נרגילות ושיטות פעולה 264284
מנהלת ההסברה באגודה למלחמה בסרטן נאווה ענבר וסמנכ"ל ההסברה במשרד הבריאות יאיר עמיקם פנו במכתב ליו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין עו"ד יורם מוקדי בבקשה לאסור על שידור "הזולה" שמעודדת עישון נרגילות.

מעריב: http://www.nrg.co.il/online/5/ART/827/467.html

"הצנזורה הצבאית הורתה לערוץ 8 של "נגה תקשורת" להשמיט קטע מהסרט התיעודי "משת"פים" של איילת נדב שישודר ביום שבת הקרוב. הצנזורה טענה כי בקטע האמור חושף משת"פ את אחת מהמשימות אשר הטיל עליו השב"כ ובכך מגלה את אחת משיטות הפעולה שלו."

נרגילות ושיטות פעולה 264490
אני לא במיטבי כרגע.
מה הקשר בין שני הנושאים שהעלית (זה לזה), ומה הקשר בין הנושא השני לדיון בכלל?
נרגילות ושיטות פעולה 264493
הדיון הזה הוא מבחינתי ''שסתום לחץ'' לכל דיון שעוסק בצנזורה על שידורי טלוויזיה. אפשר גם להשתמש בדיון על ''ג'נין ג'נין'', אבל שם יש כבר יותר מדי תגובות. וזו גם הזדמנות להיזכר באחת, ''עוזרת למנכ''ל''.
נרגילות ושיטות פעולה 264494
תודה, אבל גם הדיון הזה, גם הדיון על "ג'נין ג'נין" (לפחות החלק בו הדן על הדרישה לפסול את הסרט) וגם הקישור הראשון בתגובה 264284 כולם דנים בצנזורה "אידיאולוגית" מבחינת "השחתת הנוער", בעוד הקישור השני בתגובה 264284 ענינו צנזורה בטחונית.
נחיצות קיומה של צנזורה בטחונית, ובעיקר היקפה, יכולה לקיים באייל דיון ברמת אמוציות שאינה נופלת מהדיון על נחיצות קיומה של מערכת מסים, ובעיקר היקפה, אבל הקשר לאכסניה הנוכחית נראה לי קלוש עד אסוציאטיבי רופף.
נרגילות ושיטות פעולה 305435
הצנזורה הצבאית חוזרת או תרגיל שיווקי נהדר?

"ספרו החדש של תום שגב צונזר
מהדורת הספר, "1967 - והארץ שינתה פניה", יצאה השבוע להפצה אך כל עותקיה נאספו בעקבות דרישת הצנזור. שגב בתגובה: "אין לי טענות לצנזורה"

נרגילות ושיטות פעולה 305465
בטח שאין לו טענות. אתם יודעים כמה זה טוב למכירות?
נרגילות ושיטות פעולה 305475
יש לי תאוריה (שכבר העלתי פעם באייל, אבל היא לא מספיק מבוססת) שהעיתוי שנבחר על ידי נאצר למלחמת ששת הימים (היה פעם דיון רציני בשאלה "למה דווקא במאי-יוני 1967?") נקבע כיוון שישראל היתה על סף ההתגרענות. נרמז בציטוט מהספר של מוניה מרדור שבתקופת ההמתנה למלחמה נעשה מאמץ (שהצליח) להרכיב ככל הנראה שני מתקנים גרעיניים. לפי התאוריה הזו, המלחמה היתה אמורה למנוע את ההתגרענות, אך לא בהכרח להשמיד את ישראל.
לא רק אני! 369300
פרופ' שלמה אהרונסון במוסף סופשבוע של מעריב (17.2.2006): "יש הסבר חדיש ומחודש למלחמת ששת הימים ... ידענו תמיד שממשלת ישראל ישבה בתקופת ההמתנה בלי לדעת מה לעשות, האשמנו את אשכול בגמגום. עכשיו יש הסבר סנסציוני חדש ללבטים לגמרי לגיטימיים שהיו לאשכול ולממשלה לקראת מלחמת ששת הימים. הרוסים שלחו את המצרים לעשות מלחמה כדי להשמיד את דימונה. זו העילה לששת הימים, דימונה. ארכיונים שנפתחו בברית המועצות אומרים שמי שעמד מאחורי נאצר היו הרוסים. ייתכן שאשכול שחרר(?) את הרוסים לשלח בנו את המצרים, כיוון שלא הצבנו איום על רוסיה, וזה הכל חידושים".
לא רק אני! 369372
לא ראיתי שהמיצרים הלכו לעשות מילחמה.
לא רק אני! 369413
(תגובה זו ריקה במתכוון‏1)

(‏1 ומכילה סתירה פנימית!)
לא רק אני! 369429
האם למיצרים היתה תכנית ממשית לתקוף את ישראל? הרי הם הכניסו את צבאם לגיא ההריגה. על פי ידיעות שהיו לצה"ל, הצבא המיצרי בקידמת סיני היה למעשה מובס עוד לפני ה-‏5 ביוני. המיצרים העבירו את הדויזיות בלי יכולת לוגיסטית מינימלית. הצבא היה מורעב וצמא. כדי לתת לו יכולת התקפית, היו צריכים לבנות תשתית גדולה בכל סיני. המעשה שלהם נראה יותר הפגנתי מאמיתי .
אינני בא לדון בשאלה מה מדינת ישראל היתה צריכה לעשות; השאלה ששאלתי היתה: האם המצרים בכלל התכוונו לתקוף את ישראל וזאת בהמשך למה שנכתב כאן על כל מיני קונספירציות. יש לי לפעמים תפיסה קשה להבנת תגובות כעוסות.
לא רק אני! 369380
הניסוח ''ייתכן שאשכול שחרר את הרוסים''... נשמע תמוה, בלשון המעטה.
לא רק אני! 369412
(לכן שמתי שם סימן שאלה. זה הציטוט ממעריב)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים