברו.
הפקות מקור: נייט. חדשות: דה! 138406
וואלה, תהרוג אותי אם אני יודע, אבל לא מזמן תואר באחד ממדורי ביקורת הטלוויזיה על מקרה עגום שבו דני רופ דיבר על יום מעונן אך לא גשום, בעוד שמיקי ויעקב החליטו על דעת עצמם, ככל הנראה, שדווקא כן ירד גשם. אם אינני טועה, מקור התחזית בכל הערוצים הוא זהה, ולפיכך אין לי אלא להניח שחוסר הידע של מגישי חדשות 10 בכל מה שנוגע לחיזוי מזג האוויר גורם להם שלא להבין את המידע שהם מתבקשים להביא לציבור, מה שגורם לטעויות כמו זו.
הפקות מקור: נייט. חדשות: דה! 139203
לעיתים החזאים בשירות המטאורולוגי לא מסכימים בינם לבין עצמם. זכורים מקרים בהם אחד החזאים הוציא הודעות לעיתונות שאח''כ הוכחשו ע''י השירות כ''אנחנו לא עומדים מאחרי דבריו''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים