בתשובה לדובי קננגיסר, 13/01/04 23:00
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190299
יצהר הוא דוגמא פרטית, והכלל הוא כמו שאני אמרתי.

מה שעושה ראש הממשלה *זה* גניבת קולות לפי ההגדרה שלך. הוא באמת העמיד את "ערפאת" קרי-מישהו שדעותיו נוגדות את מצע הליכוד במאה שמונים מעלות, בראש הליכוד, וגנב את קולותיהם של מצביעי הליכוד המסורתיים.
לא יודעת אם אתה מצוי בתהליכי הבחירות בליכוד אבל את המרכז בוחרים כלל חברי הליכוד. הוא מייצג הרבה יותר טוב, מבחינת הרכב האוכלוסיה והדעות, את כלל מתפקדי הליכוד, מאשר ראשי המפלגה- אולמרט שיטרית ודרומה. מלבד זאת, המרכז אינו נמצא בשליטת ניצה כהנא וחבר מרעיה. אין לנו כסף אין לנו ג'ובים, ואין לנו אפילו ייצוג בכנסת. כל מה שיש לנו להציע לחברי המרכז הוא חמישה אחוז מהקולות, ואת האידיאולוגיה המוצקה שלנו.
בהצבעה החשאית האחרונה במרכז, קבוצת שרון-ביבי-אולמרט ספגה מפלה של שבעים: שלושים בהצבעה על הועדה המסדרת המוניציפלית. זה לא בגלל "גניבת קולות" של הפייגלינים. זה בגלל מה שחברי מרכז הליכוד מרגישים כלפי הנהגתם, שזנחה את כל עקרונותיהם.
אפשר כמובן "להחליף את העם", אבל אפשר גם להקשיב למה שהוא אומר. ה"בוז" שמקבל שרון בכל פעם שהוא אומר "העתקת ישוב"(טרנספר של ישוב- בתרגום מילולי), אינו בא רק מפיות הפייגלינים. אלא מפיותיהם של הרבה מאות חברי המרכז, שהדבר היחיד המחבר אותם אל הפייגלינים היא הא-י-ד-י-א-ו-ל-ו-ג-י-ה.(מילה לגמרי לא דמוקרטית בזמן האחרון. משהו שעושה קונוטציות לפשע המאורגן... לימור, שלא הססה לשתף פעולה עם הפייגלינים לפני הבחירות לכנסת, ולזכות בקולותיהם, עכשיו משתלחת בהם תוך שימוש בשיטות תעמולתיות זולות, מפני שאחרי הצבעתה בעד מפת הדרכים סר חינה בעיניהם). מי שיכול לשכור ביריונים, להכניס חברי מרכז מטעם, ולשלוט בחברי מרכז דרך הג'ובים והכוח,זה עומרי שרון ושות'. כך הם באמת גנבו את קולות מצביעי הליכוד האוטנטיים, ועוותו אותם למען רעיונות כמו מדינה פלשתינית, וטרנספר לישובים יהודיים, הרחוקים מאוד מדעתם של חברי הליכוד מהשורה. מנהיגות יהודית, לעומת זאת, שזוכה לפופולריות אמיתית בין החברים, אין לה שום דבר לחלק לאף אחד.
אגב, הניסוי שאתה מציע מאוד מעניין. הייתי שמחה אם אלו מהנהגת הליכוד שדיעותיהם תואמות היום את מפלגת העבודה ושמאלה, יפרדו מהליכוד וילכו לאן שהם שייכים. אני מבטיחתך שמפלגת השלטון לא היתה הולכת אתם. מפלגת המרכז ז"ל, שכולה היתה שמות נוצצים, זכתה לתמיכה עלובה. העם מבין איפה יש דרך, ואיפה יש אגו.

כיון שאתה כנראה לא הצבעת מעולם ליכוד, יש לי חשש-מה שיכולת ההערכה שלך לגבי התנהגותם, אהבתם, ונטיותיהם של חברי הליכוד, מושפעת קלות מדיעותיך הפוליטיות, ואינה מייצגת אובייקטיבית של המציאות. אני חושבת שלדעות של מנהיגות יהודית יש בסיס רחב מאוד בקרב מצביעי הליכוד. בכלל, הכעס שלך על "שוד הקולות" הגדול, נראה לי יותר חריף אצלך מאשר אצל הליכודניק המצוי. דווקא מוזר. אתה היית צריך לשמוח על "מנהיגות יהודית" בליכוד, כמו שאני שמחה על כל שמאל קיצוני ב"עבודה" (אגב, על ביילין אמרת "גונב קולות"? לדעתי הוא גנב לא רק את הקולות, אלא את כל המפלגה- עד שהיא הקיאה אותו, אבל זה היה מאוחר מידי).
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190339
מאמר המנתח לעומק את דברי לימור לבנת...http://www.a7.org/newspaper.php?id=2291
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190345
יצהר הוא לא מקרה פרטי. יצהר הוא המייצג. המתנחלים גנבו את קולות הליכוד בדיוק כשם שהוועדים הגדולים גנבו את קולות העבודה, פשוט משום ששיטת ההתפקדות החופשית היא מטומטמת.
שרון לא יכול לגנוב קולות. רשימת הליכוד הועמדה בפני הבוחרים כולם, וכולם יכלו לדעת במה מדובר וכולם יכלו להצביע. לא כך הוא כאשר כלל המתפקדים מספרם פחות מרבע מכלל המצביעים, ואפילו אז - אין חפיפה מלאה בין הקבוצה הראשונה לשניה.
אני מכיר סקרי דעת קהל בקרב *מצביעי* הליכוד, והם היו רוצים להקיא אתכם מקרבם. ביילין, לעומת זאת, הוא בשר מבשרה של מפלגת העבודה - הוא היה שם שנים רבות, ולטעון שהוא גנב את קולותיו של מישהו זה מגוחך. דעותיו היו ידועות ומוכרות. איש לא קנה חתול בשק כשהצביע למפלגת העבודה עם ביילין. לעומת זאת, אף אחד לא הצביע עבור הליכוד עם ניצה כהנא, ואפילו לא הליכוד עם פייגלין. הצביעו עבור הליכוד עם שרון ואולמרט ולבנת ושטרית וביבי. אתם הזדחלתם לתוך מוקד כוח שנסתר מעיני רוב הציבור רוב הזמן.

מזלכם שלא הצלחתם להכניס ייצוג שלכם לרשימה לכנסת, שכן אז אנשים היו חשופים הרבה יותר לכך שאתם חלק ממרכז הכוח של המפלגה. אנשים חיו תחת האשליה שהליכוד הקיא מתוכו את הגוף הזר שהוא "מנהיגות יהודית", ולא כך הוא. אם הוירוס הזה היה חזק יותר, ופייגלין היה נכנס למקום ריאלי - או אז הגוף כולו היה מוכנע, והליכוד היה מאבד קולות במאות-אלפים.

את היית בין מייסדי "מנהיגות לאומית". למה לא שומעים עליך? מדוע, לדעתך, שמך מוצנע בכל הקשור לקבוצה הזו? משום שהקישור עם כהנא יהיה בולט מדי עבור מצביעי הליכוד, משום שאתם ידעתם טוב מאוד שכהנא זה דגל אדום עבור רוב רובם של המצביעים הללו, וקישור פומבי שלך לפלג הזה היה פוגע בכם. אז אל תספרי לי שאתם "יודעים" שרוב מצביעי הליכוד איתכם.
190360
האמת שפייגלין - למרות שהפסיד במחוז הבחירה שלו (ליחיאל חזן) - דווקא הצליח להשתבץ ברשימה הסופית איפשהו על גבול הריאליות (מקום 39?), אבל ועדת הבחירות פסלה את מועמדותו.
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190451
כיוון שכל מה שהסברתי נופל על אזניים ערלות, אז בוא תסביר לי אתה: ממי גנבנו, איזה קול, וכיצד?
כרגע המצב הוא שלמנהיגות יהודית יש 130 חברי מרכז מתוך כשלושת אלפים- שזה פחות מחמישה אחוז. אין לה ולו חבר כנסת אחד, מתוך הארבעים שיש לליכוד. האם אתה רוצה לטעון שאין ולו חמישה אחוזים של מצביעי ליכוד שחושבים כמונו??? לדעתי יש יותר מחמישים אחוז ממצביעי הליכוד, שהיו שמחים להצביע בעד אנשים שמייצגים את העקרונות שלנו. האולמרטים השיטריתים וכו' נמצאים ביצוג יתר גם מבחינת השמאלניות של הדעות, וגם מבחינת הדתיות. (במתפקדי הליכוד יש כשליש חובשי כיפה ולהערכתי גם במצביעיו האחוז גדול ביותר), אז איפה פה הגניבה של מנהיגות יהודית? לידיעתך (ולצערי) אנחנו עדיין לא מנהלים את הליכוד, אפילו קצת רחוק מזה. אם אנחנו מצליחים להעביר החלטות המתאימות לעקרונות שלנו, זה רק משום שיש חיבור ושיתוף פעולה עם רבים רבים מאנשי הליכוד ה"אוטנטיים", תופעה שעצם קיומה משמיט את הבסיס מתחת לטענה שאנשי מנהיגות יהודית הם נטע זר בליכוד. בכלל מפלגה היא של רעיונות ולא של אנשים ואף אחד לא מקבל מפלגה בירושה מאבא שלו. לפחות בדמוקרטיה. לגנוב מפלגה או קולות- זה להבחר על סמך מצע אחד, ולבצע אחר, (זה למשל מה שעשו רבין ופרס ב92) האם אתה טוען שזה מה שמנהיגות יהודית עושה? זה מגוחך!

מה שמחריד אותך וגורם לך לצעוק "גוואלד! גנבים", היא ההכרה שהעקרונות שלנו יצאו מהגטו הפוליטי בו הם היו כלואים שנים רבות, והם יצאו לזירה הלאומית. כבר איננו מסכימים יותר לשמש פיונים של "מלח הארץ". אנחנו לא גלגל חמישי בעגלת ניהול המדינה. (לא שרצינו לצאת מהפינה החמימה ההיא- הגלגלים האחרים פשוט התפנצ'רו, והמדינה התחילה לנסוע בסלאלום מסוכן, שיכול לגרום לתאונה של total lose ). היום, עם כניסתה של מנהיגות לליכוד, היא יכולה להציג בפני הציבור הליכודי, ולאחר מכן לפני כל אזרחי המדינה, את האלטרנטיבה שלנו לניהול המדינה. לאחר שהאלטרנטיבה תהיה באוויר- אפשר יהיה לומר ירצו יאכלו...
מכל מקום, הסר דאגה מליבך, מנהיגות יהודית לא תוכל להשתלט על הליכוד שלא בדרכים דמוקרטיות, ובהסכמה של רוב המצביעים. עצם כניסתה לזירה הלאומית הוא דבר לגיטימי ואין בו שום דבר שאינו הגון, כי הכל גלוי וידוע- מהדעות של האנשים, עד הדרך בה הם פועלים. ללא תמיכה גורפת של אנשי הליכוד אין שום סיכוי שנצליח ל"השתלט" על המפלגה הגדולה ביותר. במיוחד שאין לנו כסף, ואין שום טובות הנאה אותן אנו יכולים להציע.

אמנם הייתי מהמייסדים של מנהיגות יהודית, ועד היום אני פעילה, אבל יש עוד אי אלו שנמצאים שם... אתה, והציבור כולו, לא מכירים יותר משנים שלושה אנשים הפועלים במנהיגות יהודית, אז זה לא מפתיע שאני לא ביניהם. מכל מקום לא מסתירים אותי בשום מקום- הייתי מועמדת למרכז בירושלים, אולם הקבוצה שלנו לא נבחרה שם. רמת החשיפה והפעילות שלי תלויה ברצוני, ואני לא במצב בו אני מוכנה ויכולה, להקדיש את כל זמני לזה.
מה שכן, אני לא מוכנה לשתף פעולה עם כל מיני כלי תקשורת הפונים אלי דווקא כדי "לתת לי במה להסביר את עקרונות מנהיגות יהודית", מפני שאני יודעת בבירור שהסיבה בגללה הם פונים אלי הוא שמי, ולא העניין שהם מגלים בדעותי...
אם היית מצביע ליכוד אמיתי, היית יודע שהמשפט הזה "..שכהנא זה דגל אדום עבור רוב רובם של המצביעים הללו, וקישור פומבי שלך לפלג הזה היה פוגע בכם" מגוחך בתכלית. זה ממש להפך. אני לגמרי לא מסתירה את הקשר שלי לרב כהנא הי"ד, ואני מקבלת הרבה תגובות חיוביות והזדהות מאנשי ליכוד.
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190457
את הנתונים המספריים כבר הבאתי, ובינתיים בחרת שלא להגיב עליהם (אולי את עושה את זה ברגעים אלו ממש, לא יודע), אז לא אחזור עליהם.
למה גניבת קולות? כי אתם עושים "split vote" במקום שאמור להיות לכם רק קול אחד - אתם מנצלים את זה שבמפלגות האמיתיות שלכם בכל מקרה אין משמעות להיותכם חברים רשומים בהן או לא, ולכן אתם מתפקדים למפלגות שאינן שלכם ושאינכם מצביעים להן (כפי שמראים הנתונים). אתם מסיתים את המפלגה הזו מדרכה שלה, וכך, למעשה, מכפילים את הכוח שלכם - חלק מהקול של כל מצביע ליכוד (אלו שלדברי המנהיג היהודי שלך היו מצביעים לליכוד גם אם בראשו היה עומד ג'ירף) למעשה עובר לרשותכם, מבלי שאתם תעבירו שום חלק מהקול שלכם לרשותו. אם זו לא גניבה, אין לי מושג מה זה כן.
הדעות שלכם לא יצאו משום גטו. הם היו ונשארו נחלתם של המפדל, האיחוד הלאומי ו"חרות" המתועבת.

על הליכוד לא הצלחתם להשתלט הפעם כי הגידול הצפוי בכוח של המפלגה הביא להתפקדות מאסיבית של בעלי אינטרסים אחרים, לא רק שלכם. כלומר - לא רק אתם קפצתם על העגלה הזו, וזה מה שהציל את הליכוד מכם. לא ששאר הקופצים לא הביאו איתם מספיק צרות משלהם לעגלה.
אבל זה לא אומר שתפסיקו לנסות. כפי שציינת בעצמך - את מנסה לשכנע כמה שיותר מאנשי שלומכם להתפקד לליכוד. לא להצביע לליכוד, חס וחלילה, כי זה בזבוז קול. להתפקד לליכוד - איפה שהקול שלכם ישפיע הרבה יותר.

אני אחזור ואומר - הרשימה היא גלויה וידועה לכל. לעומת זאת, זהות חברי המרכז, וביתר שאת זהות חברי המפלגה בכלל, אינה ידועה לרוב הציבור ובכלל זאת לרוב מצביעי המפלגה. לטענה כי ל"שטריתים" יש ייצוג יתר זה מגוחך, כי כל המצביעים ידעו בדיוק כמו "שטריתים" יש ברשימה. אבל כמה ניצה-כהנאות יש בין חברי המפלגה, זה אף אחד לא יודע,
ומכיוון שכמו שאמרתי - אתם לא מצביעים למפלגה, בטח לא בפרופורציה שאתם מתפקדים לה - הרי שיש פה גניבת דעת וגניבת קולות.
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190469
אני ממש לא מצליחה להבין את ההגיון שלך. זה שיודעים כמה שיטריתים יש ברשימה, זה אומר שהם קבלו את הכח לפעול בכנסת (לא שזה משקף משהו, לטענתך, כי "גם אם עראפת יעמוד וכו"'). זה שלא יודעים כמה ניצה כהנא יש ברשימה זה משום שהיא לא היתה מועמדת לקבל את הכוח לפעול בכנסת. אם היא תהיה מועמדת אני מבטיחתך שכולם ידעו.
איך אתה יודע שאנו "מסיטים (בטית!) את המפלגה הזו מדרכה שלה"? האם האיש הוא המפלגה, או שהרעיונות והעקרונות הם המפלגה? אתה מוזמן לבדוק האם חוקת הליכוד קרובה לנאום הרצליה של שרון, או למצע המדיני של מנהיגות יהודית.
אם הטענה היא שהמפלגה התרחקה מהחוקה עד כדי שזו לא רלבנטית יותר, אתה מוזמן לבדוק באיזה רוב התקבלה החלטת המרכז (הקודם! בלי נציגי מנהיגות יהודית), לפני כשנה וחצי להתנגד למדינה פלשתינית. (התשובה הנכונה- מעל 99%). גם חברי הכנסת של הליכוד, העושים היום מרד לראש הממשלה, אינם בדיוק שליחים של מנהיגות יהודית. בקיצור, על מה אתה מדבר?
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190423
נתוני אמת מתוך אתר הכנסת:

חברון: 0.5 אחוז ליכוד (קול אחד מתוך 201). זאת, לעומת: 17.9 ל (איחוד לאומי), 21.4 מפדל, 57.7 (!) נץ (חרות)
קרית ארבע: שיפור - 17.3 אחוז ליכוד, 14.3 מפדל, 31.6 ל, 23.8 נץ
עופרה: 10.9 אחוז עלובים לליכוד, 39.2 מפדל, 34.8 ל, 7.1 אחוז נץ.
חלמיש: 9.9 אחוז ליכוד, 7.8 נץ, 34.2 מפדל, 39.5 ל
נוקדים: 19.4 ליכוד, 7.0 מפדל, 9.3 נץ, 57.4 (!) ל
בית אל: 4.2 אחוז מסכנים לליכוד, 39.7 ל, 35.9 מפדל, 14.0 נץ
נצרים: אפס מאופס לליכוד, 27.7 ל, 66.1 (!) מפדל, 3.6 נץ.

יוצא הדופן היחיד שמצאתי מבין הישובים שבחרתי באקראי מהרשימה היה מעלה אדומים, עם רוב משמעותי (כמעט חצי) לליכוד.

לשם השוואה, התפלגות הקולות בתוצאות הארציות: ליכוד 29.4, ל 5.5, מפדל 4.2, נץ 1.1.
שימי לב שאף אחד מהישובים הללו לא גירד אפילו את אחוזי ההצבעה הארציים לליכוד.
בתל-אביב: 28.42 אחוז לליכוד, 2.6 ל, 2.6 מפדל, .0.65 נץ
בירושלים: 27.8 ליכוד, 5.7 ל, 6.5 מפדל, 2.5 נץ

הייתי נותן גם תוצאות כלליות ליו"ש, אבל משום מה האזור "יהודה" כולל גם ישובים כמו מבשרת ובית שמש.

רגע רגע, יש עוד! בואי נשווה את הנתונים לגבי הליכוד לבחירות של 99'!
חברון: 1.07 אחוז (לעומת חצי אחוז)
קרית ארבע: 12.6 (לעומת 17.3)
עופרה: 11.1 (ירידה של שתי עשיריות האחוז)
חלמיש: 18.8 (ירידה של 50 אחוזים מ-‏99 ל-‏2003!)
נוקדים: 14.6 (עליה של כ-‏5 אחוזים)
בית אל: 4.2 (ירידה של עשירית האחוז)
נצרים: 5.5 (קריסה לאפס בבחירות 2003)

אז אל תספרי לי על גידול עצום במצביעים לליכוד בשטחים. אם היה גידול כזה, הוא היה בישובים השפויים יותר (אריאל, מעלה אדומים), ולא במעוזי כך, ובין כה וכה לא התקרב כלל לגידול הארצי בהצבעה לליכוד (מ-‏14.1 ל-‏29.4 - יותר מפי שתיים!).
דווקא ב-‏99 אחוזי ההצבעה לליכוד בשטחים היו קרובים יותר לאחוזי ההצבעה הארציים.

גנבי קולות, כבר אמרתי?
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190465
אתה כנראה לא יודע שמנהיגות יהודית עדיין לא הצליחה לשכנע את כל המתנחלים להתפקד לליכוד. אפילו לא את מחציתם (בסוד אני אגלה לך, שאפילו רבע לא הצלחנו.) הרי סיפרתי כבר על חיבוטי הנפש אותם עובר כל סרוג כיפה כאשר הוא נדרש להעביר את שישים השקל לשנה לליכוד. כך שזה שאין לליכוד רוב ביש"ע זה בכלל לא מפתיע. גם אם כל מתפקדי הליכוד של מנהיגות יהודית ביש"ע היו מצביעים ליכוד, עדיין זה לא היה עובר את האחוזים שהבאת. כמובן, אינני יכולה להבטיח לך שכל המתפקדים הצביעו ליכוד. אבל זו במפורש המדיניות שלנו- להכנס לליכוד בכל הרצינות. (אגב האם אתה יודע כיצד ביילין הצביע בבחירות הקודמות קודמות? בקודמות אני בטוחה ש"בשר מבשרה של מפלגת העבודה" לא הצביע עבורה..).
מכל מקום, האיחוד הלאומי והמפדל אינן נבדלות מהליכוד באופן משמעותי בעקרונות היסוד שלהן, כפי שהם באים לידי ביטוי בחוקות המפלגות. (איווט ליברמן הגיע לאיחוד הלאומי היישר מביתן 38. ועזיבתו את הליכוד לא היתה מסיבות אידיאולוגיות ממש..) מפלגות לווין אלו של הליכוד נבדלות ממנו רק בכך שהגישה שלהן היא יותר סקטוריאלית, בעוד שלליכוד יש גישה כללית יותר. ברור לך שקשת הדעות במפד"ל ובליכוד לא שונה באופן מהותי. נוצר מצב מוזר, בו מפלגות אלו חייבות בעצם לתמוך בראש הליכוד לרשות הממשלה, והם אלו שיעניקו לו את הרוב בכנסת, אולם הם אינן יכולות לקבוע מי הוא יהיה, אלא רק חברי הליכוד.
מצב זה נוצר מפני שהרב-מפלגתיות בארץ קצת מזוייפת. יש בבירור שני גושים גדולים, ולמפלגות הלווין שלהן אין אלטרנטיבות (רק שינוי, וש"ס במידת מה, יכולות באמת לתמרן בין שני הגושים). כמו שברור שמי שמצביע מרץ, מצביע לטובת ראש מפלגת העבודה לראשות הממשלה, כך גם מי שמצביע לאיחוד הלאומי מצביע לטובת ראש הליכוד לראשות הממשלה. לפיכך גם אם יהיו מי מאנשי מנהיגות יהודית שיצביעו האיחוד הלאומי, עדיין הם יצביעו עבור הליכוד כמפלגת שלטון, לכן כל הטיעון של גניבת קולות, מעבר לכך שלא הוכחת אותו, הוא לא נכון עניינית. (וסתם בשביל הידיעה רבים מפעילי השטח של הליכוד, מצביעים עבור מפלגות אחרות- בגלל אותו הגיון שלעיל). אפשר בעצם להסתכל על מפלגות המפד"ל והאיחוד הלאומי, כעל שלוחות של הליכוד, שתמורת האוטונומיה בבחירת נציגיהן לכנסת, מוותרות בטפשותן על הזכות לקבוע מי יהיה ראש הממשלה, ואיך תתנהל מפלגת השלטון.
כל מי שתומך בממשלת הליכוד זכאי לבחור בעומד בראשה 193929
כחבר מרכז הליכוד הייתי מאוד שמח אם אחוזי התמיכה
בליכוד בקרב תושבי יש''ע היה גדול יותר .
אך, מכיוון שתושבים אלו גם אם הם לא הצביעו לליכוד
הם הצביעו ל''לוויני הליכוד'' כלומר לשותפות הטבעיות
שמהוות את גרעין התמיכה של גוש הימין יש חוסר
הגינות בכך שאנו בליכוד בוחרים ''עבורם'' את מועמדם
לראשות הממשלה.
לכן,כל זמן שמועמד הליכוד (שהוא מועמד גוש הימין כולו)
לראשות הממשלה נבחר אך ורק בקרב מתפקדי הליכוד
אין כל פסול מוסרי בהתפקדות לליכוד גם של מי שברור
לו שהוא לא יצביע לליכוד אלא לאחת מהמפלגות האחרות
בגוש הימין.
ברגע שנחליט בליכוד שמועמד הליכוד לראשות הממשלה
יבחר בפרימריז שיוכלו ליטול בהם חלק כל חברי המפלגות
השותפות בגוש הימין , אז יהיה זה הוגן מצידנו בליכוד
לדרוש מהנספחים למיניהם לשוב ''איש לאוהלו''.
כל מי שתומך בממשלת הליכוד זכאי לבחור בעומד בראשה 194082
למה רק לאנשי הימין? הרי ראש הממשלה הנבחר הוא ראש הממשלה של כל האזרחים - למה לא לפתוח את ההתמודדות לראשות הליכוד לפריימריז פתוחים לגמרי?
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 194062
אני חבר מנהיגות יהודית וחבר ליכוד
בבחירות האחרונות היו לי הברה מאד התלבטויות האם להצביע ליכוד או איחוד לאומי.

ההתלבטויות היו עקב שתי סיבות:
א. בחירת שרון לראשות הליכוד - עקב הצהרותיו על מדינה פלסטניאית .
ב. פסילת מועמדותו של משה פייגלין לבחירות לכנסת.

בסופו של דבר הצבעתי לליכוד ואני לא מצטער על כך.

משיחות עם הרבה מחברי מנהיגות יהודית, ידוע לי כי הרבה מאד מהחברים התלבטו בנושא.

כמו כן משה פייגלין אמר בכל הזדמנות - כולל בפורומים פנימיים של מנהיגות יהודית להצביע לליכוד למרות ההתלבטויות הנ"ל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים